Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) Enter65 válasza TheNewDawn (#106950) üzenetére


Enter65
senior tag

Csak akkor ha olyan kártyát veszel amihez nem kell a plusz tápcsatlakozó! De ezt mondta Dospalek!
Íme:
Chieftec Force CPS-350S: fix kábeles, 80+ Bronze, közepesen halk, 2 év garancia. (ez már egy közepes minőség, nincs rajta PCI-E kábel, csak akkor vedd, ha a 1050ti nem kér plusz tápot, illetve csak felső tápos házba jó)

FSP 250-60HHN: fix kábeles, kb. 80+ Bronze, közepesen halk, 2 év garancia. (ugyanaz a helyzet, mint az előzőnél, viszont ezen nincs molex csati se)

(#106952) ezoro12 válasza syberia (#106946) üzenetére


ezoro12
tag

Köszönöm szépen. ha Te is ezt használod, az már sokat jelent :)

(#106953) ElectroFM


ElectroFM
csendes tag

Sziasztok!

Kéne segítség a következőhöz:

Intel Q 9400
4db ram 1-2 gb osak.
775 socet gigabyte lap- most pontosan nem tudom mi.

ez kap most egy Sapphire R7 260x 1gb ddr5-öt.

Jelenleg egy zs-kategoriás codegen táp van benne amit instant cserélni szeretnék mielött kigyullad a gép XD :D

Mivel a gép értéke nem képvisel nagy árat így ehhez mérten kéne tápot válasszak. Kérdés az hogy,:

Mekkora tápot kéne vegyek a proci és a vga alapján, illetve milyen márkába.
Pár példa tápot is írjatok kérlek a W-on kívül!

Segítséget Köszönöm!! :)

(#106954) Ribi válasza Atke (#106944) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel a CPU 8-as csatlakozójának teljes alsó sora 12V, emiatt ha azt bedugod a VGAba, akkor rövidzárat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#106955) kmarci25


kmarci25
veterán

Nem egészen ide tartozik, de nem találtam jobb helyet. Egy asztali gépben a tápegységből összesen két tápkábel "jön ki". Az alaplapon viszont 6 db SATA csatlakozó van. Tehát a kérdésem az, hogy ebből a kettőből hogyan tudok minimum 5-öt csinálni? Láttam elosztókat, gondolm ilyesmi kéne:

De ez még mindig csak összesen 4 lesz a 2-ből. Lehet/szabad továbbosztani a már elosztottat is?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#106956) Graphics válasza kmarci25 (#106955) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Molexed nincs? Csak mert ahhoz is létezik átalakító :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106957) kmarci25 válasza Graphics (#106956) üzenetére


kmarci25
veterán

Az nincs. :( Én is azt hittem, hogy lesz, és minden oké, de nem volt. Mindösszesen két SATA tápkábel...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#106958) Graphics válasza kmarci25 (#106957) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Létezik elvileg 1 to 3-as átalakító ebay-en is, ez milyen táp amúgy?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106959) Atke válasza Ribi (#106954) üzenetére


Atke
senior tag

6-7 helyen van leírva hogy PCI-e, és 2 kép is van a VGA kábelről....
Hogy keverted ide az EPS csatlakozót???

(#106960) Graphics válasza Ribi (#106954) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ez volt a kérdés :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106961) kmarci25 válasza Graphics (#106958) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, utánanézek. :R Nem tudom, milyen táp sajnos. Korábban rakta össze a gépet valami csóka :), én csak bővíteni szeretném a háttértárakat, de így falakba ütközök. Én is vakartam a fejem, mikor megláttam ezt a felállást... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#106962) Graphics válasza kmarci25 (#106961) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha vmi ezeréves gagyisztikus táp, akkor cserebere

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106963) Enter65 válasza ElectroFM (#106953) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Az ajánlottak közül: FSP 300-60HHN, kicsit drágábban már nyílik a világ, de azért egy keretet írhatnál,
mondjuk. :)
Pl: Seasonic SS-350ET, Be Quiet! Pure Power 9 350, stb..

