Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) contaxg válasza e90lci (#13550) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon köszönöm!!! :C :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13552) e90lci válasza contaxg (#13551) üzenetére


e90lci
senior tag

Szívesen ;)

(#13553) e90lci válasza contaxg (#13551) üzenetére


e90lci
senior tag

Egyébként adika4444 nek jár a köszönet érte,az ő munkája.Mint ahogy ekkoldnak is ezer köszönet sok mindenki nevében a munkájáért!Szerintem kezd el előröl az ekkold írása alapján beállítani,a Quick Set-es beállítást meg töröld ,mert később szívás lesz vele csak.Ez csak jótanács.

(#13554) Lenry válasza ssarosi (#13548) üzenetére


Lenry
félisten

elméletben megoldható persze, a két router különbségeit figyelembe véve.

de mi az a VPN probléma, ami miatt az egész routert nulláról újra kell húzni? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13555) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,
Milyen hardvert ajánlanátok az alábbi konfighoz?
3 végpont fix ip-vel fix dhcp-vel. Ezt szeretném site-to-site összekötni.
A 3 végponton a belső hálón egy-egy sql szerver, ezeket kellene bárhonnan elérni.
Wan: 100mb/s a sávszél LAN:gigabit. Ha ki akarjuk használni a teljes szávszélt milyen eszköz lenne a célszerű?
RB4011?

Köszönöm!

(#13556) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudok egy RB4011-et fizikailag resetelni? Visszaállítottam factory resettel winboxból, azóta nem látja winbox. Sem ip, se mac címet.
Próbáltam több módot is resetre. Reset gomb benyom és adok neki áramot 10mp elenged, majd 30-30-30. Nem igazán akar működni.
Tud valaki tippet adni?
Köszönöm! :R

(#13557) e90lci válasza BossBoss (#13556) üzenetére


e90lci
senior tag

Nyomod a reset gombot áram alá helyezed és kb 5 másodperc után elengeded.Én is kínlódtam vele a múlt héten de úgy összejött.Szintén 4011.

(#13558) BossBoss válasza e90lci (#13557) üzenetére


BossBoss
őstag

Próbáltam többször is. Nem lehet, hogy Netinstall módban ragadt? Lehet tovább tartottam nyomva a gombot. Onnan, hogy lehet kiszedni? Csak program? Mert az sem látja az eszközt.

Egyébként nem értem. Elsőre szépen megjelent winboxba, addig jutottam, hogy Ether1-et átírtam Eth1_WAN-ra és rebootolta magát. Azóta se kép se hang. :((

(#13559) e90lci válasza BossBoss (#13558) üzenetére


e90lci
senior tag

Próbáltad áramtalanítani azóta?Netinstallt én egyszer csináltam még régebben egy wAP AC vel,win 10 en nem jött össze,de win 7 el csont nélkül.De azóta már volt vagy 2-3 verzióváltás win 10 nél is,lehet működik rendesen.Vagy még linux-al megpróbálni.

(#13560) BossBoss válasza e90lci (#13559) üzenetére


BossBoss
őstag

User error! PC adapter beállításai az előzőn voltak fixen. :W Sorry! Köszönet a segítségért!

(#13561) e90lci válasza BossBoss (#13560) üzenetére


e90lci
senior tag

Szívesen! ;) Van ilyen.

(#13562) ssarosi válasza Lenry (#13554) üzenetére


ssarosi
tag

Köszönöm, ha esetleg segíteni próbálsz.
Az eredeti probléma a 13413-as hozzászólásban van leírva.
Kaptam válaszokat (13429, 13430, 13455), de előrébb nem jutottam.
Ma akartam nekiállni az újraprogramozásnak, de nem volt hozzá lelkierőm, és hAP ac2 is csak holnap jön meg. A válaszodig várok.

[ Szerkesztve ]

(#13563) Reggie0 válasza Marcelldzso (#13555) üzenetére


Reggie0
félisten

Errol kerlek meselj tobbet. Mekkora savszel kell kliensenkent es milyen VPN-t szeretnel hasznalni? Nagyon fugg ettol a valasz, a 100Mbit WAN-t kihajtani VPN-nel nem trivialis.

RB4011/RB3011-nek azert vannak bugjai, a helyedben elkerulnem.

