Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) Sdi válasza ƵøŁĭ (#66100) üzenetére


Sdi
addikt

Elméletileg :
A 17.8-as verzió új funkciói
Teljesen átalakított Böngészővédelem és Bankhasználat védelme.
Vizualizációs és akadálymentességi frissítések a vírusvizsgálathoz.
Vizualizációs és akadálymentességi frissítések az Alkalmazás- és fájlvezérléshez.
Támogatja a Microsoft Antimalware Scan Interface-t a káros szkriptek letiltásához.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#66102) Beka04


Beka04
újonc

Most tettem fel próbaképp a 90 napos promós verzióját és a 17.8 települt fel.

[ Szerkesztve ]

(#66103) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#66100) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Windows Defender-t kapcsoljam-e ki manuálisam a "gpedit.msc"-ben, vagy az F-Secure telepítésével kikapcsolódik automatikusan?

(#66104) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#66103) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inaktiválja saját magát.

(#66105) rootkit3


rootkit3
újonc

Lenne egy kérdésem, bármilyen pro-kontra véleményre kíváncsi lennék. Kell-e bármilyen más védelem a defenderen kívül/helyett? Win 10, mindig naprakész frissítésekkel, mindig frissített firefox vagy chromium edge böngésző, levelezés outlookban, semmilyen illegális forrásból származó dolog nincs telepítve/használva, filmek netflixről, zene spotifyról, zero torrentezés, böngészőkben ublock origin+cookie autodelete+https everywhere. VPN fut néha, abban engedélyezve van ún. "clean web" ami "block ads, trackers, malwares" szöveggel hirdeti magát. Hosts fájl kiegészítve unified listával. A rendszer admin accounttal van használva, de néhány dolog át van állítva, pl. UAC mindig kér jelszót az alap yes/no helyett.
Kb. 18 évig linuxot használtam, ha nagy szükség volt windowsra akkor arra a néhány percre futott virtualizálva, és a virtuális gépen nem igazán törődtem a biztonsággal. De pár hónapja olyan helyzetbe kerültem, hogy munkából adódóan egyszerűen kellett a windows, és azt kell mondjam, hogy amióta elsődleges rendszerként telepítettem és rátoltam a wsl-t, semmilyen késztetést nem érzek arra, hogy nekem kell vissza a linux.

(#66106) #75501312 válasza rootkit3 (#66105) üzenetére


#75501312
törölt tag

Amiket leírtál az alapján tökéletesen internetező mintapolgár vagy. :DDD
És így nem kell más védelem szerintem, bőven elég a Defender.
Nálam néha becsúszik pár csúnya oldal és még így is elég.

(#66107) GEPESZ66 válasza Beka04 (#66102) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Fiókból felraktam a fiam gépére, s tényleg a 17.8 települt.
Viszont továbbra is kérdés számomra, hogy mivel 2021.01.13-ig van hozzá licencem, érdemes volt-e felrakni, vagy inkább maradt volna a "kissé fapados" defender.
Mennyivel nyújt magasabb védelmet, mint a Defender?
Nyilván semmivel-ez fogalmazódik meg bennem néha (de másik vírusírtó sem egyébként véleményem szerint).

(#66108) Szellem. válasza GEPESZ66 (#66107) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt használod amelyik szimpatikusabb. Nem kell tovább agyalni ezen. Mindig felteszed ezeket a kérdéseket és mindig ugyan az a válasz. :R

(#66109) GEPESZ66 válasza Szellem. (#66108) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mivel van még licenc az F-Secure-hoz ,a fiam gépén marad.
Ez inkább egy általános elgondolkoztató kérdés volt,ennyi!!!
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#66110) csaba1203 válasza Szellem. (#66108) üzenetére


csaba1203
addikt

:D

(#66111) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#66109) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez az általános elgondolkoztató kérdés már évek óta ciklusonként előjön. Nem kell ezt a témát annyira túllihegni. Mindig megkérdezed, hogy melyik a jobb. Nem vagyunk mi szakemberek vagy "nagy megmondó" emberek. Néha előjössz azzal, hogy a villanyszerelő fiának az amerikai családfáról való rokanának a gyerekének az ükapjának a 3. generációjú családjának feje kérdezte, hogy Panda vagy a Defender a jobb :D. A termék érted van nem fordítva. Standard dolgokat tartsd be és nem lesz semmi bajod.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66112) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#66111) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezen összeszartam magam a nevetéstől. :D :D :D
De, ott a pont. :D

