Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) 04ahgy válasza MMIX (#34499) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos, romlik itt is a minőség. Habár az FSP Aurumok két éve elvannak a CapXonokkal, komolyabb hiba nélkül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34502) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyors tapasztalatok, Corsair HX650 gold:

a HX650 nagyon halk. gyakorlatilag vagy teljesen elnyomja az ~1000rpmen pörgő 92mmes ADDA vgahűtő (lehetséges), vagy még be se indult a ventije. olyan 160W körül fogyaszthat a rendszer asztalon, szóval ez is lehet. összességében a gép lement 23dbAig (kb 1 dbAt nyertem... ez nem annyira sok, de a videokártyán és a tápon kívül minden venti fixen van vezérelve, a gép játékra használva konnektorból 350W környékén is még bőven halk). az előd egy FSP500GLN volt, de a gépet még egy előző 3870el próbáltam egy CX400revBvel is. az FSPvel a CX kb egy szinten indult hangban, csak éppen terhelve az FSP szinte semmit nem hangosodott (a 6950el már többet, de még mindig elfogadható keretek között mozgott), a CX viszont teljesen terhelve már bőven nem volt halk, elfogadható is csak éppen.

a harisnyázás egy fokkal jobb, mint a CX400 esetében. emiatt a kábelek egy hajszállal vastagabbak, de még mindig bőven hajlíthatóak. a molexek/saták harisnya helyett fekete kábelt kaptak, ez szűk alaplap mögötti helynél fontos lehet. 8 molex, 8 sata, gyakorlatban ennyi elég.

amit keveslek, az a két 8+2pines csati. 8pinest (150W elvi max) oké csak kettőt raktak rá, de egy 2x200Wos 6950CFet még lazán el kéne bírnia a tápnak, illetve gyakorlatban CPUtuning nélkül egy 6970CFnek is mennie kéne. gondolom el kell adni a nagyobb modelleket is. azért az FSP után elégedetten konstatáltam, hogy nem kellett legalább 6 extra kábel, mert vagy rövid volt valami, vagy kevés volt a csatlakozó (a floppykon és a második cpu 4pinen kívül minden be volt kötve és még úgy is kevés volt). 8 pines hosszabbító még kellett, bár ha a Cosmosban nem a lap mellett kellene elvezetni a 8pines EPSt akkor elég lenne. túlméretezett nagytornyokon (a Cosmos 63 centi magas) kívül elég hosszú a 8pines, minden más is bőven elég.

festés szép, jó minőségű. viszont a tépőzáras kábelkötözőket (Seasonic X széria pl) picit hiányoltam, bár rá csak emiatt nem fizettem volna.

kb egy centivel hosszabb az FSP500GLNnél, szóval eléggé kompakt.

akcióban átszámolva kb 25k hufért vettem újonnan, szóval most pár évre úgy érzem a táp kérdés megint le van tudva (650+Wot halkan a Cosmosban már nem tudnék elvezetni -430-450 a jelenlegi hűtéssel még kb 15fokos belső deltaTvel megy az ambient és a cpuventik mögött mért exhaust temp között-, szóval nem hinném nekem fog kelleni több).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34503) emev válasza vzsryl (#34496) üzenetére


emev
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a tippeket!

Vegül ezeket választottam (sorrendben):

Seasonic S12II-430
Seasonic S12II 380
XFX 450W Pro Series P1-450S-XXB9
Seasonic G Series 360

Ha nincs, akkor

Be Quiet Straight Power E9 400W
ENERMAX Triathlor 385W
Antec EarthWatts EA-450 Platinum
FSP 350-60APN

Majd kiderül, hogy melyiket sikerül végül megszereznem.

