Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#66586) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Emsi mellett már ez nagyon sok. Sophos nem opció, mert nem lehet ésszerűen kihasználni a 10 eszközt. (alapvetően) Hidd el jobban járnál egy védelemmel :D.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66602) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#66601) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem érzek lassulást és szeptemberben jár le a licencem. Másrészt nagyon tetszik. :D

Sophost nem olyan rég (1 éve) még ajánlottad. ;) [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66603) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#66602) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tudom emlékszem. Az eszközmennyiség erre utalt. Ha kihasználnád és szereted az Alert-et akkor jó .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66604) Cs1csó válasza Kékes525 (#66602) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem elég óvatos vagy ahhoz, hogy pont neked kellene már túllépni az ilyen túlkomplikált védelmeken. Az ESET önmagában jó a szokásos kiegészítésekkel (rendszeres adatmentés, naprakész szoftverek, böngésző védelme: Ublock Origin. kb. ennyi.)

(#66605) Kékes525 válasza Cs1csó (#66604) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez hobbi, nem szükségszerűség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66606) Kékes525


Kékes525
félisten

Tapasztalat:

1. Windows Firewall Control

+ A koncepció jó, könnyű kezelés, jó funkciók.

- Nagyon lassan történt a változtatások életbe lépése, a biztonsági profile funkciót néha elfelejtette.

2. TinyWall

+ Ügyes "fordított" koncepció. Itt nincs felugró ablak, amire a felhasználó engedélyét kérné, mert esetleg rutinból engedélyezné, hanem a programból kell engedélyezni az egyes alkalmazások internethez való hozzáférését.

- Picit terhelte a rendszert.

3. Comodo Firewall

+ A legrobusztusabb, a legtöbb funkciót szolgáltató program. Könnyen átlátható felület. Nagyon tetszett.

- Sajnos az összes közül a legtöbb erőforrást igénylő.

4. GlassWire

Ez már telepítve volt, bekapcsoltam a tűzfal funkcióját is. Itt a legszegényebb a tűzfal szolgáltatása. Viszont a legkevesebb erőforrást igényli és az egyéb funkciói miatt már régen használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66607) Beren válasza Kékes525 (#66606) üzenetére


Beren
tag

Nálad a Comodo Firewall önmagában is eszi az erőforrást? Én azt tapasztaltam sok gépen, hogy ha a teljes Comodo Internet Security-t rakom fel, akkor az antivírus része zabál rengeteget, de ha csak a tűzfalat installálom, úgy erőforrás szempontból szinte észre sem lehet venni.

(#66608) Kékes525 válasza Beren (#66607) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, önmagában is, úgy 10 és 20% között átlagban. Lehet, hogy konfiguráció függő, habár rövid ideig próbálgattam az egyes funkciók kikapcsolását, de terhelésbeli különbséget nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66609) Szellem. válasza Kékes525 (#66606) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez nem a tűzfal Topik. Használd az OFF-ot.

(#66610) BigManus


BigManus
addikt

Csak, hogy legyen egy kis pezsgés...
Mostanában nem követem ennyire nyomon a dolgokat.
Melyik vírusirtó javasolt amelyik CSAK vírusirtó?
Semmi sallang, ne főzzön kávét, ne írjon CD-t, ne puffogjon minden fölösleges dolog miatt, mint alkalmazás frissítések, stb.
Csak a dolgát végezze...
(a Defender nem játszik)

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66611) Szellem. válasza BigManus (#66610) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudom, most elfogultsággal fognak vádolni, de én a KAV-ot javasolom!
Semmi felesleges dolog, teszi a dolgát, nem fog, nem lassít nálam. :R

(#66612) Cs1csó válasza BigManus (#66610) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erősen sallangmentes talán az F-Secure

(#66613) junior11 válasza Cs1csó (#66612) üzenetére


junior11
veterán

Lassan egy hónapja használom, így van. Könnyű, teszi a dolgát. Nem lassítja a böngészést sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66614) #73959936 válasza junior11 (#66613) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1 (kb.1 hete)

(#66615) #75501312


#75501312
törölt tag

MAcfee, Bitdefender és Eset nálam fogta a gépet kicsit, nem vészesen, de a teljes keresésnél majdnem elhasalt.
F-Secure nagyon könnyű volt, de arról nem olvastam jót a teszteken.
Webroot volt még ennyire könnyű nálam.
Nortonból nem találtam ingyenest.
Kaspersky még hátravan. :D

