Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121351) _Atesz válasza jeni (#121350) üzenetére


_Atesz
addikt

Volt a zacsin egy kis lyuk, de aligha azon húztak ki kábeleket, szerintem megpróbálják elsumákolni a másik zacsit, de már írtam nekik.. Asszem lesz baseball ütővel zacsipacsi..

Visszatérve a fogyasztásra, ha napi 12 órát megy a gép, 3w különbséggel számolva, úgy 36w egy nap alatt, egy hónapban kb. 1 kw, az kb. 40ft. Egy évben tehát kb. 500ft pluszt jelent. Nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#121352) jeni válasza _Atesz (#121351) üzenetére


jeni
félisten

feltehetőleg ezért adják olcsóbban mert valami "konténerben" hozták meg OEM-ként csomagolva.
a zacsi az le volt hegesztve nálam.
rákérdeztem amúgy ezekre. ő sem tudna megrendelni,sőt Kínából a gyártó sem tudja vagy nem akarja külön a hiányzókat elküldeni rendelésre sem! még a mester sem tudná beszerezni a hiányzókat.

így marad a spéci mód vagyis a legyártás annyit amennyire szükség van vagy lenne.

úgy gondolom a CPU 4+4 kábelből még egy szál kellene amennyiben Ryzen TR4 rendszert szeretne valaki használni.

amúgy több VGA kábel van benne pontosabban 6db amire nem igen van szükség rá,legfeljebb 2db.

(#121353) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Üdv,

Taichi X470(nem fix de hasonló kaliberek)
Ryzen 5 2600 és Ryzen 7 2700X között lenne majd valamelyik proci(1700-1800X is stb)
16GB DDR4 3000-3200Mhz(lehet RGBs lesz és b-dieos)
VGA most vagy egy régi de olcsó R9 290-290X vagy Vega 64
Thermaltake Versa n24-es gépház amibe majd minden lehető helyre menne egy RGB-s venti(thermaltake riing 12 led rgb van kinézve)
1TB WD HDD meg majd egy SSD ami valszeg Samsung EVO 860 500GB ( a legújabb örület ez az nvme vagy micsoda abba nem vagy biztos,hogy lesz de akkor számolgatás miatt abból is egy kb 250gb-os)

Trendet elnézve az RTX kártyák viszonylag alacsony fogyasztásuak +nincs SLI lehetőség,AMDs karik éhesebbek mind viszont ha csak R9-be újitok akkor majd az új navira fogok késöbb beruházni szerintem,amiknek a TDPje még ismeretlen)

Eddigi tápok amiket kinéztem :

1., EVGA Supernova 750W G2
2., Be Quiet! Dark Power Pro P11 750W Platinum
3., Be Quiet Straight Power E9 680W
4., SEASONIC M12 II Evo 620W
5., Be quiet! Dark Power Pro 11 850 W 80+ Platinum

Az utolsót kivéve mindegyik használt,de van amihez még jár garancia vagy próbagari.
A gépet természetes OC-znám amennyire csak lehet léghűtésből kihozni. (CPU,RAM,VGA) Játékra és streamelésre lenne használva a gép.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#121354) mghltm válasza _Atesz (#121349) üzenetére


mghltm
addikt

nagyon koszonom a beszamolot! elozetesen nagyobb kulonbseget vartam / josoltam, meglepoen jok lettek az eredmenyek. 20000-ert ( nekem ) bb volt meg sata kabelek nelkul is.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#121355) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg van olyan Seasonic táp, aminek nagyon rugalmasak és könnyen hajlíthatóak a kábelei? Csak Seasonic érdekel, más gyártók tápjai számomra futottak még kategória.
Sajnos a G550-em kábelei olyan merevek, hogy nem tudom normálisan elrendezni a házamban a 3db HDD-t és 2db SSD-t (az egyik SSD-m kb. 45°-ban az égnek mered...), továbbá már lassan 7 éves, a ventilátor is enyhén ciripelget (porszűrő van előtte, tehát egy porszem sincs a lapátokon), és ideje lenne lecserélni. Konkrétan a ph-n tesztelt példány az enyém: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121356) _Atesz válasza mghltm (#121354) üzenetére


