Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) Jack Oneill válasza Cs1csó (#65199) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Raadasul a legnagyobb hiba levonni egybol kovetkezteteseket egy ilyen eset utan, ami nagyon ritka. Es elkonyvelni azonnal valamit balgasag. Azert mert ezt nem jelzi neki, lehet masik 100 dolgot megfogna, amit a tobbi nem.

(#65202) Cs1csó válasza Jack Oneill (#65201) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F

(#65203) Jack Oneill válasza Cs1csó (#65202) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bocs, ez akaidonak ment volna, amiért egy jelenség alapján hoz döntéseket, de ugyanakkor mindenkit érint szerintem. Ettől függetlenül szar a megoldása egyes gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

(#65204) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

A neten rengeteg helyen olvasni, hogy ne használjunk antivirust, elég a windows 10 beépített, meg egy adblocker. Ez valami szekta, vagy van alapja?

(#65205) Mikulásbá válasza ReSeTer (#65204) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Win 10 alatt van,nagyon is.Normál használat mellett bőven elég.

(#65206) Cs1csó válasza ReSeTer (#65204) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen DE:
- legfrissebb naprakész Windows 10
- naprakész programok (pl. nem a 10 éves torrentkliens használata vagy egy beragadt böngészőkiegészítő miatt 4 éves böngésző használata)
- böngészőben használj tartalomblokkolót (reklámblokkolót) de az ADBLOCK-ot kukázd, helyette két alternatívát ajánlanék: UBLOCK ORIGIN vagy ADGUARD böngészőkiegészítők.
- adataidról legyen ONLINE vagy OFFLINE mentésed (a pótolhatatlanokról mindenképp, d akár a komplett rendszerről is lehet erre ajánlott: Macrium Reflect Free)
- pénzügyek intézéséhez kétfaktoros azonosítás
- esetleg lehet fokozni a böngésződ jelszóvédelmét pl. Bitwarden (én nagyon lusta vagyok de ez még nekem is megfelelő)

(#65207) Semplar válasza akaido (#65114) üzenetére


Semplar
őstag

Mindkét motort bekapcsoltam, mást nem kellett rajta állítani.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65208) Szellem. válasza ReSeTer (#65204) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az attól függ. Vannak Defender térítők, akik szerint mindenre elég és nem kell más és csak ezt szajkózzák.
Ennél azért árnyaltabb a kép. Az való igaz, hogy nagyon sokat fejlődött a termék és az élvonalba tartozik, mert nagyon jó lett a felismerése. De:
-lassíthatja a fájlműveleteket a gépen
-lehetnek teljesítménybeli problémák
-lehetnek GUI problémák
-esetleg ha több kártevőt talál egyszerre összeomlik
-a felhasználói felülete nem user friendly
-sok szolgálgatást, beállítást vagy a csoportházirend szerkesztőben vagy a registryben túrva tudsz elérni
-Windows 10 Home alatt a fenti csoportházirend szerkesztőt nem tudod elérni, ergo azokat a beállításokat nem tudod eszközölni
-van egy külső program a ConfigureDefender amivel registry szinten lehet konfigurálni a Defendert
-Defender alap beállításait célszerű módosítani
-a szolgáltatásai korlátozottak (nincsenek benne extra védelmi kiegészítők amik esetleg hiányozhatnak a user számára, pl.: bankolás védelem, email védelem, stb.)
-nem mindenható termék, mint ahogy más sem
-jelen esetben ugyan úgy bugzik időnként, mint egy 3rd party külső AV termék
-mappavédelme nem mindenható és idegesítő, problémákat okozhat ennek a bekapcsolása
-ha mappavédelem nincs bekapcsolva, bizonyos kártevőket nem ismer fel
-egyéni igény szerint kell eldönteni, hogy a számodra megfelelő védelem lehet, mert nem szabad csak mások beböfögésére alapozni amit az interneten olvasni
-ha mindenképpen ingyenes termékvonalon gondolkozol, meg kell vizsgálni más alternatívát is a helyes döntéshez

