Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) =WiNTeR= válasza leximester (#1100) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nekem régebben csinálta a Win8.1, hogy a Skydrive függőben dekkolt, de nem nagyon csinált semmit (néhány fájlra ki is írta hogy nem tudja feltölteni), aztán egy rendszerújratelepítés után már jól ment.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1102) Fighting válasza ArsenalF (#1097) üzenetére


Fighting
csendes tag

RT, és a TorrentRT-t. Megvettem a teljes változatot, így megy háttérben is. Teljesen jól használható.

Play like a champion today

(#1103) Fighting válasza pzstm (#1098) üzenetére


Fighting
csendes tag

Melyik Rar kicsomagolót használod. Egyelőre több próbaverziót is kipróbáltam, de ingyenes jól használhatót még nem igazán. Most a 8 zip van a rajta, de lassan lefut a próbaverzióm és meg kellene venni, de ha van jó ingyenes akkor kihagynám.

Play like a champion today

(#1104) pzstm válasza Fighting (#1103) üzenetére


pzstm
titán

No ma nincs nálam masina mert egesz nap rohangalok...de lehet nekem is valamelyik probaverzio van fent....meglesem majd...viszont ha minőségileg beválik, akkor nekem pár dollárt meg fog érni;)

amúgy VLC-re leszek még nagyon kíváncsi;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1105) Fighting válasza pzstm (#1104) üzenetére


Fighting
csendes tag

Azt már igérik egy ideje. Lassan olyan lesz, mint Luca széke. A BS Playert tudnám nagyon értékelni.

Play like a champion today

(#1106) NGA


NGA
addikt

Az ovis farsangot is Surface-ról tartottam :-)

(#1107) pzstm válasza NGA (#1106) üzenetére


pzstm
titán

:C :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1108) ricsip válasza pzstm (#1104) üzenetére


ricsip
addikt

VLC talán nyár végén kijön ARM-ra is (ez egy minden alapot nélkülöző jóslás). Akkor csak másfél évet vett igénybe a fejlesztés... nettó szánalom, ezek után mondja valaki hogy windows mobil eszközre egyszerű kódolni, meg fasza API mindenre jó stb.. (hányok-animgif)

-

(#1109) FLx válasza ricsip (#1108) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos nem egyszerű rá fejleszteni, a legtöbb fejlesztőnek konkrétan a haja égnek áll tőle. Persze, ha lenne motiváció, akkor kiszenvednék az appokat, de mivel a WP elterjedtsége még kb. nulla, ezért nincs az a business modell amivel megéri komoly appot fejleszteni rá.

[ Szerkesztve ]

(#1110) leximester válasza ricsip (#1108) üzenetére


leximester
tag

Szerintem 1-2 hét és elérhető lesz, legalábbis múlt héten arról olvastam hogy "hamarosan" beküldik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1111) ricsip válasza leximester (#1110) üzenetére


ricsip
addikt

Elavult infót linkeltél. Nem hibáztatlak, egy szánalom amit kommunikáció címen művel az a balfasz társaság.

Valójában már vagy 2 hete volt cikk (nyilván egy másik helyen), h. sikeres volt a store teszt. De! Még a GUI-n reszelnek és csak azután lesz elérhető az egyszeri parasztoknak. Na ezektől a "majd next week" jellegű hazudozástól sülne le a pofájukról a bőr. Ha tudja az a marha Kempf h. nem lesz kész, akkor ne hazudozzon a világba, mert már 1 éve is hazudoztak oszt semmi nem volt igaz belőle.

-

(#1112) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A Surface Pro1-ből elég sok manufacturer refurbished (sealed) kapható ebay-en. Valakinek van tapasztalata ilyenekkel? Lehetségesek karcok meg ilyenek ezeken / megéri venni ilyet, vagy csakis újat?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1114) ricsip válasza NGA (#1113) üzenetére


ricsip
addikt

Várjuk meg azt a hétfőt, én 1 lyukas garast nem adok holmi noname valaki twitter üzengetésére. Amúgy ez már kb. a 10. hitegetős dátum, mindegyikről kiderült hogy hazugság volt. Surface 1/2 RT-n pedig ez még nem fog futni, arra csak újabb üres ígérgetést adtak.

