Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) Nofret válasza vzsryl (#34600) üzenetére


Nofret
csendes tag

Igen, majdnem biztos. Ugyanis amíg a régi tápom volt bent nem volt semmi ilyen erős zaj a gépben. Illetve csak játék alatt produkált hasonlót. Gondolom azóta más nem romlott el, remélem :D
Ha meghallgatom is a táp felől jönnek a zajok.
És tényleg azért furcsa, mert azt olvastam itt a fórumon is, hogy csendesebb tápnak minősül.

(#34602) M@rdel válasza salieven (#34597) üzenetére


M@rdel
őstag

CORSAIR Gaming Series GS600W 12V-on 588W-ig terhelhető.
A procid+vga 211W.
Marad még 377W minden másra. :K

(#34603) vzsryl válasza Nofret (#34601) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, nagyon csendes. Akkor ez esetben marad a garancia érvényesítése.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34604) Nofret válasza vzsryl (#34603) üzenetére


Nofret
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#34605) salieven válasza M@rdel (#34602) üzenetére


salieven
aktív tag

Ez a proci+vga teljesítmény a terhelt adat vagy a az alapjárat? Mert ugye a 600W-t rendeltem mivel az 22k és a 800W-s meg 32k szóval nem volt mind1 az ára sem :) Szóval ezek terhelt adatok vagy alapjárat?

PSN: salieven

(#34606) Asbee válasza salieven (#34605) üzenetére


Asbee
veterán

Igen ez a full terhelt adat. Fölösleges volt a 600-as táp egy jobb 400-as is elég lett volna.

(#34607) vzsryl válasza salieven (#34605) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A vázolt konfighoz egy jó minőségű 400W-os is bőven elég, és félgőzzel vinné. Ha már ennyi pénzt szánsz a projektre, akkor inkább egy kisebb, de jobb minőségű tápot javaslok, pl.: Seasonic S12II 430, 520W, vagy Be Quiet Straight Power E9 400-450-500W, amelyik jobban tetszik...

Szerk.: Tehát inkább módosítanám a rendelést, amit simán meg is tehetsz, mert a webshopok üzemeltetőinek is hosszú hétvégéjük van.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34608) salieven


salieven
aktív tag

Ha olvastátok az írásom akkor tudhatjátok hogy azért aggódok ennyire ami történt. Nem tudtam hogy a tápokat így kell nézni. Lövésem sem volt róla hogy az M-tech 550W-s tápom valójában nem is ad le annyit amennyi kéne a gépnek és ezért elfüstölt 2x is ez a neves táp. De most akkor inkább veszek nagyobb tápot a későbbiekre gondolva mint hogy megint így járjak. :)

Igen ezt tudom lehet akkor módosítva lesz. Most nézelődök iponon mivel ott rendelem meg. Nézem már a Be Quiet tápokat.

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#34609) vzsryl válasza salieven (#34608) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha olvasom, ha nem, akkor sem a teljesítmény a lényeg, hanem a minőség. Ezt kell megérteni, és nem feleslegesen a rosszabb minőségű, de nagyobb teljesítményű tápokat vásárolgatni. Persze a Corsair GS-el sincs baj, de amiket írtam, azok jóval komolyabb minőségi osztályba tartoznak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34610) salieven válasza vzsryl (#34609) üzenetére


salieven
aktív tag

Rendben most már ezt is tudom. Tápokhoz nem értettem eddig semmit. Most már annyit tudok legalább hogy mik az érdemre való márkák és azok közül kell nézegetni. Amiket írtál átfutom őket holnap és meglátjuk akkor mi lesz a végleges.

PSN: salieven

(#34611) vzsryl válasza salieven (#34610) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Először az első hozzászólást fusd át, ahogy az a topic nevében is található. Úgy lesz egy kis rálátásod. Ha erre nem vagy kíváncsi, akkor fogadd meg a tanácsunkat, és végy olyan tápot, amit javaslunk. Ha egyik sem járható út, akkor a topic számodra nem megfelelő. De mivel látok benned némi akaratot afelé, hogy normális tápegység kerüljön a gépedbe, így szerintem a mondandóm eleje vonatkozik rád. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34612) salieven válasza vzsryl (#34611) üzenetére


salieven
aktív tag

Azon vagyok hogy normális minőségi táp legyen most már a gépemben és ne éppen csak pár napot vagy pár órát menjen mint az eddigi M-tech tápjaimmal amiket mindig kicseréltek ugye garanciával. Szóval igyekszek megfogadni a tanácsod és átfutom az első hsz-t meg megnézem a tápokat amiket linkelték. Csak így belenéztem a Be Quiet! tápokba és nem épp olcsó kategória de hát a minőségnek ára van ezt már tudom. :)

