Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) ko9 válasza F34R (#6949) üzenetére


ko9
addikt

Esetleg egy Hazard-féle distrót megpróbálhatsz, ha azzal nem megy akkor azt amit az előbb küldtem. Esetleg később leirom miket jelölgess a Custom részben.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6952) ko9 válasza ko9 (#6951) üzenetére


ko9
addikt

Na szóval.

BIOSban be kell állitanod egy két dolgot:

- AMD Cool n Quiet: Disabled
- On-Chip ATA Devices -> Raid Mode -> Change IDE to AHCI
Ha tuningoltad, állitsd vissza gyárira.

Bootolsz CDről, a Chameleon boot menüjében nyomsz egy F8-at és beirod, hogy -v busratio=20
Ha minden jól megy elindul a telepitő, kiválasztod a nyelvet, felül Utilities > Disk Utility. Kiválasztod hova akarod telepiteni. Ha adsz neki egy teljes vinyót akkor:
Partition
1 Partition
Options > GUID
Format: Mac Os Journalized.

Ha más rendszer mellé telepited, akkor egyéni megoldás, házi feladat ;)

Ha megvan, bezárod a Disk Utility-t
Continue > Agree > Kiválasztod a fennt megcsinált particiot > Customize
Amik neked kellenek:

AnV 10.2.0 / system kext
Chameleon RC3 PC EFI 10.5
AMD patch
ATIATA
Realtek R1000
EliotForceLegacyRTC
SATA/ATA
Legacy AHCI Sata
LegacyApplePIIXATA
IOATAFamily SATA Fix
IOATAFamily Fix
*PS2 apple - CSAK AKKOR ha nem USB-s billentyűd/egered van
EvOreboot
Orange Icon
About My Mac Fix
SMBiosResolver
UUID
X11

Mehet az Install. Elkezdi ellenőrizni a lemezt, 10% környékén skippelheted.
Feltelepül, restart. Bootolj a merevlemezről. Chameleon képernyőnél megint F8 és -v busratio=20
Elvileg elindul a rendszer. Ha mégse jelezz, ha sikerül akkor is és irom a továbbiakat. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6953) F34R válasza ko9 (#6952) üzenetére


F34R
nagyúr

Uhh köszi a lelkesedésed , de most abba a korszakba vagyok amikor semmi sem jó , windows linux mac , ezeket próbálgatom amelyik jobban beválik/áll közel a felhasználói igényeimnek az marad majd fent.

(#6954) ko9 válasza F34R (#6953) üzenetére


ko9
addikt

Ezen én is átestem, most ott tartok, hogy Mac és Fedora 15 van fennt, és a Fedorát nagyon ritkán indítom el (főleg ha elszúrok valamit Mac alatt és javítani kell :DD ). Ha átlátod a Mac-et (nagyon nem nehéz), és hozzászoksz, nem lesz más amit használni akarsz. Nekem konkrétan az, hogy egyetlen programfagyással se találkoztam még az nagy + :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6955) tlac válasza ko9 (#6954) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nekem konkrétan az, hogy egyetlen programfagyással se találkoztam még az nagy +

fedora alatt igen?
(egyébként nem minden feladatra a legjobb az osx)

(#6956) F34R válasza ko9 (#6954) üzenetére


F34R
nagyúr

mostanában nem nagyon jászom , azon gondolkoztam akkor mi a fingnak van fent windows mikor linux/mac-el is tudok élni.

(#6957) Máté94 válasza F34R (#6956) üzenetére


Máté94
addikt

Egyébként bennem is ez fogalmazódott meg, de biztonság kedvéért lesz egy Win a Mac mellett. :)

(#6958) ko9 válasza tlac (#6955) üzenetére


ko9
addikt

Mint írtam, Fedorát nem sűrűn indítom, ezért meglepődnék ha azalatt a heti 20perc alatt fagyna...
Persze, hogy nem mindegyikre. Mindenre jó dolgot még nem találtak ki. De viszont amire nekem kell arra tökéletes, és szerintem ez a lényeg.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6959) ko9 válasza Máté94 (#6957) üzenetére


ko9
addikt

Mac alatt is tudsz futtatni Wint, méghozzá úgy, mintha beépülne a rendszerbe. Vmware Fusion alá felraktam a Windows ThinPC-t. Ami nem indul Crossover-rel, az megy Fusionból. Egyáltalán nem hiányzik a Win :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6960) Máté94 válasza ko9 (#6959) üzenetére


