Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115551) Graphics válasza Hachiko95 (#115547) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Seasonicban nem Yate Loon van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115552) FoLey-v válasza Hachiko95 (#115550) üzenetére


FoLey-v
addikt

Inkább ráírok ahonnan vettem és videót is küldök hátha erre tudnak megoldást. Ha meg nem akkor ventit cserélek letojva a garanciát. :U

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#115553) Hachiko95 válasza Graphics (#115551) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Hol írtam, hogy a seasonic-ban yate loon venti van?
Azt írtam, hogy személy szerint nem kedvelem mivel, abban is sokat forgó ventiket(2000+) raknak és túl is vezérlik feleslegesen.
Seasonic-ba Jamicon, Adda, Hong hua ventit raknak főleg, mindegyiket cseréltem már, morgó, surrogó csapágyhanggal.
Emellett még a legújabb sorozatokba(focus,prime) pwm morgás is előfordul [link], ilyen egy be quiet tápnál nem hiszem, hogy lesz.

(#115554) w333 válasza Hachiko95 (#115550) üzenetére


w333
félisten

Martech venti ... nekem a BitFenix Formula 450W teljesen néma ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115555) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok,

Tapasztalt felhasználók véleményét kérdezném, hogy szerintetek elég-e a következő konfigurációhoz a Corsair CS550M tápegység?

- ASUS B250-PRO alaplap
- ASUS GTX 1050Ti videókártya
- ASUS Essence STX II hangkártya
- 1x SSD, 3x 7.2k SATA merevlemez
- 3x nagy átmérőjű ventillátor (1x processzor, 2x ház)
- 2x FullHD monitor (ha számít ez is)

Az alap problémám az, hogy a játékokban mikrolagot érzek és a hangkártya terhelés hatására (filmnézés, játék) felvesz egy alapzajt, mintha a videokártyával vagy a processzorral összegerjedne, de felmerült a tápegység is. Ennek egyébként itt van az előzménye, érdemes elolvasni. A legnagyobb probléma, hogy nem tudom eldönteni mi okozza ezt. Igazából most ott tartok, hogy az alaplaptól elkezdve a videokártyáig bármi lehet, nem tudom leszűkíteni a kört.

A hangkártyás topikban javasoltak egy latencymon mérést is, ezek itt vannak, nem tudom témába vágóak-e:
https://pastebin.com/EtqT2iqH (terheletlenül mérve)
https://pastebin.com/NcfxhTst (játék közben mérve)

[ Szerkesztve ]

(#115556) w333 válasza thomasrc (#115555) üzenetére


w333
félisten

A táp bőven elég ennek a konfignak ... valami más gond van ott ! :)

Normális földelés van ? az is szokott ilyen zajt adni ha nincs megfelelő !

Próbáld ki a gépet egy másik földelt konnektornál (de ez csak tipp)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115557) thomasrc válasza w333 (#115556) üzenetére


thomasrc
tag

Igen, a konnektor földet és kipróbáltuk másikban is. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi okozhatja a problémát, pláne így, hogy azt mondod a táp is bőven elég a konfignak. :F Elvileg még ezen a héten visszaküldhetem cseregaranciába a hibás hardvert, de mindent mégsem cseréltethetek le.

(#115558) w333 válasza thomasrc (#115557) üzenetére


w333
félisten

Az előző gépben ennek az 500W-os változata hajtotta meg az Essence ST-t, ott nem volt vele zajosodási problémám.

Egy egy másik hangkártya volt ? vagy ugyan arról beszélünk ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115559) thomasrc válasza w333 (#115558) üzenetére


thomasrc
tag

Igen. A történet annyi, hogy egy új pc-t építettem, mert már kiöregedett a régi. Abban is egy Corsair 500W-os táp volt.

(#115560) w333 válasza thomasrc (#115559) üzenetére


w333
félisten

Első körben a hangkártyát próbáld cseréltetni ... ha nem ez a gond akkor második körben a tápegységet egy Bitfenix Whisper 450 elég lesz :)

Még egy tipp ... Videókártya hdmi hang drivert töröld (hátha) !

Második tipp ... Videókártya nélkül (alaplapi vga) ? próbáltad már ? :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115561) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Sziasztok.

Corsair RM 750x vagy Evga SuperNova 750 G3??

Melyik ajánlottabb?

Egyelőre egy gtx 1080 lesz hajtva de később bekerül majd egy 1080Ti.

