Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) mobbo


mobbo
senior tag

itt egy topik olyan konfigokról amikre gond nélkül felment az iatkos v3 s2
[link]

(#6102) rii válasza rii (#6100) üzenetére


rii
nagyúr

megvan minden már csak az xtc play nem eszi meg az mp3-at

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6103) bubba2011


bubba2011
csendes tag

A mac osx snow leopard 10.6.6-os van a vason. Nem duo boot-tal hanem két merevlemezzel oldom meg az op-rendszerválltást. A gépen nincs flopi meghajtó de a mac bootnál a biost felülírja és mindíg keresi hibára hivatkozva újra bootol. Másodszorra bejön ugyan a rendszer de ekkor meg netem nincs. Harmadszori indításra áll fel jól minden. Ha a win 7-es wincsivel cserélem és újra vissza akkor kezdődik minden előlről. Hozzá lehet ugyan szokni de jó lenne ha valaki tudna valami tablet-tát erre...
(A mac-os lemez patás, a win7-es satás)
:F

(#6104) Kommy válasza Kommy (#6099) üzenetére


Kommy
veterán

Most csináltam egy leírás szerint egy telepítést. Iboot-al bebottoltama telepítőt felraktam, utána iboot-al elindít a telepített Mac. Ezután 10.6.6-os combo update letölt telepít, közben MultiBeast letölt. Frissítés után multibeat telepítés, EasyBeast kiválaszt, + az NVenabler, + a hanghoz a kext. Ezután újraindítás és működik a rendszerem :DD

Csak hangom nincs úgy látszik rosszat választottam ki (rosszul tudtam ilyen realtek chip van a hanghoz)

[ Szerkesztve ]

(#6105) lukacsis


lukacsis
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék.t.Az lenne a gondom, hogy Realtek ALC 888-as alalplapi hankártyám van hang csak éppen semilyen bemenet (a mikrofon kellene a skype-hoz) nem észle.Egyszerűen hogyan lehetne azt megoldani, hogy legyen hang is és a mikrofon bemenete is működjön?Az Audigy 2-vel is ilyen sok a gond, mert az lenne egy elfekfőben és ha azzal egyszerűbb akkor berakom azt.Előre is köszi!

(#6106) bubba2011


bubba2011
csendes tag

Model Identifier: iMac8.1
processor: Intel core 2 Duo
Processor speed: 2.50 GHz
L2 Cache: 2 Mb
Memory: 4 Gb
Bus Speed: 800 MHz
Boot ROM Version IM8.100C1.B00
Chipset Model: NVIDIA GeForce 9500 GT
Type: GPU
VRAM (Total): 512 MB
Resolution: 1680x1050 @ 60Hz

Mindíg elfelejtem a gépem paramétereit. Ma magyarítottam is, egész jó.
Csak a kettős bootolás ne lenne!

(#6107) varsam válasza lukacsis (#6105) üzenetére


varsam
őstag

próbálj másik kextet az ALC888-hoz, voodoohda pl. Mi van most?

(#6108) tlac válasza bubba2011 (#6103) üzenetére


tlac
Topikgazda

A gépen nincs flopi meghajtó de a mac bootnál a biost felülírja és mindíg keresi hibára hivatkozva újra bootol.

ezt kicsit részletezd
milyen alaplap?

de valószínűleg vagy a dsdt-t kell meghackelni vagy kell egy kext még [link]

(#6109) bubba2011 válasza tlac (#6108) üzenetére


bubba2011
csendes tag

CMOS checkum errorrs felirattal visszaszámol és újra bootol.

Mainboard: AGP PCI IMB USB i2C/SMBus
System BIOS Version: GBT -42302e31

Köszi hogy válaszoltál! :B

(#6110) lukacsis válasza varsam (#6107) üzenetére


lukacsis
csendes tag

Nem tudom már melyik van fent, de megpróbálok rákeresni arra amit írtál.Egyébként az Audigy-t is kipróbáltam már azóta, de annál sem működött a mikrofon bemenet.Az az igazság eddig csak win7-t használtam, most még csak ismerkedem az OSX-el.

(#6111) lukacsis válasza varsam (#6107) üzenetére


lukacsis
csendes tag

Köszi sikerült,működik van hang és a mikkrofon bemenet is működik.Köszönöm!
Van 5leted miért nincs kép skype alatt?Sem akivel beszélek,sem magamat nem látom.Pedig az osx instal elején működik a kamera ( Micrasoft LiveCam) meg a skyp-nál is akkor amikor profilképet csinál,de utánna a beszélgetés alatt sötéttség.Akivel beszélek az lát engemet.Csak én nem látom magamat és aki hív.
Mi a teendő ha nem indul az OSX, kernel panik? Már párszor úratelepítettem a sok driiver probálgatás miatt.Van rá vmi megoldás amivel helyre lehet hozni ilyen esetben.

