Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Ery


Ery
tag

sziasztok! attól félek, hogy elvesznek az adataim. HP pavilion dv5 1160 laptopra nyomnám fel az os x leopard 10.6.6-t .1 vinyo van, 2 particioval. Win7 volt eddig és csak a C-re (rendszer) szeretném rakni úgy, hogy az adatok a Dről ne vesszenek el. Tud valaki ebben segíteni. Mac analfabéta vagyok sajnos

(#6152) varsam válasza Ery (#6151) üzenetére


varsam
őstag

backup!
Amúgy meg az osx-nek csinálsz egy külön particiót, és arra telepíted (máshogy nem is lehetne) akkor a többinek nem lesz baja, ha csak nem piszkálód őket.
Esetleg a win boot szállhat el, de azt meg lehet javítani egyszerűen, de ez a vinyón lévő adatokat nem érinti.

(#6153) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Korábban már sikerült az OSX-et feltenni a gépre, de külön üres vinyóra tettem anno. Most azt szeretném, hogy a WIN 7 mellé egy partícióra raknám fel. Valami particionálási gond miatt akad meg szerintem a telepítő, mert kiírja, hogy pl. disk7 (vmi fv név) is unsopported.

Úgy van most, hogy C meghajtó rendszer WIN7, D meghajtó adatok, mindkettő NTFS. Leválasztottam egy kis részt OSX-nek, milyen módon formázzam azt meg, hogy menjen a telepítés?

(#6154) Ery válasza varsam (#6152) üzenetére


Ery
tag

tehát ha mondjuk particio magicel csinálok egy uj particiot az osx-nek akkor feltudom ugy rakni minden kompatibilitási probléma(win7) nélkül, hogy mind a két OPrendszer mennyen?

(#6155) Ery


Ery
tag

customize menüben lévő variácioknak hol tudnék utánnanézni hogy mi lenne jó nekem?

(#6156) varsam válasza Ery (#6154) üzenetére


varsam
őstag

Használhatsz Particion Magic-et is, de sztem felesleges, Win7-nek is van saját lemezkezelője vezérlőpultban, azzal is leválaszthatod a megfelelő particiót, akár NTFS-re formázva is, és majd osx telepőjéről formázod meg HFS-nek.
Kelleni fog egy bootloader (pl Chameleon, ezt a Customize részben ki tudod választani), azzal fogod tudni indításkor kiválsztani, hogy melyik oprendszert akarod használni.

(#6155) Ery

Google: notebook típus + osx/hackintosh/mac szavakra rákeresel.
ill. insanelymac.com + OSX HCL

[ Szerkesztve ]

(#6157) lukacsis


lukacsis
csendes tag

Sziasztok.Radeon HD 2600 PRO PCI-os k'rtyam van de mar sok kext proba utan sem tudom mukodesre birni.Van valakinek hasznalhato otlte?Elore is koszonom.

(#6158) menyko


menyko
tag

Hellotok

Szerettem volna feltenni a retail Snow Leopard.10.6.10A432 -os verzióját a iBoot indító cd-s módszerrel. Megcsináltam a partíciót is, guid partíció minden...
Telepítést el is kezdi, azonban a folyamat kb egyharmadánál jön a hibaüzi, hogy
Failed to verify AdditionalSpeechVoices.pkg majd install failed.
Biosba próbáltam már kikapcsoltam a hangkártyát az sem segített. Már negyedjére dobja ezt ki.

masina:
Asus p5ld2-x /1333
c2d e4600
3gb ddr2 (2 +1gb)
wd 640gb sata2

Kép a hibaüzenetről

Valami ötlet?

(#6159) Kommy válasza menyko (#6158) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem hibás a telepítő médiád, olyan mintha nem tudná olvasni.

(#6160) RDHSZ válasza tlac (#6050) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

Olyan kérdésem lenne hogy ilyen lapom van Sziasztok nekem lenne egy ilyen lapom Gigabyte GA-MA69VM-S2 amd 64 bytes prockóval sb600 southbridge és amd690v northbridge . videokari alaplapi x1200 milyen hackhintos megy rá? vinyó csak ide a dvd rom is . ideneb 1.3 nem megy rá aplle jelnél bootolásnál kirak egy tilos jelet .

(#6161) Kommy válasza RDHSZ (#6160) üzenetére


Kommy
veterán

indítsd -v opcióval és utána írd ki mit írt ki.