(#34504) 04ahgy válasza Nofret (#34442) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tisztázzuk: nagyon jó táp a SuperB 460, de csak egy 400W-os. Ennyiért drága, nagyon drága. Sokkal-sokkal jobb alternatívák vannak ilyen árban. Ráadásul a SuperB 460 régi már, modernebbeket kapsz helyette. Pl. a Hexa 400W kb. azonos kábelezésű, mint a SuperB, és teljesítményben is megegyeznek, csak a Hexa olcsóbb. Kicsit több, de nagyobb terhelhetőségű a Hexa 500W, nem sokkal kerül többe.

Nagyon jó alternatíva még, kitűnő kábelhosszokkal és csatlakozókiosztással a CTG-500-80PB is.

Szóval nem mondjuk, hogy ne vedd meg, de vannak jobb vételek. A minősége abszolút rendben van, a fentiektől eltekintve ajánlott táp.

(#34502) proci985: Nos, köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalataid.

(#34469) MMIX: Mindegyik új TX (az egyértelműség kedvéért legyen most TX v4 :DDD) Chicony belet kapott, a kisebbek is? Véleményed szerint minőségben hova tehető a GS v2-k CWT beléhez képest?

Én ezzel jelenlegi a hibrid ventivezérléssel nem vagyok kibékülve, kicsinek találom a hiszterézist. A táp terhelve felmelegszik, bekapcsolja a ventit, de az áramló levegő lehűti annyira, hogy lassuljon, majd alig forogva megálljon. Ekkor már annyira gyenge a PWM jel, hogy az utolsó egy-két fordulatot megállás előtt már hallható zörejjel teszi (Hong Hua venti a GS esetén, TX-nél is fennáll a jelenség, de csak kisebb mértékben tapasztaltam az eddig a kezem ügyébe került félpasszív TX-eknél).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34505) WARZ válasza 04ahgy (#34497) üzenetére


WARZ
tag

Ő akkor meg felelne nekem? Remélem ő is nagyon halk!
[link]

(#34506) Grave_444 válasza emev (#34503) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha későbbre se tervezel erősebb vga-t fölösleges 20ezer+-ost venni, de arra költöd a pénzed amire akarod.
Ez is elég lenne. [link]

(#34507) 04ahgy válasza WARZ (#34505) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, ajánlott, nagyon halk táp.

(#34506) Grave444: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34508) Grave_444 válasza 04ahgy (#34507) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tudom, azt akartam megerősíteni, hogy jobban járna anyagilag. :)

(#34509) MMIX válasza 04ahgy (#34504) üzenetére


MMIX
addikt

A hotlinkelt oldalon van új TX650 is, az CWT PUQ(B)
Hivatalosan alapú, mert a Corsair-es "valamilyen színes szakállak a nevük magyarul" nem szeretik a belsőre irányuló kérdéseket, azt mondják áttervezik a gyári eredeti alap belsőket.
A CX, TX, HX stb... típusoknak meghatározzák mit kell tudniuk (paraméterek), nem lényeg, hogy mikori modell és ki gyártja, szerintük egyenlőek osztályon belül. A 750/850 a Hipro, hogy még bonyolítsuk jön a TXM "V2" is, ugyan ez a "leosztás" a 650W CWT, 750/850 Hipro, fél passzívak lesznek ezek is.

A GS v2-k is PUQ(B) "alapú". Egyenlő szinte az új fél passzív TX650-nel, a TXM "V1" is PUQ(B) alapú. A környezeti hőfokuk lehet kisebb, és a garancia idő az TX-ekhez képest.
A GS-ben sosem volt minden kondi japán.

Ezekről a Hiprókról biztos lesz teszt nemsokára, a Corsair csak a CX tesztjeit hanyagolja. A CX750-ről is csak egy teszt van. Egyébként az is PUQ(B). A CX400 mellet a másik kivétel a CX sorozatok DSAII "tengerében".

