Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) FLx válasza pzstm (#1448) üzenetére


FLx
addikt

Hát, én Július közepén járok ámerikában. :D

(#1452) pzstm válasza FLx (#1451) üzenetére


pzstm
titán

megy PM :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1453) pzstm válasza BobTail (#1444) üzenetére


pzstm
titán

nem igazán...mit ír ki? vagy milyen baja van? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1454) BobTail válasza pzstm (#1453) üzenetére


BobTail
őstag

(#1455) pzstm válasza BobTail (#1454) üzenetére


pzstm
titán

lehet nem támogatott ez a szolgáltató? vagy arra tudok gondolni, hogy magyarul használod :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1456) BobTail válasza pzstm (#1455) üzenetére


BobTail
őstag

Sajnos angolul sem megy, a területi beállítások már alapból Egyesült Királyságon voltak :( ez amúgy ilyen USB-stickes net, csak stick nélkül használom, nem tudom hogy egyáltalán meg lehet-e az ilyen előfizetéses neteket osztani, de miért ne lehetne? :F

Amúgy múltkor a kamionon a miracasttal sem sikerült összekapcsolni valamiért...

(#1457) pzstm válasza BobTail (#1456) üzenetére


pzstm
titán

hát lehet ezt a szolgáltatót nem támogatná....vagy nem tudom...ha legközelebb összefutunk hozd el és sticken keresztül megnézzük surface-el (simán van hogy mobilnet nem megosztható amúgy...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1458) NGA válasza ftb01 (#1445) üzenetére


NGA
addikt

Hardverapro RT

(#1459) ftb01


ftb01
tag

Köszönöm mindenkinek a választ :)

I’ve got the chance I have to try

(#1460) WinPho


WinPho
senior tag

Android appok szörfész pró hármon!!!!!4!44!4!

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1461) =WiNTeR= válasza WinPho (#1460) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Múlt hónapban kipróbáltam a BlueStacks-szet az SP2-n, de eléggé laggos volt, többször nem mentette el a játékállásomat annak ellenére, hogy szabályosan léptem ki az appból és a programból. Na meg az ingyenes módban naponta kénytelen egy BS által választott appot feltelepíteni a kedves user.
Egyébént jó program, de van még mit csiszolni rajta :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1462) Gusztáv válasza ftb01 (#1459) üzenetére


Gusztáv
addikt

Surface 2 - www.bechtle.hu, de csak cégeket szolgálnak ki.

Laci

(#1463) Freddycom válasza =WiNTeR= (#1461) üzenetére


Freddycom
őstag

Neked legalább működött, engem csak feketeség fogad a Játékok betöltése után.

(#1464) Dave™


Dave™
nagyúr

Vettem egy Surface Pro-t az apróról, azt kell mondjam brutális az RT után. Eszméletlen gyors és ez a kijelző... ez az ár/érték arány verhetetlen tablet fronton :)

(#1465) Freddycom


Freddycom
őstag

A hivatalos Surface Pro 3 kézikönyvben számos helyes szerepel a 'Surface Mini' kifejezés. Há' akkor h is van ez?

Twitter link

[ Szerkesztve ]

(#1466) pzstm válasza Freddycom (#1465) üzenetére


pzstm
titán

elkészült, raktárakban áll dobozokban és végül utolsó pillanatokban (szó szerint) halasztották el a bejelentést. És úgy fest, hogy minden bizonnyal fog működni a Pro3 tollával is :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1467) Dave™


Dave™
nagyúr

Valakinek nincs véletlen egy eredeti Surface Pro recovery image? Az enyémről hiányzik, mivel az előző tulaj törölte.

Köszi!

(#1468) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Nálatok milyen hőmérsékleten megy a processzor surface pro-n?

Nálam elég szépen ugrál 5 fokokat de nagyjából nyugalomban 50 °C fok körűl van, míg terhelve 80, de akkor már elég nagy a throtling is. Durván 30%.

