Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) UserX válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


UserX
őstag

Én nem értem, hogy újabban miért nem szerepel itt az ESET az ajánlottak között!? :U Nekem semmi bajom vele, minimális erőforrás igény, hatékonyság, kevés FP. Ezt is például a letöltéskor fogta:

(#65152) Jack Oneill válasza UserX (#65151) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyetertek. Ha megnezed Discordon, egy kezemen megszamolom, mennyi fogja, de Kaspersky pl szarik ra. Lehet, hogy futtataskor mar megfogna, de vicc kategoria, hogy meg a WD is fogja mar a letolteskor is.

(#65153) #12901120 válasza UserX (#65151) üzenetére


#12901120
törölt tag

Elég drága az előfizetés a többihez képest...

(#65154) UserX válasza #12901120 (#65153) üzenetére


UserX
őstag

Ez értékelhető szempont! :R Eddig ugye 'csak meg kellett venni az újságot', amit ugye továbbra is meg lehet tenni, változott feltételekkel...Most a lányom diákjával kaptam 3 havi kódot, amit persze a távtanulással összefüggésben is használunk. Valaki nemrég linkelt 3 havi promót, egy telepítő jött le, azt addig nem akarom használni, amíg ez nem jár le.

Azután ott a 'szürke zóna', az eBay. Én ott a Kaspyvel nagyon jól jártam. Persze okosnak kell lenni, nem árt például figyelni az eladó respektusát. Tudom, hogy lutri, de kevés pénzt kockáztat az ember és van garancia is...!

(#65155) junior11 válasza UserX (#65151) üzenetére


junior11
veterán

Ahányszor használtam, mindig tetszett, szinte sosem volt gond vele, de pl. nekem elég az ingyenes védelem + józan ész és odafigyelés.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65156) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


csaba1203
addikt

Emsisoft letölteni sem engedte. :C
Egyébként megveszem az éves licenszüket, mert bejön minden téren a termékük.

[ Szerkesztve ]

(#65157) ƵøŁĭ válasza UserX (#65151) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ki van emelve az összefoglalóban. Amíg nem láttok túl a statikus teszteken addig fölösleges magyarázkodni,

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65158) UserX válasza junior11 (#65155) üzenetére


UserX
őstag

Ez teljesen szubjektív, ha neked elégséges biztonságérzetet ad használd nyugodt szívvel! :K
Én még mindig nem bízom benne, pedig hidd el, ésszel netezek!

ƵøŁĭ:

:R

[ Szerkesztve ]

(#65159) #12901120 válasza UserX (#65154) üzenetére


#12901120
törölt tag

Legszívesebben ESET-et használnék, de hát már most nincs jó világ, mint az újságos kódok idején. Az árat leszámítva szerintem van olyan jó, mint a többi. Tökéletes védelem és szoftver nincs, mindegyiknél lehet találni gyengepontot.

(#65160) junior11 válasza UserX (#65158) üzenetére


junior11
veterán

Évek óta nem láttam vírust, csak az itt próbálgatott mintákat, én sem bízom teljesen benne, de a fizetősekben sem :D Naprakész OS + programok, bizt. mentés és józanész elég.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65161) Beka04 válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


Beka04
újonc

A Bitdefender hozta a formáját, és blokkolta.

[ Szerkesztve ]

(#65162) Sdi válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


Sdi
addikt

Az F-secure nem reagál rá.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#65163) Beka04 válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


Beka04
újonc

[link] Ahogy nézem a VirusTotal-on nem sok védelmi progi reagált rá.

[ Szerkesztve ]

(#65164) Synaptic válasza Beka04 (#65163) üzenetére


Synaptic
senior tag

A Kaspersky viszont csak online ismeri fel.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65165) Jack Oneill válasza Synaptic (#65164) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nyilván, ha elindítanád a gépen, ott blokkolná már, de jó lenne, ha letöltéskor is jelezne.

(#65166) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani hogy miért jönnek ilyen értesítések a gépemre? Pár percenként dobál, néha coop, néha media markt, meg volt már magyar posta üzenettel is. Futtattam a windows gyári víruskeresőjét, aztán Malwarebytes, Zenema, Hitmanpro progikat, egyik se talál semmilyen rendellenességet. Mi a francot lehet ezzel kezdeni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65167) Mikulásbá válasza dethroner (#65166) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbáld ki az AdwCleanert.Előtte Ccleanerrel az egész gépet takarítsd ki.

