Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) cerb válasza maci25 (#2548) üzenetére


cerb
tag

nem tudom, hogy mi a különbség az alvás, és a képernyő kikapcsolása között egy surfacenél igazából. az én gépem viszonz hibernál, különben nem jönne elő a surface logós képernyő.n

igazábül az a kérdés, hogy nektek hogy működik a gépetek ilyen esetben? ha úgy van beállítva, akkor abban az eseben iz azonnal megy a gép főkapcsoló benyomása után, ha előtte órákig nem volt hozzányúlva?

(#2552) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy aa Surface 3 tablet és a Surface 3 Pro között minőségben, anyaghasználatban, hangszóróban van különbség? A hardverrel tisztában vagyok (Atom X5 vs Core i), engem most szigorúan az említett dolgok érdekelnek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2553) MrPetya19 válasza hito (#2552) üzenetére


MrPetya19
addikt

A Pro talán hangosabb egy picit, anyaghasználatban nekem nem rémlik nagy kükönbség.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2554) hito válasza MrPetya19 (#2553) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Hangszóró ugye nem gyengébb? Azt nem tudnám tolerálni :)

Egyébként azért kell Atomos, mert a HEVC hardveres gyorsításával elvileg nem birkózik meg a HD 5000.

Néhány kérdésem lenne még: a Surface 2 Pro-hoz való Type Cover jó a Surface 3-hoz? Surface 3-ba utólag lehet LTE modemet tenni? Surface 2 Pro-t hogy kell feldriverezni? Most 2-m van, de sehogy nem tudom feldriverezni. Intel honlapjáról letöltött HD4400 drivert nem telepíti, mert nincs aláírva, ugyanakkor a Microsoft honlapjáról letöltött 2 Pro-hoz való zip drivercsomagban található HD4400 driver nem tartalmaz install fájlt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2555) MasterMark válasza hito (#2554) üzenetére


MasterMark
titán

Ami az MS oldalán van, és nem installálni kell, hanem eszközkezelőben telepíteni.

Switch Tax

(#2556) hito válasza MasterMark (#2555) üzenetére


hito
nagyúr

Ott meg azt írja, hogy már telepítettem a legjobbat hozzá. Holott asztalon jobb gombbal még Grafikus beállítások menüpont sincs :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2557) MrPetya19 válasza hito (#2554) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem rosszabb.
Utólag sajnos nem lehet bele modemet tenni, és a type cover jó, de méretben nem passzol.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2558) MasterMark válasza hito (#2556) üzenetére


MasterMark
titán

Azért kell egyedileg megadni hozzá.

Switch Tax

(#2559) hito válasza MrPetya19 (#2557) üzenetére


hito
nagyúr

a type cover jó, de méretben nem passzol.

:D Magyarul nem jó ;)

MasterMark:

Megtörtént, telepítette, de továbbra sincs jobb gombbal grafikus beállítások menüpontom :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2560) MasterMark válasza hito (#2559) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nem telepítette.

Én is így raktam fel, és van.

Switch Tax

(#2561) hito válasza MasterMark (#2560) üzenetére


hito
nagyúr

Kiírta, hogy telepítés, zöld csík kúszott, végén kiírta, hogy telepítve. Mind1, majd megoldom ha lesz időm jobban belemerülni :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2562) MasterMark válasza hito (#2561) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanezzel a módszerrel, próbáld meg az Intel oldaláról. (A zip-et kell leszedni, abban vannak benne külön a fájlok.)

Switch Tax

(#2563) hito válasza MasterMark (#2562) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, megnézem! Egyébként csak azért vettem Surface-t, mert izgatott, hogy mit esznek rajta ennyire az emberek. Kb. 15 perc alatt megfertőzött, pedig nem egyszerű tab hibridjeim voltak. Legutolsó egy HP Elite X2 G1 1012 volt a legújabb Core M-mel, 8GB DDR3-mal, 256 SSD-vel. De kb. elő se vettem, nem használtam. Aztán tegnap megvettem ezt a 2 Pro-t (tiszta karc, 4GB/128GB, régi Core i, stb.) és nem tudom letenni annyira végem lett tőle. :D

A gond ott kezdődik, hogy akkor maradnék Surface vonalon, de sajnos a 2 után számomra nagyon rossz irányba mentek a dolgok. A 16:9-es kijelző tetszik benne a legjobban, erre 3-tól 3:2-re váltottak :( Nem értem miért. Lehet veszek egy fullos 2 Pro-t és elleszek vele egy jó darabig.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2564) MrPetya19 válasza hito (#2563) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pedig jó az a 3:2, szerintem legalábbis.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2565) MasterMark válasza MrPetya19 (#2564) üzenetére


MasterMark
titán

Ebben egyetértek.

