Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) mrzed válasza Kroni1 (#12099) üzenetére


mrzed
senior tag

Na meg flash helyett nand van benne.

(#12102) Ad@m válasza iceQ! (#12095) üzenetére


Ad@m
tag

Ha visszanézitek az ártörtenetet latszik h kb 32 környékén volt
[link]

De nem tunik stabilnak a raktarkeszletuk.

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#12103) TechToys2020 válasza bacus (#12071) üzenetére


TechToys2020
kezdő

Igen, az a kérdés...
1db 5G-s SSID megy.
1db 2G-s SSID megy - addig amig nem engedélyezem a guest-ssid-t.
Amíg a guest disabled, addig megy. Majd miután engedem a guest-et, akkor megáll a másik
2G-s SSID is.

Ennyire jöttem rá.

Nem logikus, ugyanis másik helyen ugyanez a konfig megy.

Már azon vagyok, hogy visszadowngradelem a teljes rendszert.
Mert nem látok más magyarázatot.
G

(#12104) Veron


Veron
őstag

Ez lenne az ac3? [link] nekem is tetszene a PoE miatt és tehetnék ez egyik portra egy APt. Nem a falra, hanem a szekrénybe tenném.

@Kroni1: köszi, gondolkodom az Asuson is, szerintem mindenképpen kellene egy AP is a hálózatba.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12105) iceQ! válasza Ad@m (#12102) üzenetére


iceQ!
addikt

Visszanéztem, ez nem LTE6-os. :D Az enyém LTE6-os(lesz), azért nettó 60ezer.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12106) mrzed


mrzed
senior tag

Látom, hogy kijött a ROS 7.1 béta3. Próbálta már valaki? Rá lehet már bízni egy alap konfigot?

(#12107) Zwodkassy válasza Lenry (#12100) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

256 MB RAM + 128 MB Flash !!!
Számomra ez utóbbi az érdekesebb

[ Szerkesztve ]

(#12108) Laca0 válasza bambano (#12078) üzenetére


Laca0
addikt

Nem hiszem, hogy egy parányi hűtőborda sokat jelentene....
Igazából ha maga a készülék ház nem úgy van tervezve, hogy légáramlat legyen az SFP+ moduloknál, akkor még ventillátor beépítésével sem érnék el igazán jó hatást.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#12109) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

SOHO környezetben a minden tiltott/egyesével engedek dolgokat, vagy a minden mehet/egyesével tiltok dolgokat tűzfal szabályok hasznosabbak?

Köszönöm!

(#12110) Kroni1 válasza Veron (#12104) üzenetére


Kroni1
veterán

ha mikrotik rendszerre váltasz, akkor ne a szekrénybe, inkább a tetejére tedd. Már az ac2 is melegszik eléggé, persze ez üzemszerű, de ha ezzel a sok termelt hővel bezárod a routert egy szekrénybe az nem tesz jót se az élettartamának, se a jelerősségnek..

(#12111) bambano válasza Laca0 (#12108) üzenetére


bambano
titán

kívülre ragaszd, ne belülre, akkor a készülékház nem számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12112) Lenry válasza Bobolit (#12109) üzenetére


Lenry
félisten

minden környezetben a "mindent letiltok, ami nem kell" a biztonságosabb, mert sosem tudhatod hogy ki próbál meg kihasználni egy figyelmen kívül hagyott rést.
persze nyilván ez nagyobb odafigyelést igényel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12113) amargo válasza Lenry (#12112) üzenetére


amargo
addikt

amúgy pont pár napja volt nálam, hogy vpn-en valaki nagyon próbálkozott, közben a router eldobta többször is az LTE-t.. majd bekerült a cím a black list-re és újra volt stabilan LTE.

ui: én is mindent tiltok (amit tudok), még az esp-k is csak adott gépet adott porton érhetnek el.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12114) Veron válasza Kroni1 (#12110) üzenetére


Veron
őstag

Nem a routert tenném be, hanem az APt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12115) Kroni1 válasza Veron (#12114) üzenetére


Kroni1
veterán

kicsit kezdem elveszteni a fonalat, hogy most mit akarsz pontosan. ezt fejtsd már ki legyszives!

