Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) 04ahgy válasza SPeti1984 (#33500) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyik sincs a toppon ilyen tekintetben. :D

Amit ezek tudnak, azt egy FSP450-60APN, vagy egy Chieftec CTG-450-80PB túlteljesíti, minden tekintetben (zajszint, hatásfok, megbízhatóság, védelmek, terhelhetőség).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33502) giigz válasza SPeti1984 (#33500) üzenetére


giigz
veterán

Első. Már megválaszolták, pontosan úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#33503) SPeti1984 válasza 04ahgy (#33501) üzenetére


SPeti1984
senior tag

De csak e kettő közül lehet választani. Szóval melyik? Utóbbi mintha nagyobb hatásfokú lenne.

(#33504) vzsryl válasza SPeti1984 (#33503) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most írhatsz még két ilyen kaliberű tápot, akkor sem lesz egyik sem megbízhatóbb a másiknál. A hatásfoknak meg semmi köze a megbízhatósághoz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33505) 04ahgy válasza SPeti1984 (#33503) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hallgass vzsryl tanácsára. Ezek nem ajánlott tápok! Ha nekem a kettő közül kellene kötelezően egyet választanom, és a gépet üzemeltetnem róla, akkor önpusztító gondolatok fogalmazódnának meg a fejemben. :D

Más, mindenkinek: ma találkoztam egy Seasonic G360-nal, mely 5V-os ágán csak 4,1V-ot adott. Emiatt nem jött meg a PG, és a HDD-k sem pörögtek fel, amiket csatlakoztattam. Természetesen alaplapot sem indított a PG hiánya miatt. Vezetékdarabbal "megoldva" a PG jelet, lapot indított, de az 5V-os ág nem változott, maradt 4,1V-on.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33506) Kombat válasza vzsryl (#33499) üzenetére


Kombat
őstag

Ez rossz hír, mert már meg van rendelve az Aurum.

Na mindegy, ha hangos lesz akkor belerakom az Enermax ventijét..

(#33507) 04ahgy válasza Kombat (#33506) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lesz hangos, csak nagyobb hangerejű, mint az Enermax és a be quiet!

Ha én magasabb vagyok Józsinál, attól még lehetek összességében, az átlagemberekhez képest alacsony, nemde?

A kisebb légszállítású Enermax ventit meg veszélyes lenne az Aurumba raknod, nem véletlenül méretezték akkora légszállításúra, amekkorára. Tűzvédelmi és vagyonvédelmi szempontokat sértene a ventilátorcseréd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33508) vzsryl válasza 04ahgy (#33505) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Eddig összesen 3db G360-ról ismerek tapasztalatot, amiből 2db rossz, 1 meg ezt produkálta: [link]
Én ezt nem értem.

(#33506) Kombat: A ventilátoron nem sok múlik ebben az esetben. Sokkal lényegesebb a ventilátor szabályzás. Azt viszont nem tudod állítani, és nem is szabad.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33509) 04ahgy válasza vzsryl (#33508) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az általam írtakat beleszámolva értendő a 3db, vagy nem?

A tesztet olvastam én is, hát... Azért a 12V-os kimeneteken a zaj nem a Seasonic védjegyének számító 10-15mV(pp) tartományban volt ott sem...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33510) vzsryl válasza 04ahgy (#33509) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, az általad írtakat is beleszámoltam.

Valóban nem egy X szériás különlegesség, de még bőven jó. Érdekes ez a G széria. Úgy tűnik, hogy negatív csalódás lesz. Mindenesetre több teszt szerint is jól muzsikál, viszont a hwsecrets-et tartom a legjobb tesztoldalnak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33511) diegho válasza vzsryl (#33510) üzenetére


diegho
nagyúr

Elég érdekes, eddig már vagy 50 seasonic belsős táp járt nálam, ebből 1 volt rossz összesen, nem bánom, hogy a Raider-t vettem, ez a bél már bizonyított, igaz nem a leghalkabb a venti, de lehet ha végre visszatenném a ház oldalát, akkor nem ezt mondanám :))

(#33512) 04ahgy válasza vzsryl (#33510) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, majd az idő megmutatja... A SuperB 460 egy-két gyengesége is évek alatt jött elő, mondjuk attól még akkoriban ajánlott vétel volt. A HWSecretsen is volt mostanában olyan teszt, hogy csak a harmadik sample volt jó. Már a márkára nem emlékszem.
A GPS széria a Deltától (Chieftectől) meg szerintem letett az asztalra, akárki, akármit mond. Hasonlóképp, mint a PNF. Erre a kettőre bármilyen gépet rábíznék vakon, mostanság is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33513) vzsryl válasza diegho (#33511) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez egy új széria. Előfordulhatnak problémák, amit aztán orvosolnak egy Rev. 2-es kiadásával...

