Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135101) bdlackoo válasza syberia (#135094) üzenetére


bdlackoo
tag

THX! ez a 78% az 5600xt-vel volt. Keveseltem, volt valami bios frissites mizeria vele...

@Chaser "egy bq! pure power 11 400W CM tápom van"

koszi

dinosaurs are jesus ponies

(#135102) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na skacok ,akkor mondom a történetem ,jöhetnek a nasik....

Ma + 2 db tápegységet hoztam haza ismét ,egyszer direkt rá próbáltam ufó bolt kívül egy olyan termékre ,amit ismerek már ,járt nálam ,RMx2018 személyében.

Itt van egy mai számla ,a tápról képeket már felesleges mutatnom:
[kép]

Beszerelve azonnal jött a sercegő hang ,3 napot sem kellett várnom vele mint az alza s terméknél ,pont úgy mint a tegnapi Evga! ———- Ennyi eset után most már komolyan elgondolkodom ,hogy nálam valami nem stimmel az áram hálózattal ,pedig feszültség védelemmel ellátott elosztót is használok.
Az ufós bolt lehordásában meg nem volt igazam ,ezzel az esettel be is igazolodott.
Hírtelen felindulásból lehordtam nektek ,de ennyi eset után sztem ti sem tettetek volna másképp.

Vissza vittem délután ,kicseréltem egy FSP PRo G re ,
[kép]
[kép]
[kép]

Itt is jön hang a tápegységből de nagyon-nagyon halkan ,csak akkor hallani ha a táp ventihez rakom a fülem ,viszont ez már nem sercegés meg ciripelés meg zúgás ,inkább olyasmi ,mint mikor egy venti alacsony rpm el mozog (állnak a ventik) ,egyfajta működési hang ,....

Lehet hogy minden táp ki add egyfajta hangot csak eddig nem figyeltem oda rá ,és én viszem túlzásba ,vagy nagyon rossz minőségű az áram hálózat ,annak ellenére hogy feszültség védelemmel ellátott elosztót használok?
Nem tudok már mit mondani erre komolyan ,örülök hogy hibátlan a gépem ennyi táp csere után is ,de nagyon fontos azt hozzá tennem ,a CX450M ből soha nem jött ki semmilyen furcsa hang ,és természetesen ezzel a géppel használtam....

FSP hydro Pro G mindenesetre számomra egy nagy meglepetés ,semmilyen ciripelés és magas frekvenciás hangot nem produkál ,eddig a venti hangját sem hallottam ,én úgy gondolom egy nagyon jó tápegység ő is .....

Ne haragudjatok ,hogy itt szemetelek ,de 20 éves pc pályafutásom során ilyen érdekes jelenségeket még nem tapasztaltam ,eze után nem hibáztatok egy tápegységet sem amiket haza hoztam ,egyik sem volt gagyi ,talán az Evga.... ,de biztosan nálam gerjed vlmi vlmivel vagy ezek már alapból mind ilyenek.

(#135103) Chaser válasza syberia (#135100) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, akkor legalább nem én vagyok béna

bdlackoo
közben leesett, másnak akartam vlaszolni
jó lesz a táp, bq! kalkulátor szerencsére nem alulbecsül, 10-20%-kal inkább fölé
volt 5600xt-m, maxra terhelve 160w - emelet órajelű bios-szal - , játék alatt 3600-tal 240w volt a max konnektorból ac od-vel - 450-es gold táppal - , ami zabálja a gpu-t és cpu-t is
5700 xt-nek sokkal nagyobb étvágya van, azt már nem feltétlen erőltetném beszabályzás nélkül

szerk:
TechN7ne
hálózatot direkt nem akartam mondai, nehogy rád hozzam a frászt ( :
viszont, próbaképp én megnézném a túlfeszvédős elosztó nélkül is azt a gépet
led-es világítás pl nagyon érzékeny a "hektikus" bejövő ac-ra, gondolom neked is van, ha nem szokott össze-vissza pilácsolni nagy gond nem lehet a hálózattal

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135104) Apollo_21 válasza TechN7ne (#135074) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bazzzeg :D
2napig nemjövök és megy a tápegységkálvária? :D
Nem irigyellek

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#135105) TechN7ne válasza Chaser (#135103) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek az értékek nem magasak egy kicsit?
Eddig mindegyik egy picit alatta volt 20 al kb. más egységgel.