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "20.000Ft alatt kéne megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Pl "Lásd az adatlapomon."
● Pl "i3 6100, MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G, 1db SATA HDD, 1db M.2 SSD", esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt.
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Például: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● "Tuningolni tervezek" (írd le mit és mennyire tuningolnál)

[ Szerkesztve ]

(#106964) kmarci25 válasza Graphics (#106962) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, majd utánanézek ennek is. Téháix. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#106965) ElectroFM válasza Enter65 (#106963) üzenetére


ElectroFM
csendes tag

Szia! Akkor egy 300 350wos táp is elegendő ha minőségibb darab? Mert nézelődtem bár én 400 w körül, de fogalmam sincs a tápokról.

Amit néztem 3 példa:
CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W
ENERMAX Lepa MX F1 400W Akciós
CHIEFTEC GPA-400S8 400W -ennél sok jót láttam az iponon :D

Igazából a gép összértéke nincs szerintem 40 nél több igy szeretnék 10e körényékén maradni .
Azért is mert ez helyett egy teljesen új nagy konfig van készülőben ,szóval ez tovább nem lesz fejlesztve.

(#106966) Graphics válasza ElectroFM (#106965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt a számodra megfelelő: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106967) Ribi válasza Atke (#106959) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hűha, nem tudom miért kevertem bele az EPS csatit :F
Kép zavart meg, vagy nemtudom. :W

Keresztkérdés, ha nekem válaszoltok, neki miért nem :D

(#106968) ElectroFM válasza Graphics (#106966) üzenetére


ElectroFM
csendes tag

Köszönöm az ajánlást megnézem :) :D Jónak tűnik! :)

Annyi kérdés még ,hogy jó felső tápos házba?

Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#106969) Atke válasza Ribi (#106967) üzenetére


Atke
senior tag

Ők nem akarnak hülyeséget mondani :DDD
Csak viccelek ám, köszönöm a segítő szándékot :R

(#106970) Ribi válasza Atke (#106969) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg mind1 a földnek, hogy megcserélted a 2 drótot.

[ Szerkesztve ]

(#106971) _Atesz válasza ElectroFM (#106968) üzenetére


_Atesz
addikt

Csak abba jó.

(#106972) ElectroFM válasza _Atesz (#106971) üzenetére


ElectroFM
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Akkor ez lesz!

(#106973) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Corsair HX650 -et milyen kategóriába sorolnátok illetve szabad még foglalkozni vele vagy ideje lenne lassan cserélni ?

(#106974) mghltm válasza Oszilaci (#106973) üzenetére


mghltm
addikt

CMPSU-650HX - maga idejeben nagyon jo volt, ~10 eve tervezett seasonic bronz belso van benne

HX650 - szinten nagyon jo, ~5 eve tervezett seasonic gold belsos

az elsot mar illene cserelni, de a masodiknak meg van par jo eve

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#106975) Oszilaci válasza mghltm (#106974) üzenetére


Oszilaci
senior tag

és mit ajánlanál a helyére?

(#106976) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Úgy tűnik halódik a tápegységem (Thermaltake Smart SE 730W).
Van még egy 550-es Corsair csak nem tudom elég-e az az aláírásban szereplő géphez

FX8320
16Gb RAM
R9 270X
4-5db HDD

Ha nem elég milyen tápot javasolt venni mondjuk 20K-ig ami gond nélkül elvinné a gépemet?

Köszi!

(#106977) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem az FSP 500W Hyper M tápegységet, és egy Sharkoon VG4-W Blue házba szeretném rakni. Ez egy alsó tápos ház, passzolnak egymáshoz?

(#106978) _Atesz válasza HellGreg (#106976) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, milyen táp pontosan, hány éves, milyen állapotban van?


kocsisdavid5

Szia, jó lesz.

(#106979) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

20 ezer körül keresek legalább 650W-os tápot, egy FX 8320, R9 380X meghajtására.
Egyelőre ezeket néztem, de persze más is szóba jöhet!

[Zalman]
[FSP]
Kösz!

(#106980) Graphics válasza szkorhetz (#106979) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a fajta FSP vmi új szereplő.

Zalman LX nem játszik.

Chieftec Force 650-750 jöhet még szóba.

FSP Hyper 600

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106981) _Atesz válasza szkorhetz (#106979) üzenetére


_Atesz
addikt

Vagy amit Duliee írt, vagy egy ilyet javaslok (amíg még van):

Super Flover Leadex Silver 550W: full moduláris, 80+ Silver, halk, 5 év garancia, félpasszív (kapcsolható)

Megéri azt a pár ezrest pluszban.