(#6112) varsam válasza lukacsis (#6111) üzenetére


varsam
őstag

Jó lenne tudni, h milyen konfigod van. Ahhoz keress kexteket. Ha -v kapcsolóval indítasz, akkor karakteres módban indul, és megtudod mi okozza a panicot. Ez mindig más, így látatlanba nem lehet megmondani. Esetleg fényképezd le ha nem jössz rá, és linkeld be ide. (de ne a szürke almás hátteret :) )

(#6113) tlac válasza varsam (#6112) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem arra gondolt, hogy mit lehet tenni újratelepítés helyett, mikor próbálgatja a kext-eket és némelyikkel pánikol a rendszer

lukacsis:

törölni kell a kext-et, legrosszabb esetben másik rendszerről, de előfordul, hogy -x -s-sel elindítható még

(#6114) varsam válasza tlac (#6113) üzenetére


varsam
őstag

Jaaa, lehet. Én feltettem windowsra Macdrive-ot, és ha nem indul az osx, akkor win alól szépen cserélgetem a kexteket.
Bár nemrég valahogy nem csatolta rendesen a mac particiómat vagy mi, és utána nem is akart az osx elindulni, hasonló hibával mint Kommy-nak itt Én újratettem a rendszert, ami fontos volt meg TM-mel visszaállítottam.

(#6115) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Van egy NVIDIA GT210-em. Van valami driver snow leopardhoz ?

This is the way

(#6116) varsam válasza RaZroX (#6115) üzenetére


varsam
őstag

Bármilyen nv-s kext jó hozzá sztem.

Ha chameleont használsz, akkor még egyszerűbb:
com.apple.boot.plist-be beszerkeszted ezt:
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>

[ Szerkesztve ]

(#6117) lukacsis


lukacsis
csendes tag

Sziasztok biztos nagyon butoa kérdés , de amikor csak -x -s -el indul csak újra a rendzser utánna mit lehet tennni?Hogyan állítható helyre.Eddig windows-os voltam (mar vagy 15 éve) a Mac-hez még h... vagyok bevallom.Tudtok ajánlani olyan oldalt ahol van egy ilyen kezdőknek valami infó, hogy ha nem indul a rendszer milyet parancsokkal lehet életre kelteni és melyik mit jelent?
Radeon HD 2600 Pro (PCI-Expres)melyik kextel lehet működésre bírni? Mert egy regi 10.5 -höz való driver, amit telepíteni kellett hazavágta a rendszert, most húzom újra,mert nem tudom, hogy hogyan tovább.
Az alap 1024-es felbontást, hogyan lehet áttállítani nagyobbra?
Az eddigi segítségetekért is ezert köszönet, a renszer már a 10-dik újra telepítés után is jobban tatszik mint a vindows, szerintem jóval gyorsabb,csak még ebben a kextes újratelepítésekben,törlésekben parancs sorból nem vagyok otthon (igazábol eggyáltalán nem tudom hogyan kell).
Szóval ha van még elég türelmetek legyetek szívesek segítsetek!
Köszönöm.

(#6118) csuki00


csuki00
tag

sziasztok!

Nem tudom van-e itt olyan, aki telepített iboot-os megoldással. De nem tudjátok, hogy az csak eredeti osx telepítő dvd-vel fut, vagy megfelel neki a neten fenn keringő is? Mert az istenért nem akar az iboot (kicserél osx-re kicsit vár felpörög F5, aztán semmi) osxre váltani.
És ha nyomok egy entert neki akkor acpi pánikkal leáll a osx boot

köszi.