Régi CX az most nem ugrik be ,csak a mostani nyóc ,amit eddig kipróbáltam. :DDD
Am a vga bol szinte semmi hang/ciripelés nem jön terhelés alatt ,ebből a szempontból eddig ő a legjobb.

(#135106) nrg_52 válasza TechN7ne (#135102) üzenetére


nrg_52
addikt

Biztos nem a fuled zug?:DDD:DDD:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#135107) chrisx1 válasza syberia (#135098) üzenetére


chrisx1
tag

Ebből a Hydro-ból, amit ajánlottál, nem létezik félig moduláris, vagy csak én nem látom?
Vagy esetleg tudod melyik fél moduláris fsp-nek hasonló, vagy egyező a belseje?

Köszi! :R

(#135108) ANOka válasza ANOka (#134802) üzenetére


ANOka
őstag

Rákérdeztem a gyártónál arra, hogy Bitfenix Whisper M esetén milyen kábelt javasolnak ahhoz, ha az alaplapon 8+4 PIN-es 12V-os csatlakozás van.
Válaszban linkelték ezt a videót. (Le kell tölteni, mert közvetlenül nézhetetlen, olyan lassú a tárhely.)
De a lényeg - ha jól láttam - gyakorlatilag a táp egy VGA feliratú kimenetére rákötött egy 4+4 PIN-es (gyári) CPU kábelt. Vagyis ez gyárilag támogatott megoldás! :Y :D

Idézet a válaszból:
"Note: Our Whisper is designed to be able to do this if you want to do same thing on other PSU please ask their vendor or customer service."

(#135109) Chaser válasza TechN7ne (#135105) üzenetére


Chaser
titán

ez sw-es mérés, és egyébként, bőven az atx szabványon belül vannak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135110) TechN7ne válasza Chaser (#135103) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kikapcsoltam minden led et ,alaplap ,vga ,ventiket is lehúztam ,még a vga t is kiszedtem ,kipróbáltam már szinte az összes konektort a 76nm es lakásban ,..

Morog halkan a táp ,működés közben.
Az összes ezt csinálta ,nem értek semmit.

Keresek rá a neten hogy ez mit jelent ,csak is rosszat minden esetben ,táp csere ,nem szabad így használni ,stb.
Feladom ,nem tudok mit kezdeni ,

Van studio mikrofonom ,fel is tudnám venni megmutatni ,csak nem tudom hova töltsem fel youtube on kívül.

(#135111) bonat válasza TechN7ne (#135105) üzenetére


bonat
senior tag

írtad korábban, hogy az RM650x kicsit zizegett, mivel én is hasonló (RM750x) tápot szándékozok venni, ezért rákerestem egy kicsit, hogy mi is ez valójában.
Ezt találtam: [link]
Itt csinált egy srác videót is a 40dB-es zajról.
A lényeg, hogy a legalján valaki elvileg rá is jön, hogy mi a gond. (nem szűr rendesen egy alkatrész)
Beszarás, hogy egy majdnem 50e-be kerülő tápban ilyen hibák legyenek. :Y

Itt egy másik is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#135112) TechN7ne válasza bonat (#135111) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan ezt a jelenséget / hangot írtam le pár napja a RMx szériáról ,és a második - másik boltban szerzett példány sem volt jobb ,sőt!

Nagyon sötétben tapogatózunk uraim.

