Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hogy milyen tápot vegyek a gépembe mivel a jelenlegi egy Thermaltake Evo Blu 750W-os táp de nagyon nem vagyok megelégedve a hangjával.
Az 5 házventit simán elnyomja a hangja és a kopogás amit néha kiad magából.
A konfigom az adatlapomon van ehhez kellene egy megbízható halk moduláris táp.
Válaszokat előre is köszönöm.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#10202) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Nekem olyan problémám van hogy néha nem tudom bekapcsolni a gépet felvillan a bekapcsoló led kb 1mpre és ennyi. Kikapcsolom a tápot kb 1-2perc és utána működik rendesen. Kb 20-30 bekapcsolás erejéig. Tápon kívül már cseréltem mindent (gép fejlesztés) így erre tudok csak gondolni. Nem értek hozzá így csak sejtésem van,hogy javítani nem lehet/érdemes. Esetleg valaki megtudja mondani hogy ezek az alkatrészekhez milyen táp kellene a legfontosabb dolog nálam a megbízhatóság és a csendesség a mostani tápom is így lett kiválasztva (TX 650W)
Gigabyte MA 790X-UD3P
Gigabyte GTX460 1GB
AMD 555 B.E. X2 @ X4
Ocz Platinum 1100mhz 2*2GB
ADATA S599 SSD 64 GB
Samsung Spinpoint F3 1.5TB 5400 fordulat/perc
Western Digital Caviar Green 1.5TB 5400 fordulat/perc

Ja fix kábelezést részesíteném előnybe van hely a gépházba bőven Gigabyte 3D mars és pont ezért eléggé hószúnak kellene lenije a kábelezésnek mert a ház nem a legkisebbek közül van. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#10203) Fr@nkieWilde válasza didyman (#10197) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

A táp ára egészen pontosan 8647 Ft-ba került vadi újonnan, 2 év garival. Igen, igaz amit mondasz, de azért azt hozzáteszem, hogy előtte egy "silány" HKC USP 5580-as tápom volt, soha semmi baj nem volt vele, soha semmi bajt nem produkált, mindösszesen 17decibel volt a hangja, az FSP 25ével szembe, csak ugye elméletileg biztonságosabb táp az FSP, ezért is vettem meg ezt a tápot, meg a 80+ minősítés miatt, de mégha ez a kereplés nem is hiba, akkor sem vártam volna ezt tőle. Most fogom tápteszterrel megvizsgáltatni, ha ott nem lesz baj, akkor nem viszem vissza, de teljesen nyugodt akkor sem leszek... :(
Már volt egy 350-es FSP tápom, amit még az uccsó "sulinetes" gépben kaptam, nagyon jó táp volt, csak kevés csatlakozó miatt kellett eladnom, hang és hiba nélkül üzemelt amíg használtam. Ma Speed(R) kollegánk élvezi a társaságát :K
Holnap felveszem a "kereplést" egy videóra és elküldeném neked az itt megadott ímél címedre, ha nem bánod, aztán hátha tudsz valamit mondani róla, de csak ha nem probléma a számodra.
Köszönöm. :R

Jah.. amúgy ez nem az 500w-os táp, hanem csak a 400w-os :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#10204) Gabesz144 válasza Fr@nkieWilde (#10203) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem is ilyen jelenség van a Thermaltake Evo Blu 750-es tápomnál.
Hangos is szerintem de néha előjön egy kopogo hang mintha elérne valamit a venti.
De szétszereltem megnéztem komolyabban és semmit nem érhet el a venti ,de van egy olyan gyanúm hogy a tápon belül található átlátszó műanyag darabok ami a venti felét is eltakarja elvileg a porosodás ellen vannak benne de ez nem biztos, azok rezonálhatnak be.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#10205) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés (lényegében csak megerősítést szeretnék:) ):
Egy XFX Core Edition 450W-s táp elég az alábbi konfighoz: (tuning esetén is):

