Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) daddybear00


daddybear00
csendes tag

Sziasztok!
Elolvastam az idei hozzászólásokat, de 1 kicsit tanácstalan vagyok.

Nekem egy régebbi laptopom van, Windows 8.1 van rajta.
Eddig Comodo tűfal + Avira vírusirtó volt rajta.
Sajnos az Avira "megbolondult" és ezért új megoldást keresek.
Mit lehetne kipróbálni?
Itt is használható a Defender + pl. Kaspersky free?
Ebben a windows verzióban gyengébb a Defender?
Vagy erre is felrakható ua. a verzió, mint ami a W10-en van?

Nos ebben kérnék segítséget.

(#65652) csaba1203


csaba1203
addikt

Játékosoknak jól jöhet a Webroot promója:
- [link]

(#65653) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#65648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Olvasom amiket írtok és részben van benne igazság. Én 5-7 éve használok KIS-t fizetőset, de soha nem volt problémám vele. Volt igen néhány oldal, amit nem nyitott meg, ahol úgy érzékelte, hogy veszélyes lehet, de azok valószínűleg olyanok is voltak, azaz teszi a dolgát. i3- 4. gen-től i5-10. gen -g voltak a cpu-k, meg egy asztali amd athlon x250, ami most egy i5-2400-as gép. Tehát gyengébb és erősebb platformo is van használva. Az asztali gépen szinte alapbeállításokkal megy, a notin 1-2 dolgot állítottam. Nincs terhelés, fennakadás, oldalakt szépen nyit, ahol kell védett módban is... stb. Szerintem akinél van probléma ott lehet csak a beálltásokat kellene átnézni. Nyilván ez egy tapasztalat vélemény, de igaz :D

(#65654) SityiSXT válasza Szellem. (#65649) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ez itt Flashdesigner, a HWSW réme. Celeron 900 Asus EEE netbokkal próbálja megváltani a világot, és terjeszt informatikai téveszméket (például hogy az XP a mai napig a legjobb óperenciás rencer a Linux mellet. Vagy után. Ezt már nem tudtam lekövetni rendesen.). Most még nagyon kulturáltan viselkedik - nevezett oldalról többször bannolták már, abszolút jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#65655) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ez az, ma is megy a buli :D

(#65657) Jack Oneill válasza #90384640 (#65656) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mutasd már meg, hol írt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#65658) Pyttawrx válasza #90384640 (#65656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont azt írta, hogy megfelelő védelem sosem lesz. ami így van. A legjobb védelem, ha a user vigyáz, plusz az sem árt ha van valami víruskergetőd, ami azért jó tud lenni, és persze mentsd el folyamatosan ami fontos neked. Talán ez a 3 így már járható út a legjobb védelem felé

(#65663) jim bcs válasza SityiSXT (#65654) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Itt a PH!-n nem lesznek ilyen rémek!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65670) BigManus válasza jim bcs (#65663) üzenetére


BigManus
addikt

Lehet végszóra érkeztél? ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65672) Dévacsen válasza daddybear00 (#65651) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,win 8.1 re nem rakható fel a win 10 es defender,és igen a win 8.1 ben sokkal gyengébb verzió fut belőle..kaspersky cloud az használható rajta..Kaspersky Free Cloud Antivirus Software letöltésnél ha ez érdekelne,nem tudom hogy global vagy melyik kel de a srácok ezt tudják és biztos segítenek..de akár a comodo komplett csomagját is használhatod,ha már úgy is a tűzfal fent van,és ismered,az antivírus rész el van szépen nyugiban.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65676) MutantZombie


MutantZombie
tag

Soul Gem és laca026!
Kösz az segítséget!

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#65678) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Súlyos sebezhetőséget fedeztek fel egyes számítógépekben....... Szó szerint képekké alakítják a malware-eket az MI-nek az elemzéshez

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65680) daddybear00 válasza Dévacsen (#65672) üzenetére


daddybear00
csendes tag

Köszönöm a segítséged.

Engem ez zavar...:
Security intelligence updates for Windows Defender Antivirus.... [link]
van külön Defender és Defender Antivírus?
Középtájon van ez a sor:
"Windows Defender Antivirus for Windows 10 and Windows 8.1"
???

