Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115951) cskamacska válasza tlac (#115950) üzenetére


cskamacska
addikt

Továbbra is butaság. A 4 vezetékes EPS csati továbbra is csak 3 vezetékről lenne etetve(pláne olyan molexről jön a fele aminek ágán lehet sok minden más is, és annak vezetékét/csatlakozóját szeretik legelőször teszkógazdaságosítani), ráadásul az ATX/P4 és periféria csatlakozók sokszor ugyanazon 12V ágon lógnak, nem használ az semmit. :(
Legfőbb gond, hogy milyen táp az aminek csak P4 csatlakozója van, de mai modern gépre akarnánk rádugni? :F 2007-2008 környékén C2D lapokon már megjelent az EPS csatlakozó, 2010-re már az alsó kat tápokon is ott lógott, így vagy nagyon réginek, vagy nagyon alul méretezettnek kell lennie.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#115952) Sonja


Sonja
veterán

A Seasonic Prime Ultra Gold 750W (SSR-750GD2) tápot néztem ki a mostani Corsair TX750 (első széria) lecserélésére. Szegénykém már lassan 8 éves, és a Seasonic a kedvencem (a Corsair idején is Seasonic-ot akartam, csak sokkal többe került :D). Ajánlott, vehető nyugodtan? :F :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#115953) subaruwrc válasza Sonja (#115952) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem vehető nyugodtan.

(#115954) ronnie0508


ronnie0508
újonc

Nos srácok,annak ellenére hogy milyen tápot ajánlottatok nekem,be vállaltam 2db Cooler Master Elite V3 600W (Modellszám:MPW-6001-ACAAN1) tápot.Elvileg ez egy újabb szériás táp ahogy a napokba keresgéltem a pcx-en akkor bukkantam rá, az előtt soha nem is láttam még ilyet legalábbis az oldalon.+12V ágon 46A-552W +5V on 20A +3.3V-20A 120W. Meg is rendeltem őket,meg is érkezett bele is szereltem a gépekbe,és mind két géppel csináltam egy 24 órás 100% load tesztet.(értsd úgy hogy AIDA 64 CPU Stressz teszt,megspékelve egy jó kis Furmark-kal egy időben.)Jelentem hogy mind két táp sikeresen teljesített és túlélte a gépekkel együtt. :)
Sajnos a hatásfoka a gyártó szerint csak 75% de szerintem ez legyen a legkevesebb.A tápegység nagyon halk,idle és load közben sem cicereg, nem melegedett,hűvös levegőt fújt magából.A gépek amikbe raktam sacc per kb 500-520W ot fogyaszottak teljes terhelésen.A tápegységből ki jövő csatlakozók elég hosszúak,2db mid tower gépházba is nagyon szépen meg tudtam oldani velük a kábelmenedzsmentet,az EPS 12V 8pin CPU csati 60cm,24PIN 50cm,2x8PIN PCI-E 50cm,SATA 65cm,ezek közül a 8pin EPS 12V és a 24pin alaplapi csatik harisnyázottak a többi csupasz,a kábelek minősége egész jó,nem kemény de nem is túl puha.Az hogy mennyire lesz megbízható,majd kiderül az évek során :) 13 ezer ft volt darabja tápnak,kb egy árban volt a chieftec smart 600w al.

(#115955) subaruwrc válasza ronnie0508 (#115954) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen gépek ettek 500w-ot aida + furmark alatt?

full cpu terhelésre prime in place fft teszt is jó még. az alatt kb 100% tdp-t fogyaszt.

(#115956) ronnie0508 válasza subaruwrc (#115955) üzenetére


ronnie0508
újonc

Az egyik gép egy AMD konfig a másik egy INTEL.

1.AMD Phenom II x6 1055T,4x2GB DDR2 RAM,Gigabyte HD 6970 OC,1SSD,1TB HDD,4db 12cm es venti,+egy RGB ledcsík.