A Raider-el is majdnem ez volt a probléma, mint a G360-al, de azoknál csak a ventilátor bedöglésére volt panasz. Mondjuk manapság elég sok a Yate-Loon ventilátorokkal a szívás. Reméljük az is orvoslásra került már.

(#33512) 04ahgy: Én hozzájuk sorolom még a Seasonic S12-t is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33514) 04ahgy válasza diegho (#33511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, érdekes, ezért is vakargatja vzsryl kolléga virtuálisan a fejét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33515) KnaCK3R


KnaCK3R
csendes tag

Udv!
Szuksegem lenne egy jotanacsra, a kovetkezo osszepakolando konfighoz mekkora meretu tapot javasoltok? (also fekvesu hazba)
- MSI 990XA-GD55
- AMD FX 8120 Bull
- Corsair vengeance 2x8gb DDR3 1866
- Radeon HD 7850
lesz meg 2 winyo, 1 SSD es egy DVD iro a gepben... elore is koszi!

(#33516) vzsryl válasza KnaCK3R (#33515) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Lehetőleg ATX méretűt. :)
Egyébként egy jó minőségű 400W-os teljesen megfelelő lenne hozzá.
Esetleg írsz egy rászánható max. keretet is?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#33517) ClayMore


ClayMore
aktív tag

végül az FSP 550 raider lett rendelve, ma meg is hozta a futár 14500 HUF
(450-es nem volt)

köszönöm a segítséget!

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#33518) KnaCK3R


KnaCK3R
csendes tag

Igaz, azt elfelejtettem, olyan 15e korul celoztam be, a plafon 20 lenne.

(#33519) attiati válasza 04ahgy (#33495) üzenetére


attiati
veterán

szóval mégis meg lehet oldani hosszabbítóval?

Mert per pill van egy tökéletesen működő chicony hipro 430-as tápom. Ezt is át tudnám alakítani, hogy jó legyen alsó tápos midi házba?

(#33520) 04ahgy válasza attiati (#33519) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem a tápot alakítod át, hanem hosszabbítóval meghosszabbítod azt az ágát, ami rövid. A táp nem szenved elváltozást emiatt, levehető.

(#33517) ClayMore: Teljesen jó választás, főleg, ha nem sokkal volt drágább.

(#33518) KnaCK3R: [link] vagy [link], de akár [link] is elég lehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33521) ClayMore


ClayMore
aktív tag

most nézem az e-garit- > 5 évet kaptam rá.
kevesebbet szántam rá, de 14500-at megért.
[link]
[link]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#33522) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

Ebbe a házba szeretnék egy 500W-os nagyon halk tápot venni, ebben kérném a segítségeteket. A ház felső tápos, viszont fordítva lesz berakva, tehát a házon kívülről friss levegőt szív be. Gondolom, akkor jó lesz valami alacsony fordulatszámú ventis. 30ezerig is elmennék, ha tényleg nagyon halk.

Előre is köszi a válaszokat

(#33523) XharX válasza Elemental (#33522) üzenetére


XharX
aktív tag

Szerintem a Be Quiet Straight Power E9 szériából válassz.

(#33524) giigz


giigz
veterán

Erről a tápról mi a véleményetek? Megbízható? Egy FX-6100 mellett milyen vga-t bír el, hatásfoka milyen?

Seasonic SS-400HS Active PFC F3

(#33525) old-dog válasza Elemental (#33522) üzenetére


old-dog
aktív tag

A tápok lényege, hogy belülről kifelé fúja a levegőt, mivel nemcsak a saját hőtermelését, hanem a házből is szívja kifelé a meleg levegőt.

(#33526) Brutus880


Brutus880
tag

Üdv néktek!

Én most egy elég jó kis "high gamer" gépet akarok összerakni csak valahogy mindig a táppal vagyok kissé gondban. Szóval adott a kérdés milyen tápot vegyek hozzá ennek a konfignak?

Lap: ASUS Maximus V Gene / Formula
CPU: Intel I7 2700K / 3770K
RAM: Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz
Videókártya: ASUS GTX 680 DC2T (esetleg 2db SLI módban de még nem biztos)
CPU hűtő: Thermaltake Frio OCK
Ház: Thermaltake MK-1

Nos hát ennyi ha valamit kihagytam volna kérlek írjátok meg! De szívesen olvasom ha valaki ezeknél jobbat javasol/javasoltok. :)

Üdv: Ricsi

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#33527) giigz válasza Brutus880 (#33526) üzenetére


giigz
veterán

Eger, billentyüzet? Szerinted azok termelik az aramot? ;]

(#33528) Elemental válasza XharX (#33523) üzenetére


Elemental
addikt

Én is a be quiet felé kacsingattam, csak nem tudtam, h melyik lenne a jó választás.
Köszi

(#33529) Brutus880 válasza giigz (#33527) üzenetére


Brutus880
tag

Jaj ne azzal törődj már milyen egér lesz meg milyen bill amik alig vesznek fel valami áramot :). Most a konfig össz teljesítményét vedd figyelembe és arra legyen valami jó megfelelő "táp"
válasz!