Máté94
addikt

Mindegy, először csak azért akartam még egy merevlemezt, hogy tudjak filmeket tárolni és utána jött csak a Mac őrület, tehát tökéletes az időzítés. :D

A merevlemez amire rakni akarom két részből áll, mert amin most van a Win, azon lesz a Mac, és ugye van egy C és D partíció rajta. Én inkább azt szeretném, ha egyben lenne az egész, telepítéskor meglehet kérni, hogy formázza eggyé a két partíciót? Tehát ne álljon két részből. De nem tudom mennyire fontos, hogy csak egy partícióm legyen, csak a legtöbb ilyen telepítésnél így csinálták. :)

(#6961) ibaum


ibaum
csendes tag

Hali!

Segítségetek szeretném kérni! Az a nagy harci helyzet hogy nem nagyon akaródzik elindulni a telepítés! NVEnable false meg SAM Multimedia hibákat dob ki... Esetleg csináljak screenshot-ot? Ha valaki tudja mi lehet a megoldás akkor várom a választ mert már annyi mindent olvastam hogy már össze vagyok zavarodva :)

config

asus p5b
q6600 2,4ghz
4*1gb kingmax
gts250 512
ps2 bill
usb egér

(#6962) Máté94 válasza ibaum (#6961) üzenetére


Máté94
addikt

-x PCIRootUID=1 vagy -x nélkül.
Ezzel próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#6963) ko9 válasza Máté94 (#6960) üzenetére


ko9
addikt

Telepitéskor a Disk Utilityben egybe lehet formázni. GUID partition scheme ajánlott :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6964) ko9 válasza Kommy (#6936) üzenetére


ko9
addikt

Neked meg szerintem ezt ajánlanám, ha érdekel még: [link]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6965) ibaum


ibaum
csendes tag

biosba mit állitsak be hogy menjen az osx telepites?

sata vinyo meg dvd meghajto asus p5b alaplap

(#6966) ko9 válasza ibaum (#6965) üzenetére


ko9
addikt

Load Optimized Defaults és SATA Control Mode (vagy valami ilyesmi) AHCI-re. Ja és ACPI S3-ra.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6967) Máté94 válasza ibaum (#6965) üzenetére


Máté94
addikt

IDE-->AHCI
ACPI 2.0 Mode Enabled
Power-nél be kell állítani valamit S3-ra.
Boot Priority: CD

(#6968) ibaum válasza ko9 (#6966) üzenetére


ibaum
csendes tag

vmi nem fasza...elmondom mit szeretnék és ha vmi hiba lenne benne akkor szóljatok!

van most egy teljesen szűz vinyó és hozzá a config (pár hsz-szel fentebb) még nincs is be particionálva. először akartam az osx-et (hazard 10.6.6i(de nem engedi)) másodszorra a win7-et.
Vagy először a win7 és utána az osx?
osx telepitésem
berakom az iboot cd-t ugye megvárom mig betölt utána kiveszem a cdt és berakom a hazard osx-et. itt f5 ugye. aztán beirom hogy -x -v PCIRootUID=1 aztán enter :)
szépen readeli is a fájlokat aztán egyszer csak itt megáll

remélem valaki tud segiteni :) mert nagyon szeretném már fent látni az osxet :)

(#6969) Máté94 válasza ibaum (#6968) üzenetére


Máté94
addikt

Retail-el kellene próbálkozni szerintem.
Próbáld simán PCIRootUID=1-el indítani.

Egyébként azt írják erre, hogy rossz a lemez, vagy túl nagy sebességgel írtad ki.

[ Szerkesztve ]

(#6970) ibaum válasza Máté94 (#6969) üzenetére


ibaum
csendes tag

újrairható a lemez az baj?