2.Intel Core i7 860,4x4GB DDR3 RAM,Gigabyte R9 280x OC,1SSD,2db 1TB HDD,5db 12es venti :)

(#115957) Whaazzup válasza ronnie0508 (#115954) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ha egyszer szétszeded meglátod ez már nem az igazi régi Rs szériás erős táp a súlya sem az. Kívánom, hogy sokáig jó legyen. de én inkább vettem volna egy FSP-ennyiért abból a 500-wattos is többet tud.ÜDV. ;)

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#115958) tlac válasza cskamacska (#115951) üzenetére


tlac
nagyúr

A 4 vezetékes EPS csati továbbra is csak 3 vezetékről lenne etetve(pláne olyan molexről jön a fele aminek ágán lehet sok minden más is, és annak vezetékét/csatlakozóját szeretik legelőször teszkógazdaságosítani)

attól még maradhat rajta elég amper, amit le is kellene neki tudnia adnia

Legfőbb gond, hogy milyen táp az aminek csak P4 csatlakozója van, de mai modern gépre akarnánk rádugni? :F 2007-2008 környékén C2D lapokon már megjelent az EPS csatlakozó

pl. egy FSP 350-60APN, az ajánlottak között van
egyébként nem modern gépben használom, hanem egy Core 2 Duo-s időkből származóban, viszont moddolni akarok bele Xeon procit

(#115959) bizoonik


bizoonik
tag

Sziasztok!
Seasonic Focus Plus 550W Gold táp elég a kövi konfighoz?

Asus Z170 Deluxe
Core i7 7700K
EVGA GTX 1080 (később +1 SLI-hez)
Corsair H100i GTX
2x 4GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 MHz
1 db 3,5” HDD 7200 rpm
1 db 2,5” SSD
3x 120mm venti
1x 140mm LED venti

Követelmény: moduláris, minimum gold minősítés, hosszútávú gari idő, lehetőség későbbi játékkonfigok kiszolgálására, mindezt lehetőleg ingyen ( :DDD )

Köszönöm!! :R

(#115960) subaruwrc válasza bizoonik (#115959) üzenetére


subaruwrc
félisten

sli-hez már kevés

egy gpuhoz elég

(#115961) csi24biga


csi24biga
csendes újonc

sziasztok- átt irányitotak ide a vga-topikrol- a kérdésem a következök- van ijen konfigom

alaplap- fm2 asus f2a85-v
proci- A10 5800k
ram- 2x2 gb ddr3 1600mhz king max
hdd- 1db 320gb és 1TB
és összesen 7db 12cm-es venti
és jelenleg vga- sapphire hd5770

tehát kérdésem az hogy a táp 600watt ( ocz) 80pluszos ) és ha játszok melegszik

de könyörgök hisz az egész gép nem fogyaszt többet mint 300watt- akkor hogy tudnám ezzel a táppal hajtani sli be ha meg lesz a testvére is a vga-nak ??? tehát magyarán el birná a másik vgat is ha már most melegszik ???

(#115962) subaruwrc válasza csi24biga (#115961) üzenetére


subaruwrc
félisten

Működéséből adódóan melegszik. A venti forog benne ?
Gondolom az egész gép melegét szívja be és azt tolja ki hátul. 5770cf-et egy fm2 cpuval röhögve el kell vigyen egy jó 600-as táp. Ebben a konkrét oczben nem vagyok biztos.

(#115963) Enter65 válasza csi24biga (#115961) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Milyen táp, milyen házban van? Mint feljebb is irták, lehet, hogy a házad belső melegét szivja be. A ventik hogyan vannak elhelyezkedve? A 7 db igen csak át kéne hogy cserélje a levegöt! Már ha jól van bekaribrálva.

(#115964) Sonja válasza subaruwrc (#115953) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm, akkor ez marad. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#115965) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Elvesztem a tápegységek rengetegében, ezért szeretném, ha ajánlanátok max 13K-ig jó minőségű, halk 4+4-es cpu kábellel ellátott tápegységet, ehhez a confighoz:

Gigabyte ma785gt ud3h
Phenom II x4 b50
Radeon HD 5830
2x2GB DDR3 1333MHz memóriák
1TB WD HDD + 250GB Samsung 850 EVO SSD

Nagyon Szépen köszönöm! :R

(#115966) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés lenne csak:
Van egy EVGA 500BQ tápom és fejlesztenék a konfigomon. A mostani R5 1600 (OC )+ gtx 970 (OC) + ram (OC) helyett tennék be egy 980ti, vagy 1070 kártyát. Bőven elég az 500w így is nemde?

Köszi :R

(#115967) Enter65 válasza CSB29 (#115966) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Igen elég lesz.

(#115968) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

Adott lenne egy Ryzen 7 1700X proci , 16 GB ram (később akár bővítve többre ) , 2-3 SSD , 2 HDD . Emellé lenne még a következő generációs csúcs kártya NVIDIA oldalon és ez cserélődne 2 év múlva kb az akkorira. Ehhez a géphez terveznék egy csendes, moduláris vagy felmodularis megbízható tápot a jelenlegi öregecske Raider 550 helyett . Keretnek olyan maximum 50k-ra gondoltam , felteszem ebből már kijön egy értékelhető a következő 4 évre de ha nem akkor is kérnék ajánlatot hogy mi az amit már megeri.
Külső mind1.

