Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) telya


telya
aktív tag

hali.
FSP 350PNF tapom volt, ugy nez ki hogy tonkrement (elotte sipolo hangot csinalt szokszor)
milyen tapot ajanlotok helyette?
szoval nem kell nagy teljesitmeny, egy eleg regi, kozepes gepet kell hajtani, sztem 300-as tap is boven eleg lenne. viszont legyen minosegi, hogy hosszutavon jo legyen.
ami fontos szempont, hogy 20 pines csatlakozoja legyen es ne 24, mert az alaplapba csak olyan megy bele, a 24-esnek hely sincs sztem.
a gep amit hajtana: Abit IC7 lap, P4 2.8 Ghz Northwood, 2*1 GB DDR400 RAM, 7600GT (AGP), egy regi PATA vinyo, es valszeg lenne benne egy ujabb SATA3 vinyo is.
elore is thx.

(#10702) ETOM válasza Jim-Y (#10698) üzenetére


ETOM
addikt

kösz a választ nekem is CTG volt. akkor zsír lesz ez a xfx te is a pc geartol rendelted?

jah és a képeket is köszi a blogodban megnéztem :)

(#10703) Petzval válasza telya (#10701) üzenetére


Petzval
senior tag

Egy 400-as FSP vagy Chieftec adott hogy jó. Mindkettőnél van rövidzárvédelem. A tápoknál a 20+4 pin-es csatlakozó szétvehető és a 20-as használható

[ Szerkesztve ]

(#10704) telya válasza Petzval (#10703) üzenetére


telya
aktív tag

furcsa, egy 500-as Chieftec tapnal valahogy nem jottem ra h szetszedheto lenne a csati, de most szet nem szedem megegyszer a gepet h megnezzem :)

valami konkret tipust is tudtok ajanlani?

(#10705) vzsryl válasza Jhonny06 (#10697) üzenetére


vzsryl
nagyúr

20-80% között van egy táp ideális terhelése. Egy 650W-os tápot a max. 300W-ot fogyasztó konfiggal - aminek az idle étvágya ~50W körül alakul - ~8-45%-ig terhelnéd le. Ez semmiképp sem ideális.
Milyen VGA-ra cserélnél? Ha dupla GPU-s is tervben van valamikor, akkor érthető a 650W-os, de egyébként nem túl optimális.

500W-ot azért javasolnak hozzájuk, hogy a gagyibb tápok is elvigyék, és ne rögtön az első indításnál csináljanak tűzijátékot.

(#10699) golffanatic: Szia!

Megbízható, de vannak sokkal jobb vételek.

(#10700) Solt85: Hali!

VGA driver hibád van. Ennek a hibajelenségnek semmi köze a táphoz.

(#10704) telya: FSP SAGA II 400W-nak tuti szét lehet szedni. APN-nek úgy vettem észre, hogy nem. Chieftec CTG-400-nak pedig nem lehet szétszedni (raktam már vele össze gépet, tehát 100%).

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10706) Jhonny06 válasza vzsryl (#10705) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint milyen szempontból nem túl optimális/ideális? Gondot is okozhat, vagy egyszerűen csak nem szükséges? Mert ha utóbbi, akkor nem probléma, hogy nincs kihasználva, mint írtam, olyan minimális az árkülönbség, hogy kvázi mindegy. Dupla GPU lehet, hogy lesz jövőre és akkor kellemetlen lenne megint tápot cserélni, ezért is írtam, hogy ha van rá lehetőség, akkor miért ne? Ilyen feltételek mellett a TX650 szerinted jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#10707) Petzval válasza telya (#10704) üzenetére


Petzval
senior tag

A 20+4 azért van így írva mert szétvehető.