(#65684) Szellem. válasza #90384640 (#65656) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na akkor gyorsan kezdjük az elején:

1.:Ha már behánysz valamit, akkor arra válaszolj, amit írtam. Teljesen másról beszélsz!
2.:Lehazugozni, még célozva is alpári dolog a részedről. Erre még egyszer nem lesz lehetőséged!!! Egyáltalán, mit képzelsz magadról, hogy bárkit is le mersz hazugozni, még ha közvetetten teszed?
3.:Azután, ha már eltéveszted a topikot, akkor legalább hülyeségeket ne írj le! Mi az, hogy egyik vírusírtó nem ér semmit? Te hol élsz? Valami távoli elhagyott bolygón? Ésszel az ilyen buta kijelentéseiddel.
4.: Ha már leírsz szintén olyan baromságot, hogy a vírusírtóknak nincs lehetőségük a szkriptek vizsgálatára, akkor legalább ne égesd be magad és vedd a fáradtságot, hogy utána olvasol szakirodalomban és tájékozódsz.
5.: Az megint egy butaság, hogy azt állítod, hogy az uMatrix az egyedüli vírusírtó, ami ér valamit. Ez nem vírusírtó, hanem szkript blokkoló! Ha ismét leírsz egy baromságot, és nem vagy tisztában azzal, hogy mi a különbség a vírusírtó és szkriptblokkoló között, akkor menj és olvass utána.
6.: Ha azért jöttél, hogy oszd az észt, és ezzel a hülyeséget, akkor baromi rossz helyen jársz!
7.: Ha hsz.-t akarsz gyűjteni a nem ide való hozzászólásaiddal, és a hülyeséget akarod terjeszteni, akkor megint rossz helyen jársz!
8.: Ebben a topikban te egy windows xp-vel ne példálozz, amikor egy lejárt operációs rendszer.
9.: Ha mindenképpen reklámblokkoló témát erőlteted ( bár szerintem felesleges), akkor keresd meg a megfelelő topikot ami erről szól! Javaslom a PH keresőjét. Csodákra képes.
10.: Minden nem ide való hozzászólásodat a továbbiakban törölni fogom. Ha pedig továbbra is ezeket az emeletes marhaságokat irkálod ide, és főleg olyan stílusban amiben, akkor még szankcionálva is leszel!

[ Szerkesztve ]

(#65685) Dévacsen válasza daddybear00 (#65680) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ne zavarjon semmi :) ezen a néven érhető el a Windows 10 alatti verziókra a Microsoft védelmi megoldása..Microsoft Security Essentials....a Windows 10 ben,egy tudásában kibővített,fejlettebb megoldás van,pl:zsaroló program elleni védelem(mappa védelem)stb..ezen a néven..Windows Defender.Ja még annyit hozzáteszek hogy úgy emlékszem át lesz majd nevezve a win 10 es defender..csak hogy egyszerűbb legyen :D

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65686) Jack Oneill válasza #90384640 (#65656) üzenetére


Jack Oneill
veterán

1. Úgy látom, az én kérdésemre sem válaszoltál. Szóval mutass légy szíves egy írást a kolléga részéről, ami alapján hazugnak nevezed.
2. Nem tartom magam egy info szakinak, (na most biztos emiatt támadni fogsz)de amiket írsz arra vonatkozólag, hogy egy böngészőbe beépülő blokkoló megvéd, nettó baromság. Van igazság abban, hogy skripteket blokkolsz vele, persze, ez igaz, de akkor baromságokat ne mondjál már, hogy ez egy vírusirtó. Nevezd nevén a gyermeket!
3. Akkora baromságot se mondjál, hogy egy vírusirtó nem vizsgál skripteket, mert ez sem igaz.
Még egyszer mondom, van igazság abban, amit mondasz, de könyörgöm, ésszel fogalmazz meg ilyeneket.

(#65687) Dévacsen válasza daddybear00 (#65680) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt is van a cikk..Nagy változás előtt a Windows Defender

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65688) stuka20


stuka20
aktív tag

Látom 2 vita közé csúsztam, erre valaki?
Nem csak általános oldalakat látogatok, illetve játszok is. (ha ez fontos lenne)
Hozzátenném még, hogy a vitákat olvasva lehet, hogy én is írtam egy-két butaságot, ezért elnézést, nem szeretnék vitába szállni senkivel.
Kaspersky-t használtam régen, de sok volt vele a gondom (innen is vettem beállításokat), de sokat írt, mert bugolt tőle a gép + telómon is csak a gond volt vele, mindig megszakadt a net. De ennyit a kaspersky-ről, csak megemlítettem, hogy használtam már, nem kell előhozni.

(#65689) ƵøŁĭ válasza stuka20 (#65688) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem szabad megvenni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65690) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Bitdefender-ről mi a vélemény?
Tesztekben elég előkelő helyeken végzett, és eléggé naprakész programnak tűnik!

(#65691) BigManus válasza B.Ricsike (#65690) üzenetére


BigManus
addikt

Erős, jó védelem, de van, hogy szereti fogni a gépet.
Próbálj ki egy trialt és nézd meg nálad milyen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65692) Szellem. válasza BigManus (#65691) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

laca026 megelőzött, de én is azt javaslom, hogy tegyél vele próbát.
Nem rossz termék, de időnként vegyes eredményeket produkál.