Köszönöm előre is .

(#115969) DR|FTK|NG válasza Mirman (#115968) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Egy 550-650w-os elég lesz, de nyugodtan vehetsz nagyobbat is:
-Corsair HX750i > teljesen moduláris, félpasszív, Corsair Link, 10 év
-Corsair RM650i > teljesen moduláris, félpasszív, Corsair Link, 10 év
-Seasonic Focus Plus 650W Gold > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 10 év
-Seasonic Focus Plus 650W Platinum > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 10 év
-Seasonic Prime 650W Platinum > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 12 év
-Seasonic Prime Ultra 650W Gold > teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható), 12 év

(#115970) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Szakmaiságot teljességgel nélkülöző hsz jön. :)
A Bitfenix Formula 450W Gold tápom 3 nap után beadta a kulcsot. Garanciában levásárolhattam, mivel nem volt ugyanaz készleten és a bizalmam is csökkent némileg - tudom, ez szimpla pech és nem hiszem, hogy rossz széria lenne - így az eredetileg tervezett Be Quiet! 400W Straight Power E10 (BN230) lett a cseretáp, a különbözetet ráfizettem. A két táp közötti szubjektív különbségek:
Hang: egyforma. A fülem kiváló, lehet, hogy mérve valamelyik halkabb, de mindkettő beleveszik a szobazajba, közvetlen közelről is egyformán kulturált, csendes járás.
Kábelek: hajszállal szimpibb a Bitfenix, a BQ! harisnyája gyengébb szövésű.
Ház: a BQ! rokonszenvesebb. A csavarok normálisan merőlegesek, a Bitfenix csavarfejei ferdék, kiállnak, a fedlapot picit meg is feszítik-hajlítják. Először azt hittem, hogy volt már buherálva, de netes fotók alapján ez mind ilyen.
Hálózati kapcsoló: egyértelműen finomabb a BQ!
Csatlakozók: MSi lapba a BQ cstik finomabban csusszannak be és húzhatóak ki.
Festés, csomagolás és illat ( :D ) szintén BQ a nyerő.

Lényeg a lényeg: érdemi különbség - a meghibásodást leszámítva - nincs, ha nem kell a plusz 50W, akkor bármelyik lőhető a külső jegyek és a tech spec alapján. Az üsz. annyit tudott mondani, hogy Bitfenixből még nagyon keveset adtak el, nincs tapasztalat, de a BQ-ből rengeteget és még alacsonyabb kategóriában is nullához konvergál a meghibásodások száma.

Amíg nem költenék jóval többet, maradok a márkánál. :)

w333: csuklottál? :)

[ Szerkesztve ]

(#115971) w333 válasza Z.É.T. (#115970) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... akkor sajnos pont kifogtál egy hibás darabot ! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115972) subaruwrc válasza Z.É.T. (#115970) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen módon halt be ?

(#115973) Z.É.T. válasza subaruwrc (#115972) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Semmi komoly terhelés és egyszer csak gép OFF.
Innentől bármilyen bekapcsolási kísérletre csak egy halk relé-szerű hang volt a válasz.
Gyors vizsgálat alatt a szerviz sem tudta megállapítani a hibát. (vagy nem volt kedvük foglalkozni vele)

(#115971) w333: előfordul az ilyen, de nyilván bosszantó volt a hibás hardver megtalálása (még egy roh@dt jumper sem volt kéznél cmos clear-hez) ügyintézés-rohangálás, újabb szerelés...

[ Szerkesztve ]

(#115974) subaruwrc válasza Z.É.T. (#115973) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ezen max a gyártó tud mit vizsgálni egy mezei szerviz ennyit tud megállapítani mint te,fel meg nem nyithatják

(#115975) Z.É.T. válasza subaruwrc (#115974) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, értem.

(#115976) nagylaci32


nagylaci32
tag

Sziasztok! Ezt a konfigot el fogja bírni az 5-6 éves 400 W-os Antec (HCG400) tápom? Ahogy néztem a max fogyasztásokat, necces lesz és ráadásul csak 1 db 6 pines csatlakozó van a tápon, a VGA viszont 2-t igényel. Átalakítóval kell majd használnom.