Köszönöm

(#115562) Graphics válasza Hachiko95 (#115553) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet ennyire általánosítani, mert nem mindegyik Seasonic táp ventijéről hallottunk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115563) w333 válasza gainwardgs (#115561) üzenetére


w333
félisten

Corsair halkabb ... de 550W elég, max. 650W :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115564) Hachiko95 válasza Graphics (#115562) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ne is zavarjon, hogy ezt írtam "személy szerint nem kedvelem"?
Lehet, hogy nem mindegyiket hallottuk, de én hallottam már eleget a különböző sorozatokból és láttam teszteket a vezérlésükről, hogyha valakinek egy halk tápegység kell jó minőségű ventilátorral annak ne seasonic-ot ajánljak.
De akkor már írhatnál pár példát amelyikre szerinted nem érvényes, mert a meglátásom szerint nem vagy tisztában a seasonic tápokban lévő ventilátorokkal és egy mondattal elintézed más véleményét.
M12, S12, G sorozatnál mind sokat forgó(2000+) ventit raktak, ezekbe gyártás kezdetén adda(tesztekben is ez volt látható), majd később jamicon volt és ezeknek alacsony fordulaton surrogós hangjuk van.
A kis seasonic g450 [link] 450W-os gold táp létére a hozzá képest borzalmas profil [link] 50 decibel fölé engedik, látszik, hogy nem figyeltek erre. Értelem szerűen egy nagyobb teljesítményűben még hangosabb.
Az új focus,prime(Hong Hua venti) sorozatnál vezérlés szempontjából javultak, de a focus plus 550W el van engedve 40 decibelig [link], a nagyobb 750W-es modell már 50 decibelig [link]. Még a platium tápjaik is ilyenek.
Egyetlen olyan seasonic sorozatról tudok, amiben nem 2000+rpm feletti venti van(még az 1000W-os verzióban sem) és ennek a titanium sorozatnak van egyedül halkra állítva a vezérlése, bár venti morgás itt is lehet.

Ezen kívül még ott van a pwm-hez kapcsolódó hang és a coil whine, amik szintén szép számmal előfordulnak.[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]
[link], [link]

Ehhez képest egy be quiet szerintem minden tekintetben jobb választás, venti vezérlése laza, jó minőségű keveset forgó ventiket raknak bele(különösen a straight,dark power), elektronikus zajok nem jellemzőek, én olyanról még nem hallottam aminek lett volna, videók sincsenek a youtube-on. Egyedül a garancia idő kevesebb, amit én hajlandó vagyok beáldozni a fentiekért cserében.

[ Szerkesztve ]

(#115565) Graphics válasza Hachiko95 (#115564) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem mit mondasz :)

"De akkor már írhatnál pár példát amelyikre szerinted nem érvényes, mert a meglátásom szerint nem vagy tisztában a seasonic tápokban lévő ventilátorokkal és egy mondattal elintézed más véleményét."

A Seasonic tápokkal eléggé tisztában vagyok. Köszi azért :R

Azt mondtam, nem lehet általános kijelentéseket tenni. Igaz? Igaz.

Ha nálad a halkság a szempont, az még nem biztos, hogy azért , mert egy SS táp hangosabb a többinél gond lenne... Hosszabb üzem esetleg.

Remek dolog a sikló-csúszócsapágyas venti, csak ha bedöglik, akkor elég csúnya hangja lesz.

Az ADDA és a Jamicon golyós ventije nem meglepő, hogy hangosabb, habár nekem volt olyanom is, és BQ mellett sem volt hangja. Viszont 10 év után sincs hangja, míg mondjuk a hasonló vonalon mozgó csúszós ventik már beálltak, mert a hőtermeléstől kiszáradtak.

Tegyük hozzá, az újabb tápok hőtermelése csekélyebb, így bátrabban nyúlnak a csúszós ventikhez, de nagy teljesítménynél ezek is hasonló, a fent említett dolgoknak lesznek kitéve.

Példáként említhetném az SS-xxxET sorozatot is , amelyben teljesen csendesre tekert ADDA G71-es venti volt, néma, kattogásmentes.

De ez csak egy példa az olcsóbb szegmensből, a drágábbakat mostanság személyesen nem próbáltam, mert olcsóbb , kisebb teljesítményű gépeket használok, egy TFX 300W-os Seasonicról meg mit mondjak, hangtalan, szintén ADDA ventivel.

