Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Rower


Rower
csendes tag

Nálam is csak ez oldotta meg a problémát.

(#1152) ArsenalF válasza pzstm (#1138) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Na most már hogy jó pár napja boldogítjuk egymást, írok róla pár szót.
Nem ment minden zökkenőmentesen...
Első nap este energiatakarékos üzemmódba kapcsoltam hogy ne merüljön még le, de ettől kb meghalt az egész rendszer. Igaz akkor még nem tudtam hogy ez volt a ludas. Ki-be kapcsolgattam nulla sikerrel. Indulás után 3-6 másodpercig volt responsive az egész, majd szinte semmire nem volt hajlandó, vagy csak egy perces késésekkel. Szerencsére recoveryből újra telepítette a rendszert ekkor megszűnt a probléma. Azonban másnap megint előjött, ekkor jöttem rá hogy az energiatakarékos üzemmódtól van a dolog. Mondanom sem kell eléggé elszomorodtam hogy baja van a gépnek, de kis netes utána olvasás után kiderült hogy elég sokaknál ezt produkálta a gép akinek már az új 4300-as proci van benne, de a frissítés megoldja a problémát. És így is lett. Azt hittem az automata frissítések bekapcsolása első indításkor elegendő, de igazából semmit nem telepített fel, mindent nekem kellett kézzel.
Aztán akadtak eleinte gondok a type coverrel is. Ami néha még mindig előfordul, egyszerűen nem reagál semmire. Általában nem elmegy hanem indításkor már nem működik, ilyenkor fel le csatolom és jó. Ez kb 3x fordult elő 1 hét alatt. Picit zavaró, de ezzel együtt tudok élni.

Azért a kezdeti nehézségek óta tényleg szépen végzi a dolgát, nagyon tetszik. Az anyaghasználat fantasztikus, a képernyő gyönyörű, a billentyűzet, nagyon kényelmes, és nagyon gyorsan lehet vele gépelni.

Sokan elégedetlenek a windows skálázásával, de én megvagyok vele elégedve (igaz régebben ilyennel nem volt dolgom, 8.1 az első ahol használom)
Apropó nincs valami megoldás arra hogy külön skálázza a képernyőt és a rákötött monitort? Vagy legalább hogy megjegyezze ha rá van kötve monitor vegye le a felskálázást.
A Chrome csak nálam iszonyat rusnya? (a betűk szét vannak mosva, és pixelesek is)

Amúgy még az akku amivel kicsit elégedetlen vagyok, de lehet csak azért mert többet vártam. Nálam átlagos netezéssel is kb 4-5 órát bír csak (energiatakarékos módban szinte minimum fényerőn), míg a tesztekben 7 órákról számolnak be...

(#1153) Dave™ válasza ArsenalF (#1152) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kb. pont azok a problémák a win skálázásával, amiket leírtál. Sajnos ebben tényleg le van maradva, pedig egyre komolyabb probléma a nagy felbontású kijelzők miatt.

(#1154) leximester válasza ArsenalF (#1152) üzenetére


leximester
tag

Sajna amit említesz alvás/ébredés/hibernálás az a 4200-al is problémás MÉG mindig!
A chrome nálam sokkal lassabb,akadósabb mint az IE, amit említesz hogy csúnya, arra az a megoldás hogy jobb klikk az ikonra, tulajdonságok,kompatibilitás ott van egy olyan sor amiben szerepel a DPI azt pipáld be.

Szerk.: Még egyszer elolvasva, nálad nem az alvással volt a gond:)

[ Szerkesztve ]

(#1155) ArsenalF válasza leximester (#1154) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Király, köszi. Tenyleg szebb lett igy a chrome.

(#1156) Fighting válasza Lall (#1150) üzenetére


Fighting
csendes tag

Szerintem igen. Nálam gond nélkül visz mindent.

