Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136201) syberia válasza la_cc (#136199) üzenetére


syberia
veterán

Most már csak az újabb verzió kapható. Csak nem írják rá mindegyikre az évszámot. Amúgy gyakorlatilag ugyanazt a CWT belsőt kapták.

https://howbad.info/

(#136202) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
November 19-én e-shop-tól rendelt Seasonic Focus GX-550 tápomat tegnap vettem át a futártól.
Sok örömöm nem volt benne, mert beszerelés után áram alá helyeztem, és azonnal levágta a villanyórát...
Mindent lehúztam, és csak a tápot dugtam a 220-ba, semmi más nem volt rádugva,de akkor is, pedig a táp hátulján lévő kapcsoló is lekapcsolt állásban volt.Több konnektorban, több kábellel is kipróbáltam. Életveszély a cucc.
14 napon belülivel megy is vissza.
Kérdésem, hogy hasonló 500W körüli félpasszív, félmoduláris táp létezik-e 30K körül?
Ahogy látom GX-550 már sehol sincs.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#136203) koko52 válasza Ace Ventura (#136202) üzenetére


koko52
veterán

Csak a kábelt bedugva? Seasonic top3-ban van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#136204) Ace Ventura válasza koko52 (#136203) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Csak a kábelt, és már csatt is le a villanyórát. Pedig a kapcsoló 0 állasban van.
Több konnektor, és több kábel is próbálva lett.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#136205) la_cc válasza syberia (#136201) üzenetére


la_cc
addikt

3-án rendeltem meg a tápot, én akkor úgy emlékszem, hogy még a régi verzió volt (ezt linkelted is :)) , de ha most megnyitom a rendelésem, amit a napokban kapok meg, már az új, mostani verziót hozza be. Elég elbaszott ez így az emag-tól... :W :W Úgy néz ki, mintha nem a 18-as verziót rendeltem volna meg per pill.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#136206) letmein válasza nexwo (#136174) üzenetére


letmein
csendes újonc

Nem. Valószínűleg egy ideig menne, de a jelenlegi tápod a játékot már nem nagyon bírná, egy prime95 és egy furmark együtt meg szerintem rögtön elcsattintaná az új GPU-val, főleg ha már 3-5 évet lehúzott.

https://seasonic.com/wattage-calculator

Van jó pár tápegység kalkulátor, a Seasonic-é ami az egyik legjobban személyre szabható, akár feszültségeket is állíthatsz rajta. Én pont a napokban váltottam, egy 3600+5700x
mellé használok egy 650W-os tápot. Neked is legalább ekkorát fog ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#136207) nexwo válasza letmein (#136206) üzenetére


nexwo
őstag

Köszi.

Ezt nézegettem: https://www.bequiet.com/en/psucalculator

Hát akkor úgy kalkulálok hogy azt is kell venni, fél éven belül. Vajon ezt a tápot és GPUt megvenné valaki használtan majd?!

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#136208) ZeRTaX


ZeRTaX
csendes tag

Sziasztok!

Tápegységek területén nem igazán vagyok képben, hogy mely márkák a megbízhatóak, úgyhogy szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget :D

Félig off: Jelenleg egy FSP HE-500+ tápom van, ez tökéletesen meg is felel nekem jelenleg. 22 hónapos és elkezdett időnként rettentő hangosan zörögni, ezért gariztatni akarom (24 hónap gari van rá emagnál), de egy napot sem tudok megengedni magamnak gép nélkül jelenleg, ezért addig is rendelek egy másikat. Gondolom a ventillátorával lesz valami, de ha esetleg van erre valamilyen tippetek azt megköszönöm!

Keret: 20.000 Ft
Konfig/elvárások:
Ház: Deepcool Kendomen
Alaplap: Asus Rog Strix B350-F Gaming
Processzor: Ryzen 2200G (Ezt az elkövetkezendő hónapokban cserélni szándékozom egy erősebbre)
Videókártya: MSI RX 580 ARMOR 8G OC
5 SATA csatlakozó szükséges, ennél több viszont már nem jelent előnyt.

Árúkeresőn nézelődtem egy kicsit, első ránézésre ezek voltak szimpatikusak:
CHIEFTEC Smart 700W (GPS-700A8)
CHIEFTEC ECO 700W Bronze (GPE-700S)
Cooler Master MasterWatt Lite 700W (MPE-7001-ACABW-EU)
Thermaltake Litepower 650W RGB (LTP-0650NHSANE-1)
FSP Hyper 80+ Pro 650w
Zalman ZM600-LXII

Természetesen ezeken kívül, más táp tippjét is örömmel várom, előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#136209) syberia válasza ZeRTaX (#136208) üzenetére


syberia
veterán

CHIEFTEC Smart 700W (GPS-700A8)
CHIEFTEC ECO 700W Bronze (GPE-700S)
Cooler Master MasterWatt Lite 700W (MPE-7001-ACABW-EU)
Thermaltake Litepower 650W RGB (LTP-0650NHSANE-1)
Zalman ZM600-LXII

