Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Lalikirály73 válasza smc (#3000) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Köszi a tanácsokat Mindenkinek!

"a jó pap is holtig tanul"

(#3002) Gusztáv válasza Lalikirály73 (#3001) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én renderelni szoktam vele SketcUp-ban. Ott ki van maxolva a proci, de a hűtés szépen kezeli. Talán egyszer állt le 3-4 óra után.

Laci

(#3003) joebacsi


joebacsi
csendes tag

Win10 may update (version 2004) ugye még nektek sem ment fel?
Teams nálam (sp5) sajnos egy idő után nagyon akad érzésre (pedig nincs nagy CPU/GPU terhelés). GPU acceleration kikapcs, illetve cache törlés és restart átmenetileg (pár órára) megoldja, de utána megint használhatatlan lesz (kb 15 másodperc, míg az unmute gomb érzékel egy kattintást...), jellemzően 1 órán túli teams meetingek után.

Várom a win update-et mint a messiást, hátha megoldja, de kicsipuha úgy néz ki még mindig blokkolja surface-ekre (mindegyik microsoft cucc, így elég szánalmas ez az egész...).

Tapasztaltatok hasonlót?

(#3004) Speeedfire válasza Speeedfire (#2947) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megint előjött, de most nem oldja meg a fenti gond. Honnan tudhatom, hogy a géppel, vagy a billel van a gond? Bios alatt se megy a bill. Megtisztítottam az érintkezőket.
Nincs esetleg valami diag menü, vagy hasonló?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3005) A`rpi


A`rpi
addikt

Sziasztok!

Adott egy Surface Book 2ő.

Az alsó része (bázis) hibás, a bekarikázott csatlakozót kell majd cserélni, javítani.

Tudtok e javasolni ügyes kezű műszerészt, aki megfizethető áron dolgozik?

Malák fórumtársast kerestem már, a 90 ezer forintos szerelési díját sokallom.

Másik problémám, sikeresen tégláztam a Surface Búkom, miután újra telepítettem CMD ből, (USB portok hiánya a tableten :o )és most az adott képernyőn nem tudok továbbmenni, lévén az érintésérzékelés, és a "tollas" bevitelt nem működik.

Így az lenne a kérdésem, hogy PB-n esetleg lenne e olyan vállalkozó szellemű fórumtárs aki néhány percet szánna rám, amíg a telepítés végét be nem fejezem?

Ehhez jó lenne nekem:
-Surface Dook 2 bázisa (13.5”)
-Surface Dock 1
-Surface Dock 2

Szép napot, sziasztok! :R


MasterMark:
:DDD Javítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3006) MasterMark válasza A`rpi (#3005) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom direkt írtad-e el, de a Dook és Sock nagyon tetszik. :DDD

Egyébként ez szerintem javíthatatlan, csak cserélni lehet az adott kábelt, és valszeg az a drága.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3007) A`rpi válasza MasterMark (#3006) üzenetére


A`rpi
addikt

Maga a kábel, beszerezhető, [link], az alaplapi csatlakozó is: [link]

Igazából nem ragaszkodnék én ezekhez, ha valaki fixen beforrasztaná nekem a pin-eket a helyére.

(#3008) MasterMark válasza A`rpi (#3007) üzenetére


MasterMark
titán

A sérült szalagkábel már javíthatatlan, nem lehet beforrasztani se sehova.

Az alaplapon is sérült a csatlakozó?

Amúgy ez hogy sikerült?

szerk.: Mondjuk amit linkeltél ha jól látom nem is szalagkábel, hanem rendes kábelek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3009) A`rpi válasza MasterMark (#3008) üzenetére


A`rpi
addikt

Beleöntöttek valamit, és használták tovább, én szétszedtem, kitakarítottam, aztán szembesültem a hibával. Első blikkre, más baja nincs (csak a torka véres :DDD), elvileg kábel csere megoldja, de ha netelántán az alaplapi csatlakozó is sérült a hatalmas hőhatás végett, no annak a cseréjét nem tudom bevállalni.

...Mai gépek beázás szempontjából eléggé vacakok, mert az ember a teljes áramtalanítást nem igazán tudja megoldani (azonnal) a beépített akkumulátorok végett. Pedig sok esetben egy alapos tisztítás nem okozna különösebb kárt a készülékben, ha azonnal lekapcsolnánk, és áramtalanítanánk.

[ Szerkesztve ]

(#3010) A`rpi válasza A`rpi (#3005) üzenetére


A`rpi
addikt

Urak, megoldódott a probléma.

...Okulva a történésekből, én hibáztam mint utólag kiderült.

-Nem a hivatalos Surface Book 2-höz való telepítőt szedtem le.

