Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) smiti


smiti
addikt

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Chieftec GPA 450 iArena táppal? Vagy ebből a sorozatból bármelyik más teljesítményűvel?

(#10452) MMIX válasza Hani (#10446) üzenetére


MMIX
addikt

Az APC Smart-ok, ha jól tudom szinuszosak, elvileg bármelyik aktív PFC-s táp jó hozzá.
350-400 W-os olcsóbb tápokhoz a gyártók ritkán adnak sok csatlakozót és hosszú kábeleket.(szinte soha)
Corsair CX400 lenne a legjobb, de sajnos már nem gyártják őket.

XFX Core Edition 450W
Thermaltake TR2 380W (TR-380P)
FSP Aurum 400W

Csatlakozók száma és kábelhossz a linkekben. Én elsősorban az XFX-et ajánlanám.
Be quiet! tápok is jók, keresni kellene hosszú kábeles típust, aktív PFC-vel.

(#10453) Edorn


Edorn
aktív tag

Zajszintre melyik lehet a halkabb?

FSP FSP500-60GHN 500W vagy CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

Illetve van jelenleg egy ilyen szünetmentesem: APC Back-UPS CS 500VA
Bármelyikkel összefér? (ha jól tudom, kvázi (vagyis közelített/lépcsős szinusz) jelalakot ad le) ami a legtöbb aktív pfc-vel nem fér össze...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#10454) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy egy Corsair VX 550 es táphoz milyen szünetmentes tápot lehet venni, a lényeg az lenne hogy ha elmegy az áram akkor a monitornak és a gépnek biztosítson elegendő áramot hogy a munkát el lehessen menteni és kikapcsolni a gépet.

Meg erre több mindent is rálehetne dugni vagy hogy? Gondolok itt nyomtató hangfal.

Ezenkívül még ajánlhatnátok egy túlfeszültség védett hosszabbítót is.

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10455) kem válasza Dyno (#10438) üzenetére


kem
addikt

Utsó pár kérdésem lenne :B :
1:1-ben cserélném 430-as Seasonic tápra a HD 4670 VGA-mat. Szerinted megéri? Nem tudom mennyit ér a Seasonic, de ha VX450 kategória, akkor ~2k-val drágább a VGA-mnál, szóval megéri. Van amúgy Rev 1 és 2 ilyen tápból? Mert én tuti nem valami mai darabot kapnék, viszont az eladó szerint keveset ment.

Köszi!

(#10456) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Hi!

OCZ ZX Series 850W-os full moduláris tápjáról mit illik tudni??

Norbi

(#10457) gYaLo válasza _tRebroN_ (#10456) üzenetére


gYaLo
őstag

Szia!
Elolvastad az első. hsz-t ? ;]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10458) _tRebroN_ válasza gYaLo (#10457) üzenetére


_tRebroN_
tag

Igen köszi avval kezdtem...bele érdekelne, hogy milyen!! Az hogy látom képen nekem nem mond semmit.

(#10459) MMIX válasza _tRebroN_ (#10456) üzenetére


MMIX
addikt

OCZ ZX Series=Great Wall GW-EPSxxxDA(90+)

Normál körülmények között a Great Wall beles tápok nem ajánlottak. Ez a 80+Gold elektronika jól szerepel a minőségi tesztoldalakon(Great Wall is tud, ha akar). Én mégis azt mondanám, hogy OCZ ZX Series 850W áráért inkább egy Corsair AX750(ha ennyi is elegendő neked). Ha kell a még erősebb táp, akkor én rádobnék még egy kis pénzt és vennék egy Corsair AX850-et. Vagy valamelyik elismertebb elektronika gyártó termékét.

[ Szerkesztve ]

(#10463) _tRebroN_ válasza MMIX (#10459) üzenetére


_tRebroN_
tag

Köszönöm! Időközben ráleltem [erre a tesztre] ott írják is, hogy Great Wall-os az meg látom hogy nem ajánlott. Az hogy miért nem ajánlott ahhoz megint keresőznöm kéne egy adagot:):)

(#10468) Dyno válasza _tRebroN_ (#10463) üzenetére


Dyno
veterán

Mert sok veszélyes tápjuk van, inkább ne kisérletezz AX750 ahogy MMIX kolléga írta.