[ Szerkesztve ]

(#34510) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

200-300W körüli tápot keresnék, minél jobb hatásfokkal. Tudnátok ajánlani valamit? Nézegettem 350-es FSP-t 85%-os hatásfokkal, vélemény? Az adatlapomon lévő konfigot kéne táplálnia amperral, ami változás lehet benne, hogy egy i3-2100/2120, 8gb ram, ssd, hd7xxx vga a közel jövőben.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#34511) emev válasza Grave_444 (#34508) üzenetére


emev
csendes tag

Köszi! Hosszú távra veszem a gépet és lehet, hogy előbb-utóbb teszek bele jobb videokártyát (bár annak meg lehet, hogy a 400-450W sem lesz elég). Meg igazából a Seasonic-hoz húz a szívem, annyi jót olvastam róla :) Úgyhogy kiadom ezt a +10000Ft-ot.

(#34512) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! 400-550 W-os, viszonylag olcsó (10-15k), 80+-os tápot szeretnék venni. Egyelőre a Cooler Master GX Lite 500W-ra és a Chieftec CTG-500-80P-re gondoltam. Ti melyiket választanátok? (Nekem spec. a CM jobban tetszik :B, de nem fogom nézegetni.) Esetleg tudnátok a fenti árkategóriában ajánlani mást? Előre is köszönöm! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34513) pcsabat válasza bteebi (#34512) üzenetére


pcsabat
őstag

A CM felejtős, ha a kinézet is számít akkor inkább FSP Hexa 400 vagy 500W. Viszont ezeknek elég rövidek a kábelei így alsó tápos házba nem ajánlhatók. A Chieftec jobb választás lehet ezeknél is.

(#34514) 04ahgy válasza MMIX (#34509) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, azt tudtam, hogy a GS sosem volt full japán kondis. Inkább az zavar, hogy már megint ezerféle belsővel érkezik az adott széria. Nekem a CWT szimpatikus, a Hiproval sincs bajom, de egy Sirtec / Delta / FSP belet jobb minőségűnek tartok. A Seasonic-ről meg ne is beszéljünk...

A hibrid ventilátorvezérlés említett problémájáról hallottál már, netán tapasztaltad?

A DSAII egyértelműen költséghatékony, kicsit spórolósra sikerült, no meg a kínai kondik benne, valamint csoportszabályzott a kimenet. Különösebb baj nincs vele, csak a korábban a Cosair által önmagának állított mércét nem üti meg. Egy ismerősömnél (igaz eleinte enyhén amperszaggal tudatva nemtetszését) HD5870 + HD5970 + i5-661 triót visz, 100% shaderterhelés mellett (hash számítás) egy CX600 v2. Egy másik barátomnál szintén CX600 v2 vitt HD6950 @ HD6970 Crossfire rendszert, i5-760 mellett fél évig. Utána csendesen elpusztult.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34515) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok,

CM 690 II Advanced házba, Chieftec CTG-500 PE elég hosszú-e?

Előre is köszi.

(#34516) giigz válasza yolan (#34510) üzenetére


giigz
veterán

Jó választás :K

(#34517) bteebi válasza pcsabat (#34513) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi szépen! :) A Chieftec-et fogom megvenni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34518) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok!

van egy régi tápom Chieftec 350W GPS vagy mi, de már 6 éves

tök megbízható volt, de szeretnék újat, mert már 6 éves :D , és féltem a gépemet(lehet hogy egyszer-kétszer emiatt indult újra a gép terhelésnél, már öregszik), meg lehet fejlesztek

szóval visszaolvasva, az FSP Raider tűnik szimpatikusnak, egyrészt az 5 év garancia miatt(úgy gondolom 6 évig jó lesz, ha 5 évet mer vállalni akkor tudják mit csinálnak), meg elég jó a hatás foka

szóval az FSP Raider 15 ezer körül van, van ebben az árkategóriában (12-16 ezer Ft, 500W körül) olyan táp ami jobb? Chieftec is jöhet

a halkság az jó, nem kell ultra halknak lennie, de ne zavarjon, ez az fsp raider 550W elég halk?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34519) Remus389 válasza Remus389 (#34518) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

megtaláltam a tesztjét, és vissza is olvastam, jól hangzik

jó minőségű a belseje, 5 év gari, jó hatásfok, jó ár, márkás(FSP)

már csak két kérdésem lenne:

1. van-e ettől jobb, ennyiért?