Lehet egy komolyabb tápnál más véleményt alkotnék, de mint mondtam, nem akarok általános paradigmákat megfogalmazni :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115566) korren válasza Hachiko95 (#115564) üzenetére


korren
aktív tag

Nem tudom, hogy irigyeljem-e a füled vagy sajnáljalak miatta :P

Én személy szerint nem is értem ezt a hangtalan tápegység - de lehetne mondani más ventiket is - hajszát.

Nekem a beszűrődő forgalom zaja hangosabb mint az 1 m-re lévő gépemé, pedig egyáltalán nem hajtok a legcsöndesebb PC címre. Ha pedig a gépen végzett dolgomra koncentrálok nem is figyelek némi alapzajra.

Annyit akartam ebből kihozni, hogy szerintem ez azért szubjektív dolog jó részt, én nem is hajszolom.

De biztos sok fórumtárs hálás lesz ezért a tanács/tapasztalatért is.

(amúgy a cybenetics oldalán több a csöndesebb Seasonic mint be quiet)

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#115567) Hachiko95 válasza Graphics (#115565) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én a hang szempontjából vizsgáltam a seasonic tápokat, ebből a szempontból általánosan igaz, hogy minden sorozattal kapcsolatban az átlagosnál több panasz, probléma merül fel, akár forumokon, akár a youtube-on.
Olyan hangjuk van, mintha egy pwm-es ventit feszültség alapon szabályoznának, azért van ez a "tickelés".
Én sosem voltam megelégedve a golyós jamicon, adda ventikkel(sem a yate loon, gp csodákkal más tápokban), sokkal jobb tapasztalataim vannak más felépítésűvel pl.: régen sokat kolink swif2-re cseréltem, több chieftec tápban [link], azok még mindig hangtalanul teszik a dolgukat, ennek már 8-10 éve.
A gépházamban is 4db. siklócsapágyas venti van már 5 éve, azok is teljesen némák 500-600rpm üzemeltetve.

Szerintem inkább kezdetektől fogva legyen néma, mintsem, hogy majd 10 év távlatában gondolkodjak előre, hogy akkor milyen lesz és esetleg azt kelljen hallgatnom évekig.
Az elmélet szerint hiába a golyós csapágyas ventinek kéne tartósabbnak lennie, nem az, ebben a topicban [link] mindenki azokat cserélgeti halkabbra.
Szerintem ott még senki nem cserélt be quiet tápban ventit, hanem be quiet ventit rakott más tápba.

Sokan írtak már ide a topicba pl. az fsp ventijeire is panaszkodva, hogy hiába a garancia, ha ezt kell hallgatnia évekig, illetve legutóbb FoLey-v forumtárs egy cooler masterre panaszkodott:[link]. Nekem is Fsp hexa-val, hyper-rel és FSP350-60APN az a tapasztalatom, hogy soknak kattog a ventije, valamelyiknek időszakosan, valamelyinek állandóan és egyébként nem halk tápok már alapjáraton sem + ott az aggresszív vezérlés.

Pl. ott van a be quiet, általában fsp alapokra építkeznek, de saját ventivel és ventivezérléssel, mint egy komplett csomag szerintem jobb választás. A minőségi belső mellé minőségi ventillátor.
Én hasonló áron a be quiet helyett sosem választanám az fsp-t, ez a személyes véleményem.

-------------------------------

Akinek új Seasonic focus plus tápja van, a hybrid módot kikapcsolva(tehát amikor mindig forog a venti :) ) tudna csinálni egy videót a hangjáról, hogy alapjáraton milyen hangja van? Hasonlót mint W333 forumtárs videója [link]?

(#115568) Graphics válasza Hachiko95 (#115567) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Swif 2 nem tápventi, így ezt ne is mondjuk annyira egy tápos topicban.

Más a statikus nyomása, más a motorerő, és az indítóárama is.

Tápegységben tápventire cserélünk, mással én nem foglalkozok, ha nem gond, mert csak barkácsolás, és nem a gyári értékeknek megfelelő hűtést fogja kapni, és nem is fog passzolni a vezérléshez sem.

Gépházadban oké, hogy siklócsapágyas ventik vannak, nincsenek is akkor hőnek kitéve, mint egy tápegységventi.

Elhiszem, amit írsz, de hidd el, én sem a levegőbe beszélek :R

És még egy kis plusz infó, mert megint általános megfogalmazást írtál, értem, hogy nem választanál BQ helyett FSP-t, de van az úgy, hogy a BQ-ban is ugyanaz a venti pörög, mint az FSP-ben.