(#135113) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Off a kérdés kissé (elnézést érte), viszont szerintem itt vannak hozzáértők a témában és lehet, hogy hülyeségekre gondolok, de nyugodtabb lennék, ha tudnám. :D
Jelenlegi konfigom i5-2500 / Giga B75M D3H / GTX 950 / 2x2 GB Corsair + 4GB Kingmax alatt egy ~ 8-9 éves Chieftec GPA-400S8 van. Nemrég kis eltéréssel a RAM-ok sorra kezdtek kidőlni. Emiatt a másodlagos gépemből kivettem a 2x4 GB Kingmax-ot, erre most szeptemberben megint elromlott az egyik. Szóval most az 5 db memóriából 1 működik. Kipróbáltam a másik konfigomban is, ugyanez a helyzet. Egyszerűen annyi történik, hogy a hibás RAM-okkal indítás után nem ad képet (boot logót sem), majd újraindul. Ezért most a két gépem között ezt az egy darab RAM-ot hurcolom.
Szóval ehhez kapcsolódó kérdése(i)m:
Előfordulhat, hogy a táp szép csendben nyírbálja a memóriákat kifelé? Létezhet ilyen? Valamint másik ilyen kérdés, hogy gyengülő táp okozhat teljesítmény romlást? Azonos feltétel mellett ugyanezzel az egy darab RAM-mal i5-2500 + B75M + A400 SSD + GTX 950 vs i3-4150 + H81M + A400 SSD + RX 560 (CTG-400-80P) utóbbi kevésbé "haldoklik" ezzel a 4GB-tal általános felhasználás és játék alatt is. [Konkrét példa: LoL az i5 alatt volt, hogy meg is fagyott másodpercekre, az i3 alatt pedig nem is laggolt]
Fontos kérdés lenne, mert már unom ezt az állandó toldozgatást, így cserélném az i5-ös félkonfigot 1151-re (i3-8100 / Asus H310M deszka / 8GB DDR4), és nem szívesen kockáztatnám meg, hogy tönkre tegye.
Abban az esetben, ha fennáll ennek a veszélye, milyen tápot érdemes venni ez alá ~13-14k magasságig? (Edigitalból / Debreceni boltból lenne a legjobb, mert személyesen át tudom venni)

Tudom, hogy kissé komplex feladat, de sok a kérdőjel, így aki tud segíteni, előre is köszönöm! :B :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#135114) Cs1csó válasza SkiDev (#135113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alaplap is problémás lehet nem csak a tápegység. Az Edigital jó bolt de tápegység vásárlására nem való.

(#135115) KAMELOT válasza TechN7ne (#135112) üzenetére


KAMELOT
titán

Már csak egy lehetőség maradt. Venni egy házat és odaköltözni. Legalább 200nm legyen :)

Skidev: nagy valószínűséggel az alaplap már rossz. Amit tudsz add el és vegyél használt vagy új konfigot.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#135116) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Segítséget kérnék: Keresek 500-600W-os szegmensben, ha lehet minél jobb tanúsítvánnyal rendelkező 20eFt körüli tápegységet, minél több garival. FSP Rader 550 már nem kapható sajnos. A fentebb linkelt FSP Fortron HYDRO PRO 500W jó lehet? Esetleg a téma összefoglalóba dobnátok párat ársávonként? :R

[ Szerkesztve ]

(#135117) flexxx2 válasza SkiDev (#135113) üzenetére


flexxx2
őstag

Én csinálnék egy alaplapi elem cserét is, és utána újra raknám a BIOS-t. Nekem hasonló bajom volt, és azt hittem a RAM v. alaplapi ram slot rossz, de ez megjavította.

(#135118) need


need
addikt

Sziasztok..
Már pár napja figyelem a gépemet mint ha csörögne benne valami és főleg akkor ha játszom amikor nagyobb teljesítményt vesz fel a gép..
Ma leszedtem az oldalát és figyeltem kis terhelés után az vettem észre hogy a tápegység..
ez a tápot 2018 vettem még pedig a Rufusznál.. a típusa
EVGA SuperNOVA 750 BQ 80+ Bronze 750 W moduláris
Ha még nem járt le a garanciája akkor vissza viszem.. de ha igen akkor ki lehet cserélni benne a ventilátort..??
és jön a kérdés még hogy most egy kicsit csörög így használhatom e a gépet vagy inkább ne..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#135119) chrisx1


chrisx1
tag

Segítsetek kérlek!