[ Módosította: #65675776 ]

(#10475) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki tudna segíteni? :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10476) Dyno válasza Moonwolf (#10475) üzenetére


Dyno
veterán

ITT kapsz választ.

(#10477) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali. Olvastam a kezdö hsz-t de nem találtam a kérdésemre választ ami az volna hogy mijenek a xilence tápok??

(#10478) mitkov77 válasza Edorn (#10453) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Véleményem szerint mindkettőben12 cm vnti van, olyan 1200-1800 között forognak, de a specifikációban lehet, h le van írva :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#10479) MMIX válasza Beretvás (#10477) üzenetére


MMIX
addikt

Xilence Technology Co., Ltd 2003-ban alapították német-kínai gyártó, szerintem matricázó(nagyrészt).
Fő célkitűzésük a hatékony hűtés és zaj csökkentés.
Termékeik: házak, tápok, ház ventilátorok, notebook hűtés, CPU, HDD, GPU, RAM és chipset hűtés.

Táp beszállítóik:
Enhance, Topower, Sirtec/HighPower, Andyson, Macron
A kiemeltek valószínűleg jók, a többi helyett érdemesebb másikat keresni.
Xilence oldala
SFX Series: Enhance
XQ Series: Sirtec
Modular Series: Andyson
Redwing Series: Topower
TFX Series: Macron
Eco Series: Sirtec
Gaming Series: Andyson

Nem minden tápsorozatot forgalmazzák itthon, sajnos. XQ-t nem láttam árlistán egyszer se.
Eco Series szokott lenni. Szerintem a Chieftec CTG-re hasonlít tudásban.

[ Szerkesztve ]

(#10480) Beretvás válasza MMIX (#10479) üzenetére


Beretvás
addikt

Kösz. Akkor nem ojan rosszak ezek. Csak nem nagyon hallottam hogy lenne valakinek, s mondom akkor vagy nem jo vagy nagyon drága.

(#10481) Bogyó bá' válasza MMIX (#10423) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, hogy csak most válaszolok, de 2 napja nem voltam itthon, a gépem előtt.
Köszi a tippet, az XFX Core Edition 450W tényleg szimpatikus darabnak tűnik, és nem is túl drága. Gyakorlatilag tökéletesen megfelel az elvárásaimnak. Az egyben hagyott 12V-os ág még plusz extra. :R

Két kérdésem volna vele kapcsolatban: 1., az általam ismert, megbízhatónak tartott, bevált nagyobb hazai webáruházak (ipon, aqua, pcx, edigital, stb.) egyike sem tart ilyet, fél éven belül eltűnő cégektől meg nem szívesen vesz az ember több év garanciás holmit.... :F
Magyarul hol lehet ezt - komolyabb cégnél - beszerezni?

Mindenki mástól: (is) 2., Van-e valakinek saját tapasztalata ilyen táp, és kváziszinuszos szünetmentes tápegység problémás vagy problémamentes együttműködéséről? Eaton Protection Station, vagy APC BE széria. (belül mindkettő ugyanaz...)

Minden infót megköszönök előre is! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10482) Jim-Y válasza Bogyó bá' (#10481) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, én ma vettem át az ilyen tápomat, PCgear-ben vettem ami egy megbízható bolt, itt PH-n is megtalálod őket Enguszon keresztül. A kicsomagolásról ellőttem pár képet -> [link]

A második kérdésedhez nem tudok hozzászólni. üdv

(#10483) Bogyó bá' válasza Jim-Y (#10482) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, gyorsan át is nézem! :R

Megnéztem: tetszik, hogy minden kábel harisnyázott.
2 PCIe tápcsati, ugye?

kieg: Nincs haverod, akinek van egy egyszerűbb szünetmentese, amivel ki lehetne próbálni? Álmodozom.....