_Atesz
addikt

Nagyon szívesen. Egyelőre csak a hiányzó kábelek bosszantanak.
Majd ha lesz átalakító, akkor összefoglalom az eredményeket egy írásban.


jeni

Offtotyikban válaszolok: link

[ Szerkesztve ]

(#121357) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#121353) üzenetére


AsakuraDave
őstag

+új ryzen proci is tervezett (3000es széria, ryzen 2nd gen)

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#121358) villifog válasza _Atesz (#121356) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Azt lehet esetleg tudni, hogy maga a tápegység valami bontatlan dobozban (gyári origi) érkezik-e, vagy oem és csak olyan dobozba amilyenbe belerakták? A kérdésem arra irányul, hogy egyértelműen kiderül zsír új-e a tápegység?

(#121359) tsi


tsi
tag

Hohóó, közben kiderült hogy HX650-es Corsair van a régi gépemben, ami tulajdonképp egy Seasonic, és különösen ajánlott... Nocsak nocsak. Végül aztán a 750-es Seasonic (Focus Plus Platinum) ment az új gépbe, ki tudja milyen VGA-t hoz majd bele a távoli jövő.

(#121360) mghltm válasza vzsryl (#121355) üzenetére


mghltm
addikt

ami a g550 szintjen van vagy felette: focus / focus plus / prime / prime ultra. ezekbol van gold / platina / titan hatasfoku, reszben vagy teljesen modularisak. a kabeleik:

The cables are a mixture of sleeved (ATX, CPU and PCIe) and flat ribbon style (peripherals), for ease of routing.

a harisnyazottak nehezebben vezethetoek el, a periferiak viszont egesz jol.

1. rendelj egyet az igenyeidnek megfelelokbol es ha nem szimpatikusak a kabelek, akkor elallsz a vasarlastol 14 napon belul.

2. ha elfer a hazadban egy meretes peldany, az 1200w-os prime platina most csak 25e es olyan kabeleket csinaltatsz melle, amilyet szeretnel.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#121361) vzsryl válasza mghltm (#121360) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Rufusznál be vannak rúgva? Az biztos, hogy hiába rendelném meg ennyiért... Jönne másnap egy email, hogy nem áll módjukban ezen az áron leszállítani.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121362) MMIX válasza vzsryl (#121355) üzenetére


MMIX
addikt

Van, de az ára is rugalmasabb/nyúlik. :) Magyar boltban is van. A SnowSilent-tel van egy árban.


Seasonic Focus+ Gold 550W PCGH-Edition pcgameshardware.de

Nem gyári kábel nem tudom melyik márkánál van.

[ Szerkesztve ]

(#121363) jeni válasza vzsryl (#121361) üzenetére


jeni
félisten

pár napja még 20000Ft volt 1 órán át. most tényleg 25000Ft

(#121364) vzsryl válasza jeni (#121363) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt ennyiért nem biztos, hogy ki tudom hagyni, pedig maxon kb. 280-300W-ot tud kérni a gépem a táptól. :DDD Kérdés, hogy a Xigmatek Utgardba be tudom-e applikálni, vagy vennem kéne már egy USB 3.0-s, modernebb kuckót, amibe elfér egy ilyen szörnyeteg.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121365) Ciccuka válasza villifog (#121358) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennek eleve ez a cikkszáma:
SSR-1200PD_BULK
Mining Specific Power Supply

vzsryl
Kb. +30mm hosszban

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#121366) vzsryl válasza Ciccuka (#121365) üzenetére


vzsryl
nagyúr

20mm, de az Utgard alján a ventilátor "ágy" útban lenne a kábel kivezetésnél.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121367) _Atesz válasza vzsryl (#121366) üzenetére


