Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Dévacsen válasza Kékes525 (#66650) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ilyenkor a védelem működik,nincs kikapcsolva.(játék mód alatt)Amúgy igazad van.De voltam már úgy hogy kikapcsoltam,de olyankor hálózatot sem adtam a gépnek.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66652) Cs1csó válasza Dévacsen (#66649) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy-kettőt megnéztem, mókásak, majd ránézek még később, had gyarapodjanak, az isteni tudásmorzsák, a nagy mélységből érkező bölcseletek.
Amúgy igen, egyszerűen játékmód, amúgy hasznos, bát én úgy szoktam, hogy első telepítés után még ezt inkább nem használtam és futtattam a játékokat, hogy amit blokkolni akar arra rákérdezzen, kivételek közé tehessem stb. de az utóbbi időben - Plag után szabadon, úgy emlékszem ő így csinálja - kivételek közé teszem a játékot.

(#66653) Dévacsen válasza Cs1csó (#66652) üzenetére


Dévacsen
senior tag

az isteni tudásmorzsák, a nagy mélységből érkező bölcseletek...Ez ütött :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66654) Kékes525 válasza Dévacsen (#66651) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a játékmódban müködik a védelem. A cikk címére válaszoltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66655) Semplar válasza Dévacsen (#66647) üzenetére


Semplar
őstag

Defender is tudja, de én nem használom.
Nincs az a játék, amiért lemaradjak a lotto ötös nyereményről, pláne W10 alkotói frissítésről! :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66656) Dévacsen válasza Semplar (#66655) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Játékos gépen alapból nem raktam föl már mostanában semmit csak a defi volt,pont az optimalizálás miatt,gondoltam ez a legbarátibb ebben a szituációban,és magam sem hittem ,de nálam zavarta a játékot,a comodo sima antivírusa nem,nagyon régi gépem van erre a célra és a legkisebb kakaó is jól jön,bár ritkán játszom,de akkor is. :) Egyébként kaspira visszatérve,jó dolog az hogy ha már valamit beletesznek egy termékbe,az jól is muzsikál.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66657) Semplar válasza Dévacsen (#66656) üzenetére


Semplar
őstag

👍👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66658) Szellem. válasza Dévacsen (#66647) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Teljesen jó a cikk. Semmi kivetnivaló nincs benne. Ugyanis:
Hiába van benne a termékekben a "játék" mód, sajnos sok esetben mégis megfogják a játékokat. Például a felesleges forgalomfigyeléssel, stb.
A Kaspersky-nél ie előfordult, hogy a játékmód ellenére elindult a frissítés.

Amióta javították, azóta semmi. Amúgy meg gyorsabban indul mellette a játék, gyorsabban lép ki, nincs felesleges hálózatfigyelés, stb. Azt meg megnéztem, hogy játék közben tényleg 0 azaz nulla a processzor terhelése.

(#66659) Szellem. válasza Cs1csó (#66652) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jól emlékszel. Én a kivételek közé teszem a játékot minden esetben. Így a tiszta. Nincs is vele semmi gondom.

(#66660) Szellem. válasza Semplar (#66655) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megmutatod, hogy a Defender hogyan és hol tudja a játékmódot? Lehet nálam esett ki, de én nem emlékszem, hogy lenne benne ilyen mód!
Azt tudom, hogy ha 2 órásra van állítva a frissítés Defender esetén, akkor a Winupdaten keresztül szépen leszedi, független attól, hogy játszol vagy sem.

(#66661) Cs1csó válasza Szellem. (#66659) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi a megerősítést!
Szerintem már termékek is eljátszották ezt, hogy "játék mód" aztán mégis ügyködött a háttérben. Sokszor érzek programozói lustaságot a háttérben, hiába ontják magukból a a jobbnál jobb ötleteket a marketingesek ha a programok íróit ez egy fikarcnyit sem érdekli. :DDD

(#66662) Szellem. válasza Cs1csó (#66661) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A BullGuardnak van állítólag nagyon fasza játékmódja, mert amikor játszol az összes erőforrást a játékra tolja, de nem csak az AV-nál, hanem az operációs rendszeren keresztül.De maga a Bullguard egy kalap kaki.
A Bitdefendernek meg automatikus módjai vannak, de azt nem próbáltam.
Amúgy 2020-ban már illene faszán nem terhelnie egy AV terméknek a gép erőforrásait és nem kéne lassítania semmit.