Napok óta rágódom, hogy mit válasszak, de nem jutok dűlőre! Nem szeretnék 30000 forint fölé menni, de szeretnék valami tartósat, megbízhatót 500-600w között! Környezetemben erőltetik a Seasonic-ot, ezért nézegetem a Core Gc 650-et, de azon kívül, hogy ez az isten, nem tudok róla semmit. Aztán néztem egy Corsair TX550M-et, amiről azt olvastam, hogy a Great Wall gyártja a belét, és japán kondik vannak benne. Great Wall egyébként nekem ilyen fekete bárány, mert külföldi oldalakon kerülendőnek titulálták pár helyen, de fogalmam nincs, mi az oka. Fsp Hydro GE 550 van még a listámon, ami állítólag részben japán béléssel van... Fsp egyébként szimpatikus lenne, de munkatársam szerint sokban olcsó alkatrészek vannak már, így ő inkább Seasonicra menne. A Seasonic, és a Corsair 7 év , az Fsp pedig 5 év garanciával van. Egyébként már nem érdekel, hogy moduláris, vagy sem, csak legyen már valami, ami jó, megbízható, esetleg nem sértődöm meg, ha nem zakatol egy éven belül a venti. Kb. Ryzen 3600/ 5600xt / két ssd / 4-5 venti a házon lenne a konfiguráció.

Köszönöm! :R

(#135120) KAMELOT válasza flexxx2 (#135117) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez is egy lehetőség!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#135121) syberia válasza need (#135118) üzenetére


syberia
veterán

Nem érhet bele egy kicsit a ventilátor a hűtőrácsba? Cserélhető benne a ventilátor.

https://howbad.info/

(#135122) syberia válasza chrisx1 (#135119) üzenetére


syberia
veterán

Ezek mind ajánlott típusok, az Fsp Hydro GE 550 viszont kissé túlárazott a tudásához képest. Sokkal jobb választás nála a Super Flower Leadex III 550W Gold. Elektronikai paraméterekben és halkságban (kapcsolható félpasszív) is jobb a többinél.

https://howbad.info/

(#135123) Chaser válasza TechN7ne (#135110) üzenetére


Chaser
titán

simán lehet, hogy a vga lesz a gyenge láncszem, csak a mára elavult régebbi corsair védelmei nem reagálnak rá, ha rám hallgatsz, másik tápot már nem próbálsz be

need
evga rma világon egyik legjobb, oldalukon meg tudod nézni a gart, de super novára első blikkre legalább 5 év van, maiakra már 10, ha esetleg a bolt 1-2 év gart adott volna - amit egyébként szeretnek adni -
de lehet egyszerűbb az életed egy venti cserével

chrisx1
a core gc nagyon nem az isten, belépő, csak rá kell nézni
gx-től kezdődik ott az élet
hydro gd és ge is japán kondis, nézd meg a gyártói oldalt, munkatársad keveri a belépő fps verziókkal
a gépedhez egyébként 450w is bőven sok, max 50%-kal tudnád leterhelni
olcsón bq! pure power 11 400w is bőven elég neked sztem - ez nem japán kondis, jó venti, halk, fsp belső, 5 év gar, ez utóbbi a necces, mert itthon legtöbb bolt nem adja meg, de 5 évvel jó vétel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135124) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok, ezekről kérhetnék véleményt? (10 év gari van rájuk! A nagyobbat nézegettem már a múltkor is, csak kíváncsi lennék, hogy ajánljátok-e? Következő gépembe is jó lesz 1-2 év múlva):
- Corsair RM750x (2018)
- Corsair RM850x (2018)

Köszönöm, üdv! ;)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#135125) Chaser válasza Mauddip (#135124) üzenetére