PSN: salieven

(#34613) talmam


talmam
tag

Sziasztok
FAF 912 be keresnék tápot ehez a konfighoz
Asrock extreme4M
i5 3550 +HD6850 (ezt szeretném cserélni 7870 vagy 7850 cf re)
1 OCZ SSD + 1 WD HDD
2db 20 as venti

Ez az FSP elvinné ? illetve kábelei elég hosszúak lennének ?
mit ajánlanátok max 20000 Ft ig
lehetőleg halk legyen és a kábelei is legyenek elég hosszúak

köszi a segítséget, ajánlásokat

(#34614) MMIX


MMIX
addikt

Bizonyíték, hogy az új Chieftec GPS, nem Delta, hanem CWT GPA 500W-ig.

Az 500W fölötti modellekre sajnos nincs felírva így. Valami olyasmi "felerősített GPA" lehet, mint a Lepa tápban, csak átalakítva 230V only-ra.
A Coolermaster is épített belőle tápot, valami új belső lehet, elnevezem ideiglenesen "GPAII"-nek. Lehet más lesz a gyári neve.

Coolermaster táp belső

Itt látható a 700W-os Chieftec GPS hátulja. Hasonlít a Lepára és a Coolermasterre.

(#34615) 04ahgy válasza MMIX (#34614) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, az első fényképek alapján látható volt (iArena hasonlóság, ami ugye CWT, meg a zöld szigszalagos főtrafó). Azonban csak DIP-8 a védelemért felelős IC benne. Remélem, egyéb megoldással implementáltak túláramvédelmet, nem úgy, mint az iArena esetén.

(#34613) talmam: A Hexa kábelei rövidek. A Corsair CX500 Bronze tápot ajánlom, az hosszú kábelekkel rendelkezik.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34616) emev


emev
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja érdeklődtem egy új táp vásárlása miatt. Most lenne egy kérdésem a régi tápommal kapcsolatban is:
A táp a házzal együtt jött (gondolom nem túl minőségi, ha fontos, meg tudom nézni a típusát) és az elmúlt pár évben jól működött. Az utóbbi hónapokban viszont, ha hosszabb időre (pl. 1 hétre) kikapcsolva hagytam a gépet és esetleg kihúztam a konnektorból a tápkábelt, akkor az ezutáni első bekapcsolásnál a tápnak olyan hangja volt mint egy traktornak. Ilyenkor, ha újraindítottam a gépet, akkor eltűnt a hang és utána minden rendesen működött a rendszeres napi használat során.
Van ötletetek, hogy mi lehet ennek a ritkán jelentkező, fura, hangos zajnak az oka? Lehet, hogy a végét járja már a táp?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#34617) 04ahgy válasza emev (#34616) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csapágyas a ventilátora.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34618) MMIX válasza 04ahgy (#34615) üzenetére


MMIX
addikt

"Azonban csak DIP-8 a védelemért felelős IC benne."

A CTG 500W-ban is.

A típusáról, feliratról nem találni jobb képet.

[ Szerkesztve ]

(#34619) 04ahgy válasza MMIX (#34618) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, de a CTG-500-80P-ről tudjuk, hogy van benne OCP. Igazából ahhoz akár egy tranzisztor is elég lehet áganként. Így a "Remélem, egyéb megoldással implementáltak túláramvédelmet, nem úgy, mint az iArena esetén." hangzatú óhajtó mondat a CTG esetén teljesül. iArena esetén nem. De kíváncsi vagyok, teljesül-e a CWT beles GPS-ek esetén? Baljós árny, hogy a szintén CWT, de még ennél is egyszerűbb beles iArena esetén nem.

A CTG meg amúgy is Sirtec beles. Gyanítom eltérő a védelem implementálása, mint a CWT low-end szériájánál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34620) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hangra, illetve csendességre melyik ajánlottabb:
FSP Aurum Gold 700W
CM Silent Pro 700W

Árban nagyjából egyeznek, ha jól látom az FSP osztott, a CM egyben lévő 12V-al rendelkezik.

