Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) sneezyd


sneezyd
újonc

Sziasztok. Nod32-t használok feltelepítettem a raid shadow legends játékot és gép újraindítás után nem működött a web hozzáférés védelem semmit nem tudtam állítani abban a menüpontban, letöröltem a játékot újraindítottam a gépet és megjavult. Valaki találkozott hasonlóval?

(#65552) BigManus válasza sneezyd (#65551) üzenetére


BigManus
addikt

Konkrétan nem... Viszont egy spéci céges program miatt kellett a supportal beszélnem.
Egy misét megér, írj rájuk.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65553) sneezyd válasza BigManus (#65552) üzenetére


sneezyd
újonc

Inkább törlöm az egészet és android emulátor vagy virtuális gépen használom mert a windows tűzfalat is blokkolja a játék kliense (plarium play) nem csak a nod32-t.

(#65556) stuka20


stuka20
aktív tag

K7 antivirusról mi a vélemény? Szoktam nézegetni ezt az av teszt oldalt és általában az alapján választok. Nortont használok egy ideje, de látom most elég hátul végzett. Esetleg olyan vírusirtó, ami nem ír/olvas, hogy ne melegedjen feleslegesen az ssd stb. Bár tudtommal a norton akkor dolgozik, amikor a gépen nincs tevékenység.
Ui.: Szeretek kipróbálgatni új programokat.

(#65559) BigManus válasza #90384640 (#65558) üzenetére


BigManus
addikt

Persze... Végülis az a hülye, aki nem támogat egy olyan rendszert ami ki lett futtatva.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65561) Dévacsen válasza #90384640 (#65560) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az avast nem támogatja az xp rendszert(de találhatsz olyan oldalt az avast hivatalos oldalán is ami arról ír hogy igen,de az régebbi írás lehet)a képen látható a jelenlegi állapot. A panda dome viszont támogatja még..

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65562) Cs1csó válasza #90384640 (#65560) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát azért sírsz mert egy most is fejlesztett vírusvédelmi program amit jellemzően a kor aktuális hardver és szoftver környezetére fejlesztenek nem fut egy 19(!) éves oprendszeren.

Amúgy ahogy írták előttem az Avast hivatalosan már nem támogatja az Xp-t talán 2-3 éve már.

(#65564) Dévacsen válasza #90384640 (#65563) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Véleményem szerint azt az oldalt már levehették volna,ha csak vissza nem vonták a korábbi döntésüket...Az Avast 18.8 az utolsó verzió a Windows XP és a Vista számára

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65565) Dévacsen válasza Dévacsen (#65564) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az is beszédes hogy 2016 os hozzászólások vannak az oldalon amit betettél,egyébként ez az az oldal amire utaltam fentebb,belebotlottam én is,ha az ember úgy írja a google be hogy avast free xp rendszerre akkor ezt adja be,de ezt már le kelett volna nekik venni,(mert összezavarhat embereket,)de ez nem az én dolgom. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#65566) csaba1203 válasza Szellem. (#65554) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindenki így jár, aki az erő sötét oldalán áll....

(#65567) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Legutóbb mikor ide írtam, még azt írtam mennyire jó vírusirtó a Kaspersky Free, most már nem ezen a véleményen vagyok. :(((

Tegnap este arra ébredtem fel hogy ezerrel teker a laptopom, mondom biztos a vírusirtó de sokáig tekerget, ránéztem. A feladatkezelő írta hogy a Kaspersky fut és terhelte is a gépet, de a Kaspersky nem írta hogy bármit futtatna. Ma hazajöttem, asztali gépről próbáltam google drive-ra felmásolni 10gb-ot és egyből azt írta ki hogy mindent feltöltött, de ez lehetetlen mert 8mbit a feltöltési sebességem. Megpróbáltam a One Drive-ot, ugyanez volt ott is.
(Tegnap a laptopomról is ugyan ez volt)

Letöröltem a Kaspersky-t, egyből tölti fel a fájlokat. Komolyan nem értem ez hogy lehet, meg a laptopom is hogy tudta ennyire leterhelni. Facebookozás közben is rengetegszer annyira leterhelte már a gépet, nem tudom mit futtat vagy mi folyik a háttérben, de brutálisan belassult tőle a gép (i5-6300U).

Mit ajánlanátok?
Vagy jó lesz a Windows Defender is? ;]

(#65568) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Èn màr több éve a fizetős KIS-t használom. Nem volt ilyen gondom vele sosem. Szerintem beállítás lehet nálad, vagy volt valami upd. :) Amúgy a defender is jó.

(#65569) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#65568) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De kettő különböző gépen??

Egyiken se ment a drive feltöltés, de nem értem hogy ez hogy lehet.
Semmit se piszkáltam a Kaspersky-ben, minden a gyári beállításokon volt.

És ráadásul úgy hogy a laptopom teljesen máshonnan használom, tehát nem azonos hálózaton próbáltam.

(#65570) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az is frissülhetett. Akár. Bankolások miatt használom, amúgy elég lenne a defi.