(#65168) AtHoS válasza dethroner (#65166) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mert engedélyezted (vagy valaki, aki azt a gépet és böngészőt használj(t)a) az értesítések megjelenítését az adott oldalnak. A böngésző beállításaiban kell kitörölni az értesítések engedélyezését (mondjuk az a furcsa, hogy ilyenre eddig csak chrome használóktól olvastam panaszkodást :F ) [Chrome: Értesítések be- és kikapcsolása]

read-only mode on the forum

(#65169) akaido válasza ƵøŁĭ (#65150) üzenetére


akaido
addikt

A Kaspy_tenger free hagyta letölteni, kicsomagolni, és jobb klikkes menüből indítva sem talált fenyegetést.
Hát ez gáz, lehet, mégis virnyazargatót cserélek.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65170) Jack Oneill válasza akaido (#65169) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Erről beszélünk, hogy ha elindítottad volna, már blokkolja, csak kaspy-ék nem ennyire elővigyázatosak, mint a többi gyártó. Egyébként ezzel lehet sokat vitatkozni. Nyilván nem jelent fenyegetést ,ha kicsomagolod, stb, fenyegetést akkor jelent, ha már elindítod, na akkor kellene megnézni, mi történik. Virtuális gépe kinek van?

[ Szerkesztve ]

(#65171) akaido válasza Jack Oneill (#65170) üzenetére


akaido
addikt

Elindítottam, egyenlőre csak teker. No Alert, csak belefagy a notepad.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65172) Jack Oneill válasza akaido (#65171) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bátor vagy. Ugye nem a saját gépeden csináltad? Kaspy kifingott akkor?

(#65173) Szellem. válasza Jack Oneill (#65170) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amúgy ez a felhőből majd futtatás címszó alatt majd megfogjuk annyira nem gyere be és igazán ez ad hamis biztonság érzetet. Mivan ha ezt megszokja a user, és amikor letölt valamit, de a jobbklikkes kereséssel nem jelez rá semmit, akkor megbízik a KSN-be, azt jól lefuttatja, mert ugye a Kaspersky megfogja. És mi van, ha sehol nem ismeri és lefuttatja és beszopja? Na, ez az ami nekem nem jön be, és igazából ez ad hamis biztonságérzetet.

(#65174) csaba1203 válasza Szellem. (#65173) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#65175) Szellem. válasza csaba1203 (#65174) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amúgy ez a felhős dolog akkor lenne fasza, ha az adatbázis egy részét a felhőben tárolná és szkenneléskor a helyeben tárolt adatbázis után leszkennelné a felhőben tárolt adatbázissal is. Na ez fasza lenne és nem csak akkor szórakozna, ha a szerencsétlen delikvens futtatni akarná.
Értem én, hogy túl sok a vírus és nem lehet mindent a helyi adatbázisba bepakolni, de ha már felhő, akkor legyen jól használva.

[ Szerkesztve ]

(#65176) akaido válasza Jack Oneill (#65172) üzenetére


akaido
addikt

Nem sz@roztam, "run" oszt hadd szóljon, egyenlőre nulla hulla, azaz semmi és senki fia és windóza sem f_ngott ki... :) Kaspy nyugisan hullám_zott tovább. Na csak lett egy hulla-hopp a levesbe.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65177) Jack Oneill válasza Szellem. (#65175) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En buta modon, pont azt gondoltam, hogy ez igy mukodik. Van ertelme, ha megreklamalom a gyartonak?

(#65176) akaido
Rohognek, ha pont ezert nem jelez a Kaspersky, mert nem is kartekony cucc ez.

[ Szerkesztve ]

(#65178) Szellem. válasza Jack Oneill (#65177) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megreklamálhatod, de csúnyán fogalmazva, pont telibe.... Nem az a cég a Kaspersky aki ad a felhasználókra. Makacs orosz mentalitás megy. Nem jó, de nem is tragikus elv alapján.

(#65179) dethroner válasza AtHoS (#65168) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, eddig ez az értesítés kikapcsolás tűnik a megoldásnak :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65180) akaido válasza Jack Oneill (#65177) üzenetére


akaido
addikt


A MS Security Essentials megfogta and kill her. Ennyi. :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65181) Szellem. válasza akaido (#65180) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azét ez milyen, hogy a Defender (Ms Essentials) megfogja, KIS meg kussol és majd akkor ugat, ha a user futtatja. De a jelek szerint nálad nem ugatott futtatáskor sem.

(#65182) Jack Oneill válasza Szellem. (#65181) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha telepitek egy virtualis gepet a gepemre, gond nelkul tesztelhetek? Ez egyszeruen nem hagy nyugodni.

