Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) Mart10000 válasza geckowize (#66697) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Bankban nem lehet intézkedni az elveszett pénz miatt?

(#66702) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Százalékosan mennyiben foghatja vissza a teljesítményt egy vírusírtó? Win 10-ben van játék mód funkció.

[ Szerkesztve ]

(#66703) AtHoS válasza Mart10000 (#66701) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elég hanyagul olvasol maradjunk annyiban ;)

read-only mode on the forum

(#66704) Mart10000 válasza AtHoS (#66703) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Jogos elnéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#66705) Mart10000 válasza Mart10000 (#66701) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Közben ez a kérdés érvényét vesztette.

(#66706) geckowize válasza Mart10000 (#66701) üzenetére


geckowize
őstag

Hali, mar volt intezkedve, ahogy irtam is, szerencsére azóta már a bank visszatérítette a pénzt. :)

De attol meg ugye a keylogger vagy barmi amivel megszereztek a bankkartyaadatait fent marad a gepen.

(#66707) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Tudnatok segiteni nekem? A fiam gepere (Windows 10) keresek valami komplex megoldast, ami jol kiegeszitheti a Defendert.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66708) Winnie The P válasza tvamos (#66707) üzenetére


Winnie The P
őstag

Összefoglaló?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66709) Cs1csó válasza tvamos (#66707) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen gyakran szokott a gépe megfertőződni? Mert ha nagyon ritkán - tehát megfontolt, óvatos gépező a fiad - akkor elég a böngészőbe egy tartalomblokkló pl. Ublock Origin, legyen minden programja és az oprendszere is naprakész, esetleg a fontosabb pótolhatatlan adatairól mentés, és 1-2 hetente vagy gyanú esetén pár kiegészítő védelmet lefuttatni ezek jellemzően nem települnek a gépre vagy ha igen de nem szükséges valós időben mindig futni elég ha a vizsgálat idején futtatod, pl. AdwCleaner, Emsisoft EK, MBAM Free, DrWebCureIt

Ha gyakran szokott lenni probléma a géppel, fertőzés stb. akkor érdemes a Defender helyett pl. a Kaspersky Security Cloud Free-t feltenni, és az adatmentésre jobban odafigyelni mert manapság az adattitkosító zsarolóvírusok a leggyakoribb kártevők, vagy inkább úgy mondanám a legkomolyabb kárt ezek tudják tenni. Lehetőleg egy külső adathordozóra történjen a mentés és csak az adatmentés idejére legyen ez az eszköz a géphez csatlakoztatva egyébként inkább legyen a fiókban, és persze akár be lehet vetni online (felhő) tárhelyet is.

Az AdwCleaner-t azért tettem első helyre mert a ami világban jellemzően a böngészőn keresztül fertőződünk meg vagy a böngésző a célpont - adathalászat - és ezek ellen az egyik legjobb fegyver ez a kis program.

(#66710) tvamos válasza Cs1csó (#66709) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem volt meg sosem gond, de egy 15 evesnel sosem lehet tudni, mikor ut be valami. Mondjuk az is igaz, hogy eddig Linuxos gepe volt...

Nem nagyon tudok a gepen semmit futtatni, mert nem elek vele, igy valmi tuti megoldas kene!

Azon gondolkodom, hogy vegulis a Kaspersky-t akar meg is veszem, csak nem tudom, hogy kell-e a Total Security, vagy eleg az Internet Security.

(#66708) Winnie The P
Elolvastam ketszer, az alapjan nem tudtam eldonteni, hogy mit csinaljak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66711) Cs1csó válasza tvamos (#66710) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tuti megoldás nem nagyon van a nulla beállítást igénylő a Bitdefender Free, de az is egy jó ötlet lenne, ha telepítenéd a gépre az AnDesk programot - ez egy távoli elérést biztosító program - és otthonról is rá tudsz nézni ha gond van, olyan mint a TeamViewer ami ismertebb csak sajnos ez nagyon elQurvult az utóbb időben, mikor elkedzett fenyegetőzni a TV akkor lett elegem azzal jött, hogy "üzleti felhasználást érzékelt és vegyem meg" a vicc hogy 2db gépre volt telepítve a TV és ezek egy gépek is egy belső hálón voltak és csak egymás távol kezelésére használtam.

Szinte biztos, hogy elég az IS. Amúgy most néztem az összehasonlításban sem találtam drámai különbséget. Van itt Kaspersky topik a PH-n ott is megkérdezheted.