Play like a champion today

(#1157) Lall válasza Fighting (#1156) üzenetére


Lall
veterán

Köszi, megveszem.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1158) Dave™


Dave™
nagyúr

Elérhető Surfacere is a 8.1 update 1: http://www.wpcentral.com/windows-81-spring-update-live-microsoft-servers

Ismét érezhetően gyorsult, leginkább az explorer. Plusz van olvasási mód, nyalóka a kezdőképernyőn meg még nem tudom micsoda. Arra kell figyelni, hogy sorrendben települjenek a frissítések. Hivatalos, csak már letölthető a megjelenés előtt :)

(#1159) pzstm válasza Dave™ (#1158) üzenetére


pzstm
titán

első genes Surface ugye? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1160) Dave™ válasza pzstm (#1159) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen. De hasít mint a szél :)

Csodás samu reklám ordas nagy hazugsággal a Surface ellen: http://microsoft-news.com/new-samsung-galaxy-tab-ad-takes-on-microsoft-surface-apple-ipad-and-others/

(#1161) pzstm válasza Dave™ (#1160) üzenetére


pzstm
titán

Az összes sántít, mindegyikbe ott kötnek bele, ahol nem kéne, az iPad-nél a felbontáson rugóznak, mikor már a "retina" is több, mint kéne, a Kindle-lel lehet ugyan internetezni, de nem is full featured tablet-ként vásárolják az emberek, a Surface-nél meg valóban röhejes, hogy ráaggatták a létező összes amúgy opcionális kiegészítőt, aztán beszólnak rá. S/ar az egész, de hát Samsung...

jah és a multitaskingot tableten úgy mutatják be mintha most látnánk először... :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1162) garambe válasza ArsenalF (#1152) üzenetére


garambe
tag

Szia!
Neked elso gen surface pro d van? Most jott meg nekem is, de eddig inkabb csalodas. A rendszer neha spontan ossze omlik es lassu a net is. Igaz en energia takarekosban hasznalom.
Most latom, hogy neked mar a 2 van. Energiatakarekos mod okozta nalad a problemat?

[ Szerkesztve ]

(#1163) bendzso válasza garambe (#1162) üzenetére


bendzso
senior tag

Szia! Nekem 1. gen Surface Prom van, Windows Updaten keresztül telepítsd az összes firmware frissítést, az sok mindent megold.

(#1164) garambe


garambe
tag

Igen ezt csinaltam. Eleg sok telepult is. Majdnem 100... Viszont talalt egy cikket ahol ha letre hozol egy energia gazdalkodasi profilt akku kimelese celjabol akkor elvileg akar 7orat is bir. Lehet ez volt a baja?

Most recovery vel ujra rakattam meg frissitgetem. Te milyen beallitasokat hasznalsz es hogy birja az aksi?

[ Szerkesztve ]

(#1165) leximester


leximester
tag

Szerintetek hogyan érhető el az akku maximális élethossza? pl.: Szabad-e egész éjjel töltőn hagyni stb...

(#1166) Fighting


Fighting
csendes tag

Ma találkoztam az első olyan problémával, amikor kevés a Surface. Másfél hónap után. Rá kellett döbbenem, hogy a Shockwave plugin nem tudom futtatni. Ez legyen a legnagyobb problémám.

Play like a champion today

(#1167) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Kinek, hogy bírja a surface pro-ja? Nekem eddig max 4 és fél óra jött össze olvasás és netezéssel.

http://www.allthatnerdystuff.com/2013/10/21/how-to-optimize-microsoft-surface-pro-battery-life/#more-1709

e cikk alapján állítottam be az energiagazdálkodást, elvileg így akár 6-7 órát is bírnia kell.

Valakinek bírja ennyit?

(#1168) FLx válasza garambe (#1167) üzenetére


FLx
addikt

Akkor bír 6-7 órát, ha minimális fényerőn word-ben puttyogsz.

(#1169) garambe válasza FLx (#1168) üzenetére


garambe
tag

Netezéssel mennyi a reális?

(#1170) FLx válasza garambe (#1169) üzenetére


FLx
addikt

4-5 óra.

(#1171) WinPho


WinPho
senior tag

De jó, eggyel kevesebb ok a Surface mellett.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1172) ArsenalF válasza WinPho (#1171) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

nálam közel sem a billentyűzet döntött, hanem a teljes értékű windows. Persze ez csak a Pro-ra igaz, de számomra nagyon találó volt az a reklám amiben az ipad csak zongorázásra volt használható. (persze tudom hogy ez bődületes nagy túlzás, de azért mégis :))

(#1173) WinPho válasza ArsenalF (#1172) üzenetére


WinPho
senior tag

Igen, ezek a troll reklámok felvidítanak engem is. :D

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1174) leximester


leximester
tag

Ahogy látom elérhető a VLC Win8-ra.
De egyenlőre nem túl sok mindenre jó, akad, fagy, kilép:S

[ Szerkesztve ]

(#1175) ArsenalF válasza leximester (#1174) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nekem is kb ez a tapasztalatom vele. Az itt nem rég ajánlott playert még nem próbáltam de lehet adok neki egy esélyt, ha arról tényleg ilyen jók a tapasztalatok.