Switch Tax

(#2566) Gusztáv válasza hito (#2563) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem is van egy ilyen HP-m a Surface 4 pro mellé, de engem sem fogott meg. Nem tetszik rajta a vastagabb káva, meg hogy a tollat nem lehet sehova rakni. Billentyűzetben is a Surface a nyerő. Persze a HP-ban van LTE modem, de az nekem pont nem kell.
Én imádom a 3:2-s képarányt, nekem 16:9-es nem kéne. Van egy sima Surface 2-m is, ami 16:9, de persze elég unfair azt a 4-hez hasonlítani.

Laci

(#2567) hito válasza Gusztáv (#2566) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem most bőven elég lesz a 2 Pro, főleg, hogy számomra nem történt akkor előrelépés a 3 esetében, ami megérné a plusz pénz, illetve azt, hogy 3:2 képarányra váltsak :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2568) Pori12


Pori12
tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Svédországból származó SP3-hoz. Tudnátok tippet adni, hogy honnan tudnék magyar vagy angol recovery image-t letölteni teljes újratelepítéshez?
Az MS-től sorozatszám alapján csak eredeti régiónak megfelelőt tudok leszedni. Itt a fórumban is oda vezető linkkel találkoztam. Sajnos hiába állítom át a nyelvet magyarra vagy angolra, újraindítás után is svéd marad.

Köszi! Üdv!

(#2569) hito


hito
nagyúr

Na most már: vettem egy 8/512-es 2 Pro-t. Gondoltam ennek is olyan jó lesz a hangszórója, mint a másiknak, hisz ugyanaz a gép. Meglepődve tapasztaltam, hogy nem. Már kezdtem megijedni, hogy más-más hangeszközzel szerelték beszállítótól függően. Megnéztem Everest-tel, szerencsére mindkettő Realtek ALC280, úgyhogy nincs nagy gond.

Viszont a másik tényleg szebben szól, mint amit most vettem. Megnéztem a drivereket, abban tényleg van eltérés. A szebben szólón Microsoft az illesztőprogram szállítja, a neve High Definition Audió eszköz, azon amit most vettem Realtek az illesztőprogram szállítója és Realtek High Definition Audio a illesztőprogram neve.

Kérdés, hogy hogy tudnám a Microsoft illesztőjét kinyerni abból a gépből, mi az illesztőprogram elérési útvonala? Csak mert más esélyem nem nagyon van a dologra, ugyanis a Surface 2 Pro driver csomagja a Realtek-es verziót tartalmazza, de az hallhatóan szarabb, több ember is megerősítette, akinek megmutattam. Ércesebb, kellemetlenebb a hang, a Microsoft illesztőjével több a basszus és jóval kiegyenlítettebben szól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2570) MasterMark válasza hito (#2569) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell elérési útvonal, arra kell nyomni, hogy ki szeretnéd választani a gépen lévőkből, és akkor ott kikeresgeted.

Switch Tax

(#2571) hito válasza MasterMark (#2570) üzenetére


hito
nagyúr

Na ez az. És hol keresem ki? Erre kéne a driver utvonala a win rendszermappaiban. Nem tudom hol tárolja a drivereket a rendszer.

Ja várj, asszem értem :) Megnezem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2572) hito válasza MasterMark (#2570) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, megoldódott és ugyanolyan, mint a másik :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2573) MasterMark válasza hito (#2572) üzenetére


MasterMark
titán

Remek. :))

Switch Tax

(#2574) ricsip válasza hito (#2572) üzenetére


ricsip
addikt

Masszívan elállított balance kivételével más dolgot el nem bírok képzelni amiért ugyanaz az elektronika (itt most a hangkártya) máshogy szólna 2 eltérő (valójában ugyanaz, csak más cég címkéje van "ráragasztva") drájvertől.