(#66663) Semplar válasza Szellem. (#66660) üzenetére


Semplar
őstag

Rosszul rémlett, nem a Defender, hanem a fókuszsegéd. M.sz. én nem használom. :)
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66664) #75501312 válasza Dévacsen (#66647) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem tudom melyik ingyenes vírusirtóban volt játék mód, amit nemrég próbáltam, de nekem tényleg segített kicsit. :K
Most szemezem a régi kedvencemmel, mert van játékosoknak fejlesztett verzió, csak nincs belőle ingyenes verzió. :(

(#66665) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#52063) üzenetére


Kékes525
félisten

Használod még az AppCheck Prot? A HitmanPro.Alerttel összehasonlítva milyen? Erről tudnál valamit írni? Nagyon hasonló jellegű programok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66666) junior11


junior11
veterán

[Kaspersky Security Cloud Free Testl]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66667) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Most szeretnék internet security-t venni, jelenleg bitdefendert használok de pár nap múlva lejár a licensz. Milyet alternatívát tudnátok ajánlani? Tudom mik vannak ( kaspersky, eset, norton stb) csak hogy újat próbálnék ki. Melyiket ajállanátok?

Köszi

(#66668) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

BitDefender-hez van valami ingyenes promóció vagy esetleg valami jó áras akció?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#66669) sapphie válasza metaldog (#66667) üzenetére


sapphie
csendes tag

Szia,
Egyértelműen Kaspersky, jelenleg ez a legjobb a piacon :K

(#66670) sapphie válasza Moonwolf (#66668) üzenetére


sapphie
csendes tag

Szia,
Ez lenne
[90 nap próba]

(#66671) Cs1csó válasza metaldog (#66667) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdd a Kaspersky-vel de a legfontosabb az, hogyan muzsikál a gépeden, mennyire érzed megfelelőnek, mennyire terhel, nem akasztja a programjaidat, netsebességet.

Tehát ne csak azért vegyél meg egy védelmet mert a "legerősebb" ha közben a falra mászol tőle. :D Próbálj az aranyközépútra törekedni, ismert bevált védelem (a felsoroltak ilyenek) ami flottul megy a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#66672) riki


riki
senior tag

Hát igen. A Kaspy androidos verziója nálam kuka lett,mert állandóan passzív állapotba került bármit csináltam. / minden jogot megkapott/ A leggagyibbak is aktívak maradtak. Most AVL figyel ,minden gond nélkül. :F

(#66673) Xelo


Xelo
addikt

letölthető a kaspersky 2021 végleges európai (gdpr-t betartó) verziója angol nyelven. ;) a KIS 2021-et feldobtam easyupload.io-ra ha kéne valakinek.

(#66674) Szellem. válasza Xelo (#66673) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi, de már a Kaspersky topikban betettem. Másfél hete megy nálam és nincs vele semmi gondom. Nagyon jól sikerült Kaspersky lett.
Nem kell feltölteni sehová, mert a Kaspersky.com oldalról már letölthető hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

(#66675) Xelo válasza Szellem. (#66674) üzenetére


Xelo
addikt

láttam de azt hiszem az még az amerikai verzió, ami telepítésnél írja is hogy európában nem ajánlott használni (nem lehet benne kilőni hogy az adataidat felhasználja marketing célokra pl). ha benéztem akkor sorry. :B

(#66676) Szellem. válasza Xelo (#66675) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nekem nem rémlene, hogy nem dobta volna fel a kérdéseket a telepítésnél. A cím nem US cím volt. A Kaspersky saját belső szerveréről jött le. Valahogy kiszivárgott.

(#66677) Xelo válasza Szellem. (#66676) üzenetére


Xelo
addikt

egyszerűen tudod ellenőrzni hogy amerika kasperskyd van-e, settings -> additional -> additional protection and management tools, ha nincs "statement regarding data processing for marketing purposes" opció akkor enUS verziót telepítettél, és érdemes lecserélni az európaira.