_Atesz
addikt

150X140X86mm a szabvány ATX, ehhez képest 150X170X86mm az 1200-as SS, tehát 30mm-rel hosszabb. Az a 3cm nem nagy difi, bár erről pár hölgy lehet mást mondana.. :DDD

(#121368) vzsryl válasza _Atesz (#121367) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Bakker, elnéztem, igazatok van. Hát akkor így tényleg nem tudom beapplikálni. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121369) MMIX


MMIX
addikt

11db 650W 80+Gold full-moduláris tápegység tesztje. www.expreview.com

1. Antec HCG Gold (High Current Gamer)
2. Seasonic Focus+
3. SuperFlower Leadex
4. EVGA Supernova G+
5. NZXT E650
6. DeepCool Gamer Storm
7. Sama Forza Pure Power
8. Corsair RMx
9. Segotep KL (KunLun)
10. InWin Premium Basic Series PB
11. SilverStone Strider Gold S

Google fordító

Seasonic (1,2,5)
CWT (6) CWT GPU
HighPower (10,11) a 10-es lehet a Sharkoon Zero Cool a kapcsolók mást csinálnak a hátulján.
GreatWall (8)
FSP (4)
Sama (7)
Segotep (9)
SuperFlower (3)

[ Szerkesztve ]

(#121370) MMIX válasza MMIX (#121369) üzenetére


MMIX
addikt

GreatWall (8) Lehet mégis CWT pont kifogytak a kondenzátor tetején a matricából és tollal húzott rá egy piros vonalat.

Corsair RMx-ből kettő van a régi és a 2018-as kiadás.

(#121371) mghltm válasza vzsryl (#121368) üzenetére


mghltm
addikt

ugy latom 4 csavar eltavolitasa utan kiveheto a muanyag keret, persze fel kell aldozni az also ventit...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#121372) _Atesz válasza villifog (#121358) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem derül ki egyértelműen, egy papírdobozban érkezett, foam közé téve, a kábelek meg egy lehegesztett celofánszerű zacsiban voltak.
Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy bárki használta volna korábban.

(#121373) jeni válasza villifog (#121358) üzenetére


jeni
félisten

Annyit tennék hozzá,hogy nagyon új szagú a tápegység. A csavarok helyein nincsenek kopások. A címkén rajta vannak a fóliák. A fedőlemezen a csavar helyén ott a garancia (warranty) matrica is

(#121374) mghltm válasza _Atesz (#121372) üzenetére


mghltm
addikt

biztosan ujak, a rufusz-nal itt talalhatoak a hasznalt / visszakuldott / serult termekek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#121375) vzsryl válasza mghltm (#121371) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez oké, de az USB 3.0 már nagyon kezd hiányozni az előlapról így 2019-ben, és mivel a ház el van dugva az asztal alatt, emiatt nem fogok erőlködni az alaplapi 3.0-áshoz...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#121376) villifog válasza mghltm (#121374) üzenetére


villifog
tag

biztosan ujak, a rufusz-nal itt talalhatoak a hasznalt / visszakuldott / serult termekek

Én eddig az összes Seasonic tápomat gyári dobozban, lefóliázva kaptam. Régebben Enermax tápjaim voltak. Azt sem gondolnám, hogy mind kibontott, visszaküldött lenne (ami ettől még lehet új vagy újszerű),csak akkor meg miért nem a gyári csomagolásban kapod meg?
3év után meg akkor a gyártóval kell intézni a garit?
Vagy úgy jársz mind pl: a Samsung ssd-vel, ha nincs rendes gari papírod, akkor csak a bolt által nyújtott garanciád van. A Samsung nem foglalkozik veled.

[ Szerkesztve ]

(#121377) syberia válasza MMIX (#121369) üzenetére


syberia
veterán

Super Flower Leadex a dobogón, annyira nem lepett meg, hiszen kitűnő széria.

