Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) bendzso válasza ldave (#1199) üzenetére


bendzso
senior tag

Nem lehet kikapcsolni, de a Charms Bar -> Settings -> Tiles fülön lehetőség van kisebbre venni a lista elemeinek méretét, és akkor több alkalmazás kifér egyszerre a képernyőre.

Szerk.: ha csak nincs valami registry mod az eltüntetésre, de ennek nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

(#1202) garambe válasza pzstm (#1200) üzenetére


garambe
tag

Nekem eddig nem volt. Tegnap frissítés után lett, miközben az appok száma nem gyarapodott, és tényleg hülyén néz ki....

(#1203) Dave™


Dave™
nagyúr

Akinek nem működött a defender disable próbáljátok meg ezt:

Disable Windows Defender - Using Windows RT means every apps installed are already scanned by MS for malware/dangers thanks to Windows Store. IE11 has also "SmartScreen" filtering -> every file downloaded in the system is analyzed in the Cloud in very few seconds before finally saving it. So, Windows Defender service is not useful on this platform and disabling it general performance and battery life will dramatically benefit from it

1. Open regedit. Find HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender
2. Take ownership of the key and add write permissions to yourself (Right click Windows Defender key, click Permissions, click Additional settings, click Owner, type your username and accept. Now on the Permissions window click Add, type your username and check Full Access and click OK)
3. Change the value of DisableAntispyware to 1
4. Reboot

Ok, Here's what I did. When you right click the Windows Defender folder click on Permissions. Then click the Advanced button. At the top of the Advanced security settings it says Owner: click change. Then where is says "Enter the object name to select" type in "Users". Click ok. Then Ok again. Now you should be able to check off the full control box for Everyone.

A vastagbetűs részben van a lényeg, ahol elakadtok. Erre írták, hogy működik.

(#1204) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Valaki telepített már Surface Pro-ra Windowst pendrive-ról? Épp most készülök újrapakolni a rendszert, de már 8.1 Update 1-es telepítővel, mivel a recovery image gondolom nem frissül a Windows frissítésével együtt. Kérdés: ha pendriveról telepítem fel a windowst, de nem törlöm a visszaállítási partíciókat, akkor azt később is eléri a Windows vagy hogy megy ez? (desktop gépen sosem szarozok visszaállítással, de a surface-en jó lenne ha megmaradna minden).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1205) FLx válasza =WiNTeR= (#1204) üzenetére


FLx
addikt

A recovery image frissül a 8.1-es frissítéssel. Legjobb ha nem nyúlsz semmihez.

(#1206) Fighting válasza Dave™ (#1203) üzenetére


Fighting
csendes tag

Köszi. Úgy nézz ki mükődik! :R

Play like a champion today

(#1207) pzstm válasza FLx (#1205) üzenetére


pzstm
titán

tudtommal épp, hogy a Pro nem frissíti azt, csak az RT :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1208) garambe válasza FLx (#1205) üzenetére


garambe
tag

Telepítettem már újra win 8.1 alól, de sima 8-ra állt vissza a pro.

(#1209) danilla


danilla
őstag

Visztál minden topiklakótól, ma búcsút veszek a surface-től. :R

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1210) Fighting válasza danilla (#1209) üzenetére


Fighting
csendes tag

Mire váltasz?

Play like a champion today

(#1211) pzstm válasza garambe (#1208) üzenetére


pzstm
titán

Mondom én, hogy csak az RT tudja frissíteni a recovery image-t;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1212) danilla válasza Fighting (#1210) üzenetére


danilla
őstag

Egy Vivotabról váltottam surface-re, most pedig egy vivotabra váltok a surface-ről :D

Szerettem volna kipróbálni egy 7-8 colos tabletet (úgy gondolom amire én használom a tabletet, arra az optimálisabb lesz mint a 10 colos), és mivel a surface mini-nek se híre se hamva, így az Asus Vivotab Note 8-ra esett a választásom.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1213) pzstm válasza danilla (#1212) üzenetére


pzstm
titán

hazsnáld egészséggel, s várjuk majd a atapasztalatokat, utána meg a Surface mini tapasztalatokat ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1214) Dave™


Dave™
nagyúr

A Surface Pro-nak (1) mennyi a jelenlegi átlagos üzemideje? 3-4,5 órát írnak a tesztek, de ezek nem sokkal a start után készültek, és mivel a Pro 2 is kapott ilyen jellegű firmware javításokat, hátha az 1-nél is volt hasonló, csak nem hallottam róla.