2. mennyire hangos vagy halk, gondolom nem lehet gáz, de azért megkérdezném... olyan hogy közel kell hajolni hogy halld?

a 2.-at meg is tudom válaszolni: Kedvező hír, hogy az FSP hangban is tartotta a lépést a kimondottan csendesnek nevezhető Cooler Masterrel. Nem csoda, hogy ventilátora nem pörgött fel, hiszen ekkor mindössze 30 wattnyi hővel kellett megküzdenie, tízzel kevesebbel, mint konkurensének.

zsííír :DD

akkor ezzel el leszek 6-7 évig, és 5 évig garis (akkor biztos jó) :D

ha van jobb kb ennyiért ne fogjátok vissza magatokat, vagy ha van ennek hiányossága, hibája

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34520) pcsabat válasza Remus389 (#34519) üzenetére


pcsabat
őstag

jó választás lehet a Raider. Nem mondható ultrahalknak, de nem is hangos. Igazából drágábbak között kellene nézegetned, ha ennél halkabb de hasonló minőségű tápot keresnél.

(#34521) Remus389 válasza pcsabat (#34520) üzenetére


Remus389
veterán

értem, mindegy jó lesz az

egyébként drágábbak, de halkabbak közül melyikre gondoltál

azokra is van 5 év gari?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34522) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Valaki erre tudna nekem mondani valamit?

Fontos lenne, hogy valami megbízhatót és extra halkot találjak, akár használtan.

-

(#34523) Asbee válasza Tomi7887 (#34522) üzenetére


Asbee
veterán

Be Quiet Straight Power E9

(#34524) pcsabat válasza Remus389 (#34521) üzenetére


pcsabat
őstag

például a Be Quiet-nek az a sorozata amit előttem Asbee írt, vagy FSP Aurum-ból nézz olyat ami teljesítményben megfelel az igényeidnek.

(#34525) yolan válasza giigz (#34516) üzenetére


yolan
őstag

Köszi szépen!

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#34526) MMIX válasza 04ahgy (#34514) üzenetére


MMIX
addikt

Én sajnos nem találkoztam félpasszív Corsairrel. Most, hogy kérdezted benéztem a Corsair fórumba, ott belinkeltek egy Yuotube videót. Ez az a zaj? Hát nem kellemes.
Nem tudom mennyire gyakori.

(#34527) Remus389


Remus389
veterán

nem értek hozzá ezért kérdezem

ha már veszek akkor olyat veszek ami teljesen kielégíti a gépem
[link]
-1x ATX 24-pin, ~50cm
-1x ATX 4+4 pin, ~60cm
-2x PCI-e 6+2 pin, ~50cm
-1x SATA, 4 connectors, ~55cm to first connector, ~5cm spacing thereafter
-1x SATA/Molex/Floppy, 2 SATA, 3 Molex, 1 Floppy, ~55cm to first connector, ~15cm spacing thereafter, Floppy 4-pin attached to the end of the daisy chain

nos a videókáryámba (5850) 1*6+1*8 pin megy, jelenleg 1*6+1*6 van benne, ezzel a táppal megkapja az extra juice-t? -2x PCI-e 6+2 pin, ~50cm gondolom igen, sőt még egy 1*8+1*8 pinest is ellát

a másik az alaplap cpu része, oda 2*4-es kéne, de csak 2*2-es van(mert nincs több az öreg chifin), így is fut, de ezzel a táppal ugye megkapja? gondolom ez: 1x ATX 4+4 pin, ~60cm

jól gondolom?

a lap egyébként giga EP45-DS3, oda többet kér a cpu-nak mint a régebbi 965-ös

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34528) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

FX4170 + HD7870 hez egy CTG500 elég lesz? :R

szerk: 7870 OC 2gb és proci tuningolva lesz.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#34529) pcsabat válasza Jakab66[hun] (#34528) üzenetére


pcsabat
őstag

Elég!