(#10708) vzsryl válasza Jhonny06 (#10706) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hatásfok szempontjából pl, ami kihathat az élettartam hosszára is.
Viszont ha tényleg előfordulhat ilyen komoly bővítés, akkor van értelme a 650W-osnak.
Jó a TX650v2. Egyedül a hangjára panaszkodnak néhányan. A HX650 halkabb, vagy a Seasonic S12II 620W is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10709) Jim-Y válasza Petzval (#10707) üzenetére


Jim-Y
veterán

A chieftec ctg-nek nem szétszedhető, ilyen tápom volt fél évig, és párszor szétszedtem már:)

(#10710) ETOM válasza Jim-Y (#10709) üzenetére


ETOM
addikt

pls válasz (#10702)

náluk vásároltad, hamar kihozták?

köszi :)

(#10711) Solt85 válasza vzsryl (#10705) üzenetére


Solt85
csendes tag

Mit javasolsz? Win7 újratelepítést, mert frissítettem már a VGA drivert. Régebbi verzió meg már nem elérhető.

üdv.

(#10712) Jim-Y válasza ETOM (#10710) üzenetére


Jim-Y
veterán

Náluk vásároltam, nem először, nekem szerdától keddig kellett várnom, de engusz azt mondta, hogy mostantól sűrűbben jönnek szállítmányok, így elképzelhető, hogy korábban is kézhez kaphatod mint én.. Egyébként ajánlom őket, üdv;)

(#10713) ETOM válasza Jim-Y (#10712) üzenetére


ETOM
addikt

köszi szépen megveszem napokban :)

[ Szerkesztve ]

(#10714) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Adott egy gép:
Gigabyte GA-890FXA-UD7 lap
PhenomII X4 955 BE125W-os változat
1Gb DDR3:D
2 vinyó meg 1 SSD

E mellé szeretnék összesen 4db Sapphire HD 5870-es VGA-t. A kérdésem az lenne, hogy mennyit bírna el ebből egy Corsair VX450? 2 vagy 3 kártyát? Sajnos tápot nem tudok egy darabig venni, de a 2 kártya mindenképpen kell ASAP. Esetleg van másik tápom, arra ráköthetnék 2 kártyát, és egy tápteszterrel indulna ha bekapcsolom a konnektort. Vagy ezt inkább ne erőltessem?:D Haverom hasonló gépe 4 5850-el 600W-ot vesz föl a konnektorból.

Mit ajánlotok majd következő tápnak ha elkészül a 4 kártyás rendszer?

Köszi!

(#10715) golffanatic válasza vzsryl (#10705) üzenetére


golffanatic
tag

h,

köszi...

amúgy mire gondoltál..........

(#10716) vzsryl válasza Solt85 (#10711) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hogy fordulj ebbe a topicba tanácsért: Azonnali VGA-s kérdések órája

(#10714) kem: Szia!

Max. 2-t. 3-at esetleg akkor, ha valami brutális példányt fogtál ki, és nagyon bírja a túlterhelést. De nem ajánlok 1-nél többet sem hosszabb távon! Ha valami baj történik, akkor komoly anyagi károkat okozhat a dolog, mert nem 2Ft-os alkatrészekről beszélünk.
4db-hoz Corsir AX1200-at javaslok. A VGA-k egyenként akár 200W-os fogyasztásra is képesek, tehát a biztonság kedvéért, és a proci tuningot is beleszámolva szükség lesz az 1,2KW-ra.

(#10715) golffanatic: Milyen konfighoz kell és mekkora a keret?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10717) Bogyó bá' válasza Dyno (#10643) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, a kérdés eldöntetett: az előbb megrendeltem az FSP HEXA 500-at az Ip*ntól. Most Pesten vagyok 3 napig, így a boltban is át tudom venni, nem kell szállítísi költséget fizetni pluszban.
Ha nem fog menni a szünetmentessel, akkor meg a falhoz vágom. Sajnos nem kaptam választ senkitől sem az összeférhetőségre vonatkozóan a kváziszinuszos UPS-ekkel kapcsolatban.
Az olcsó ára, 80+-os hatásfoka, kielégítő teljesítménye és a bőséges csatlakozó miatt döntöttem mellette.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10718) fere750 válasza Petzval (#10690) üzenetére


fere750
csendes tag

Köszi a választ.A védelmeknél ilyenekre gondolsz mint:tulfesz,villám,melegedés?Mert amit nekem mutattak abban voltak ilyenek.