(#34621) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szakik,
Egy kérdésem lenne.
A processzoros topicban összeállítottak nekem egy gépet.
Érdeklődnék hogy a tápegység elegendő e?
lap: ASROCK FM2A75M-DGS - 16.030 huf
apu: AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX - 30.419 huf
ram: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz (x2) - 9.510 huf
hdd: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 HDS721050CLA362 - 13.248 huf
odd: NEC AD-5280S-0B Fekete OEM - 4.496 huf
ház: ASUS TA-8H1 - 5.880 huf
táp: FSP FSP400-60APN - 8.996 huf

Később szeretnék még max egy hdd t venni meg egy videő kártyát.
Az usb s hdd-nek ami van jelenleg annak külső tápos az ellátása.
Az alaplap sem biztos még csak a processzor meg a memória és a ház valamint a hdd:)
Segítségeteket köszönöm :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#34622) übiii válasza Sleek (#34621) üzenetére


übiii
tag

Szia!

Ehhez a konfighoz dedikált vga nélkül még a 400W-os is feleslegesen nagy.Milyen kártyán gondolkozol a későbbiekben?

(#34623) Sleek válasza übiii (#34622) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló az még jó kérdés mert ritkán játszok. Akkor is valami szimulátorral vagy mezőgazdasági traktoros játékkal.Hiába szakmai ártalom.
:)
Többen minimum HD7770-es VGA-t javasolnak.
A monitorom az Dell U2212HM vagy LG IPS 224V-Pn vagy Bn lesz

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#34624) übiii válasza Sleek (#34623) üzenetére


übiii
tag

Ha még valami komolyabb vga is kerül bele,mint 7770(6870,7850,7870)akkor is elég a 400W-os APN,Hexa vagy CTG.

(#34625) S-IW


S-IW
tag

Sziasztok!
Az árukon és a megjelenésükön kívül mi lehet a különbség a két táp között? Melyiket érdemes választani?
Egyik.
Másik.
Üdv.

(#34626) emev válasza 04ahgy (#34617) üzenetére


emev
csendes tag

Köszi a gyors választ! Én még arra is gondoltam, hogy lehet, hogy tele van porral. Nem tudom, hogy ez okozhat-e ilyen problémát.

A régi gépre már nem nagyon szeretnék költeni. A 350W-os FSP-nél (8-10 ezer Ft) van olcsóbb táp, ami nem túl ócska? Egy E2180 + 8600GT-t kéne meghajtani.

(#34627) MMIX válasza S-IW (#34625) üzenetére


MMIX
addikt

1. A négy év garanciás elírás, nem létező termék. A kép sem stimmel nem APN van rajta.
2. Kifizettetik a garancia idő kibővítést. A gyári garancia az APN-en 2 év maximum.

Kérdezd meg a boltot.

[ Szerkesztve ]

(#34628) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Corsair GS széria (gs 600) jó választás lehet?

Gipsz Jakab

(#34629) S-IW válasza MMIX (#34627) üzenetére


S-IW
tag

Köszönöm a választ! :R

(#34630) 04ahgy válasza Malibutomi (#34620) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Halkságra egyforma, az Aurum jobb hatásfokú, azt vedd. Az ágait intelligensen osztja el a gyártó a csatlakozók közt, nem lesz gond abból, hogy többágas. Az áramkorlálot is dinamikusan szabályozza a védelmi IC.
+1 tehát az Aurumra.

(#34621) Sleek: Még az FSP350-60APN is túlméretezett. Ha teheted, mindkettőből a (85+) verziót vedd.

(#34626) emev: Van, ~3000Ft. [link].

(#34628) Jakab66[hun]: Igen. Megbízható CWT bél van benne.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34631) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#34628) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Mielőtt menne, hogy mindig csak kérdezgetek:

Nem saját célú kérdések ezek. Embereknek segítek, elmondják az elképzelésüket, én pedig próbálok utánajárni, hogy jól járna-e az adott alkatrésszel.

Megértéseteket köszönöm. :R

szerk:
(#34630) 04ahgy: Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#34632) 04ahgy válasza Jakab66[hun] (#34631) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, és kéken világít a ventilátora. Szerencsére kikapcsolható. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34633) Jakab66[hun] válasza 04ahgy (#34632) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Magán a tápon, kapcsolóval?