[ Szerkesztve ]

(#66678) Szellem. válasza Xelo (#66677) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Kaspersky.com oldalról a Global alatt szintén ez települ. Régiónak ki kell választani a The Europian Union-t.

Amúgy engem ez az európai GDPR baromira nem érdekel a Kaspersky esetén. 2003 óta használom őket és sosem volt aggodalmam amiatt, hogy rosszul használják az adataimat. Ellenben ez más cégről nem mondható el!

[ Szerkesztve ]

(#66679) mohow


mohow
tag

Sziasztok!

Alap felhasználás mellett: Böngészés, YT, "virágbolt", MS Office eszközök, játék (Steam, Uplay, stb.) megfelelő lehet egy ingyenes Kaspersky?

Most szemezek egy ESET csomaggal, mert 2 év 3 gép nyugdíjas kedvezménnyel 375 Ft/hó-ra jönne ki, de ha elegendő az előbb említett ingyenes Kaspersky, akkor ennyit sem költenék, főleg nem egyben fizetve.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#66680) Szellem. válasza mohow (#66679) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha az ESET meg a Kaspersky között kell választani, akkor mindenképpen a Kasperskyt vedd meg. Az ingyenes is nagyon jó belőle. De, ha már venni akarsz licencet, akkor Kaspersky. Ott is vannak jó lehetőségek.

(#66681) Xelo válasza Szellem. (#66678) üzenetére


Xelo
addikt

igen, a global az az eun kívüli verzió. természetesen mindenki azt használ amit szeretne, és én is bízok kasperskyékben, pont ezért hiszem el nekik hogy nem viccből írják az amcsi verzió telepítésének első oldalán hogy ha európában vagy ne azt rakd fel. :B az eus angol telepítőt pedig azért töltöttem fel, mert magyar ip-ről a kaspersky.com/downloads oldal átirányít a magyar sitejukra, ahol még nem elérhető a 2021-es verzió. én holland ip-vel töltöttem le, gondoltam másoknak megkönnyítem a dolgot.

(#66682) Cs1csó válasza mohow (#66679) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pragmatikusabban kellene nézni a helyzetet: ha az elmúlt 3-5 évben nem volt vagy csak elvétve fertőzésed akkor az ingyenes is megfelelő lesz. Nemrég linkeltek egy tesztet a Kaspersky Free-ről és gyakorlatilag tarolt.

(#66683) iguana


iguana
őstag

KIS-t használok pár hónapja.
hosszú évekig nem használtam külön vírusirtót. a 2000-es években mcafee-t és bitdefendert használtam (legálisat, fizetős verziót), majd csak a windows defender-t.
a defender-rel jól elvoltam, mert vagy 15 éve nem látogatok warez-crakz-serialz oldalakat meg egyéb potenciálisan kétes dolgokat.
soha nem voltam egy "ááá, minek vírusirtó, évek óta nem láttam vírust, csak a hülyék "kapják el" típus, de mégis úgy gondoltam, hogy ennek ellenére csak elkél(ne) egy jobb védelem újra...mert már nem vagyok 20 éves, hogy legyintsek arra, hogy "nah, a gépemnek annyi, gyalu, hol a warez xp cd-m?"
fontos dolgokat tárolok a gépemen, (munka, fotók, dokumentumok, szóval az életem.)
van ütemezett mentésem a házi szerveremre, (napi, heti és havi is), külső hdd-re, és felhőbe is. így jól érzem magam most. a KIS-t akcióban vettem, jól működik, nem nyaggat és valóban kis erőforrással beéri. minden ok, jól megvagyunk.