(#1469) =WiNTeR= válasza garambe (#1468) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Azok normális értékek, nálam is hasonlóak a hőfokok.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1470) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1469) üzenetére


Dave™
nagyúr

Illetve garambe: nincs meg véletlen az eredeti recovery image-etek külön partíción vagy pendrive-on? Ha fel tudnátok tölteni valahova nagyon megköszönném!

(#1471) =WiNTeR= válasza Dave™ (#1470) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

SP2 8.1-es UK recovery-m még mindig megvan a surface-en elvileg, bár nem tudom, hogy lehet azt kibányászni.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1472) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1471) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem SP1 kellene. Az lenne a legtutibb, ha pendrive-on lenne, de azt hiszem valami .wim fileról van szó.

(#1473) garambe válasza Dave™ (#1472) üzenetére


garambe
tag

En nem toroltem le. Szoval ha leirod h tudom feltolteni es mit is pontosan akkor delutan megcsinalom, ha ez igy jo.

(#1474) Dave™ válasza garambe (#1473) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szuper! Utánaolvasok én is és megírom, köszönöm! Sajnos nem lesz kicsi, azt hiszem valami 8GB.

(#1475) Dave™ válasza garambe (#1473) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugyan nem vagyok benne biztos, de az install.wim file lesz az, ha minden igaz. Illetve van pár swm file a környékén, lehet azok is kellenek, de az install.wim a lényeg elvileg. Ha ezt fel tudnád tölteni pl. onedrivera, azt megköszönném :)

(#1476) WinPho


WinPho
senior tag

lel
Kinek van mekbúk ere? És képes elmenni Ámárikába?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1477) joebacsi


joebacsi
csendes tag

Emlékszik még valaki valaki az MS Courier-e? Egy koncept volt 2009-ből, amiből nem lett végül semmi.

Szembejött egy blog post, ami a Courier - SP3 analógiáról szó.

Most így belegondolva én is sokszor használom kettévágva az SP1-et. Egyik oldalt full-screen Onenote, másik oldalt minden más (web/pdf/ppt/word/kindle app). Emiatt picit szomorú vagyok, hogy SP3-nál elveszítjük a 16:9-et, de van egy olyan érzésem, hogy ezzel kisebbségben vagyok :)

Vagy más is szokott így féloldalasan jegyzetelni?

(#1478) Dave™


Dave™
nagyúr

Ha valaki félti a Surface Pro hátulját vagy esetleg már karcos is, akkor itt egy kiváló és ízléses megoldás: http://www.ebay.com/itm/121245693679?var=420218308567&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

(#1479) Gusztáv válasza Dave™ (#1478) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem a Surface 2-öm sarkairól gyönyörűen kopik a festék. Plusz múltkor sikeresen leejtettem betonra úgy 70-80 cm-ről, így az egyik sarkán van egy helyes kis horpadás is :( .

Laci

(#1480) Dave™ válasza Gusztáv (#1479) üzenetére


Dave™
nagyúr

A leejtés ellen persze nem véd, de a hátlapot és más verziók az éleket is remekül védik. Érdemes rákeresni surface skin formában, sokféle megoldás van. A fekete pro-n ez a carbon fiber pl. simán lehetne gyári dizájn is, csak közvetlen közelről látszik a turpisság, a tapintása is kellemes. Nekem bejött.

(#1481) Dave™


Dave™
nagyúr

Újfent kiderült, hogy érdemes lapozgatni a felhasználói kézikönyvet, ugyanis ebben írták, hogy a touch/type cover hátra is hajtható, így talpként funkcionál. Ez egyrészt azért jó, mert az eslő generációs Surface-ek is stabilak lesznek több helyzetben is, hiába csak egy szögben nyílik a kickstand, másrészt mivel a pro eléggé tud melegedni, "hűtőpadként" is tud funkcionálni. Javaslom mindenkinek, akinek ez szintén újdonság :)

(#1482) garambe válasza Dave™ (#1480) üzenetére


garambe
tag

Nálam mondjuk ez a "karbon" fóliázás egy ilyen gépen kb a vicc kategória. Karbon akkor szép ha az az anyaga nem a "festése".

http://www.incipio.com/cases/tablet-cases/microsoft-surface-cases-sleeves/microsoft-surface-pro-cases-pro-pro-2/feather-case-for-microsoft-surface-pro-pro-2.html

Én ilyet használok. Selymes tapintású, nem csúszik és teljes védelmet nyújt.