(#6119) Kommy válasza csuki00 (#6118) üzenetére


Kommy
veterán

Megy fent keringővel is, de szerintem csak a legújabbal ami jelenleg 10.6.3-es ami Dupla rétegű lemezre írható ki. Érdemes megpróbálni -x kapcsolóval indítani a telepítőt. Amikor f5-öt nyomsz utána annyi történik, hogy frissted a listát meg kell jelennie benn a Mac OSX telepítő cd-nek és ki kell választani .
Meg lerhatnád milyen gépre próbálod felrakni, legalább az alapla, proci és vga triót. Ja és még valami nem árt ha sata-s a dvd és a hdd is. És igazság szerint ahci-re kell állítani a sata-t

(#6120) csuki00 válasza Kommy (#6119) üzenetére


csuki00
tag

Igen ezt tudom. Már többször csináltam ilyet. Az előző gépem egy amd volt és a Leo gyönyörűen futott rajta, soha semmi gondom nem volt.
Csak most gépcsere: Gigabyte GA-P55M-UD4
i5-760
4giga ram (maradt a régiből)
Ati 4870 512MB (maradt a régiből)

dvd, vinyó satás

Ahci, bekapcs, 64bitre állítva, ehhez a laphoz rengeteg leírás van. Bios beállításra vonatkozóan. Minden rendben van vele. x-kapcsolóval is próbáltam, de ugyan azzal a hibával megáll.

Nekem azt ajánlották, hogy vegyek egy eredeti bolti snow leo install dvd-t mert arról megy rendesen. Nem is lenne gond csak, ha azzal is ez lenne a hibám, akkor tépném a hajam.

A macbookomra gond nélkül fel ment az a virágbolti retail osx amivel a nagy gépre is telepítettem, igaz macbook-ra usbről tettem fel.

Annyit árulj már el, akár privibe, hogy neked eredeti telepítő lemezed volt-e vagy sem? És ha nem akkor egy linket kérhetnék privibe?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6121) varsam válasza csuki00 (#6120) üzenetére


varsam
őstag

Amiket neten le tudsz tölteni "retail" verziókat, azok ugyan azok, amiket boltban is kapsz, max ezekre fel vannak téve a frissítések. Ha nem tudod kiírni dvd-re, nyugodtan telepíthetsz usb-ről is sztem.
Nem tudom ezt láttad-e már, de itt csak P55-ös laptokról van szó, sok-sok tapasztalattal és leírással, itt biztos találsz jó megoldást.
[link]

P55M-UD4-hez F5-ös biost írtak, az van neked fent?

(#6122) rii


rii
nagyúr

valaki tudna mondani valamit VMWare-s kérdésre?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6123) bubba2011 válasza rii (#6122) üzenetére


bubba2011
csendes tag

Gondolom itt csak részletezd válszt kapsz oszt ennyi-oszt kész! :C

(#6124) Kommy válasza csuki00 (#6120) üzenetére


Kommy
veterán

Nem eredetivel csináltam, viszont linket nem tudok adni hozzá mivel már vagy 2 hónapja szedtem le.

(#6125) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

sziasztok. van egy 2magos atomos lapom integrált vga-val, és egy sdd-vel a gépben. erre megoldható a mac telepítése? az ssd-t mennyire kezeli normálisan? (szektorméretek, trim, stb.) EZ a telepítési leírás elegendő hozzá? valamint ha tényleg működne rendesen, mellé lehet wint pakolni? (akár ugyanarra a meghajtóra külön partícióra, vagy egy másikra)

köszi szépen a válaszokat!

(#6126) rii válasza bubba2011 (#6123) üzenetére


rii
nagyúr

aki eszt akarja annak itt van részletezve :D

csak nekem f*ngom sincs ehhez

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6127) csuki00 válasza csuki00 (#6120) üzenetére


csuki00
tag

Azt hiszem megvan mi a gond! Simán csak kiírtam a dmg-t egy dl dvd-re.
Bakker. Na de adódott egy kis gondom. Hogy tudnék kiírni egy telepítőt, vagy windows vagy mac alól? Disk utility burn opció nem jött be azt írja ezt nem tuja írni! (külső dvdíró) Toast azt írja ezt nem lehet kiírni. Pedig tuti jó a dmg. Lehet hogy az apple levédte, hogy ne lehessen az oprendszerüket másolni osx alatt?!
Win alól, hogy tudnám kiírni? Mivel nekem az lenne ügye a lényeg, hogy ne alakítsa iso-ra és utána írja ki.

(#6128) tlac válasza r3dsnake (#6125) üzenetére


tlac
Topikgazda

az atomos cuccok megoldhatóak, viszont 10.6.2-es osx-től már nem támogatja a kernel
tehát gondolom eredeti osx-et úgy tudsz felrakni, hogy a legelső 10.6-os verzióval próbálkozol
aztán frissítésnél valószínűleg kell egy hackkelt kernel, vagy visszatérsz a régihez

a leírás nagyon gyors átfutással nézve, jónak tűnik

lehet egy vinyóra is mellé win-t tenni

ssd-vel nincs tapasztalatom, nézz utána

(#6129) varsam válasza csuki00 (#6127) üzenetére


varsam
őstag

Biztos nem írásvédett. Disk utility érdekes, h nem írja ki. Mac alatt más prog nem írja? Pl Burn Más dvd-t tudsz írni mac alatt külső íróval?
Ha más nem, win alól írd ki, esetleg alakítsd át iso-ra, úgy is jónak kell lennie, nem értem ez miért baj.