a hosszú bevezető után rátérnék a valódi kérdésre:
családi IT-s vagyok, mint sokan itt :)
unokatesómnak a laptopját kellene rendbe szednem a nulláról. tiszta telepítés, legális win 10, office 365, felesleges "dolgok" kigyomlálása, beállítás, telepítés stb.
jó, oké, megcsinálom, főleg mert egy valóban mindennapi használatra való, normális laptopról van szó, nem egy ezeréves darabról.
office dolgokat használ, szokásos dolgok: böngészés, mail, youtube, némi film, munka.
akar külön vírusirtót, egyszerűt.
őszintén rég nem követem napi szinten a trendeket, de rögtön a kasperky free-t ajánlottam neki, mert szerintem bőven jó. (nem akar külön fizetni).
"az nem jó. orosz. olvastam, hogy visszaélés volt, lebuktak bla-bla"

nos, lusta vagyok, de azért csak utána olvastam (újra) ennek a dolognak.
nem vagyok elkötelezett fanboy, de amit én olvastam ezzel kapcsolatban, számomra nem derült ki, hogy tényleg valami csúnya dolog történt volna. ez nem önigazolás, csak azért mert előfizetésem van. simán ott hagyok bármilyen terméket, szolgáltatást, ha valóban úgy tűnik, hogy valami nem okés.

szóval hozzáértők válaszát várnám. ahogy mondtam: újra átnyálaztam néhány tech fórumot, hírportált, még a reddit-et is, de nekem nem tűnik "orosz kémszoftvernek", mint ahogy a családtagom meggyőződése. nem, nem lapos föld hívő, szóba sem állnék vele, csak a sok fészbúk hírek(?) és a fészbúk szakértők(?) kicsit sokat nyomnak nála, nah. ez van.

szóval, nektek mi a véleményetek? vagy engedjem el és tegyek fel bármilyen free-t, azt jól van?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#66684) mohow válasza Cs1csó (#66682) üzenetére


mohow
tag

Köszönöm! @Plag: neked is!

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#66685) Cs1csó válasza iguana (#66683) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Kaspersky Free-nek (lehetőleg a Secuirty Cloud Free válozat) Telepítésnél el kell fogadni a GDPR-t és el kell utasítani a marketing célú adatgyűjtést, a telepítés után is van a beállítások mélyén valami opció ahol a reklámot le lehet tiltani (ajánlat vagy valami hasonló néven fut)
Jelenleg ingyenes vonalon a legjobb külső védelem (aki nem akar ilyenekkel szöszmötölni annak jó a beépített Defender főleg úgy ahogy pl. használod a gépet te is: adatmentés, adatmentés, adatmentés :D

(#66686) Semplar válasza iguana (#66683) üzenetére


Semplar
őstag

Nézd meg az új Orosz covid-19 vakcinát már is támadja a fenséges nyugat, de azért már 100ezer csillió előrendelést beadtak nekik. ;] Na így lett a Kaskersky is feketebárány...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66687) lck válasza Semplar (#66686) üzenetére


lck
senior tag

Költözz Moszkvába - szeretni fogod ! ( Rubelér occsóbb amugy is a Kaspersky. )

(#66688) Cs1csó válasza Semplar (#66686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tény, hogy vannak problémák az orosz mentalitással. A cárságban a kommunizmus alatt és most is ebben a populista-kapitalista diktatúrában is az van.

(#66689) Szellem. válasza iguana (#66683) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Semmilyen tény nem került elő azzal kapcsolatban, hogy a Kaspersky adatot vagy információt lopott volna azokról a gépekről, ahol fel volt telepítve.
Ők eléggé háklisak az személyes adatokra és oda is figyelnek rá.
Az összes AV termék közül, ők, meg az Emsisoft akire rábíznám a gépem, mert olyan a védelmük és az adatkezelésük.

(#66690) Semplar válasza lck (#66687) üzenetére


Semplar
őstag

Tervben van, mint utolsó menedék. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66691) Semplar válasza Cs1csó (#66688) üzenetére


Semplar
őstag

Szerintem inkább tőlünk nyugatra vannak bajok, készek kihalni is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66692) Cs1csó válasza Semplar (#66691) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valahogy mégis jobban élnek ott. TÉNY, hogy jelenleg az elöregedő társadalmak és a más vallású migráció 50-100 év múlva érdekes dolgokat eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#66693) iguana válasza Szellem. (#66689) üzenetére


iguana
őstag

köszi, nekem is ez jött le. kaspersky cloud free fog felkerülni hétvégén akkor.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#66694) snakebait válasza iguana (#66693) üzenetére


snakebait
senior tag

Üdvözletem!
Egy évvel ezelőtt vásároltam Adguard licenszet mobilra. Már rég óta nem használom, el is felejtettem, erre most jött az email, hogy újabb egy évre megvásároltam. De hát nem is csináltam semmit, nem vásároltam, nem hosszabbítottam, ez automatikusan történt. Hogyan tudom ezt lemondani, visszavonni, megszűntetni? Ugyanis nincs is rá szükségem. Tudja valaki mi ennek a módja?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#66695) Cs1csó válasza snakebait (#66694) üzenetére