Harmatgyönge procimat (Athlon X4-640), és frissen beszerzett középkategóriás (5850) vga-mat szeretném kissé nagyobb teljesítményre ösztökélni az órajelek buherálása által, ezért szeretnék a mostani 400W-os HIPRO helyett erősebb tápot. Emez alapon éppen elég, de nincs benne több kraft. Drágábbra meg nem tellik.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10484) Jim-Y válasza Bogyó bá' (#10483) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sajnos nincs ilyen haverom :S.. igen 2 pci-e, az egyik 6+2-es a másik 6-os...

(#10485) Bogyó bá' válasza Jim-Y (#10484) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt nem is tudtam, hogy Seasonic a bele. Egyre szimpatikusabb!

Volt készleten az üzletben, vagy várni kellett rá?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10486) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Az alábbi géphez tudnátok ajánlani MAX 20 ezerért egy jobb tápot:

Phenom II X4 965
4GB HyperX 1600MHz
ATi Radeon 3870x2
4 winyó, 2 optikai meghajtó.

Húzva nincs semmi.

Köszönöm a segítséget!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10487) zodo válasza Jim-Y (#10482) üzenetére


zodo
nagyúr

Megnéztem az új tápodat, Gratula. :)
Láttam jóféle venti van benne. Halknak mondható?

(#10488) saril válasza Landon (#10486) üzenetére


saril
senior tag

hello

chieftec, corsair, cooler master, enermax 500, (esetleg 600, a túlméretezés miatt csak) wattosai bőven elégnek bizonyulnak a konfigodhoz

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#10489) Jim-Y válasza zodo (#10487) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, nekem olyannak tűnik mint a CTG-m... ergo nekem megfelelően halk, mondjuk eddig csak IDLE volt, LOAD alatt nem tudom ,hogy milyen ... üdv

(#10490) mzsf


mzsf
csendes tag

Sziasztok! Gép csendesítésben vagyok. Ma vettem új CPU hűtőt, és így már hallom, hogy milyen hangos a táp. Egy Deer 500 W-s tápom van. Olvastam, hogy nem túl biztonságos. Kicserélném valami halkra. Chieftec 500W 12cm CTG-500-80P és Chieftec 450W BOX (CTG-450-80P) típusokat találtam az első hozzászólás alapján. Ezek elég olcsók. Ha 10-15 közt tudtok mondani ezeknél halkabbat, kérlek segítsetek, illetve a fenti kettő közt az 50 watton kívül mi a különbség. Köszi!

(#10491) gYaLo válasza mzsf (#10490) üzenetére


gYaLo
őstag

Szia!
Itt van egy lista a CTG tápok tulajdonságairól.
Szerintem vegyél Corsairt.
Amellett, hogy nagyon megbízhatóak, csendesek is.
Apróban pl van egész jó áron: [link]
Ha újat szeretnél, akkor Corsair CX széria, a 15.000es keretig tudsz választani 400tól 600w-ig ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10492) Chaser válasza Jim-Y (#10482) üzenetére


Chaser
titán

Nem is vészes az ára. Milyen hangja van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10493) mitkov77 válasza Landon (#10486) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Chieftec CTG-560-600 W változata szerintem megfelelő lesz a konfignak, és még később is :D

mzsf: Neked is tökéletes választás a CTG-500.
Mi a különbség a 450, és 500 között? Az az 50W. A chieftec tápok nem túlhasználhatóak. Ha 500W, akkor nem jön ki belőle pl. 600W mint a drágább tápokból. Sőt, lehet, h cs 490. Rengeteg teszt van erről, de átlag felhasználásra az 500W vagy 600W megfelelő választás.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#10494) Jim-Y válasza mitkov77 (#10493) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem csak ez a különbség a két táp között...

sőt, most olvasom csak végig amit írtál xD trololo

"A chieftec tápok nem túlhasználhatóak."
wtf?

"Ha 500W, akkor nem jön ki belőle pl. 600W mint a drágább tápokból."
Kérlek alássan, ezt a drágább tápok sem tudják :D

"Sőt, lehet, h cs 490."
Ilyen hatásfokkal rendelkező tápról sem hallottam még, ami cca 98-99%-os hatásfokkal rendelkezne :))

"Rengeteg teszt van erről, de átlag felhasználásra az 500W vagy 600W megfelelő választás."
Tényleg rengeteg teszt van, de átlagfelhasználásra a 400-450W való, amit ő linkelt be, az nem átlag felhasználás a CFX miatt ...