(#121349) _Atesz : Köszi a tesztet, ekkora teljesítményű tápegységhez képest ez több mint jó eredmény. Gyakorlatilag egy negyedakkora tápnak a hatásfokát hozza a 100 W alatti tartományban. Hogy új e vagy sem, erre a másik topikban térek ki.

Bányász tápegység kitárgyalása mindenkinek:

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#121378) Speed® válasza mghltm (#121360) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Anno a Corsair HX450el kedveltem meg a lapos kanócokat, sokkal jobban lehet velük boldogulni, ellenben emiatt biztosan nem cserélném a G550et, főleg nem egy ilyen szinten túlméretezett tápra. Lehet egyedi kanócot gyártatni a G550hez is.

Ui.: egy privát/email választ megköszönnék, ha nem esik nehezedre.

(#121379) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali! E két táp közül melyiket ajánljátok? (lehet 750W-osak lesznek de ugyan ezek,illetve még van ez a "be quiet! Dark Power Pro 11" széria esetleg?)

ANTEC HCG 650W 80 Plus Gold
SEASONIC FOCUS 650W 80 Plus Gold

Köszi!

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#121380) Cs1csó válasza AsakuraDave (#121379) üzenetére


Cs1csó
félisten

SEASONIC

Vagy 650W-ban:
- BitFenix Formula 650W Gold vagy ennek a 750W-os tesója.

DE a Seasonic-nak is van 650W-os és 750W-os tápja a 750-es Platinum vagy Gold csak a pénztárca szab határt.

[ Szerkesztve ]

(#121381) t-joco


t-joco
tag

Használ valaki FSP Hydro 700W Bronze tápot? vagy hasonló FSP tápot?

(#121382) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Az új PC-t szeretnék az alábbi alkatrészekből
Cooler Master MasterBox E500L MCB-E500L-KN5N-S02
Asus Prime Z390-A
Intel i5-9600K
Corsair Vengeance 2×8GB 3000 Mhz
Sapphire RX580 8GB Nitro+
Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő
Western Digital Black 1 TB
Cooler Master 650W MPX-6501-ACAAB-EU tápegység
Cooler Master MasterWatt Lite 700W
FSP 600W Hyper 600 tápegység
FSP 600W Hydro Bronze HD600 tápegység
FSP 700W Hyper 700 tápegység
Ezek a tápok 18-20 körül vannak a PCX-n
Melyiket válasszam az új pcbe?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#121383) jeni válasza goboc78 (#121382) üzenetére


jeni
félisten

Ha nem gond a Bitfenix 650W Formula Gold megvétele 25000Ft áron akkor azt javasolnám.
Amúgy az 550W is elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#121384) Cs1csó válasza goboc78 (#121382) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA CSAK a PCX jöhet szóba akkor:

Seasonic S12II-520 520W

vagy egy kicsit drágábban egy GOLD minősítésű táp (a Seasonic csak BRONZ) Be quiet! BN293 500W Pure Power 11

A beQuiet PSU kalkulátora szerint 370W körül megáll az "elméleti" maximum fogyasztása tehát egy minőségi 500-550W-os táp elég.

Ha más bolt is: BitFenix Formula 550W Gold

[ Szerkesztve ]

(#121385) jeni válasza goboc78 (#121382) üzenetére


jeni
félisten

+mint előbb javasolva lett.

a gyereknek is ez lett megvéve a gépébe ősszel a PCX boltból. viszont lehetséges,hogy a CPU 8pin kábelt meg kell toldanod majd, a gyereknek kellett toldót vennem mert a CM Elite 430 házba elvezetve rövid volt az a kábel,alaplap alatt nem lehetett elvezetni.
kérdés: a te házadban van-e kábel menedzsment?

(#121386) goboc78 válasza Cs1csó (#121384) üzenetére


goboc78
tag

Köszönöm a választ!