(#66616) riki válasza BigManus (#66610) üzenetére


riki
senior tag

Még egy pont a Webroot-nak, /Tudom Lylx -nek nem éppen ,a szíve csücske./ Iridium+ Webroot és nem történik semmi. :U

(#66617) csaba1203 válasza Szellem. (#66611) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#66618) BigManus válasza Szellem. (#66611) üzenetére


BigManus
addikt

Volt fent a próba verzió, de mindenbe bele ugatott... Borzalmasan visszataszító termék!
Nem bántásnak szánom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66619) Kékes525 válasza BigManus (#66618) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy eretnek gondolat (legalábbis e topik szerint). Nekem hibrid védelmem van ESET + HitmanPro.Alert. Együtt sem pörgetik (kicsit sem) alapjáratban (üresjáratban) a rendszert. Az ESET közepesen erős védelmét (különösen a proaktív védelme gyenge) felerősíti a HitmanPro.Alert és így együtt már erős védelmet ad. A HitmanPro.Alert-et direkt hibrid védelemre tervezték, azaz együttműködik más termékekkel. Vak riasztásom sincs (a pár napos beüzemeltetés után). A HitmanPro.Alert kezdetben igényel egy kis odafigyelést (vakriasztás), de a kivételek közé teszem azokat és utána már alig-alig ad vakriasztást. Amúgy nincs erős védelem vakriasztások felerősödése nélkül...

Most próbáltam az EMISOFT-ot, ami erős védelmet ad és állítólag szintén erőforrás kímélő, de nálam ez nem igazolódott be. A program a közepesen erős gépemet (lásd adatlapom) 10-16 százalékban üresjáraton is leterhelte. [High CPU usage from a2start and commservice]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66620) Szellem. válasza BigManus (#66618) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt ne haragudj, de nem hiszem el. Összekevered valamivel. Sosem volt az a mindenbe beleugatok termék. Egy EAM igen, egy Bitdefender igen, de a Kaspersky Antivirus sosem.
Meg lehet vádolni, mert Kaspersky fan vagyok, de vannak dolgok amiket 17 évnyi ismeretség után sem nyelek be. :R

Engem nem bántasz meg a hozzászólásoddal, mert szíved joga azt leírni amit akarsz. Csak amikor tudom, hogy hogy működik egy termék, akkor legalább Te ne írd le, hogy mindenbe beleugat, mert nem igaz a KAV-ról, de egyik Kaspersky termékről sem!

[ Szerkesztve ]

(#66621) csaba1203 válasza BigManus (#66618) üzenetére


csaba1203
addikt

Ezt részleteznéd kicsit jobban?

(#66622) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Av-test-en miért nincs webroot meg Emisoft termék tesztelve? Kíváncsi lennék mit tud mostanság.

hmm...

(#66623) #75501312 válasza Kékes525 (#66619) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mi a különbség az Alert és a sima Pro között? Mert nálam a sima Pro nem fut háttérben, kézzel kell indítanom.

(#66624) Szellem. válasza Kékes525 (#66619) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amúgy nincs erős védelem vakriasztások felerősödése nélkül...

Ez közel sem igaz, lásd a Kaspersky termékek esetében.

Mint írtam az EAM nálam nem terhelte a gépet. A legutóbbi főverzióban pedig még lejjebb vették ezt.
A 10-16% miért is terhelés? Dolgozik közben a termék. Amúgy meg amit linkeltél február 17.-én készült bejegyzés és azóta ezt javították!!! De gondolom, mielött leírtad a tapasztalatod a 10-16%-os terhelésről elolvastad, hogy javítva is lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#66625) #73959936 válasza Kékes525 (#66619) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nálam is volt fenn a Kaspersky. Megmondom mi bajom volt vele, még akkor is, ha megfeszítenek. Annyi, hogy borzasztó lassú sávszélen megpróbált 1 mbit sebességgel felfelé tölteni. Folyamatosan. Lehet, hogy csak ki kellett volna rajta kapcsolni valamit, hogy ne tegye, de ezért nem lett nálam a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#66626) Szellem. válasza #73959936 (#66625) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt kifejtenéd, hogy milyen sávszélen és ez mikor, miben nyilvánult meg?

