Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) Jack Oneill válasza tothjozsi96 (#65600) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Feladtam, te nem vagy normális :D

Csak szajkózod, hogy csökkented a valós idejű védelmet, de nem érted meg, hogy nem a valós idejű védelemről beszélünk, hanem a teljesítményről. Feladom, te menthetetlen vagy.
Akinek van kedve próbálja már meggyőzni a kollégát :D

Édes Istenem és még megkérdezed, mi az , hogy processzoronként... nem kellene égetni magadat.

[ Szerkesztve ]

(#65602) tothjozsi96 válasza Jack Oneill (#65601) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De figyelj már, hogy jössz ahhoz hogy minősíts másokat?!

(#65603) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65597) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szerintem maradj a Defendernél. Az való neked.

Amúgy még utoljára írok neked:
1.: Az üresjárati vizsgálat egy fícsör, ami kb azt jelenti, hogy amúgy nem használod a gépet, addig ő felgyorsítja a fájlok ellenőrzését, amiket alap esetben megtesz csak jóval lassabban!
2.: Rootkit ellenőrzés lefut akkor is ha manuális vizsgálatot indítasz.
3.: Amikor feltelepítesz egy AV-t, akkor illik elindítani egy manuális teljes keresést. Ja, ezt nem tudtad? Vagy nem csináltad meg? Az a gyártó szerint a Te bajod.
4.: A rootkit és üresjárati vizsgálatnak semmi köze ahhoz, hogy fertőzött e a géped vagy sem, mivel az aktív kártevők valós időben futnak a gépeden ha fertőzésed van. Aktív fertőzésen nem fog segíteni az üresjárati vizsgálat.
5.: Ha időközben beszedsz egy az AV által nem ismert kártevőt, akkor sem fog segíteni rajta az üresjárati keresés, mert ha nem ismeri fel, nem is fogja. A rootkit keresés szintén.
6.: Ha egy kártevőt ismer az AV azt már futtatás elött, de legkésőbb futtatáskor a kiegészítő rezidens védelmével (pl. felhőalapú védelem) elkapja. Ha nem akkor cumi!
7.: Kurvára értjük, hogy mi a bajod. Valóban nem normális a probléma amit leírsz, de itt másnak is volt ez a problémája, és a fenti beállítások megold9ották a problémát. ÉS egyik sem aggódik, hogy most kevésbé lesz védett.
Csak ha nem vagy hajlandó elfogadni az itt lévő tagok több éves tapasztalatán alapuló segítséget, akkor meg magadra vess.

Azzal nincs baj, hogy valaki leírja a saját véleményét, de ha makacsul ragaszkodik a hülyeségéhez, az már gáz. Te most ezt csinálod.

Még egyszer: Maradj a Defendernél. Részemről ejtem a témát, mert nem látom értelmét.

(#65604) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65600) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hagyjuk...
de ha nem futtatnak manuálisan víruskeresést, akkor kár feltenni is. Nem értem a rugózásod a témán. Nem tudod beállítani és így nem úgy működik, ahogy kell. :)

(#65605) Szellem. válasza Pyttawrx (#65604) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hagyjátok, nem kell etetni.
Nem érti, makacsul mondja a hülyeséget.
El kell engedni. Maradjon a Defendernél.

(#65606) Pyttawrx válasza Szellem. (#65605) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DDD :R

(#65607) Jack Oneill válasza Szellem. (#65605) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én feladtam, lassan én érzem magam kínosan, hogy 10x elmondunk valamit és nem érti :D
Miért is kellene rátok hallgatni, akik értetek hozzá :D

(#65608) tothjozsi96 válasza Jack Oneill (#65607) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, te biztos értesz hozzá. Lassan 1,5 hónap használat után.

1,5 éve használom a Kaspersky-t, több barátomnak feltelepítettem, eddig semmi gond nem volt. 0-24 megy a laptopom, sose volt hogy éjjel ennyire leterhelte volna a gépet. Sose volt eddig olyan hogy Google Drive-ra nem tudtam felmásolni 10GB-ot. A laptopomról 2,5GB-ot se tudtam feltenni, blokkolt valamit a Kaspersky. Letöröltem, most könnyedén feltudtam másolni. Én sem értem, hogy és miért, de a Kaspersky volt a probléma.