(#6162) RDHSZ válasza Kommy (#6161) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

SnowLeo Mac OSX86 for intel/AMD (32/64) ENG.

Ezzel próbálkozom a vinyóm ide hibátlan el is indul a telepitő leformázom neki journal ra a vinyót és amint elkezdi másolni a fileokat kiirja hogy inditsam ujra a gépet

(#6163) varsam válasza RDHSZ (#6162) üzenetére


varsam
őstag

Nézd meg mit ír az Installer log

[ Módosította: ollie ]

(#6164) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Miképp kell megformázni a lemezt, ha van már rakta egy WIN7-es partíció?
Csináltam egy új FAt32-es partíciót, de nem indul be az installer, utolsó sor az, hogy valamelyik disk és hogy "is unsopported". Korábban szűz vinyóra feltelepült az osx.

(#6165) varsam válasza Mr. Teddy (#6164) üzenetére


varsam
őstag

Jó a FAT kezdésnek (akármi más is) a telepítőben kell megformáznod Disk Utility segítségével OS X Extended (Journaled)-re.

(#6166) Mr. Teddy válasza varsam (#6165) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ezt tudom, csak az a gond, hogy eleve nem lép be a telepítőbe sem.
-v, -x kapcsolókkal indítom, mert így beindult anno és ment is.
De most megáll a bootnál, és semmi ötletem.
ACPI hibát is ír, nem tudom mi lehet a baj. Azárt kérdem a vinyó formázását, partíciók beállítását, mert anno szűz vinyóra ment.

Létezik, hogy hdd márkák között is válogat?

(#6167) varsam válasza Mr. Teddy (#6166) üzenetére


varsam
őstag

Akkor nem a fájlrendszerrel van baja.
BIOS-ba a SATA vezérlőt állítsd AHCI-ra.

(#6168) Mr. Teddy válasza varsam (#6167) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Az a baj, hogy azt is megtettem.
Nem kell az ntfs partíciókkal valamit csinálni? Hide-olni, vagy ilyenek?

(#6169) varsam válasza Mr. Teddy (#6168) üzenetére


varsam
őstag

nem, szépen elférnek egymás mellett, nekem is úgy van.

Jó lenne tudni akkor, h pontosan milyen hibaüzenetet küld.

(#6170) RDHSZ válasza varsam (#6169) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

na felment a jaf os verzió de viszont amint ujrainditom a masinát telepités után akkor kiirja hogy kernel panic press restart

(#6171) RDHSZ válasza RDHSZ (#6170) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

Procira hivatkozik

(#6172) cadmester válasza RDHSZ (#6171) üzenetére


cadmester
tag

A pontos hibaüzenet alapján sajnos azt kell mondjuk, össze kell törnöd kalapáccsal a processzort és elásni 1 méter mélyre, agyagos homokba. Pontosan 1 hét múlva ásd ki és próbáld meg újra.

Máskor is szívesen segítünk a problémájukat korrektül leírni tudóknak (pontos hibaüzenet).

CAD + FEA

(#6173) RDHSZ válasza cadmester (#6172) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

panic(cpu caller 0x001A3129) Unresolved kernel trap (CPU 0, Type 13=general protection)

Debugger called: <panic>
Backtrace, Format - Frame : Return Andress (4 potential args on stack)

You need reestart your computer. Hold down the Power Button for several seconds or press the Restart button

(#6174) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi nap megpróbáltam feltelepíteni a Hazard féle Snow Leopard 10.6.6 SSE2/SSE3 Intel Only-t.

Egy Asus K52Jr laptopra szeretném feltelepíteni.

4 GB DDR3 RAM
i5-430M processzor
ATI Mobility Radeon HD5470 VGA

A problémám az hogy mikor bebootolja a rendszert kijön a Chameleon ablak majd entert ütök és elkezdni olvasni a DVD-t majd egy pillanatra megjelenik az apple logo és újra is indul a laptop egyből. És mindig ez van... Bármit csináltam...

Azt szeretném kérdezni hogy ezt mi okozza, esetleg, hogy valaki tudna-e egy leírást vagy egy mások MAC rendszert ajánlani amivel talán sikerülne feltelepítenem.

Előre is köszönöm a segítségeket!

