Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) #49553920 válasza Dave™ (#1499) üzenetére


#49553920
törölt tag

Ertem, de tovabbra is azt mondom, hogy nem azt kerdeztem, hogy Surface pro-n levo win rt verzio lecserelheto a teljesre, hanem, hogy rt verzios surface lecserelheto-e simara.

(#1502) Dave™ válasza #49553920 (#1501) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem egyértelműen írtam: egyik sem cserélhető le a másikra. A Surface Pro-n pedig továbbra sem fut RT, mert RT csak ARM-en fut, a Pro pedig x86.

garambe: inkább fogalmazzunk úgy, hogy a modern appok jelentős része fut mindkettőn, mert már láttam kivételt mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#1503) garambe válasza #49553920 (#1501) üzenetére


garambe
tag

Nem lehet lecserélni. Azokon ARM-es processzor van amin a teljes értékű windows nem fut.

Ámde az RT-s appok futnak a Pro-n is

[ Szerkesztve ]

(#1504) #49553920 válasza Dave™ (#1502) üzenetére


#49553920
törölt tag

naaaaah mind1 errol ne beszeljunk tovabb, mert egyertelmu, hogy masrol irtok.

Koszonom szepen, ha nagyon remelem, hogy sikerul beszereznem egyet magamnak, de erdekes, hogy magyarorszagon vagy nincs vagy csak rt-s van.

(#1505) Dave™ válasza #49553920 (#1504) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na még egyszer, utljára, hogy ne érthesd félre:

Surface RT és Surface 2: ezek ARM tabletek, ezeken Windows RT fut, csak modern appok telepíthetőek az áruházból, csak Win RT futhat rajtuk.

Surface Pro, Pro 2 és Pro 3: ezek x86 tabletek, gyakorlatilag egy tabletbe csomagolt laptop, ezért közönséges asztali Windows operációs rendszert futtatnak, az ég világon semmi köze nincs a fentebbi RT verzióhoz. A két típus semmilyen módon nem járható át oprendszer szempontból, csak annyi a közös, hogy ugyanúgy néz ki és a modern appok jelentős részét mindkettő futtatja.

Magyarországon azért nem nagyon kapni, mert hivatalosan nincs forgalomban, külföldi import mind.

[ Szerkesztve ]

(#1506) #49553920 válasza Dave™ (#1505) üzenetére


#49553920
törölt tag

Tokeletesen megertettelek a (#1499) hsz-ed utan, ti irtatok, hogy a surface pro-n nem rt fut hanem x86 es en erre reagaltam, hogy en nem azt kerdeztem, hogy pro-n rt fut-e vagy lehet-e ra rakni, HANEM,hogy rt verzios surfacekrol le lehet-e szedni az rt-t es helyettesiteni rendes windows 8.1-el. Mostmar tudom, hogy nem es pont.

Eleg nagy baj szerintem, listavezeto tablet/laptopot hoztak ossze es szerintem keresett lenne nallunk.

[ Szerkesztve ]

(#1507) Dave™ válasza #49553920 (#1506) üzenetére


Dave™
nagyúr

Remek, csak még a #1501-ben is win rt-t írtál a Pro-hoz, és ezt szerettem volna tisztába tenni, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, nem lehet értelmezni. De valószínűleg elírás volt ott az rt részedről, csak ezt ugye nem tudhattam.

Itthon és Európában is horror ára van sajnos, részben ezért sem látok nagy potenciált benne, a másik pedig hogy elég kicsi piac vagyunk egyébként is. A sima Pro-ban a tulajdonságai mellett pont az a legjobb, hogy már itthon is meg lehet venni használtan az eredeti ár harmadáért vagy még kevesebbért is, pedig még csak másfél éves. A 2 több ponton is fejlődött, de szerintem inkább kozmetikázás történt csak, több helyen is írták, hogy a 2 az igazából 1,5 csak, és én egyet is értek vele. Ami nagyobb előrelépést hozott, az a 3, bár az igazi durranás a Core M verzió lesz, ha lesz, mert az elmegy passzívan is. Nem mintha a ventilátor zavarna, csak nagy terhelés alatt hallni, viszont melegedni azért melegszik, ebben látom elsősorban a fejlődés lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

(#1508) #49553920 válasza Dave™ (#1507) üzenetére


#49553920
törölt tag

:R elirtam es meg csak most lattam, elnezesedet kerem, igy mar ertheto.