A kickstarteren amúgy büdös üzengetni? Pénzt szed a kickstarter a status updatek-ért a VLC csapattól? Ott fut hivatalosan a project, ott kapták a pénzt. De pont azt szarják le a legmagasabbról ezek az arrogáns francia s*ggfejek. Ennyit a nagy liberális crowdfunding-ról. A kickstarter annyit se bír megkövetelni, h. legalább havonta 1x kötelező legyen update-t adni a haladásról, különben leállítják az egészet. :(((

[ Szerkesztve ]

-

(#1115) Dave™ válasza Fighting (#1095) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amit érdemes megcsinálni, mert jóval gyorsabb lesz: tiltani a beépített defendert (egy sima wondows 8-on ezt nem tanácsos, de rt-n semmi értelme nincs), a touch delayt levenni 8-ról 2-re, illetve a váltási animációkat kikapcsolva még gyorsabban lehet váltani az appok között. Nagyon sokat lehet nyerni ezzel a pár aprósággal, sokkal gördülékenyebb lesz tőle. Nekem is sima első generációs rt-m van, de annyira elégedett vagyok a sebességével, hogy nem is akarom lecserélni 2-re, nincs hiányérzetem.

(#1116) NGA válasza Dave™ (#1115) üzenetére


NGA
addikt

Ezeket hol?

(#1117) Dave™ válasza NGA (#1116) üzenetére


Dave™
nagyúr

A defendert és a touch laget registryből kell (keress rá ezekre: surface rt disable defender, surface rt touch lag), az animációkat pedig a saját gép tulajdonságainál, speciális rendszerbeállítások, teljesítmény. Keress rá a speed up surface rt-re és meglesz gyorsan. Egyedül a defender kikapcsolása nehéz kicsit, a többi egyszerű. Még 8.1 előtt csináltam meg ezeket, rengeteget gyorsult, összehasonlítható a 8.1 hozta sebességnövekedéssel. Ha kell még segítség, szólj.

Defender: http://www.windowsegis.com/how-to-disable-windows-defender-for-surface-rt/
Animációk: http://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfwinrt-surfusing/surface-rt-performance-options-how-to-speed-things/586aac7a-5da0-44d5-b670-b048158720db
Touch lag: http://www.winrtsource.com/2013/01/15/how-to-fix-touchscreen-lag-on-your-surface-rt/

[ Szerkesztve ]

(#1118) NGA válasza Dave™ (#1117) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, tényleg javult!

(#1119) Dave™ válasza NGA (#1118) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szívesen. 8.1 előtt nagyon látványos volt, főleg a defender dobott a sebességen, de pl. a touch lag kiütését is nagyon éreztem/érzem. A 8.1 pedig még egy nagyot dobott rajta, nem hittem volna, hogy ennyit fog számítani. Alig van olyan helyzet most már, ahol gondolkodik, pl. ha sok tab van megnyitva, tehát érdemes 5-6-nál többet nem megnyitni egyszerre.

(#1120) Fighting válasza Dave™ (#1115) üzenetére


Fighting
csendes tag

Köszi. Meló után majd nekiesek.;)

Play like a champion today

(#1121) Fighting válasza Dave™ (#1115) üzenetére


Fighting
csendes tag

A defendert nem tudtam kilöni. Béna vagyok. De a másik kettőt megcsináltam, és már így is durván gyors lett. Köszi a tippet!

Play like a champion today

(#1122) Dave™ válasza Fighting (#1121) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig a defender eléggé zabálja az erőforrást, teljesen feleslegesen (8-on legalábbis ez volt, 8.1-en nem tudom, azóta tiltva van). Nem biztos, hogy jó forrást linkeltem, mert emlékszem, hogy nem mindegyik volt jó, amikor küzdöttem vele. A lényeg, hogy a regeditben anwondows defender key-nél magadat kell egadni tulajnak (a surface-es bejelentkezéshez használt email címet emlékeim szerint), és utána lehet módosítani az értéket. A jogok átvétele a necces pont, de érdemes vele küzdeni, gyorsabban indulnak utána az appok (legalábbis 8-on jelentős voltnqnkülönbség).