i5 2500k
5850 1gb (lehet cserélve lesz 5870/6870re)
4gb ram
6venti
1optika
5vinyó
2-3usb-s cucc

vagy inkább 550w-st vegyek?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#10206) Fr@nkieWilde válasza Gabesz144 (#10204) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szóval, akkor nem én vagyok egyedül :N , ez valamilyen szinten megnyugtat, bár ez nem vigasz akkor sem :N
Amúgy most nézettem meg egy olyan tápteszterrel, ami értékeket is mutat, hogy áganként mit produkál a táp. Nos a helyzet az, hogy azért az FSP tápok sem 100%-osak, legalábbis ami a Hexa-t érinti ugyanis a 12 V-os ágon +3 tizeddel többet ad le mint amennyit le kellene valójában, a többi ágon is van eltérés, de ezek csak +/- 1 tized V áganként, tehát a működése a normál értékeken belül van.
És ha valóban más is ilyesmit is tapaszalt más márkáknál is, akkor lehet ez valóban nem "hiba"

Gabesz144

Gondolom, akkor Te is ugyanúgy használod a mai napig a tápodat, igaz?
Szétszedtem am. én is és nem találtam semmi olyat, ami hozzáérhetne a ventihez, de itt az összeszerelésnél is sokat szívtam, mert olyan buta módon van a védőrács feltéve, hogy az valami hihetetlen, nem úgy mint a Te Thermaltake-ed-nél.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#10207) Fr@nkieWilde válasza K1LLMy53Lf (#10205) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én nem vagyok egy táp guru, de alap órajeleken járatva a géped biztos elég ez a táp a konfignak, tuning esetén már nem tudom, kis tuningot is elbír szerintem. Nem vagyok tuningolós típus :B :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#10208) Qru válasza K1LLMy53Lf (#10205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ez, 12V-on nagyon erős a proci meg a vga azt az ágat eszi. Elég lesz a 450-es is.

mod:

LordDarkness: Akkor szokott ilyet csinálni ha nem stabil a tuning beállításod. Nekem is TX650-em van és sokkal többet zabál a konfgom és simán viszi.

Ha nem szempont a modulárisság akkor TX650 V2 ajánlok. De előbb a bios-ban munkálkodj, mert ez szvsz nem a táp hibája.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10209) K1LLMy53Lf válasza Qru (#10208) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

köszönöm a gyors választ, én is így gondoltam, csak mint írtam: kellett azért egy megerősítés. Viszont közben rájöttem, h nem emiatt, hanem a csatik miatt az 550esre van szükségem (mivel gugli alapján a 450esen 23db sata van az 550esen 3*3db, s az eszközök elhelyezkedése miatt kell a 3 ág:B)
Köszönöm azért mégegyszer:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#10210) LordDarkness válasza Qru (#10208) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

De én nem tuningolok hacsak a két mag bekapcsolása nem jelenti ezt, a memónak kellet a 2 Volt de ezt bírni kell mert ez a gyári beállítása a memónak. kb ennyit állítottam nem vagyok tuning hívő ember.

Rock Katona

(#10211) Darmol


Darmol
senior tag

Sziasztok!
Elöljáróban, annyit hogy nem értek a tápokhoz, csak hobbiszinten olvasgatom a fórumokat és a PH-s cikkeket, szóval ha nagy hülyeséget kérdezek bocsi.
Szeretnék gépet váltani és ehhez nézegetem a cuccost és felmerült bennem a kérdés:
Ha veszek egy GIGABYTE GA-870A-UD3 -t, aminek van 6 SATA2 + 2 SATA3 + 1 IDE csatija (USB-k gondolom nem számítanak mert az alaplapi szabványok biztosítják a megfelelő tápellátást), akkor az elvileg legalább 8SATA és 1 molex kell ha mindent kitöltök. Ha veszek pl. egy Gigabyte Superb 550P -t akkor hiába elegendő az 550W elvben mindenre, igazából nem rendelkezik elég csatlakozóval, még ha a 4 molex-et 1:1-ben is alakítom át.