[ Szerkesztve ]

(#13564) Lenry válasza ssarosi (#13562) üzenetére


Lenry
félisten

PPTP-re nem tudok mit mondani, nincs vele tapasztalatom.
mi L2TP/IPSec-et használunk, folyamatosan frissített Mikrotikjeink vannak, gond nélkül tudok a 6.48.1-et futtató központi routerre csatlakozni a saját, szintén 6.48.1-et futtató itthoni routeremmel és akármilyen Windows kliensről is, ahogy a kollégák is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13565) Reggie0 válasza ssarosi (#13548) üzenetére


Reggie0
félisten

A konfig fajlt nem viheted at, de az exportalt konzolparancsokat vegre tudod hajtani a konzoljara belepve. Konfigfajlt kar megprobalni, nagy esellyel belepni se fogsz ra tudni, mert az interfeszeket rosszul es reszlegesen huzza fel.

[ Szerkesztve ]

(#13566) Marcelldzso válasza Reggie0 (#13563) üzenetére


Marcelldzso
tag

Megpróbálom jobban összefogalmazni. Mindhárom telephelyen van 3db SQL szerver amit egy gépre telepített kliens szoftverrel nézegetnek különböző telephelyeken utazgatva.
Tehát A_B_C telephelyeken nézegetik A_B_C sql szervereit. (készletprogram)
WAN oldalon 100/100 van LAN oldalon pedig gigabit. Az elvárt az lenne, hogy, a telephelyek között valamelyest gyorsabb legyen az elérés, gondoltam ehhez megpróbálnék értelmes eszközt találni.
l2tp/ipsec site2site kapcsolatokon gondolkozom.

RB4011/RB3011 milyen bugjai vannak?
Mi akkor az első értelmes választás egy /24-es hálóhoz gigabiten?

[ Szerkesztve ]

(#13567) Reggie0 válasza Marcelldzso (#13566) üzenetére


Reggie0
félisten

Peldaul port flapping, neha lemegy es visszajon a semmitol a link. Ezt tobszor probalta javitani a mikrotik de meg mindig feluti a fejet. Illetve meg jopar dolog miatt panaszkodnak ra a forumon.
RB110AHx4 mar kezdetnek jo lehet, ha ipsec-et hasznalsz, olcsobb kategoriabol pedig a Hex S. Ha nem ragaszkodsz wifi nelkuli cucchoz akkor esetleg egy HAP AC3 vagy hasonlo kategoria.

(#13568) Reggie0 válasza Marcelldzso (#13566) üzenetére


Reggie0
félisten

IPsec vagy Wireguard nelkul kb. semmi, ha ki akarod hasznalni a 100 mbites savszeleket. Szoval el kell donteni, hogy ipsecet szeretnel-e (kissem acerasabb), vagy inkabb wireguardot, az meg gyorsabb is, mint az ipsec, viszont routeros 7-et kell telepiteni hozza. windows/linux/macos kliensek boven vannak wireguardhoz.

Most kiprobaltam es ket rb1100ahx4 kozott egy linken 30mbit megy at openvpnnel.
Nekem a csucsertek amit sikerult kicsikaron ket ccr1009 routerek kozottnel az 65-90mbit volt. Szemelyes velemenyeim szerint az ovpn ilyen jo, hogy van, ha nagyon muszaj lehet hasznalni, de nem teljesitmenyorientalt a dolog. Foleg routeros 6-on, mert csak egyszalas implementacio van, elvileg routeros 7-en mar jobb a helyzet.

Ha a stabil v6-os rendszeren akarsz maradni, akkor csak az ipsec johet szoba. Ahhoz pedig a Hap AC2-ot ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#13569) DonJoee válasza Reggie0 (#13567) üzenetére


DonJoee
tag

Ezzel a port flappinggal kicsit megijesztettél, de ahogy olvasom, leginkább akkor fordul elő, amikor az RB4011 SFP+ portba dugott RJ45-ös modullal találkozik 1 Gbit/s sebességen (t.i. melegszik szerencsétlen). Az auto negotiation kikapcsolásával "javítható", de így csak fix 1 Gbit/s sebesség lesz. Vagy nem lesz, ha mondjuk egy 100 Mbit/s interfészű nyomtató is csatlakozna a hálóra...
Ahogy olvastam, a rev.2-es RB4011-eket már tákolták valamelyest emiatt (ilyen van nekem is), továbbá optikai modullal ugye kevesebb az áramfelvétel és így a melegedés is, tehát port flapping nincs (még).
Egyébként sima üresjárati módban is úgy tud melegedni szegénykém, hogy komolyan elgondolkodtam egy 10cm x 20 cm-es öntapadós hővezető lap + ugyanekkora alapterületű és kb. 10 cm magas hűtőborda felapplikálásán. Mondjuk nem tudom, hogy egy ekkora vasdarab mennyire vágja agyon a WiFi-képességeket? :D

