Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) NGA válasza Beetlejuice (#900) üzenetére


NGA
addikt

"En vettem meg FLx kollega Surface 2 + touch type 2 kombojat, ugyhogy beleptem a tulajok soraba. Par gyors eszrevetel."

Ugye megmondtam, hogy eladja? :-)

NAS: Én simán tudom a mobila.HD-vel lejátszani a hálózatban a laptopomon levő filmet. Semmi akadás.

IE nálam még nem fagyott, megy rendesen.

A skype szokott hülyülni, de azt már megszoktam.

(#902) FLx válasza NGA (#901) üzenetére


FLx
addikt

Pont a mobile.HD-t próbáltuk, nekem se nem megy rendesen a NAS-ról pl. Amúgy azt ígérik, hogy most már tényleg lesz VLC, talán egy héten belül.

(#903) bon válasza Beetlejuice (#900) üzenetére


bon
őstag

Fagyásokkal még nem találkoztam, pedig nyúzom elég rendesen a beépített böngészőt. Film lejátszást még nem próbáltam de kifogom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#904) NGA válasza FLx (#902) üzenetére


NGA
addikt

Mit próbáltatok? FullHD-t vagy avi-t?

(#905) FLx válasza NGA (#904) üzenetére


FLx
addikt

Én sokfélét, nagyrészt Full HD Mkv-t. Minden más eszközöm csont nélkül viszi őket a NAS-ról, gigabites LAN, AC Wifi meg stb. Szóval nem hálózati probléma ez, simán valami nem kerek a lejátszóval. Ezek után kíváncsi vagyok mire jut a VLC team.

(#906) Beetlejuice válasza NGA (#904) üzenetére


Beetlejuice
tag

Nekem olyan szokott lenni, hogy tobb tab van nyitva az explorerben, akkor az egyik tab kihal, a tobbi megy tovabb. Ra tudok valtani, de mozdulni nem tudok rola. Aztan powerpointot editaltam a skydrive-rol es egyik pillanatrol a masikra kiirta, hogy skydrive ujraindul. Ha leveszem a keyboardot akkor neha nem jelenik meg az on-screen keyboard, amikor raklikkelek egy dialog ablakra. Video player kihal, ha elforgatom a kijelzot. Szoval ilyen aprobb bakikbol tobbet is talaltam.

Nekem a NAS be van mappelve, felinstallalom a mobile.HD player raklikkelek egy mkv-ra (sima 720p) es akadozik. A telefonomon megy siman.

(#907) bon


bon
őstag

A tocuh cover hangját hol lehet kikapcsolni? Eddig még nem találtam meg, csak a képernyő billentyűzet hangjának kikapcsolását.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#908) NGA


NGA
addikt

Kinek milyen a skype tapasztalat?

Nálam hivnak, jön a záróképernyőn, fogadom, majd kb 1 percig elszöszmötöl, néha tovább, alig lehet felvenni.

(#909) Beetlejuice válasza NGA (#908) üzenetére


Beetlejuice
tag

En meg ilyen lockscreenen nem probaltam felvenni. Ha akarod tesztelhetjuk,

(#910) WinPho


WinPho
senior tag

Tudtok most valahol akciósan S1-et? :D :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#911) Beetlejuice válasza WinPho (#910) üzenetére


Beetlejuice
tag

99-ert van egy mar regen az aprok kozott. Szerintem biztos lehet belole alkudni,

(#912) leximester


leximester
tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni Surface 2 pro-t neztem a ausztriai Ms boltot ahol diákoknak van kedvezmény, Szerintetek ezt igénybe tudnám venni ha igen mi kell oda? Gondolom magyar diákigazolvány az kevés.

(#913) FLx válasza leximester (#912) üzenetére


FLx
addikt

Általában ezek a kedvezmények lokálisak, de rá kell kérdezni a német store oldalán.

(#914) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Valaki kötötte már össze USB kábellel a Surface-t és a PC-t? Tapasztalatok (pl sebesség) érdekelne. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#915) WinPho


WinPho
senior tag

Ha amerikai Surfacet veszek, ahhoz hogy szerzek európai töltőt? És mennyi az annyi?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#916) NGA válasza WinPho (#915) üzenetére


NGA
addikt

Amerikai töltőbe szerintem simán bedughatod a borotvazsinórt. Az is tudja a 220V-ot nem?

(#917) bon válasza WinPho (#915) üzenetére


bon
őstag

simán kicserélhető a kábelja, kb 2-300ft-ba kerül.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#918) WinPho válasza bon (#917) üzenetére


WinPho
senior tag

Hol?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#919) Gusztáv válasza WinPho (#918) üzenetére


Gusztáv
addikt

Simán belemegy a villás dugós, földeletlen kábel, ami pl a hagyományos rádiókhoz van (vagy nyomtatókhoz). Nem annyira elegáns, de működik 😉.