(#65571) Semplar válasza tothjozsi96 (#65569) üzenetére


Semplar
őstag

Mercedes kaszni > Mercedes motor, Microsoft Windows 10 > Microsoft Defender. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65572) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#65570) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az lesz, többet nem kísérletezem semmivel, nem igazán látom értelmét.
Nem látogatok semmilyen olyan weblapot amit eddig ne böngésztem volna, nem töltögetek, nagy baj nem hiszem hogy történhet.

Pedig ez a Kaspersky mikor talán 2 éve megismerkedtem vele nagyon tetszett, gondolkodtam is sokat hogy előfizessek az Antivirus-ra.

(#65573) #75501312 válasza tothjozsi96 (#65567) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez attól is függ, hogy mennyire jársz tilosban. De igen, elég a Defender is. :K

(#65574) Szellem. válasza Semplar (#65571) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na most ez a reláció akkor hogy van? Magyarázd el nekem légy szíves. Matekból, meg analízisből kiváló vagyok, de ezt most nem értettem. :)

(#65575) Pyttawrx válasza Semplar (#65571) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezen én is gondolkodtam, hogy ez most hogy hön ki. :)

(#65576) Semplar válasza Szellem. (#65574) üzenetére


Semplar
őstag

Szeretem az eredeti gyári dolgokat, mert azt rendesen letesztelték.
Semmi koppány-kipufogó. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65577) BigManus válasza Semplar (#65576) üzenetére


BigManus
addikt

Ezen kihaltam mint a mammutok :DDD :DDD :DDD :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65578) Semplar válasza BigManus (#65577) üzenetére


Semplar
őstag

:DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65579) Pyttawrx válasza Semplar (#65576) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez itt nem állja meg a helyét. Akkor a kaspersky-t mihez kötöd? :D

(#65580) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#65567) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Csak be kellett volna jól állítani és a sok felesleges gépterhelős részeket kikapcsolni. pl rottkit keresés, az meg tudja fogni, plusz ha laptopról van szó, a teljesítmény fülön arra vonatkozólag is vannak beállítások,amikkel lehet kísérletezni Bocsi, de Feleségem laptopja 2x gyengébb, mint a tied és semmi gond, ráadásul még erősebb a védelem is, mert KIS :D
Ráadásul te magad írod, hogy gyári beállításon hagytad, hát akkor ne csodálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#65581) Dumi86 válasza Jack Oneill (#65580) üzenetére


Dumi86
senior tag

Like Kaspersky Free :R :D 2perces beállítás kellett volna valóban nem egyből menekülni,mert még nem ért hozzá az ember...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#65582) Szellem. válasza Jack Oneill (#65580) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Még a tojáshéj a seggeden újdonsült Kaspersky felhasználó barátom, de már úgy osztod az észt, mintha évek óta nagy Kasperksy felhasználó lennél. :) Anyám jóistenit. :D

Amúgy tény és való, hogy be kell állítani. És ha utàna is probléma van akkor lelépni. Sajnos hajlamos lehet a Kaspersky baromsàgokat és csúnya bugokat produkàlni. De előbb a beàllítàson kell megoldàst keresni.

[ Szerkesztve ]

(#65583) Jack Oneill válasza Szellem. (#65582) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tanulok a mestertől :D
De tényleg kérhetett volna segítséget, hogy miket kell beállítani.

(#65584) Szellem. válasza Jack Oneill (#65583) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megtisztelsz. :R

(#65585) Semplar válasza Pyttawrx (#65579) üzenetére


Semplar
őstag

Semmihez, nálam sosem volt nyerő. :)
Amúgy szerettem az orosz progikat(AdGuard, Outpost).

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65586) Pyttawrx válasza Semplar (#65585) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem :)

[ Szerkesztve ]

(#65587) tothjozsi96 válasza Jack Oneill (#65583) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mit állítsak egy vírusírtón?

Vagy lebutítod, vagy úgy használod ahogy kiadták.
Egy Free verzióba olyan sok mindent nem lehet állítani.
Azt a kevést meg szerintem kár jobban lebutítani.

(#65588) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#65587) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Probald ki eloszor es utana vonjal le negativ kovetkezteteseket.
Teljesitmeny fulon tudsz jatszani es semmivel nem csokken a vedelem szintje. Rottkit kereses negyed orankent minek? Tekeri a gepet, olane egy laptopot. Teljes manualis keresesnel amugy is keres rotkitet.

(#65589) BigManus válasza Semplar (#65585) üzenetére


BigManus
addikt

(KGB) :C

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65590) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65587) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mit állítsál?
Elég sok mindent! Honnan vetted azt a hülyeséget, hogy ha átállítasz egy terméken valamit akkor lebutítod?
Érdemes lenne kikapcsolni a rootkit keresést, meg az üresjárati vizsgálat végrehajtását.

(#65591) Semplar válasza BigManus (#65589) üzenetére


Semplar
őstag

Stirlitz bosszúsan vette észre az egyenruháján éktelenkedő nyálfoltot, majd életében először megrémült...
- A rádiós köpött - gondolta. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65592) tothjozsi96 válasza Szellem. (#65590) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egy alapvető funkciót korlátozol, kapcsolsz ki. Szerinted ez micsoda?