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#13570) Reggie0 válasza DonJoee (#13569) üzenetére


Reggie0
félisten

rb4011 SFP+-ja jo gyengen sikerulhetett, mert passziv DAC-al se megy, nincs benne a kompatibilitasi tablaban se.
Sokan panaszkodnak wifi stabilitasi hibara.
- Wifije se egy nagy szam, nagyjabol annyira szamithatsz, mint cAP-AC-vel. Valamivel gyorsabb, de nem eri meg a felarat.
- wifiwave2 mellett a 2.4 gigas freki nem hasznalhato(persze ez nem feltetlen gond), no meg a capsman-t se tudja. Wifiwave2 nelkul nincs MU-MIMO.
- 4x4 mimot nem tud 160MHz csatornasavszel mellett(ket chain-t ki kell kapcsolni, a negybol, de persze errol sehol sincs doksi, rendesen kutakodni kellett utana), Audience ugyan ez(egyezik a wifi chip).
- switch chiprol sincsenek jo velemenyek(pl. vlan support hianya).

[ Szerkesztve ]

(#13571) DonJoee válasza Reggie0 (#13570) üzenetére


DonJoee
tag

Most ugyan a 4011 a fő mindenes router, de pár héten belül már "csak" az internet felé történő forgalmat irányítja, nem erre lesz dugva az összes switch, hanem egy CRS305-re, ami 10 gigás optikai SFP+ modulokon keresztül megy a többi új switchez.
Talán így nem akkora gond ez a 4011. Mondjuk eddig még semekkora, mert nem tapasztaltam problémát vele. A wifi csak vendég wifi, le is korlátoztam 10/2 Mbit/s-re. Mondjuk lehet, hogy ezen emelek kicsit.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#13572) Reggie0 válasza DonJoee (#13571) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobbnyire nincs gond vele, csak korul kell jarni alaposan, hatha belefut valamibe az ember, amire nem is gondol elsore. 3011 ilyen szemponbol kevesebb meglepetest tartogatott.

[ Szerkesztve ]

(#13573) Marcelldzso válasza Reggie0 (#13568) üzenetére


Marcelldzso
tag

Olvasgatom amiket írtál, Az IPsec miért macerásabb? :) Szeretem használni, mire kellene jobban odafigyelni?

(#13574) E.Kaufmann válasza Marcelldzso (#13573) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezek szerint nem próbáltad, pláne nem NAT-on és dinamikus IP címeken keresztül, pláne nem eltérő vendor-ok között :DDD
Én előbb lőttem össze RADIUS-sal az SSTP-t Mikrotik-en.
Amúgy rém egyszerű, csinálsz egy IPIP-et, megadod a jelszót és már megy is az IPSec. Ha a két eszköz között nincs NAT és fixek a címek, mi sem egyszerűbb :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13575) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok

Van egy rb3011 routerem ami capsman. A cap ac -t capsman modban hasznalom. Sikeresen regisztral a capsmanba viszont nincs maganak a cap ac-nak IP cime igy nem erem el.
Hogyan adjak neki IP-t?

Itt van az ide vonatkozo konfigom. 2 vlanom van a cap ac az eth10en van.

/interface bridge
add frame-types=admit-only-vlan-tagged name=bridge_guest protocol-mode=none pvid=100 \
vlan-filtering=yes
add frame-types=admit-only-vlan-tagged name=bridge_home pvid=200 vlan-filtering=yes
/interface ethernet

/interface vlan
add interface=ether10 name=ether10_vlan_guest vlan-id=100
add interface=ether10 name=ether10_vlan_home vlan-id=200
add interface=bridge_guest name=vlan_guest vlan-id=100
add interface=bridge_home name=vlan_home vlan-id=200

/interface bridge port
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether6 pvid=\
200
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether7 pvid=\
200
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether8 pvid=\
200
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether9 pvid=\
200
add bridge=bridge_guest frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether2 pvid=\
100
add bridge=bridge_guest frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether3 pvid=\
100
add bridge=bridge_guest frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether4 pvid=\
100
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=ether5 pvid=\
200
add bridge=bridge_guest frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=\
ether10_vlan_guest pvid=100
add bridge=bridge_home frame-types=admit-only-untagged-and-priority-tagged interface=\
ether10_vlan_home pvid=200