(#1215) bendzso


bendzso
senior tag

A 8.1 Update aktiválható sima 8.1 kulccsal? Mert ugye újdonság, hogy kevesebb hellyel is beéri, de ez csak friss telepítésnél érezhető, frissítésként felrakva nem csökkenti az oprendszer méretét.

(#1216) garambe válasza Dave™ (#1214) üzenetére


garambe
tag

Szia!

Minden frissítést telepítettem és még így is 4-4 és fél órát bírja. Ha csak netezek, olvasok akkor 4 és fél és picivel fölötte. Filmnél 3, 3 és fél órát bír kb. Úgy még nem használtam h repülő mód és csak pdf olvasás vagy word szerkesztés, elvileg úgy akár 6-7 órát is kibír, legalábbis pár teszt szerint.

(#1217) Dave™ válasza garambe (#1216) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az elég karcsú sajnos... Van egy eladó darab az aprón remek áron, de igazából felesleges lenne tabletként, mert ott az RT, a laptop kiváltására pedig csak korlátozottan lenne alkalmas. De ettál még 130-ért remek vétel :)

(#1218) garambe válasza Dave™ (#1217) üzenetére


garambe
tag

Az azért elég jó ár érte, főleg touch coverrel együtt...

(#1219) Dave™ válasza garambe (#1218) üzenetére


Dave™
nagyúr

De van Surface RT-m is meg i5-ös notebookom is, szóval szükségem az nincs rá, csak az ára miatt elgondolkodtam futólag :) Valaki jól jár vele...

(#1220) ArsenalF válasza danilla (#1212) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Mondjuk ezt pont ma olvastam:
[link]

(#1221) garambe válasza Dave™ (#1219) üzenetére


garambe
tag

Hát így már tényleg fölös lenne. Nekem asztali gép mellett van a pro.

(#1222) danilla válasza ArsenalF (#1220) üzenetére


danilla
őstag

Ha kijön akkor valószínűleg el is adom a vivotabot és irány Bécs :U

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1223) pzstm válasza danilla (#1222) üzenetére


pzstm
titán

Erről beszéltem, csak konkrétan még internal körökben sincs shipment date... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1224) Lall válasza Dave™ (#1203) üzenetére


Lall
veterán

Megteszi valaki, hogy a gyengécske angolom miatt lefordítja nekem magyarra.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1225) Dave™ válasza Lall (#1224) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ok, Here's what I did. When you right click the Windows Defender folder click on Permissions. Then click the Advanced button. At the top of the Advanced security settings it says Owner: click change. Then where is says "Enter the object name to select" type in "Users". Click ok. Then Ok again. Now you should be able to check off the full control box for Everyone.

Regedit, hklm, software, microsoft, windows defender - erre jobb klikk, engedélyek, speciális, felül a tulajdonos mellett módosítás, és ide ő azt mondja a a "Felhasználók"-at kell beírni, de én emlékem szerint saját magam adtam meg (a bejelentkezős outlookos accountom). Ezután már tudod módosítani a teljes hozzáférés pipáját Mindenki számára. A gond ott van, hogy nincs engedélyed alapból ezt megtenni, ezért módosítani kell az objektum tulajdonosát egy csoportra, vagy közvetlen magadra.

(#1226) ldave


ldave
félisten

Spotify elérésére van jó app? A web player nem az iagzi, nem szól a háttérben.

A Slime draws near! Command?

(#1227) Fighting válasza Dave™ (#1225) üzenetére


Fighting
csendes tag

Csak simán beírtam, hogy "Users". Elég volt az is.