Röviden, ha a számodra megfelel és meg vagy vele elégedve, akkor használd nyugodt szívvel.
A lényeg, hogy fontos az egyéni megismerés, mert mindenhol akadnak ész nélküli fanok, akik csak egy termék létjogosultságát vallják, és másra nem képesek, csak annak az egy terméknek a szónoklatára. Mindenkinek lehet kedvence, de ahogy fentebb írtam, egyéni preferencia, hogy kinek mi a jó. Csak a saját vélemény és tapasztalat adhat megnyugvást.
Mindig olvasd el a véleményeket, de sose hallgass fanatikusokra, mert félrevezethető lehet!

[ Szerkesztve ]

(#65209) Mikulásbá válasza Szellem. (#65208) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A vége gondolom nekem szólt.
Sosem voltam fanatikus,használtam már elég sok védelmet.Akkor is azt mondom,átlag usernek még alapbeállításokkal is elég lehet.

(#65210) Pano válasza Mikulásbá (#65209) üzenetére


Pano
addikt

Semmi gond nincs azzal, ha valaki kedvel egy terméket és a saját tapasztalata alapján ajánlja, de szerintem ez nem az a topik, ahol helye van a csőlátásnak (mértékétől függetlenül).

(#65211) Mikulásbá válasza Pano (#65210) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csőlátás?Írtam,sok védelmet használtam már,anno tesztelgettem is rendszeresen.

(#65212) ƵøŁĭ válasza Mikulásbá (#65209) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az a legnagyobb probléma, hogy mindig ugyanazokat a gondolatok ismétled itt a fórumon:

Aztán közbejönnek a zavart érzek az erőben gondolatok:

Lassan olyan érzése van az embernek, hogy direkt csinálod ezeket. Régen a Kasperksyvel voltál megelégedve és hangot is adván a dolgoknak favorizáltad. Mostanság a látóköröd annyira beszűkült, hogy már szinte fölösleges is beírnod, mert mindenki tudja, hogy mit fogsz leírni. Nem értem a szemléletmódod megváltozását, mert régen sokkal aktívabb és értékelhetőbb voltak a gondolataid. Konkrétan ez jellemez most:

A hosszú utazást követően harmadnap megfáradva összehívod a népedet és elmondod tanaid. 'Kedves híveim az Úr kegyelme által teremtődött ez a világ de ne feledjétek a Defender a mi urunk és védelmezőnk.'


[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65213) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A Defenderről picit elkanyarodva egy érdekességbe futottam bele. Csütörtökön letöltött Kaspersky Cloud EU-s telepítőbe kötött bele a Malwarebytes (érdekes, hogy a mellette levő Golbal verzió telepítőjén viszont nem akadt fel)

read-only mode on the forum

(#65214) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#65212) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké,megértettem.Ezt is.

(#65215) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Bitdefenderék a trial lejártáig mekkora kupont küldenek mailben? Most küldtek egy 50%-osat, de gondolom ahogy közeledek a próbaidő végéhez lesz még több is.

(#65216) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ransomware-> Filecoder.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65217) Pano válasza Moonline. (#65215) üzenetére


Pano
addikt

Hát, 50%-nál nagyobb nem hiszem, hogy lesz. Főleg, hogy elméletileg pont most fognak árat emelni.

(#65218) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


csaba1203
addikt


Letölteni sem tudtam....

[ Szerkesztve ]

(#65219) akaido válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


akaido
addikt

W7 MS SecurityEss. engedte letölteni, kicsomagolni. Indítva az svchost.exe fájlt megsemmisítő K.O-val kiütötte, a .dll fájl megmaradt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65220) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Letöltésre kattintva azonnal blokkol a Kaspersky.

(#65221) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

(#65222) Joker88 válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


Joker88
őstag

Avast : semmi.. :(

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65223) UserX válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


UserX
őstag

Az ESET hozza a formáját:

(#65224) Huroq válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


Huroq
senior tag

Norton 360:

Eltávolított fenyegetések:
Kockázatok a(z) "Ransomware.rar" tömörített fájlban
Típus: Tömörített
Kockázat: Magas (Magas Lopakodás, Magas Eltávolítás, Magas Teljesítmény, Magas Biztonság)
Kategóriák: Heurisztikus vírus
Állapot: Teljesen megoldva

Amúgy a Chrome le sem akarta tölteni.