No de kiszálltam, azt hiszem megint hanyagolom kicsit a topicot :R :) Visszatérnék a táp ajánlásához.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115569) Hachiko95 válasza korren (#115566) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az biztos, hogy subjektív a hang, főleg a hangszín, amit sok tesztből(vagy egyikből sem) derül ki. Főként este jön elő ez a hang téma, amikor az utca elcsendesedik, szomszédok szintén, elkezd a nagy csend miatt finoman zúgni a füled és hallod a táp tickelését, nagy szélzaját. Egyre többen építenek teljesen néma gépet, csak ssd-vel szerintem nekik fontos, hogy a táp is halk legyen.

A cybernetics oldalán jóval hangosabbak a seasonic tápok, ha kiveszed a fanless és titánium tápokat, tehát csak az "átlag" tápokat nézzük, ami itt ajánlott szokott lenni.
Focus plus gold 550W: 23.19 decibel
Straight Power 11 550W: 13.54 decibel
Pure Power 10 500W: 20.46
Pure Power 10 600W: 19.64
Focus plus gold 850W 33.30 decibel
Straight Power 11 850W 23.24 decibel

(#115568) Duliee
Miért kéne egy minden szempontból overkill ventillátort tenni bele, főleg ha a vezérlése is overkill. Ha nincs tapasztalatod nem kellene csak az elméleti adatokkal foglalkozni. Én tapasztalatokat írtam le a swif2 gyönyörűen erősen tolja ki a levegőt(10 éve), miközben nagyon halk. Pont ezért cserélik le a ventit, mert a gyártó minden szinten túltolja feleslegesen. Gyári értékek, hűtésvezérlés, pont az előbbi kommenteimben említett okok miatt ennek semmi értelme, mert egyszerűen nem foglalkozik vele sok gyártó. Egy focus plus gold, platinumba minek 2000+rpm venit, minek olyan aggreszív vezérlés. Nem hiszem, hogy 2x akkor hűtésigénye lenne Példának ott a bitfenix,be quiet ők érdekes módon meg tudják oldani.
Annak mi értelme lenne, ha pontosan ugyanolyan adatokkal rendelkező ventilátorra cserélnék ki?

Egyébként pont ezért kell már egy olyan tápok venni, amiben halk a venti és megfelelő az igényeknek, csak ez általában a vásárlás után otthon derül ki, vagy később amikor elkezd hangosodni.

Egy normális be quiet tápban(pure power és felfelé) egészen biztosan nincs ugyanolyan venti, mint az FSP-ben, a vezérlése meg pláne nem ugyanaz. Nem támasztod alá példával a kijelentéseidet, így hogy lehetne elhinni. Csupán elméleti síkon írsz.

[ Szerkesztve ]

(#115570) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Gép fejlesztést tervezek, ehhez keresnék halk tápot.

I5 8600k, gtx 1070ti/1080 vagy köv gen NV.
De 1080 ti fogyasztású kártya biztos nem lesz.
1ssd, 1db 2-3tb-os wd purple, 4db fractal venturi venti.
Ehhez elég lenne gondolom egy 500w körüli táp.
Ezeket néztem.
Bq pure power 10 cm 500
Corsair rx550
Seasonic focus plus gold/platinum 550.
Ár 23-32e.
Lényeg fsp raider-nel halkabb legyen.

(#115571) Hachiko95 válasza DeckardCain (#115570) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Pont jókor jöttél :D.

500W körüli táp teljes mértékben megfelelő lesz.
Ezek a leghalkabbak és nem igazán lehet mellélőni velük:
Be quiet pure power 10 500 (cm),
Be quiet straight power 10 500 (cm)
Be quiet straight power 11 550
Corsair RM550x
Bitfenix Formula 450/550 ez nem moduláris
Bitfenix Whisper M 450/550W moduláris

[ Szerkesztve ]

(#115572) DeckardCain válasza Hachiko95 (#115571) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen.😂

Koszi, ezt a listát el is mentettem.
Úgyis tapcserevel fogok kezdeni.

(#115573) Hachiko95 válasza DeckardCain (#115572) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Még a Be quiet straight power 11-ből van 450W-os verzió az is megfelelő lenne.

(#115574) toon87


toon87
csendes újonc

Sziasztok!
Tízéves fsp 400pnf tápom beadta a derekát, keresek helyette újat.