(#66712) tvamos válasza Cs1csó (#66711) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Megkerdezem ott is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66713) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kiderült: Semmi értelme vírusirtó programot venni a Windows-okra

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#66714) GEPESZ66 válasza Dévacsen (#66713) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tényleg akkor csak a Kaspersky-t érdemes megvenni.
Azért azt nem tudom elképzelni, hogy a Defender nyújt akkora biztonságot, mint a
Kaspersky !?

(#66715) Cs1csó válasza Dévacsen (#66713) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt eddig is tudtuk, bár az utolsó 2-3-at leszámítva bőven mindegyik 95% körüli arányban ténykedik ami szerintem bőven megfelelő.
A PC fórum nem a legjobb hírforrás, bár itt legalább nem a fantáziájukra hagytatkoztak hanem egy laboros tesztre.

GEPESZ66

Miért ne lehetne elképzelni? A világon a legnagyobb adatbázissal a Defender mögötti fejlesztők rendelkezhetnek, csak a Windows 10 már 1 milliárd eszközön fut. De gondolom a korábbi rendszerek biztonsági programjai is valamilyen szinten be vannak csatornázva valamiféle közös adatbázisba.

A Kaspersky-nek kiváló marketingje van már legalább 20 éve tolják a terméküket komoly reklám és igényesen tálalt külsőségekkel, és nem utolsósorban kiváló teszteredményekkel, vagy akár valós életben sok-sok felhasználói véleménnyel.

A Windows beépített megoldását igazán soha sem reklámozták, a GUI-ja mindig is csapnivaló volt, korábban nem is a legfényesebb eredményekkel bírt.

Egy ilyen "ellentétet" nehéz feloldani, de nem lehetetlen, idő kell hozzá és jó lenne egy kicsit informatívabb GUI a Defender-hez, a reklám talán továbbra sem létfontosságú. Egy jól átlátható GUI sokat segítene.

Most - kb. 2 napja - mivel behalt a Windows-om újratelepítettem a Windows 10-et és mivel untam már egy kicsit a Defender-t feltettem a Kaspersky Security Cloud Free-t (nem variáltam simán beléptem a MyKaspersky fiókomba és onnan letöltöttem miután települt néztem meg hogy már a 21-es verzió "a" patch-es változata van fenn, szépen muzsikál egy kis finomhangolás után.

(#66716) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#66715) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Kaspersky Security Cloud Free már magyar nyelvű?
Honnan lehet letölteni?

(#66717) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#66716) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos nem, legalábbis a 21-es nem, a 20-asban sikerült átállítani egy kis registriy módosítással magyarra de utána a program licenc hibára futott.

(#66718) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, ha jól látom, ESET-ék erőteljesen felszámolják az ingyenes kulcsokat, így 10+ év után méltó utódot keresnék, lehetőleg ingyenesen (1-2 havonta kódokkal szórakozás belefér, eddig is azt csináltam).
A felhasználási kör játék + internet + néhány gépen virágbolt.
Extra szolgáltatásokat egyáltalán nem használok, legfeljebb néhány alkalmazást blokkolok a tűzfalon. A pótolhatatlan adatok külső vinyókon vannak a fiókban.

Amióta ESET-et használunk, sose volt vírusa senkinek a családban (6-8 gépről van szó), ezt szeretném megőrizni. :) A Kaspersky Security Cloud Free jó választás lehet?

Előre is köszi!

(#66719) Cs1csó válasza Moleman (#66718) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#66720) Ghost0510


Ghost0510
csendes tag

Sziasztok.
Sikerült benyelni egy ransomware -t. Elég sok fájlt átírt .vari kiterjesztésre, 980 usd xy számlaszámra utálás meg stb.
Valakinek tapasztalata erről? Vissza lehet-e állítani a dolgokat? A fizetés valós opció?
Köszi.
(jahh, és nem tudom jó topikot találtam-e meg, csak reménykedem benne :D )

[ Szerkesztve ]

(#66721) Cs1csó válasza Ghost0510 (#66720) üzenetére


Cs1csó
félisten

"A fizetés valós opció?" hogyne ;]

Sajnos nem érdemes utalgatni, előfordulhat, hogy mégsem tudod visszaállítani. A legjobb lenne keresztet vetni rá és leformázni és újratelepíteni a rendszert.
Esetleg be lehetne tenni a meghajtót a fiókba hátha idővel lesz hozzá megoldókulcs.
Amúgy vannak oldalak - remélem lesz aki linkel majd egyet - ahol gyűjtik a különböző megoldásokat. Amúgy óvatosan a neten való kutakodásban mert lehetnek félrevezető megoldások is.
Itt egy korábbi hozzászólás amiben lehet találsz segítséget: [link]

(#66722) Pyttawrx válasza Ghost0510 (#66720) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos kevés az esély. Ismerettségi körben van olyan, aki még vár a visszafejetésre. Ahogy irtak vagy tedd el, vagy formázd..., de semmiképpen se fizess.