A fentebb taglalt jelenség ennek volt köszönhető egész egyszerűen az érintő kijelző drivere nem volt fenn azért nem érzékelt.

Szerencsére, a dokkolóbázishoz kapcsolva azt a néhány kattintást, amit még a telepítés befejezéséig kellett megtenni, meg tudtam ilyen módon oldani.

Aztán a továbbiakat már tudom intézni, a saját bluetooth perifériáimmal.

Segéltséget két kedves fórumtás is nyújtott, külön köszönet nekik:
-werbed
-jakabbalu

E öröm E bódottá :B

(#3011) MasterMark


MasterMark
titán

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy a toll inputot egy másik gépen használjam?

Azaz mintha egy kijelző nélküli wacom tábla lenne, az asztali gépemen szeretnék rajzolni.

Switch Tax

(#3012) A`rpi válasza MasterMark (#3011) üzenetére


A`rpi
addikt

Távoli asztal?

(#3013) MrPetya19 válasza MasterMark (#3011) üzenetére


MrPetya19
addikt

Elvileg tudod második kijelzőként használni és be lehet állítani, hogy engedélyezze a tollas bevitelt. Nézz rá a kivetítés erre a gépre a gépházban.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3014) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok! Elsősorban rajzoláshoz, másodsorban általános office jellegű használatra szeretnék használt darabot venni. Ahogy nézem 4 mag/8GB RAM alá nem mennék.
Mely modelleket ajánlanátok, illetve van valami ami kerülendő? (pl. az aktív hűtés mennyire időtálló/javítható dolog?)

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#3015) A`rpi válasza Heraldry (#3014) üzenetére


A`rpi
addikt

Szerelés szempontjából nem túl fényes a Surface termékpaletta, átlag felhasználó ezt otthon nem szereli, a kijelző felől lehet csak megbontani a gépeket, és a kijelző sajnos ragasztva van, mondjuk zömében nem is igazán kell a gépekhez hozzá nyúlni.

Surface PRO széria összes modellje legalább 4GB memóriával szerelt.

(#3016) smc válasza Heraldry (#3014) üzenetére


smc
addikt

Milyen programmal rajzolnál?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3017) Heraldry válasza smc (#3016) üzenetére


Heraldry
tag

Clip Studio Paint

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#3018) smc válasza Heraldry (#3017) üzenetére


smc
addikt

Azt pont nem próbáltam. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3019) cerb


cerb
tag

mostanában csak második gépnek használom a SP4emet, ezért van hogy hetekig sem nyúlok hozzá. Elég bosszantó, hogy max egy hét múlva már annyira le van merülve a gép hogy be sem lehet kapcsolni, miközben 100%al tettem el. Nem annyira katasztrófa még az aksi, bír még 4 órát használatban kb, ezért nem értem, hogy miért merít ennyire a kikapcsolt állapot. Nem tudtok valami megoldást erre a problémára?

(#3020) boost válasza cerb (#3019) üzenetére


boost
addikt

bekapcsolod, hogy hibernálja le és ne altassa? SSD miatt szinte ugyanolyan gyors, mint az “alvásnál” a bekapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#3021) smc válasza boost (#3020) üzenetére


smc
addikt

Én mindig kikapcsolom, de úgy is lemerül. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3022) boost válasza smc (#3021) üzenetére


boost
addikt

jó, én nem próbáltam még az enyémet, dehát attól még használ ezt azt a gép. pl órát működtet, stb.

(#3023) smc válasza boost (#3022) üzenetére


smc
addikt

Persze, csak érzésre túl sokat sajnos.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3024) Berzso


Berzso
tag

Sziasztok, véleményetek szerint milyen áron lehet eladni 2015-ös Intel(R) Core(TM) i5-4300U CPU @ 1.90GHz 2.50 GHz, 8,00 GB RAM, 256 GB SSD SURFACE PRO3 12" gépet + Dokkoló. Hibátlan! Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#3025) ricsip válasza Berzso (#3024) üzenetére


ricsip
addikt

Tekintve, hogy 5+ éves, garancia nincs már rá, ilyenkor szeretnek végleg eltávozni valami miatt a túlvilágra, eleve niche piaca volt, eléggé le kell tolnod a gatyát. Én inkább odaadnám valami rokonnak aki még tudja "értelmes" dologra hasznalni amíg végleg be nem szarik.

-

(#3026) Berzso válasza ricsip (#3025) üzenetére


Berzso
tag

Igen, ilyesmi jár nekem is a fejemben :- ( Bár lehet egy próbát megér... köszi

(#3027) MrPetya19 válasza ricsip (#3025) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én a saját SP3-am szerintem megtartom hordozható monitornak, meg igazából itthoni videós, recept olvasós tabletnek továbbra is jó.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3028) Berzso válasza MrPetya19 (#3027) üzenetére


Berzso
tag

Persze ez is megfordul ta fejembe, csak az ember úgy van vele, hogy talán többre (volt) hivatott...