Play like a champion today

(#1228) Dave™ válasza Fighting (#1227) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem, köszi. Akkor azzal is működik. Azért fordítottam ée azt is, mert úgy rémlik ott is le van a magyar verzióban, pl. Mindenki, rendszergazdák stb. Nem néztem meg újra. A lényeg, hogy így is működik :)

(#1229) Lall


Lall
veterán

Pár napja meghülyült a Surface. Iszonyatosan lassú. A fiókomba 15 mp alatt jelentkezik be, de bármelyik más fiókba is belépek szürnyű lassú, darabos, minden app megnyitása 10-20 mp, böngésző címsorba egy webcím beírás kínszenvedés, oldal betöltés szintén. Frissítéseket letöltötte, azt hittem az a baj, hogy frissítéseket tölt, de nem. Ha csinálok egy HR-t, akkor 8.0-ra áll vissza és kezdhetek mindent előlről? Magyarul egy fél napos móka. Esetleg valami app okozhatja ezt?

Ja és csinál olyat is, hogy csontrafagy és kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1230) bon válasza Lall (#1229) üzenetére


bon
őstag

Windows RT esetén, nem áll vissza 8.0-ra, mert a telepítő is frissül.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1231) Lall válasza bon (#1230) üzenetére


Lall
veterán

Hálistennek, mert épp utaznánk el és jó lenne normális működésre bírni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1232) Lall


Lall
veterán

Ajaj. HR-nél valamihasonló szöveg.

Néhány rendszerfile hiányzik, helyezzen be egy rendszerhordozót és telepítse arról azokat. :)

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1233) Lall


Lall
veterán

No. Mindenképpen akar valami külső meghajtót (USB), amiről vissza tudja telepíteni a rendszert. Valahonnan elérhető ez? Mert így HR-t sem tudok csinálni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1234) =WiNTeR= válasza Lall (#1233) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Emlékeim szerint az MS oldaláról le lehetett tölteni anno a Windows RT 8.1 recovery-jét, de mintha eltűnt volna az MS letöltési oldaláról :F

8.0 recoveryk itt vannak elvileg: [link]

mod: még EZT találtam. Felelősséget nem vállalok értük, de sehol máshol nem láttam 8.1-est.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1235) Lall válasza =WiNTeR= (#1234) üzenetére


Lall
veterán

Köszi. Ha hazaérek megcsinálom a 8.0-val és felfrissítem 8.1-re. Most annyira magához tért a sok basztatás után, hogy lejátszik filmet.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1236) Lall


Lall
veterán

Nos... Délután óta szenvedek, de nem jutottam sokra. Vagyis annyira, hogy letöröltem jópár appot és így használható a gép, de még most sem az igazi.

Ha HR-t akarok csinálni ezt írja.

"Adathordozó behehyezése
Hiányzik néhány fájl. A fájlokat a Windows-példány vagy a helyreállítási adathordozó tartalmazza"

Csináltattam vele USB-re recovery-t, de ha betolom ezt írja.

"A behelyezett adathordozó érvénytelen
Ne felejtse el behelyezni a Windows telepítési vagy helyreállítási adathordozóját"

Valakinek ötlet? Kezd egyre jobban dühíteni a dolog, hogy HR-t sem tudok csinálni.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1237) danilla válasza pzstm (#1213) üzenetére


danilla
őstag

- gyorsabb a note 8 mint a surface. A "régebbi" atommal (vivotab smart) pariban van a surface rt, de az új atom gyorsabb nála, nem fényévekkel, de érezhetően.
- a wacom stylus olykor nagyon megkönnyíti a netezést, főleg ha egy olyan honlapra tévedek ami nincs felkészítve az érintőképernyős használatra.
- 3db 10 colos tablet után azt mondom, hogy jobb számomra a 8 col, sokkal könyebb használhatóságot eredményez.