Hasznaltak kozul a tobbseg rt verzios es nekem azok nem jok, mert rengeteg "kulsos programot" hasznalok.

(#1509) Dave™ válasza #49553920 (#1508) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most is van egy Pro remek áron az aprón, bár nem tudom milyen az állapota. Meg töltő nélküli, de minden kapható hozzá külön is. Aztán ott az ebay is, csak nyilván rizikósabb, ha nem tudod kipróbálni vásárlás előtt. Szerintem figyeld sűrűn az aprót, már volt jó pár Pro eladó, én is onnan vettem. Meg az RT-m is :)

Én is bepróbálkoztam a type coverre, de nem kaptam választ, ezek szerint nem is fogok :D

Szerk: de, mindkettő töltője jó mindkettőhöz, kivéve a Pro 3, annak teljesen más. Annyi a külánbség, hogy a sima Surface-ek tápja 24W, a Pro-é 48W, így ha a simát használod a Pro-hoz kétszer annyi ideig fog tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1510) #49553920 válasza Dave™ (#1509) üzenetére


#49553920
törölt tag

:D mar be probalkoztam, de eladta, direkt neztem, hogy nincs hozza tolto es vateran ez van kiirva: microsoft surface rt tolto. :F most akkor ez nemjo a pro-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#1511) =WiNTeR= válasza #49553920 (#1510) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A Pro-knak nagyobb kapacitású töltője van, mint az ARM-es társaiknak, tehát a pro-hoz nem jó az rt töltője.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1512) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1511) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nem igaz, lásd kettővel fentebb.

(#1513) #49553920 válasza Dave™ (#1512) üzenetére


#49553920
törölt tag

Ugy nez ki sikerul egyet vennem hasznaltan, de mire kene odafigyelnem mikor szemelyesen megnezem?
Le tudnad fotozni a control paneledet(nem rt verzio) igy mint ezt.

(#1514) #49553920 válasza #49553920 (#1513) üzenetére


#49553920
törölt tag

+Micro sd kartyaval lehet boviteni a , tehat ha teszek bele egy 64gb-osat vagy 128gb-osat akkor kulon veszi az ssd-t es tokeletesen erzekelni fogja a micro sd-t?

++Nincs hozza stylus, de mas (pl.wacom bamboo) eszkozoket felismer es kalibralasnal sem lesz gond?

[ Szerkesztve ]

(#1515) garambe válasza #49553920 (#1514) üzenetére


garambe
tag

Mivel rendes windows, ezért ugyan úgy kezel mindent mint egy asztali vagy notebook.

MicroSD-t természetesen függetlenül kezeli az ssd-től. Legtöbb wacom tolnál oda is van írva, hogy működik a Pro-val, szóval abból nem lehet gond.

(#1516) #49553920 válasza garambe (#1515) üzenetére


#49553920
törölt tag

Koszonom.

:( megsem jott ossze, az utolso kepen meglattam, amit nem akartam. windows 8.1 rt :W

(#1517) Dave™ válasza #49553920 (#1513) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elég a processzort figyelni, ha Tegra akkor sima Surface, ha intel core akkor meg Pro.

[ Szerkesztve ]

(#1518) #49553920 válasza Dave™ (#1517) üzenetére


#49553920
törölt tag

sajnos tegra volt. :(

(#1519) Dave™ válasza #49553920 (#1518) üzenetére


Dave™
nagyúr

És Surface Proként hirdette?

(#1520) #49553920 válasza Dave™ (#1519) üzenetére


#49553920
törölt tag

nemnem, semmit nem irt, utanna derult kit.