Ahogy írtam, nálam nem futott üresjáratban semmilyen vizsgálat mégis tekerte a gépet, nem tehetek arról hogy egy 6. generációs i5-ös laptopot ennyire leterhel a program.

(#65593) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65592) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Te baromira nem érted ezt az egészet!
Azért, mert egy gyártó elkészít egy terméket amiben általa elkészített beállítások vannak, az közel sem jelenti azt, hogy az minden usernek megfelel. Ezért vannak a lehetőségek, hogy ki-be kapcsolj valamit. Mielőtt állítasz valamit kicsit utána kéne olvasni a dolgoknak.
A fent említett két funkció nem alapvető funkció. Tudod mi az alapvető funkció? A rezidens antivirus védelem (fájlvédelem, stb. ha ezeket kapcsolod ki, akkor kapcsolsz ki alapvető funkciót), ami ellenőriz mindent, minden más csak plusz fícsőr, ami nem fogja befolyásolni a védelmi szintedet!

Az üresjárati vizsgálatot meg nem jelzi a termék, így simán tekeri a gépedet!

De, tőlem azt csinálsz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#65594) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65592) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsánat előre is, és nem sértésnek szánom: maradj a defendernél, nem kell neked a Kadpersky. :)

(#65596) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#65592) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jézusom :D :D Nem gondoltam, hogy vannak még ennyire hozzá nem értők. Én sem sértésnek szánom, de neked tudnék egy nagyon jó vírusirtót ajánlani.
Bitdefender free, ugyanis ez autopilot rendszerben megy, pont neked van kitalálva :D Talán azzal nem lesz gondod.
De kicsit tényleg tanulmányozd ezeknek a programoknak a működését és próbáld megérteni, hogy az égvilágon semmit nem befolyásolsz védelem terén azokkal, amiket leírtunk. Ott van a nevében: TELJESÍTMÉNY!!!

(#65597) tothjozsi96 válasza Szellem. (#65593) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Melyik részét nem értem?
Gyári beállítások mellett szétterheli a gépet a Kaspersky, ez itt a probléma, ami igen, beállítás függő. Te nem vagy hajlandó megérteni azt hogy ez nem normális.

Igen, egy ingyenes vírusirtóról van szó, de a gyártó kiadja a szoftverét ami teljesen hazavág egy 6. generációs i5-ös konzumer laptopot.

Párszor le lett már írva itt is hogy a Kaspersky Free verziója nem tud sokkal többet mint a Defender, érdekes a Defender mégis van annyira optimalizálva/gyárilag jó beállításokkal alkalmazva a Windowsban hogy nem terheli szét a gépem.

Miért kapcsoljam ki az üresjárati vizsgálatot? Ha elfelejtem manuálisan futtatni akkor lehet hogy hónapokig nem ellenőrzi át a rendszerem, mert kikapcsoltam.

A rootkit keresés elég fontos dolog, ha kikapcsolod a valósidejű keresését akkor lehet hogy butítod a saját védelmed, nem? De.

(#65598) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#65597) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az üresjárati vizsgálat 2020-ban(de még régebben is) teljesen felesleges dolog, mivel a programok mind tartalmaznak valós idejű védelmet. Ha meg elfelejted lefuttatni néha, az USER hiba sajnos.
Rootkit vizsgálat meg mint leírtam, csak nem figyeltél, TELJES VIZSGÁLAT ESETÉN MEGTÖRTÉNIK. Erről már leveleztem a gyártóval is, ők is a kikapcsolást javasolták.

[ Szerkesztve ]

(#65599) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65597) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

“Miért kapcsoljam ki az üresjárati vizsgálatot? Ha elfelejtem manuálisan futtatni akkor lehet hogy hónapokig nem ellenőrzi át a rendszerem, mert kikapcsoltam.”
Userhiba / hiányosság, és ezt te írtad.
A gyártó nem fogja gépenkénk/processzoronként beállítva adni. Erre van a user, hogy magára szabja a megfelelő beállításokkal. Így fog jól működni. :)

[ Szerkesztve ]

(#65600) tothjozsi96 válasza Jack Oneill (#65596) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem nem ismerjük egymást, így viszont elég meredek véleményt alkotni másról... :))

Látod, te magad is rájöttél hogy a teljesítmény fül alatt terhelő funkciókat tudsz kikapcsolni. Ezzel csökkentve a valósidejű védelmedet. Elmondom még egyszer, kikapcsolod a rootkit keresést és ezzel csak a gépednek teszel jót, magadnak nem.

Elmész, feltelepíted egy ismerősöd gépére, én is több ismerősöm gépére feltelepítettem a Kaspersky-t. Megkérdezem bármelyik ismerősöm arról hogy hányszor futtatott manuális víruskeresést, valószínűleg (100%) hogy mindenki azt fogja mondani hogy egyszer sem.

Persze, nyugodtan kapcsold ki az automatizált funkciókat, nem fogja terhelni a géped, mert nem csinál semmit a háttérben.

(#65599) Pyttawrx
Mi az hogy processzoronként? :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.