(#6125) r3dsnake
Utolsó értesüléseim szerint nincs az osx-nek trim támogatása, szval olyan vezérlővel ellátott ssd kell, ami alapból támogatja. De olvass utána vmi hivatalos forrásban is.

[ Szerkesztve ]

(#6130) tlac válasza lukacsis (#6117) üzenetére


tlac
Topikgazda

angollal hogy állsz?
biztos rengeteg leírást lehet találni

de kb ezek kellenek neked a rossz kext törléséhez konzolból
cd, rm
van hozzájuk manual, konzolban futtatva kaphatsz segítséget róluk:
man rm
man cd
van olyan is, hogy man man, ez a man használatát írja le

plusz térképezd fel az osx könyvtárszerkezetét

ha van időd, türelmed, akkor próbálgatással is sokat lehet tanulni, főleg ha magadtól is meg tudsz oldani problémákat

(#6131) csuki00 válasza tlac (#6130) üzenetére


csuki00
tag

újabb probléma:D
sikerült feltennem a retail snow leot igaz nem egészen úgy ahogy írják.
-macbook alól pendriveal egy külső meghajtóra, majd azt tettem vissza a nagygépre.

a gondom a következő : iboot al belépek fel is ismeri hogy snow leo belépek rá és dolgozik a vinyó meg pörög az alma alatt tehát elméletileg dolgozik, de ennyi.

indítottam -x el de ugyan az a helyzet.

valami ötlet esetleg?

(#6132) csuki00


csuki00
tag

acpi_smc_platformplugin:start - waitforservice(resourcematching(appleintelcpupowermanagment) timed out

itt akard meg

(#6133) KonzolKartel

Sziasztok!

Adott egy samsung r580 noti, szerintetek ezzel a speccel hibátlanul feltudom rá tenni az osx-et?

core i5
gt330m

gondolom csak ez a két adat kell. :F

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#6134) varsam válasza KonzolKartel (#6133) üzenetére


varsam
őstag

Itt megtalálsz mindent, ami csak kellhet. Full install leírás.[link]

illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6135) S3RIOUS


S3RIOUS
tag

egy kérdés emberek!

Nézegettem már a neten, de nem találtam meg azt amit konkrétan kerestem.

Adott egy Acer aspire 5715z notebook, 2390-es core 2 duo proci, 2 giga ram, 160-as sata winyó, intel integrált videókari (ha jól tudom 3100-as)

Találtam telepítési leírást, de ott azt olvastam, hogy se az ethernet nem működik, se a wifi.

Megtudnátok mondani hogy ez valóban így van-e? Találtak-e már rá esetleg valami megoldást?

Csak mert ha nem tudok róla netezni akkor neki se állok telepítgetni.

(#6136) varsam válasza S3RIOUS (#6135) üzenetére


varsam
őstag

Milyen ethernet és wifi vezérlő van benne, azt írd le, illetve külön azokhoz keress illesztőket.

[ Szerkesztve ]

(#6137) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Hétvégén sikerült feltennem a retail-ról. Minden jól működik. De van egy bibi... a vinyó folyamatosan olvas és ettől "kattog" a rendszer az egér egy pillanatra megakad aztán ugrik egyet. rohadt idegesítő nem értem miért csinálja. Az érdekes az, hogy amikor feletelepítettem frissítettem és használtam már vagy 1 napja a friss rendszert semmi baja nem volt, és nem csináltam vele semmi rendszerszintű dolgot. Szal egyszerűen csak elromlott. Valaki találkozott ilyen hibával? És van erre a hibára valami angol kifejezés amivel utána nézhetnék?