Az idők során úgy érzem egyre gyengébb a Kaspersky, 1,5 éve mikor feltelepítettem, nem ilyen volt.

Lezárásként annyit még leszeretnék írni, hogy 2020-ban úgy gondolom nem a felhasználó dolga állítgatni a programot, hanem a gyártó feladata lett volna érdemesen megírni a szoftverét. Tudom, szerintetek rendben van az hogy a saját igényeidhez beállítod, a saját gépedhez. Szerintem nem. Ez a probléma gyökere.

[ Szerkesztve ]

(#65609) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65608) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tehát, ha veszel, vagy csak free verziót telepítesz egy programból, akárcsak a totalcommandert, most egy nagyon alap progit írtam, azt se szabod a saját igényeidre? Felteszed, oszt 2020-ban ennek mennie kell jól és be is állítja magát?! :D

(#65610) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65608) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudom, szerintetek rendben van az hogy a saját igényeidhez beállítod, a saját gépedhez. Szerintem nem. Ez a probléma gyökere.

Nem, senki szerint nem normális, és senki nem tartja annak! Segíteni szerettünk volna, ha már van tapasztalat a program működés terén.
Az már más kérdés, hogy a Kaspersky és a többi gyártó is televerte minden szarral a termékeiket, hogy több pénzt tudjanak elkérni olyan extra fícsörök címszó alatt ami nem ad plusz védelmet. Sajnos a rétegelt, teleb@szott programoknak ez a hátránya.
Jelen esetben a Free termékkel is ez a gond, plusz a Free-nek hála, egy csomó beállítást nem tudsz módosítani.
Ha értesz egy kicsit is az informatikához, akkor tiszta elötted, hogy működik egy AV. Így, tudhatod azt is, hogy minek van értelme és minek nincs.
Azt meg el kell felejteni, hogy amit a gyártó kiad az úgy jó mindenkinek. Ezért van a testreszabhatóság.
Pont.

Azért abban a hiszemben se ringasd magad, hogy a Defenderrel minden rendben van!
Olvass vissza, és találsz bőven vele is problémát a userek részéről!

[ Szerkesztve ]

(#65611) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#65609) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A személyre szabás szerintem azt jelenti hogy beállítod úgy ahogy neked a legkedvezőbb. A Kaspersky-t meg azért állítgatod hogy a gépednek legyen jó.

Másnak is volt már gondja a Kaspersky-vel, anno erre a hsz.-ra válaszoltam is hogy ezt nem hiszem el, mert annyira flottul működött nálam az itthoni 3 gépünkön a Kaspersky hogy nem értettem nála ez hogy lehet, és most már én is tapasztalom. Laptopon facebookozás közben is éreztem hogy lefogja a gépet, letöröltem a Kaspersky-t, tükör sima lett minden.

Hozzáteszem hogy anno mikor megismerkedtem a Kaspersky-vel akkor se kapcsolgattam semmit rajta, akkor zökkenőmentesen, nagyszerűen működött, most már nem tudom ezt elmondani róla sajnos.

(#65610) Plag,
Igen, szerintem is megvan a Free verzió "felára".
Én értem hogy nincs értelme a rootkit keresésnek, elég víruskereséskor is. De ti is értsétek meg azt hogy az emberek többsége elfelejti, nem fog foglalkozni azzal hogy minden vasárnap reggel lefuttasson egy víruskeresést. Lehet hogy user error az ha nem futtatja le manuálisan vírus keresést, de annyira jó lenne ha a Kaspersky normálisan tudna optimalizálni és működni a rootkit meg a háttérben való víruskeresés, minimális terheléssel. Nálam eddig normálisan működött, de már nem. Lehet hogy egy frissítés, de itt a topikban már más is írta hogy mennyit lassított a gépén, amit linkeltem fentebb.

Az EMSI-t nézegettem még, lehet egy gépen kipróbálom és veszek license-t, ha megtetszik.