A konfiguráció amit hajtott:
Core i5 4670
Gtx 1060
4gb Kingston ram
256gb Samsung SSD

Amiken gondolkoztam:
FSP Hexa+ 400
Chieftec Force CPS-450
Be Quiet! Pure Power 10 400
Cooler Master G450M
Corsair CX450M

Ti melyiket ajánlanátok? A legfőbb szempont nekem, hogy a táp sokáig megbízhatóan üzemeljen. Nem tuningolok, a táppal szemben extra igényeim nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#115575) korren válasza DeckardCain (#115572) üzenetére


korren
aktív tag

Hogy még egy fajtával kiegészítsem a listát, kicsit hazabeszélve:

Super Flower Leadex Platinum 550W

Zaj, és amúgy teszt

kiskerárak

Én totál közel sem hallom, más elnyomja a hangját. De ez én vagyok, lottón nyertem a füleim :))

-I like the misery. -I like this world!

(#115576) Graphics válasza Hachiko95 (#115569) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom, köszönöm az észrevételeid... Elég régóta foglalkozok tápokkal...

Az meg, hogy azt mondod, nincs gyakorlati tapasztalatom tápok szintjén, érdekes... Ezzel semmi gond, nem ismersz, nem ismered a munkásságom :)

Van ilyen. Van tapasztalatom is, attól mert jelenleg nem csúcskategóriás tápokat pörgetek, hanem kisebb teljesítményűeket, hidd el kellő mennyiségű táp folyt át a kezeim között, hogy tapasztalatom legyen róluk.

Én se nézek le mást, Te se tedd ezt!

Azt mondod, hogy egy Swif 2 milyen remek lesz a tápba.. Tényleg? Rendben....

Statikus nyomás , légszállítás, motorerő, és motor indítás áramerősségi értéke megegyezik a kicserélt táp értékeivel...? Kétlem. :)

Mondom, nekem ezzel semmi bajom nincs, de szakmai fórumban ne.

Másik: Corsair HX széria, nem tudom emlékszel-e rá... A Seasonic ajánlott egy venti fordulatszámot, amelytől a Corsair eltért... Volt is belőle gond. No mindegy. Örülök, ha nagyobb tapasztalattal rendelkezel nálam :R

Ha nem hiszed, járj utána. Egy ideje már itt vagyok ebben a topicban... Egy ideje.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115577) Graphics válasza toon87 (#115574) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt már a pénztárca a döntő.

Az első kettő olcsóbb megoldás.

Ha moduláris kell, akkor a CM vagy a Corsair.

Ha nem, akkor a BQ.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115578) toon87 válasza Graphics (#115577) üzenetére


toon87
csendes újonc

Tehát megbízhatóságban nagy különbség a tápok között nincs és mindegyik meg tudja hajtani a konfigot?
A keretem rá 20.000 Ft, úgyhogy mindegyik belefér.

[ Szerkesztve ]

(#115579) Hachiko95 válasza Graphics (#115576) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Azt elhiszem, hogy sokat írogatsz és régóta foglalkozol tápokkal, de azért az egyes márkák gyengeségeit, hiányosságait észre kell venni, ez ide tartozik a topic témához.
A tapasztalatot venti cserére írtam, mert neked ez barkácsolás, közben meg a gyáritól jóval ideálisabb ventilátort lehet találni egy tápba. Látom a mondanivalóm lényege nem ment át, nem a ventilátor adataival kell dobálózni, mert semmi értelme, le kell tesztelni. A seasonic sem optimalizált elég sok modellnél ventiprofilt, ha ilyen aggresszív profillal képes szállítani a tápegységeit már sok-sok év óta. Mint írtam feleslegesen túl vannak járatva, csak úgy lesz halkabb, ha egy kisebb teljesítményűt raksz bele, a gyári overkill venti helyett. Ahol 40-50 decibelt ad ki magából egy normál teljesítményű, ütős 80+ minősítéssel rendelkező táp ott biztos nem jó vagy a gyári venti vagy a profilja. Ugye van jó pár tipus ami ezt sokkal jobban tudja.
A swif 2 10 éve tökéletesen üzemel a tápokban amiben kicseréltem, nem melegszik, szépen tolja ki a langyos levegőt.

Én csak annyit mondok, hogy meg kell látni az egyes típusokat, amik minden szempontból kitűnőek. Attól még, hogy valami seasonic nem biztos, hogy mindenben jó, hangban biztos nem kiemelkedőek(amikről beszélünk) és sok olyan van itt ajánlgatva, ami igazából nem különösebben halk.
Mitől ajánlott egy táp? Attól, hogy jó belseje van, vagy attól, hogy az egész csomag kábelekkel, ventilátorral, vezérlővel együtt jó?