[ Szerkesztve ]

(#65183) akaido válasza Szellem. (#65181) üzenetére


akaido
addikt

Még annyit hogy nem Defender, mert nem w10! hanem w7-en az MS Security Esentials volt ami catch him.
Nem mertem betenni a Kaspy totyikba, az ottani "orosz továrisok" vodkába fojtottak volna bánatukban...plusz trojkán, kalasnyikovval, szibériai farkasokkal zavartak volna Irkutszkig... :))

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65184) Szellem. válasza Jack Oneill (#65182) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Persze, ha feltelepíted a Virtuális gépet, mehet a teszt.
Sőt! Tedd is fel, aztán lássuk, hogy élőben mi a helyzet vele, de nem csak ennél, hanem a későbbieknél is.

(#65185) Szellem. válasza akaido (#65183) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudom, azért tettem zárójelbe.

(#65186) UserX válasza akaido (#65183) üzenetére


UserX
őstag

:)
Te aztán bátor ember vagy!!! :CNem semmi tesz módszer!
A C-n vagy jobb esetben a D-n ott figyelnek legalább a horvát tengerparti fotók?

(#65187) Jack Oneill válasza Szellem. (#65184) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon regen dolgoztam ilyen programmal, mar azt sem tudom, milyenek vannak. De akkor ezek szerint azon barmilyen kart teszek, nem lesz gond.

(#65188) junior11 válasza Jack Oneill (#65187) üzenetére


junior11
veterán

Azért csak óvatosan, olvastam már olyan esetekről, amikor a kártékony program kikerült a virtuális gépről és megfertőzte a rendszert.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65189) akaido válasza Szellem. (#65185) üzenetére


akaido
addikt

és UserX : tele volt minden földi jóval, igaz előtte ittam egy bátorító pohár bort, most meg egy Millert kortyolgatok örömömben, hogy minden adat okés. Többet ilyet nem teszek. :)

Persze vágtam elsőre is.
Na de komolyra: Egy esetből nem szeretnék általános érvényű konklúziókat levonni, mert az tipikus hiba lenne, de -és sajnos ott van a de- Amennyiben egy vacsiúj virnyazargató progi, szintén new adatbézisszel, nem érzékeli a spion-spinét az nem érdemli a cekcet, szakítanom köllött :DD vele.
Izvinyítye Jevgenyij Valentyinovics...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65190) UserX válasza Jack Oneill (#65187) üzenetére


UserX
őstag

VIRTUAL BOX

De tényleg óvatosan, mert junior11-nek is igaza lehet!

(#65191) Szellem. válasza UserX (#65190) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erre még nem volt precedens. Szaki nevű kolléga írta, de nem volt rá bizonyíték.

(#65192) Semplar válasza akaido (#65189) üzenetére


Semplar
őstag

Win7 -en jobb a 360 TS, de a legjobb a Comodo Internet Security.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65193) akaido válasza Semplar (#65192) üzenetére


akaido
addikt

Panda után azzal indítottam.
Nem kaptam 1értelmű kielégítő választ, így a Kaspy tenger vizeire eveztem_volna ha; olvasd el az előzményeket.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65194) undercover


undercover
senior tag

Ha egy ingyenes vírusírtó kéne Windows 10-re mit tudtok ajánlani?

Bitdefender Antivirus Free Edition?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#65195) Mikulásbá válasza undercover (#65194) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ott van az ingyenes Defender.

(#65196) májkimiki válasza UserX (#65190) üzenetére


májkimiki
őstag

Windows host gépen biztos nem próbálkoznék ilyenekkel.

(#65197) junior11 válasza undercover (#65194) üzenetére


junior11
veterán

Ahogy írták, a Windows 10 már rendelkezik beépített védelemmel, ha nem jön be ott van még pl. a gyakran ajánlottak közül az Avast free, Avira free (nem tud magyarul) és a Kaspersky free is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65198) Szellem. válasza undercover (#65194) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Legutóbb épp az Emsisoft és a Kaspersky között vacilláltál.
Maradj ezeknél.

(#65199) Cs1csó válasza Szellem. (#65198) üzenetére


Cs1csó
félisten

Emsisoft-ból nincs ingyenes verzió, de a Defender mellett a Kaspersky Free most a legjobb ingyenes alternatíva.

(#65200) Szellem. válasza Cs1csó (#65199) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Van ingyenes csak az EEK. :) Amúgy tudom, hogy nincs. Szándékosan írtam neki ezt a választ a legutóbbi miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.