Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) ricsip válasza Blyan (#1841) üzenetére


ricsip
addikt

Puff neki, lefeljebb nem apdételek. Céges és otthoni gép is megrekedt Win7 szinten, a cégesnek még kell 4-5 év mire odaér az IT agyilag h. elkezdjenek gondolkozni a W7-->w8 migráción. Az otthonit bármikor updatelhetném 8(.1)-re, de semmivel többet nem ad a jelenlegi "élményhez" ami miatt megérné a vesződség. Lustulok sajna...

[ Szerkesztve ]

-

(#1852) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, próbálok informálódni, de túl sok infót nem találok.

Lehet arra számítani, hogy meg fog jelenni egy 8-9" körüli, core m-es surface?

Az élet nem habostorta.

(#1853) NGA


NGA
addikt

Valakinek nincs eladó Surface 2-je? Az RT változat.

(#1854) parandroid válasza Blyan (#1836) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy látszik, hogy nagyon ki akarják már szórni a bentragadt Surface 2-ket. Egy helyi elektronikai kereskedésben (D) tegnap láttam 450 EUR-ért i5 4200U-val 64GB/4GB-os Surface 2 Pro-t, nagyon erősen gondolkozom rajta. Páromnak kéne valami, mert rájött, hogy az iPad Mini nem igazán jó neki irodai munkára, pont a 400-500 EUR-s árkategóriában nézegettem a hibrideket, már épp azon gondolkoztam, várok, amíg kijön több modell Core M-mel, a 10" pont jó lenne neki, mert S3P van itthon, az egy kicsit nagy neki. Viszont a hardver elvileg mind a kettőben ugyanaz, csak a kijelző kisebb (felbontásban is). Még egy Type Cover kell majd még hozzá, de ahogy nézem, 70 EUR körül mennek Amazonon, az még belefér.

Egyetlen dolgon agyalok még, a Display Port képét hogyan lehet kiküldeni monitorra / TV-re / projektorra? Speckó kábel kell hozzá? Vagy Display port a megjelnítőn is? Vagy létezik hozzá jó drágán átalakító adapter?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1855) ArsenalF válasza parandroid (#1854) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Én itthon az egyik elektornikai kereskedésben a Mac kiegészítők között találtam mini displayport - hdmi átalakítót, természetesen horror áron (8ezer) aztán végülis később rendeltem az ebay-en 4 darabot kínából darabját 700 forintért... Ugyan azt nyújtják. Egyébként kapható sok monitor display port csatlakozóval is.

(#1856) parandroid válasza ArsenalF (#1855) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ilyesmitől tartottam. Néztem ebayt és amazont is, de az átalakító vagy nagyon drága, vagy nagyon olcsó. Mindkét jelenség alapból gyanús.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1857) ArsenalF válasza parandroid (#1856) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

én soha többé nem vennék olyan drágát, mert semmi különbség nincs köztük. csak sajnos akkor azonnal kellett.

(#1858) garambe válasza parandroid (#1856) üzenetére


garambe
tag

Nekem ebay es és volt és semmi baja nem volt. MiniDP to vga és minidp to hdmi ~1200 Ft/db

(#1859) pzstm válasza parandroid (#1854) üzenetére


pzstm
titán

Apró észrevétel:

Elvileg és gyakorlatilag sem ugyanaz a hardver, persze az SP2 még mindig boven elegendő asszonynak szerintem. :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1860) parandroid válasza pzstm (#1859) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindegy, ma hazafelé megvettem, tegnap feltettük eladni az ipad minit, 5 perc múlva elment, szóval csak hozzá kellett tenni az ár másik felét - annyit meg simán megért. Most vadászok még hozzá egy Type Covert Amazonról, mert a boltban 130 EUR-ért akarták adni, meg egy display port adaptert. Előbbiből a Surface-hez és a Surface 2-höz ugyanolyan kell, azaz simán csak Type Covert kell keresnem, és nem Type Cover 2-t, ugye?

Ja, volt egyébként belőle 128GB-os verzió is 800 EUR-ért (amúgy ugyanúgy i5 4200 és 4GB RAM), meg is állapodtunk az eladóval, hogy jó drága SSD van benne. ;]

Közben néztem, hogy a S3P már 4300-as Core i5-tel jött, na bumm. Ahogy nézegettem egyébként az 500 EUR alatti, és akörüli notikat, ez még így is verte az egész mezőnyt, és akkor még a méretről és a súlyról nem is beszéltünk (meg az érintőkijelzőről).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1861) ArsenalF válasza parandroid (#1860) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Van type cover 1 és 2, viszont mindkettővel kompatibilis.
Itt van pár dolog amiben jobb a 2-es: [link]