(#66723) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Még áprilisban volt az AVGIS-nek a sharewareonsale-en egy egyéves promója. Emailban kaptam 3 licenszkulcsot, de ma amikor bekapcsoltam a gépet az avg frissítése után kért egy újraindítást. Majd ezek után az avg átváltott free verzióra. Akármelyik kapott kulcsot írtam be, nem fogadta el. A licensznél az volt, hogy 32 nap ( gondolom próba verzió). Ilyenkor mi a teendő?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66724) junior11 válasza Winnie The P (#66723) üzenetére


junior11
veterán

Azok a kulcsok már nem érvényesek, nekem is voltak, már régen egyiket sem fogadta el.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66725) Kiskutya válasza Winnie The P (#66723) üzenetére


Kiskutya
veterán

Használd a defendert lehet még jobb is.

hmm...

(#66726) Winnie The P válasza junior11 (#66724) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi.
Kiskutya: cis-t raktam helyette

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66727) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
A kérdésem (lehet láma), hogy a Win8.1- ben lévő Windows Defender van olyan hatékony, mint a Win10-ben lévő? :R

Szerk; olvastam az összefoglalót is, lehet, hogy felületesen.

[ Szerkesztve ]

(#66728) Pyttawrx válasza dlaj (#66727) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen!

(#66729) dlaj válasza Pyttawrx (#66728) üzenetére


dlaj
őstag

👍

(#66730) BigManus válasza Pyttawrx (#66728) üzenetére


BigManus
addikt

Igen? Az úgy konkrét... Nincs olyan hatékony.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#66731) Pyttawrx válasza BigManus (#66730) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A Windows 8.1 megjelenése előtt a Windows Defender egy különálló eszközt jelentett, amely csak kémprogramokat észlelt. Ez az eszköz többé nem támogatott, mivel a kémprogram-elhárítás a Microsoft Security Essentials és a Windows Defender víruskereső részét képezi.
A Windows Defender a Windows 10 korábbi verzióiban elérhető, de a Windows 10 legújabb verziói esetén a Windows Defendert már Windows biztonságnak nevezik.

A Windows Defender víruskereső be van építve a Windows 10 és Windows 8.1 rendszerbe.

(#66732) internetezoo


internetezoo
senior tag

Kiderült: Semmi értelme vírusirtó programot venni a Windows-okra [link]

(#66733) Cs1csó válasza internetezoo (#66732) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár hozzászólással korábban már volt erről szó: [link]
Amúgy aki - szigorúan anyagi szempontokat figyelembe véve - NEM akar fizetni annak nem is kell ott van pl. a Kaspersky, Bitdefender vagy akár az Avast ingyenes megoldása akinek valamiért a Defender nem jönne be.

(#66734) stingy2 válasza Pyttawrx (#66731) üzenetére


stingy2
senior tag

Rég használtam 8.1-et, de mintha úgy rémlene, h ott még külön kellett installálni az EMET-et, a 10-be pedig beépítették a funkcióit. Ha így van, akkor nagyon nem egy súlycsoport a W 10 és 8.1-ben lévő (EMET nélküli) defender.

INTJ

(#66735) csaba1203 válasza internetezoo (#66732) üzenetére


csaba1203
addikt

Huh most megnyugodtam, hogy Kaspersky van a gépemen.... :D

(#66736) ƵøŁĭ válasza Pyttawrx (#66728) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ezt rosszul tudod.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#66737) Szellem. válasza dlaj (#66727) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem ugyan az a két védelem. A Windows 10-ben lévő Defender komplexebb és több rendszerszintű biztonsági megoldás van beépítve és fejlesztve mint a 8.1 alatt. Javaslatom, hogy Windows 10-et használj és az abban lévő Defendert. Nem igaz, hogy a 8.1 alatt lévő Defender ugyan olyan hatékony, mint a 10 alatt lévő.