Videokártya: Gigabyte GTX 960 4Gb Oc
-Processzor Intel Core i5-4460 3,2 GHz (Socket 1150)
-Alaplap Asus B85m-G
-Intel 240 GB SSD + 2 TB HDD
-Memória 2x4gb/1600 DDR3 Kingston
2-3 db ház ventilátor

(#115977) subaruwrc válasza nagylaci32 (#115976) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy kondi szett csere ráférhet már 6 év után,amúgy elbírhatja.

(#115978) Némóó


Némóó
kezdő

Sziasztok!

FSP RAIDER II 750W Silver tápegységemet szeretném lecserélni, elég gyakran hangos lesz alapjáraton és gattog is.

Most egy 600-650W-os tápban gondolkozok (Elvileg ennyi bőven elég, de inkább veszek nagyobb teljesítményűt). Tipikus gamer PC-m van, 1ssd, 1hhd, 1VGA (8GB-os), 16GB RAM, intel core i7, mid tower

Keret: Örülnék ha 25k-ból meglenne

A legfontosabb szempont hogy ne legyen gondom zajjal, ne kattogjon terhelés alatt se, tehát legyen nagyon csendes.
Lehet akár moduláris félmoduláris is.

(#115979) Martel válasza cskamacska (#115936) üzenetére


Martel
csendes tag

Köszi a választ!

Kicsit megugrott az ára a Bitfenix 550 esnek. :(

Az alábbiak közül melyiket ajánlanád?
be quiet! Pure Power 10 500W Silver
be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver (ez moduláris de a belvilága talán hasonló mint a fenti?)
be quiet! System Power B9 600W Bronze (BN209)

(#115980) subaruwrc válasza Némóó (#115978) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#115981) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott egy HTPC (médialejátszó+ NAS) mely 24/7-ben megy. Most egy Seasonic 350W-os tápom van benne, pontos típus asszem az alábbi: Seasonic SS350-ET 80+ Bronze: Rev:3

A konfig egyszerű, lehetne paneltáp + átalakítós megoldás is de én az ATX-es verziónak vagyok a híve ennél a konfignál is, mintha asztali gépem lenne.

Tehát..milyen 350W-os tápot ajánltok nekem tudom ennél kisebb is jó lenne nekem), melyen van 2-3 sata csatlakozó + 24 pin?
árban max használtan 5-6k-ig mennék el.
FSP 350-60APN
FSP FSP350-60GHN
FSP FSP350-60HHN
FSP ATX-350PNF => esetleg ő, mert helyben van nekem

Tápban bármit ajánlhattok, nem mai darab tápok azt én is tudom. Talán még ha emlékeim nem csalnak akkor Chieftec-ben is van ajánlott széria talán valami 101-es végződésű..nem tudom beszerezhető vagy sem.

Konfig nem egy combos, mert : Asrock J4105-itx(ingel procis integrál lap), 8GB ram, 1WD Purple 6TB + 1 SSD + 2 ventillátor kell hogy meghajtson

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#115982) Némóó válasza subaruwrc (#115980) üzenetére


Némóó
kezdő

Korábbi hozzászolások alapján még ezt találtam:

https://www.pcx.hu/bitfenix-formula-650w-bp-fm650ulag-9r-fekete-tapegyseg-060133?referer=arukereso

Melyiket ajánlanátok akkor jobban ?

(#115983) MMIX


MMIX
addikt

Csak érdekességnek 180W-os 80+Titanium táp. PDF

Lite-on 180W (PA-2181-1LA) a következő a listán erőben 400W-os.
--------------

Hírek szerint a Corsair, SF Series SFX 80+GOLD után jön Platina verzió hamarosan. (Computex 2018? Pár hét múlva lesz)
----------------
Antec HCG Extreme PDF, magyar árlistán már van.
Seasonic
---------------
Fehér Deepcool táp (DQ*50-M) PDF
CWT GPU-nak mondja az oldal.
----------
80+Bronze be quiet! System power U9
80+ PDF azt mondja hogy, CWT? CWT gyártmány még nem volt. Erről még kéne fotó.

[ Szerkesztve ]

(#115984) cskamacska válasza Martel (#115979) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem megugrott, hanem nem lehet kapni. :DDD :W Merlin meg a Bluechip csak tartogatja a listában.
A fentiekből a Pure Power 10, CM az ugyanaz csak félmoduláris kábelekkel nyilván drágábban.

Egyébként vannak még alternatívák.