(#66627) BigManus válasza Kékes525 (#66619) üzenetére


BigManus
addikt

Próbáld olvasni mit is írtam! Teljesítményről, terhelésről szó sem volt...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66628) BigManus válasza Szellem. (#66620) üzenetére


BigManus
addikt

KAV volt telepítve. A Windows frissítésre is jelzett, a PDF frissítés miatt is. Jelzett a hálózatokra csatlakozott eszközökre is.

Ez volt a kérésem: "Semmi sallang, ne főzzön kávét, ne írjon CD-t, ne puffogjon minden fölösleges dolog miatt, mint alkalmazás frissítések, stb."

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66629) Szellem. válasza BigManus (#66628) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

KAV volt telepítve. A Windows frissítésre is jelzett, a PDF frissítés miatt is. Jelzett a hálózatokra csatlakozott eszközökre is.

Mit jelzett?Miben nyilvánult meg? A KAV-ban nincs Szoftverfrissítő, ellenben a KIS-ben igen! A KIS ugathat ilyenért, a KAV biztosan nem. A KAV sosem szól Windows Frissítésért. Nincs benne ilyen funkció.
A Hálózatokra csatlakoztatott eszköz esetén felteheti a kérdését, de azt abban a pillanatban örök élet plusz egy évre némíthatod!

(#66630) Dumi86 válasza BigManus (#66628) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ilyeneket egy Kaspersky termék sem csinál ez biztos. Nálad szerintem egy másik vírusirtó maradéka zavart be igy vagy valami el lett állítva a rendszerbe egy külső programmal. Ettől is lehet hogy rendellenesen tud működni a KAV. Tiszta rendszerrel 100% hogy ilyeneket nem tapasztalnál.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#66631) GEPESZ66 válasza Szellem. (#66620) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A KAV-ban ez a kettő dolog nincs benne, a KIS-hez képest.
Ez nem nagy hátrány?

(#66632) BigManus válasza Szellem. (#66629) üzenetére


BigManus
addikt

Ez ok, de itt a "kopasz" vírusirtón volt a lényeg.
Arra vagyok kíváncsi, van-e még olyan ami sallang mentes.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66633) BigManus válasza Dumi86 (#66630) üzenetére


BigManus
addikt

Persze, ma kezdtem...
Partícióból teljesen szűz rendszerről van szó.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66634) Kékes525 válasza #75501312 (#66623) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Alert a proaktív védelmet nyújt valós időben (háttérben) futtatja, míg a Pro az egy "egyszerű" scan, amit lehet automatizálni, hogy időnként automatikusan ellenőrizzen, vagy kézzel bármikor indítható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66635) #73959936 válasza Szellem. (#66626) üzenetére


#73959936
törölt tag

2,5 mbit le, 0,25 fel.... :D

abban nyilvánult meg, hogy megállt minden :K a folyamatos feltöltés miatt. (akkor derült ki, amikor a sebességen változtatott a szolgáltató, és még akkor sem ment minden, amikor 4/1-re váltott...)

[ Szerkesztve ]

(#66636) Kékes525 válasza Szellem. (#66624) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez közel sem igaz, lásd a Kaspersky termékek esetében."

Nekem nincs tapasztalatom vele, ezt te jobban tudhatod. :R

"A 10-16% miért is terhelés? "

Igaz nem nagy, de ezt relatív értelemben írtam, az ESET-hez képest.

"De gondolom, mielött leírtad a tapasztalatod a 10-16%-os terhelésről elolvastad, hogy javítva is lett."

Igen olvastam, de mégis tapasztaltam a 10-16.7 %-ot üresjáraton. Láttam a Feladatkezelőben a commservice.exe-nél. Azaz nem minden esetre vonatkozik a javítás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66637) Kékes525 válasza BigManus (#66627) üzenetére


Kékes525
félisten

A "beleugatásra" is írtam, a többi pedig javaslat volt egy védelemről, ami szerintem minden tekintetben rendben van. Ha rendesen elolvastad volna, akkor láthattad volna...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66638) Semplar válasza BigManus (#66632) üzenetére


Semplar
őstag

Panda Free sallang mentes. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66639) #73959936 válasza Semplar (#66638) üzenetére


#73959936
törölt tag

és vírusölés-mentes :DDD

(#66640) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#66631) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hat azert ennel kicsit tobb dolog nincs benne 😄ami a KIS-ben benne van. Lenyegeben a KAV szerintem boven eleg, a win tuzfalaval egyutt kelloen jo vedelmet ad. A KIS sok felesleges dolgot is tartalmaz, amit egy jo konfiguralassal szepen testre lehet szabni.