(#34530) BreeZeRr


BreeZeRr
tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni tőletek,hogy ez a táp milyen minőség? Xilence 480W / SPS XP480W.
Persze azt tudom,hogy fsp raider 550,ctg,hexa meg ezek jók, de erről a tápegységről még nem hallottam. előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#34531) Asbee válasza BreeZeRr (#34530) üzenetére


Asbee
veterán

Nem ajánlott.

(#34532) Qru válasza BreeZeRr (#34530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kerüld el messziről, nem megbízható táp.

#nincsbennetarcsi

(#34533) BreeZeRr


BreeZeRr
tag

köszönöm a válaszokat! :R :R

(#34534) Jakab66[hun] válasza pcsabat (#34529) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Köszi!

Gipsz Jakab

(#34535) heffe válasza proci985 (#34502) üzenetére


heffe
csendes tag

Én sajnos befürödtem a HX650 V2-vel., bár lehet egyedi a gondom.
Rákötöm az alaplapot és még be se kapcsolom a gépet de már jön is a kellemes magas frekis sípolás, ami bekapcsolva sem szűnik meg. A leghalkabb aktív/ fél passzív tápot akartam levadászni de nem sikerült.
:W vááá

(#34536) vzsryl válasza heffe (#34535) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor már inkább AX széria, de inkább aktív, és akkor legyen Be Quiet Straight Power E9 vagy Dark Power P10. Ezek a leghalkabbak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34537) heffe válasza vzsryl (#34536) üzenetére


heffe
csendes tag

gondoltál?
Ha összejön a 3 napos makacskodás, akkor rápróbálok. :R

(#34538) 04ahgy válasza Remus389 (#34527) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jól gondolod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34539) vzsryl válasza heffe (#34537) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akár. FSP beles. FSP-vel kapcsolatban még nem hallottam ciripeléses problémát. A ventilátora meg elképesztően halk, még magas fordulaton is, bár csak 1500RPM-e tud pörögni max.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34540) 04ahgy válasza MMIX (#34526) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon példányfüggő a hangereje a jelenségnek, de én eddig mindnél megfigyeltem. Igen, erről van szó, amit linkeltél, és a videón is jól látható / hallható, hogy a venti megállása előtti pár fordulat a legrosszabb. Amikor megy a venti, nincs gond. Erre írtam, hogy a felkapcsoló venti lehűti a belet, ami miatt lekapcsolja szépen a ventit, finoman visszavett vezérléssel. Kicsit nagyobb hiszterézist állítva a bekapcsolt ventit csak a terhelés csökkentése tudná lekapcsolni, és nem az általa okozott hidegebb belső.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34541) proci985 válasza vzsryl (#34536) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

magyar helyzetet nem ismerem, de erre a P10pro a legdrágább tápok egyike, az Enermax plati és az X760 fölött árban. E9 már okésabb. lehet, hogy halk, de akcióban majdnem két HX650 v2 kijött volna a P10 650 árából, az meg azért úgy nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34542) vzsryl válasza proci985 (#34541) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A leghalkabbak ventis tápok a P10-esek, de ez vonatkozik szinte minden 2-3évesnél újabb BQ tápra. Továbbá a Dark Power-ek minőségben is nagyon el vannak találva. BQ tervezés, FSP kivitelezés. Több szériájukat oda lehet sorolni az Enermaxhoz és Seasonichoz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34543) #27051264


#27051264
törölt tag

Sziasztok!
Ismerősöm gépébe kéne 400w-os megbízható tápegység.
Nálam FSP Aurum ketyeg a gépemben de ő drágának találja az árát.
Ti melyik tápegységet ajánlanátok?