Enermax REVOLUTION DUO 500W Gold 20 200 Ft-tól ritkán kerül szóba, pedig nem olyan borzasztó az áráért. A régi tápokra jellemző két ventis hűtés a hátránya ami nem olyan halk, igaz pont az a lényege mint régen, nem csak a tápot hűti, hanem kiszívja a levegőt a házból. (anno nem is volt más venti a házban a procihűtőn kívül)
HardOCP Enermax Revolution Duo 700W Power Supply Review

Alza valahonnan kerített egzotikus SilverStone tápot: SilverStone Essential Gold ET550-G 550W 20 090 Ft ami egész jó ár, módosított CWT GPS bél ez is, igaz a hűtő kiciócó Yate Loon D12SM-12 siklócsapágyas, kimeneti kondenzátorokat meg kicsit olcsósították.
RealHardTechX SILVERSTONE Essential series 750W (ET750-G) Review

De tán legjobban a fentebb már kipróbált be quiet! Straight Power E10 400W Gold 20 890 Ft-tól táppal járnál. Ultra halk SilentWings venti, 400W bőven elég egy 3570+HD5670/GTX1050 kombóhoz, minőségre egy szinttel feljebb van mint a Pure Power 10 vonal.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#115985) TomX


TomX
tag

Hello!

Erről a tápról vélemény?
Cooler Master Elite Power RS600-ACAB-M4

Köszi :R

(#115986) nihil41


nihil41
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a következő problémával kapcsolatban. Adott egy ASRock q1900-itx alaplap. Ehhez vettem egy ms-tech ci-57 mini-itx házat. Beleraktam az alaplapot, rákötöttem egy ssd-t, amin van egy win10 telepítve. Bekapcsolás után bejön a BIOS, de más semmi. A meghajtók között sem látszik az ssd, ami egyébként jó, mert szabvány atx táppal megy minden. Lehet, hogy az új ház paneltápja rossz?

(#115987) DR|FTK|NG válasza TomX (#115985) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Elavult konstrukció. Milyen gépbe lenne, és mennyit szánnál rá?


nihil41(#115986)
Szia.

Lehetséges. Ezt a típust nem ismerem, de szerintem nem egy high-end tápegység van benne.
A csatlakozásokat nézd végig újból.

(#115988) cskamacska válasza TomX (#115985) üzenetére


cskamacska
addikt

Árukeresőre legtöbbször borzasztó, info tartalom nélküli értékelések szoktak felkerülni. De ehhez a táphoz jött egész jó is, így bespamolom :K

Erw: Eléggé sajnálom azokat, akik a dobozra írt teljesítményről próbálják megítélni a tápegység minőségét. Az első probléma ott van, hogy ~14 ezres árkategóriában 600W-ra nincs szükség. Ahol szükség lenne, ott nem az irodai szintű elite széria fog minket érdekelni. Ez hatalmas probléma, a minőségéhez képest túlméretezett, azaz feleslegesen drága.
Olcsó, sleeve csapágyas ventilátor (ez annyit tesz, hogy idővel gyorsan kopik, azaz ne lepődjünk meg, ha pár év után a gondolatainkat sem fogjuk hallani).
12V ágon alig 400W leadására alkalmas. Ennyit a papíron 600W-ról, marketingduma. A belseje hagy némi kívánnivalót, hegesztése ocsmány, 85°C Yang Chun kondik, OCP csak egy ágon lenne, de a marketing ellenére egész egyszerűen nincs. UVP és OTP-t akkor már nem is említem, hűtőborda sincs és hiába a kiváló designnak, ha költségspórolás miatt a lehető legborzalmasabb minőségű kacatokat dobáljuk bele vagy éppenséggel hagyunk ki pár fontos védelmi vonalat. Első próbák alatt a leadott feszültségértékek meglepően jók (ezért kap egy csillagot! ), reméljük idővel a terhelést is bírni fogja, de ilyen belső mellet erre nem vennék mérget.
Igaz, léteznek sokkal borzalmasabb kodegány tápok is, de emiatt nem kéne olyan igénytelennek lenni, hogy ehhez hasonló félmegoldásokkal megelégszünk.
Összességében érdekes (=aránytalan) tápegység, de a probléma inkább ott van, hogy ~15 ezres árkategóriában hatalmas a verseny és ez a \"600W\"-s valami nem állja meg a helyét a lényegesen magasabb minőségű, ténylegesen 400W modellekkel szemben. Emiatt semmiképpen nem ajánlom ezt a darabot.

