Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) smc


smc
addikt

Surface Pro 6
Surface Laptop 2
Surface Studio 2
Ezeket jelentették be tegnap. Sajnos szinte csak annyi történt hogy kaptak egy újabb intel procit es egy új színt.
Illetve akkuban erősítettek hála a takarékosabb procinak.
Ez a Pro 6.
Ez is csak egy fél széria lett ahogy a mobiloknál csinálják mostanában.

U.i. Jött egy okos fejhallgató is.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2802) joebacsi válasza konyi79 (#2800) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Settings-->Typing-->Typing alatt van egy ilyen flag, ezt kapcsold ki:
"Show the touch keyboard when not in tablet mode and there's no keyboard attached."

Ennek ugye az a hátránya, hogy csak tablet mode-ban fog működni a touch keyboard.
Valamiért nem veszi észre a BT keyboard-ot, nyilván ennek javítása lenne a jó, de addig ez workaround-nak talán elmegy....

LTE egyébként egy teljesen pro5 "csak" sim-el, vagy van más difi is?
Akksi nekem pro5 (i5, 256) 1 év 2 hónaposan 5 órákat esztimál, de power saver-t ritkán látott :)
Ebbe azért fele (45Wh) akksi van, mint a 15colos gépedben, surface felbontása pedig feltételezem sokkal durvább.

Pro6 egyébként nem győzött meg, sztem maradok a páratlan szériáknál, ezek eddig beváltak.

[ Szerkesztve ]

(#2803) pzstm válasza smc (#2801) üzenetére


pzstm
titán

az a fekete nekem nagyon begyere....lehet le kéne váltanom a Surface Pro 3-mat, bár semmi baja :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2804) joebacsi válasza pzstm (#2803) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Pro5 érzésre azért előrelépés volt pro3-hoz (passziv hűtés, könnyebb, véknyabb, mágneses tolltartót végre eltalálták), de ez a 6 tényleg csak pro5.5

Nekem pro3 azért a vége felé már vacakolt (valami háttérjobb miatt mindig felmelegedett, felpörgetve a hűtést és ledarálva az akksit, melegen a képernyő jobbalsó harmadában szarakodott a touch, stb...).

Lehet javítható lett volna akár software-esen is, de szerencsére ezekkel a hibákkal is elvitték jó árban, ezért nem vacakoltam sokat a cserén.

"powercfg /batteryreport" alján mennyit ír neked most becsült üzemidőnek?

[ Szerkesztve ]

(#2805) pzstm válasza joebacsi (#2804) üzenetére


pzstm
titán

4 óra 23 perc

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2806) konyi79 válasza joebacsi (#2802) üzenetére


konyi79
addikt

Egyelőre együttélek vele, a táblagép módot nem kedvelem, azért köszi.

Igen, ugyanaz. Sima i5/8/256, az sd mellett van egy sim tok, meg van benne e-sim is, szóval elvileg kettőt egyszerre is képes lenne kezelni.

Bár a laptop amit írtam tényleg csak fHD, de valahogy az üzemidőben akkor is szűknek érzem. Ez a kijelző mellett is kevésnek érzem, direkt nem a céges Thinkpadot hoztam, az ugyanezzel az i5 procival a 70-80Wh-s akkuval 12-13 óra wifis SAP matatást kibír.
Próbáltam utánajárni a dolognak, gyanítom a Pen a ludas. Ugye OneNote-ban használom, ha nagyon belemerülök jegyzetelésbe, mellérakva a Feladatkezelőt elég merész processzorhasználatot mutatnak az érzékelő szolgáltatások. Ráadásul a bolond még energiatakarékos módban is 3,5GHz-en boostolja a procit. Mikor rájön, melegszik is rendesen. Így aktívan a Penre támaszkodva 4 órát ha kiad. De még emellett is saller az MS-nek, képes a Pen belagolni. Na szerencsére ritkán, de a radírozás előfordul a dolog után 2s-mal mutatja hatását :U

(#2807) maci25 válasza konyi79 (#2806) üzenetére


maci25
aktív tag

Nekem is szokott melegedni az sp3 és akkor általában rendre jön egy win frissítés. Jó ideje már ha észreveszem teszem is töltőre és rányomok a frissítések keresésére. Ha nem így teszek képes egy fél napig pörögni kb a semmin(onenote).

(#2808) boost válasza joebacsi (#2804) üzenetére


boost
addikt

Én nem vártam többet, mint egy 5.5, mert már pletykálták, hogy jövőre jön a teljesen újratervezett gép. Nem fogják azért áttervezni, hogy aztán jövőre megint újratervezzék. Az pozitív, hogy a használható modell olcsóbb lett. (nettó dollár árban)

A szériagondokat a kijelzővel remélem megoldották, és akkor jövőre jöhet egy Thunderbolt3-as, USB-C-s gép.