Ehhez kapcsolódó kérdés: régen láttam olyan átalakítókat, amelyek 2 molexet 1 SATA-vá adtak, bár mostanában csak 1-1-eseket látok. A régi 2:1-nek volt valami lényegi oka?

Más tápok sem nagyon adnak 8 csatinál többet, szóval kérdés hogy milyen tápot ajánlotok, vagy tudtok e alternatív megoldást? (Azon a triviális megoldáson kívül hogy még egy tápot alkalmazok, ami túlzásnak tűnik.)

Megjegyzem azért 550W-os mert a kisebbekben még ennyi csati sem nagyon van.
Gondolkodjak már 650-esben?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10212) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Szükségem van egy fekvő házra, és van benne egy 250W-os táp is.
Szerintetek a FOXCONN DH153C 250W megbízható? Vagy ajánlotok valami más 250W-os tápot bele ha nem megbízható?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10213) Qru válasza LordDarkness (#10210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A processzor alapfeszültségét 2 maghoz állították be a gyárban, ha megduplázod a magok számát akkor az alapfesz általában nem elég a stbil működéshez. Szóval valószínűleg egy kis proci fesz emelés megoldja a dolgot.

#nincsbennetarcsi

(#10214) vibra


vibra
tag

Sziasztok !

Új tápot kell vennem a napokban, amit kinéztem az a Chieftek CTG-500.
Jó választás lenne teljesítményben és megbízhatóságban a gépemhez?

-ASUS P5Q
-Q 8400 ( 3GHz )
-8800 GT ( 700 / 1725 / 1000 ), közeljövőben váltanék GTX 460-ra.

(#10215) YoLevi


YoLevi
csendes tag

Sziasztok! Lehet ez így kicsit OFF, de nem találtam sem a fórumon, sem a guglin véleményt az N-Base tápokról. Én spec. ezt azN-Base N Power N500-at néztem ki magamnak. Abban biztos vagyok, hogy 500W elég a gépemnek, viszont megbízhatok ebben a márkában? Valakinek valami tapasztalat? Előre is köszi!

(#10216) K1LLMy53Lf válasza Darmol (#10211) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én is pont a csatik miatt veszem a nagyobb tápot, ahogy feletted párral írtam is. az xfx core ed 550esén 9db (3*3) sata +6 (2*3) molex van egyébként. elméletileg elégnek kell lennie akkor neked is :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#10217) Pala válasza vibra (#10214) üzenetére


Pala
veterán

Tökéletes választás ehhez a géphez, a GTX460-hoz is teljesen jó lesz. :K

(#10218) vibra válasza Pala (#10217) üzenetére


vibra
tag

Köszönöm !! :R

(#10219) gabo9201


gabo9201
senior tag

Lehet kicsit OFF a kérdés, de azért felteszem :)
Valószínű, hogy le fogom cserélni a 4850-emet egy 4890-re. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elég lesz-e neki ez a táp? A 4850-et lazán vitte. Ahogy néztem teszteket nem számottevően nagyobb a 4890 fogyasztása sem, a 4870-nél kevesebbet eszik (~15W)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#10220) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na megvettem a CTG-450-80P-eset, itt pH!-n :) 2.5garival, ahogy ajánlottátok ;)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10221) kozlo válasza Fr@nkieWilde (#10196) üzenetére


kozlo
tag

Hozzáérhet a ventilátorhoz még a hálózati tápcsatlakozónál lévő a fojtótekercs is.
Felülről belenézel a tápba, venti alatt lesz a fojtótekercs,fekete zsugorcső-ben "csomagolva".
500-as Hexa-nal,nem tapasztaltam ilyen problémát.