(#65612) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65611) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt senki nem vitatja, hogy a Kaspersky tud csúnya dolgokat művelni a bugokat tekintve!
Mi sem állítottuk, hogy bugmentes. Arra sem sarkaltunk, hogy mindenáron tarts ki mellette.
Mi csak segíteni akartunk abban, hogy hátha a fenti beállítások módosítása (ami nem jár védelem csökkenéssel), hátha megoldja a problémádat! Volt, akinek ez megoldotta.

EMSI-t próbáld ki 30 napig. Addig ne vásárold meg. Teszteld le, nézegesd. Az sem tökéletes termék.

Egyébként, ha jól emlékszem, az ellenőrzésnél be tudod állítani az ütemezőt, ergo, nem kell arra alapoznod, hogy elfelejted vagy sem a teljes ellenőrzést lefuttatni a gépen. Szerintem ezt a Freeben is lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#65613) tothjozsi96 válasza Szellem. (#65612) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, lehet, én is úgy emlékszem!

Kipróbálom az EMSI-t, amit eddig olvastam/láttam róla az szimpatikusnak tűnt.

Te mit használsz? Láttam nemrég linkeltél egy képet ahol Kasperksy IS volt fent de nem tudom hogy nálad az megy-e, vagy csak fent van tarsolyban.

(#65614) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65613) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az EAM egy nagyon jó termék. De, mint írtam ki kell próbálni.
Én írhatom, hogy nálam bugmentes, ha közben meg másnál problémát okoz.

Most jelenleg Kaspersky IS megy az asztalin, a laptopon meg EAM.
2003-2004 óta vagyok Kaspersky felhasználód. Én ezt szoktam meg, ide húz a szívem, annak ellenére, hogy van vele gond. De, ahogy írtam ennek lelke van. :)

Most épp azon vagyok, hogy szerezzek KAV licencet, mert a sima AV is bőven elég nekem.
Írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#65615) tothjozsi96 válasza Szellem. (#65614) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Még egy utolsó,

Tesóm gépén fent hagynám a Kaspersky-t mert elég sok mindent néz,tölt.
Csak a rootkit-et szoktad kikapcsolni vagy az üresjárati keresést is?

Az ő gépén eddig nem volt gond a Kaspersky-vel, mondjuk egy 8700K-t nehéz agyonterhelni.

(#65616) Szellem. válasza tothjozsi96 (#65615) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mennyire kell, hogy magyar legyen a Kaspersky? Mert, ha nem számít, akkor tedd fel neki a Kaspersky Security Cloud Free-t. Az jobban testre szabható, mint a Free KAV, de csak angolul érhető el.
Annak olyan a kezelőfelülete, mintha egy teljes értékű programot használnál.

Amúgy ha meg kell a magyar, akkor maradhat a Free KAV.
Én csak azt kapcsoltam ki, meg az első funkciót, az Ütemezett Vizsgálatok blokkolása ha...
De mint írtam nekem KIS van, így azon én mást is állítottam, de Te ahhoz a beállításokhoz nem férsz hozzá.

Írtam privátot.

(#65617) GEPESZ66 válasza Szellem. (#65616) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Vagy esetleg próbálja ki a F-Secure Safe-t, amiről korábban Te is elismerően írtál.
Ennél viszont, mintha úgy olvastam volna korábban, hogy meggyűlhet a baja a talált kártrvők eltávolításával.
Nyáron jelenik meg belőle a 17.8-as verzió, ami talán még jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#65618) Szellem. válasza GEPESZ66 (#65617) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az F-Secure-nak nem tett jó, hogy a Bitdefeder motor lecserélték Avira-ra.
Sokkal rosszabb lett a felismerése és ezt a Deepguard technológia sem ellensúlyozza.
Jelen esetben nem javasolom. Majd várjuk meg a 17.8-at ls majd akkor lehet bővebbet.

(#65619) SityiSXT válasza tothjozsi96 (#65600) üzenetére


SityiSXT
őstag

"Mi az hogy processzoronként?"