(#66113) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#66111) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Meg még annyit szeretnék mondani, hogy ezt ne bunkózásnak vagy kötekedésnek vedd. Nekem az a célom, hogy észszerű keretek között tudjuk értelmezni a védelem fogalmát. Nem kell mindent elhinni amit a gyártó mond és ha mélyebbre ásol a témában akkor érhetnek meglepetések. Nézetek idővel változnak, mert a technológia halad előre. Statikus felismerésen már túlléptünk és most lépnénk ha tudnánk túl a dinamikus megelőzésről de még korlátok vannak. Ezt követő fázisnak is megvannak az elképzelései de ez még nagy falat. Az AI+ML technológia ( SentinelOne) most a menő amire a nagy cégek átállnak. Ez a koncepció vállalati téren kezd beindulni "persze" otthoni megoldásokban is van. Mivel vállalati megoldásokról nem beszélünk, így annyira nem is firtatom a dolgot.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66114) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

25.5.7.26

• New: Outlook plugin allows manual virus scanning
• Optimized protection against malware in Office documents
• Improved BEAST detection technology
• Optimized virus monitor

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66115) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#66114) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mindig ilyeneket írnak, autàn amikor felrakod cumi van.

(#66116) Cs1csó válasza Szellem. (#66115) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ház az SICHER!

(#66117) GEPESZ66 válasza Beka04 (#66102) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hát ez szuper.
Nyilván törlés lesz.

(#66118) Szellem. válasza GEPESZ66 (#66117) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez cumi! De mondtuk, hogy ne szedd le a Kasperskyt!
Így jàr az aki nem hallgat a bölcs fórumtagokra. :D

(#66119) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#66117) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

When the banking protection is turned on, it automatically detects when you access an online banking web site.

When you open an online banking web site in your browser, the Banking protection notification appears at the top of your screen. All other connections are blocked while the banking protection is active.

Eddig is így volt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66120) #12901120 válasza GEPESZ66 (#66117) üzenetére


#12901120
törölt tag

Maradj a Defendernél. Legkevesebb gond ezzel van.

(#66121) GEPESZ66 válasza Szellem. (#66118) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem szedtem le.
3 gép van otthon.
A fiam gépére raktam fel.
A kh.hu oldalon a banki védelem viszont nem aktiválódott.
A fiam és a feleségem gépén marad a Defender,ahogy eddig is.

(#66122) Szellem. válasza GEPESZ66 (#66121) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A fiam gépére raktam fel.
A fiam és a feleségem gépén marad a Defender,ahogy eddig is.

Bocs, de most magadat buktattad le. Kár belebonyolódni és félrevezetni minket. :)
Tőlem azt csinálsz amit akarsz, csak türelem ide vagy oda, kicsit uncsi az, hogy rendre ugyan azokat kérdezed meg, és kb. olyan, mintha meg sem hallgatnál minket.
Mindegy, a te dolgod. :)

(#66123) Pyttawrx válasza Szellem. (#66122) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :K Jókat nevettem én is.