-

(#2575) hito válasza ricsip (#2574) üzenetére


hito
nagyúr

Én megszámolni sem tudom azokat a dolgokat, amiket nem tudok elképzelni sem, mégis úgy vannak. Egyébként kb. süketnek kell hozzá lenni, hogy az ember ne hallja a különbséget, olyan egyértelmű.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2576) hito


hito
nagyúr

Már a 2. weboldalba ágyazott videónál csinálja azt a gép, hogyha a teljes képernyős ikonra kattintok, akkor ahelyett, hogy a videót kitenné teljes képernyőre, átvált egy másik Edgben megnyitott oldal lapjára.

Ez valami Surface betegség? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2577) hito


hito
nagyúr

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a SF2P-n a Displayport 1.2-es, tehát hangot is atvisz?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2578) MrPetya19 válasza hito (#2577) üzenetére


MrPetya19
addikt

Átvisz, tudtommal minden DP tudja a hangot is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2579) hito válasza MrPetya19 (#2578) üzenetére


hito
nagyúr

Én meg úgy tudom, hogy 1.2-től.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2580) MrPetya19 válasza hito (#2579) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mindig is tudott, de biztos tud hangot az SP2 kivinni mDP-on.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2581) hito válasza MrPetya19 (#2580) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, ez megnyugtató :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2582) MasterMark válasza hito (#2577) üzenetére


MasterMark
titán

Epp most probalom Surface Pro 1-en, es ez visz at hangot.

Illetve 2560x1080p 75 Hz-en is megy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2583) hito válasza MasterMark (#2582) üzenetére


hito
nagyúr

Remek, akkor nem kell aggódni :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2584) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

"Lehet" hogy vennek egy hasznalt surface-t, de egyaltalan nem tudom melyiket.
Jelenleg a notebookom egy sima, alap 3 eves Asus X550, i3as. Vettem bele anno egy 120GB-s SSD-t. Ez gyorsasagra es arra, amire en hasznalom, meglepoen hibatlan, szoval minimum ilyet szeretnek.
Felhasznalas:
- rengeteg tab megnyitas chromeba :D
- excel, word, pdf
- hozom-viszem gep, nem napi hasznalatban lenne, csak ha valami meeting, targyalas van eppen

Mivel ahogy emlitettem, egy gyengebb notebookban van egy 120as ssd, ami nekem hibatlan. Ennyi erovel akkor olyan surfacet nezzek, ami intel es ssds?

(#2585) Something_ válasza Something_ (#2584) üzenetére


Something_
őstag

Porog a topik :-)

En is beleptem a klubba egy pro 2vel, hito forumtars jovoltabol :-)

Baratkoznom kell meg vele, de remelem hu tars lesz a munkaban.

(#2586) hito válasza Something_ (#2585) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Hogy nem porog a topic, az meg jo jel. Altalaban azokban a topicokban van nagy csond, ahol az adott eszkozzel semmi gond nincs, teszi a dolgat ahogy kell :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2587) MrPetya19 válasza hito (#2586) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igen :)
Meg nem is vagyunk sokan tulajok. Én eddig csak egyet láttam, ami nem azon barátomé, aki az én ajánlásomra vett :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2588) tybsen


tybsen
addikt

Sziasztok,

ajandekba szeretnék venni egy Surface pro 4-et az alap 4 GB / 128 GB verziot M processzorral.
Az lenne a kerdesem, hogy ez normalisan fog mukodni, nem fog akadozni es megfelel atlagos felhasznalasra (bongeszes, youtube, sorozatok/indavideo nezese, ilyesmi). Illetve nem fog leallni ha meleg van peldaul nyaron, marmint megoldott a szellozese? Ajanlott ezt még megvenni?

Koszi szepen.

(#2589) tybsen válasza tybsen (#2588) üzenetére


tybsen
addikt

Már nem aktuális a kérdés, közben már megvettem, remélem hogy jó lesz. :)

(#2590) pzstm válasza tybsen (#2589) üzenetére


pzstm
titán

jánlott, de az alsó kategóriás proci és viszonylag kevesebb RAM miatt tényleg csak alapvető, 0.1e user dolgokra ajánlott. De nyilván jóval olcsóbb is mint a többi.