Erre azért reagálnék. A kérdéses laptopban állításod szerint egy i5-6300U proci van. 15 Wattból szerinted mekkora teljesítményt lehet kihozni 2 maggal 4 szálon? Elárulom: baromi keveset. És akkor ezt vámolja le még az OS meg a védelmek. Szóval nem is olyan földtől elrugaszkodott dolog az, hogy processzoronként kellene optimalizálni a védelmet (mi extrákat lehet bekapcsolni alapértelmezetten), csak épp gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mert annyi féle van nemhogy forgalomban, de használatban is. És ez még csak a proci volt. Korábban itt pampogtam, mennyire fogja a HDD-s műveleteket a Defender (még úgy is, hogy a Win10 SSD-n van, a HDD-ről csak játékokat futtatok), tettem is pár kanyart más védelmek felé, aztán most úgy néz ki, végre kigyógyult belőle és visszatértem. Nem hőbörögtem, elfogadtam, hogy akkor más védelem után kell nézzek, azoknak meg más kínja volt (vagy egyszerűen csak használat közben derült, ki, hogy nem szimpi).

(#65620) tothjozsi96 válasza SityiSXT (#65619) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Optimalizálás kérdése, szerintem. Ezek az U-s procik képesek a youtube-on 1080p@60fps-t gyönyörűen lejátszani, mindennapi használatban egyáltalán nem tűnik kevésnek. Az asztali gépemben egy 9. gen i5 van, persze ez sokkal erősebb, de az i5-6300U se gyenge.

Szerintem a Kaspersky bolondult meg aznap este, mert a laptopot 2019. január elején vettem, azóta Kaspersky-vel ment, sose volt ilyen vagy ehhez hasonló problémám vele.

(#65621) SityiSXT válasza tothjozsi96 (#65620) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az optimalizálás baromira nem úgy megy, hogy a programozó csak megcsapkodja a kódsorokat és hopp, máris 120 fps-sel száguld 4K-ban a Kaspersky egy Core m3-6Y30-on. Az meg megint irreleváns, hogy fut a YouTube azon a procin, mivel az az IGP-t dolgoztatja normális böngésző esetében. Az meg simán benne van a pakliban, hogy valami bug került a rendszerbe, és emiatt hülyült meg a program a gépeden. De én nem is erre céloztam, csupán arra akartam célozni, hogy az U végű CPU-k mind Intel, mind AMD oldalon az energiatakarékos verziókat takarják, amiknél a hosszabb akkus üzemidőért cserébe jócskán feláldoztak a teljesítményből. Az egyik legszélsőségesebb példa, amit hirtelen elő tudtam rántani: Intel i7-8550U és i7-8850H. Előbbi 4 mag 8 szál proci, aminek 1,8 GHz az alapórajele, és ha a laptop hűtése kiváló minőségű, egy magon pár másodpercig tud 4 GHz-et - de ilyen nem nagyon van, mert ultrabookokat építenek általában eköré, ahol nagyon szűk a hely, így a hűtés is alaposan tökön van rúgva. Tudom, mert ennek az i5 verziója van a céges gépemben (ami annyival tud kevesebbet, hogy 3 MB-tal kisebb az L3 cache és a turbó órajel is olyan 3,8 GHz köryékén van azt hiszem - és baromi lassúnak érzem, pedig nem használok rajta különösebben gépzabáló szoftvereket rajta). De elketyeg órákat is akár konnektortól távol. Utóbbi 6 mag 12 szál, 2,6 GHz alap- és 4,3 GHz turbó órajellel. Általában gamer vagy WS laposokban fordul elő, amik eleve testesebbek, plusz a hűtésen se szoktak spórolni - tapasztalataim szerint olyan 3,5 GHz-en szoktak stabilizálódni terhelés alatt. Na, itt van kakaó, itt tényleg nem érezni az OS és a védelmi gezemicék által overheadet.
(Ezért szoktam javasolni, ha kérdeznek, hogy ha mód és anyagi keret van rá, inkább egy "sima" vagy "másbetűs" i3/i5, semmint egy U-s i7)

[ Szerkesztve ]

(#65622) Pyttawrx válasza SityiSXT (#65619) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :)

(#65623) tothjozsi96 válasza SityiSXT (#65621) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én nem mondtam hogy egyszerű dolog az optimalizáció, de a legtöbb notebook ami forgalomban van azok ilyen processzorral vannak szerelve.

Igen, lassabbnak érzem én is a 6300U-t az asztali gépemhez képest, lényegesen lassabb, de általános felhasználásra bőven elég, így is.