(#10719) vzsryl válasza Bogyó bá' (#10717) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sajnos nem sokan próbálkoztak még innen a fórumról APN belet kvázi-szinuszos UPS mellé tenni, és akik kipróbálták, azok meg nem írogatnak ide, tehát nehéz megmondani, hogy fognak-e együtt menni. Az Aurum-ok elvileg nem mennek kvázi-szinusszal, de azok már jóval fejlettebb elektronikát kaptak az APN kapcsolásához képest.
Ha majd kipróbáltad, kérlek írd le a tapasztalataidat. Előfordulhat, hogy szívsz vele, de ne hagyd, hogy más is beleessen a csapdába. Vagy másik oldalról: Ha jól működnek együtt, akkor már van egy széria, amit biztosan lehet ajánlani az embereknek kvázi-szinusz mellé.

(#10718) fere750: Az M-tech féle tápokra csak ráírogatják a védelmeket, de közben nem található bennük, vagy nem kielégítően végzi a dolgát.
Villám ellen az véd, ha kihúzod a konnektorból a kábelt, más nem ( vagy esetleg fi relé).
Mondjuk múlt héten bevágott a villám egyik ismerősömhöz, és a szomszéd is kapott belőle. Ismerősömnek CTG-400-80PB-je van, és csak lenyomta a biztosítékot, de azon kívül semmi más bajt nem okozott a villám. De az ismerősénél a 300-as Codegen elszállt. Egyelőre azt nem tudom, hogy lett-e valami baja a gép többi alkatrészének, de majd megérdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10720) telya válasza Jim-Y (#10709) üzenetére


telya
aktív tag

jaja, es pont ilyen volt amit neztem, szoval ezekszerint jol lattam.

viszont szivesebben neznek most Chieftec-et, mert pont egy FSP halalozott el.. abbol tudtok olyat mondani amiben megoldhato a 20pines csatlakozas (tehat nincs egyben a 24 pin)?
ezeket lattam elerheto(bb) arkategoriaban:
CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S ill. 450

de meg arrol sem talaltam infot h milyen a pin kiosztasuk, sem mast.. valami info van ezekrol? vagy mas is jo ha van..

[ Szerkesztve ]

(#10721) Petzval válasza fere750 (#10718) üzenetére


Petzval
senior tag

Villámvédelem nemigen lehet egy tápban.Rövidzár túlfeszültségvédelem melegedés az mhogy egy villámcsapásra elmegy e nem védelem hanem szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#10722) Bogyó bá' válasza vzsryl (#10719) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez APN-beles? Akkor viszont miért van, hogy az 500-as APN 85+-os, ez meg csak alap 80+-os?
500APN-nek nem tetszik a színe...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10723) vzsryl válasza telya (#10720) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az iArena 20+4pines, tehát szétszedhető, de a CWT PUFP bél nem túl jó minőségű.
Jobban járnál egy FSP SAGA II-vel. Ha megveszed a Chieftec-et, lehet az is elszáll. Ha megveszed az FSP-t, lehet az is. Bármikor belenyúlhat az ember, de nagy eséllyel jót fogsz ki. Rossz minőségű tápnál, meg biztosan rosszat fogsz ki, csak kérdéses, hogy meddig bírja.

(#10722) bogyo112: Egyik sem kapta meg hivatalosan a plecsnit, tehát mindegy mit írogatnak rá. Viszont tesztek alapján valóban 80+-osak.

(#10724) telya: Privátban írok.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10724) telya válasza vzsryl (#10723) üzenetére


telya
aktív tag

aham, thx.
meg annyi, hogy tudsz valami jo boltot ahol ezeket lehet venni? ipon-ban szoktam az ilyeneket venni de fsp saga ii-t pl total nem latok ott.
vagy pl a hexa mennyire jo? az van ott is..

