Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Dévacsen válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Kicsomagoltam,futtattam..Comodo Vírusscope megfogta,ahogy kell.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65052) UserX válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


UserX
őstag

Bátraké a szerencse :C :

Szerk.: az ESET letölteni sem engedi!

[ Szerkesztve ]

(#65053) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szeretném, ha ajánlanátok internet security-t:
- Legjobb védelem (természetesen), főleg olyan, mint amit az ESET tud, hogy még be se tölti az oldalt, de már blokkolta
- Netbank védelem, lehetőleg az új Chromium alapú Edge-vel is (de nem kizáró ok)
- Tűzfal
- Windows 10, 3 eszköz (azok is windows 10)
- 60 euró max 1 év

Előre is köszönöm!

(#65054) ƵøŁĭ válasza ReSeTer (#65053) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

- G-Data
- Kaspersky
- Norton
- Bitdefender
- Emsisoft
- F-Secure
- Trendmicro (1000 ft 3 eszközre) :D

Tűzfal a kérdéses, mert számos termék a Windows-ét használja/ nincs benne/ vagy egy alap van neki amit kiegészít. Első körben ezek közül válogass.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65055) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#65054) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fórumon a G-Data, ill. a Kaspersky esetében elég sok a negatív hozzászólás.
A G-Data állítólag sokkal jobban fogja is a gépet, mint a Kaspersky.
A G-Data egyébként újságos kóddal még használható.
A Feladatkezelőben szoktam nézni a RAM használatot.
Ha az F-Secure van telepítve, akkor lényegesen kevesebb, mint a Defender esetében.
A MCafee IS-t egyébként elég jó áron lehet venni, kb. 1600 Ft 1 gép/1 év.

(#65056) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Én Norton, Bitdefender és F-secure között döntenék. Ezek közül az F-secure a legdrágább. Nortonnal teljesítménybeli problémákra emlékszem még 10 évvel ezelőttről, F-secure-ről nem hallottam még, de szimpatikus, a Bitdefender meg mindent megnyer és nekem ezek fizetett teszteknek tűnnek.

Melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

(#65057) GEPESZ66 válasza ReSeTer (#65056) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Bitdefender a tesztek alapján elég jól fogja a böngészést.
A Norton, ill. F-Secure 1 gép/1 év kb. 5000 Ft.

(#65058) junior11 válasza ReSeTer (#65056) üzenetére


junior11
veterán

Én a Kaspersky-t sem hagynám ki, sőt. A többségnek van 30 napos próbaverziója, érdemes vásárlás előtt kipróbálni, melyik jön be, ha nem szeretnél maradni a Windows 10 beépített védelménél.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65059) #12901120


#12901120
törölt tag

Én is védelmet keresek Windows Defender helyett. Kipróbálnék valami mást... Gondolkoztam a promós AVG IS-en, de látom vannak vele problémák egyes felhasználóknál, illetve az a kérdés, hogy megérné-e lecserélni a WD-t erre?
G-Data azért került képbe, mert újságos kóddal használhatnám, viszont állítólag lassítja a gépet. Aki használja, meg tudja erősíteni vagy cáfolni ezt a feltevést?
McAfee, TrendMicro olcsó, de közepes, akkor inkább már Defender...?
Szimpatikus a Norton, F-Secure, Kaspersky, de őszintén szólva nem akarok erre most annyit költeni, amennyiért árulják.. (Az ebayes ajánlatokkal foglalkozzak egyáltalán?)
Ingyenes vonalon nem találtam semmi meggyőzőt.
Olyan szoftvert keresek, ami támogatja a magyar nyelvet, és lehetőleg nem kell a használathoz felhasználói fiókot regisztrálni. :)

(#65060) Kiskutya válasza #12901120 (#65059) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem a promós avg van a gépemen észre se veszem és magyar nyelvű. Próbáld ki és kiderül mennyire éri meg neked az hogy valakinek gondja volt vele semmit nem jelent.

hmm...