/interface bridge vlan
add bridge=bridge_home tagged=bridge_home untagged=ether5,ether6,ether7,ether9,ether8 vlan-ids=200
add bridge=bridge_guest tagged=bridge_guest untagged=ether2,ether3,ether4 vlan-ids=100

(#13576) Reggie0 válasza Marcelldzso (#13573) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nem tunnel igy egyszerubb esetekben is connect/routing markra lesz szukseg. Peldaul probalj meg csak egy virtual wlan ap-ra protonvpn-t behuzni mikrotik routeren, mig mellette kiszolgalja a normal otthoni halodat is.

#13575 tacsk0: mac-telnet-tel be tudsz lepni, ha nem tiltottad le.

[ Szerkesztve ]

(#13577) tacsk0 válasza Reggie0 (#13576) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Mac telnet megy de jobb lenne IP alapon elerni. Masik problema, hogy igy a dude szerverem sem latja ami szinten az rb3011.

(#13578) Reggie0 válasza tacsk0 (#13577) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha belepsz mactel-el tudsz neki ip-t adni, vagy dhcp-t beallitani es onnantol megy normalisan is.

(#13579) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!
Talátam egy jópofa scriptet, amivel automatikusan lementem a roti konfigját az FTP szerómra. Egyedüli gondom, hogy a helyes fájlnevekből ilyen lesz pl: ZV0DS1~Q.RSC

De ez csak akkor jelenik meg ilyen f*sul, ha SAMBA-n keresztül tallózom a mappát. Ha FTP-n vagy WebDAV-on nézem vissza, akkor helyesek a fájlnevek (pl: ZEX-hAP-ac2-apr162021-19:29:23.rsc)

Amúgy egy Synology biztosítja az FTP-t, és próbáltam már a kódoláson is állítani de nem segített. Van valakinek ötlete?

(#13580) ekkold válasza zex (#13579) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Szerintem a fájlnévben levő kettőspontokkal van a probléma. Hasonló szkriptet én is készítettem, csak én emailben küldöm el magamnak a mentést. Aztán egy barátom átírta magának FTP-s megoldásra... elég régóta szépen teszi a dolgát.

(#13581) zex válasza ekkold (#13580) üzenetére


zex
aktív tag

Valóban a kettőspont zavart be. Kiszedtem az időt a fájlnévből és most tökéletes! :) Köszönöm!

(#13582) Reggie0 válasza zex (#13579) üzenetére


Reggie0
félisten

Jelszot azert adjal a backupnak, mert az ftp nem biztonsagos protokol.

[ Szerkesztve ]

(#13583) zex válasza Reggie0 (#13582) üzenetére


zex
aktív tag

Uh, ez nagyon jó ötlet! Köszi a tanácsot! Esetleg abban tudsz segíteni, hogy a scriptben hogyan tudom ezt beleimplementálni? Köszi előre is!

(#13584) Reggie0 válasza zex (#13583) üzenetére


Reggie0
félisten

/system barckup sorhoz irjad, hozza password="jelszavad" formatumban.

(#13585) zex válasza Reggie0 (#13584) üzenetére


zex
aktív tag

Szuper, köszönöm a segítséged!

(#13586) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy több napos használat után gondol egyet a rendszer és nincs internet elérés. A rendszer elemei egy Huawei B818 router mobilinternettel és egy hAP ac2 DHCP kliensként az ether1-en keresztül. A hiba magától megoldódik véletlenszerű idő alatt. Amikor a hiba megoldódik, az alábbi bejegyzés látszik a log-ban. Arra gondoltam, hogy egy szkripttel megoldható e bizonyos időközönként az ether1 IP megújítása?

Köszönöm

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13587) zex válasza Reggie0 (#13584) üzenetére


zex
aktív tag

Beállítottam a jelszavas védelmet, de mivel a scriptem létrehozza az .rsc és a .backup kiterjesztést is, így ha jól látom csak a .backup-nak tudok jelszavas védelmet adni, az .rsc-nek nem. Ez nem gáz így? Vagy azért nem, mert az .rsc nem tartalmaz alapból jelszavakat, a böbbi meg nem sensitive adat?

(#13588) BossBoss válasza yodee_ (#13586) üzenetére


BossBoss
őstag

Szia!