(#1483) Dave™ válasza garambe (#1482) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez is "domború" felületű, tehát a minta nem sima festés. Ebből is vannak minőségibb meg kevésbé minőségi darabok, válogatni kell.

Egyébként élőben is jól néz ki, de szerintem a korábban linkelt képeken is elég jól visszaköszön a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#1484) garambe válasza Dave™ (#1483) üzenetére


garambe
tag

Nem a kinézettel van a bajom, csak érted, olyan bóvli, gagyi szerintem. Sose értettem ezt a karbon fóliás divatot. Bár az is tény, hogy rengeteg mintájú fólia van surface re is ebayen.

Kinek mi tetszik.

Meg jut is eszembe. Nem találtad meg végül a helyét a recoverynek?

[ Szerkesztve ]

(#1485) Dave™ válasza garambe (#1484) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, mindenhol csak a pendrivera másolást írják, pedig van rá valami parancsoros megoldás, de sehogy sem sikerült ráakadnom újra...

(#1486) garambe válasza Dave™ (#1485) üzenetére


garambe
tag

Pendrivere is ratudom masolni ha nem torli le, vagy ha letorli akkor h tudom ujra rakni pendriverol? Nem Tudsz linkelni rola valami leirast?

[ Szerkesztve ]

(#1487) Dave™ válasza garambe (#1486) üzenetére


Dave™
nagyúr

De, ez menni fog :) Ha átrakod pendrivera mindenképpen letörli az sSD-ről, de pont az a lényege a dolognak, hogy felszabadít 8GB helyet, a pendrive-ot meg el tudod tenni a szekrénybe és ha vissza kell állítani, akkor csak bedugod neki és megtalálja rajta a recovery partíciót. Meg gondolom ha már pendrive-on van, akkor oda másolod utána ahova akarod biztonsági másolatként. Keresek leírást!

Itt van a létrehozás
Ez pedig a használata, ha szükséges

[ Szerkesztve ]

(#1488) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Valaki telepített már fel úgy egy tiszta windowst pendrive-ról, hogy legyalult minden recoveryt: kért szériaszámot telepítéskor a win? / ténylegesen be is aktiválta a windows magát?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1489) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1488) üzenetére


Dave™
nagyúr

A serialt még gyalulás előtt kell kinyerni a rendszerből, és ha újratelepíted (Win8 Pro X64) akkor azt kell megadni. Egyébként pedig lehet utólag is csinálni friss recovery image-et, csak mivel túl melós, még nem sikerült rávenni magam :) LINK

(#1490) Gusztáv válasza Dave™ (#1489) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az UEFI-s biost használó eszközökben már fixen benne van a serial, ha jól tudom. Legalább is én az Acer W700-ra egy sima msdn-es Win 8-at raktam fel, mert a recovery-ből nem lehetett megoldani a Win7/Win8 dualboot-ot. Nem kért semmiféle serialt, vagy aktiválást, még azt is eltalálta, hogy sima Win 8 és nem pro.

Laci

(#1491) Dave™ válasza Gusztáv (#1490) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hopp, ez új, köszi.

(#1492) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Olvasgatom mar napok ota, hogy melyik verzionak lenne ertelme, de megkerdezem, hogy Surface pro vagy Surface pro 2, gondolom vannak olyanok akik probaltak mindkettot es arra lennek kivancsi, hogy megeri-e van-e akkora kulonbseg a ketto kozott?

(#1493) Dave™ válasza #49553920 (#1492) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem nem, persze attól függ mennyiért vennéd őket.

