Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) blex válasza pzstm (#250) üzenetére


blex
senior tag

valamiért nem érzem úgy, hogy nekem nagy szükségem lenne egy rendszervisszaállítós partícióra. ha az nincs, már sokkal jobban állunk. ha sikerül szereznem egyet, asszem megvan az első számú elfoglaltságom a live id beállítása után :P

másik kérdés: töltés hogy megy? kell valami hatalmas és igénytelenül kinéző átalakítót venni hozzá (ha nem német- vagy franciaországból jönne a cucc)? vagy ez is ilyen usb-s dolog (mint pl az apple töltők) és akkor - kicsit igényesebb megoldásként - ki lehet cserélni a végét? úgy néz ki nem...

[ Szerkesztve ]

(#252) bon válasza blex (#251) üzenetére


bon
őstag

Töltő rész engem is érdekelne.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#253) pzstm válasza bon (#252) üzenetére


pzstm
titán

USA verzióhoz kell átalakító de allitolag nagyon kulturáltan kinezo verzio is van;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#254) pzstm


pzstm
titán

128 GB Surface Pro tablet sells out in 7 hours

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#255) blex válasza pzstm (#254) üzenetére


blex
senior tag

azt persze nem tudjuk, hogy mennyivel indítottak ;]
egyébként tényleg, én simán elhinném, hogy ilyenkor direkt keves(ebb)et gyártanak, csak hogy elmondhassák, hogy már az első körben kifogytak.

(#256) pzstm


pzstm
titán

szép sorok :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#257) bon válasza pzstm (#256) üzenetére


bon
őstag

Csak sajnos nem magyarországi sorok. Pedig ha itt is kapható lenne akkor biztos sorok lettek volna nálunk is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#258) pzstm


pzstm
titán

Microsoft Surface Pro – a nagytestvér

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#259) blex válasza pzstm (#258) üzenetére


blex
senior tag

európai elérhetőségről lehet valamit tudni? amazonon/ebay-n szinte mindenhol csak amerikába szállítanak...

(#260) FLx válasza blex (#259) üzenetére


FLx
addikt

Nincs európai elérhetőség, egyelőre nem is tudni mikor lesz, de ha lesz is, sokkal drágábban.

(#261) pzstm válasza blex (#259) üzenetére


pzstm
titán

van egy 64-es Pro Touch Coverrel eladó ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#262) blex válasza FLx (#260) üzenetére


blex
senior tag

azt tudom, hogy egyelőre nincs; arra voltam kíváncsi, hogy lehet-e már tudni, hogy mikor lesz. de úgy tűnik nem.

nagyon nem értem a microsoftot.. nem akarnak ezek pénzt keresni? vagy tudatosan nem akarnak kompetenciát (ezt nem így mondják magyarul :D ) a partnereikkel? de akkor meg minek jelentették egyáltalán meg a cuccot?

pzstm: érdekesen hangzik :) tudsz írni privátban részleteket?

[ Szerkesztve ]

(#263) FLx válasza blex (#262) üzenetére


FLx
addikt

Nem akarnak a partnerekkel versenyezni, legalábbis elsőre nem akartak. Ez az egész kb. bemutató eszköznek készült, hogy mindenki csináljon jobbat. A partnerek ott rontották el, hogy sokkal rosszabbat csinálnak, ezért ezt kezdte venni a nép. MS meg nem tud eleget gyártani.

(#264) bon


bon
őstag

Bővül a Surface És Surface Pro forgalmazó országok köre: [link] Persze Magyarország továbbra sincs közte.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#265) lugosi válasza FLx (#263) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most komoly, vagy valami vicc, hogy direkt csinálták ilyen gyíkra?
Azt hiszem ennél erőltetettebb magyarázatot nem olvastam arra ha valami sz...rul sikerül.

(#266) pzstm válasza lugosi (#265) üzenetére


pzstm
titán

mit csináltak gyíkra? :S

design és anyagminőség terén szerintem konkrétan az iPad is levegő után kell hogy kapkodjon (szoftveres ellátottság más tészta, de egy tesztben sem olvastam még olyat, hogy ne írták volna hogy a design az tökjó és az összeszerelés minősége is pöpec)

Vagy félreértem a kommentedet...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#267) lugosi válasza pzstm (#266) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt van róla egy mikro-review: [link]

Ipadot ugye még csak képen láttál?