[ Szerkesztve ]

(#10495) mitkov77 válasza Jim-Y (#10494) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Akkor javaslom olvas utána. Vannak drágább tápok, amik akár + 100W túlterhelést is elviselnek, nem a hasamra ütöttem, és találtam ki. Az 500W nem a hálózatból felvett teljesítmény, hanem a 12V leadott. Tehát ha 490W írok, akkor talán leszabályoz a táp, mert nem bírja a csúcsterhelést, szintén javaslom néz utána.
500W táp csúcs terhelésen 625W vesz fel a hálózatból ez a hatásfok..

Nem gondolom, h a CTG tápok nem átlag felhasználásra lennének. 10-12k azért elvisz bármilyen konfigot. A 600W nem mondható Gamer felhasználásnak, bár megfelelő rá.
De ha a javaslatokból indulok mi, amit is sokan tesznek, akkor mindenki gépcserével tápot is cserélhet. HM? vagy tévedek? mert vehetsz egy 400W tápot, ha 65W fogyasztó procid van. És ha benyomsz egy 95W procit, meg egy 150W VGA-t akkor? melyik fogja jobban bírni a 400W-os, ami a határait súrolja, vagy a 600W?

Árban meg lehet 2-3k a különbség.

Ezzel az erővel HKC tápot mindenkinek, vagy mercuryt....

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#10496) Landon


Landon
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kinéztem két típust, csak annyit szeretnék megtudni, hogy esetleg valami rossz nem kering e róluk amiről tudtok. :)

Ez vagy ez lenne.

Cfg mégegyszer:

Phenom II X4 965
4GB HyperX 1600MHz
ATi Radeon 3870x2
4 winyó, 2 optikai meghajtó.

Köszönöm!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10497) Jim-Y válasza mitkov77 (#10495) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazából akkor lehet, hogy csak számomra fogalmaztál ködösen, nekem úgy jött le, hogy egy 500W-os táp, hasznosan 600W-ot képes leadni, én nem hallottam még ilyenről, ha mégis van, akkor elnézést.

Ha van egy 95W-os procim, meg egy 150W TDP-s vga-m, ezekhez egy 12V-os ágán mondjuk 350W-t leadni képes 400W-os tápom akkor ez miért is ne lenne elegendő a cpu+vga kombómhoz?:)

(#10498) mitkov77 válasza Jim-Y (#10497) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nem azt állítottam, h minden táp. Vannak olyan tápok, amik alkalmasak nagyobb teljesítményt leadni anélkül, h. lekapcsolnának. És azt is, h vannak olyan nem minőségi tápok, amit pl. a Codegen 350W ami még a 300W leadására is alkalmatlan.

Igen a 350W leadó elvileg el kell bírja. Nekem van egy E8400 procim HD4890 VGA-val,. Csúcsban 330W-ot vesz fel a hálózatból. Feltételezve, h 80+ tápom van 264W-ot vesz fel a tápból a rendszer. Így a 90W tartalék az elektromos rendszerek "strapabírásával" keveslem. Ha van mellette + 100W azt nagyobb biztonságnak érzem. Mindenki más. Nem szentírás, amit írok..

De ha lefordítom.. Ha nem vagy biztos benne, h tudsz úszni, akkor melyik vízben érzed madag jól, amiből csak a fejed lóg ki, vagy csak a derekadig ér?

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#10499) mitkov77 válasza Landon (#10496) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Corsair tápok jók. A CX-ről sokat nem hallottam. Nekem GS700-as tápom van. Nem sok hangja van. A led a tápban kikapcsolható, tehát nem zavaró jelenség. Jól terhelhető. 20k környékén van, én csak ajánlani tudom. Sokáig ki fog tartani, még ha esetleg fejlesztésbe is szeretnél vágni egyszer.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#10500) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

VGA cserén gondolkozom. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek egy Corsair HX520 meg tud birkózni az adatlapomon látható konfiggal egy GTX480-a megspékelve?

Egész pontosan egy MSI N480GTX Twin Frozr II alá lenne

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.