(#66124) GEPESZ66 válasza Szellem. (#66122) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bocs, de nem gondoltam, hogy ennyire fontosak az egyes szavak.
Nem akarok vitatkozni, nincs szándékomban.
Volt egy kis időm, s gyorsan megfogalmaztam valamit, amibe logikailag hiba csúszott.
A korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a fiam gépére raktam fel.
Most igaz, hogy azt írtam, hogy maradok a Defendernél, ahogy eddig is, de azt úgy értettem, hogy a törlése után.
A KIS-t nem akartam törölni, majd F-Secure-t felrakni, s vissza esetlegesen a KIS-t.
A Defender F-Secure csere egyszerűbbnek tűnt, csak hajtott a kíváncsiság.
Írtad korábban, hogy a 17.8-as verzióval érdemes egy próbát tenni, ezért raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#66125) #12901120 válasza GEPESZ66 (#66124) üzenetére


#12901120
törölt tag

Volt egy kis időm, s gyorsan megfogalmaztam valamit, amibe logikailag hiba csúszott.

Sírok.:DD:C

(#66126) Szellem. válasza GEPESZ66 (#66124) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hàt nagyon nem mindegy ha azt mondod hogy zabàlom vagy zab-àlom.😁🙈

(#66127) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Elnézést, ha közvetlen leszek: "f.szomért" kell összevissza cserélgetni a virnyákfogókat? Főleg, ha alapvető készség sincs meg a ráhangolódáshoz :F Ennyire elbaltáztak valamit a megszokottnál vagy csak úgy "fő a változatosság" jeligére?

Azt meg végképp nem értem, hogy ha az sem tudja megzabolázni, aki cserélget, akkor akik a gépeket amúgy használnák hogyan is tudják "megszokni" a folyamatos változásokat :F (persze itt feltételezem, hogy aki cserélgető kényszerben van "az ért legjobban" közülük a gép szoftveres/hardveres karbantartásához)

Elnézést mindenkitől a "kirohanásért" :R persze akinek nem inge, ne is vegye magára ;)

read-only mode on the forum

(#66128) Jack Oneill válasza AtHoS (#66127) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyetertek. Felfogni nem tudom, miert kell betegesen cserelgetni es allando bizonytalansagban elni, hogy melyik jobb. Ez szamunkra is eleg unalmas mar. Nem akarom bantani az illetot, mivel ez egy tesztelesi folyamat... lenne, de nem az, hanem egy beteges donteskeptelenseg.

[ Szerkesztve ]

(#66129) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kártevő elleni védelem kerül az Intel processzoraiba

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66130) Cs1csó válasza AtHoS (#66127) üzenetére


Cs1csó
félisten

Védelmek próbálgatásával nincs bajom, de ezt vagy kövesse egy tiszta telepítés és után maradjon egy védelem, vagy rendszervisszaállítás lemezképből. A vírusvédelmek elég komolyan beeszik magukat a rendszerbe ezért 2-3 védelem egymás utáni próbálgatása a rendszer stabilitásának is betehet, nálam volt már ilyen. Igaz én úgy szoktam, hogy amikor már érik egy Windows újratelepítés akkor szoktam tesztelgetni "éles" rendszeren majd ha meguntam jöhet az új WIndows.

(#66131) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Huorong Internet Security 5.0.46.0

New Features:
1. The camera protection function supports adding the list of missed programs.
2. Added "Check system virtual memory" to enable in system repair.
3. [Security Tools>System Repair] supports repairing all exe file icons modified by viruses.
4. [Program execution control] Add built-in rules to control the execution of hacking tools and remote software.
5. [Installer] Before performing the installation, verify the system driver signature. If the verification fails, a pop-up window prompts you to upgrade the system.

Program optimization:
1. Optimized pop-up interception library.
2. Optimized the problem of multilingual interface translation.

Program defect repair:
1. Support the removal of the infectious virus Virus/Synares variants.
2. Fix the problem that the files in the recycle bin display the cleaned C drive space.
3. Fix the problem that garbage cleanup displays 0kb space after clearing the registry garbage.
4. Fixed the problem that the uninstallation program cannot be run when the temporary directory path of the environment variable contains spaces.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66132) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Kaspersky Free - teljes vizsgálat lefuttatása után talált 3 vírust, egy programra jelzett be, ezt én töröltem is. A vírusirtóban rámentem a kihagyásra, aztán írta hogy újraindítás után fog megtörténni a vírusmentesítés. 2x újraindítottam a gépem, még mindig ott a felkiáltó jel.