(#106982) ezoro12 válasza syberia (#106946) üzenetére


ezoro12
tag

Szerinted az nem baj, hogy a SuperFlower silverbe gyengébb kondenzátorokat tettek bele? Ez mennyire befolyásolhatja a stabilitást?

(#106983) szkorhetz válasza Graphics (#106980) üzenetére


szkorhetz
őstag

Köszi, Force 750 lett belőle!

(#106984) Tika6


Tika6
tag

Abszolút elhiszem, hogy tök jó ez a Super Flower Leadex Silver 550W, csak hogy ugrik be a gépembe? :D Pont tápot nem szerelgetnék laikusként, hogy egy tűvel odébb rakom, mint kellene, aztán elfüstöli a procimat vagy a videókarimat :|. Beviszem az iponba, hiába fizetnék érte, ki fognak röhögni, hogy csak náluk vásárolt cuccot szerelnek.

A sok helyen megvásárolhatóknál maradva meg nem akarok izélni, hogy megveszem x ezerért az y alkatrészt, aztán olcsójánoskodom a tápon, de balek se szeretnék lenni, hogy többezret fizetek valamiért, amit nem fogok használni vagy érzékelni.
Egy Seasonic G Series 450 miért kerül 6 ezerrel többe, mint egy Corsair CX 450M, mikor laikus szememnek annyival jobb, hogy nem Bronze, hanem Gold - amit, ha jól értem nem igazán fogok érzékelni. Vagy egy Be Quiet Pure Power is 3-mal több, pedig még fix kábeles is (de aztán Silver ám :D).
Kicsit olyannak érzem, mint ha azt nézegetném, hogy a családi autónál, amivel Tescózok meg a gyereket viszem oviba, az egyik kiszemelt modellben ugyanúgy automata klíma, sávtartó, függönylégzsák, stb., csak a versenytárs márkáé 10%-kal drágábban 8,2 helyett 8,1 alatt gyorsul 100ra. Amit egyrészt nem fogok használni, de ha történetesen mégis, akkor nem fogom érzékelni a különbséget. Vagy rosszul érzem, és tényleg jobbak ezek többezerrel?

(#106985) --ka


--ka
senior tag

Szervusztok!

Ebbe a házba keresek SFX tápot (az ATX-ek közül csak a nagyon rövidek férnének el, a kedvenc Super Flower táp már az alaplap részbe is beleérne - kipróbáltam).
1) kerül amibe kerül, hosszú távra venném
2)Konfig: mini-ITX B150/B250 lap/G4400/2×4GB 2133 /notebook HDD vagy SSD - ezek egy része már megvan (úgymond "maradék"), később 1050Ti vagy R460 lehet, hogy menne bele.
3) Speciális igények: SFX és fekete, félpasszív vagy nagyon-nagyon halk, moduláris vagy félmoduláris.
Valójában legalább három ajánlást kérnék - már ha nem vagyok nagyon szemtelen :R
a, félpasszív - teljesen moduláris vagy fél moduláris,
b, nagyon-nagyon halk moduláris vagy fél moduláris,
c, nagyon-nagyon halk.

...vagy húzzak el az mini-ITX topikba?! :B

Előre is köszönöm!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#106986) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Még nem rendeltem meg végülis a gépet, amit ugye már napok óta tervezek, és amivel kapcsolatban csom hasznos tanácsot kaptam a topikban tőletek , és nagyon köszönöm utólag is :)
Nagyjából minden eldőlt már, ( Gtx 1050 ti és g4560 proci )de alaplapban és tápban nem tudok végleg dönteni....
Tápban most ezt látom végső megoldásnak meritek ajánlani ?

CHIEFTEC CPS-450S Force 450W ( bronz)

(#106987) Oszilaci válasza Tika6 (#106984) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"Pont tápot nem szerelgetnék laikusként, hogy egy tűvel odébb rakom, mint kellene, aztán elfüstöli a procimat vagy a videókarimat :|. "

ezt te sem gondoltad komolyan ugye :DDD

(#106988) --ka válasza Tika6 (#106984) üzenetére


--ka
senior tag

A táp csatlakozója "bolondbiztos" csak egyetlen - helyes - módon illik bele az aljzatba. Ha nem erőlteted, akkor nem lehet elrontani a csatlakoztatást, nem lehet egy tűvel odébb rakni! ...vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#106989) Graphics válasza Tika6 (#106984) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég nehéz elcseszni egy táp berakasat.