(#65225) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Csináltam egy próbát. Eset IS letölteni sem engedte. Utána kikapcsoltam, és letöltöttem, de nem csomagoltam ki . A másodvonalbeli védelmeimre voltam kíváncsi.
KVRT= nem jelzett, Hitman Pro7 = megtalálta, MAM= megtalálta, Zemana AM= kissé zavaros,
Super As= nincs találat, Kerish Doctor= nem jelzett

(#65226) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Vírus Total= 14/ 60 :)

(#65227) csaba1203 válasza kiváncsi f.. (#65225) üzenetére


csaba1203
addikt

Amúgy nem sok versenyző ismeri még fel:
- [link]

(#65228) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Erre céloztam, csak nem linkeltem. :)

(#65229) sztikac válasza ƵøŁĭ (#65216) üzenetére


sztikac
őstag

F-Secure SAFE: se letöltéskor, se kicsomagoláskor, se manuális keresés indításakor nem ismeri fel.

(#65230) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Ne haragudjatok de ezt nem tudtam kihagyni:

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#65231) csaba1203 válasza Kiskutya (#65230) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#65232) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Da:

(#65233) akaido válasza Jack Oneill (#65203) üzenetére


akaido
addikt

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65234) UserX válasza akaido (#65233) üzenetére


UserX
őstag

Akkor ma igyál egy-két korsó ilyet: Zlatý Bažant és térj át az ESET-re! :DDD

Szerk.: ha a cujkát ( țuică ) kedveled inkább, ott a BD! :DDD

Ha már a 'vizecskét' lehúztad a klotyón!

Csak poénkodni próbálok! :U

[ Szerkesztve ]

(#65235) akaido válasza UserX (#65234) üzenetére


akaido
addikt

🍺🥂🍹🥤Ebben a sorrendben...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65236) UserX válasza akaido (#65235) üzenetére


UserX
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

(#65237) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok. Belefutottam egy ransomware-be a mado kiterjesztésesbe. Kérdésem van valami ellenszere már, vagy bele se kezdjek. :)
Köszönöm

(#65238) junior11 válasza Pyttawrx (#65237) üzenetére


junior11
veterán

Szia, esetleg [itt] nézz utána. Amúgy, hogy sikerült "összeszedni"? Milyen OS és védelem mellett? Volt biztonsági mentés? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65239) Pyttawrx válasza junior11 (#65238) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megnézem, köszönöm.

Ügyfél gépe.... :) szerintem nem nagyon volt rajta, max a windowsé Igaz láttam rajta avastot, de használhatatlan. :) Nem nem volt neki, ezt kellene megoldani. Mondtam neki, hogy nem sok esély van. :(

[ Szerkesztve ]

(#65240) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Szolgálati közlemény:

Eléggé off lesz amit írok, de ma történt egy kellemetlen incidens, és jó ha tud mindenki róla.

ƵøŁĭ létrehozott egy Discord szobát a topik lakóinak. Az oka a közösség építése és az volt, hogy a PH-nak megvannak a szabályai és ezzel együtt a korlátjai (ami így helyes). Ott nyíltabban, és szabadabban tudunk megnyilvánulni, itt pedig a szabályokat betartva marad a szakmai közösség.
Ma belépett valaki, aki Kalandornak (HÁZIGAZDA a PH!-n) adta ki magát hazug jellemtelen módon!
Mivel olvassa az itteni topikot az említett személy (nehéz annak hívnom ezek után) aki hazudott a PH nevét és személyét illetően:

Egy jellemtelen gyenge eresztés volt a próbálkozása, hogy másokat megtévesztve, gerinctelen módon a saját "személyazonosságát" nem felvállalva másnak adta ki magát!