Hangsúlyozom, hogy nem mondom azt, hogy minden surface ilyen, de ez azért aggasztó nekem.

[ Szerkesztve ]

(#268) lugosi válasza pzstm (#266) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjuk ez is elég tuti [link]

Végülis ezt a terméket szinte sportszerűtlen szapulni :DDD

(#269) FLx válasza lugosi (#268) üzenetére


FLx
addikt

Ezeknek a videóknak mi köze a Surface minőségéhez? Ezek szoftveres hibák, amik előjöhetnek egy bármilyen Windows 8-as gépen is. Amúgy a legelvakultabb alma rajongók is azt mondják a Surface hardverére, hogy csillagos ötös.

(#270) FLx válasza lugosi (#267) üzenetére


FLx
addikt

Én nem csak képen láttam, volt a kezemen minden generációs ipad, illetve használtam sokáig Surface-t és Surface Pro-t is. Jó cucc ez, legalábbis hardveresen biztosan. Szoftver meg alkalmazások, az már egy másik kérdés.

(#271) lugosi válasza FLx (#269) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ezeknek a videóknak mi köze a Surface minőségéhez?"

Semmi, semmi...

"Ezek szoftveres hibák, amik előjöhetnek egy bármilyen Windows 8-as gépen is."

Ezt most nem tudom eldönteni, hogy pro vagy kontra írtad. :DDD Viszont igazi telitalálat a válasz :DDD

(#272) FLx válasza lugosi (#271) üzenetére


FLx
addikt

Ezer hasonló videó van youtube-on Android, IOS, MacOS témában is, ez nem jelenti azt, hogy összességében borzalmas valami.

(#273) lugosi válasza FLx (#272) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aha. 1 percen belül boot után. Egy weblap megnyitásától.
Meg aztán ugye a surface volt az az eszköz, ami a bemutatón is lefagyott. Ilyet én se androidról, se ios eszközről nem láttam, de ha van linkeld be mert érdekel.
Az is beszédes, hogy MS termékekre létezik a kékhalál fogalma, de annyira gyakran használt hogy angolul már inkább rövidítik BSOD-nek, mint kiírják.

Igazából ha rákeresek a youtube-on a fagyásaikra, akkor iosra és androidra is kijön pár, de gyér a felhozatal, surface-re oldalakat lehet lapozni mert tömve van vele az oldal. És ugye ráadásul az a legfrissebb rendszer, tehát abból lehetne elvileg statisztikailag a legkevesebb. Meg a legkevésbé elterjedt. Mégis abból van a legtöbb kékhalál videó.

Nem jól van ez így szerintem. Persze lehet polírozni a történetet, de attól nem jól van ez így.

(#274) bon


bon
őstag

Surface Pro-t lehet már kapni valamelyik környékbeli országban? Esetleg más online boltban aki szállít Magyarországra is?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#275) FLx válasza bon (#274) üzenetére


FLx
addikt

Nem.

(#276) pzstm válasza lugosi (#267) üzenetére


pzstm
titán

Ipadot ugye még csak képen láttál?

persze...szokásom olyanról írni bármit is amit még csak képről láttam vagy csak olvastam róla és picit több ideig is nem volt a kezemben.... :U (Review alatt nem ilyenre gondoltam de lényegtelen....én a sajátomat használom aztán tőlem bárki bármit írhat:D)
iPad 1,2 és 4-el volt/van dolgom...mostanában sajnos muszáj leszek a szokásosnál is több időt eltölteni vele egy app tesztelése céljából...

Egyébként megnyugtatlak, kezem alatt ragadt már be iPad 4 is 40-50másodpercre két app váltás között :D (nyilván ez appon múlik, de az it just works dolog számomra onanntól életképtelen mióta egy nap alatt OSX-en több strandlabdát produkáltam mint egy 30 fokos augusztusi nap a Margit-sziget....)

Illetve jó pár frissítést kapott már Surface, enyém például érezhetően smoothabb a november eleji állapothoz képest.

amúgy ha megengeded visszakérdeznék:

Surface-t még csak képen/YT videón láttál? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#277) lugosi válasza pzstm (#276) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Egyébként megnyugtatlak, kezem alatt ragadt már be iPad 4 is 40-50másodpercre két app váltás között"

Pár éve használok ipad-et, azt hiszem egy vagy két alkalommal volt belassulás.
De nem egy friss indulás után 1 perccel. Egy nyomorult böngésző elindítása és egy weblap megjelenítése után. Érzed a különbséget.