ha jól gondolom kétszintes helyre akarsz megoldást, mert also szinten lévő az ac65p wifije kevés fent, igaz? Ide az lenne jó ha mesh-ben lenne minden szinten egy-egy eszköz ugyanazon márkából, mondjuk 2db ac2. Csak mert olvastam a másik topikban, hogy valami tp link AP-t néztél ki második eszköznek, de az ugy nem lesz az igazi..

vagy az alsó szintre nem kell wifi? akkor meg felesleges egy router lentre, meg egy AP fentre ~40-50e ft-ért.. Ha megoldható akkor a modem után fentre kéne wifi routerként bekötni egy ac2 vagy ac3-at, innen meg lentre a kábeles eszközökhöz egy gbit swich 4e ft-ért és kész.

(#12116) Veron válasza Kroni1 (#12115) üzenetére


Veron
őstag

Nem csoda, hogy kezded elveszteni a fonalat, már-már én is. :)

Tehát adott egy kétszintes ház. Jelenleg a szutyok Digi ONT van a hálózatban. Ez csak 2Gt tud és egy Gb portja van. Ezen lóg wifin 2 laptop, 1 tablet, 2 telefon, 1 TV, 3 kamera és vagy 20 okos kütyü, kábelen pedig XBOX, média box, NAS.

Upgradeként vettem egy AC65P routert, de a gyári FWrel rosszabb a 2G lefedettség, mint a Digi ONTtal.
Ezért továbbfejlesztési lehetőségként több utat dolgoztam ki.

1. Visszaviszem az Asus és veszek 2 Mikrotik ac2-t a két szintre kábelen összekötve.. Nem értek a Mikrotikhoz, de biztos meg lehet tanilniz, elvégre szakmába vág. Viszont van egy esztétikai követelmény is az APhez.: ne legyen ronda és ne nagyon látszódjon. :)
2. Ezért gondoltam akkor egy PoE router (ac3?) plusz egy dedikált APt az emeletre PoEn etetve. Ez már esztétikusabb, de mivel az Ethernet csati a hátán van, nekem meg egy fali Ethernet duhaljam van, kettes keretben egy el.dugaljjal, így nem tudom szépen, vésés nélkül felszerelni. Ezért gondoltam lyukat fúrok a bútorlapom és a szekrény belső felületére teszem fel.
3. Aztán a TP Link Deco mesh megoldása eszembe jutott az Asus és Mikrotik helyett. Ezzel az a gond, hogy kevés a portja, így egy switchet is be kell iktatnom a hálózatba.
4. Asus alalokom továbbmegyek és felteszek egy CFWt ah AC65Pre, de szerintem a megfelelő 5G lefedettséghez két eszköz kell. Vehetek még egy routert, akár AC65Pt is. Vagy egy tizenezer Ftos extendert. Vannak Gb Ethernetes eszközök, és működnek AP módban, nem csak repeaterként. Ez jó lehet, mert kb. 60 m2 ytong fallal elválasztott szintet kell lefedni és nagyjából közepén lenne.

Nagyjából ez a helyzet. Stabil 2 és 5G hálózatot szeretnék 2x60 m2en 1Gbes Digi optika mellé kb. 40e Ftból. . :R

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12117) Kroni1 válasza Veron (#12116) üzenetére


Kroni1
veterán

A mikrotik-től nem kell félni, van benne egy QuickSet is amivel kb. ugyanolyan egyszerű beállítani mint egy asust, csak nem olyan szép a felület. Ha nem akarsz első körben belemélyedni, akkor nem fontos részletesen beprogramozni, de tény hogy ez a lényege, és ezért is szeretik sokan mert ott a lehetőség.. Viszont az a baj, ha veszel mondjuk két mikrotik eszközt azzal se leszel előrébb mintha asusban gondolkodnál, mert wifiben ezek is jók, de semmivel se jobbak, sőt az Asusnak vannak már AX-es eszközei, CFW-t is tudsz feltenni némeliykre és úgy növelhető a wifi hatótáv is.