Mostantól a Discord szoba zárt. Aki be akar lépni:
-Nekem ír privátot
-Csak a PH-n használt névvel tud belépni a szobába
-Minimális aktivitás szükséges

Jelen esetben akit jelenleg a Discord szobában nem tudunk beazonosítani a PH-s neve alapján, vagy nem lépett be 2 hete, azt töröljük. Újra belépni lehet.

(#65241) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Látott már valaki .lalo kiterjesztésű filekódolt ransomware cuccost? akárhogy próbálom ismerősnél dekódolni, sehogy sem megy. Se védelme se ublock originja nem volt és csodálkozik, hogy beszívta.. :((( :O Gyakorlatilag minden file végére odabiggyeszti hogy .lalo, és persze hogy nem lehet vele semmit csinálni, és persze bizt mentés sincs....grrr! köszönöm szépen a segítséget előre is ! :R

(#65242) ƵøŁĭ válasza degec (#65241) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

STOP/DJVU Decryptor-t próbáltál ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65243) junior11 válasza degec (#65241) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ma linkeltem ezt az oldalt [link] , nézz körül, hátha akad rá megoldás.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65244) Cs1csó válasza degec (#65241) üzenetére


Cs1csó
félisten

LALO Ransomware

Vessen keresztet az adataira és élje tovább az életét nélkülük. A jövőben felgyűlő újabb adatairól - mivel egy alapos lecke után jól megtanulta - majd készít mentést, legalább egy offline külső HDD-re vagy akár jelszóval védett felhőtárhelyen.

Amit tehet:
- formázza és akkor tiszta lesz a háttértár
- elteszi a fiókban a háttértárat és talán 1-2-3 vagy több év és lesz hozzá feloldókulcs

(#65245) Pyttawrx válasza Cs1csó (#65244) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. esetleg erre?
mado kiterjesztés. Van már megoldás? a linklt oldalon nem találtam

(#65246) Cs1csó válasza Pyttawrx (#65245) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit előttem linkeltek segítő oldalak azokat nézd végig ha ott nincs akkor lehet nincs. Az ilyen feloldókulcsok keresésével is érdemes óvatosnak lenni csak megbízható oldalaknak szabad hinni, lehet hogy az állítólagos kulcs is kártevő.

(#65247) Pyttawrx válasza Cs1csó (#65246) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen azt tudom, de köszi :D

(#65248) akaido válasza Cs1csó (#65246) üzenetére


akaido
addikt

Crypto Ransomware File Decryptor Tool a TrendMicro-tól akkor erre nem jó?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65249) Golyobis


Golyobis
aktív tag

A mai nap amikor elindítottam a böngészőt, és kértem az "előző munkamenet helyreállítását", (mivel általában 25-30 weboldal van megnyitva amit használok, és ezeket nem akarom mindig egyesével megnyitni), egymás után vagy 5x felugrott egy pillanatra egy fekete dosos jellegű parancssoros ablak, de csak olyan rövid időre, hogy csak annyit tudtam kivenni, hogy valami "system32 cmd".
Ez vírus lehet?
Hogy kéne ezt a dolgot kivizsgálni?

Win10 beépített irtóját szoktam futtatni rendszeresen, emellett van zonealarm tűzfalnak, és használok külön rendszergazdai, és felhasználói windows fiókot, így ha egy program módosítani szeretne valamit, ahhoz először pin kódot kell adni.

(#65250) Cs1csó válasza Golyobis (#65249) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtass le pár kiegészítő keresőt: AdwCleaner, MBAM Free, Emsisoft EK, DrWebCureIt

Az AdwCleaner lefuttatása után ha nem talál semmit is van még egy opció alul: ALAPVETŐ JAVÍTÁS FUTTATÁSA ezt még elvégezheted pár beállítást visszatesz alapra.

akaido

Passz, ez kicsit lutri, ki lehet próbálni persze a visszaállítási próbálkozások közben is sérülhetnek a fájlok. A lényeg, hogy ameddig konkrétan nem írnak arról, hogy egy adott titkosítást feloldottak egy eszközzel addig csak a kísérletezés marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.