[ Szerkesztve ]

(#66738) Cs1csó válasza Szellem. (#66737) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ezen gondolkodtam, hogy MINEK egy 7-8 éves rendszert használni aminek - ha jól tudom - 2023-ban szintén lejára támogatása. Plusz:
- amin elfut a Windows 8 azon elfut a Windows 10
- a Windows 8 nem sokban különbözik megjelenésében a Windows 10-től

A nagyobb ugrás inkább a Windows 7-hez képest látványos ezért is ragadtak be sokan azon a rendszeren mert nem tudták befogadni a Windows 8 újításait, megjelenését.

(#66739) Szellem. válasza Pyttawrx (#66731) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szépen leírtad, hogy a Defender milyen fejlesztésen ment keresztül, de azt nem írtad le, hogy a Windows 10 alatt folyamatosan kap új biztonsági funkciókat a Defender, amiket 8.1 alatt már nem. Így, egyértelműen látszik, hogy a Windows 10 fejlesztése miatt a 10-ben lévő Defender biztonságosabb és többet tud mint a 8.1 alatt lévő.
Sem a Defender sem a 3rd Party vírusirtók nem csak az adatbázisból és a felhőből "élnek".
Szóval, nem ugyan azt a biztonságot nyújtja a 8.1 alatt lévő Defender mint a Windows 10 alatt folyamatosan fejlesztett és új funkciókkal ellátott.

(#66740) Szellem. válasza Cs1csó (#66738) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Itt jelen esetben ez az érvelés nem lényeges, mert nem érinti a kérdést ami a biztonságra vonatkozott, mintsem a kinézetre. :D

(#66741) Pyttawrx válasza Szellem. (#66739) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm a kiegészítést. :R

(#66742) Cs1csó válasza Szellem. (#66740) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B
Azt a "döntést" akartam kipuhatolni ami miatt valaki körömszakadtáig ragaszkodik régi szoftverekhez.

A díszítősor miatt:

:R

[ Szerkesztve ]

(#66743) Szellem. válasza Pyttawrx (#66741) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem, ez nem kiegészítés volt, hanem inkább korrekció. Nem jó választ adtál a kollégáknak. :R

(#66744) Szellem. válasza Cs1csó (#66742) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Van az a helyzet amikor nem tud váltani valaki. Például egy régi nem jól megírt szoftver miatt. Amin persze a kompatibilitási mód sem segít. Volt szerencsém egy pár ilyenhez.
Magam részéről ki nem állhatom a Metro UI-t. Nekem a Vista, Windows 7 külsők tetszenek. Ez egy trágya. De emiatt még nem térek vissza a 7-re.

(#66745) Cs1csó válasza Szellem. (#66744) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az elsőre nehéz mit mondani:
- keresni kell másik szoftver, mert mi lesz 20 év múlva akkor is az a program miatt fog ilyen régit használni?
- az UI sajnos erősen szubjektív nincs mese meg kell szokni, sokat jelent a megszokás.

OFF-ba tettem a hozzászólást, ezért van, drámaian nem tértem el a témától ami a biztonság.Ez egy örök vita, hogy minek van OFF mód ha nem lehet használni, számos topikban van ebből probléma. Pont azért OFF - szürke- hogy könnyen át lehessen pörgetni akit az ON téma érdekel csak.

[ Szerkesztve ]

(#66746) Szellem. válasza Cs1csó (#66745) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Offtopik használata pls. :)

- keresni kell másik szoftver, mert mi lesz 20 év múlva akkor is az a program miatt fog ilyen régit használni?
Ezt könnyű így leírni. Csak nem mindig lehet megvalósítani.
Például nálunk: Samsung olyan rendszert használt ami nem futott csak 7-en. Az Istennek nem voltak hajlandóak fejleszteni. Ergo, amit írtál nem állja meg a helyét, mert vagy használod és beszállítasz, vagy lecseréled az oprendszert, de bukod az üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#66747) Szellem. válasza Cs1csó (#66745) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A 66745-ös hozzászólásod én tettem OFF-ba. Ezért írtam csak. :)

(#66748) dlaj válasza Szellem. (#66737) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm neked is!

(#66749) Semplar válasza Cs1csó (#66738) üzenetére


Semplar
őstag

+ Ráadásul borzalmas volt a színvilága. Legalább is amennyit 5 perc alatt láttam még meg nem gondoltam magam és elálltam a további teszteléstől. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66750) Semplar válasza Szellem. (#66744) üzenetére


Semplar
őstag

Az új start menü azért elég "pofás" lesz szerintem, persze témafüggő. :)
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.