A tervezett gép:
Fx8120 + 7870 2gb MSI + 16Gb ddr3 + 1-2 apróság, és egy Laing DDC-t is vinnie kellene pár ventivel.

Egyetlen kikötés, a harisnyázott kábelek, és a jó ár. Mondjuk ez már 2.... :D

Gipsz Jakab

(#34634) 04ahgy válasza Jakab66[hun] (#34633) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a tápon van egy plusz kapcsoló a ventilátorvilágításnak. Azt a konfigot lazán fogja vinni, két olyan VGA-val is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34635) kiSSrac


kiSSrac
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy most az alábbi konfighoz milyen tápot javasoltok:

i7-930 2.8ghz
12GB 1600 RAM
Powercolor 6870
1-2 HDD + 2SSD
1 optikai meghajtó
6db 12cm-s ventilátor

Előre is köszönöm a válaszokat!

kissrac

(#34636) Sleek


Sleek
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#34637) Malibutomi válasza 04ahgy (#34630) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Köszi a választ, még egy kérdés ami felmerült visszaolvasva:
Aurum 700 helyett jobban járok ha a 650-et választom igaz?

(#34638) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Ha visít a monitorozóm, hogy a 3.3 V 2,960V csak, akkor sanszos hogy haldoklik a tápom?

Köszi előre is!

(#34639) Asbee válasza Atke (#34638) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen monitorozó? Mert ha valami sima szoftver akkor semmit nem ér és nem kell neki hinni.

(#34640) talmam válasza Atke (#34638) üzenetére


talmam
tag

Helo nem vagyok nagy szaki de én ilyen infót találtam :
Generally, supply voltages must be within ±5% of their nominal values at all times. The little-used negative supply voltages, however, have a ±10% tolerance
egy táblázat sora :
+3.3 VDC ±5% (±0.165 V) +3.135 V to +3.465 V

szóval ez a 10% nak nagyon határ esete de az is lehet hogy a monitorozó is csal egy kicsit

ennyit tudtam hozzáfűzni remélem segített valamennyit

(#34641) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Ez lenne a jövőbeli gépem:

Asrock Z77 Extreme4 alaplap
Intel Core i5 3570K, majd biztos fogom egyszer tuningolni de csak alapfesz határáig vagy minimális emeléssel
2 x 4GB RAM
Sapphire 7850 OC 2GB
2-3 HDD
2-3 ház venti
esetleg 1 SSD a jövőben

Ehhez a konfighoz keresek halk és jó hatásfokú tápot, amiket kinéztem:

FSP Aurum 500-600W
Be Quiet! Straight Power 550W BQT E8
Be Quiet! Straight Power 500W BQT E9
Be Quiet! Pure Power 630W BQT L8-CM

Modularitás előny de nem amiatt fogok dönteni.
Véleményeket és esetleg ajánlásokat várnék tőletek.

Ahogy olvastam a tápok kb. 50% terheltségnél a leghatékonyabbak.
A fenti konfig mennyit fogyaszthat kicsit tuningolva?

Köszi!

(#34642) Asbee válasza talmam (#34640) üzenetére


Asbee
veterán

Első hsz-t ajánlom figyelmetekbe:

A mérésről:
A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.
EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.

(#34643) talmam válasza Asbee (#34642) üzenetére


talmam
tag

és ez a max 10% os határ az mennyire igaz ?

(#34644) proci985 válasza talmam (#34643) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az 5 illetve 10%os határ igaz. jobb tápoknál mostanában már a 2% alatti átlagos reguláció (3.3/5/12Vn) eléggé megszokott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34645) Atke válasza talmam (#34640) üzenetére


Atke
senior tag

Az asus saját softwaret használom. Sajnos a gép újra is indulgat. vissza tettem mindent defaultra a biosban, de így is . (fifa alatt meghalt) 10% fölött van azért jóval hisz 0.400 voltról van szó.