[ Szerkesztve ]

(#2809) joebacsi válasza konyi79 (#2806) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Ennek a flag-nek pont az a lényege, hogy "nem táblagép" módban nem jelenít meg virtuális billentyűzetet egyáltalán.

Valszeg nálam is a onenote gyilkolja, több 10 gigányi onedrive-on sync-elt notebook-al teker rendesen.
Egyébként itt is nagyrészt SAP folyamatokkal van telerajzolva :)

Valamint a SAP GUI is lehet ludas (ha használod surface-en)...bár 750-es GUI sokat javított, de még mindig szenved high-res képernyőkön, botránylassú a kirajzolása főleg a több terminal szimulációt tartalmazó enjoy képernyőkön...

Nálam annyira nem gond, mert relatíve sokat tudok töltőn lenni, mobilitás max 3-4 órákra kell, azt meg bőven tudja (még).

(#2810) konyi79 válasza joebacsi (#2809) üzenetére


konyi79
addikt

Surface saját nyűgökre kell, nem megy rajta SAP. A Thinkpad fHD kijelzőjén meg hagyjuk is at SAP-t, leadom az IT supportra ugyan nagyítsanak már rajta valamit, aztán mindig visszakapom ugyanúgy, mert a W felskálázós beállításai arra nem hatnak. Hát vakulok a micro-betűmérettől, a kijelző felét használva :U
Jaja, Ondrive dokumappa 47Gb, 2 laptop + Surface

(#2808) boost

Igen, ez várható volt. Reméljük tavasszal jön a 6gen egyből LTE-vel. A kijelző széria hibán mire gondolsz? Ennek nem jártam utána, de az enyémen a bal alsó saroktól nem messze látok homogén tartalomnál két kb 5mm-es jóval világosabb foltot. Ilyesmi? :F

Szerk:
A ph eléggé kinyírta a képet, a lényeg, ott 3 lényegesen világosabb folt van.

[ Szerkesztve ]

(#2811) smc válasza konyi79 (#2810) üzenetére


smc
addikt

A 4-nek volt hibás a kijelzője, abból rengeteg kezdett el villogni és csíkozni.
Az 5-nek nem volt baja ha jól tudom, a korábbiaknál pedig csak sárgulás jelentkezett ha sok meleget kaptak (nálam az első volt sárga a töltő csatlakozó környékén)

(#2803) pzstm: a Book-ból is megnéznék egy feketét, bár nem szeretnék magamnak, mert kiütést kapni ahányszor valami foltot vagy porszemet látnék rajta. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2812) pzstm válasza smc (#2811) üzenetére


pzstm
titán

talán majd Book 3...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2813) MrPetya19 válasza smc (#2811) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem a Pro 3 pont ott sárga ahol kb semmi hőt termelő komponens sincs :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2814) joebacsi válasza konyi79 (#2810) üzenetére


joebacsi
csendes tag

kóklerek az IT-said :)
Korábbi SAP GUI-nál az volt, hogy behazudta a win-nek, hogy majd ő megcsinálja a skálázást, de nemcsinált semmit, ezért maradtak picik a betűk. Ezt is lehetett orvosolni registry matatással (vagy lehet a GUI .exe-t is kellett hack-elni, már nem emlékszem pontosan).
De a legújabb (7.50) GUI ezt már megoldja rendesen. Gyanítom nem ezt rakták fel neked, hanem valamelyik régi 7.30-at vagy 7.40-et.

(#2815) konyi79 válasza joebacsi (#2814) üzenetére


konyi79
addikt

Az első mondatoddal eddig is tisztában voltam. ;]

A többit köszi, majd megnézem. Esedékes a gépcsere hónap közepén, ha nem úgy jön, majd ráfigyelek. Köszi!

(#2816) MikeRenton


MikeRenton
tag

Üdv!
Ha vásárolnék egy Surface-t és beüt valamiféle meghibásodás, akkor mi történik velem? Garanciális időn belül és garanciális időn kívül is érdekel a dolog. Van itthon egyáltalán Microsoft szervíz? Ha, nincs hová küldök ki a gépet? Mennyi idő a népszerűbb hibák esetében? Stb stb.

(#2817) bon válasza MikeRenton (#2816) üzenetére


bon
őstag

Németországba küldik, egy héten belül visszakaptam a kicserélt készüléket. Gari időn túl meg lehet fizetni a javítást ha igényled, én nem kértem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2818) pzstm


pzstm
titán

szerintetek vadiúj, garanciában cserélt Pro4 Pro3-hoz vett Type Coverrel és tollal eladható kishazánkban? :U (core i5/8GB/256SSD)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2819) bPatrik0521 válasza bon (#2817) üzenetére


bPatrik0521
csendes tag

Közvetlenül a magyar microsoftot kerested vagy ahol vetted oda vitted?