FSP Hyper 80+ Pro 650w mehet, modern belsős típus

https://howbad.info/

(#136210) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

136202-re valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#136211) sfefe válasza Ace Ventura (#136202) üzenetére


sfefe
őstag

Na ez jó mert én a tavalyi focust most adtam le ezzel a hibával... És én is a gx-ben gondolkodom... Úgy látszik romlik a minőség....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#136212) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

i7-10700 (non-K, de power limitet állítanék), és 3060-hoz milyen tápot ajánlanátok 30K körül? Modulárisat szeretnék, 550 elég, vagy inkább 650?

SPC Supremo FM2 Gold-ot néztem, 30K körül tudnám megvenni.

(#136213) bonifa333 válasza petyus_ (#136212) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Nekem seasonic focus plus px van, 750w.
Most vettem 4 napja.
Az írások alapján ez megbízható?
Bekapcsoltam, nem vágott le semmit, bekapcsolt.

:R :R

(#136214) KAMELOT válasza sfefe (#136211) üzenetére


KAMELOT
titán

Ami a legjobb választás az a FSP. Igaz nem adnak 600 év garanciát, de még tartja a minőség / jó ár kombót.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#136215) Ace Ventura válasza sfefe (#136211) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azért ennyire ne romoljon már.Ez mindenre veszélyes, akár emberi életre is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#136216) syberia válasza bonifa333 (#136213) üzenetére


syberia
veterán

Ilyet sem kérdeztek még, hogy a Seasonic megbízható e. :DD

Talán nem fog leégni a ház tőle. Talán. :))

https://howbad.info/

(#136217) TechN7ne válasza Ace Ventura (#136202) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mi volt az ,Alza vagy emag? :DDD

Nehéz manapság jó tápot találni ,de ha keservesen meg is van ,jobb ha vigyázz rá az ember mert ennél csak minden rosszabb lesz... xD

[ Szerkesztve ]

(#136218) MMIX válasza petyus_ (#136212) üzenetére


MMIX
addikt

Ha az RGB-t kikapcsolod rajta akkor 80+Silver.
Corsair CX650F RGB Black
Miért hívják CX-nek? Mert a Vengeance márkanév minimum 80+Siver a cég szerint.
Javítani akarták az RGB-vel az eladásait.
SilverStone Essential Gold (mint az Antec Zen)

Félpasszív 37K minimum, ha a SF Leadex nem jó 2év garanciával, 40 körül az új 30.
Aki nem a napokban intézi a vásárlást annak 2021.

[ Szerkesztve ]

(#136219) Ace Ventura válasza TechN7ne (#136217) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Eshop24

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#136220) Archus


Archus
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két táp közül melyiket ajánljátok?
Seasonic Core GC 500W vagy be quiet! Pure Power 11 500W ?

Melyik a halkabb?
A be quiet! adatlap szerint 9,3dB, viszont a Seasonic hangerejét sehol nem találtam.

Vagy esetleg tudtok hasonló kategóriájú tápot ajánlani? A lényeg, hogy minél csendesebb legyen.

A válaszokat előre is köszi! :)

(#136221) Cs1csó válasza Archus (#136220) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Seasonic-ot választanám, de talán halkabb a beQuiet, nagyon jó a ventilátora.

(#136222) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
a következő konfighoz néztem tápot.
VGA : MSI RADEON RX 5600 XT MECH OC
Alaplap :Gigabyte H410M H vagy GIGABYTE B450M DS3H
Memória:2x8giga Aegis DDR4 3000Mhz
CPU: I5 10400F
SSD: PNY CS900 + 3TB vinyó

Ezeket a tápokat néztem:
COOLERMASTER Elite V3 500W
FSP Hyper PRO 450W
CHIEFTEC GPS-600A8 600W
COOLERMASTER Elite V3 600W

Tehát 15-18K árkategóriát.

(#136223) syberia válasza Archus (#136220) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic Core GC jobb technológiájú belsővel rendelkezik, a hűtésük hangerejében egy ligában versenyeznek, mindkettő ajánlott táp.

Khaosz55:
COOLERMASTER Elite V3 500W
FSP Hyper PRO 450W megfelelő lesz
CHIEFTEC GPS-600A8 600W
COOLERMASTER Elite V3 600W

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#136224) Khaosz55 válasza syberia (#136223) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elég lesz a confighoz? Nem tudom mennyit zabál a gép.
Vagy a FSP Hexa+ 500W Pro ?