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#33530) giigz válasza Brutus880 (#33529) üzenetére


giigz
veterán

Nyilvan csak vicc volt, arra, hogy ha kihagysz valamit, szoljunk.

(#33531) old-dog válasza Brutus880 (#33526) üzenetére


old-dog
aktív tag

FSP vagy CTG ből valamlyik legalább 500W-os biztos elég lesz.

(#33532) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Radeon HD 6950 és egy core i7-3770 mellé szeretnék egy alsótápos házba egy tápot venni.Max 15 Hufom lenne rá.Fontos,hogy fekete színű és viszonylag halk legyen.Én egy fsp raider 550-re gondoltam.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#33533) old-dog válasza Lolman (#33532) üzenetére


old-dog
aktív tag

Szerintem jó választás lesz.

(#33534) occsebogyo


occsebogyo
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfiguráció összeépítését tervezem:
ASUS P8H61-M LX3 Plus alaplap
Intel Dual Core G860 3.0GHz Socket 1155 processzor
2db 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (KHX1333C9D3B1/4G) CL9 memória
Ati Radeon 2900XT 512mb videókártya

Reklám helye nélkül, az aqua webshopjából építkezek, és a számomra megfelelő árú, kinálatukban szereplő tápok közül a következőt néztem ki:
Gigabyte Superb 460W (GE-R460-V1) tápegység

Olvastam róla, egyesek tán csak a hangossága, és a kábelek viszonylagos rövidsége miatt jeleztek rosszabb tapasztalatot. Ha jól tudom FSP belseje van, ami nem tűnik rossznak.
Mit gondoltok el viszi ez a tép az említett konfigot, érdemes ilyet venni, vagy nézzek mást?

(#33535) Elemental válasza old-dog (#33525) üzenetére


Elemental
addikt

Erre ott a 120-as venti a ház hátuljában, plusz van kettő 120-as a ház elejében.

(#33536) nemethandras


nemethandras
csendes tag

Új tag vagyok és egy gyors segítség kellene tőletek. Egy haverom eladja a konfigját és felajánlotta nekem ha akarom akkor kicserélhetem a tápomat az övével egy az egyben.
Nekem Gigabyte Superb 460 van az övében pedig Chieftex iarena 500s8. Olvastam hogy szerintetek egyik se az a túlzottan ajánlott típus, de szerintetek érdemes elcserélnem az övével? A jövőre nézve gondoltam mivel nagyobb 12V-os paraméterei vannak a Chieftecnek. És ha már "egyik sem ajánlott" akkor legalább a jobbik legyen az enyém. :)

(#33537) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
FSP Hexa 500W elbír egy ilyennel, ugye?

Asrock 970 Pro3
AMD FX-6100
8GB DDR3 1600
HD5830
64GB SSD
250GB HDD
+2db venti

Új gépet vásároltam és nem ad képet, bár úgy gondolom a táp elég hozzá, azért megkérdeznélek titeket is, hogy mit gondoltok róla? Gyengébb gépben néztem a tápot, ott hibátlanul működik. VGA-ból 3-at is próbáltam, mindenhol ugyanaz a helyzet.

(#33538) pcsabat válasza .:Kristian:. (#33537) üzenetére


pcsabat
őstag

bőven, nekem ennél jóval nagyobb fogyasztású cucc van ráaggatva...

(#33539) pcsabat válasza nemethandras (#33536) üzenetére


pcsabat
őstag

a tied jobb, ne cserélj (de majd a szakik rámondják az áment). Viszont olyan giga tápom nekem is volt és elég kellemes darab az.

(#33540) giigz válasza giigz (#33524) üzenetére


giigz
veterán

Valaki tudna segíteni? :R

(#33541) NovaBlue válasza giigz (#33540) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Hatásfokáról nem tudok nyilatkozni,de a SS tápok a a legjobbak közé sorolhatóak,ha nem a legjobb.Szertintem egy 7870-et bőven elbírna még,de lehet még nagyobbat is.