(#6971) Máté94 válasza ibaum (#6970) üzenetére


Máté94
addikt

Olvastam olyat is, lehet.
DVD-/+DL-re írd ki a 10.6.3-as Retail verziót.

[ Szerkesztve ]

(#6972) ibaum válasza Máté94 (#6971) üzenetére


ibaum
csendes tag

és ha usbről rakom fel?

(#6973) Máté94 válasza ibaum (#6972) üzenetére


Máté94
addikt

Ha van 8GB-os pendrive-od akkor nekem mindegy.
Még lehet, hogy a merevlemezed haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#6974) ibaum válasza Máté94 (#6973) üzenetére


ibaum
csendes tag

szerintem most az lesz hogy szétparticionálom a vinyót felrakom a win7et azt holnap veszek inkább egy dvd-t szerintem minuszosat az a tuti általában :)milyenre formázzam majd az osx-nek hagyott particiót?

(#6975) ibaum válasza ibaum (#6974) üzenetére


ibaum
csendes tag

ja most telepitésnél néha kattog meg nem is mutatja a ház hogy mozogna a vinyó :(

(#6976) Máté94 válasza ibaum (#6975) üzenetére


Máté94
addikt

#6911

(#6977) ko9 válasza ibaum (#6975) üzenetére


ko9
addikt

BTW Ez tuti lemezhiba. Disk0 a vinyó Disk1 a DVD olvasó. ha nincs más bekötve. Ha Hazardot akarsz felrakni nem kell az iBoot. A Retail pedig DualLayer-DVD-s. Az, hogy RW vagy nem RW teljesen mindegy. Max 6x-osan ird és ne legyen hibás a lemez. Én ImgBurn-t ajánlom, ellenörzéssel.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6978) ko9 válasza ibaum (#6972) üzenetére


ko9
addikt

USB-s telepitéshez kell egy már működö OSX, mert a DMG fájlokat nem tudod máshogy pendrive-ra irni.
DualBootnál előbb a Win7-et telepitsd, kettéparticionálásnál a Macnek hagyott helyet FAT32-re formázd, majd Mac Installer Disk Utility-jével újraformázod HFS+-ra.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6979) Máté94 válasza ko9 (#6977) üzenetére


Máté94
addikt

Én TransMac-el csináltam. :)
Szerintem csinálja tonymac-es iBoot+Multibeast-el.

(#6980) ko9 válasza Máté94 (#6979) üzenetére


ko9
addikt

De ha már kivan irva a Hazard? :P
Jó tudom ez innen már csak a lehetőségektől függ.

Ja téleg, próbáltam ezt a progit, semmire se mentem vele, de az már vagy 2éve volt. Viszont minden tutorialban azt irják, hogy előbb rakj fel egy 10.5.7-est, és azzal rakd pendrivera a 10.6.3-ast. Biztos nem véletlen. :K

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6981) Máté94 válasza ko9 (#6980) üzenetére


Máté94
addikt

Vegyen egy DL lemezt és írja rá a Retail-t. Ne szarozzon itt ilyenekkel. :DDD

(#6982) ko9 válasza Máté94 (#6981) üzenetére


ko9
addikt

Ennyi :DDD
Érdekes dolgok vannak amúgy a Hazardban. Ezt a SAM Multimedia-t az életben nem láttam amúgy, pedig mindig -v-vel bootolok :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6983) ibaum válasza ko9 (#6982) üzenetére


ibaum
csendes tag

köszi az infot de akkor csak annyi baj lehet hogy hibás már a dvd-rw? vagy hard disk hiba is lehet? :( Windowsnál nem nagyon veszek észre vinyó hibát meg a hard disk sentinel se jelzi hogy gáz lenne

(#6984) ko9 válasza ibaum (#6983) üzenetére


ko9
addikt

2 vinyót használsz? Mert ha nem akkor DVD hiba. Disk1-en volt az I/O error, az meg a 2. meghajtó.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6985) ibaum válasza Máté94 (#6981) üzenetére


ibaum
csendes tag

na most elkezdtem tölteni a MAC OS X 10.6.3 Intel Snow Leopard RETAIL.dmg remélem ez jó lesz és veszek mellé egy DL dvd-t

dmg-t kibírok írni vagy konvertálni kell iso-ra?