Most is néztem egy tesztet a focus plus-ról, hogy év vagyok hülye, én fogok ki csak ilyen seasonic tápokat vagy tényleg mind ilyen. Teszt:[link] és halk, de ott van az a fura morgós hang, ami sokaknak kellemetlen hangszín.

Úgyhogy akinek van ilyen tápja, ha szépen megkérem tudna egy hangfelvételt/videót csinálni, hogy milyen hangja van a ventinek alapjáraton?
Most is van nálam egy fél éves Seasonic S12G-750, újkora óta ilyen hangja van a ventijének és még 10 méterről hallatszódó coil whine is társul hozzá 30-40%-os terheléstől.

[ Szerkesztve ]

(#115580) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nah Írtam ahonnan vettem azt írták,hogy vigyem be majd elküldik bevizsgálásra az 2-3 hétig eltart. Az okés csak amit írt Hachiko95 nagy az esély arra hogy ugyan azt kapom vagy az is idő múltán fog sisteregni a ventihangja a nagy fordulat miatt. Mellesleg nincs tartalék tápegységem. Megnézték,de nem válaszóltak már erre. Inkább kibírom mint hogy gép nélkül legyek. :W

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#115581) Hachiko95 válasza FoLey-v (#115580) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Sajnos ez ilyen :O
Igazából nem közvetlenül a venti nagy fordulata miatt, hanem a típusa, kialakítása miatt, amiből következik, hogy nagy fordulatú és ezekkel az a tapasztalat, hogy morognak. A prohardveren a cikkírók is le szokták írni a tesztekben, amikor ilyen nagyobb fordulatú venti van a tápban amit tesztelnek, hogy ezek általában morgósabbak.
BQ pure,straight, corsair RMx amiket már próbáltam és nincs ilyen hangjuk, ezért kedvelem ezeket.

Megoldás venticsere(csak még friss táp) vagy a fentebb említett tápokra csere. Megpróbálhatod eladni, mert semmi baja nincs ezek ilyenek, az emberek többsége szerintem észre sem veszi, főleg ha van egy molex-es venti a házban vagy egy hangosabb merevlemez.

Szerk.: Ezt a videót [link] linkeltem korábban, hogy hasonló a hang. Érdemes egy pillantást vetni a kommentekre is.

[ Szerkesztve ]

(#115582) FoLey-v válasza Hachiko95 (#115581) üzenetére


FoLey-v
addikt

Fél év alatt kétszer cseréltem tápegységet Thermaltake Berlin 630W (W0393RE) Bronze -> Cooler Master G650M-re. Várom még a bolti válaszát hátha dűlőre jutunk,mert nemfogom elküldetni kivizsgálásra,feleslegesnek tartom. :U
Szivesen lecserélném a ventilátort,de ha szétcsavarom akkor ugrik a gari.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#115583) Graphics válasza Hachiko95 (#115581) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy kérés!

A melyik tápegységet vegyem topicban , ezt a tápegység ventit ne javasold.

Egy az, hogy nem ez a topic témája... A másik , hogy még mindig nem javasolt, főleg nem megfelelő ismeretek nélkül ... Aztán valakit agyonvág az áram....

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115584) Hachiko95 válasza Graphics (#115583) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Miért ne írhatnám le, mint alternatíva, főleg, úgyhogy a kommentem nem erről szólt?
Viszont, ha figyelmesen olvasnád én nem javasoltam neki, írtam is hogy "csak még friss táp". Sokkal inkább egy táp cserét javasoltam, ha zavarja a dolog az ajánlott tápokkal, amik megoldást kínálnak a problémájára.

Egy kérés!

Én pedig azt szeretném kérni, hogy feleslegesen ne gyarapítsd a hozzászólásaidat, úgyhogy léptén-nyomon belekötsz a hozzászólásaimba, kiragadva olyan részeket, ami között logikai kapcsolat nem is volt.

Köszi :)

(#115585) Graphics válasza Hachiko95 (#115584) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Helyes :) Ne haragudj meg, de ott csúszott el a dolog, hogy körmondatokban lehülyéztél, hogy nincs gyakorlati tapasztalatom.