[ Szerkesztve ]

(#136225) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!
Azt hiszem új tápra van szükségem, de ez csak parasztlogika, egy FSP AURUM S 700-at nyúzok, de az elmúlt hetekben random leveri a gép a biztosítékot (ha áram alá helyezem az elosztót, ha ON-ra teszem a tápegység kapcsolóját mielőtt bekapcsolnám, de olyan is volt amikor egy video újraindítása triggerelte a dolgot), ebből én arra következtettem, hogy bármi is van a háttérben, a tápnak nem szabadna engedni ekkora ingadozást, tehát kell új :D
Jelenleg egy 3700X és egy RTX2060 számít a főbb fogyasztóknak, de mindenképpen szeretném ha egy combosabb jövőbeli kártya miatt sem kéne aggódnom. Legutóbb egy 7970 beszerzése után kukáznom kellett életem tápját, egy enermax modu82+-t, ezt azóta sem hevertem ki teljesen (kötődtem hozzá), jelentős visszalépésnek tűnt a jelenlegi FSP
Szeretném ha halk lenne, de azért mindenképpen maradnék valamennyire az ésszerűség talaján, tehát ajánljatok kérlek egy relatíve erős, halk, minőségi tápot, ami még megindokolható árban van (40 rugó fölé csak akkor mennék, ha tényleg nagyon azt mondjátok, hogy azkellene) és akár tízéves távlatra is tervezhetek vele. mint anno az én drága enermaxommal, de sajnos végül az sem tartott addig

Köszi!

(#136226) Cs1csó válasza nemmaradtnév (#136225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Seasonic Core GM 650W Gold (SSR-650LM)
Ez félmoduláris.
Ha kell a teljesen modu és 43k még belefér: Seasonic FOCUS GX-750W Gold (FOCUS-GX-750)

[ Szerkesztve ]

(#136227) nemmaradtnév válasza Cs1csó (#136226) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Ez a focus lett akkor, köszönöm!
(Csak viccből játszottam a be quiet tápajánlóval, ami kiszámolta, hogy kb 305wattot kérhet a gépem és ehhez első sorban egy 1200wattos, majd egy 1500wattos tápot ajánlott :Y )

(#136228) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Vettem a héten egy Seasonic Core GM 500 gold tápot.
Ezt ugye nem érinti ez a Seasonic probléma?
Illetve ez nagyon jó táp, vagy lett volna jobb is ennyiért vagy sokkal jobb kicsit többért? Dc-dc ugye?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#136229) koxx


koxx
MODERÁTOR

Fractal Design ION+ 860P ugye nem valami túlárazott alja márkájú táp, nyugodtan vehető v inkább egy Corsair 750W RM750x?

(#136230) Paxker315 válasza rasotamas (#136228) üzenetére


Paxker315
addikt

az egy jó táp, jó áron (EUR?). Nem tudunk "SS" problémáról, az alatt a rosszul konfigurált túláramvédelemre gondolsz (mint a régi 2018 előtti focusoknál), vagy, a csörgő hong-hua ventilátorokra? :) Ma már minden épkézláb táp DC-DC, a legalja szemeteket kivéve (FSP Hexa + , Hyper, Seasonic S12II, CM olcsó egységei, és hasonlók még csoportos feszültségszabályozásúak, ezért nem is ajánlják őket pár éve, csak nagyon-nagyon kis energiaigényű, dvga nélküli olcsó konfigokba)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#136231) rasotamas válasza Paxker315 (#136230) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Lehet az 500 nem valami tág a 3070-hez de le még nem kapcsolt. Ezért is gondoltam hogy talán 550-650 lenne nem sokkal drágábban, de én már vissza nem viszem. Bár a monitort muszály lesz mert van rajta egy folyton zöld szubpixel.
Itthon vagyunk most 4 hétig, szombaton jöttünk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#136232) UnSkilleD válasza koxx (#136229) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mindkettő jó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#136233) Paxker315 válasza rasotamas (#136231) üzenetére


Paxker315
addikt

222w egy nem optimalizált 3070, ha picit alulfeszelsz, 200w :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#136234) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Üdv!

Új tápegységnek bátran merem ajánlani ezt:
link

Nem fogsz csalódni benne.
Ismerőseim körében is elterjedt, és eddig 1év alatt semelyiknek nem volt problémája.
Egyik helyen egy I7 7700k, Rtx 2060-at hajt.
És eddig még ott sem volt gond vele, bőven meghajtja mindkét komponenst.

Másik tápnak pedig még ezt tudnám ajánlani:
link

Ő is szerepel a baráti körömben egy helyen egy i9 9900, 2080Ti konfigot futtat.
Nem volt még vele sem probléma.
Ennyi pénzért már ne is legyen.