[ Szerkesztve ]

(#10725) Petzval válasza vzsryl (#10723) üzenetére


Petzval
senior tag

" Rossz minőségű tápnál, meg biztosan rosszat fogsz ki, csak kérdéses, hogy meddig bírja."

Nálunk egy Codegen 7 éve egy Acorp és Codegen 4 éve megy. Most teszteltem egy Codegent 400 órában kifogástalan volt.

[ Szerkesztve ]

(#10726) vzsryl válasza Petzval (#10725) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Legalább félszáz Codegen-ről (és hasonlóról) tudom biztosra, hogy 7-8 éve megy. De azzal is tisztában vagyok, hogy max. 100W-ot fogyasztó gépek vannak rájuk kötve, és még így is fura mód sűrűn elszállnak mellettük a vinyók, alaplapok, ráadásul bármikor kaphat egy túlfeszt, vagy túláramot, és akkor vihet mindent az örök bitmezőkre.

Szerk.: Milyen Codegen-t, és hogyan tesztelted? Kezdek kíváncsi lenni ezekre a tesztekre. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10727) Petzval válasza vzsryl (#10726) üzenetére


Petzval
senior tag

Ma szereltem egy házba egy Chieftecet a negyedik csavart nem tudtam betenni mert a tápon félrefúrták a csavarhelyet annyira hogy a házat kellett volna reszelni bőszen.

(#10728) Petzval válasza vzsryl (#10726) üzenetére


Petzval
senior tag

Soha nem építek be tápot 200 óra járatás nélkül.Ha gyenge hibás alkatrész van az ennyi idő alatt kijön és a lehetőség szerint kicsit megrángatom és mérővel nézem a teljesítmény hogy és merre változik.Mármint volt és wattméréssel.

[ Szerkesztve ]

(#10729) vzsryl válasza Petzval (#10727) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A kapcsolása és a felhasznált alkatrészek minősége a lényeg.

Hogy zajlik pl egy Codegen tesztelése? Mit kötsz rá? Mennyire terheled le? Mivel méred ki a feszültségeit? Mit kezdenél, ha valamilyen védelmet megbolygató dolog történne, és a Codegen durranna egyet? Ráadásul ezt tenné úgy, hogy már a rendes helyén megy, a kliens számítógépben. (Gondolom rendszergazdaként munkálkodsz.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10730) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Szerintetek megéri ennyiért ez a táp? http://www.pcdiszkont.hu/4423/fsp-hexa-400w-atx-eatx-tapegyseg vagy inkább érdemesebb az 500W-os verziót venni? A gép egy Intel P4 3,2GHz-es proci, 2 giga rammal, és egy ati hd5830-al. A mostani 350w-os chieftec kevésnek bizonyul sajnos.

(#10731) Petzval válasza vzsryl (#10729) üzenetére


Petzval
senior tag

A 200 óra járatás elég hogy ne durranjon olyan könnyen van egy teszt konfiguráció amiért nem kár itt nagy terhelések nincsenek mivel játékok nem mehetnek.A ház egyszer wattmérőn keresztül megy és feszültséget mérek a feszültségérték viselkedéséből a hőfokokból lehet látni sok mindent.

(#10732) Petzval válasza tototos (#10730) üzenetére


Petzval
senior tag

Van alul link gomb használható linket adj.

(#10733) 14adam válasza Petzval (#10732) üzenetére


14adam
addikt

ctrl+c meg ctrl+v

(#10731) Petzval ez nem sok mindenre jó ez a tesztelés :U köss rá izzókat pár darabot sorba. 6db 60wattos 12voltos izzó sorbakötve már elég szét terhelés (360w)

[ Szerkesztve ]

(#10734) Petzval válasza 14adam (#10733) üzenetére


Petzval
senior tag

A táp egyszer számítógépben megy eleve abban kell járatni.Az alapigazság hogy elektronikai alkatrészekből álló egység a kezdeti időszakban hibásodik meg leginkább egy egy gyenge alkatrész akkor száll el ezért a 200 óra erre tökéletesen elég.
6db 12V-os izzó sorbakötve izzónként 2V!