(#3029) MrPetya19 válasza Berzso (#3028) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos ez ilyen.... :(

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3030) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Kukáztam egy surface pro 3 as okos kis tabletet, és a problémám a következő:
USB 2.0-s eszközöket, nem ismer fel a gép, csak az USB 3 asokat. Konkrétan semmilyen billentyűzettel, egérrel nem halandó menni, de 1080P-s filmet tudok a csatlakozón keresztül nézni a külső vinyómmal. A szitun csavar egyet az a tény hogy a WiFi halott a készülékben, avagy nem tudok automata driverfrissítéseket applikálni. Láttam hogy ez tipushiba, viszont azt szeretném megoldani hogy USB 2.0-t is kezeljen. Tudtok nekem erre megoldást nyújtani?

A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3031) MrPetya19 válasza hszilard666 (#3030) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hmmm.
Nekem segíteni szokott ha megmozgatom az usb csatlakozót, mert nem mindig ismeri föl valamiért a 2.0-ás eszközöket már az enyém sem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3032) hszilard666 válasza MrPetya19 (#3031) üzenetére


hszilard666
veterán

Próbáltam, csak egy hibaüzenetet kapok:
" Ismeretlen USB-eszköz
A számítógéphez legutóbb
csatlakoztatot USB.eszköz
Működésében hiba lépett fel, és a
Windows nem ismeri fel."

De egy USB 3.0-s vinyót meg gyönyörűen kezel :DDD Nem is értem...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3033) MasterMark válasza hszilard666 (#3032) üzenetére


MasterMark
titán

Az USB 3-nak külön érintkezői vannak a csatlakozón belül.

Próbáld meg kitisztítani. A hibaüznet egyértelműen azt mutatja valamiért nem érintkezik rendesen.

Elméletileg kellene legyen rajta microSD kártya olvasó is, azzal tudsz drivert felrakni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3034) hszilard666 válasza MasterMark (#3033) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, azzal mozgattam adatot a gépre. Elvileg minden friss rajta, az előző tulaj megcsinálta reinstall után.

Mivel érdemes kitisztítani az USB-t? Sosem csináltam még ilyet. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3035) MasterMark válasza hszilard666 (#3034) üzenetére


MasterMark
titán

Izopropil alkoholos fültisztítópálcika, vagy izopropil alkoholos aerszol, vagy sima sűrített levegő de az lehet nem elég.

Switch Tax

(#3036) A`rpi válasza hszilard666 (#3030) üzenetére


A`rpi
addikt

Lépj be az UEFI-be "bioszába" hangerő fel (hosszan nyom) és bekapcsoló gomb.

És köss rá egy USB-s egeret. A kurzort látnod kellene, opcionálisan egy Live Linux-szal is megnézheted.

Nekem a Linux Mint vált be, Surface-höz.

(#3037) hszilard666 válasza MasterMark (#3035) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm holnap nekiesek!

A`rpi:

Köszönöm, kiderült hogy hardveres a probléma! Nem megy az UEFI ben sem a razer orochi, sem a logi m100 as. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3038) hszilard666 válasza hszilard666 (#3037) üzenetére


hszilard666
veterán

Sikerült megoldani!

Bővebben:
[link]

Szóval ma hivatalosan is belépek a surface klubba! :C Sziasztok! :R

Évek óta akartam már ilyen masinát, de a hardver erősségéhez mérten mindig is nagyon sokalltam a vételárat, nem csak újonan, de használtan is. De a tegnapi nap délután a fejembe ötlött hogy már nagyon unom a Dell XPS 13 asomat, hiába jó meg szép, de nagyon bánt hogy 200K áll benne, és het 1x kapcsolom be, ha valamihez kell a windows. Na jó 1.2 havont elviszem lanozni amikor quake 3 azunk a testvéreimmel, de szt tudni fogja a surface is. Általában az öreg ipad air emet használtam. A legtöbb esetben redditezek meg youtube ozok rajta, avagy tartalomfogyasztok, arra bőven elég volt az a 6 éves már eléggé lomha ipad. SZépen megy rajta a multitask, tudok youtube videókat nézni reddit olvasás közben. (picture in picture) Viszont akkor már az volt a projekt hogy egy eszközzel kiváltanám az ipadet és az XPS-t. Alapjában véve a Surface Go kat nézegettem a baráti vételár miatt, mivel tényleg nem akartam sokat költeni. Viszont, szembejött egy lerobbant Pro 3 as, i5/128/4gb, billentyűzettel, aprópénzért. A tulaj szerint nem volt ázva, csak 1-2x leejtve. Ez mondjuk látszik, egy pici hajszálrepedés van a káván, de abszolút nem zavaró. Viszont ami probléma volt az az hogy megdöglött a wifi és a bluetooth. Redditen olvastam hogy ez típushiba, ledöglik a gépben ez a chip, de ugye ott volt még az USB gond is. Titkon reménykedtem hogy csak driver issue, de ugye mint láthattátok, kiderült hogy nem. Viszont sikerült megoldani ezt is, az USB hub és a wifi dongle 5500 HUF ban megállt. így van egy surface-em aprópénzből. Az egész projekt megállt 40500HUF ban, és még jó kis gyári billentyűzetet is kaptam mellé. Egy dolog nagyon tetszik, és nem tudotam hogy ez van, az az hogy a gyári töltőn van egy USB port hogy töltsem a telefonomat. Okos! :K