De én kérek elnézést. Kár volt rá reagálni. Távoztam. További jó ajánlgatást.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115586) Hachiko95 válasza Graphics (#115585) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Lennél olyan kedves, hogy megkeresnéd, hol írtam a gyakorlati tapasztalat hiányáról? Ezt a szót csak te említetted meg. Én csupán a ventilátor vezérlésékről, ventilátor fajtákról, ezeknek a hangjáról írtam és különböző ventilátor tulajdonságokról, mint tapasztalat, az egész mondani valóm lényege ez volt.
A tápokról az általános tudásodat nem vitattam.

Már megint azt látom, hogy ki vannak ragadva részletek, én nem ezeket írtam le. Ott a seasonic yate loon eset, a be quiet fsp venti eset, most ez a venticsere dolog, stb. Egyetlen esetben sem támasztottad alá bármilyen forrással az állításodat, csak a hozzászólásaimba kötöttél, ehhez képest nézd meg én mennyi mindent linkeltem. Kíváncsi lennék egy laikus ember kinek hinne a kettőnk közül ezek alapján.

Az egészet azért írtam le, hogy egy igazán halk táp iránt érdeklődő megtalálja a számára megfelelőt és ne csalódjon vásárlás után, ne kelljen szenvedni, garanciáztatni és hogy ne idegesítse a hang. Ilyen mélységig senki nem írta le ezt, én is a saját "bőrömön" tapasztaltam meg, hogy melyik az igazán megfelelő.

(#115587) =HG= válasza Hachiko95 (#115579) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem egy 650-es focus plus gold tápom van , igaz, még csak egy hete... Semmi hangja nincs! Tényleg... (Ne haragudj, nem csinálok felvételt a semmiről.. :U ) Így nem is értem milyen morgó hangról beszélnek(Most néztem a linkelt tesztet, nálam nincs ez a morgás)....Ja és hidd el, nem vagyok halláskárosult... :B

[ Szerkesztve ]

(#115588) =HG= válasza Hachiko95 (#115579) üzenetére


=HG=
addikt

Egyébként amit linkeltél...az az érzékeny mikrofon közvetlenül a táp fölé helyezve a légáramlás közepébe, hát nem tudom, szerintem nem a legmegfelelőbb....
Ezt láttad már?

(#115589) w333 válasza FoLey-v (#115580) üzenetére


w333
félisten

Vagy vásárolj egy másik tápot (ami tényleg halk) ezt pedig add el :)

Garanciáztatás + utánaválójárás többe kerül mint amennyit buknál rajta !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115590) smekone válasza korren (#115546) üzenetére


smekone
tag

És a kettő közül, melyik ? :DD

Mert a Whisper M kb 2-3 ezer forinttal drágább mint a Seasonic, tehát árban is nagyon közel vannak egymáshoz :/

Nem tudok dönteni :/

(#115591) Hachiko95 válasza =HG= (#115588) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Egy jobb hangszóróval vagy fejhallgatóval ki lehet hallani, mondjuk a "fülem" tudja is, hogy mit keressen(ez az amit én linkeltem).
Néztem azt a tesztet is, csak olyan hangosan belebeszél, hogy nem tudom megállapítani + ilyenkor a mikrofon is átállítódik az erősítés(hacsak nincs manuálisra állítva) és elvesznek a részletek. Ez a hang dolog engem is csak akkor idegesít, amikor síri csend van éjszaka és épp csinálnék valami produktívat.

Egyébként csináltam én is egy videót, arról a Seasonic S12G-750 tápról, amit a #115579 hozzászólásomban említettem. Na most ehhez gyakorlott fül kell, mert elég erős a coil whine, de ha megpróbálod elkülöníteni az egyes hangokat, akkor hallatszódik a venti morgás is, hasonló mint az általam linkelt focus plus tesztben.
Csak egy rövid videó [link].

(#115592) sutszi


sutszi
veterán

Srácok nem lehetne ezt a flame vihart átvinni máshová? Mert, ez nem táp ajánlás így az fix... Érdekelne a topik eredeti nyomvonala...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#115593) korren


korren
aktív tag

Azt gondolom említtessék meg például a be quiet! STRAIGHT POWER 11 esetén, ami biztos atom jó táp, csendes is (ez a cég imidzse), de nem képes fél-passzívan üzemelni, ha jól tudom.
Ha meg nem forog a venti, akkor annak hangja sincs. Annyi se.

Ezeket se árthat figyelembe venni a potenciális vásárlónak.