(#10735) 14adam válasza Petzval (#10734) üzenetére


14adam
addikt

jaja,utána rájöttem,hogy rosszul fogalmaztam csak lejárt a mod idő :D látszik,hogy nem mostanába írtam hozzászólást ide :D

(#10736) vzsryl válasza Petzval (#10731) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem értem a logikát. Védelmek nincsenek benne 0 órásan, 200órásan és 2milliárd órásan sem lesz. Tehát tesztelgetheted egy kis fogyasztású konfiggal. Max. akkor fogsz rájönni, hogy valami védelem bolygató dolog történt, hogy durran egyet.
Ezt az X órás tesztet egyébként minden gyártó el kell végezze, mielőtt piacra dobná a terméket. Tehát akárhogy nézem, ez nem mérvadó tesztelési módszer. Milyen feszültségszinteket mértél ki a Codegennél? 3,3V, 5V és 12V-on.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10737) Imi91 válasza telya (#10701) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az egyik kondi killódik a tápodba, érdemes párban cserélni kb 500ft-ból megúsznád:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#10738) tototos válasza tototos (#10730) üzenetére


tototos
őstag

Vagy esetleg ez a táp? Hipro 430W

(#10739) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Srácok.
Nem tudja valaki ,hol lehet kapni moduláris táphoz 8 pines pci -e kanócot.
A chiftec táphoz csak egy van a másik 6 pines.
Nagyon megköszönném az információt:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#10740) Petzval válasza vzsryl (#10736) üzenetére


Petzval
senior tag

Egy feleakkora árú tápban miért lenne kötelezően védelem?Nem a mért feszültségszintek a lényegesek hanem a feszültség viselkedése a terhelés változásával.Miért kellene egy 400w névleges olcsó tápot 400w-ra terhelni és nyavajogni hogy nem tudja?Aligha hiszem hogy egy Chieftecet 200 órát járat a gyártó!
Azt nem értem miért kell egy 5000Ft-os táptól azt várni mint egy 15ezrestől? Mintahogy egy olcsó alaplaptól se lehet olyan teljesítményt várni mint egy drágától.

[ Szerkesztve ]

(#10741) Petzval válasza tototos (#10738) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez egy Codegen szintű táp.Igaz egy 500W-os FSP kétszerannyi.

(#10742) balpis válasza Petzval (#10741) üzenetére


balpis
őstag

Ez azért egy merész kijelentés volt...
Árban valóban codegen szintű, de a hiproban minden szükséges alapszintű védelem megvan, az ajánható tápok között szerepel, ha a keretbe nem fér be még egy kis FSP sem - vagy annak a teljesítménye vagy kábelei nem elegendőek - ellentétben a codegennel...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10743) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit off, de azért megkérdezem.:)

Szerintetek egy 410W-os Chieftec táp mekkora videokarit visz el maximum? Ati és Nvidia is érdekel. Leginkább az a kérdésem, hogy egy HD5830-at elvisz-e?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#10744) telya


telya
aktív tag

szoval valami viszonylag olcsobb, kis teljesitmenyu, jo minosegu tap kellene.. regi gepbe menne, amit nem is en hasznalnek foleg, ezert sem adnek ra olyan sok penzt. olyan 350W-os teljesitmeny tuti hogy bosegesen eleg, elobb egy 300-as codegen-el is vigan elment. (szoval elsosorban a teljesitmenyen gondoltam a sporolast, minosegben pedig lehetne viszonylag jo)
javasoltak egy FSP SAGA II-t (400-as), de ez 10k felett van, az azert necces lenne. ill. javasoltak egy Chicony Hipro-t elhiszem, hogy jo, de szivesebben maradnek az ismert markaknal (elsosorban Chieftec, FSP). ezekbol nincs valami jo kis ajanlott vetel valamivel a SAGA II kategoriaja alatt? 300-350W-os is boven jo lenne. FSP Hexa pl milyen?
tovabbra is fontos a 20pin-es lehetoseg..