(#6175) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Van valami megoldás, hogy AMD procis gépre OSX-et telepítsek?
A legtöbb helyen azt olvastam, h intel kell neki.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#6176) varsam válasza Prof01 (#6175) üzenetére


varsam
őstag

van lehetőség AMD-s gépre telepíteni, van megfelelő kernel. Olyan hackit keress, aminek a nevében van AMD is.

(#6177) RDHSZ válasza varsam (#6176) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

Én már 4 féle olyat kipróbáltam mindenhol ugyanaz a hiba

(#6178) Jockero


Jockero
csendes tag

Sziasztok,
Összeraktam egy fél éve egy mac mini nagyságú gépet (fő szempont volt, hogy kicsi legyen és hangtalan). GA-H55N-USB3, i5-650 proci van benne integrált HD videóval. Bár próbáltam már több verziót, egyikkel se sikerült. Gyanakszom, hogy az integrált videó miatt. Viszont itt sok tapasztaltabb spori is van, hátha nektek sikerül megmondani, hogy egyáltalán integrált videóra lehet feltelepíteni, ha igen, akkor melyik disztró és hogy? Nagyon megköszönném, ha valaki segítene.

Ember az embertelenségben

(#6179) raczviktor


raczviktor
csendes tag

MSI CX600 laptopra szeretnék feltenni Mac OS X Snow Leopardot.
A konfig:
Processzor: Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 GHz 2.10 GHz
RAM: 2,00 GB
Videókártya: ATI Radeon HD 4330
Hangkártya: Realtek HDA
Hálózati kártya: SiS191 Ethernet Controller
Egér: Szabványos USB-s.
Winyó: 320 Gb. 2 partició (C: 45,3 Gb / D: 252 Gb)
Egyebek: Tapipad, bill, cam, mic.

Az érdekelne, hogy lehet-e ilyen konfigra Mac OS-t rakni és ha igen honnan tudom letölteni és hol van hozzá valami alap telepitési utmutató (ha lehet magyarul). A C: particiómra szeretném felrakni, mert a D:-n vannak a cuccok. Jelenleg Win7 van rajta, de arra nincs szükség, ha menne a Mac OS.
Köszi előre is!

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6180) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

Eddigi tapasztalatom az hogy Asus K52Jr laptopra lehetetlen feltelepíteni a MAC OS X-et mert sehogy se bootol be így elkezdeni se lehet... Több versiot is póbáltam.

De feltelepítettem a rendszert egy FUJITSU SIEMENS Amilo Pro V3405 laptopra is elindul és megy is rendesen, de nincs Wifi ami elég nagy gond. Kerestem drivert és ezt találtam:

http://code.google.com/p/iwidarwin/

Fel is tettem restart majd egy szép panic error fogadott... MEgpróbáltam egy másik drivert de telepítés után semmi se történt és továbbra sincs wifi.

Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

(#6181) varsam válasza Sapphi (#6180) üzenetére


varsam
őstag

Intel wifi nem fog menni sajna. Az a projekt leragadt sztem (legjobb tudomásom szerint, bár 1 éve nem néztem utána)
Nekem is az volt, de vettem egy Broadcom chipes kártyát potom ezer forintért, az minden kext nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#6182) Sapphi válasza varsam (#6181) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ezt sajnálattal hallom :( Ezért nem fogok venni wifi-t :) Úgy se saját gépem.

Asus-os gondomra nem tudnál valamit írni? Mert tanácstalan vagyok mert semmi logot se tudok megnézni... Addig se jutok el :O

Elég bosszantó és semmit se találtam még róla...

(#6183) varsam válasza Sapphi (#6182) üzenetére


varsam
őstag

Próbálj vmi H55/P55 illetve ami neked van HM55 chipsethez, valamint Core i3/i5/i7 procikhoz való leírást, pl: [link] [link]

(#6184) Sapphi válasza varsam (#6183) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Sajnos az iBoot se segített...

A bootolás után ez a kép fogad: http://www.kepfeltoltes.hu/view/110304/IMAG0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És semmit s tudok csinálni lefagy a gép... Illetve míg nem cserélem ki a cd-t a MAC DVD-re addig néha lehet benn jobbra balra menni. De utána egyből megfagy.

Kicsit érdekes, hogy még a telepítésig se jut el.

(#6185) raczviktor


raczviktor
csendes tag

kisegitene valaki egy rövid válasszal?

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6186) Sapphi válasza raczviktor (#6185) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt: osx86.hu/

Fórumban nagyon sok infot megtalálsz leírásokat és minden jót.