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3039) MasterMark válasza hszilard666 (#3038) üzenetére


MasterMark
titán

Modnjuk ettől még nem lett megoldva, csak áthidalva. :D

Jó olcsón megkaptad akkor, grat. A wifi probléma pontosan mi? Eszközkezelőben látszik a hardver, csak wifiket nem lát? Vagy mi a pontos hiba?
Ezt a wall of text-et nehéz volt elolvasni, kicsit központozhatnál azért.

Switch Tax

(#3040) hszilard666 válasza MasterMark (#3039) üzenetére


hszilard666
veterán

Elnézést kérek, legközlebb figyelni fogok erre!

Köszönöm! :R Ennyiből win10 zel max egy thinkpad X220 jött volna ki 120 as SSD vel, de ez talán jobb deal az 1440p-s jó kis kijelző miatt! :K

Az az egy chip csinálja a logic boardon a wifit és a bluetoothot, sorra fekszik ki a legtöbb pro 3 ban, vagy a hőtől vagy a rossz konstrikció miatt. Nincs hivatalos magyarázat. Sajnos gari idő után jön elő. El tudom képzelni hogy tervezett elavulás. A tünet az volt hogy nem látott semmilyen wifit, se bluetooth eszközöket.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3041) MasterMark válasza hszilard666 (#3040) üzenetére


MasterMark
titán

De akkor jól értem, hogy eszközkezelőben látszik?

Csak mert a elejetéstől lehet antenna gond is esetleg. Akkor is ez van, hogy nem lát semmit.

Switch Tax

(#3042) hszilard666 válasza MasterMark (#3041) üzenetére


hszilard666
veterán

Az mondjuk lehet, igen látható eszközként! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3043) A`rpi válasza hszilard666 (#3040) üzenetére


A`rpi
addikt

Mondjuk, nem olyan nagy merítés, nekem 4db törött PRO 3, van a tulajdonomban. Mindben jó a Wi-Fi BT. 😅😅😅

(#3044) hszilard666 válasza A`rpi (#3043) üzenetére


hszilard666
veterán

Nyertél! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3045) Berzso


Berzso
tag

Amennyiben az USA-ban vásárolk Surface-t, és gond lenne az új termékkel - itthon hova tudom vinni garanciálisan? Vagy ki kell küldeni Németországba?

(#3046) A`rpi válasza Berzso (#3045) üzenetére


A`rpi
addikt

A gépházon keresztül láthatod a garanciális státuszod, futárt küld az MS a készülékért.

Amennyire én tudom, a termékekre nemzetközi garancia van.

...Azért olvass utána, várd meg más fórumtárs véleményét is!

[ Szerkesztve ]

(#3047) Berzso válasza A`rpi (#3046) üzenetére


Berzso
tag

Köszönöm, utána nézek!

(#3048) ZavaBalazs válasza Berzso (#3047) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

usában vett gépem volt, németországba vitték szervizelni (és kaptam az angol billes helyett európai billes cserekészüléket :R )
küldtek egy szállítási címkét, azt kinyomtattam, dobozra rá, UPS ingyen kijött érte és elvitte, aztán egy hét múlva hozta a cseregépet.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#3049) Berzso válasza ZavaBalazs (#3048) üzenetére


Berzso
tag

Ez megnyugtató, bár ne legyen rá szükség! Köszönet

(#3050) Berzso


Berzso
tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata a Surface Pro7 i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD géppel? Arra lennék elsősorban kíváncsi, hogy a gyakorlatban mennyire veszi vissza a teljesítményt a passzív hűtés miatt. Irodai alkalmazások, néha kevés PhotoShop. Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.