Laci

(#920) WinPho


WinPho
senior tag

VÁM az hogy van? Rendelt valaki EUn kívül?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#921) Crytek válasza WinPho (#920) üzenetére


Crytek
veterán

Elviekben:

22 EUR -ig vám és ÁFA mentes
150 EUR i-g vámmentes de ÁFA/ 25 %/ köteles
150- és 700 EUR -ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles
700 - 1000 EUR -ig tarifa vámtétel vám és ÁFA köteles
1000 EUR felett vámokmánnyal /vámregisztrációs EORI számmal/ tarifa vámtétel és ÁFA köteles

Gyakorlatban bármi át tud csusszanni...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#922) FLx válasza WinPho (#920) üzenetére


FLx
addikt

Amcsi töltő csak átalakítóval fog menni, mert kihajthatós a villásdugó nem pedig cserélhető, mint pl. a UK modell. A Pro esetében egy piskóta kábel kéne csak. Amúgy vehetsz Ausztriában vagy Németországban gyári európait hozzá, pont azon az áron amit éppen a microsoft store mutat.

Vám a jelenlegi szabályok szerint nincsen IT cuccra, de áfa viszont igen, Aztán a gyakorlat sokszor tök mást mutat, én nem rendelnék a világ minden pénzéért sem EU-n kívülről, mert a végén kerülhet kétszer annyiba is, mintha kimész Bécsbe.

ps. Nem tudom miért állítja biztosra mindenki, hogy cserélhető az amcsi adapteren a kábel, ha még soha nem volt a kezében ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#923) WinPho


WinPho
senior tag

Kösz az infókat! :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#924) WinPho


WinPho
senior tag

Tud valaki eladó S1-et? :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#925) danilla válasza WinPho (#924) üzenetére


danilla
őstag

Attól függ mennyit szánsz rá.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#926) WinPho válasza danilla (#925) üzenetére


WinPho
senior tag

Kb 70-ig :D

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#927) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy windows rt-hez létezik olyan program amivel lehet FTP szerverre fájlokat felölteni (total commanderhez hasonló megoldás - jelenleg ugyanis így oldom meg).

Igazából az RT minden funkciót tud, ami nekem kell (office, net, filmek, pici játék, külső hdd) nem lenne olyan nagy probléma ha nem tudná az FTP-t (hetente 1-2 alkalommal kéne csak), de ha tudja akkor kb. kiváltaná a laptopomaz egy windows RT-s tablet (pl. Surface vagy Lumia 2520). Tényleg a 2520 vajon mikor jön hozzánk?

(#928) =WiNTeR= válasza opeter87 (#927) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tudtommal jailbreakelt RT-re van FTP, de hamarosan jön a 8.1 JB is állítólag, és akkor lesz mindenkinek :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#929) Gusztáv válasza opeter87 (#927) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én találtam egy alkakmazást az Áruházban, FTPIt a neve. Elvileg tud mindent, le-fel tölteni, törölni, több FTP site-ot is kezel és kemény 1£-ba kerül.

Laci

(#930) opeter87 válasza Gusztáv (#929) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm :R ilyesmire gondoltam, esetleg ki is próbáltad?

(#931) Gusztáv válasza opeter87 (#930) üzenetére


Gusztáv
addikt

Sajnos nincs belőle próbaverzió :F .

Laci

(#932) Beetlejuice válasza opeter87 (#930) üzenetére


Beetlejuice
tag

mFTP kiprobaltam, es ingyenes. Nem nagyon szofisztikalt, de az alap funkciokat tudja.

(#933) WinPho válasza WinPho (#926) üzenetére


WinPho
senior tag

Erre valaki? (már csak 60.. :()

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#934) opeter87 válasza Beetlejuice (#932) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm :R , megnéztem ez is jónak tűnik, mivel heti max 1-2 alkalom, így ha tudja kicsit nehezebben is mint a most használt (Lenovo T400+total commander kombó), akkor nekem az már megéri, mert nem kéne a laptopot cipelnem. (ha napi szinten csak ezt csinálnám, nyilván nem gondolkodnék RT-s tabletben)

(#935) FLx válasza WinPho (#933) üzenetére


FLx
addikt

Ingyen esetleg? :D

(#936) WinPho válasza FLx (#935) üzenetére


WinPho
senior tag

oké! :D

Mellesleg e-bayen sincs másképp árazva... Csak arra ugye rájön még minden bizbasz...

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#937) FLx válasza WinPho (#936) üzenetére


FLx
addikt

Aki meg itthon esetleg árulja az sokkal többet fizetett érte ugye. Ezért nem nagyon látni 90 alatt belőle.

(#938) Beetlejuice válasza opeter87 (#934) üzenetére


Beetlejuice
tag

Igazából eddig elég kevés alkalommal volt az az érzésem, hogy most nagyon kéne az asztali oprendszer. Az is igaz azonban, hogy van még egy desktopom is erre a célra. Kizárólagos gépnek nem ajánlanám, mert bele lehet futni olyanba, hogy most akkor erre nem létezik applikáció (pl. megbízhatóan működő mkv player). Ha a notidon office + web használat volt az elsődleges, akkor szerintem jó választás.