(#65061) qqcqqc válasza ƵøŁĭ (#65054) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hol lehet Trendmicrot venni 1000 FT-ért?

(#65062) csaba1203 válasza qqcqqc (#65061) üzenetére


csaba1203
addikt

Biztosan meg akarod venni?
- [link]

(#65063) ƵøŁĭ válasza qqcqqc (#65061) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ebay 1év/3eszköz. Nem volt gond vele.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65065) ƵøŁĭ válasza olasz61 (#65064) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ennek büntetés lesz a vége.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65066) olasz61 válasza ƵøŁĭ (#65065) üzenetére


olasz61
tag

Újságos kód nem Warez!!!!!

(#65067) ƵøŁĭ válasza olasz61 (#65066) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Akkor sem rakhatod be. A te érdekedben mondom :) .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65068) Szellem. válasza olasz61 (#65066) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem rakhatod be az újságos kódot. Töröltem a hsz.-ed. Ha meglátja egy Moderátor, mész a levesbe pihenni.

(#65069) Beka04 válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


Beka04
újonc

A Norton beengedte.

A Bitdefender megfogta már akkor amikor ha le akartam tölteni, ha mégis letöltöttem akkor is blokkolta.

[ Szerkesztve ]

(#65070) Szellem. válasza Beka04 (#65069) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kérlek linkeld be a képet normálisan, mert ezt így nem látni. A PH-nak van saját képfeltöltője.
Használd.

(#65071) Beka04 válasza Szellem. (#65070) üzenetére


Beka04
újonc

Köszi hogy szóltál, de közben már rátaláltam én is.

(#65072) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én csak letölteni mertem, semmit nem jelzett rá a Kaspersky, ráeresztettem, akkor sem. Lefuttatni már nem mertem, szerintem akkor jelzett volna.

[ Szerkesztve ]

(#65073) zolee0307 válasza Szellem. (#65048) üzenetére


zolee0307
őstag

Sokan.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#65074) #45687808 válasza Szellem. (#65048) üzenetére


#45687808
törölt tag

Sajnos sok ember megijed az ilyen hivatalosnak tűnő levelektől és gondolkodás nélkül cselekszik.
1. Nem ért hozzá.
2. Nem is érdekli, hogy mit olvas, vagy nem tudja megfelelően értelmezni.
3. Megijed, hirtelen cselekszik (vagy megörül és cselekszik)

Idősebb emberek közül nem egyet ismerek, akik hasonló trükköknek bedőltek már. :(((

(#65075) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sziaszok!

Ha valaki ki szeretné próbálni Trend Micro Maximum Security 6 hó free:

[link]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#65076) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez bármi lehet akár fps is:
- [link]

(#65077) Dévacsen válasza csaba1203 (#65076) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hogy mi volt nem tudhatom,de pl:nálam mielőtt a Comodo hatástalanította,felbukkant egy pillanatra egy fekete parancssoros ablak és valami lefutott vagy futott volna,egy villanás volt és a Cav jelzett,rányomtam az ajánlott műveletre és kész.Egyébként kiderítheted,indítsd el és lásd meg a fejlemények kimenetelét.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65078) Szellem. válasza csaba1203 (#65076) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha olvasod a Discordot, akkor Zoli berakta, hogy ez egy csúnya ransomware.
Arra ne alapozz, hogy azért, mert a VT-n nincs találat vagy kevés, akkor az nem lehet kártevő!
Sajnos ebben az esetben töketlenek a gyártók és kevés cég ismeri fel több nap után is! Április 8.-án került fel a fájl először! Azóta ez az eredmény. Szóval no comment!

(#65079) tyan válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


tyan
senior tag

Az Emsisoft Anti-Malware már a letöltés végén jelezte, hogy a rar-ban fertőzött fájl található és törölte is.

(#65080) Sdi válasza ƵøŁĭ (#65050) üzenetére


Sdi
addikt

Az F-secure is fogta.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#65081) csaba1203 válasza Szellem. (#65078) üzenetére


csaba1203
addikt

Kaspersky is töketlen ezek szerint vagy megfogná futtatáskor?
Valahogy nincs kedvem szétfertőzni a gépem de elég sokan töketlenkednek és ez érdekes...

