Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Coolby válasza Coolby (#6350) üzenetére


Coolby
tag

Köszönet szorgalamas, kitartó és humorban nem szenvedő kollégának cadmájszternek, linkje rávezetett a megoldásra:
DPCI_Manager

Valami más program még esetleg amit használtok? :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6352) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Megjött a 10.6.7-es frissítés. Szokásomhoz híven minden külön mentést nélkülözve ráeresztettem a szerverre. Látványos javulást eddig nem látok, de semmit sem kellet cserélnem se vissza. (azért más mentse el a extensions, stb. szükséges mappákat)

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6353) varsam válasza Pret_1G (#6352) üzenetére


varsam
őstag

Pont akartam kérdezni, hogy valaki feltette-e már, de akkor már meg van a válasz is. Kössz az infót.

(#6354) cadmester válasza Pret_1G (#6352) üzenetére


cadmester
tag

Problémamentes nálam is.

CAD + FEA

(#6355) cadmester válasza Coolby (#6350) üzenetére


cadmester
tag

'szt kend mért nem telepít Chameleont?

CAD + FEA

(#6356) tlac válasza Pret_1G (#6352) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam is simán felment, sleepenabler-ből sem kellett új, mint ahogy már az előző verziónál sem

(#6357) varsam válasza tlac (#6356) üzenetére


varsam
őstag

Ma én is feltettem, hibátlan.

(#6358) dj_egonka


dj_egonka
csendes tag

Hello mindenki

Egy Fujitsu siemens esprimo mobile v5555 notebook-ra Mac os x show leopardot raktam minden jol mukodik kiveve, hogy nem tudok halozatra csatlakozni se wireless se lan nem mukszik nem tudok frisiteni. Ha valaki ha tudna segiteni megkoszonem mert nem akarok ujabb windows verziot se virust latni :D Elore is koszi a segitseget.

Bocs az ekezetert (internet kafe angol bill :D)

(#6359) Pret_1G válasza dj_egonka (#6358) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

És milyen hálókártyák lapulnak a gépedben?

[ Szerkesztve ]

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6360) varsam válasza dj_egonka (#6358) üzenetére


varsam
őstag

a wlan valamint ethernet chiped pontos típusához keress külön kextet kexts.com, insanelymac.com és google segítségével.

(#6361) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Létezik valamilyen olcsó usb tv-card osx86 alá?Mert nekem van a asztali pc-ben egy Leadtek DVR3200H de ez pci-e és úgy tudom csak az usb lehet osx alá beüzemelni.

(#6362) tlac válasza qwertly (#6361) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem olcsó nem létezik
drágán lehet venni eleve osx kompatibiliseket, de ezekből sincs nagy választék

(#6363) qwertly válasza tlac (#6362) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,én is tudtam,hogy drágán vannak.De az egyik osx blogba vagy portálon olvastam egy cikket amelyben egy filléres kínai vacakba ugyan olyan vezérlő chip volt mint a méregdrága osx verziósba.Igya minden gond nélkül ment osx 1.5.6 alatt.

(#6364) varsam válasza qwertly (#6363) üzenetére


varsam
őstag

ha jól emlékszem rii kolléga próbálkozott elég sokat ilyen cuccokkal, kérdezd meg őt, hátha tud segíteni

(#6365) qwertly válasza varsam (#6364) üzenetére


qwertly
addikt

:R

(#6366) dj_egonka


dj_egonka
csendes tag

]Meg mindig nem sikerult az 1-rol a 2-ore lepnem:D Eloszor is nem tudok mit kezdeni a kext kiterjesztesel ha megprobalom megnyitani akko hibauzenetet kapok (There no applications set to open the document " AtherosL1Ethernet.kext") a masik kerdesem az lene hogy ez a foto mit jelent mert en ugy ertelmeztem hogy folismerte a wireless-t de megse csatlakozik halozatra

[ Szerkesztve ]

(#6367) dj_egonka


dj_egonka
csendes tag

Pret_1G kerdesere valaszolva sis 196-es chipset lapul a gepembe

(#6368) varsam válasza dj_egonka (#6366) üzenetére


varsam
őstag

a kext fájlokat nem kell megnyitni, van 3 módszer: (csak az egyiket csináld, ugyaz az az eredménye mindnek)
1. Bemásolod a /Extra/Extensions mappába, ha nincs ilyen, létrehozod (lehet h rejtett jelenleg) Ezt azért ajánlom, mert ebbe a mappába csak az általad hozzáadott plusz kextek vannak és így nem keveredsz össze.

2. Bemásolod a /System/Library/Extensions mappába.

3. Letöltöd a Kext Utility nevű programot, bemásolod az Applications mappádba, majd a kext fájlt egyszerűen csak ráhúzod a progira, az elindul, megadod a jelszavad és lefut.