(#1521) =WiNTeR= válasza Dave™ (#1512) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Terhelt állapotban bőven 24W fölötti a Surface Pro fogyasztása, tehát egy gyengébb töltő kikapcsolt állapotban valóban szépen lassan feltölti, de aktív használat esetén már nem elég.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1522) Dave™ válasza =WiNTeR= (#1521) üzenetére


Dave™
nagyúr

Normál használat mellett szerintem szinten tudja tartani, bár tény, hogy hajtva kevés lehet. A cpu-t és a fényerőt lejjebb véve sokat le lehet faragni a fogyasztásából. Elég abból kiindulni, hogy 48Wh akkuja van, és takarékos használattal simán megvan az 5-6 óra.

(#1523) engine88


engine88
aktív tag

Tegnap beszereztem egy Pro-t eleg jo aron. Nincs hozza cover de nem is kell mert nem sokat gepelek.
Toll se volt hozza de a Galaxy Note 3-om tollja toketesen mukodik vele a levegobol is :D

Egyetlen negativum az akksi ido ami kb nekem 2 ora (hasznaltam vettem)

(#1524) Dave™ válasza engine88 (#1523) üzenetére


Dave™
nagyúr

Töltsd le a battery stat nevű programot, és nézd meg milyen az állapota az akkunak. A két óra nagyon kevés, persze hatalmas mértékben függ az energiagazdálkodási profiltól, illetve a használattól. Én is használtan vettem, 45 ciklus van benne, 100%-os, a legtakarékosabb profillal 6 óra felett elmegy, de ha nem muszáj, akkor mindig hálózatról használom, mert elfér a kábel a kanapén és ha tömkremegy az akku, azt nem is lehet gazdaságosan cserélni.

A 64-est vetted meg vagy a 128-ast? Illetve nagyon hasznos a cover hozzá sok szempontból, én ajánlom.

(#1525) NGA


NGA
addikt

Miért van az, hogy a surface-n a net fele olyan gyors, mint a laptopon?

(#1526) Dave™ válasza NGA (#1525) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az RT-n valamiért gyenge a wifi, a másolás a belső hálózaton mindig csak pár megával ment, a Surface Pro-n pedig sokkal gyorsabb. Szerintem a wifi adapter ennyit tud, vagy energiatakarékosságból le van korlátozva.

Ez a Surface RT-re vonatkozik csak, de tudom neked is az van. Teszteld a microsoftos speed test-tel.

[ Szerkesztve ]

(#1527) pzstm válasza Dave™ (#1526) üzenetére


pzstm
titán

Surface2-n viszont nekem sokkal gyorsabb volt a Wifim mint az első generációs RT-n :B

bár firmware update-ekkel sokat javult :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1528) =WiNTeR= válasza NGA (#1525) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A mezei SurfaceRT wifi-je harmatgyenge, 60 megabitnél többet az életben nem tudtam kisajtolni belőle. Az Pro2 is csak max 18MB/s sebességre képes (nincs 801.11ac).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1529) engine88 válasza Dave™ (#1524) üzenetére


engine88
aktív tag

Storebol toltsem vagy honnan?
64eset vettem 64es microSDvel.

Covert vennek igazabol ha talalnek olcson

(#1530) Dave™ válasza engine88 (#1529) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, sima x86 app: http://users.rcn.com/tmtalpey/BattStat/

Coverből a touch 1 szokott lenni 10 körül, vagy ebayen van sokféle, pl. Type 2 22 körül. Alkalmas kijelzővédőnek is, illetve hátra hajlítva kiváló talpnak is mindegyik. Sőt, van power cover is, ami a Pro akkujának a felét hozza, tehát másfélszeres üzemidőt jelent. Igaz drága, ebayről 50 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#1531) WinPho


WinPho
senior tag

Bokámat lefosom, miskolci Media Marktban 140k (asszem) az első RT! :Y

Ki is akartam próbálni, de egy-két eszement lekódolta és bekapcsolta a vaksegítő üzemmódot, így a francnak se volt kedve kitalálni a jelszót! :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1532) Dave™ válasza WinPho (#1531) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyiért a 2-t is meg lehet venni külföldről. Dehát MM...