(#10222) Darmol válasza K1LLMy53Lf (#10216) üzenetére


Darmol
senior tag

Köszi a választ! Mikor olvastam nem voltam benne biztos hogy pontosan miről írsz mert az fogyasztásokkal kezdted, de a tippet nagyon köszi :R , bár én úgy látom be fogom érni a 450W-os változattal, az adatok meggyőzőnek tűnnek. Van valami ellenvélemény ezzel kapcsolatban? XFX Core Edition PRO - 450 Watt
Egy 450W-os Chieftec-en gondolkoztam mert találtam amelyiken van elég csati de az XFX jobbnak tűnik. :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10223) LordDarkness válasza Qru (#10213) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Köszi! :R :R Esetleg van tipped menyit kellene adni neki pluszban?

Rock Katona

(#10224) franc0 válasza LordDarkness (#10223) üzenetére


franc0
őstag

Nekem pont ugyanilyen procim van. A gyári fesznek bőven jónak kellene lennie, én még le is vettem kb 0,1V-tal.
Mind a 4 mag stabil? Prime-teszt megvolt?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#10225) K1LLMy53Lf válasza Darmol (#10222) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

csak azért mondtam az 550est, mert azon 9sata van, a 450esen meg csak 6. Neked elméletileg 8db-ra van szükséged, ha minden port-ot megtöltesz. És én spec nem szívesen használok átalakítókat, ha nem muszáj. :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#10226) TcK-BOY*


TcK-BOY*
tag

Sürgős help!
Rendelés leadása miatt sürgős segítség kellene :)
2 táp között vacilálok:
Gigabyte SuperB 460W
CORSAIR CX CMPSU-430CXEU (ehez húzok egy kicsit :D)

Ehez a konfighoz:
ASRock 785GM-S3
Phenom II X2 555 (3,5GHz-en)
4 GB DDR3 1333 MHz
Sapphire HD 5670 1GB GDDR5

Köszi szépen a segítséget :)) :R

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10227) vzsryl válasza TcK-BOY* (#10226) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyik sem.
Chieftec CTG-500-80PB.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10228) TcK-BOY* válasza vzsryl (#10227) üzenetére


TcK-BOY*
tag

500-as? :O
A régi gépem is nagyjából ennyit tudott, és azt 450-es Chifi vitte :D

Ha gyengébb vga-t veszek, akkor elég a corsair?
mondjuk 4670, vagy 4850?
vagy elég a Gigabyte is? :R

edit:
Kábelek szempontjából, és védelmek szempontjából melyik a jobb döntés?(superb, vagy cx430?) alsó tápos ház lesz a vége elvileg.

[ Szerkesztve ]

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10229) Pala válasza TcK-BOY* (#10228) üzenetére


Pala
veterán

Itt nem arról van szó, hogy 450-es vagy 500-as, hanem hogy a CTG egyszerűen többet nyújt ugyanazért a pénzért. Manapság ez az egyik legjobb tápszéria az alsóbb kategóriából.

(#10230) TcK-BOY*


TcK-BOY*
tag

Akkor más, ajáljatok nekem egy tápot, ami fekete színű, max 450W-os, és jó árban van és megvannak benne a megfelelő védelmek(túlfesz, túláram, zárlat, stb), és elér a kábele egy alsó tápos házban is meindenhova. thx :) :R

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10231) gabo9201 válasza TcK-BOY* (#10230) üzenetére


gabo9201
senior tag

De most az miért jó ha max 450W-os? :F
FSP Hexa szériát nézted már?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#10232) TcK-BOY* válasza gabo9201 (#10231) üzenetére


TcK-BOY*
tag

Mert villanyszámla?
Még nincs is gépem, de már 20k... :W

Ezért nem akarok nagy tápot...

edit: néztem a HEXAkat de azokról is olvastam már rosszakat...

[ Szerkesztve ]

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10233) gabo9201 válasza TcK-BOY* (#10232) üzenetére


gabo9201
senior tag

:W Mekkora láma vagy öcsém :K
Attól, mert 500W-os tápot veszel nem fog a géped 500W-ot kajálni. Még az is lehet, hogy kevesebbet fog enni ha az 500-asnak jobb a hatásfoka, mint a 450-esnek

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#10234) Pala válasza TcK-BOY* (#10232) üzenetére


Pala
veterán

A villanyszámla nem attól függ, hogy mekkora névleges teljesítménnyel rendelkező tápot veszel, hanem a hatásfoktól.