Mikor megjelent a 3 vírus, rámentem hogy kihagyás, tekert ezerrel, de nem történt semmi. Feljött egy kis ablak jobb alsó sarokban, ott a zöld háttérszínű lehetőségre nyomtam, nem tudom mi volt odaírva pontosan, de ugyan úgy, semmi. Ezért töröltem kézzel azt a programot, ahol találta a vírust.

Én csinálok valamit rosszul?

Maga a piros felkiáltó jel ugyan úgy ott van, indítsam újra a gépem, azt írja..

(#66133) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#66132) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Valamit nem értek. Miért a kihagyásra kattintasz, ha azt akarod, hogy távolítsa el?

[ Szerkesztve ]

(#66134) tothjozsi96 válasza Jack Oneill (#66133) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kihagyásra kattintom, mert a programot törölni akartam egy az egyben.
Ő meg 3 fájlt írt vírusosnak, szóval akkor már inkább letörlöm.

Most is ugyan úgy azt írja hogy indítsam újra és újraindítás után megtörténik a vírusmentesítés. A programot már letöröltem, ugyan úgy piros az ikon.

(#66135) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

sziasztok.
Dual Core T4400, 3GB RAM, 250GB HDD-s laptop linux-szal. milyen ingyenes, kevés erőforrást igénylő víruskeresőt ajánlanátok?

(#66136) rootkit3 válasza Sanyi.mTs (#66135) üzenetére


rootkit3
újonc

Soha nem használtam semmilyen víruskeresőt linux desktopon.

(#66137) Cs1csó válasza Sanyi.mTs (#66135) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen régi konfigot nem kínoznék még egy biztonsági programmal Linux alá amúgy sem túlzottan szükséges, ha megfontolt netező vagy akkor még WIndows-on is nehéz kártevőbe belefutni.

(#66138) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#66139) Dévacsen válasza Sanyi.mTs (#66135) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,kiírod usb re,erről indítod a rendszert,betöltés után hálózat kell neki és frissítsd le és átnézeted vele,ha úgy gondolod hogy nyugodtabb leszel.Közel 100% felismerési arány mind linux,mind windows alatt.Havonta,vagy ritkábban lefuttatom.Észrevettem hogy ha több hónapos az usb az iso nem tölt be,ilyenkor újra rakom a legfrissebb iso val és betölt ismét.Linux alól intézem a banki ügyeket,így biztos ami biztos alapon szoktam ekképp cselekedni,az adatgyűjtő kártevőknek pont az a lényege hogy nem rombolnak,hanem lapulnak,(látható anomáliát nem okoznak így az ember fia hamis biztonságban ringatózik,persze 20 év is eltelhet hogy nem üt be a baj) hogy minél tovább gyűjtsék az adatait az embernek,így nem venni észre,és mivel valósidejű antivírusom nincs így néha átnézetem.Kaspersky Free Rescue Disk | Kaspersky

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66140) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#66138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy egész egy egész kerek egy egész kerek teljes hónap?!? Fanntassztikkkuss!! :Y :Y :Y :Y :R :R :R

(#66141) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

UEFI szkenner funkcióval vértezte fel a Microsoft a Defender Advanced Threat Protection termékét

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66142) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Chrome-kiegészítőkre épülő komoly hekkerkampány csúszott át a Google szűrűjén

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66145) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#66140) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Semmi ok az aggodalomra. A Panda még ennél is drágább :D.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66146) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#66145) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne is mond..... a Panda-ról én is csak álmodozhatom... :(

(#66147) Semplar válasza ƵøŁĭ (#66138) üzenetére


Semplar
őstag

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66148) Cs1csó válasza Semplar (#66147) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C
Neked sem jutott már Panda?

(#66149) Semplar válasza Cs1csó (#66148) üzenetére


Semplar
őstag

Áhh elkapkodták... :O :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66150) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#66138) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.