Köszönöm

(#6138) varsam válasza csuki00 (#6137) üzenetére


varsam
őstag

Most is folyamat csinálja? Egy újraindítás után megszűnik? Activity Monitorba nézd meg, h milyen folyamatok mennek, mi használja a gépet. Lehet, hogy csak a spotlight indexeli az egész vinyót, az eltarthat egy darabig, vinyótól és adatmennyiségtől függően és szépen le tudja terhelni a gépet. Ha végez, akkor már okés lesz minden.
Sys Pref/Spotlight/Privacy fülön hozzá tudod adni azokat a mappákat, meghajtókat, amiket nem akarod hogy indexeljen, ezzel rövidítve a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

(#6139) tlac válasza csuki00 (#6132) üzenetére


tlac
Topikgazda

NullCPUPowerManagement kext kellhet, ha nincs

[ Szerkesztve ]

(#6140) S3RIOUS válasza varsam (#6136) üzenetére


S3RIOUS
tag

wifi vezérlőm: ATHEROS AR5007EG
ethernet: BROADCOM NETLINK (TM) FAST ETHERNET

megtudnád mondani hogy akkor van-e ezekre megoldás?

(#6141) cadmester válasza csuki00 (#6137) üzenetére


cadmester
tag

Csatold le a win-es partíciókat.

CAD + FEA

(#6142) varsam válasza S3RIOUS (#6140) üzenetére


varsam
őstag

Most hadd ne már én guglizzak helyetted. :) [link] Wifire van megoldás.. ethernetről azon kívül, hogy Broadcom chip, más nem derült ki, de amúgy a broadcomok szoktak működni.

(#6143) csuki00 válasza varsam (#6138) üzenetére


csuki00
tag

Szóval, újraindítás nem oldotta meg a dolgot. Activity monitor folyamatosan ugrál, megnyílnak és bezáródnak processek.
Beállítottam, hogy ne indexelje az egyterrás windowos mappát, de nem szűnt meg. Aztán leválaszottam a vinyót, de semmi nem kerregett a vinyó de, az egér még mindig lagol.

Processek amik ugrálnak : DirectoryService
configid
coreservicesd

ez csak pár amik ugrálnak

nem tudom miért lehet.

AppleUpstreamUserClient.kext olvastam, hogy ezt kell törölni (én átírtam .old -ra ) de nm oldotta meg a problémát.

(#6144) csuki00


csuki00
tag

Találtam félmegoldást a problémámra. Ha lehúzom a másik monitort nem laggol az egér.
Ez apple hiba, többen is jelezték már feléjük. Találtam egy oldalt, ahol leírják, hogy az usb adatátviteli sebességét kell csökkenteni 125Mhz-re és akkor jó lesz. Nekem egy Razer Pro Click 1.6-om van. A driverében belül nem lehet beállítani ilyet.

(#6145) tlac válasza csuki00 (#6144) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy üzemelted be a 4870-et?

(#6146) csuki00 válasza tlac (#6145) üzenetére


csuki00
tag

multibeast cd-n volt ati kext.

(#6147) tlac válasza csuki00 (#6146) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha nem valami egzotikus kártyád van, akkor inkább ne rakj fel hozzá kext-et, az osx alapból támogatja
csak egy GraphicsEnabler opció kell a chameleon-nak/pc-efi-nek

[ Szerkesztve ]

(#6148) csuki00 válasza tlac (#6147) üzenetére


csuki00
tag

Szia. Megnéztem, még se raktam fel hozzá kextet, pont azért mert támogatja. De azza nincs is gond. Közbe utnánéztem és ez egy valós probléma valódi mac gépen is. Sokan puffognak, hogy olyan esetben, ha nem apple egered van és egy második monitort használsz kiterjesztett asztallal akkor fellép ez a probléma. Főleg iMac gépeken írták. Az én haklim pedig imacként szerepel. Annak utána fogok nézni, hogy macpronál is van-e ilyen probléma, ha nem akkor megpróbálom úgy felrakni, hogy úgy ismerje fel. Ha ez egyáltalán számít valamit. (macpronál ügye "normálabb" videókártya van)

(#6149) tlac válasza csuki00 (#6148) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem számít mi a neve

(#6150) csuki00 válasza tlac (#6149) üzenetére


csuki00
tag

Ha d-sub on kötöm rá nem szemetel az egér. Egy kis apró hibája van a dolognak, hogy a monitor 16:9-es és mac alapból 16:10-es képarányt preferálja. Szal van egy fekete csík a második monitor szélén.
Ez már annyira nem érdekel.
Lényeg, hogy nagyon meg vagyok idáig elégedve ezzel a hackintoshal. Minden gyorsan és jól fut, nem akadt ki semmitől. Régen pl dropbox bejelentkezéskor kernel pánikot kaptam most az se. Na mindegy nem áradozom:D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.