Sajnos én még nem találtam megoldást a gondomra de keresem... Vagy remélem valaki meg tudja majd mondani mi a gond.

(#6187) raczviktor válasza Sapphi (#6186) üzenetére


raczviktor
csendes tag

kösz, megnézem! :)

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6188) raczviktor válasza raczviktor (#6187) üzenetére


raczviktor
csendes tag

Találtam 3 rendszert ami elfér egy sima dvd-re:
http://thepiratebay.org/torrent/5203531/Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_Intel_AMD_made_by_Hazard
http://thepiratebay.org/torrent/5401125/SNOWLEO_MAC_Snow_Leopard_OSX86_64_For_INTEL_AMD_32_64_MBR_GUID
http://thepiratebay.org/torrent/6195564/Snow_Leopard_10.6.6i_by_Hazard
A legutolső tünik a legjobb választásnak, mert az a legujjabb. Szerintetek?

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6189) varsam válasza raczviktor (#6188) üzenetére


varsam
őstag

A két utolsó próbáld.

Használd a link gombot a hozzászólásod megírásakor, azért van.

(#6190) raczviktor válasza varsam (#6189) üzenetére


raczviktor
csendes tag

és akkor simán kiirom bebootol és telepités? mint a win7?

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6191) tlac válasza raczviktor (#6188) üzenetére


tlac
Topikgazda

legalább ennyire nyíltan ne varezolnál

és akkor simán kiirom bebootol és telepités? mint a win7?

biztos nem lesz olyan egyszerű, mint a win7

(#6192) raczviktor válasza tlac (#6191) üzenetére


raczviktor
csendes tag

ez torrent nem warez. és a téme: Mac OS X - PC-re! ez alapból törvénytelen, akkor meg? ahelyett hogy beszólsz inkább segits. mindössze szeretném kipróbálni az os x-et, mert nincs egy ismerősömnek se hogy megtudjam mivel jobb mint a windows. ha megtetszik akkor összespórolok egy macbookra.

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6193) malwy válasza raczviktor (#6192) üzenetére


malwy
senior tag

De a szoftvert illik megvenni, még ha sima PC-re kerül is.

(#6194) varsam válasza raczviktor (#6192) üzenetére


varsam
őstag

Ettől függetlenül nem szeretik, ha így ki van írva :)

és akkor simán kiirom bebootol és telepités? mint a win7?
Ha szerencséd van, akkor akár ilyen egyszerű is lehet, de ez legtöbbször nem jön így össze. Amúgy igen, beteszed, bebootolsz róla, lehetőleg -v kapcsolóval (verbose módban), hogyha vmi hiba van, akkor lásd is mi a hiba forrása, arra tudsz keresni, és ide be tudod írni.

(#6195) raczviktor válasza varsam (#6194) üzenetére


raczviktor
csendes tag

OK! kösz ez nagy segitség! nem lehet az olyan nehéz, eddig még nem volt olyan rendszer ami kifogott volna rajtam, pedig elég sokat kipróbáltam. :)

http://kmbolt.weboldala.net/

(#6196) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok!
Van valamilyen minimalis gepigenye, az OSX SnowLeopardnak?
Udv.

(#6197) varsam válasza Coolby (#6196) üzenetére


varsam
őstag

(#6198) cadmester


cadmester
tag

Kicsit vissza kéne venni az arcból.

CAD + FEA

(#6199) Coolby válasza varsam (#6197) üzenetére


Coolby
tag

:R

(#6200) Sapphi válasza raczviktor (#6195) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát azért ez nem egy Windows vagy Linux. Én jelenleg 4. napja küzdök a rendszerrel :)

2 napom arra ment el hogy a boot loadert életre keltsem és használni lehessen. Mostanra már a rendszer felment és el is indul. Jelenleg a kext-ekel szenvedek rendesen.

Feltettem a Wifi kext reboot meg is van a wifi fe is ismerte kapcsolódok a hálózatunkhoz majd safari megnyit. És kaptam egy szép nincs internet üzenetet :D Nah mondom szép... Azóta se tudom miért csinálja ezt.

Ennél szebb már csak a videókárty a hext volt amit feltettem (először semmi se történt) megint feltettem reboot és már kép se volt xD Rákötöttem külső monitorra és lám ott a kép :D Eddig erre se jöttem rá miért van.

Most én egy kis pihit tartok mert nagyon szenvedős a dolog :)

Remélem neked minden simán fog menni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.