Cs1csó
félisten

Küldj nekik egy email-t az adataiddal hogy nem kéred. Aztán a bankoddal is beszélj, hogy többet ne engedjék, hogy levegyenek a számládról.

(#66696) #75501312


#75501312
törölt tag

Összekaksizta magát a gépem, ezt találtam az event logban. :W

(#66697) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Tesóm bankkártyaadatai valahogy kiszivárogtak (keyloggerre gyanakszom), amivel kb 700 000 Ft-nyi pénzt vont le valami orosz oldal, szerencsére azóta már a bank visszatérítette a pénzt.

A gépén előtte megadta a bankkártyaadatait egy reptéri parkoló oldalán valamint a booking.com-on, akkor már valószínűleg felkerült a keylogger valamilyen módon, amit még egy a gépen futó Panda Dome sem detektált.

Rákerestem, hogy lehetne eltávolítani bármilyen keylogger vagy hasonló rosszindulatú programot és találtam egy leírást, amiben a Safe Mode with Networkingben ajánlotta a Malwarebytes full scant és Spybot S&D futtatást. Ezeketet lefuttatva azonban nem lettünk előrébb, mert egyik sem talált igazából semmit.

Mit ajánlotok, hogyan lehetne 100%-ban meggyőződni arról, hogy el legyen távolítva bármi malware/vírus/etc?
Csak Win reinstallal?
Csakhogy ha reinstallálja a windowst a rendszer vinyón, akkor az adattárolásra használt másik belső vinyó illetve az USB-s külső vinyó, amik ugyanúgy érintve lehetnek a malware által a friss rendszert nem fertőzné újra?

Amit 100%-osnak én gondolnék az elég bonyolult lenne: egy teljesen új vinyóra Linux vagy más rendszer alól átmásolni mindenféle személyes adatot, aztán a jelenleg használt belső és külső vinyókat formázni, win reinstall és akkor mehet bele a teljesen új vinyó is. Ez hülyeség? Mivel külföldön lakik ezért nem nagyon tudok fizikailag hozzáférni a géphez, úgyhogy ha szerintetek is valami ilyesmit kéne akkor valami számítógép boltban lenne ez elintézve, nem tudom mennyire lennének képesek ilyenre...

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#66698) Cs1csó válasza geckowize (#66697) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek egy másik gépen egy pendrive-ra létre kellene hozni egy Rescue Disk-et pl. Kaspersky Rescue Disk-et. Azzal átvizsgálhatnád utána van még pár kiegészítő védelem amit le lehetne futtatni.
pl. Adwcleaner, MBAM free, EMsisoft EK, DrWebCureIt, Eset onlnine scanner.

Ezeknek el kellene távolítania, ha maradt még valami.

Védelemnek pedig legyen valami komolyabb mint a Panda, minimum Kaspersky Security Cloud Free, vagy ennek fizetős változata. Esetleg még ESET, F-Secure

(#66699) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Vicces, mikor eredeti játékra ugrik egy téves riasztás. GData produkált néhányszor ilyet. Volt, hogy az indítófájlt törölte, mint fertőzöttet vagy a viselkedésalapú védelem állította le gyanús folyamatra hivatkozva és karanténozva fájlokat. :F

(#66700) Mart10000 válasza Cs1csó (#66698) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Elsőre MBAM free, Eset online scanner, Kaspersky Rescue Disk, F-Secure ingyenes vizsgálója, ha hasonló bajban lennék bármilyen fertőzés miatt. Sajnos a G Data esetében csak a termék birtoklásával lehet pendrive-ra készíteni Rescue Disket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.