(#65693) B.Ricsike válasza Szellem. (#65692) üzenetére


B.Ricsike
őstag

És mi az, amit mondjuk ti ajánlanátok?
Ha már fizetős mellett döntök, akkor nem akarok mellényúlni!

(ThinkPad P51 Workstation - Core i7 7820 HQ, 16GB, Nvidia Quadro

90% böngészés és levelezések, kis ArchiCAD és szinte minden felhőben (pCloud) van.

Ennek alapján érdeklődöm!

(#65694) Szellem. válasza B.Ricsike (#65693) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én bátran javasolom neked az Emsisoft Antimalware-t, vagy esetleg egy Kaspersky-t.
Az EAM egy nagyon frankó termék. Olcsó, nem terheli szét a géped, erős védelemben, nagyon jó a supportja és a közössége. Tedd fel a 30 napos próbaverziót és szerintem nem fogsz csalódni benne.

[ Szerkesztve ]

(#65695) #12901120 válasza Szellem. (#65694) üzenetére


#12901120
törölt tag

Pár hete feltettem az EAM-t, de valamelyik rendszerfolyamata annyira tekerte a cpu-t, hogy használhatatlan lett a gép. Újraindítást követően ismét... Úgyhogy én megszabadultam tőle.
Minden bizonnyal egyedi hiba lehetett, mert nem találtam róla semmi infót. :(

[ Szerkesztve ]

(#65696) B.Ricsike válasza Szellem. (#65694) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Egyébként mi a különbség egyes vírusírtók között?
Csak mert, ha belegondol az ember, akkor mindnek ugyanazt kellene tudni, és mindnek ugyanazt kellene irtani, nem? Még azt sem lehet mondani, hogy vannak a nagyobb szoftverfejlesztők, akik naprakészebbek, nagyobb erőforrásuk van arra, hogy az újabb veszélyeket, vírusokat szűrjék, mert hát sok nagy cég van. (Norton, Eset, Kaspersky stb stb)
Effektíve, ezek a termékek, mind ugyanazt kellene tudják! Mégis, mi különbözteti meg őket? Mi dönt egyik vagy másik mellett?

(#65697) Szellem. válasza #12901120 (#65695) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezért van az, hogy ki kell próbálni egy terméket a megvétel elött. Nem mindenkinél működnek egyformán az AV-k.

(#65698) Szellem. válasza B.Ricsike (#65696) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hát, elég sok a különbség.
Az alap tézis a következő:
A felhasználó nem bízhatja magát rá 100%-ra egy AV/IS termékre, mert egyik sem mindenható! Ez fontos!
Be kell tartani alapvető dolgokat ahhoz, hogy a felhasználó elkerülje a vírusokat.
Ilyenek például: Legális és rendszeresen frissített naprakész szoftverek, reklámblokkoló használata, biztonsági mentés adatokról, körültekintő netezés, stb.

Hogy mi a sok különbség?
1.: Mindegyik gyártó más szemléletet követ.
2.: Programozástechnikai különbségek.
3.: Milyen megoldásokat, proaktív védelmi metódusokat fejlesztenek, tesznek a termékeikbe.
4.: Mennyi mintát tudnak begyűjteni és feldolgozni
5.: Mennyire ügyfélorientáltak
6.: Milyen a support, az ügyfélhez való hozzáállás.
Stb.

Ezek olyan különbségek, amik kijönnek a különböző gyártók esetében.
Ez kb. olyan, mint az autók esetében. A BMW, Mercedes, Audi is elvisz A-ból, B-be. De mind a három gyártó más megközelítéssel dolgozik. Mindegyiknek van 4 kereke, de mindegyikben más élmény beleülni, stb.

(#65699) B.Ricsike válasza Szellem. (#65698) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Értem, bár az autós példa szerintem nem épp a legjobb, hiszen akkor a cél az, hogy A-ból B-be menjek, és a kérdés, hogy mi a fontosabb, magyarul ki tudod választani a neked megfelelőt, és az maximálisan megfelel neked.
Ezzel szemben, itt nem egyértelmű, hogy nekem mi a megfelelő. Vagy csak nem tudom ugye!
Amit ajánlottál, az Emsisoft egy kisebb cég, mint pl egy Kaspersky vagy Panda vagy Norton. Ennek alapján, nem is rendelkezhetnek akkora adatbázissal, akkora szűrőrendszerrel. Vagy tévedek?
Mondjuk az Emisoft milyen szemléletet követ?
Ahogy olvasom, inkább a minőségre koncentrálnak, és inkább szakemberek dolgoznak, mint marketingesek a cégnél, ami jó. De miben jobb/több?

(#65700) daddybear00 válasza Dévacsen (#65687) üzenetére


daddybear00
csendes tag

Köszönöm a segítségedet, kipróbálom a Comodo teljes csomagját (+persze használom amiket itt olvastam: böngésző védelem, klf. programok időszakos használata, stb... ), majd meglátjuk...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.