Azokra viszont nagyon kellemes ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2591) tybsen válasza pzstm (#2590) üzenetére


tybsen
addikt

Szia, köszi. Reméljük elég lesz.:R nem lesz semmilyen durva felhasználás inkább csak böngészés meg youtube nézés meg ilyenek. Néha egy kis jegyzet, zenehallgatás, ilyesmi.

(#2592) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Fura kérdés, de Surface Pro 2-höz lehet valahogy power banket kötni?

(#2593) MasterMark válasza Something_ (#2592) üzenetére


MasterMark
titán

Bedugod USB-n, es feltolti a powerbankot. :DDD

Switch Tax

(#2594) Something_ válasza MasterMark (#2593) üzenetére


Something_
őstag

:D Visszaolvasva tenyleg magas labda volt a kerdesem :D

(#2595) MasterMark válasza Something_ (#2594) üzenetére


MasterMark
titán

Ha arrol gondoltad tolteni, akkor viszont egyreszt nincs akkora powerbank, hogy ne a Surface toltene inkabb azt, masreszt a magneses csatlakozon kellene bekotni. (Ergo olyan feszultseget sem tamogatnak a powerbankok.)

Notebook-okat sem lehet powerbankrol tolteni...

Switch Tax

(#2596) Strezi válasza MasterMark (#2595) üzenetére


Strezi
őstag

Sziasztok,
beruháztam egy alap Surface Pro 4-be. Nagyon tetszik!

Egy most 8.-évében elhalálozott szubnotit (Acer 1810tz) vált le, otthoni kanapés szüttyögsre meg utazó mindenesnek. Nagyon kellemes a Windows Hello meg a cerka is frankó hozzá rajzolgatni.

Böngészs, pár torrent, MPC-HC megy szépen olyan hat óra körüli üzemidővel ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2597) MrPetya19 válasza MasterMark (#2595) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehet, csak nem olyan átlagosak azok, amikről lehet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2598) hgaga


hgaga
csendes tag

Elnézést az off bejegyzésért, de remélem, hogy valakinek örömet tudok szerezni a kedvenc gépemmel.
Sajnos a partnereim teljesen átálltak az Apple termékekre így váltanom kellet.

Eladóvá vált 2015 végén USA-ban vásárolt angol billentyűzet kiosztású notebookom. Eredeti doboz nélkül, de tökéletes állapotban és számlával. Microsoft Store-ban vásárolt. Alsó és felső külső borítását fólia védi az első perctől. Dedikált videokártyával (Nvidia Geforce) rendelkezik az Intel HD videókártya mellett. 6. generációs intel processzor. Az akkumulátor kb. 10-12 órás üzemidővel alkalmazástól függően.
https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/productID.5072642200?VID=5072761600

Elérhetőség: hgaga200801@gmail.com

(#2599) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nektek csinált már olyat, hogy a win nem frissítette nagyon sokáig az akksi állapotát, és amikor elérte a kikapcsolási százalékot, akkor nem hibernálta magát?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2600) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Valaki meg tudná mondani, hogy egy Surface 3-at (nem pro) kb. mennyiért lehetne eladni?
Alap modell, 2 GB RAM, 64 GB tárhely, atom proci
Van hozzá type cover is (hosszú í-t támogatja)
Gépet idén januárban garisan cserélték, viszont sorozatszám alapján már most nincs gari rá (gondolom nem hosszabbodott a cserével, mert amúgy is áprilisban járt volna le az 1 év)
Type cover még garanciális.
Ha vki megveszi, adok hozzá ajándékba egy Surface Pen-hez való tollhegyet is, a pen maga már nincs meg sajnos. [a tollhegy külön is eladó ;] ;] ]
Angol töltőfeje van, de adok hozzá egy Huawei mobil routerhez adott európai töltőfejet amivel tökéletesen tölt, amúgy bármilyen komolyabb microUSB-s telefon vagy tablet töltővel tölthető, mert a kábel szabványos, eltérően a Pro szériától.

Kedves moderátorok, azt kérném, hogy ne szedjétek ki ezt a hsz-t, mivel a Surface eléggé réteg termék Mo-n, így vsz. ha vki tud valamit mondani az árakról az inkább ez a topic lesz és nem a beárazós. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.