A gépemen szinte semmi nincs, csak a Windows, meg pár alapvető program. 500GB SSD, 16GB RAM és a hűtést is kézileg beállítottam, 60 fok alatt nem kapcsol be a hűtés. Ez azt jelenti hogy youtube alatt is csak ritkán indul be és akkor is nagyon halk.

Nálam aznap este amikor felébredtem a gép zajára az süvített, tehát nem az a minimális hangja volt ami úgy az esetek többségében szokott lenni.

(#65624) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65623) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

“a legtöbb notebook ami forgalomban van azok ilyen processzorral vannak szerelve.”
ugye ezt elírtad... :D

(#65625) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#65624) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amik jelenleg újak a palettán,vagy újabbak, azok U-s processzorral vannak szerelve. Nem úgy értettem hogy 10 évre visszamenőleg, hanem jelenleg amit forgalmaznak. Nem a 100 ezer forintos Acer kategóriáról beszélgetünk. Thinkpadek 60-70-80-90-es széria, mind U procis, HP is rengeteg ilyen processzorral szerelt gépet árul.

Most ez a "divat", de lehet én látom rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#65626) SityiSXT válasza tothjozsi96 (#65623) üzenetére


SityiSXT
őstag

Vannak korlátok, amiket megugrani nem biztos, hogy érdemes vagy kifizetődő. Lehet, hogy i5-U-s procikkal szerelt laptopokkal vannak tele a boltok (ami megállapítás a járvány miatti felvásárlások miatt már nem biztos, hogy megállja a helyét), de attól még a feladat nehézsége és a ráfordítható anyagi keretösszeg miatt nem biztos, hogy megéri a Kaspynak ezzel foglalkoznia. Ráadásul a 8. generációs U-s procik dupláztak magszámban, ergo itt is kettéválik a mezőny. És nem feltétlen jelent annyival jobb teljesítményt a kétszer annyi mag és szál - a TDP maradt 15 W, abból kell kihozni, amit lehet. És persze változik ezen procik aránya is: régi gépeket selejteznek le, és jönnek az újak. Nem olcsóbb, ha a support inkább azt mondja régebbi U-s procival rendelkező ügyfélnek: kapcsold ki ezt vagy azt, amivel a védelmi szinted nem csökken jelentősen, de erőforrást szabadít fel? Ez is optimalizáció... (Azt nem tudom, Kaspy Freenél egyáltalán jár-e support, vagy "olddmegmagad" helpline van csak)
PC-s játékoknál se véletlen van ott a Settings / Options menü: ha nem bírja a géped, akkor variálj a beállításokkal!

[ Szerkesztve ]

(#65627) tothjozsi96 válasza SityiSXT (#65626) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igaz! :K

(#65628) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65625) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

félreértettem, bocsi. Nekem i5-10210u procis laptopon van. 4mag/8 szál. Az U procis is rengezeg kínàlata van. Nekem KIS van rajta. És nem pörög miatta, csak amikor a vizsgálat van. Hidd el beállítás kérdése, de ez nem a gyártó dolga. :)

(#65629) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Üdv.
Manapság mennyire szükséges külön vírusírtó használata?
Nem elég a beépített Windows-os?
Mivel tudnak többet mások, pl a Kaspersky vagy ami most nagyon jónak értékelt, Bitdefender például?
Érdemes beruházni egy komolyabb vírusírtóra?

(#65630) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#65628) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én elhiszem neked!
Mondom számomra az a meglepő amikor valami 1,5 évig jól működik, elméletileg a Kaspersky csak az adatbázisát frissíti, tehát nekem még a 19-es Kaspersky volt rajta és valamitől mégis megbolondult, pedig 1,5 év sok idő.. :))

Az a 10. gen-es i5 már elég jó. Szívesen cserélném a 6300U-t arra, már ha lehetne.. :U

(#65631) #75501312


#75501312
törölt tag

Van vmi extra a Defenderben? Mióta váltottam rá, a csúnya oldalakról nem töltődnek le a tracking sütik.

(#65632) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#65630) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó áron jutottam hozzá a notihoz. :) csak irodai/netezésre kellett. Így lett ez.

(#65634) Mikulásbá válasza tothjozsi96 (#65630) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet pont ez volt a baj,hogy régi verziót használtál.A védelemnek is napra késznek kell lennie,és nem csak az adatbázisának-szerintem.