(#939) NGA válasza Beetlejuice (#938) üzenetére


NGA
addikt

"pl. megbízhatóan működő mkv player"

nekem a mobile.HD megbizhatóan működik RT-n. Viszi a 20 megabit feletti 1080p mkv-t külső merevlemezről atombiztosan.

[ Szerkesztve ]

(#940) Beetlejuice válasza NGA (#939) üzenetére


Beetlejuice
tag

En streamelem a filmeket nasrol, es ugy nem megy. Feliratokat nem igazan kezeli, ha jol emlekszem.

(#941) NGA válasza Beetlejuice (#940) üzenetére


NGA
addikt

Nast nem használok, felirat tökéletes.

(#942) azopi74


azopi74
addikt

Akit esetleg érdekel: Ma kijött WinRT-re a Viber... (engem annyira nem hoz lázba, de tudom, sokan hiányolták)

(#943) Beetlejuice válasza NGA (#941) üzenetére


Beetlejuice
tag

Abban gondolom egyetertunk, ha raklikkelek egy mkv-ra egy samba share-en, akkor annak kene mukodni. A Galaxy Note 2 telefonom siman megteszi ezt, ugyhogy nem a halozattal van a gond. Vagy a windows rt halozat kezelese, vagy a player progi bufferelesi algoritmusa a hibas benne. A lenyeg, hogy en meg nem talaltam olyan megoldast, ami mukodne. Ha valakinek van tippje szivesen fogadom.

Ami a feliratokat illeti, azt hiszem az srt vagy a sub-ot nem tamogatta, amikor probaltam, de erre mar nem emlekszem pontosan.

(#944) NGA válasza Beetlejuice (#943) üzenetére


NGA
addikt

Srt-t biztos visz, kipróbáltam.

Még1x. Nem használok nast. Azaz az rt-n az mkv lejátszás tökéletes, ha saját, vagy külső lemezről megy. Hálózatban nem.

Nemsokára jön a vlc, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#945) Beetlejuice válasza azopi74 (#942) üzenetére


Beetlejuice
tag

Koszi az infot! Egyebkent azt hol lehet megnezni, hogy az osszes regiot tekinte mik az uj release-ek a windows store-ban? Ha magyar regiot allitok be nekem sehol nem irja pl. a vibert.

(#946) azopi74 válasza Beetlejuice (#945) üzenetére


azopi74
addikt

Hát ezt nem tudom. Nekem amerikai régiót beállítva - sem írta ki pár órával ezelőtt sehol (csak a neowinről szereztem infot arról, hogy megjelent) , most viszont már magyar régiót beállítva is ott van a "hot" sávban baloldalt. Gondolom, kellett neki egy kis idő - néhány óra- , mire olyan népszerűvé válik, hogy eléri a kritikus letöltési tömeget.

Amúgy passzolom a dologt, de minden új release-t nem hiszem, hogy ki tudsz listázni értelmes módon, és nem is hiszem, hogy akarnád látni, mert hát már ez a platform is elkapta az android betegséget, ahogy exponenciálisan növekszik az appok száma, vele együtt a szemét is gyűlik... Néhány hónapja még szinte végig lehetett böngészni az összes appot, (bár a zöme akkor is szemét volt), hát most ezt már több-százezer app mellett nem lehet megtenni...

(#947) Beetlejuice válasza azopi74 (#946) üzenetére


Beetlejuice
tag

Értem. A fő gondom, hogy nem látom át pontosan, hogy pl. valami lényeges progi mikor jön ki a jelenlegi megjelenítési rendszerben. Nagyon sok biz-basz kalkulátor, meg gyurmázó miegymás progi van a picks for you menüben is. A windows phone store-ban valahogy jobban meg lehetett találni a normális progikat is. Pl. read it later (pocket) napok alatt találtam meg postpwn címmel, és nem szerepelt sem a picks for you-ban, sem a popular free progik között.

Illetve ez a régiós osztályzás is béna, mert így alig lehet tudni ennek alapján mi normális, hiszen minden proginak max 2-3 ratingje van. Mindenestre köszi az infókat, a neowint ezentúl én is nézni fogom.

(#948) krino


krino
tag

Sziasztok, van olyan itt a fórumon akinek surface pro 2 gépe van? milyenek a tapasztalatok? Szerintetek várható valamikor egy újabb frissítése a gépnek? Milyen áron lehetne a "legolcsóbban" hozzájutni a termékhez? eddig nem nagyon gondolkoztam ezen a lehetőségen, de egyre inkább elnyerte a tetszésemet a készülék. :R

(#949) FLx válasza krino (#948) üzenetére


FLx
addikt

Legolcsóbban nehéz kérdés, én 250 körül hoztam belőle, de Európában inkább 300 lesz az. Itthon amúgy sem kapsz csak használtam, vagy Bécsből.

(#950) krino válasza FLx (#949) üzenetére


krino
tag

Köszi, én is azon agyaltam, hogy utána kérdezek ismerősök közt, hogy van-e valaki mostanság aki megy USA-ba, hogy rajta keresztül hazahozatni egyet.(tartottam tőle, hogy nagyon nehézkes lesz a beszerzése.) Te megvagy vele elégedve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.