(#2820) bon válasza bPatrik0521 (#2819) üzenetére


bon
őstag

Egyik sem. myservice.surface.com.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2821) bPatrik0521 válasza bon (#2820) üzenetére


bPatrik0521
csendes tag

oh...vagyúgy :)

(#2822) gabor85


gabor85
őstag

Üdv. :)
I lost my pen :D Szóval látja a Surface app, kb minden nap szinkronizál vele, lehet látni az akku állapotból. Nincs valami Bluetooth jelerősség mérős varázslat hogy legalább szobára le tudjam szűrni merre van, vagy kezdjem korábban a karácsonyi nagytakarítást? :D

A másik, SP4-em van, és laza 3 óra Half Life EP1 után alul a kijelzőn 3 csík jelent meg. Ez AZ? Miután lehűlt, eltűnt, tehát a terhelés a fő gond.

Köszönöm a válaszokat. :)

(#2823) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítség néztem a surface pro 2017 jó árban lenne..
A kérdés ha esetleg van vele valami tényleg nem javítható !?
Jó kis szerkezet!?

(#2824) konyi79 válasza hello28 (#2823) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem nagyon bejön, már az akku üzemidőt leszámítva. De mi lenne a konkrét kérdés?

(#2822) gabor85

Kezdheted. Kiskarácsony, Nagykarácsony... :DDD

(#2825) hello28 válasza konyi79 (#2824) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Nem jó az üzem idő!??
Billentyűzet nem olcsó az máshol érdemes venni!?
Amúgy a többi ehhez hasonló tablet pc hez képest milyen !?

(#2826) konyi79 válasza hello28 (#2825) üzenetére


konyi79
addikt

Hogy mi a jó mindenkinek relatív, nekem a tollas bevitel mellett hozott 4-5 óra kevés. Nem vagyok okosabb árak tekintetében az árgépnél, szóval...
Más ehhez hasonló pc nemigen van, akkor mihez képest? Vagyis ott a Samsung tab pro vagy mi, de látott itthon valaki már olyat?

(#2827) hello28 válasza konyi79 (#2826) üzenetére


hello28
aktív tag

4-5ora ez komoly!??
Nagyon kevés akkor 13 óra ehhez képest !??
Lenovo Asus ilyenekre gondoltam..
Végülis simán használható a Windows miatt komplett latopkent csak kisebb vékonyabb érintő stb..

(#2828) konyi79 válasza hello28 (#2827) üzenetére


konyi79
addikt

Nem hasonlíthatod egy laptop üzemidejéhez, azokban nagyobb az akku. Emellett ami még fontosabb, azokban nincs ilyen alacsony késleltetésű és pontosságú beviteli eszköz mint itt a pen. Ami feldolgozása azért emészti az energiát.
Simán böngészve, billentyűzettel dolgozva ennél jóval több is kijöhet.
És igen, teljes értékű pc, annak minden előnyével és hátrányával, egy valóban rendkívül sokoldalú eszköz.

(#2829) hello28 válasza konyi79 (#2828) üzenetére


hello28
aktív tag

Ennek örülök
Én a pent nem hiszem annyira használnám
Akkor neked bevált ..tetszik ..nekem is nagyon szimpatikus
Billentyűzet ezt a szürkét néztem esetleg külföldről érdemes !??
Mert nincs hozza ..:(

(#2830) konyi79 válasza hello28 (#2829) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem pont a tokos billentyűzet nem lényeg, és mivel nincs magyar lokalizációjú benne, így kihagytam. Ha nagyon gépelni akarok, arra van egy Wedge, azon legalább tudok rendesen ékezetest írni, meg rendes a nyomáspontja.
Viszont ha nem kell a Pen, akkor minek a Surface? Az az egész értelme. Lényegesen olcsóbban megkapsz egy sima érintős ultrabookot?

(#2831) hello28 válasza konyi79 (#2830) üzenetére


hello28
aktív tag

270 surface ennyiért kit kapok ami ilyen kb!?
Miért a pen inkább a rajz más több funkció van!?

(#2832) hello28


hello28
aktív tag

És ha valami probléma van javíthatók vág kuka!?

(#2833) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodok Surface Pro vásárlásán, de lenne néhány kérdésem, kérlek segítsetek!

- Az alapcsomag tartalmaz billentyűzetet?
- Milyen billenttyűzetet lehet hozzá csatlakoztatni? (USB, Bluetooth, esetleg konkrét példa)
- A memória és az SSD bővítés házilag kivitelezhető?
- Ez a dokkoló kompatibilis az surface pro 5 és 6-al is?