Én egyébként pont emiatt hagyom ki az SP3-at, bár nagyon szép, könnyebb, vékonyabb, jobb a fogása, de most emiatt nem fizetek plusz 100ezret ki. Én már az SP4-re készülök :D

(#1862) parandroid válasza ArsenalF (#1861) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt nem értem, az SP2 méretre kisebb, mint az SP3, az rendben van, hogy fizikailag a csatlakozó esetleg ugyanaz, de a Type Cover 2 legnagyobb erénye pont az, hogy visszahajtva pontosan akkora, mint a tablet, és így kvázi tokként, vagy legalább kijelzővédőként funkcionál. A Type Cover 1-nek ennél kisebbnek kéne lennie, nem? Hiszen amikor megjelent, akkor még 10"-esek voltak a gépek. A cikk szerint, amit linkeltél, egyformák, sőt, a régebbi gépek tulajdonosainak is ajánlja a váltást, mert nagyobb a tapipad, meg van háttérvilágítás (yay). de mennyire bénán néz már ki, hogy minden irányban nagyobb a billentyűzet, mint a gép...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1863) pzstm válasza parandroid (#1862) üzenetére


pzstm
titán

Fogalom zavar van itt úgy érzem. Type Cover 1 és 2 az első két generációnyi Surface-hez jó (méret alapján), SP3-hoz Type Cover for SP3 van ;)

Type Cover2-t használtam a Surface2-mel (RT) és igenis iimádtama háttérvilágítást, ma már e nem tudom képzelni anélkül notebookot :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1864) parandroid válasza pzstm (#1863) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szakadjak meg, ha erre magamtól rájöttem volna. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1865) pzstm válasza parandroid (#1864) üzenetére


pzstm
titán

ezért szóltam. Type Cover2 nagyon jóféle amúgy, én imádtam Surface2-vel és akinek eladtam az az illető is imádja ;) (és sokkal vékonyabb mint az első generációs Type Cover, súlya is könnyebb, ami nem utolsó szempont;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1866) bon


bon
őstag

Na úgy néz ki, hogy a surface 2-öm érintő része tönkrement. Gondolt egyett és nem megy. Semmi előjele nem volt. Már újradobtam a rendszer is, de nem javult meg. :( Persze a gari február 5.-én járt le. Nem tudom mennyibe kerülne a javítása és megéri e egyáltalán.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1867) pzstm


pzstm
titán

Surface Pro3-ra elég jó akció van

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1868) parandroid válasza pzstm (#1867) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Karácsonykor kb ugyanilyen akcióban vettem a 3-at, csak akkor nem kedvezményt adtak belőle, hanem ingyé' adtak hozzá egy billentyűzetet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1869) Gusztáv válasza pzstm (#1867) üzenetére


Gusztáv
addikt

Jó kis cég ez a cyberport.de. Én pont tegnap rendeltem tőlük egy 128GB-os, 3G-s, i5-ös Venue 11 Pro-t billentyűzettel, tollal. Szállítással együtt volt nettó 560€. Baromi segítőkészek, először a webes felületen próbáltam, de ott mindenképp felszámította a német Áfa-t, és mivel céges gép lesz, az nem jó. Írta a chaten nekik, egyből válaszoltak, majd egy idő múlva abban maradtunk, hogy munkaidőben kérjek ajánlatot. Másnap egy órán belül megkaptam a helyes előleg számlát, már meg is rendeltem. Ha minden igaz jövő hét elején itt is lesz :DD . A Surface 3 nekem is iszonyat tetszik, csak sajnos egyre körülményesebb behackelni a nem standard gépeket a céges rendszerünkbe, így erről egyenlőre lemondtam (meg a Dell-hez van asztali dokkolóm is).

Laci

(#1870) Berzso válasza Gusztáv (#1869) üzenetére


Berzso
tag

Én is ezt a céget néztem. Amennyiben a http://www.cyberport.de/ rendelünk pl. Dell Venue 11 Pro gépet, a garanciát itthon gondolom lehet érvényesíteni. Kérem, ha valakinek van ezzel kapcs. tapasztalata ossza meg, előre is köszönöm!

(#1871) Gusztáv válasza Berzso (#1870) üzenetére


Gusztáv
addikt

Garancia itthon is működik, viszont a rendelésnél választható extra garancia az csak Németországban, mivel nem hivatalos Dell warranty extension-t adnak. Ha minden jól megy, akkor az én gépem 5-én talán elindul tőlük (a slim billentyűzet nem volt raktáron).