(#10235) vzsryl válasza TcK-BOY* (#10230) üzenetére


vzsryl
nagyúr

XFX Core Edition 450W (PC gear-ben keresd! 5év gari, Seasonic bél, fekete ház, hosszú, harisnyázott kábelek, 80+ Bronze, erős 12V-os ág.)

(#10231) gabo9201: HEXA kábelei még egy felső-tápos házban is majdnem kevésnek bizonyultak párszor. Alsó-tápos-ban csak hosszabbítóval használható.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10236) Jim-Y válasza TcK-BOY* (#10232) üzenetére


Jim-Y
veterán

Attól, hogy 500 wattost veszel 400-as helyett még a konfigod ugyan annyit fogyaszt...

(#10237) gabo9201 válasza vzsryl (#10235) üzenetére


gabo9201
senior tag

Én nem ismerem személyesen a Hexa-t csal egy tipp volt. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#10238) TcK-BOY* válasza vzsryl (#10235) üzenetére


TcK-BOY*
tag

Köszönöm, ezt nem tudtam, na mindegy :D

XFX Core Edition 450W, megkérdem betudják-e nekem rendelni, köszi, jó éjt. :R

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10239) TcK-BOY*


TcK-BOY*
tag

Ebben akkor gondolom minden védelem megvan, ugye? mert a gyártói oldalon nem találtam infót :S :R

• Tisztelettel: TcK-BOY* •

(#10240) Gabesz144 válasza Fr@nkieWilde (#10206) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen én így használom még most is de zavar ez a kattogás meg a hangja.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#10241) vzsryl válasza TcK-BOY* (#10239) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Gyártói oldalaknak nem szabad hinni. Tesztet kell nézni. És igen, minden védelem megtalálható benne. Seasonic bélről van szó, és az SS a két legnagyobb, legjobb gyártó egyike.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10242) LordDarkness válasza franc0 (#10224) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

prime csak kicsit volt gondoltam ha gáz akkor játékok alatt kidobja

Rock Katona

(#10243) MMIX


MMIX
addikt

Új tápok a Corsair oldalán.

Corsair AX650 (CMPSU-650AX) Állítólag Seasonic X-660
Corsair HX1050W Állítólag CWT (DSG). A belsők egyelőre csak tippek.

Van egy érzésem, ezt az AX650-et sokat fogjuk ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

(#10244) erikke17


erikke17
őstag

Na megvan a keret most már komolyan dönteni szeretnék dönteni szeretnék :)

Néztem ugye CoolerMaster Silent Pro RS500-AMBDA3: Jó mert modauláris, de drága és nem egy mai táp már. Ezt már csak akkor ha Enermax kaki meg ha FSP-ben tényleg gázos kondik vannak.
FSP Aurum 500W - Már kezdek vele megbarátkozni de itt PH-n tesztbe irták hogy a kondik nem valami jók, ez az ami aggaszt egy kicsit. Hatásfoka az nagyon csábitó.
Enermax Naxn 80+ 500W - Erről itt MMIX annyit irt hogy CWT beles ha jól emlékszem, ez jó táp akar lenni vagy olyan hanyagolandó széria mint a CoolerMaster GX széria?
Előre is köszönöm.. Áhhj de nehezen döntök :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10245) vzsryl válasza erikke17 (#10244) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó a CM SP is, de inkább ADATA HM-550.
Aurum szintén jó, és a kondikkal sincs különösebb probléma. Maga a tervezés jó.
A NAXN 80+ túlárazott. Jó táp, de nem Enermax minőség.