De ez itt a mikrotik topikban már kissé offtopik, sztem inkább a "milyen routert" topikban folytasd az érdeklődést.. Azért leírom én mit tennék. Ne a kinézet legyen a döntő, a stabil működés legyen az elsődleges! Inkább tedd a szekrény tetejére ahol nem látod, mintsem bosszankodj hogy szakadozik a jel. Nem jó ötlet keverni a gyártókat, mert azok nem tudnak egységes hálózatot alkotni, egy drága és erős eszköz a földszintre, vagy ha egy eszközzel nem lenne megoldható akkor egy gyártótól két mesh képes eszköz a két szintre és így fel le sétálhatsz az emeletek közt, és úgy adogatják egymásnak a telefonodat, hogy végig stabil lesz a neted, észre sem veszed. Ez a tp-link deco vonal szerintem felejtős, drága cucc, de nincs az asus szintjén, tipikusan a dizájnt kell megfizetni.. Én így gondolkodnék:

- első körben segítséget kérnék az Asus router topikban, és feltenném az openwrt-t a meglévő AC65P-re. Ez amúgy pofonegyszerű és nem jár garivesztéssel. Ha így se elég a jelerősség akkor gyári fw vissza, és élnék a 14 napos elállási joggal.

Ezután több lehetőséged nyílik, ezek közül kettő például:

- Veszel két hap ac2t ~42e-ért, és az egyik lent a másik fent, capsman-el mesh hálózatban, így nem kell hozzá semmilyen harmadik eszköznek való AP, ha elfogadod a kinézetét, vagy elteszed nem látható helyre. Ezzel tisztességes AC sebességed lesz, és tutibiztos a jelerősség.

- Kipótolod a keretet 48e-ig, veszel egy ASUS AX58U-t, amit beteszel a földszintre és az emeleten igy nem rontja semmi a látképet. Ez már AX-es, és van akinél 3 szintet is lefed egymaga. Ha neadjisten ez se oké akkor itt is 14 napos elállás.

Én a másodikkal kezdeném, de a pénztárcád és a te döntésed..

[ Szerkesztve ]

(#12118) ekkold válasza Veron (#12116) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Esetleg próbáld ki a cAP ac-t, általában jókat írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#12119) Veron válasza ekkold (#12118) üzenetére


Veron
őstag

Köszi.
Igen ezt akartam betenni a szekrénybe. Csak kell hozzá egy PoE router.
Azonban az még nem világos számomra, hogy AP mód vagy mesh lenne a hatékonyabb. Volt olyan, aki meshben nagy sebességcsökkenésről számolt be APhez képest.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12120) Lenry válasza Veron (#12119) üzenetére


Lenry
félisten

Csak kell hozzá egy PoE router.

nem kell, jár hozzá egy PoE feladó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12121) Kroni1 válasza Veron (#12119) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha a Mesh nem lenne jó akkor nem csinálnák a gyártók. én is olvastam h egyvalaki panaszkodott rá, de ha ennyire rossz lenne a helyzet akkor nem nyomatnák..
A Cap ac helyett ajanlanék neked itt a hardverapróról egy wap ac-t, nemrég itteni tanácsra én is vettem egyet 16ért. Ez még a korábbi 2+3 antennás verzió, nem az újabb 2+2-es ami leváltotta. Elönye hogy kültéri tehat strapabíróbb, szerintem szép, stílusos, továbbá olcsó, és ad hozzá a srác 3 hó garit, meg poe injektort tehát plusz poe eszkoz sem kell, egy ac2 lentre ez meg fentre és kész. Erösebb/ gyorsabb a wifije mint az ac2 és a cap ac-nek, vagy az újabb változatnak ami 28e körül kaphato most.

ac65p-t felokositottad vagy azt már elvetetted??

[ Szerkesztve ]

(#12122) Veron válasza Kroni1 (#12121) üzenetére


Veron
őstag

Ez azért lenne jó, mert van talpa, rá tudom tenni a komódra. Ha a PoE injektort pedig a routerhez, a fali kábel másik végéhez teszem, akkor csak egy Ethernet kábel kígyózna a komód mellett.