Chaser
titán

mindkettő rendben van, ha nem akarsz 3080-at venni akkor viszont már feleslegesen nagy a 750-es is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135126) Mauddip válasza Chaser (#135125) üzenetére


Mauddip
aktív tag

3070-et akarok majd hamarosan, és van egy csomó winyó és 6db nagyobb venti a gépemben, úgyhogy biztosra akarok menni, meg hát 10 év gari, tudod! :)
Mostani FPS Raider II 550W valamiért elkezdett kattogni, mikor húzott gép mellett játszok valami combosabb játékkal. Aztán ha már veszek , akkor nem akarom én már cserélgetni a kövi 10 évben mondjuk. Ezért gondoltam a nagyobbat most.
(Várható, hogy többet fog fogyasztani emiatt, vagy úgyis az alkatrészeken múlik majd?)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#135127) Chaser válasza Mauddip (#135126) üzenetére


Chaser
titán

10 év gari van a 650-esre is :)
3070 mellé bőven elég lesz több hdd-vel is
idle terhelésed lehet sokkal rosszabb nagyobb táppal
a raider 2 már nem mai gyerek, belenézhets hogy állnak akondik
alzán van egy felbontott 650-es 36e-ért, az elég korrekt mai árakon - ha azt nézem h hitvány ft és covid előtt az új volt 36e, akkor azért annyira nem :d most 44e az új -
persze ha 750-est akarsz vegyél azt, ventik fogyasztása elhanyagolható, még egy ótvar is max 3w-ot eszik, hdd-k száma indulásnál számít, utána már csak malmoznak 2-3w-tal max

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135128) Mauddip válasza Chaser (#135127) üzenetére


Mauddip
aktív tag

"idle terhelésed lehet sokkal rosszabb nagyobb táppal"
Ez bármi másnak (táp/többi alkatrész) okoz gondot, azon kívül, h kicsivel több áramot fogyaszt a PC?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#135129) TechN7ne válasza TechN7ne (#135110) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,nagyon érdekes dologra jöttem rá ,ennyi táp csere után nem hagyott a kíváncsiság ,alig aludtam az éjjel....

Eddig végig be volt kapcsolva az eco mode ,a tápegységet kihelyeztem a gépből ,hogy meg nézzem alkatrészenként mit produkál ,marad ez a furcsa hang amit alapból kiadd magából már a nagyon sokadik egység.
Eljutottam odáig ,hogy hiba és morgás nélkül üzemel az összes alkatrészemmel együtt ha nincs begyömöszölve a gépházba (Zalman Neo 9 ház - csere érett már rég).

Ebben a felállásba annyira halk lett a tápegység ,hogy az állam leesett ,eltűnt a “halk morgás” is eco mode maradva...

[kép]

Vissza raktam és ismét elkezdett halkan morogni ,
erre ki kapcsoltam az eco mode t és aktív venti mellett már nem is “morog” gápázban sem!

Lényeg ,tápegység hangtalan és hibátlan eco mode t használva gépházon kívül ,gépházban meg eco mode t ki kellett lőni és aktív ventivel lett hangtalan és hibátlan.
Továbbiakban van 3-4 napja hogy jobb legyen a listán szereplő alza s RMx nél ,a BQ pp 11 nél ,a Prime GX nél ,Evga g5 öt meg nem említem mert csak 5 percet volt a gépemben.

Ennyire rossz a tápegység szellőzése ebben a gépházban a diagnózis alapján ,viszont azt még sem jelenthette volna ,hogy ezek a 30-40-50k s tápegységek ne bírják ki a zord körülményeket.
Az is lehet egy másik felállás ,hogy ezek az “új” eco mode os tápegységek venti vezérlője ereszti ki magából az érdekesnél érdekesebb hangokat ,de végül úgy is kiderül az igazság és egy hatalmasat nevetek ,hogy ez miatt mennyit kellett szenvednem.