(#34544) XharX válasza #27051264 (#34543) üzenetére


XharX
aktív tag

Szia!

Olcsón FSP400-80APN(8-9K), kicsit drágábban FSP Hexa 400W(10-11K), vagy Chieftec CTG-400(10-11K). Ezek mind felső táposba, alsóba(még picit drágábban) Chiftec CTG-500(13-14K), vagy Corsair CX 430 V2/Bronze( kb 13-14K).

(#34545) Nofret válasza 04ahgy (#34504) üzenetére


Nofret
csendes tag

Köszönöm a választ!
Végül én is beláttam, hogy nem érdemes még egyszer Gigabyte superB-et venni, mivel az ár/érték arányban igencsak alul marad.

A topik hosszas olvasgatása utána végül egy Chieftec CTG-450-80P mellett döntöttem. Az én játékaimhoz megfelel, nem tervezek új videokártyát vagy más cuccot venni a közeljövőben úgy sem, mivel a sims2 és hasonló női játékok/ számítógépes dolgaim bőven elfutnak ezen a konfigon.

Köszönöm a tippeket még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#34546) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, végül egy ilyen tápra esett a választásom, viszont van vele egy furcsaság.

Thermaltake TR2 RX W0134RE 550W

Valamiért túl magas fordulaton megy benne a venti, pedig nem kap terhelést sem.
Mivel a konfig fogyasztása csekély a ventinek kb 1000 körül kéne forognia, de ennél hallhatóan többet forog.
Delta DPS-400-asról váltottam, pont a venti miatt.
Van valakinek az ötlete mi ennek az oka?

Konfig:

i5-2400
Gigabyte Z77M-D3H
2*4Gb memória /1600MHz/
HDD1: Samsung 320GB
HDD2: egytányéros WD Green

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#34547) heffe válasza proci985 (#34541) üzenetére


heffe
csendes tag

Az enermax platisok azok 50eHUF-nál kezdődnek... A P10 meg ~30eHUF. :F

(#34548) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Még mindig gondolkodóban vagyok tápegység ügyben.Napok óta szörgalmasan olvasom a fórumot és gyűjtöm az infót. Ahogy látom a Chieftec,FSP,Seasonic és Corsair,beQuiet tápokat ajánljátok előszeretettel.

Erről mi a véleményetek:

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/chieftec/super-650w-cft-650-14cs-650w-p38267784/termek-leiras.html

Ez vagy inkább egy FSP Aurum vagy Corsair HX vagy SeasonicX ugyanebben a teljesítményben.Vagy másik Chieftec?Nem mondom,hogy az ár nem számít,de hosszú távra tervezem,tehát nem fogok pár ezer ft-on fennakadni.

(#34549) 04ahgy válasza Graphics (#34546) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyrészt, én nem javasoltam volna a TT tápot, még ha ez a normálisabbak közül való is (CWT bél). Másrészt ahhoz a konfighoz overkill is a táp. Harmadrészt, ha nem veszi le a ventilátorfordulatot, az hiba (találkoztam olyan 400-as FSP Aurummal, aminek mindig 100%-on járt a ventilátora, egy bácsikáé volt, és mikor elromlott, azt hitte a garis csere után, hogy hibás, mert hogy az előző sokkal jobban fújt).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34550) Graphics válasza 04ahgy (#34549) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a táp másik konfigban teljes némán ment / i7-860-as proci, intel lap / mindössze azért került hozzám ez a táp, mert olcsón megúsztam ,és keveset ment. Gondolva a későbbi fejlesztésre, és tetszik a modularitása.

2 hónappal ezelőtt tettem be egy konfigba/ fent említett / , most hoztam vissza, és nálam ezt produkálja, előtte teszteltem akkor pedig nulla zajjal ment. Milyen alkatrész hibája okozhatja? Ventivezérlő része kínlódhat, vagy csak az én fülem ennyire érzékeny :D

Keresztkérdés, esetleg az alaplap okozhat nála kavarodást?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.