"de az it just works dolog számomra onanntól életképtelen mióta egy nap alatt OSX-en több strandlabdát produkáltam mint egy 30 fokos augusztusi nap a Margit-sziget"

Van két mac-em, a 7 éves ibookom, 1 giga rammal, néha strandlabdázott. Mondjuk ez is egy erőltetett megfelelője, átültetett szlengje a homokórázik-nak. Amit ugye mind a ketten tudunk hogy honnan származik.

"Surface-t még csak képen/YT videón láttál?"

Nem. Próbálgattam egyet, nagyjából 5-6 percet. Rövid, te tragikus próba volt. Ez alatt 4x fagyott le. Pl desktop nézetben megnyitottam a Computer-t. Kíváncsi voltam arra hogy mennyiben nyitottabb mint az ios, mit lehet tallózni. De nem sikerült mert lett belőle egy "Computer (Not Responding)". Újraindult, próbálgattam, not responding, end process. Erre rebootolt. Gondolom ms, reboot = megszokás. Harmadikra egy hasonló, de ekkor már eljutottunk a kék alapon fehér szomorú smiley-ig. IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL. Még ekkor se adtam fel. Mivel fel volt csatlakoztatva wifire, gondoltam netezek egyet. Egy weblap be is jött, majd megakadt az egész és nem ment tovább. Ennyi tapasztalat után megérted, hogy nem erőltettem tovább az ismeretséget.

(#278) pzstm válasza lugosi (#277) üzenetére


pzstm
titán

megértem.

azt azért megkérdezhetem mindez mikor volt? (mert tényleg sokat reszeltek a kezdetek óta...)

Csak mert not responding computer megnyitásakor eskü sosem volt még nekem...az a hibaüzenet meg driver hiba vagy nem megfelelően kezelt memória lenne...de mindegy is...nekem nagyon jó kis társam :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#279) lugosi válasza pzstm (#278) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tegnap meg ma. Ha hazaérek teszek fel képet.

(#280) pzstm válasza lugosi (#279) üzenetére


pzstm
titán

lakótárs/rokon akinek van tulajdonában ilyen masina? Vagy boltban láttad és lefotóztad errort? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#281) Syl válasza pzstm (#280) üzenetére


Syl
nagyúr

A sz*rrá fagyó surface rt-t tanúsítom. Most értem haza a mediából.
Amikor odaértem, éppen a kék halál nevű screen saver futott raja :DDD A többi röviden:
- automata reboot
- bejelentkezett a guest fiókba
- indítottam az IE-t.
- elkezdte betölteni a nyitóoldalt (go.microsoft.com/.....) majd két másodperc után továbbugrott a mainap.hu-ra.
- mire betöltötte az oldalt, be is köszöntött a nagy kékség.
- automata reboot
- u.a. mint előbb.
A következő reboot-nál viszont feljött a recovery menü.
Kértem egy teljes visszaállítást, ahol is, 69%-nál újabb kék kaszás.
És innen ismét reboot stb., stb.
10 perc után ráuntam, eljöttem. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#282) lugosi válasza Syl (#281) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, és tegyük hozzá, hogy Guest fiókból engedte úgy a recovery-t, hogy mindent töröljön a gépről. Két lehetőség volt, "Just remove my files" és a "Fully clean the drive" a képernyőfotóm szerint. Ebbe a másodikba fagyott bele még egyszer recovery közben, azaz nem megállt, hanem kékhalált dobott recovery közben.
A második recovery esetén szimplán csak megállt 70%-nál. Szerintem még mindig ott tart.
Ekkor próbáltunk róla egy videót csinálni, mert az előző recovery-kékhalál is 70%-nál volt, de 5 perc egy helyben állásnál feladtam és otthagytuk. Szóval kreatív, másodikra másképp fagyott meg. És tényleg nem csináltunk vele semmit, a gyár default weblap jött be.

És ezzel együtt a hozzáértőkhöz kérdésem (hogy ne trollkodásnak tűnjön (annyira)) a dolog, hogy ez valószínű gyári hibás volt? Vagy mi lehetett? Egy guest account ment, üzletben, az üzlet wifijére csatlakozva. Mi kapcsoltuk be, akkor bootolt a gép, előtte nem futott semmi.