(#34646) proci985 válasza Atke (#34645) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szoftveres mérés nem mérés.

gép milyen körülmények között indulgat újra? smallFFT+furmarkot egyszerre bírja 15-30 percig?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34647) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv a szakiknak!
Tápajánlást kérnék az alábbi konfigba 20-25e magasságában

B75-itx
i3 3220
2x4gb 2400mhz
amd 7850 oc
samsung 840 128gb ssd
wd green 2tb
1 odd
2-3 usb eszköz (hdd,pendrive,nyomtató)
ház : CM Elite 120 advanced (m-itx)

(később i5 3570k-ra váltás lehetséges így azt is bele kellene számolni, vga-ból erősebb majdnem kizárt, így arra tartalékot feleslegesnek tartok számolni)

a fontossági sorrend a tápnál: minőség,hang,ár

köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#34648) Peat;)


Peat;)
veterán

Chieftec iarena 500w-os tápom van, sajnos a ventilátor hideg időben hajlamos beberregni, csapágyas vagy más baja van. Tavaly télen vásároltam, akkor csinálta, tavasznál teljesen eltűnt a jelenség, most megint előjött fél órára egyik nap. Valaki szedett szét már ilyen típust? Cserélhető benne a ventilátor? Ha nem és csak forrasztós módja van akkor marad a csere(elvileg még garanciás de ha x naponta bezúg max pár óráig azt nehéz bevizsgálásnál produkálni).

FSP 400W HEXA és FSP 400W-60APN között van valamilyen minőségbeli különbség? Vagy ugyanaz kb csak más tálalásban? Hexa nincs raktáron ahol nézem, a másik igen.

[ Szerkesztve ]

(#34649) xdx@


xdx@
aktív tag

Sziasztok!

Én nem számítógéphez szeretnék tápot vásárolni, de remélem, így is tudtok nekem segíteni.
Egy ilyen erősítőt (autós, mélynyomóhoz való erősítő) szeretnék meghajtani PC tápról, a Hobby elektronikás topicban írták, hogy olyan PC tápról, melynek a
"12 Voltos ága egyben van", ez kivitelezhető.

Tehát:
- Új/használt is szóba jöhet
- "12 Voltos ága legyen egyben"
- azt sajnos nem tudom, hogy hány Wattosnak kéne lennie, talán van itt valaki, aki jobban ért hozzá
- ár: jó lenne 10k Ft alatt megúszni, gondolom, használtan lehet olcsóbban is
- természetesen nem valami kokányt szeretnék, de azt amúgy sem ajánlanátok

Köszönöm előre is annak, aki foglalkozik a kérdésemmel.

[ Szerkesztve ]

(#34650) 04ahgy válasza kiSSrac (#34635) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Legolcsóbban, átalakító szükségessége nélkül a Chieftec CTG-500-80PB a legjobb választás. Ez tuninggal is elég. Tuning nélkül egy 400-as FSP / Chieftec is megtenné, de a VGA-n két hattűs csatlakozó van, átalakítóznod kellene.

(#34637) Malibutomi: Moduláris és Nippon Chemi-Con kondenzátorokat kapott. Tehát igen, minőségben és funkcionalitásban jobban jársz. Pénztárca vastagság meg jobban csökken. Azt neked kell tudni, a pozitív (nem dudorodik annyira, könnyebb vinni) vagy a negatív (bizony kevesebb is lesz benne) oldalra sorolod-e.

(#34638) Atke: Alapvetően amit Asbee is mondott, a szoftveres mérésre nem kell hallgatni, meg nem is tér el sokat. Azonban az alaplapból húzd ki a 24 tűs ATX csatlakozót, és főként a narancssárga ereket vizsgáld meg, szemből (mintha te lennél az alaplap), nincsenek-e kilazulva a kontaktusok. Előfordulhat, ha feszül a tápkábel (pl. alsótápos házban az alaplaptálca alatt elvezetett 24 eres tápkábel).

(#34641) Looserke: Az általad írtak közül az FSP Aurum 500-600W vagy a Be Quiet! Straight Power 500W BQT E9. Egyik sem moduláris, kiváló tápok. A géped tuningolva eszik kb. 300W-ot, jobban megtuningolva 350W-ot (mindkét érték teljes terhelésen értendő). A fenti két szériából, ami ...50W végződésű FSP és ami ...80W végződésű be quiet! azok modulárisak.

(#34645) Atke: Akkor tápcsatlakozó lesz az. Nézz rá feltétlenül.

(#34647) petike2014: FSP400-60APN, FSP Aurum 400W, be quiet! Straight Power E9.

(#34648) Peat;): Igen, a két FSP belül egyezik, csak a tálalás más.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.