Amúgy youtube. :) Ha ennyire elakadnal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106990) _Atesz válasza --ka (#106985) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia

Be Quiet SFX Power 2 300W (BN226): fix kábeles, 80+ Bronze, halk, 2 év garancia.

Chieftec Smart SFX-500GD-C: full moduláris, 80+ Gold, halk, 5 év garancia.

Corsair SF450 450W (CP-9020104-EU): full moduláris, 80+ Gold, halk, 7 év garancia, félpasszív. (nem kapcsolható)

Mindegyik csendes, leginkább a Corsair, ami félpasszív is.

(#106991) --ka válasza _Atesz (#106990) üzenetére


--ka
senior tag

Nagyon köszönöm a gyors választ!
Ismerkedem velük!
:R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#106992) Tika6 válasza --ka (#106988) üzenetére


Tika6
tag

OK, nemtom tényleg, de ez akkor megnyugtató, hogy meg lehet venni bátran, mert hülyebiztos a beszerelése, ha ezt se lehet elcseszni jobban, mint egy vinyót, akkor azért még menni fog :D, köszönöm szépen

(#106993) _Atesz válasza Tika6 (#106992) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha egy legót össze tudsz rakni, akkor ez is menni fog. Arra figyelj, hogy a táp vezetékei ne érjenek bele sehol sem a ventilátorokba (proci hűtő, VGA venti).

(#106994) HellGreg válasza _Atesz (#106978) üzenetére


HellGreg
őstag

Használtan vettem már én is, nem tudom milyen állapotban van, az előző gépben ment, igaz az sokkal gyengébb konfig volt.
De most úgy tűnik az a megoldás hogy beállítom a VGA hűtőjét fix 90%-ra és tegnap egész este nem kapcsolta ki a gépet. Előtte pályaváltásoknál, betöltéskor, asztalra való kilépés stb szerintem túlmelegedést okozott a VGA-n mert a hűtő folyton hol felpörgött hol lement minimumra...
Persze a tápot is meg fogom azért nézni mert ettől függetlenül a PC-t nem lehet normálisan kikapcsolni csak start gomb lenyomva tartásával. Olyankor is néha visszakapcsol vagy pár percig nem lehet bekapcsolni :(((

(#106995) Oszilaci válasza HellGreg (#106994) üzenetére


Oszilaci
senior tag

a táp túlmelegedést nem okoz a VGA-n :U

(#106996) TheNewDawn válasza TheNewDawn (#106986) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Valaki please ?:) Fontos lenne fixalnom a rendelést.

(#106997) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, vennék egy gépházat, konkrétan az Antec ISK600-ot (és nem a 600M-et) ami Mini-ITX alaplapot fogad. Nekem van régebbről egy FSP AURUM GOLD 400 Wattos tápegység.

Ez a tápegység, minden gond nélkül befér az általam választott gépházba? Leírás alapján úgy látom igen, ATX-es formátumot vár.

Válaszokat, előre köszönöm! :R

Szeretnék ezügyben megerősítést kapni. Ezt a tápegységet nem is adnám el, nagyon jó hatásfoka van, a mai tápegységeket nézve, sokkal drágábban tudnék egy ilyen hatásfokú tápegységet venni, mint ezt anno. Ezért nem is szívesen adnám el, gépfejlesztésnél használnám fel: Pentium G4560, B250-es chipsettel rendelkező alaplap és 16GB memóriával, meg két SSD egységgel.

(#106998) Oszilaci válasza Lacc (#106997) üzenetére


Oszilaci
senior tag

igen ,normál ATX tápot fogad

(#106999) _Atesz válasza TheNewDawn (#106996) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha felső tápos a ház, akkor mehet.

(#107000) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Corsair RMx Series RM550x

ez elég egy i7-3770 + gtx1060+2 ssd +2HDD -hez vagy inkább 650?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.