Ja, azt hangsúlyozom még egyszer, hogy guest fiókból engedte a full wipe-t megcsinálni. Egy több accountos gépen a többi felhasználónak ez mondjuk külön öröm lett volna.

Egyébként atom procis változat volt ha ez jelent valamit.

(#283) FLx válasza Syl (#281) üzenetére


FLx
addikt

Azért azt tudni kell, hogy sok helyen a demo modellek egyedi lemezképpel vannak telepítve, amit aztán rommá szednek a kedves próbálgatók. Mind RT mind Pro verziót nyomkodtam sokáig és soha egyetlen lefagyás, illetve kék halál sem nem volt. A Pro-t pedig egy hónapig napi szinten elsődleges gépnek használtam.

[ Szerkesztve ]

(#284) lugosi válasza FLx (#283) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy lehet egy lemezképet guest fiókkal rommá szedni? Milyen rendszer az amin ezt meg lehet tenni? :F

(#285) FLx válasza lugosi (#284) üzenetére


FLx
addikt

Nem tudom mit sikerül ezekkel csinálni, de amiket láttam kint az MS store-ban, azok elég fura állapotban voltak.

(#286) Syl válasza lugosi (#282) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem, az a Surface RT volt ARM procival. Az atomos az Asus masinája volt, Windows 8-cal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#287) lugosi válasza Syl (#286) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja akkor az asusra mondtad hogy atomos?

(#288) Syl válasza lugosi (#287) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#289) pzstm válasza Syl (#281) üzenetére


pzstm
titán

Surface RT MM-ben???? kishazánkban?

amúgy a kisvideót most néztem meg rendes képernyőn. Start screenen látni, hogy nem eredeti az img, hanem a demo számára készített...de mindegyis tényleg. Mindenkinek megvan a véleménye amit tiszteletben tartok. Annyit azért mondhatok, hogy még a szifon.com-os srácok is egészen pozitív véleménnyel voltak róla novemberben (rengeteg patch és firmware update előtt), pedig ők aztán tényleg apple szemmel látják a világot. Szóval nem biztos egyáltalán, hogy reprezentatív lenne a demógép minősége :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#290) FLx válasza pzstm (#289) üzenetére


FLx
addikt

Ja, van már médiában, szerintem onnan van nekik ahonnan edigital-nak is.

(#291) pzstm válasza FLx (#290) üzenetére


pzstm
titán

És az ár memnxi 32-es Touch Cover esetében? 220-240 közöttire tippelem:))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#292) FLx válasza pzstm (#291) üzenetére


FLx
addikt

Ha jól rémlik ugyanannyi mint az edigital-ban.

(#293) lugosi válasza pzstm (#291) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Abban az üzletben ahol mi néztük 250 volt maga a gép.

(#294) pzstm válasza lugosi (#293) üzenetére


pzstm
titán

A 32-es?????

pofám leszakad.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#295) lugosi válasza pzstm (#294) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt sajnos nem tudom megmondani hogy 32-es-e vagy nagyobb. De lehet hogy holnap arra járok és megnézem.

(#296) pzstm


pzstm
titán

http://www.neowin.net/news/is-microsofts-surface-rt-outselling-googles-nexus-10

Microsoft Surface Outsells The Nexus 10"

ha még kapni is lehetne...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297) Syl válasza pzstm (#296) üzenetére


Syl
nagyúr

Micsoda eredmény! Több RT fogyott, mint az egyik gyártó egyik androidos tabletje... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#298) pzstm válasza Syl (#297) üzenetére


pzstm
titán

Több Surface;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#299) Syl válasza pzstm (#298) üzenetére


Syl
nagyúr

Ó, én kérek elnézést. :B Bezzeg Nexus 7 vagy iPad mini eladást nem mersz linkelni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#300) pzstm válasza Syl (#299) üzenetére


pzstm
titán

Dehogynem. 6milla körüli a Nexus 7. Ha így gondolkodom, akkor a Surface 7" az olyan 8-10millio lesz:-P

nyilvan millio mas tenyezo kozrejatszik meg pl az hogy lesz-e ilyen egyaltalan:))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.