(#121387) syberia válasza goboc78 (#121382) üzenetére


syberia
veterán

Ha FSP-t szeretnél, akkor a FSP HEXA 85+ 550W Bronze, vagy Hyper M 550 moduláris kábelezéssel, mindkettő 5 év garanciás, halk tápok.

(#121381) t-joco: Milyen géphez keresel? Amihez 700W kell, oda minőségibb, magasabb hatásfokút illik pakolni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#121388) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Egy véletlen folyamán front panel audio headerre kötött csipogó zárlatossá tehet egy alaplapot?
Úgy hiszem, egy minőségi táp önvédelmi mechanizmus gyanánt egyből lekapcsolja a rendszert, amennyiben bárminemű meghibásodást észlel a konfig többi része felől. A delikvens egy CWT belsős Corsair CX750. Tápteszter szerint OK; ám ez valós képet ad az állapotáról? Létezik, hogy jó feszültségeket ad le, mégis ilyen jellegű hibát generál? Talán nem mellékes, hogy a belseje tele volt porral, pókhálóval.. Ez okozhat némi átmeneti, ilyesfajta gondot?

A korábban hibátlanul üzemelő alaplap átlerült egy másik gépbe fenti baklövés kíséretében, és most meg sem nyekken.. A csere oka egy furcsa körülmények közt elhalálozó lap volt. Nem bootol, hirtelen leállások, újraindulások. Jómagam első körben tápra gyanakodtam, de az elvileg jó. Utólag kiderült, hogy a processzor is kuka.

Ötlet? :)

(#121389) peq


peq
aktív tag

Továbbfűzve gondolatmenetemet, úgy hiszem, hogy egy vaskos porrétegen könnyedén lecsapódhat a pára, és magába szippantva némi vizet (kiváltképp egy hűvösebb, nyirkos helyen) esetlegesen komoly károkat okozhat a gépben, avagy diszfunkcionalitást a tápban.

(#121390) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek rakok össze gépet, és olyan tápot keresek ami azért nem a legalja, de árban még a vállalható szint, szóval max. 9-10ezer forintig. i5-2400 és Gef750ti lesz a konfig, szóval egy 350-400-as táp is tökéletesen elegendő, de ha minőségi akkor a 250-300watt is elég lesz.
Amit én találtam, az a Chieftec 350-400wattos tápjai, de ha tudok jobbat ajánlani ebben az árkategóriában, akkor minden javaslatra nyitott vagyok 🙂

(#121391) _Atesz válasza Cingáriusz (#121390) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha felső tápos a ház, akkor akár van olcsóbban is: [link]

(#121392) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Beneveztem én is a 25K-s Seasonic Prime Platinum 1200W-os tápra. Azt vártam, hogy a jelenlegi, szintén Seasonic beles (~ S12 II) XFX 850W Black Edition tápom (P1-850B-NLG9) moduláris SATA tápkábele ide is jó lesz.

Ezen a linken mindkettő szerepel, ha jól értelmezem, akkor csereszabatosak a kábelek. Ám ez a PCI-E kábelekre nem igaz, azon a szögletes/kerek lábkiosztás sem egyezik, illetve nincsenek a kábel elején diódák az XFX-nél...)

A korábban, illetve a társ topikban megosztott linken a Seasonic KM3 beles tápokhoz ajánlott SATA tápkábel fotóját ezzel összehasonlítva az egyértelmű, hogy a táp oldali csatlakozó, és az abban szereplő (6/5) csatlakozás egyezik. A kábelek az XFX-nél harisnyázottak, de a végei előtt kilátszanak a színes vezetékek. A citrosmsárga/narancssárga (a két szélső), illetve a piros (középső) bekötése a SATA csatlakozóba és a táp oldali csatlakozóba is megegyezik.
Viszont a SATA-n mindkét széléről a 2. kábel a "normál" csatlakozón is fekete, így nem tudom megállapítani, hogy melyik-melyik. (ez a táp oldali csatlakozón a két középső egymás alatt)