SS-al rosszul nem jársz

(#33542) giigz válasza NovaBlue (#33541) üzenetére


giigz
veterán

Akkor 3 nap próbagarival megéri a 3.000 Ft-ot? :D

(#33543) .:Kristian:. válasza pcsabat (#33538) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Sejtettem, hogy nem ez lesz a ludas. Köszi.

(#33544) giigz válasza giigz (#33542) üzenetére


giigz
veterán

Na várjunk már, ezen még SATA kábelek sincsenek, meg PCI kábel? Akkor inkább a Bluestorm lesz...

(#33545) Buda76


Buda76
senior tag

sziasztok!
gyors kérdés

i5 3550
gtx660
CM hafX ház

CORSAIR Builder Series CX430W v2 megfelelő táp hozzá?

(#33546) Salvador20


Salvador20
őstag

Erre valaki? [link]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#33547) timarsandor


timarsandor
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában, főleg Windows 8 RTM alatt ütköztek ki a gépemen megakadásos betegségek, főleg multimédiás dolgokban (játék, zene, film)... Kb 6-7 másodpercig akadozik, aztán helyre áll és jól működik pár óráig...

Tápgondra gyanakszom, még multimétert nem látott, viszont az AIDA és a BIOS szerint a 3,3V-os ág 3,18V-on megy, a 12V-os rendben van (12,1-12,2V között van terhelés függvényében).

Mostanában kezdte ezt csinálni, néha hallom, hogy leáll és visszajön a HDD...

Egy Gigabyte SuperB 460W-os táp a vizsgált alany...
Konfig: 4 GB DDR3, Athlon II X4, Radeon HD 6850, 2 HDD, 1 SSD, 1 E-MU hangkártya, 2 ODD...

Elgondolkoztam tápvételen, de megvárnám előtte a véleményeteket meg egy multimétert...

(#33548) radi8tor válasza timarsandor (#33547) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szoftveres mérés nem mérés.
Ha gyanakszol a kimeneti feszültségekre, akkor bizony meg kell mérni.
Akadozás lehet HDD/SSD gond miatt is. Pl adatkábel hiba.
HDD Sentinel meg tudja mondani lát-e hibát a SMART adatokban.

Van másik topic a PC hibáknak.

⭐ Stella

(#33549) andrade válasza timarsandor (#33547) üzenetére


andrade
senior tag

A feszültségek +- 5%-ban térhetnek el a szabvány szerint.És ahogy jól írták a jelenség inkább adatkábel hiba lehet mint a táp produktuma.Pláne hogy hallani hogy a HDD áll le észlelni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33550) 04ahgy válasza old-dog (#33525) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az alsó tápos házak lényege meg az, hogy a táp légcsatornáját a házétól (annak saját szellőzési rendszert kialakítva) függetlenítsd.

(#33526) Brutus880: Ha lesz SLI is, akkor egy Corsair TX650 v2 / GS700 elkél abba a gépbe.

(#33532) Lolman: Jó a Raider 550, de a kábelhosszoknak járj utána. A Corsair CX500 v2 ilyen téren kicsit jobb választás lehet, mert annak a kábelei is feketére harisnyázottak, és biztosan megfelelően hosszúak.

(#33534) occsebogyo: Nem mai csirke már a SuperB 460, de megbízható. A HD2900XT/Pro azonban nem áramtakarékos szerkezet, lehet, hogy egy egyágas táppal (pl. Corsair CX430 v2) jobban járnál, akkor tuti nem futsz áramlimitbe. Átalakító így is úgy is fog kelleni a két PCIe tápcsatlakozást igénylő VGA miatt. A 400W amúgy magában elég lenne.

(#33536) nemethandras: Nehogy az iArena-ra elcserélt a SuperB 460-t. A SuperB megbízható, védelmekkel korrektül ellátott, FSP beles táp, az iArena meg hangos, adatlapja kicsit túlméretezett, és védelmek kapcsán hiányosságai vannak, ventije rossz minőségű, hangosodásra hajlamos. Ez nem jelenti azt, hogy a SuperB sosem fog elromlani.

(#33537) .:Kristian:.: Elbírja. Azonban még a tünetek alapján lehet táp hiba, de valószínűbb az alaplap vagy a RAM.

(#33524) giigz, (#33540) giigz, (#33544) giigz: Megbízható, de régi. kb. 75-78% hatásfok. 12V-os ágai 14 és 15A-esek, elég gyengének számítanak. Nekem a Google csomó infót dobott, neked nem? :F Régen nem volt divat a SATA és PCIe tápcsati. A táp 2005 elején már forgalomban volt. [link]

(#33545) Buda76: Megfelelő.

(#33547) timarsandor: Ahogy a többiek is írták, én is a kontakthibára gyanakodnék első körben, de persze a táp sem kizárható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.