(#1176) salaam


salaam
senior tag

Sziasztok!
Tulajoktól érdeklődnék, hogy sima Microsoft Surface Pro-t mennyire ajánlott venni? Laptopot váltanék ki vele, felhasználás irodai csomagok, filmnézés, internet, sok-sok dokumentum olvasása, illetve néha régebbi stratégia játékok (Paradox játékai, EU3,Victoria2, HOI3), meg, ha úgy van kedvem egy kis World of Warcraft.
Hardveres szinten abban biztos vagyok, hogy ezekből semmi nem okozna neki problémát, ugyanakkor az érdekelne, hogy jól használható-e ezekre a gép, meg, hogy képes-e kiváltani egy laptopot?

Előre is köszönöm!

s.

(#1177) bendzso válasza salaam (#1176) üzenetére


bendzso
senior tag

Szia! Igazából az a kérdés, hogy a 10 col már nem túl zavaró-e neked, illetve, hogy mennyire sokat használnád laptop módban ölben, mert úgy nem mindig kényelmes, míg egy laptoppal általában az lenne. Pl autóban nem lehet használni, mert egyszerűen képernyővel visszabukik a billentyűzetre, míg ugye egy sima lapos tartaná magát. De azért ezek elenyésző gyakorisággal előforduló esetek.
Játszani én egyáltalán nem szoktam rajta, de a többi dolog amit említesz, arra tökéletes, főleg olvasásra, nagyon szeretem, hogy tényleg csak behuppanok a fotelbe és hátrahajtom a billentyűzetet, sokkal kényelmesebb, mintha laptopot használnék.

(#1178) garambe válasza salaam (#1176) üzenetére


garambe
tag

Szia!

A surface pro minden tekintetben inkább ultrabook mint tablet és emiatt, ha nem zavar, hogy ez csak 10,6"-os akkor mért ne tudna kiváltani 100%-osan egy notebookot/ultrabookot?

(#1179) FLx válasza salaam (#1176) üzenetére


FLx
addikt

Jó lehet, külső monitorral, külső egér és bill. Amúgy nem javaslom, mert az összes hajadat kitéped.

(#1180) =WiNTeR= válasza salaam (#1176) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Amennyiben elég a 3-6 órás üzemidő (terheléstöl függően), akkor szerintem ki tud váltani egy laptopot a Pro 1. (Én ultrabook-ról váltottam Pro 2-re, véleményem szerint megérte.)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1181) garambe válasza FLx (#1179) üzenetére


garambe
tag

Miért tépnéd ki a hajad? Eddig még nem használtam se billentyűzettel, se monitorral.... (igaz nem is írtam pár sornál többet)

(#1182) FLx válasza garambe (#1181) üzenetére


FLx
addikt

Hosszú távon valódi laptop kiváltásra totálisan alkalmatlan. Kicsi kijelző, ölben használhatatlan billentyűzet, böngészésen kívül tablet módban nem sokra való. Dokkolva, monitorral, az már más tészta.

(#1183) garambe válasza FLx (#1182) üzenetére


garambe
tag

Máshogy látjuk akkor. Igazából felhasználástól függ. Laptopom amíg volt csak netezésre és tanulásra használtam. Persze az asztali gép mellet. Ha az a kérdés, hogy tablet vagy laptop/notebool akkor inkább egy notebook mint egy tablet. De ha van mellette egy másik gép még akkor már teljesen jó a dolog. Hiszen megszokott környezet, teljes kompatibilitás és mindent meg lehet vele csinálni.

(#1184) ldave


ldave
félisten

Bár nem Surface, de RT, pár napja boldog tulajdonosa vagyok egy Lumia 2520-nak, szóval ha van valakinek kérdése azzal kapcsolatban, akkor megpróbálok majd válaszolni. Meg mivel maga az RT is elég új nekem, így biztos nekem is lesznek majd kérdéseim felétek :)

A Slime draws near! Command?