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2834) smc válasza ratkaics (#2833) üzenetére


smc
addikt

1. Nem.
2. Bármilyet, BT és usb is megy. Mindent kezel amit meg tudsz venni.
3. Nem. Memória forrasztva van, SSD cserélhető lenne, de ahhoz le kelk szedni a ragasztott kijelzőt ami szervizben sem egyszerű.
4. Elmeletileg igen. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2835) ratkaics válasza smc (#2834) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2836) MikeRenton


MikeRenton
tag

Rendeltem egy Surface Pro 6 bundle-t és egy tollat a UK Microsoft Store-ból. Delivery address esetében elfogadta a magyarországi lakhelyem, azonban a Billing Addressnél nem. Ott egy kamu angol címet adtam meg a neten generáltatva. Ebből lehet gond a későbbiekben? Ti vásároltatok már a Storeban? Egyszerűen dühítő, hogy itthon a viszonteladóknál drágábban adják a régebbi szériákat... Szóval sok egyéb lehetőséget nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#2837) MikeRenton válasza MikeRenton (#2836) üzenetére


MikeRenton
tag

Mondjuk még azóta is függőben lévő a vásárlás státusza és a pénzt sem vonta le.

(#2838) ricsip válasza MikeRenton (#2837) üzenetére


ricsip
addikt

Szerintem esélytelen, h. meg tudd venni közvetlenül a store-ból. Különben mindenki onnan rendelné, és az importőrök pofátlan árrésüket elfelejthetnék.

-

(#2839) MikeRenton válasza ricsip (#2838) üzenetére


MikeRenton
tag

Így van. A rendelés státusza beragadt. Pénzt nem vettek le. Én mondtam vissza a rendelést az orders menüből.
Még angol haver címere sem engedte. Mivel magyar kártya van társítva a paypal fiókhoz:D Elképesztő.

(#2840) konyi79 válasza MikeRenton (#2839) üzenetére


konyi79
addikt

Itt nem működik a mókolás, csinál UK PP fiókot, és küldesz rá pénzt a magyarról, utána azzal fizetsz?

(#2841) ricsip válasza konyi79 (#2840) üzenetére


ricsip
addikt

Szerintem felesleges erőszakoskodni. Ha a Microsoft-nak nem kell a büdös retkes magyar forint, akkor az ember elkölti másvalaki boltjában. Hálistennek nem a surface a világ egyetlen tabletje.

-

(#2842) MasterMark válasza ricsip (#2841) üzenetére


MasterMark
titán

Itt aligha erről lenne szó.

Switch Tax

(#2843) MikeRenton válasza ricsip (#2841) üzenetére


MikeRenton
tag

Viszont az egyetlen aminél a rajzolás során 21 ms késleltetés és dőlésszög érzékelés is van. Mindeközben elfut rajta egy InDesign. Ja igen és még gyártják és árulják:) Ez is szempont. Én örülnék a legjobban, ha ajánlanál valamit ami megfelel ezeknek a kritériumoknak és a színtér lefedettség miatt sem kell szégyenkezni, mint az Acer 2 in 1 gépeknél.

(#2844) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Feleségem utazik az USA-ba februárban és felmerült bennem, hogy ott vegyünk e Surface Pro-t.
Szeretném megkérdezni erről a véleményeteket, mert ha csak az árat nézem akkor úgy látom legalább 100.000 HUF-ot sporolnék.

Surface Pro 6 -ot néztem kint és a CHS-ben kapható Surface Pro-val hasonlítottam össze (i5,256GB,8GB)
Ráadásul ha jól gondolom a CHS-ben Csak korábbi generáció van, bár ebben nem vagyok otthon.
Amit itthon láttam abban csak 7, generációs CPU van a kintiben 8. ebből gondoltam.

Előre is köszönöm a választ.

(#2845) pzstm válasza Radványi (#2844) üzenetére


pzstm
titán

igen.

kintit érdemes megvenni, töltönél kell majd egy sima eu kábelt vinni hozzá és minden hibátlanul menni fog.

8th gen procis a Pro6 amiből fekete is van.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2846) smc válasza Radványi (#2844) üzenetére


smc
addikt

A hetedig genes intel procis a surface pro 5 lenne, de ott simán kihagyták a számozást ezért csak surface pro-ként jött. Ez zavarhatott össze. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2847) Radványi válasza smc (#2846) üzenetére


Radványi
aktív tag

Köszönöm, így már világos :)

(#2848) Radványi válasza pzstm (#2845) üzenetére


Radványi
aktív tag

Köszönöm az infót.
Melyik kiépítés az ajánlott?
Amit nézegettem az nekem bőven elegendő. Van esetleg valamilyen ismert szempont amiről tudni illene?

(#2849) pzstm válasza Radványi (#2848) üzenetére


pzstm
titán

core i5/8GB/256 SSD az bőven jó. Ár/érték arányban is teljesen okés. :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2850) Radványi válasza pzstm (#2849) üzenetére


Radványi
aktív tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.