Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#342) Chal


Chal
addikt

Na most nagyon érzem a hátrányát a puha falú, felfújható szélű medencének :) A hét elején leeresztettem, de már ez sem úgy ment ahogy szerettem volna: gondoltam a szívó ágra teszek egy kerti slag darabot, amit lelógatok a medence aljára, a nyomó ágra teszek egyet szintén, ezzel locsolgatom a kertet, majd ha meguntam, kivezetem az utcai árokba egy hosszabbal.

Amíg rá nem tettem a ~40 méteres slagot a kimenetre addig oké volt a koncepció, utána viszont a 250W-os (7.5m3/h -s) szivattyú elvérzett. Ahogy csökkent a medemcében nyomás, egyre nehezebben húzta ki a vizet, a szívócsonk nívója alatt gyakorlatilag megtörtént az is, hogy a motor kiszívta a vizet az előszűrő tartályból, aztán szinte szárazon járt, természetesen ezen a ponton le is kapcsoltam gyorsan. Gondolom nem kerti slag keresztmetszetre vannak ezek méretezve :( A végén inkább kinyitottam az alsó leengedőt, és hagytam hogy a maradék szépen kicsorogjon.

Viszont 3-4 napja forgatom a teraszon, hogy száradjon, hogy el tudjam tenni. Amikor majdnem jó lett, akkor persze jött az eső, és frankón ellepi a lábfejem benne a víz megint, pedig 4 méteres a medence... :D

Ha minden jól megy, és nem lesz több eső, akkor 1-2 nap múlva talán teljesen ki tudom szárítani belül is és az alját is. Persze minden nap forgatni kell... Eléggé tele van vele már a tököm, ha videót akartam volna róla csinálni, akkor a Benny Hill show zenéjét tettem volna be alá... :))

Ti ezt az egészet hogy szoktátok megoldani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.