(#1185) ArsenalF válasza salaam (#1176) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nekem egy pro2-m van. Számomra tökéletesen kiváltotta a laptopomat. Igaz én a munkában monitorra kötve használom, mert fejleszteni hosszú távon kényelmetlen a kis képernyőn. De pl ha bármikor bele kell nyúlnom valamibe akkor vonaton előtudom kapni és tudom használni munkaeszközként.
Egy fő gondja van ölben tényleg nem mindig kényelmes. De ez főleg csak akkor ha gépelni akarok sokat, mert akkor azt a billentyűzettel teszem. Vonaton inkább az ölemben szokott feküdni kitámasztás nélkül és ha írok akkor a képernyő billentyűzeten teszem. Otthon viszont rászoktam a fekvő üzemmódú használatra, mármint én fekszem :D és így nyomogatom a kijelzőt, esetleg a billentyűzetet.
Játszani mindig is utáltam ölbe tett laptoppal és a kanapéra helyezett egérrel, ahhoz asztalra szoktam tenni. vagy a tv-re kötni.

(#1186) Zsoni75


Zsoni75
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
A mai napon furcsa dolog történt.Bekapcsolva a gépet azt vettem észre,hogy nem látja az sd kártyát.Kivettem,betettem,egy pillanatra érzékelte aztán semmi.Most úgy állunk,hogy a kártya rendesen benne a foglalatban és semmi.Odaérintem az ujjam a kártyához,szinte meg sem nyomom akkor látja.Elveszem az ujjam,nem látja.Próbáltam más kártyával is,ugyanez a helyzet. :O
Van valami ötletetek mi lehet a baj?

(#1187) WinPho válasza Zsoni75 (#1186) üzenetére


WinPho
senior tag

Más eszközzel működik a kártya?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1188) bon válasza FLx (#1182) üzenetére


bon
őstag

Az ölben billentyűzet használatot cáfolom, elég sokat használom így és nincs gond vele, a kijelző méret megszokható.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1189) Zsoni75 válasza WinPho (#1187) üzenetére


Zsoni75
csendes tag

Igen,más eszközzel működik a kártya és semmilyen kártya nem működik a surface-ben. :(

(#1190) azopi74


azopi74
addikt

Akit érdekel: Hosszú hónapok után végre történt előrelépés Windows RT 8.1 jailbreak ügyben, xda-dev-es Myriachen, akinek sikerült a jaibreak, átadta netham45-nek (ő az elkövetője az eredeti RT jailbreaknek), aki már dolgozik a dolog automatizálásán, szóval szerintem hamarosan várható a végleges cucc :) - Annyira azért nem lesz pofonegyszerű, mint a 8.0 jailbreak, de működni fog.

(#1191) Fighting


Fighting
csendes tag

Mire jó egy átlagusernek a jailbreak?

Play like a champion today

(#1192) Blaise válasza Fighting (#1191) üzenetére


Blaise
veterán

Ez szerintem nem az a topic :D

(#1193) =WiNTeR= válasza Blaise (#1192) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tudtommal JB-vel se lehet tört appokat telepíteni, szal semmi illegális nincs benne. Nem aláírt ARM-re fordított desktop appokat lehet futtatni vele.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1194) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1193) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na és pont ezért kell a fenébe kikapcsolni az erőforrászabáló Defendert, mert egy normál módosítatlan RT esetén esélye sincs semmi kártékony kódnak arra, hogy fusson :D

(#1195) NGA válasza Dave™ (#1194) üzenetére


NGA
addikt

Na ez az amit máig sem tudtam kikapcsolni.

(#1196) Dave™ válasza NGA (#1195) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anno én is szívtam vele 1-2 órát, és kb. a negyedik linken találtak alapján sikerült. Sőt, egyszer véletlen visszakapcsoltam (a tálcán jött a figyelmeztetést és véletlen rákattintottam, hogy engedélyezze). Utána sikerült ismét. Kitartónak kell lenni, mint mindennel kapcsolatban az életben, és menni fog :D

Mondanám pontosan melyik link a jó vagy hol rontjátok el, de sajnos én sem emlékszem, csak arra, hogy végignyomtam trial and error formában mindent, amit találtam.

[ Szerkesztve ]

(#1197) ldave


ldave
félisten

Jött ma egy szép nagy update, kb fél órát tartott mire végzett a frissítéssel.

A Slime draws near! Command?

(#1198) pzstm válasza ldave (#1197) üzenetére


pzstm
titán

Windows 8.1 Update;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1199) ldave válasza pzstm (#1198) üzenetére


ldave
félisten

Hm, az Alkalmazások nézet ilyen lett:

Az ABC-t ki lehet kapcsolni valahogy?

A Slime draws near! Command?

(#1200) pzstm válasza ldave (#1199) üzenetére


pzstm
titán

azok edig is ott voltak emlékeim szerint (WP-hez hasonlóan bizonyos darabszámú app felett vannak ott...de holnap rálesek;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.