Ha bármelyiket csinálod, utána restart és utána kell működnie ha megfelelő a kext.

(#6369) cadmester válasza dj_egonka (#6366) üzenetére


cadmester
tag

CAD + FEA

(#6370) varsam válasza cadmester (#6369) üzenetére


varsam
őstag

ennél nagyobb képet be sem tehettél volna, az meg, hogy KOCSOG van a géped neve helyén (kétlem, hogy eredetileg is az), no comment...

[ Szerkesztve ]

(#6371) cadmester válasza varsam (#6370) üzenetére


cadmester
tag

CAD + FEA

(#6372) varsam válasza cadmester (#6371) üzenetére


varsam
őstag

érdekes egy fazon vagy te

(#6373) cadmester válasza varsam (#6372) üzenetére


cadmester
tag

Telefon: TeleKöcsög
mSD kártya: MikroKöcsög
Zenejátszó: ZeneKöcsög
TimeMachine: IdőKöcsög
...

CAD + FEA

(#6374) Pret_1G válasza dj_egonka (#6366) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Ez a kép csak annyit mutat hogy mi az airport szoftver verziója, de interface(kártyát nem lát).
A kextet meg megynitni nem duplaklikk-el kell hanem már ha szerkeszteni szeretnéd (valami miatt) akkor jobb klikk és Show package Contents.
Én vennék egy olcsó kompatibilis hálókártyát és nem szendvednék vele.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6375) B_Marcee


B_Marcee
csendes tag

Üdv Mindenki!

A következő a problémám:
Letöltöttem a 10.6.3-as Mac-et (ez a megfelelő a gépemhez).
Sajnos nem boot-ol magától, mert nem olyan verzió. iBoot segítségével próbáltam bebootolni, de ott nem jeleníti meg a dvd-t.
Hogy lehet megoldani, hogy be lehessen bootolni?
Előre is köszi a válaszokat!

(#6376) varsam válasza B_Marcee (#6375) üzenetére


varsam
őstag

ebből sok infó megint nem szűrhető le.
Retail osx-et szedtél le? Milyen gép? SATA DVD?

iBoot-tal bebootolsz, majd amikor megjelennek a meghajtó ikonok, akkor kicseréled a dvd-t az osx-re és rányomsz az Install osx, iBoot vagy vmi ilyesmi gombra és akkor bebootol.

[ Szerkesztve ]

(#6377) B_Marcee válasza varsam (#6376) üzenetére


B_Marcee
csendes tag

Normál ATA a dvd. Az iboot betöltése után beteszem a Mac dvd-t de nem ismeri fel, nem tudom kiválasztani, csak a winchestert jeleníti meg.
Dmg fájlból lett kiírva egy mac-es gépen. A gond, hogy a dvd-n egy mappába tette, ez miatt okés hogy nem bootol, de egy másikra jól is ki lett írva, és azt sem ismeri fel.

(#6378) varsam válasza B_Marcee (#6377) üzenetére


varsam
őstag

ATA DVD felejtős, nekem arról sehogy sem sikerült bootolni. Én vinyóról telepítettem, de egy pendrive is megfelel a célnak.

(#6379) dj_egonka válasza B_Marcee (#6377) üzenetére


dj_egonka
csendes tag

ha van mac az jo. En ugy oldtam meg hogy egy 8 GB-s usb-re raraktam a dmg fajlt a Disk Utility segitsegevel a youtuben talalsz ere fonatkozoan videot. csak fenmarad az a problema hogy mindig kel hasznalnod a iBoot CD-t legalabbis en kel

amugy nem tudok halokartyat cserelni mert NoteBookrol van szo es a chipkeszlethez nem talalok kextet pedig mindent megprobaltam talan nincs is:((
Ha esetleg valakinek fujitsu siemens V szeriaju notebookja van az irjon mert mindegyik szeriaba ugyanaz a chipset van elmeletileg.

[ Szerkesztve ]

(#6380) dj_egonka válasza cadmester (#6373) üzenetére


dj_egonka
csendes tag

Es hogyan mondod a sima cseszenek?