(#10745) Sandrew válasza Petzval (#10741) üzenetére


Sandrew
őstag

Iszonyúan nagy hülyeségeket irkálsz. Hipro kodegány szintú? Puff... :C

Ha 5k-d van és csak Elcé Pówerre meg társaira futná, nézz szét az apróban és 300-as Delta tápok amik mérföldekkel jobbak 3.000Ft-ért vannak.

telya:Pl ez

[ Szerkesztve ]

(#10746) vzsryl válasza tototos (#10738) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Megéri, jó minőségű. Ha netán elpukkanna egyszer, akkor a benne lévő védelmek megvédik a gép többi részét.

(#10740) Petzval: Szakmailag jól megalapoztad ezeket a kijelentéseidet. A további viták kb. értelmetlenek lesznek, de azért erre még muszáj reagálnom, mert az égbekiáltó blődségeket nem hagyom szó nélkül.
Amelyik tápban nincs védelem, arra csak rá van írva, hogy Power Supply, de valójában csak egy muskátlisláda, illetve ajtókitámasztónak is megfelel. Továbbá ha 3,3V, 5V és 12V-on 5% kilengése van, akkor már nem felel meg az ATX szabványnak, pedig az van rájuk írva. Ráadásul amikor egy ilyen gagyi táp pl 5V-on lead 9-et, akkor kezdhet búcsúzni a HDD-ktől a tulaj, mert lassan, de biztosan megöli őket a táp. És azért egy HDD-n elég fontos adatok lehetnek, hiába "csak" egy ~10k-s alkatrészről van szó. A rajta tárolt adatok megfizethetlenek lehetnek, pl családi fotók stb... De egy munkahelyen is komoly károkat okozhat, ha megsemmisülnek a dokumentumok, tervek fájljai. És ez még csak a HDD...
Egy tápra ami rá van írva, azt kötelező szinten le is kell adja. Ez is alapvető egy tápegységnél. Tehát ami rá van írva, azt teljesítenie kell. Teljesítmény, hatásfok, védelmek. Ha nem teljesíti, akkor NEM tápegység!

(#10741): Nagy tévedés. A Chicony tápok jó minőségűek. Íme a 350-es kistesójáról egy terheléses vizsgálat: [link]
Továbbá a 430W-osról konkrét információnk van, hogy ha netán valamilyen okból meghibásodna, és elszállna, akkor dolgoznak benne a védelmek, és nem bántja a gép többi alkatrészét.

(#10743) lama_lamm: Konkrétan melyik típus? Ha a régi, hibás szériás, Sirtec beles, akkor ne erőltess rá semmit, inkább cseréld. Ez kb. az egyetlen szériahibás Chieftec.

(#10744) telya: Neked is ajánlom figyelmedbe stol mester tesztjét: [link]

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10747) djculture válasza Sandrew (#10745) üzenetére


djculture
félisten

ha lehet épp kapni egy 430w os Chicony Hipro 430W ATX/EATX tápegység et ajánlanák inkább 5 rugó és jó.Csak sajnos pl vidéken nem divat egy nagykerbe se úgyhogy rájön még afutár +utánvét 1500 pénz.

(#10748) telya válasza Sandrew (#10745) üzenetére


telya
aktív tag

arban mondjuk elegge ott van az biztos :)
tuti eleg lenne a #10701-ban reszletezett konfighoz?

(#10749) Petzval válasza vzsryl (#10746) üzenetére


Petzval
senior tag

"de valójában csak egy muskátlisláda,"

Ahhoz képest hogy 7 éve visz egy gépet.

(#10750) Petzval válasza vzsryl (#10746) üzenetére


Petzval
senior tag

"ilyen gagyi táp pl 5V-on lead 9-et,"

Ezért kell járatni ezért kell mérni! A multimétert már feltalálták!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.