Nálam ugyan ez a jelenség, ugyan ezzel a log bejegyzéssel. Huawei B818 (telenor) + RB4011.
Igaz nem régóta van ez a setup. Eddig 1x tapasztaltam. Reggel elment, este 20.37 vissza.
Fogalmam nincs mi lehet.

(#13589) yodee_ válasza BossBoss (#13588) üzenetére


yodee_
őstag

Szerintem simán csak bont a szolgáltató, csak mivel híd üzemmód van, meg saját router így ez a hiba van. Ezért kéne egy ether1 renew bizonyos időközönként.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13590) ekkold válasza yodee_ (#13589) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Akkor miért nem teszed be a schedulerbe?

(#13591) yodee_ válasza ekkold (#13590) üzenetére


yodee_
őstag

:R köszönöm, kipróbálom. Azt is lehet integrálni, hogy a renew után lefusson egyből a dyndns szkript? A /ip dhcp-client renew 0 után a következő sorba mehet a szkript neve?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13592) Lenry válasza yodee_ (#13591) üzenetére


Lenry
félisten

igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13593) yodee_ válasza Lenry (#13592) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm, próbálom.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13594) ekkold válasza yodee_ (#13591) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nem biztos, hogy elegendő a script neve.
Ha a scriptek között van tárolva akkor pl.:
/system script run dyndnsscript.rsc
vagy ha a fájl tárolóban van a script akkor pl.:
import file-name=flash/dyndnsscript.rsc

Ha több DHCP kliens is be van állítva az eszközön akkor a nulla helyén az adott interfészre vonatkozó DHCP kliens listában elfoglalt helyének a sorszáma kell.
/ip dhcp-client renew 0

Persze az is kérdés, hogy a renew egyáltalán megoldja-e a problémát. De ha kipróbálod akkor kiderül.... Elképzelhető olyan megoldás is, hogy mondjuk minden éjfélkor letiltod az ETH1 interfészt mondjuk 10 másodpercre, majd újra engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

(#13595) yodee_ válasza ekkold (#13594) üzenetére


yodee_
őstag

A dyndns szkript lefut ütemezettem minden órában, és csak annyi van megadva az ütemezőben hogy "dyndns". Gondolom akkor itt is elég ennyi. Kiderül hogy működik e, amikor a hiba fennállt és az IP / DHCP Client / menüben nyomtam egy renew gombot akkor jó lett. Ha nem lesz jó így akkor marad a lekapcsolás. Próba cseresznye

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13596) bacus válasza yodee_ (#13595) üzenetére


bacus
őstag

de miért jó, hogy ütemezetten fut? Be kell tenni figyelőbe a google dns-t, ha nem elérhető 5mp-ig, akkor fusson le. Egy épp működő kapcsolatnál minek renew-t kérni az ip-re?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#13597) yodee_ válasza bacus (#13596) üzenetére


yodee_
őstag

Ez sem rossz ötlet. Le tudod írni nekem, hogy tudom megvalósítani?

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13598) bacus válasza yodee_ (#13597) üzenetére


bacus
őstag

tools - netwatch
hozzáadod a figyelni kívánt ip címet, amikor él akkor up statuszban lesz, ebből következik, hogy a a down fülre megy a script :)

ez addig fog renew-t csinálni, amíg nem elérhető a figyelt ip, a timeout ne legyen kicsi, legyen idő helyreállni a kapcsolatnak, azaz 5-10 mp alá ne menj.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#13599) yodee_ válasza bacus (#13598) üzenetére


yodee_
őstag

Valahogy így?

Mivel válasszal el a parancsot és a szkriptet?

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13600) hojos


hojos
aktív tag

Sziasztok.

Családi házban Telekom 150/50 internetet használok. Az optika HG8245H elosztóba jön az emeletre. A földszint és az emelet között beton panel van, egy körlépcsőnyi nyílás van csak szabadon.
A wifi a földszinten elég gyér, ezért gondolkodom saját routerben.
Őt néztem ki:
MikroTik RBD52G-5HACD2HND-TC Router
Mi a véleményetek, jó lehet ez arra, hogy legyen normális wifi a földszinten is ?
A helyzetet bonyolítja, hogy a HG mind a 4 portja foglalt. 2 db. IP TV, 1 db. NAS és egy Smart tv-re mennek a kábelek.
Össze lehet hozni a HG-t és a routert valahogy ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.