Laci

(#1872) Berzso válasza Gusztáv (#1871) üzenetére


Berzso
tag

Köszönöm! Én is így gondoltam, de jó a megerősítés :)

(#1873) toldy


toldy
őstag

Sima RT-n hogyan lehet kikapcsolni a defendert mert akármilyen leírást próbálok ( pl XDA nem sikerül. Van magyar leírás amert az is lehet valahol elnézek valamit az angol leírás és a megyar felület közt. :R

Az élet nem habostorta.

(#1874) bon válasza toldy (#1873) üzenetére


bon
őstag

Én nem kapcsolnám ki, jó ha megy.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1875) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok
Surface Pro tulajokhoz szólnék. Kinek hogy áll az akkumlátor állapota x idő után? Kinek hogy romlik?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1876) bon válasza bon (#1866) üzenetére


bon
őstag

Gép visszajött a szervízből, úgy néz ki cserélték (legalábbis a kopási nyomok nincsenek meg).

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1877) =WiNTeR= válasza Ganz-[HUN] (#1875) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

SP2 tulajként szerintem nagyon gyorsan romlik az állapota, sokkal gyorsabban degradálódik, mint az előző Samsung ultrabook-om akkuja. :(

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1878) Ganz-[HUN] válasza =WiNTeR= (#1877) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R :(

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1879) Fighting


Fighting
csendes tag

Hello!

Ha a Surface-t tévével szeretném összekapcsolni elég egy mikro hdmi-hdmi kábelt vennem, vagy szükségem van másra is?

Köszi a gyors válaszokat!

Play like a champion today

(#1880) toldy válasza Fighting (#1879) üzenetére


toldy
őstag

Igen elég, én is szoktam úgy használni.

Az élet nem habostorta.

(#1881) Fighting válasza toldy (#1880) üzenetére


Fighting
csendes tag

Köszi! :)

Play like a champion today

(#1882) Beetlejuice


Beetlejuice
tag

Sziasztok!
Vettem en is egy USA Surface 3-at. A kijelzon, bekapcsolt allapotban lathatalan, kor alaku nyom volt lathato, nagyon halvanyan (ha megfeleloen a feny forditotta az ember, akkor lehetett eszrevenni). Nagyon nem voltam kiborulva tole, de azert bereggeltem a support oldalra, hogy szerintem a gyartasnal a tapadokorong, amivel berakjak a kijelzot, nyomot hagyott rajta. Kuldtek a UPS-t, elvittek 1 nap alatt Nemetorszagba, es masnap kuldtek egy vadi uj keszuleket (mindezt usa garival). Eleg korrekt... :)

Tudom, hogy masok is irtak mar, hogy sikerult usa gepet reszeit gariztatni, de full tablet csererol meg nem volt szo, szoval gondoltam erdekes lehet.

(#1883) ArsenalF válasza Beetlejuice (#1882) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Hát ez nagyon durva. Biztos én vagyok maradi, meg rossz termékeket vettem eddig de ilyen dolgokkal sehol nem találkoztam még.

(#1884) Crytek válasza Beetlejuice (#1882) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor érthető miért van platina áron a gép a supportot kell megfizetni nem mást...

Next PC Upgrade: 2022

(#1885) ArsenalF válasza Crytek (#1884) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Hát nem tudom, azt nem mondom hogy olcsó a gép de egyáltalán nem olyan drága szerintem. Ne csak a belsejét nézd hanem a gép összes adatát, méret súly akkuidő, bőven ennyibe kerül más márka ilyen szintű gépe is.

Amiket én nagyon sokallok azok a kiegészítők: billentyűzet, extra töltő, dokkoló. Ennek a 3-nak az árából már veszek egy alsó kategóriás laptopot.

(#1886) Gusztáv válasza ArsenalF (#1885) üzenetére


Gusztáv
addikt

A kiegészítk tényleg nem olcsók, de mind elég minőségi. De pl a Dell Venue 11 Pro-hoz sem sokkal olcsóbb egy billentyűzet, dokkoló. Vagy, ha azt nézed, hogy az új Macbook-hoz 80$ az usb-c-s kiegészítő, ami nélkül kb semmit nem tudsz rádugni. Örömmel hallom, hogy már ilyen simán megy a gariztatás, német Surface 2 tulajként.

Laci

(#1887) bon válasza Beetlejuice (#1882) üzenetére


bon
őstag

Nekem gari lejárta után kb 1 héttel bejelentett surface 2-öt cseréltek ingyen, példás support!

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1888) joebacsi


joebacsi
csendes tag

Sziasztok,

Nektek mennyit megy a Surface 3 fél fényerőn átlagosan office/net/wifi/bt-vel?
Az enyém (pár hetes, i5 256) kezdetek óta max 4 óra körül van, kicsit aggódom, hogy nincs valami teljesen rendben.