Laca:
En is tanusitom, hogy a KAV semmi ilyet nem csinal es nem is tud. Semmibe nem ugat bele, hacsak veletlenul nem a KISment fel neked.
Amugy te nem ESET-et hasznaltal?

[ Szerkesztve ]

(#66641) Szellem. válasza BigManus (#66633) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha full kopasz AV kell: Bitdefender Free. Ennél egyszerűbb és butább terméket még nem láttam.

(#66642) BigManus válasza Jack Oneill (#66640) üzenetére


BigManus
addikt

De, a céges laptopon az van.
Ez csak egy teszt lenne, mert egy másik fórumon szakmabeliek vitázunk illetve eszmét cserélünk. Ott vetődött fel, hogy milyen "kopasz" védelm van, ha egyáltalán van még.
Én céges környezetben, ha elfogadja a vezetés az ötletemet, nem fogok vírusirtókat telepíteni még a kiszolgáló gépekre sem... Nem lesz igény rá.
Otthoni környezetben teszteltem, ott működött...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66643) tpeter77 válasza Szellem. (#66641) üzenetére


tpeter77
addikt

Panda Free? Az volt még olyan, hogy nem böfögött semmit, de a háttérben mindent elrendezett, a problémás fájlt törölte/karanténozta amikor a mappába léptem.
Kezdő usernek tökéletes lenne, ha vki ilyet keres.

(#66644) Szellem. válasza tpeter77 (#66643) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egy kalap szar a Panda Free. Semmirekellő termék és semmirekellő cég.

[ Szerkesztve ]

(#66645) tpeter77 válasza Szellem. (#66644) üzenetére


tpeter77
addikt

3 éve teszteltem! Ha most olyan szar, hogy írod, akkor marad a BitDefender ingyenes változata.
Úgy 1-2 éve próbáltam, de annyira nem tetszett, azóta javult?

[ Szerkesztve ]

(#66646) Xelo válasza Szellem. (#66629) üzenetére


Xelo
addikt

nekem még a KIS se ugat bele semmibe.. :D az utóbbi 10 évben szerintem használtam az összes nevesebb vírusirtót, ezek közül össz kettővel voltam igazán elégedett, ezek az ESET és Kaspersky termékei. viszont ESET-tel kaptam már be vírust, Kaspersky-vel soha.

(#66647) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Bekapcsolva maradjon-e a vírusirtó, amikor játszunk a számítógépen? :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66648) Cs1csó válasza Dévacsen (#66647) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD kicsit bullshit szagú, ezt már más védelem is tudta: ha teljes képernyős alkalmazást fut akkor nem baxogat semmi hasonlóval (nem frissíti az adatbázist, nem végez automatizált vagy ütemezett víruskeresést, nem dobál ablakokat stb.)
Az már más kérdés, ezt egy védelem mennyire hatékonyan tudja kezelni, mármint azt a helyzetet, hogy egy olyan teljesképernyős program fut ami szinte midnen erőforrásra igényt tart.

(#66649) Dévacsen válasza Cs1csó (#66648) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Használom én is a comodo játék módját(csöndes mód).. :D hát kis reklám van benne(a cikkben)Alatta meg beindult a diskurzus a hozzászólásokban. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66650) Kékes525 válasza Dévacsen (#66647) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kikapcsoljuk a védelmet, akkor mi véd meg bennünket a játékok biztonsági rései ellen? Mi védi meg a számítógépet a meghackelt játékoktól? Nemcsak a feltört játék lehet veszélyes, hanem bármilyen más program is, így többek között egy játékprogram is. Az operációs rendszerünkben és egyéb más a háttérben futó programban is lehet biztonsági rés, amit egy jól megtervezett vírusvédelem enyhíteni, jó esetben kivédni tud. Ha kikapcsoljuk a védelmet, akkor megkönnyítjük a támadást a számítógépünk ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.