- a surface egyedi töltőcsatlakozójának hála pikk pakk fel tudtam tölteni, még használat közben is, (értelemszerűen) viszont a note 8-on micro usb-s töltés dög lassú
- nagyon hiányzik a kickstand :U

Rövden tömören, ennyi. Várom a Surface Mini-t ;]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1238) pzstm válasza danilla (#1237) üzenetére


pzstm
titán

ez jogos, bár Surface2-től nekem nem tűnt gyorsabbnak az új Atom sem (Neked 1st gen Surface volt ugye?)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1239) Dave™ válasza danilla (#1237) üzenetére


Dave™
nagyúr

"Optimalizáltad" szoftveresen a Surface-ed, amíg megvolt? Azzal sokkal olajozozzabbá lehet azért tenni :) A kickstand pedig tényleg egy olyan feature, ami nélkül már nem kellene tablet, 10-ből 8-szor azzal használom (ölben), a legjobb tulajdonsága a Surface-nek :)

(#1240) pzstm válasza Dave™ (#1239) üzenetére


pzstm
titán

A ketallasu kickstand erre csak ratesz egy lapáttal, hogy a hattervilagitasos billentyűzetet ne is emlegessem;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1241) Dave™ válasza pzstm (#1240) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nyilván a több opció jobb, de én eléggé feltaláltam magam az egy állással is :) Majd akkor cserélem le 2-re vagy 3-ra ha értelmes áron lesznek, de nem sürget az idő :) Remélem a 3 - ha lesz - ismét fekete lesz. Egyetlen egy dolog nem tetszik a kettőben, és az a színe.

(#1242) danilla válasza Dave™ (#1239) üzenetére


danilla
őstag

Nem csináltam meg az "optimalizáló" lépéseket (gondolom a defender kilövésére gondolsz, stb). De úgy vélem nem is volt rá szükségem, és félre ne értsd, nem azért írom, hogy gyorsabb a vivotab, mert lassú volt a surface. Nekem a surface sebessége untig elég volt.

A kickstand meg hiányzoni fog :U

pzstm: 1st gen Surface volt, igen.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1243) Lall válasza Lall (#1236) üzenetére


Lall
veterán

Siker. Vissza upgrendeltem 8-ra. Ha valakinak ilyesmi nyavajája lesz, akkor majd tudok segíteni. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1244) Dave™ válasza danilla (#1242) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem értem félre, de sokat lehet optimalizálni az alapból jelen lévő lagokon. A 2-es mivel jóval erősebb, sokkal kevesebbet profitál ezekből a fórumos visszajelzések alapján, az RT-re viszont nagyon ráfér a besegítés - szerintem. Még nem próbáltam az új atomos tableteket, majd meglesem valamikor, jókat mondanak róluk. Bár azt hiszem inkább maradok Surface vonalon, úgysincs szükségem az X86-ra.

(#1245) bon válasza Lall (#1243) üzenetére


bon
őstag

Szerintem érdemes lenne leírnod egy cikkben. gondolom örömmel publikálnák a betateam oldalon.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1246) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

egy lehet nektek buta kérdést fogok feltenni, melyik az a "mai" játék amit még élvezetesen elvisz a tablet? Pl, egy sims-et elvisz? :B

Köszi. :R

(#1247) NGA válasza Goblin12 (#1246) üzenetére


NGA
addikt

Asphalt 8?

(#1248) ldave válasza Goblin12 (#1246) üzenetére


ldave
félisten

Most jött egy egész jó Star Wars játék, csak sajna ez is tipikus várakozós f2p modell.

A Slime draws near! Command?

(#1249) Dave™ válasza Goblin12 (#1246) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet félreérted a dolgot, a sima Surface (RT és 2) nem X86 alapú, hanem ARM, tehát csak a Windows store-ból lehet játékot telepíteni, ami fut ARM-en. Ebből is van nagyon sok. Te önhatalmúlag nem fogsz tudni installálni rá semmi pc-s programot, mivel nem is futna, csak a Surface Pro-n. Ha ezt tudtad bocsi, csak nem volt egyértelmű.

(#1250) Goblin12 válasza Dave™ (#1249) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

köszi, 50-50%-ban tudtam, szóval a Pro/Pro2-n működne egy akármilyen PC-s game is? ha jól látom azokban i5 dolgozik. Ez az IGP Intel HD Graphics 4400 meg ugyan az ami a normális asztali PC-s CPU-ban megtalálható? Ha igen akkor nincs több kérdésem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.