[ Szerkesztve ]

(#135130) Chaser válasza Mauddip (#135128) üzenetére


Chaser
titán

a komponenseknek nem okoz gondot, a sárgolyónknak okozza "csak" a felesleges többletfogyasztás, sok kicsi sokra megy elven

TechN7ne
az alzánál biztos nem mosolyognak a visszavitt tápok miatt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135131) TechN7ne válasza Chaser (#135130) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pont hogy igen az az érdekes ennek ellenére ,még utoljára mikor vissza mentem sokadjára a pénzért a pénztáros srácra rá kérdeztem hogy miért történik velem ilyen ,nem járok szerencsével 8x szereltem már ki-be tápegységet ,megkérdeztem azt melyikből megy vissza a legkevesebb ,akkor ajánlotta az Evga t ami még véletlen sem volt tervben ,azért jött olyan váratlanul az a típus.

Nagyon kedvesek ,aranyosak ,korrektek voltak végig ,le a kalappal elöttük és bocsánat mégegyszer a lehordásért! :K

Seasonic ok viszont frankon nagyon idegesített ,nagyon ciripelt és perzselt ,őket mindenképp vissza vittem volna.
2db RMx 2018 sem volt korrekt ,a legutóbbi használat nélkül is első indításnál nyomta már az elektromos muzsikát ——- Evga G5 úgy szintén

[ Szerkesztve ]

(#135132) Grave_444 válasza TechN7ne (#135131) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Alig néznek hülyének.
Szerintem már az agyadra ment, ez nem normális amit csinálsz.
Persze a saját dolgot, de mi lenne, ha nem szemetelnéd ezekkel tele a topikot?

Egyik táp sem gagyi, hiába húzod le, ugyanúgy ajánlott típus marad mind.

(#135133) Chaser válasza TechN7ne (#135131) üzenetére


Chaser
titán

újra van személyes visszavétel náluk? covid miatt nyáron lefújták azt tudom
én is megkérdeztem, hogy sűrűn visznek-e vissza seasonicot, de azt mondták h nem, lehet sokan nem ilyen finnyásak mint mink' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135134) KAMELOT válasza TechN7ne (#135131) üzenetére


KAMELOT
titán

Eco mode totál felesleges. Nekem a venti azt sem tudom hány órát ment, ha egyáltalán bekapcsolt :D
Kíváncsi lennék milyen az a általad hallott hang :F

Grave444: érdekes lehet. '' csávó visszahozta valami morog a tápban. Kipróbáljuk... Hát itt nem morog semmi'' :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#135135) UnSkilleD válasza TechN7ne (#135131) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

az mi hogy "perzsel"?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135136) TechN7ne válasza Grave_444 (#135132) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Eddig naponta hoztam el 1 ,2db tápegységet amiről leírtam a tapasztalataimat ,pont ez nem a szemetelés ,hanem a “Melyik tápegységet vegyem“ témába bele nagyon is tartozik ,hisz érdekli az embereket hogy mit kapnak a pénzükért ,egy országban élünk.

Szted ez a sok ideg ,meg szerelés ,meg mászkálás ,meg pénz annyira happy?
Én vásárló vagyok ,nem eladó :N

UnSkilleD
Annyira erősen ciripeltek az ÉN vgam al ,hogy szinte már átmentek perzselésbe ,természetesen ez más vga val nem biztos hogy így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#135137) bonat válasza TechN7ne (#135136) üzenetére


bonat
senior tag

inkább figyeld az FSP-t! ;]
engem most az érdekel mi lesz vele :C
már a fél adag popcornt megettem..... :DDD

(#135138) Zozzant válasza UnSkilleD (#135135) üzenetére


Zozzant
addikt

Szalonnasütéskor mikor már leégett a tűz és csak parázs van. Na az perzsel. Főleg a szalonnát ha közel teszed :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#135139) TechN7ne válasza bonat (#135137) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Engem is nagyon!
Eddig most aktív ventivel hangtalan ,a BQ pp11 és az első Alza s RMx 3 napig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#135140) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Köszönöm a tippeket az új tápra végül maradtam a Seasonic vonalon de úgy gondoltam, hogy elég lesz nekem hosszabb távra az 500W-s darab is így le is csaptam egy olyanra. Pixelnél volt is készleten és még olcsóbb is volt pár ezressel, 10 év garival.