(#1123) Lall


Lall
veterán

A defenderes dolog nekem sem sikerült. Az animációkat nem kapcsolom ki, mert olyan szépek. :D

Két dolog, amit így két hét távlatából megjegyeznék. A kamera (tudom, ez csak egy tablet) kritikán aluli, szerintem kaphatott volna jobbat. Viszont a dac nagyon jó benne, nagyon szépen szól egy normális fülessel.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1124) pzstm válasza Lall (#1123) üzenetére


pzstm
titán

kamera tényleg silány az egyesben, a kettesben már sokkal jobb, ráadásul ott az előlapi kamera sötétben egészen kiváló Skypeoláshoz mondjuk :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1125) Dave™ válasza Lall (#1123) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kamera tényleg elég egyszerű, de szerintem megteszi, skypehoz elég, fényképezni meg nem fogok tablettel, meghagyom az ipados értelmiségi rétegnek. A dac pedig szerintem is kiváló, a K550-el nagyon szépen szól :)

A defendert pedig ne adjátok fel, keressetek utána, ki lehet kapcsolni, csak nem triviális.

(#1126) Lall válasza Dave™ (#1125) üzenetére


Lall
veterán

A kamera csak a gyerekek miatt, ők szeretnek vele szórakozni, egymást fotózni, de ez még arra sem jó. ;] Egy ilyen premium készülékbe illet volna egy rendesebbet berakni. Am, ez legyen a legnagyobb baja.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1127) Lall


Lall
veterán

Fényerőt nem lehet fixre állítani valahol? Idegesít, hogy váltogatja magának.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1128) pzstm válasza Lall (#1127) üzenetére


pzstm
titán

hát ha kikapcsolod az automatikus szabályozást akkor tudtommal de (amúgy engem nem idegesít :-P)

amúgy tegnap érkezett az első generációs RT kivételével az összes családtaghoz firwmare update.

March Firmware Updates For Surface 2, Pro, & Pro 2 Now Available

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1129) Lall válasza pzstm (#1128) üzenetére


Lall
veterán

És azt hol?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1130) pzstm válasza Lall (#1129) üzenetére


pzstm
titán

Turn automatic screen brightness on or off

Step 1: On the Start screen, swipe in from the right edge of the screen, and then tap Settings.
(If you're using a mouse, point to the upper-right corner of the screen, move the mouse pointer down, and then click Settings.)
Step 2: Tap or click Change PC settings, then tap or click PC and devices.
Step 3: Tap or click Power and sleep, and under Brightness, tap or click to turn automatic brightness On or Off.

Set the brightness level manually

Note

It is not necessary to turn off automatic brightness before adjusting brightness manually.

Step 1: Swipe in from the right edge of the screen, and then tap Settings.
(If you're using a mouse, point to the upper-right corner of the screen, move the mouse pointer down, and then click Settings.)
Step 2: Tap or click Screen.
Step 3: Tap and drag, or click and drag the to increase or decrease the brightness.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1131) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Sziasztok!

Ma végre én is csatlakoztam a tulajok táborába egy Pro 2-essel. Iszonyat jó!
Azt szeretném kérdezni hogy ehhez nem jár ingyen office? Mert ha rákattintok az Office-ra akkor 3 lehetőségem van, buy, activate, try. Azonban az aktivációhoz nem találtam semmilyen kódot a dobozban.

(#1132) pzstm válasza ArsenalF (#1131) üzenetére


pzstm
titán

Szia!

Gratulálok hozzá, valóban zseniális masina!

Nem jár hozzá teljes Office, csak az RT-hez jár Office RT.

Milyen coverrel vetted? Honnan van? :) :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1133) ArsenalF válasza pzstm (#1132) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Köszi! Kár :(
Mondjuk már az eredeti windows is nagy előre lépés nálam :DDD

Hát ez egy kalandos történet. Novemberben black firday-kor rendeltem egy első generációs RT-t az egyik munkatársam ismerőséhez. Ami úgy volt hogy karácsonyra hazahozza az kinti ember barátnője aki jön haza. Ám ő nem hozta, de közben rendeltem egy Type cover 2-t a tesómhoz angliába, ez meg is érkezett még karácsonykor. Aztán eltelt 2 hónap de a tablet azóta sem jött meg, mindenféle mesélvel hülyített a kinti gyerek, de több mint valószínű hogy már sosem fog megjönni. Szóval több mint 2 hónapja csak a bontatlan kis billentyűzetet nézegettem sopánkodó szemekkel. Majd végül találtam egy ismerőst aki szintén amcsiból hozott nekem egy pro 2-t. (128-ast).

Szóval most öröm és boldogság van. A fő gondom hogy a display port adapterem még nem jött meg ezért nem tudom kitenni munkában a nagyképernyőre :/ de remélem az is megérkezik pár napon belül.