Még nem volt időm az Asust okosítani, talán ma este.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12123) Kroni1 válasza Veron (#12122) üzenetére


Kroni1
veterán

Így van, az injektor oda is kell, ebbe csak egy ethernet kábelt tudsz bedugni..

(#12124) mrzed válasza Kroni1 (#12121) üzenetére


mrzed
senior tag

Ezek használt készülékek?
Tápot is ad a csomagban az injektorhoz?

(#12125) Lenry válasza mrzed (#12124) üzenetére


Lenry
félisten

Az eszközhöz járó táp megy a PoE injektorba is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12126) mrzed válasza Lenry (#12125) üzenetére


mrzed
senior tag

Vágom... :)
Csak próbálom kinyomozni, hogy teljes-e a csomag... de már írtam az eladónak.
Jelenleg megy ap-ként egy régi RB493AH, R52HnD kártyával (2,4GHz -n megy), ezt cserélném. Viszont tartok tőle, hogy a 2,4-es gyengébb lesz, mint a mostani.

(#12127) Kroni1 válasza mrzed (#12126) üzenetére


Kroni1
veterán

Ad hozzá tápot, de a kommunikáció kissé nehézkes, nekem két hét volt mire összejött, egy-egy privire átlag kétnap után jött válasz, és nem nagyon ér rá semmikor..

A R52HnD nálad nem vágom mennyire erős sőt még azt sem tudom az enyém hogy teljesít, de szerintem nem lesz rossz, majd csinálok méréseket.

(#12128) Veron válasza mrzed (#12126) üzenetére


Veron
őstag

Akkor most megveszed a APm? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12129) mrzed válasza Veron (#12128) üzenetére


mrzed
senior tag

Azt írja, hogy több darab van. :DDD
Viszont nekem megvan a telszáma, esélyed sincs, ha már csak egy van. :))

[ Szerkesztve ]

(#12130) Kroni1


Kroni1
veterán

Viszont ha már itt tartunk egy kérdésem lenne az elhelyezéssel kapcsolatban:

Egy capsman-be kötött ac2-t és wap ac-t szeretnék elhelyezni a 99m2 egyszintes házban úgy, hogy a nappaliban, a hálókban a kisházban és amennyire lehet a kertben is a lehető legjobb legyen a wifi jelerősség. Az Ac2 a házban középen majdnem elég, de mégsem.

A szigetelt tetőtérben állmennyezet van, a digi ont és egy switch már itt üzemel 3 éve megbízhatóan. Az a tervem, hogy a wifi eszközöket is ide teszem fel közvetlen a gipszkarton plafonra, majdnem úgy mintha cap ac-t raknék a mennyezetre, csak ezek felette lennének nem benne.. Ez jó megoldás lehet vajon? Tudnék lentről áramtalanítani, de eddig 1 éve stabil az ac2, sose kellett hozzányúlni.

Ha kábelen összekötöm őket fent és a capsmant beállítom, hogy kéne elhelyezni őket? Érdemes a két eszközt minél távolabb rakni egymástól vagy ennek nincs jelentőssége? Úgy gondoltam az ac2 valahova a nappali közepére lenne pozicionálva, a wap ac meg a fiúszoba fölé, mert azon elvileg 5GHz-en gyorsabb/erősebb (3 antenna, AC1600 vs. 2 antenna, AC1200) és úgy a hálókban talán kisebb lenne ezen a sávon a veszteség..
Nem tudom, hogy capsman esetén a wap-al a nagyobb elérhető sebesség is megmarad vagy csak a 3 antennának köszönhető (vélhetőleg) nagyobb jelerősség? :F

Minden észrevételt, tanácsot előre is köszönök!

(#12131) Kroni1 válasza Veron (#12128) üzenetére


Kroni1
veterán

Én már elhoztam az enyémet csak még nem konfigoltam. De ne izgulj van több is, előttem is 2db-ot elivttek már tőle..

Viszont te meg kezdj az asussal, mert az is megtáltosodik ha okosítod, én szerintem nem fog kelleni neked minden szintre külön eszköz..