Előnyök
- A kimeneti értékek meglepően jók.
Hátrányok
- Valójában 400W tápegység, csak a CM marketingesek vicces kedvükben voltak.
- Ventilátor gyorsan kopik, idővel hangos lesz, rossz minőségű hőmenedzsment.
- Kínai noname kondenzátorok, nagy terhelés mellett rövid élettartam várható.
- Hiányos védelem, komoly rendszerek alá nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#115989) subaruwrc válasza TomX (#115985) üzenetére


subaruwrc
félisten

600-as létére 1db 8 pin-es vga csati már sokat elmond,felettem pedig leírták a további buktatókat

inkább legyen valami kis be quiet vagy corsair vagy evga-amire nincs a másfélszerese hazudva

(#115990) TomX válasza cskamacska (#115988) üzenetére


TomX
tag

Kösz a választ!Mert már máshol irták hogy a táp egy ipari hulladék de azért itt is megkérdeztem,akkor ezt le fogom cserélni mert az új gépemet nem szeretném tönkrevágni vele.Egy CX500 az már jó tápnak minősül?
Használtan tápot venni hülye ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#115991) Enter65 válasza TomX (#115990) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Nem hülye ötlet, de inkább mond meg mire és mekkora öszegben gondolkodsz! Úgy jobban tudunk segiteni...

(#115992) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ez a táp vállalható [link].G4560+4gb ddr4 1 db ssd+1 házventi lesz csak amit megkell hajtson.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#115993) TomX válasza Enter65 (#115991) üzenetére


TomX
tag

Hát úgy mostani állapot szerint egy Ryzen 5 1600X minimális ocval,HD 7790 kéne majd kiszolgálnia.
15k környékére.

(#115994) syberia válasza Pécsi gyerek (#115992) üzenetére


syberia
veterán

Bőven sok, a 350 wattos változat is simán elég lenne, olyan keveset fog enni.

(#115990) TomX: Használtan csak sok garanciás, nyomott árút vennék, annyival nem drágábbak a bolti újak hogy megérné ezen spórolni. Ha mindent tudsz a tápegység "előéletéről", az kisebb kockázatot rejt magában szvsz.

(#115983) MMIX: 180W tápnak nem semmi a titanium hatásfok, de hogy lehet erőben 400 watt? az már majdnem elég lenne 280X karim mellé. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#115995) bluemirage válasza Pécsi gyerek (#115992) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha mindenképpen FSP és ez az árkategória, akkor inkább ezt venném. HEXA+
Az erősebb 12V-os ága miatt jobb választás, akár emiatt halkabb is lehet egy picivel. Nincs rajta viszont kikapcsoló gomb, de gondolom ez nem nagy probléma.
A kis terhelésed miatt szerintem halk lesz az tápod.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#115996) MMIX válasza syberia (#115994) üzenetére


MMIX
addikt

Mindegy, úgy se lehet kapni. A legjobb hatásfokú legolcsóbb táp 450W-os Platina. (csak érdekes, hol tart már a technika :) )
A PCX boltban 3év garral adják. Superflower Platinum King 450W, ha a plecsni fontos valakinek.
20 985 Ft


[ Szerkesztve ]

(#115997) syberia válasza MMIX (#115996) üzenetére


syberia
veterán

Valóban sokat fejlődtek az utóbbi időben, korábban nézegettem ezt a SF szériát is, végül a Leadex platformnál maradtam. Nem bántam meg. :) De ez is bőven jó minőség ennyi pénzért, a hatásfokáról nem beszélve.

https://howbad.info/

(#115998) Pécsi gyerek válasza bluemirage (#115995) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi mindenkinek :R A hexa-ról hallottam rosszakat is manapság,hogy hamar bedöglött pár darab.Szóval azt mondod,hogy ha kevesebbet eszik a gépem,akkor kisebb lesz a hangja a tápnak?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#115999) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Szeretett Corsair CX450M tápocskámat használom már tobb mint egy éve (5 év gari van rá) ,nagyon sokat szenvedtem mire találtam egy nagyon halk és megbizhato tápot ,biztosan valakinek rémlik is mert folyamatosan itt panaszkodtam amiken keresztül mentem.

Lényeg ,hogy minden még mindig happy viszont csak egy egyszerű kérdésem lenne ,1070/1080 vga t rá e rakhatok nyugodtan ,természetesen egykártyás saját rendszerembe gondoltam (adatlapomon) ,semmi tuning vagy bármi felhajtás mellett?

:R

(#116000) subaruwrc válasza TechN7ne (#115999) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem gond nélkül
majd lekapcsol ha véletlenül sok neki.
de egy 250w tdp-s kártyát nevetve el kell vigyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.