(#65635) Pyttawrx válasza #90384640 (#65633) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg cpu usage szerint rendezve. És látod, h mi eszi

(#65636) BigManus válasza #90384640 (#65633) üzenetére


BigManus
addikt

Ha viszont nem a vírusirtó, akkor a Windows topikban kérdezz rá.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65637) Cs1csó válasza B.Ricsike (#65629) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfontosabb a FELHASZNÁLÓ, ha a felhasználó óvatos, megfontolt, elővigyázatos stb. és évek óta alig volt - akármilyen védelem mellett - vírusriasztása akkor elegendő a Defender.

Persze a szokásos egyéb dolgok is fontosak: naprakész rendszer, programok, adataidról mentés, akár a rendszerről is, böngészőben tartalomblokkoló használata az egyik legjobb az Ublock Origin, és persze ha pénzügyeket is végzel a gépen akkor valami kétfaktoros azonosítás.

(#65639) BigManus válasza #90384640 (#65638) üzenetére


BigManus
addikt

A Panda (nem mostanában volt) csinál érdekes dolgokat...
Két (irodai) szögre azonos gépnél az egyiken hibátlanul futott, a másikon borzalmasan fogta a rendszert.
Többek között ezért is hanyagoltuk a Panda termékeket.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65641) B.Ricsike válasza Cs1csó (#65637) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Köszönöm.

A böngészőknél is az a baj, vagyis nem is a böngészőnél, hanem egyes honlapok már meg sem nyílnak, csak ha bezárjuk a hirdetésblokkolót, merthogy a reklámból van bevételük. Felháborító! Emiatt viszont ha jól sejtem, ki vagyunk téve a vírusoknak ezeken a reklámokon keresztül.

(#65642) BigManus válasza B.Ricsike (#65641) üzenetére


BigManus
addikt

Én olyan weblappal még nem találkoztam ami kötelezett volna a reklámblokkoló kikapcsolására.
Figyelmeztet, de attól még böngészhető az oldal.
Vagy te használsz rossz blokkolót :D

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65643) junior11 válasza BigManus (#65642) üzenetére


junior11
veterán

Én igen, párszor (Adguard és uBO esetében is).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65644) Mikulásbá válasza BigManus (#65642) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig van,menj a divany.hu-ra.Vagyis ott bizonyos tartalmaknál.
Nem enged tovább,míg ki nem kapcsolod a reklám blokkolót.

[ Szerkesztve ]

(#65645) BigManus válasza Mikulásbá (#65644) üzenetére


BigManus
addikt

Pedig ott figyel a reklámblokkoló ;)
De ezt a témát ne itt, ez nem az a topik

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#65648) B.Ricsike válasza #90384640 (#65646) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez alapján akkor felesleges a több tízezer forintos vírusírtók használata, mert effektíve csak több hiba és lassulás lesz az eredmény? Van benne logika, csak akkor nem értem, minek az a sok drága program! Vagy ez is olyan, mint a Homeopátia? :D

uMatrix mire jó?

(#65649) Szellem. válasza #90384640 (#65646) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Így aztán az egyetlen dolog amit ma egy vírusirtó tud csinálni az az hogy lelassítja a gép működését és további hibalehetőségeket generál az amúgy is sok sebből vérző komplex OSekben.

Lehet olyat, hogy a Vírusírtó Topikban nem a hülyeséget osztod?
Az rendben van, hogy egy vírusírtó lassíthat, meg bugos lehet, mint bármilyen más szoftver. De azt állítani, hogy csak ezt csinálja és azt sugallani, hogy felesleges a használatuk, az butaság és félrevezető!
Megkérlek, hogy ezeket ne itt terjeszd!

[ Szerkesztve ]

(#65650) Szellem. válasza B.Ricsike (#65648) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyáltalán nem felesleges! Igenis van létjogosultsága egy vírusírtónak.
Hamis és téves elképzelés az, hogy felesleges egy vírusírtó használata!
Természetesen egyik sem mindenható, és nagyon sok múlik a felhasználón.
De, ha elolvasod az összefoglalót, oda szépen leírtunk mindent.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.