[ Szerkesztve ]

(#12132) iceQ! válasza Kroni1 (#12130) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem az 1. emeleten van 1 wAP Ac meg egy hap ac2. Mindenhol van rendes wifi jelerősség.
Gipszkarton kevésbé fogja le a jelet mint a beton kefni nálunk.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12133) Kroni1 válasza iceQ! (#12132) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is úgy sejtem, hogy a gipszkartonnal nem lesz gond, köszi a megerősítést! Nekilátok este, eléggé hasonló konfigunk lesz akkor.. :)

(#12134) iceQ! válasza Kroni1 (#12133) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem hát, hAP Ac2 amúgy is jobb wifi jelet nyom mint a wap (tapasztalat).

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12135) Veron válasza iceQ! (#12134) üzenetére


Veron
őstag

Az hogy lehet? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12136) Kroni1 válasza Veron (#12135) üzenetére


Kroni1
veterán

neki már újabb wap ac van, ami "csak" 2+2 antennas sztem. amúgy az ac2 az 2.5dBi antennás, az wap ac meg 2dBi-s...

(#12137) Alteran-IT válasza Kroni1 (#12136) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igen, viszont a régi wAP ac-nek nagyobb az adási teljesítménye a plusz antenna mellett, így gyakorlatilag mindegy hogy kisebb az antenna nyeresége, aki meg szeret forrasztani, könnyen cserélhető benne az antenna is, vagy akár ki is vezethető, viszont érdekes iceQ-nál a dolog, ugyanis az új wAP ac is 2,5 dBi antennát kapott, szóval a WiFi jelnek azonos erősségűnek kellene lennie, de ezek szerint az újnál azt is elbaszták és látszik, hogy annyira nem is számít az antenna, ha a kimeneti teljesítmény szar, bár annak meg meg kellene egyeznie a hAP ac2 teljesítményével a leírtak szerint, na mindegy, ezek szerint az új wAP ac tényleg nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#12138) iceQ! válasza Alteran-IT (#12137) üzenetére


iceQ!
addikt

Kellene... hap és wap ugyan azon a helyre rakva nem azonos jelerősséget produkál. Kicsivel rosszabb a wap. Ez van ezzel együtt kell élni. Sajnos.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12139) Veron válasza Kroni1 (#12136) üzenetére


Veron
őstag

és az esetemben nem overkill beltérre egy régi wAP?
(Asusra az OpenWRT-t nem sikerült feltenni)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12140) Shkiz0 válasza Zwodkassy (#12089) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen most már kapható, egyik nagykeremben is van, hozok is 2db-ot belőle :)
Gigás nethez így már most ez jobb alternatíva, mint a hAP AC 2 amit eddig használtam.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12141) Lenry válasza Shkiz0 (#12140) üzenetére


Lenry
félisten

melyik nagykerben van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12142) Shkiz0 válasza Lenry (#12141) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ramiris

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12143) Lenry válasza Shkiz0 (#12142) üzenetére


Lenry
félisten

közben ott megtaláltam én is, meg is rendeltem :D :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12144) Shkiz0 válasza Lenry (#12143) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12145) iceQ! válasza Lenry (#12143) üzenetére


iceQ!
addikt

Ramiris regisztrációnál még mindig kell hogy a tevékenyéig körben legyen valamilyen IT-s dolog?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12146) Shkiz0 válasza iceQ! (#12145) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha nem akarsz pöcsölni a regisztrációval (vagy nem tudsz mert esetleg kéri az IT tevékenységet) akkor megveheted a rami kiskerébe is, minimális felárral, áfát itt is vissza tudod igényelni. [link]

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12147) Veron válasza Shkiz0 (#12140) üzenetére


Veron
őstag

wifi lefedettségben többet tudhat, mint a hap ac2? a nagyobb antennák okán kérdezem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12148) Shkiz0 válasza Veron (#12147) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

E szerint nem igazán.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12149) Lenry válasza Shkiz0 (#12148) üzenetére


Lenry
félisten

az Antenna Gain melletti nagyobb számok nem pont azt jelentik, hogy de?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12150) iceQ! válasza Lenry (#12149) üzenetére


iceQ!
addikt

Dehogy nem, ezért is lesz nekem jobb a hAP Ac2 + Ac3 egy lakásban. Szétküldi a jelet rendesen (vagy is remélem)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.