(#6381) xnace


xnace
őstag

Hello, leírná nekem valaki tömören a telepítést, tudom visszaolvasás RulEzZ de nincs kedvem hozzá ;]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#6382) Neil Watts válasza xnace (#6381) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ilyen hozzallassal nem sokan fognak segiteni, de te tudod. :D Ha esetleg leirnad, hogy milyen hardvered van, akkor nem kene tavjoslast gyakorolnom. Emiatt nem szeretnek Jedi iskolaba beiratkozni, mar megbocsass, :DD

(#6383) Pret_1G válasza xnace (#6381) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Tömören? Feltelepíted, beállítod, használod...
Csatlakozom az előttem szólóhoz.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6384) tlac válasza xnace (#6381) üzenetére


tlac
Topikgazda

már le van írva sok helyen, biztos tömören is, nem muszáj visszaolvasni, ha jól használod a google-t, akkor mindent megtalálhatsz ;]

(#6385) cadmester válasza dj_egonka (#6380) üzenetére


cadmester
tag

beszélni kicsi matyar

CAD + FEA

(#6386) cadmester válasza xnace (#6381) üzenetére


cadmester
tag

Next -» Next -» Next -» Finish

Lehet, hogy egy Nextet kiahgytam, esedezem bocsánatodért... De remélem, tudtam segíteni.

CAD + FEA

(#6387) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! 10.7 Lion-t már átírták pc-re ? Ha igen akkor mennyivel jobb mint a 10.6 ? Hardvertámogatás valamiben változott ?

This is the way

(#6388) varsam válasza RaZroX (#6387) üzenetére


varsam
őstag

Én még nem láttam, még Mac-re sincs végleges verzió, csak a fejlesztői. Majd júni 6-10-ig tartó WWDC-n mutatják be elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#6389) Pret_1G válasza RaZroX (#6387) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Én feltettem külső vinyóra, de pl a szerveren nem tudtam elindítani. Sok dolog változott benne, főként külsőségek, de pl a hálózatkezelésen sokat javítottak. Nálam érezhető hálózati mappa elérés sokkal gyorsabb lett. Szerintem szép lesz, de szerintem ez a pc-re átírás sosem fog megtörténni maximum csak a machez támogatott hardvereken fog futni, mint ahogy eddig is.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6390) RaZroX válasza Pret_1G (#6389) üzenetére


RaZroX
addikt

:D
Mondjuk nem számít mert én játszom szóval sajnos csak a Winfos jöhet szóba... :O
Snow Leopard pedig tökéletesen fut a gépemen. Meg persze azon is futnak bizonyos játékok de pl Crysis 2 sose fog rajta maxon futni :(

This is the way

(#6391) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Az appleinsider.com információja szerint a Lion a Gold Master verzióban fel lesz készítve a pc-s gépre való telepíthetőséggel. A jövőben megjelenő AMS Driver Pack (Apple-Microsoft Driver pack) - ami egy dvd - a jelenleg általánosan használt pc-s hardverek meghajtó programjait fogja tartalmazni. Az apple közeli információk szerint Cupertino-ban régóta kering a téma, hogy magát az oprendszert is forgalmaznának más platformokra is.

Forrás: appleinsider.com

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6392) tlac válasza Pret_1G (#6391) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak gyorsan átfutottam a linket, de nem láttam benne utalást, amiről írsz?
ápr. 1.? :)

(#6393) varsam válasza tlac (#6392) üzenetére


varsam
őstag

mac os pc-re hivatalosan... sanszos :)

Nekem a kék kp jobban tetszik :D

[ Szerkesztve ]

(#6394) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Persze. Vicc volt. :C

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#6395) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Már régebben is kérdeztem de nem született megoldás, szóval most hátha...
A lényeg, hogy egy TP-LINK WN722N usb-s wifi eszközt szeretnék működtetni Snow Leopard-on. Kext-et nem találtam, más wifi eszköz kext-je se viszi. Ha bárki tud bármi megoldást légyszives írjon!

Előre is köszi!

This is the way

(#6396) ittakary


ittakary
nagyúr

Hali!

AMD HD68xx-es VGA-val használ valaki OS X-et?

Illetve Toshiba A300 laptopra próbálta már valaki telepíteni?

(#6397) varsam válasza ittakary (#6396) üzenetére


varsam
őstag

6870 Snow Leo-n illetve http://www.insanelymac.com/ + gugli, laptophoz is.

(#6398) ittakary válasza varsam (#6397) üzenetére


ittakary
nagyúr

Retail DVD-ről lenne esélyem felinstallálni vagy mindenképpen moddolt DVD után kellene kutassak?
Gondolom az utóbbi a VGA miatt :B

(#6399) Coolby válasza RaZroX (#6395) üzenetére


Coolby
tag

Szia,

Nekem is van egy ilyen wifim, de sajnos nem mac kompatibilis, és sehol sem találtam még rá megoldást.

Sajnos le kell cserélned valami hasonlóra:

ew-7711

Üdv.

(#6400) varsam válasza ittakary (#6398) üzenetére


varsam
őstag

Mit kell tudni a laptopról? Chipset, cpu, ethernet, wifi, audio. (lehetőleg ne annyit, hogy van, meg hogy 1Gbps-es lan van, hanem pontos chip típust.)

A vga miatt mehet akármilyen, azt később is működésre tudod bírni valószínüleg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.