Nem akarok egyik márka felett se pálcát törni, se Sea Sonic Prime 650W Gold-omat, se a Super Flower Leadex Platinum 550W tápomat nem hallom, nem zavaró számomra és szándékosan van lekapcsolva a semi-passive üzemmód. De simán vennék be quiet! tápot is, ha a belső műszaki színvonala magas szintű (biztosan az).

Én inkább a belsőt preferálom, a hang totál másodlagos nekem, biztos mások is vannak így vele, meg fordítva is. :DD

Jó hogy így eszmét/tapasztalatot cserélünk. Én személy szerint Duliee és Hachiko95 írásaiból is sokat tanultam. :R

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#115594) koxx válasza Hachiko95 (#115591) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Engedjük el ezt a dolgot, már nagyon off. Ez táp ajánló.

(#115595) FoLey-v válasza w333 (#115589) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kajak megint vegyek tápegységet? :W Ha újra beszámítják remélem nem felét,mert a hajam fogom tépdesni. Így is sok pénz ment el. Üzletben csak ez a bitnefix van sajnos ez nem moduláris. :U
[link]
Biztos nemfog egy idő után elcsöndesedni mint a csapágy kikopni vagy valami?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#115596) Hachiko95 válasza korren (#115593) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az igaz, hogy egy álló ventinek hangja nincs, de ha elindul azt hogy teszi, vagy utána milyen hangja lesz. Valaki pont az idegesítő felpörgésekre-leállásokra panaszkodott, azt hiszem valamelyik evga táp esetében.
Ez az egyenletlenség a hangban könnyebben tünik fel, könnyebben válik zavaróvá.
Ott a hysteresis funckió és annak kezelése egy külön állatfaj, ez különösen fontos egy fél-passzív tápnál.

Az biztos, hogy a be quiet straight power sorozattal hang szempontból nem lehet mellé lőni.

(#115594) koxx
Rendben, csak túlságosan elmerültünk a hangokban :)

[ Szerkesztve ]

(#115597) w333 válasza FoLey-v (#115595) üzenetére


w333
félisten

Nekem is ilyenem van csak a 450W ... ez a leghalkabb ami most létezik !

Ha kicsit visszaolvasol linkeltem róla videót is hogy full néma ! :D

Szóval én csak ajánlani tudom a Bitfenix Formula tápot, nagyon alacsony fordulaton 500 rpm forog így nagyon halk (néma) és valószínűleg tartós is :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#115598) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Egy Chieftec GPS-450AA-101A 450W tápot érdemes-e lecserélni? Gépcsere lesz, Asrock H81M-G, G1840Celeron, 4GB RAM, SSD, meg 1db 500GB merevlemez mellé kerülne. Az alaplapon 8 pines a csatlakozó, a tápon csak 4, de gondolom az nem érdekes kis teljesítményű gépnél.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#115599) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigurációt tervezem összerakni egy Sharkoon QB One vagy egy Fractal Design Core 500 házba:
- Gigabyte H270N-WIFI alaplap,
- Intel i7 6700 vagy 7700 proci,
- Samsung 2x8GB DDR4 2400MHz M378A1K43CB2-CRC RAM,
- 250 GB SSD (valószínűleg egy Samsung M.2),
- 2.5" 500 GB HDD már adott,
- későbbiekben még egy nvidia GTX 970 kaliberű VGA.
Nem kimondottan játékra szánom, inkább csak alkalmi számításigényes feladatokra és szeretném, ha lenne benne tartalék.

Milyen tápegység(ek)et ajánlanátok hozzá?
Előny, ha viszonylag halk lesz, de nem bármi áron.
Mivel mini ITX kategória, a kábel elrendezés miatt előnyös lenne moduláris vagy félmoduláris. Viszont a QB One esetében csak max. 145 mm hosszú SFX vagy ATX lehet (utóbbi csak nem moduláris), a Core 500 esetében csak a 170 mm hossz a korlát.
Inkább a jó ár/érték arány és hosszabb távú (esetenként 7/24) megbízhatóság a szempont, mint maga az ár. Előny, ha egy esetleges bővítés/fejlesztés alkalmával nem kell rögtön azt is lecserélni.

(#115600) syberia válasza Deer76 (#115598) üzenetére


syberia
veterán

Ha stabilan üzemel, és nincsenek benne púpos kondenzátorok, akkor maradhat.

(#115599) DrDante666: BitFenix Whisper M 450W Gold [link] megbízható, halk

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.