Amiben jobb a Pro2:

-valamivel erősebb cpu+gpu
-hosszabb akkuidő (kb. mint amennyivel erősebb), 6-7 helyett 8-9 óra a legtakarékosabb esetben, de ha nem minimalizálod a fogyasztást ezek sokkal kisebb értékek lesznek
-kétállású kickstand
-kevésbé melegszik nyugalmi állapotban

Egyébként a méretek, kijelző, funkciók stb. gyakorlatilag ugyanaz mindkettőnél, még a user guide is ugyanaz mindkettőhöz. A teljesítményről annyit, hogy a sima Surface Pro is bőven gyors/erős, tehát önmagábam ez ne tartson vissza tőle. A többi pedig szubjektív, mérlegelj.

(#1494) #49553920 válasza Dave™ (#1493) üzenetére


#49553920
törölt tag

Koszonom, photoshoppal van tapasztalatod?

szerk.: win rt verziot le lehet cserelni rendesre? :U

[ Szerkesztve ]

(#1495) garambe válasza #49553920 (#1494) üzenetére


garambe
tag

Catia és a Solid Edge is teljesen jól fut SP 1 en. Bár az igaz is, hogy nem nyitottam meg több száz alkatrészes assembly t, de ~14 darabosnál teljesen jól futott és nem is pörgött.

Akkuidők nálam több "mérés alapján" a következők:
-netezéssel 3ó40p-4ó
-repülő üzemmód pdf olvasás 6-6,5ó
-külső monitoron Solid Edge vel 4-4,5óra

Surface Pro 2 ra, ha van keret, akkor mindenképp azt javaslom.

(Amúgy nem hiszem el, hogy minden surface pro-s dolognál a PS merül fel mint kritérium.)

(#1496) #49553920 válasza garambe (#1495) üzenetére


#49553920
törölt tag

Koszonom a valaszt. Nemcsoda, hogy rengeteg ember kerdezi, hogy milyen a ps rajta. fHD kijelzo, hozzajaro digitalizalo toll es remek proci.

(#1497) Gusztáv válasza #49553920 (#1494) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem valamit keversz, a sima Surface - Surface 2-ön van Win RT, ezek ARM alapúak.

A Surface Pro és Surface 2 Pro x86 alapú és normál Win 8 fut rajta.

Laci

(#1498) #49553920 válasza Gusztáv (#1497) üzenetére


#49553920
törölt tag

Szerintem nem keverek semmit mivel nem pontos surface-t kerdeztem hanem, hogy LEHET-e win rt-s verziot lecserelni rendes teljes 8.1-re.

(#1499) Dave™ válasza #49553920 (#1494) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Surface Pro-n nem RT fut, hanem rendes Windows 8.1, semmi köze az RT-hez. PS-t nem próbáltam, de semmivel sem lassabb érzetre a használata, mint a céges laptopom: Dell, i5-2520M, 8GB, 120GB SSD. Ár/értékben szerintem a sima Pro a jobb, mivel amit eddig láttam legalább 50-60%-kal volt drágább, és szerintem a fentiek fényében ez túl sok. +20%-nál viszont mindenképpen a Pro 2-t válaszd. Minden attól függ, melyik mennyibe kerül. A sebességel mindkettő jól áll, hidd el.

Nem lehet, ARM-en csak az RT fut, x86-on pedig csak a sima 8+.

[ Szerkesztve ]

(#1500) garambe válasza #49553920 (#1496) üzenetére


garambe
tag

Hááááát ez igaz. Én csak úgy használt a CAD es programokat, hogy monitorhoz kötöttem. Egyszer anélkül kellett, nagyjából kiégett a szemem olyan kicsi... Bár tény, hogy akár beszólásnak is vehető a hozzászólásom azon része, de tényleg érdekel, hogy ilyen sokan használják, vagy csak valami nagyot akarnak mondani. Fb os photographykból kiindulva.

Ps sose használtam még, de az biztos, hogy renderelni nem mernék rajta nem is csináltam még. Aida tesztet futtattam 15 percig és már 30% volt a throttling.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.