(#65082) csaba1203 válasza Sdi (#65080) üzenetére


csaba1203
addikt

Futtatáskor?

(#65083) Szellem. válasza csaba1203 (#65081) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Töketlen mint az állat! Sem futtatáskor, sehogy nem fogja.
Sőt! Feltöltöttem az opentip.kaspersky.com-ra és már április 8.-ám ők is megkapták a fájlt. Első analízis semmi, plusz analízis ami 3 perc alatt fut le, már kiírja, hogy malware. Tök jó, csak a gépen nem csinál vele semmit!

(#65084) csaba1203 válasza Szellem. (#65083) üzenetére


csaba1203
addikt

:Y

(#65085) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Az Emsisoft Emergency Kit megvan az AVG IS mellett, illetve az Mbam free helyett? Köszi. Bocs, hogy itt de ez jobban pörög mint az EEK topik.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65086) ƵøŁĭ válasza Winnie The P (#65085) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen, használhatod.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65087) Winnie The P válasza ƵøŁĭ (#65086) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi teszek egy próbát.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65088) tpeter77


tpeter77
addikt

üdv, tudom OFF a téma, de otthoni munkavégzés miatt az alábbi kérdésre hátha az itteniek közül valaki tud felelni.
Köszönöm!

(#65089) Huroq


Huroq
senior tag

A Nortonnak elküldött .rar file (ƵøŁĭ - Ransomware) vizsgálatáról visszajött eredmény.
Viselkedés elemzést is tartalmaz.

PDF file

[ Szerkesztve ]

(#65090) Sdi válasza csaba1203 (#65082) üzenetére


Sdi
addikt

Nem, kicsomagoláskor.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#65091) Szellem. válasza Huroq (#65089) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt hogy? Én beküldtem ma nekik délután, fél óra múlva jött a válasz, hogy betették az adatbázisba, de én ilyen pdf-et nem kaptam.

(#65092) Huroq válasza Szellem. (#65091) üzenetére


Huroq
senior tag

Itt küldtem be a file -t.
Az első email tőlük a szokásos emailes visszajelzés volt (amit neked is küldtek valószínűleg), majd rá 2 órára jött a PDF -es részletes jelentés ezzel a szöveggel és a csatolt file -al:

"Sample Submission Tracking ID: #43691505

We have completed analysis of the files in your submission (tracking #43691505). Attached is a Scribe report containing our findings for the files in your submission.
This message was generated by Symantec Enterprise Division STAR automation - Broadcom

Regards,
Symantec Enterprise Division - Broadcom"

(#65093) Szellem. válasza Huroq (#65092) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nekem a második levél a pdf-el nem jött meg.
Akkor ezek szerint visszatértél a Nortonra?

(#65094) Huroq válasza Szellem. (#65093) üzenetére


Huroq
senior tag

Röviden igen.

Hosszabban pedig, jelenleg egy laptopot használok fő gépnek (i5 8265U, 8GB RAM, MX150) utóbbi időben tesztelgettem a Kasperskyt meg az Emsisoft -ot, no meg a Nortont. Már annyi licence -em van ezekhez feleslegesen, hogy Dunát lehet rekeszteni vele. :DDD Sajnos a Kaspersky a nem épp erőmű vasat jól megfekteti játék közben 20-30 fps minusz konstans + iszonyat fps droppokat produkált, mindegy mit állítgattam. Az Emsisoft -ot régebben használtam 1 évig azzal most sem volt semmi bajom, tehát egy szavam nem lehet rá. A Nortonnal továbbra sincs "nekem" bajom, főleg mert személyes favoritom. Így a vége az lett, hogy maradt a Norton. Viszont ez a mostani Ransomware nem felismerés kicsit elkeserített.