Fúúú de utálom hogy itthon semmit nem kapni hozzá -.-

(#1134) pzstm válasza ArsenalF (#1133) üzenetére


pzstm
titán

Bécsben mindent lehet kapni hozzá, vagy 20EUR környékén Bp-re szállítanak Németországból is akár ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1135) ArsenalF válasza pzstm (#1134) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Most már elvileg úton vannak a dolgok, de legközelebb lehet az lesz.
Csak sajnos most egy docking stationt szeretnék, amit európában tudtommal nem foglalkoztak. Vagy rosszul tudom?

(#1136) pzstm válasza ArsenalF (#1135) üzenetére


pzstm
titán

200 EUR, de nem nagyon van még készleten, meg kell őket kérdezni.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1137) ArsenalF válasza pzstm (#1136) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Szeretem ezt az euro-dollár váltást... Akkor ez a project jövőhónapra marad, elleszek szerintem addig nélküle :)
Az a baj hogy reggel kaptam csak meg, és most dolgozom, alig várom hogy este megnyomkodhassam rendesen a kicsikét :)

(#1138) pzstm válasza ArsenalF (#1137) üzenetére


pzstm
titán

mesélj majd róla :C

Szerintem imádni fogod :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1139) NGA


NGA
addikt

Ha jól tudom, Surface-n nincs virus, mivel nem tud külső alkalmazásokat futtatni, java meg nincs? Igaz lehet?

(#1140) pzstm válasza NGA (#1139) üzenetére


pzstm
titán

RT-n igen ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1141) Dave™ válasza NGA (#1139) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van, ezért értelmetlen a defender futása a háttérben :) Se X86, se makrók, és csak storebol tudsz telepíteni, ami pedig ellenőrzött.

(#1142) joebacsi válasza ArsenalF (#1133) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Minek kábel? Tud Miracast-ot... :)
http://www.youtube.com/watch?v=5I5zlTSetxo

Ha TV nem tudja, akkor kell neki egy Netgear push2tv és kész, az megy fullhd monitorral is.

Néhány tanács:
- tollat ne veszítsd el...ha mégis, akkor Samsung S Pen tökéletes hozzá (nyomásérzékeny, radír, minden), addig, amíg megjön a csere (ez a know-how egy elcseszett fél szombat k+f-jének az eredménye :D)
- nekem a dokkolót egy ilyen helyettesíti: (http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ISY-IHU2000-4-portos-USB-2.0-HUB,103952,504894,721151.html?langId=-19)
- Szerezz be office onenote-ot mihamarabb, a surface pro-t egyszerűen a onenote-hoz találták ki. Amíg nincs, addig jó a Store-os onenote app is, de az office-hoz adott asztali erősebb sok tekintetben

Hidd el, érdemes volt venni a billentyűzethez egy gépet :)

(#1143) Lall


Lall
veterán

Nálam picit dadog sima avi lejátszásnál. Az normális?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1144) Rower


Rower
csendes tag

Sziasztok!

A Microsoft Surface RT-n nem indul el a store. Beragad a zöld képernyőn és csak forognak a pöttyök. Ezer megoldást próbáltam már, azonban a Store továbbra sem tölt be. Van esetleg hasonló tapasztalatotok, vagy ötletetek, hogyan lehetne kijavítani a problémát?
Előre is köszi a választ!

Üdv: Rower

(#1145) bon válasza Rower (#1144) üzenetére


bon
őstag

A gép újraindítását próbáltad már?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1146) Rower válasza bon (#1145) üzenetére


Rower
csendes tag

Természetesen próbáltam. A windows Update-t futtattam. A Windows App troubleshootert futtattam (nem tudta azonosítani a hibát). Wsreset.exe-t futtattam.

(#1147) bon válasza Rower (#1146) üzenetére


bon
őstag

Rendszer helyreállítás?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1148) Rower válasza bon (#1147) üzenetére


Rower
csendes tag

Csináltam egy gép felújítást a saját fájlok megőrzésével, de ez sem vezetett eredményre. Lehet, hogy újratelepítés lesz a vége.

(#1149) Dave™ válasza Rower (#1148) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kollégámnak ugyanez volt laptopon Win 8-al, nagyon kitartó volt, de újratelepítés lett a vége.

(#1150) Lall


Lall
veterán

Érdemes "beruházni" a mobile.HD Media Player-re? Mint ha azzal nem dadogna úgy az avi sem.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.