Kérdésem, hogy bár nagy valószínűséggel ugyanaz, ha mégsem, kinyírhatja a SATA eszközeimet?
Vagy ha minden igaz, mindkettő föld, ezért nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#121393) t-joco válasza syberia (#121387) üzenetére


t-joco
tag

A konfigom:

CPU: DualCore Intel Pentium G4400, 3300 MHz (33 x 100)
Alaplap: ASRock H110M-DVS R3.0
Memória: 8151 MB (2 * 4 GB DDR4-2400 DDR4 SDRAM)
Videokártya: Radeon RX 550 Series (2 GB)
Lemezes meghajtó 1: SPCC Solid State Disk (119 GB)
Lemezes meghajtó 2: TOSHIBA DT01ACA100 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Optikai meghajtó: HL-DT-ST DVDRAM GH24NSD1
+ 2 Ház ventillátor.

1 ideig nem szeretnék változtatni,bővíteni a gépen.

Eddig FSP 600-50ARN 600W-os tápot használtam,több mint 6 évig,halk volt,nem volt semmi gond vele,tette a dolgát. Cserélni szeretném,érdemes ugyanilyenre??

FSP Hydro 700W Bronze-t ajánlottak a boltban,meg is vettem,beletéve hangosabb,mint a másik,600w-os táp volt. plusz van ez a relé kattanó hang,amit írtam is már,zavaró tud lenni. Ezért szeretném cserélni,kérdés milyenre érdemes?! A lényeg,hogy "minőségibb",csendes,halk legyen,és hosszabb ideig kiszolgáljon.

[ Szerkesztve ]

(#121394) jeni válasza MM (#121392) üzenetére


jeni
félisten

simán,az,hogy nem egyformán vannak bekötve,az nem a véletlen műve!
ha jól tudom a schawo már ezzel ilyen csereberéléssel már pórul járt

(#121395) Predator2 válasza syberia (#121273) üzenetére


Predator2
addikt

A konfig folyamatosan változik/változhat. A jelenlegi konfigomhoz jó a mostani tápom is.

A felsoroltak közül van best buy vétel?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#121396) Cs1csó válasza t-joco (#121393) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a konfig 200W-os SEM fogyaszt: be quiet! Pure Power 11 400W Gold

Egy 300-350W-os is elég lenne de ez a nagyobb egy PC fejlesztést is elbír.

[ Szerkesztve ]

(#121397) MM válasza jeni (#121394) üzenetére


MM
őstag

közben csekkoltam:
citromsárga 12V
piros 5V
narancssárga 3,3V

Ezek a megfelelő helyre vannak kötve, így itt most csak annyi kérdés maradt, hogy "föld" és "föld" között lehet-e különbség. Ha igen, akkor szét kell vágnom az egyik kábel harisnyáját, hogy a két fekete sorrendje megegyezik-e. Ha nem, akkor nyugodtan használható, ezt hátha meg tudja erősíteni valaki :F

[ Szerkesztve ]

(#121398) jeni válasza MM (#121397) üzenetére


jeni
félisten

https://prohardver.hu/tema/tapellatasok_off/friss.html

ide írj ez ügyben

(#121399) t-joco válasza Cs1csó (#121396) üzenetére


t-joco
tag

Jó minőség,márkának számít a be quiet táp? nem volt vele még dolgom. jobb mint az Fsp?
FsP 600W-os táp már sok lenne? mennyire gond,ha nagyobb teljesítményű táp van használatban?

(#121400) Cs1csó válasza t-joco (#121399) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó tápjai vannak főleg 300-400W körüli kategóriában szinte egyeduralkodó. Mint írtam 170-190W körül fogyaszt az a konfig minek akarsz bele 600W-os tápot? Az alacsony kihasználtság a hatásfokára is kihatással lesz a konfigod több áramot is fogyaszthat a nagyobb táp miatt ami éves szinten már komoly pénz lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.