Egyébként az Emsisoft jó áron van diákkedvezménnyel + orosz rubelben fizetve. Az 1 éves licence olyan 2500-3000 Ft között mozog a hivatalos oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#65095) BigManus válasza tpeter77 (#65088) üzenetére


BigManus
addikt

Írj rám üzenetben.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65096) ƵøŁĭ válasza Huroq (#65092) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én még soha nem kaptam válasz. Mindig csak idáig jut el a kaland.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65097) Huroq válasza ƵøŁĭ (#65096) üzenetére


Huroq
senior tag

Nekem sem jött még ilyen file vissza. Rég nem küldtem be már elemzésre dolgot, gondoltam ez az új eljárás, de akkor nem. Lehet én küldtem be ezt elsőként? Bár nem hinném.

(#65098) GEPESZ66 válasza Gabis (#65046) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Greetings,

Thank you for your submission.

Banking Protection support has now been added for the submitted website.

Should the issue persist, please verify that the Browsing Protection extension is enabled on your browser by following these steps:

If you use Firefox: Open your browser to check if the browser extension is turned on.Select Add-ons from the menu, then click Extensions.Click Enable next to the Browsing Protection extension.
If you use Chrome: Select More tools > Extensions from the menu.Select Enable next to the Browsing Protection extension.
If you use Internet Explorer: Select Tools > Manage Add-ons.Select the Browsing Protection extension and click Enable.
If the Browsing Protection extension is not listed in your browser, you need to reinstall the extension manually:
On the Antivirus page of the product, click Settings.Select Other settings > Browser extensionsIf you use Firefox or Internet Explorer, click Reinstall extensions.If you use Chrome, click Open Chrome Web Store to go the browsing protection extension's page, and then click Add to Chrome.
Additional troubleshooting:
Ensure that you are using a supported browser: Internet Explorer 11, Mozilla Firefox (two latest major versions), Google Chrome (two latest major versions).
Check that Banking Protection is enabled in the settings: Main F-Secure product view > Settings > (Security Settings) > Banking Protection > On/Off.
If the product has been upgraded, restart the computer and try accessing your online bank again.
If there is anything else we can help you with, please do not hesitate to contact us again.
Best regards,
Mohammad Kazem
Malware Analyst
F-Secure Customer Protection

[ Szerkesztve ]

(#65099) Szellem. válasza GEPESZ66 (#65098) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na, ez korrekt és gyors válasz volt. Amúgy meg nem éppen a gyorsaságukról híresek mostanában. Van, hogy napokig nem válaszolnak. Ezzel most szerencséd volt, de a lényeg, hogy korrektűl berakták.

(#65100) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Real-World Protection Test Feb-Mar 2020

Test Results
The results are based on the test set of 372 live test cases (malicious URLs found in the field), consisting of working exploits (i.e. drive-by downloads) and URLs pointing directly to malware. Thus, exactly the same infection vectors are used as a typical user would experience in everyday life. The test-cases used cover a wide range of current malicious sites and provide insights into the protection given by the various products (using all their protection features) while surfing the web.

Every few months we update the charts on our website showing the protection rates of the various tested products over the various months. The interactive charts can be found on our website1. The chart below shows only the protection scores for the months of FEBRUARY and MARCH 2020 (372 test cases). The results of the false-positives test are also shown in the graph below.

Tested Products

-
Avast Free Antivirus 99,7%
-
AVG Free Antivirus 99,7%
-
Avira Antivirus Pro 100%
-
Bitdefender Internet Security 99,5%
-
ESET Internet Security 99,7%
-
F-Secure SAFE 100%
-
G DATA Internet Security 99,5%
-
K7 Total Security 100%
-
Kaspersky Internet Security 100%
-
McAfee Total Protection 98,4%
-
Microsoft Windows Defender 99,7%
-
NortonLifeLock Norton 360 Deluxe 100%
-
Panda Free Antivirus 99,7%
-
Total AV Antivirus Pro 97,8%
-
Total Defense Essential Antivirus 99,5%
-
Trend Micro Internet Security 100%
-
VIPRE Advanced Security 99,7%

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.