Céges környezetbe van, amitől néhány battery saving feature kiesett, de nem kellene ennyit visszaesnie...

Tudtok ajánlani valami jó diagnosztikai tool-t akksi-hoz?

(#1889) FLx válasza joebacsi (#1888) üzenetére


FLx
addikt

Csomó tesztben 6-7 óra jött ki maximum 40% fényerőn is, és light use volt. Normális használat mellett simán lehet, hogy csak 4-5 órát bír az. Ezt tudja.

(#1890) pzstm válasza joebacsi (#1888) üzenetére


pzstm
titán

8-9 órát tolok vele Win10 alatt, de korábban is 7-8 megvolt. OÖffice, Toad, Outlook, modern appok, IE11. (chrome-al nagyjából 1 óra mínuszt elkönyvelhetsz neki)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1891) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Találkozott valaki már olyan problémával hogy "beragad" a gép valamelyik elforgatott állapotba? Tegnap hazaérve balra fordított álló kepernyő fogadott, es akárhogy forgattam, nem akart sehogy sem visszafordulni. Kézzel visszaforgattam a képernyő beállításoknál, de amig az autó rotate bevan kapcsolva, addig 2 másodperc múlva visszafordul egyből...

(#1892) =WiNTeR= válasza ArsenalF (#1891) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nekem Pro2-n a Windows 10 csinálta ezt és csak a rendszer újrahúzása térítette észhez.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1893) Gusztáv válasza ArsenalF (#1891) üzenetére


Gusztáv
addikt

Gondolom Windowson belül el lett forgatva a kép: Ctrl+Alt+felfelé nyíl a normál állás.

Laci

(#1894) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ma elég érdekes oldalba futottam bele a www.cyberport.de oldalán. Bár német tudásom nem túl acélos, de elvileg ez a lista a heti eladások alapján jön össze.

Laci

(#1895) pzstm válasza Gusztáv (#1894) üzenetére


pzstm
titán

vásárlási szokások és érdeklődések alapján leginkább, de igen :K

Most a 128-as 4GB RAM-os nagyon jó árban van, billentyűzettel együtt is :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1896) ArsenalF válasza =WiNTeR= (#1892) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Ugyan ezek a paraméterek voltak nálam is. A 4. restart, meg pihentetés, mindenféle forgatás, fejjel lefelé indítás után végre megjavult.

(#1897) Beetlejuice


Beetlejuice
tag

Nektek nincs olyan, hogy semmi kulonos dolog nem fut (Task Manager alapjan kb. 1-6% CPU terheltseg) es venti elkezd porogni? Nem mondom, hogy brutal zavaro, de jobban szeretnem, ha csak akkor kerregne, ha tenyleg megizzasztom, nem pedig office alkalmazasok hasznalatanal. A masik kerdesem pedig az lenne, hogy probalkozott-e valaki proci undevoltinggal (a melegedes es a fogyasztas csokkentese celjabol), es ha igen, milyen eredmennyel? En -45mV-ig jutottam a cpu undervoltingban, de nem vettem eszre semmi javulast, ebben a tekintetben. Erdemes ezzel tovabb probalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#1898) pzstm válasza Beetlejuice (#1897) üzenetére


pzstm
titán

SP3?

Nekem nagyon ritkán kapcsolt be venti, de akkor tényleg volt valami ami ment nála...azu is lehet, hogy valami lemezkarbantartó futott esetleg ütemezetten...Win10 alatt többször bekapcsolt előző buildben, jelenleginél már lényeges javulás van, de végleges firmware és driverek nélkül ezen nem is akadok fenn.

Semmi buherálással nem próbálkoztam amúgy

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1899) Beetlejuice válasza pzstm (#1898) üzenetére


Beetlejuice
tag

SP3 core i7 - nekem naponta 2-3x bekapcsol a venti es felmelegszik a gep, ugy hogy kozben semmi kulonos nem fut. En a kovetkezokre hasznalom: webezes, powerpoint, word, excel, zene stream, bbc iplayer film stream. Namost ezekkel az applikaciokkal szerintem egy modern gepnek lenyegileg soha nem kene aktiv huteshez folyamodni. Most is beindult a venti, amig ezt irtam 5-7% cpu terheles (csak a chrome fut).

(#1900) pzstm válasza Beetlejuice (#1899) üzenetére


pzstm
titán

hmmm...no ez érdekes...Win 8.1 gondolom ami rajta van, bár nekem Core i5-ös, és i7-nél mintha anno más is panaszkodott volna ilyenre.

Amúgy Chrome nélkül próbáld meg, nekem Chrome akksit szívja le nagyon például

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.