(#6986) ibaum válasza ko9 (#6984) üzenetére


ibaum
csendes tag

1 vinyó meg 1 dvd meghajtó azt ennyi ja meg floppy de azt kikapcsoltam :)

(#6987) ko9 válasza ibaum (#6985) üzenetére


ko9
addikt

TransMac

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6988) ibaum válasza ko9 (#6987) üzenetére


ibaum
csendes tag

na most már eljutottam a telepitésig de amikor kiválasztanám a lemezt akkor sárga felkiáltó jellel van ellátva és nem engedi telepiteni. Visszairányit a disk utilitybe

(#6989) Máté94 válasza ibaum (#6988) üzenetére


Máté94
addikt

Talán formázni kellene, keresd meg a leírást amit ko9 írt.

(#6990) ibaum válasza Máté94 (#6989) üzenetére


ibaum
csendes tag

az a baj hogy csak mac-es particiókra osztva fogadja el, később áttudom formázni ntfs-re mondjuk win7 telepitőjével?
mert most úgy van hogy van egy osx-nek egy a win7-nek és még egy az adatoknak és csak úgy fogadta el hogy mindet osx-es particióra formáztam

[ Szerkesztve ]

(#6991) Máté94 válasza ibaum (#6990) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem próbáld meg.

(#6992) ibaum válasza Máté94 (#6991) üzenetére


ibaum
csendes tag

juhuu megy és frissitettem is és bootol is szóval ezer köszi nektek kettőtöknek :)

a windows dolgot már megoldom...

még1x thx jó fej embereket fogtam ki :)

(#6993) ibaum


ibaum
csendes tag

ja és még vmi

nekem már van egy apple id-m iphone-on használom, ez alkalmas osx app storehoz?
vagy mennyire gáz az ha pc-n nyomom a macet? jobs bácsinál nem tudni....

(#6994) ko9 válasza ibaum (#6993) üzenetére


ko9
addikt

Észre se fogja venni :) Eredetit raktál fel, nem? :D Am meg nem illegális a használata.
De Alma jel bal fenn, About this Mac, és meglátod milyen géped van :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6995) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok.

Ati 6750 ről tudtok valamit? Megy a hackintoshon? Most egy 4870-em van az gond nélkül megy. De szeretmén lecserélni mert sokat zabál. Egy 5770-et néztem ki de az drágább.
Elméletileg a 10.6.7-el jött a 67xx támogatás. De elég újak a kártyák még semmit nem találtam a hackintosh témában.

Köszönöm.

(#6996) Gfox


Gfox
csendes tag

Sony Vaio VPCEB2Z1E laptopom van, amiben van egy ATI Mobility Radeon™ HD 5650 vga. Van már rá valami megoldás hogy 1366x768as felbontásba fusson a macos?

(#6997) ibaum válasza ko9 (#6994) üzenetére


ibaum
csendes tag

dehogy eredeti :) majd ha megtanulom az ost akkor talán benevezek egy macbook prora vagy hasonlóra, addig meg jó ez tanulni még :)
a gépemet mac pro-ra észleli

köszi a helpet még1x :)

(#6998) ko9 válasza Gfox (#6996) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
A te gépeden majdnem100%, hogy megy, keress vissza van egy leírás, aszerint csináld, annyi kivétellel, hogy iBoot helyett [innen] szedett bootdisk-et használj.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6999) ko9 válasza csuki00 (#6995) üzenetére


ko9
addikt

6870re már van elvileg kext, próbálni nem tudtam, nincs ilyen kártyám, viszont a kext tartalmaz egy ATIX6000controller-t is. Ha másnem DeviceID inject kell neki, hogy menjen, de szerintem van rá esély.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#7000) ko9 válasza ibaum (#6997) üzenetére


ko9
addikt

Na ha van helyed, csinálj egy mentést a mostani állapotról, hogyha bármit elszúrsz, újra tudd rakni egyszerűen. Hasznos tud lenni :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.