Én ADATA HM-550-et vagy Aurum-ot vennék. Vagy olcsóbban ott van 5 év garanciával az XFX Core Edition 550W, ami Seasonic beles. Ha fix kábelezésűt szeretnék, akkor XFX. Ha modulárisat, akkor ADATA.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10246) MMIX válasza vzsryl (#10245) üzenetére


MMIX
addikt

"A NAXN 80+ túlárazott. táp, de nem Enermax minőség."

Csak annyit fűznék hozzá , hogy ugyanaz a CWT DSAII belső, mint a Corsair CX V2, és még a kis kapacitású Samxon főkondenzátor is ugyan az. Érdekes, hogy a nagyra becsült ENERMAX szakik nem érezték fontosnak a nagyobb kapacitású főkondit. Ezek szerint, lehet nem a Corsair kizárólagos ötlete a spórolásra.(lehet, hogy a CWT eredeti ötlete? A matricázók meg csak átvették?)

[ Szerkesztve ]

(#10247) Pala válasza MMIX (#10243) üzenetére


Pala
veterán

Ó b.....szki! :DDD
Ha ezt tudtam volna előre, akkor a TX850-em helyett inkább ilyet vettem volna (AX650). :D Saccra azt mondom, hogy szvsz az ára is kb hasonló lesz majd.

(#10248) loofi


loofi
csendes tag

Hello!

Milyen tápot ajánlanátok nekem alsótápos házba (tehát jó hosszú kábelek kellenének).
400W bőven elég (legalábbis szerintem), konfig:

Intel i3 2100
Asrock H61M U3S3
Sapphire 5830 Xtreme 1GB
Kingston 4GB DDR3 1333 MHz KIT
Stb.

Nem tervezem bővíteni pár éven belül, de ha bővíteném tápot úgyis lecserélném, szóval szerintem erre 400W bőven elég, bár nem vagyok szakértő.

De ha nincs hosszú kábellel 400W-os, akkor baj, ha 500W-osat vennék?
Felesleges 100W tesz valami rosszat a gépnek, vagy a tápnak?
Eddig Chieftec CTG500W-ot ajánlották.
10-12k körül kéne max

(#10249) erikke17 válasza vzsryl (#10245) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor Naxn80+ tól a Aurum jobb?
Kezd kirajzolódni már szűkitettem a kört CM-re meg FSP-re.
Megpróbálok dönteni hogy jóval több pénzt meg e ér a modularitás.
Még valami szerinted melyik jobb? Belsejének minőségére gondolok. Aurumnál nála még hatalmas pont az is hogy jobb a hatásfoka, igy kevesebbet fogyaszt amivel UPS-em áramszünet esetén tovább birja.

Egy kis off: :) [Egy kérdés.]

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10250) MMIX válasza erikke17 (#10249) üzenetére


MMIX
addikt

"Üdv, ma egy kicsit rendezgettem táp kábeljait mikor arra lettem figyelmes hogy ami megy HDD-re sata tápcsati megy egy narancssárga kábel ellenben a többi sata tápcsatin nincs. Ezen a satas tápcsatin amin van a narancssárga csak ez az egy csatlakozó van nincs több leágazás. Ez mit akar jelenteni?"

Legyenek óvatosak a SATA tápkábelekkel. Gyakran hiányozik a 3.3V-os vezeték(narancs). Sokan használnak öreg tápegységeket molex->SATA átalakítóval. A molex csatlakozóban csak +5V(piros) és +12V(sárga) van, és +3.3V(narancs) nincs. Vannak olyan régebbi tápegységek, amik SATA csatlakozósak és még sincs 3.3V(narancs) vezetéke. Jelenleg a SATA eszközök ritkán használnak 3.3V-ot. Ez azért van, mert sokan használnak átalakítókat, és a SATA-s eszköz gyártók nem akarnak problémát okozni a 3.3V használatával.
A jövőben készülhetnek 3.3V-ot használó eszközök is, nem árt, ha van egy SATA csatlakozóban 3.3V(narancs) vezeték is.

forrás: www.playtool.com

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.