A feltételeidnek mindkettő megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#136235) Paxker315 válasza DravenMoral (#136234) üzenetére


Paxker315
addikt

Azt az efecspét hanyagolnám.. A corsair meg jó, de drága.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#136236) koko52 válasza Paxker315 (#136235) üzenetére


koko52
veterán

Az az FSP nagyon jó táp. Kb 50-et szereltem be, évek óta nulla hibával. 300w kártyákig tökéletes.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#136237) palfitom válasza koko52 (#136236) üzenetére


palfitom
félisten

Tényleg jó táp, de vannak már nála jobbak, akár olcsóbban is. Ráadásul undorító szivárványszínű kábelei vannak...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#136238) koko52 válasza palfitom (#136237) üzenetére


koko52
veterán

Lehet, de nekem már nagyon sokat bizonyított. Egy ideig két 5700 xt-t is hajtott crossfire üzemben mindezt hang és melegedés nélkül. Lassan kifut az tény, mi a jobb helyette? Seasonic mostanában nem remekel azt látom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#136239) DravenMoral válasza Paxker315 (#136235) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Te tudod barátom, én ennyi pénzért megvenném.
Nézz róla videókat, vagy egyébként nézz használtan, garanciális tápokat..

(#136240) palfitom válasza koko52 (#136238) üzenetére


palfitom
félisten

Én is szereltem be párat, ajánlott volt, főleg amíg 15-20k között lehetett megvenni.
Most, közel 30k-ért már egyáltalán nem venném meg, inkább Formula 550 Gold, vagy Core 650 Gold, de akár "házon belül" is vannak jobbak, újabbak, olcsóbban: Hexa Pro 550, Hydro Pro 600, ráadásul a Hydro GD 550W Gold is hasonló áron megy.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#136241) Paxker315 válasza DravenMoral (#136239) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi, nincs szükségem jelenleg tápra, ha mégis vennék, szerintem más gyártó termékére voksolnék :)

Koko52: megbízható, azzal nem vitatkozik senki. De vannak korszerűbbek, "kívánatosabbak", jobb ár:érték arányúak.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#136242) DravenMoral válasza Paxker315 (#136241) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szívesen fogadnék pár ilyen tápot, link formájában.
Hamarosan úgyis néznem kell egyet, és ezeknél jobb árban, ilyen felszereltséggel nem találtam. ;)

(#136243) nexwo válasza DravenMoral (#136242) üzenetére


nexwo
őstag

Az oldalon ajánlott kalkulátor is szuper és most ezt fogom próbálni: https://www.bequiet.com/hu/powersupply/1543

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#136244) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

Seasonic Core GC 500W Gold az EMAG-nál az alábbi két elérhetőségnél rendelhető.
Mi lehet a különbség a 2 lehetőség között ha a táp típusa ugyanaz.
I. [link]
II. [link]

(az I. linken lévőt rendeltem meg egy "eldurrant" FSP Raider 550 pótlására és csak most láttam, hogy ugyanaz(?) a táp van kicsit drágábban)

(#136245) koxx válasza Frenk (#136244) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyiket az emag forgalmazza a masikat a bestmarkt.

(#136246) palfitom válasza Frenk (#136244) üzenetére


palfitom
félisten

A drágábbat nem az emag, hanem a bestmark forgalmazza.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#136247) Frenk válasza palfitom (#136246) üzenetére


Frenk
aktív tag

Köszönöm.

(#136248) Cs1csó válasza koko52 (#136236) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az FSP középkategóriában nagyon jó tápokat gyárt, de figyelni kell, hogy ne csoportos feszszabályzós legyen. A Hyper M régi nem ajánlott típus.
Ami most szerintem jó az az FSP Hydro Pro 500 21k körüli áron. Bár 24k-ért már van a Seasoinc Core GC Gold.

(#136249) Fenn3gyer3k


Fenn3gyer3k
tag

Sziasztok

Ehez a konfigurációhoz keresnék tápegységet 35 max 40k körül.

Gigabyte Z390 Gaming X
i9 9900k
be quiet! Dark Rock Pro 4
4x8gb ram
Radeon RX 6800
1db m.2 Nvme
1db SSD
1db HDD
4db 14cm ventillátor
Phanteks Eclipse P500A

(Ha ebben az árkategóriában lehetséges akkor szeretném, hogy szépen lehessen hajlitani elvezetni a vezetéket és aránylag jól nézzen ki, szóval ne legyen sárga piros stb... Hanem szép harisnyázott egyszínű)

[ Szerkesztve ]

(#136250) Paxker315 válasza DravenMoral (#136242) üzenetére


Paxker315
addikt

Hali! Bár nem vagyok LTT fan, de, egész pofás a folyamatosan toldott-foldott "tier list"-jük

Egyébként az "unalomig csitált" Seasonic Focus GX [link] , Bitfenix Formula és Whisper [link] széria, Corsair RM, RMx és TXm [link] szériák, Super Flower Leadex,

katasztrófa a helyzet :O :'( :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.