(#1533) pzstm válasza WinPho (#1531) üzenetére


pzstm
titán

remélem cover nélkül....csak mert hülye azért nem vagyok ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1534) Blyan válasza WinPho (#1531) üzenetére


Blyan
félisten

Kérted volna az előadót, és feloldja.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1535) WinPho válasza Blyan (#1534) üzenetére


WinPho
senior tag

Bazz... Mostanában (különösen) cserben hagy az agyam. :DDD De szerintem ő lett volna az első, aki felbassza magát a "vak módon". :DDD

pzstm:
Hova gondolsz? ;]

Dave:
Naigen... Ebayen szerszám van jobb ajánlat.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1536) engine88


engine88
aktív tag

A hangszorot lehet valahogy hangositani? Elegge halk

(#1537) Dave™ válasza engine88 (#1536) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazából abszolút nem halk, sőt, kifejezetten hangos, csak oldalirányban szól. Ha a tenyered mögé teszed kb. mint az alábbi linken, te is hallhatod mennyit számít az irányítás :)

http://www.phonearena.com/news/Ears-let-you-hear-your-Microsoft-Surface-speakers-better_id54833

Ha tákolsz hozzá valami haslnlót akár kartonpapírból, sokkal hangosabb lesz.

(#1538) garambe válasza Dave™ (#1537) üzenetére


garambe
tag

Amúgy a 8.1-el nekem is sokkal halkabb lett. Gépelésnek alig van hangja.

(#1539) Dave™ válasza garambe (#1538) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt nem tudom eldönteni, csak az RT-m frissítettem 8.1-re, a Pro már 8.1-gyel került hozzám. Az alapvető gond az, hogy nem előre irányítottak a hangszórók.

(#1540) Dave™


Dave™
nagyúr

Van egy eladó bontatlan type cover 2 az aprón, 10k-ért. Az ok, ami miatt ide beírom és nem csaptam le rá már rég, hogy magenta, tehát olyan mozduljon rá, akit ez nem zavar :) A színétől eltekintve nagyon megéri az árát!

(#1541) pzstm


pzstm
titán

ismerős múlt héten kedd délelőtt egy factory resetet tolt a Surface2-n, aztán elfelejtette, hogy 8%-on volt, közben lemerült.

Hiába dugta rá töltőre bootlopos lett. Ausztriában vásárolta velem együtt, írt online chatnek.

Délután 15-kor jött UPS futár házhoz érte még aznap, ma pedig kapott egy újat :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1542) WinPho válasza pzstm (#1541) üzenetére


WinPho
senior tag

:Y

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#1543) pzstm válasza WinPho (#1542) üzenetére


pzstm
titán

ezért tőlem MS egy óriási piros csillagot kap :C

(azt pedig kihagytam, hogy mai naptól indul újra a gari) :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1544) Gusztáv válasza pzstm (#1543) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ausztriában volt, vagy itthon sikerült legariztatni a Surface-t?

Laci

(#1545) pzstm válasza Gusztáv (#1544) üzenetére


pzstm
titán

Budapestre jött XI-be UPS futár és oda hozták vissza. Osztrák online chattel angolul dumálta le;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1546) bon válasza pzstm (#1541) üzenetére


bon
őstag

Nagyon szép!

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1547) Gusztáv válasza pzstm (#1545) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azta, ez jól hangzik. Bár remélem nem lesz rá szükségem.

Laci

(#1548) pzstm


pzstm
titán

könnyen előfordulhat, hogy eladósorba kerül hibátlan Surface2-m Type Cover2-vel :B

:C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1549) bon válasza pzstm (#1548) üzenetére


bon
őstag

Na neeee. Surface pro 3. A mázlista. Gondolom USA-ból.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1550) Dave™ válasza pzstm (#1548) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon szép darab, teljesen más dimenzió lesz a Win RT után (és nem csak az x86 appok miatt, hanem sebességre értem leginkább).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.