Az új táppal kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor a táp(Seasonic SGX 500) felől hallani egy kattanó hangot, mintha egy relé kapcsolna. Ez normális jelenség? Mert a régi tápomnál ami megdöglött(XFX XTR550) nem emlékszem ilyesmire(vagy csak nem volt észrevehető).

Hello darkness, my old friend...

(#135141) bonat válasza Horvi (#135140) üzenetére


bonat
senior tag

normális

(#135142) Cs1csó válasza Horvi (#135140) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, a relét hallod, rendben van.

(#135143) Silex válasza syberia (#135098) üzenetére


Silex
aktív tag

Köszönöm a segítséget, Chaser-nek is!
Kutakodtam, nézelődtem még egy kicsit,
végül vissza kanyoradtam ide, ez lett.
(FSP Hydro Pro 500W)
Minden jót, pöpec gépeket, penge tápokat! :)

(#135144) TechN7ne válasza Chaser (#135133) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

2x kell menni egy termék leadásánál ,egyszer a reklamációs pulthoz ,erre adott egy szabad gép ahol meg kell adnod a számlád sorozatszámát ,beírni pár személyes adatott (email ,telefonszám ,hiba leírása vagy hibátlan) ,kapsz egy matricát amit rá kell raknod a visszavitt termék dobozára ,majd bedobod ott helyszínen egy erre a célra előállított ládikóba.
Elméletileg 24 óra múlva kapod meg max. az értesítést a jóváírásról ,gyakorlatilag meg eddig míg haza értem (30 perc) ,már jött is az sms és az email hogy mehetek vissza a vételárért.

(#135145) Horvi válasza bonat (#135141) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm, neked is csicso82

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#135146) Chaser válasza TechN7ne (#135144) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, tehát a régi módszer most sem él, ott csak sorszámot kellett húzni, aztán egyből vissza is adták a zsetont ahogy átvették/megnézték a terméket
mondjuk nagyon remélem, hogy most nem nyúlok bele semmivel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135147) Grave_444 válasza TechN7ne (#135136) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ilyen formában igen, mert "nem a tápokkal, hanem a felhasználóval van a gond".

[ Szerkesztve ]

(#135148) TechN7ne válasza Grave_444 (#135147) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Majd ha lesz szakmai személyes tapasztalatod a fent szerepelt 5db tápegységgel legalább ,akkor majd elfogadom a vádaskodást ,
Addig meg inkább maradj csendben és tanulj ,ha legalább van annyi eszed .

[ Szerkesztve ]

(#135149) Grave_444 válasza TechN7ne (#135148) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kell elfogadnod.
Annyit viszont megtehetnél, hogy a személyes kálváriádat csak a végén írod ide, amikor már megvan a befutó. Ebben a formában nem lesz mérvadó egyik táppal szemben sem a kritikád, mivel abszurd dolgok miatt állsz el a vásárlástól. Az emberek döntő többségének tökéletesek az említett darabok. Nem azért, mert kompromisszumképesek, hanem mert nem ment az agyukra ez az egész.

Persze ez az én véleményem, nem kell egyeznie másokéval.
Végig sem olvastam mindent, mert nem érdekel. Lehet ezzel más is így van és tele van a regényeiddel a topik. Igaz lehet ignorolni prémiummal. :)

[ Szerkesztve ]

(#135150) ddoki válasza TechN7ne (#135148) üzenetére


ddoki
csendes tag

Na ebbe most én is beszállok. Grave444-nek igaza van. Neked sincs szakmai tapasztalatod, cserébe viszont tele a topik a picsogásoddal.

"Addig meg inkább maradj csendben és tanulj ,ha legalább van annyi eszed ."
És látom a parasztképzőt is elvégezted közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.