Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4468) tlac válasza rii (#4467) üzenetére


tlac
Topikgazda

a letöltött ROM file-ból a DSDT táblát? hogyan kell kiemnteni?

éppen a biosfile-ból is ki lehetne nyerni, de egyszerűbb, ha nem abból akarod

a biosban van egy olyan rész, amikben az acpi táblák vannak, itt van a dsdt tábla is

erről az egészről elég annyit tudni (pontosan én sem tudom hogy megy), hogy minden indításnál ezek betöltődnek a ramba (a dsdt tábla is) és az osx is innen fogja kiolvasni (nem magából a bioschipből)
tehát nem muszáj moddolt biost felrakni, elég a ramban lévő dsdt táblát felülírni, mert az osx onnan fogja kiolvasni
a módosított dsdt táblát az osx-es bootloaderek szokták betölteni, még az osx indulása előtt

tehát ha a dsdt táblát akarod kimenteni, akkor legegyszerűbben a memóriából kiolvasva lehet ezt megtenni, erre vannak programok
win alatt pl. everest, linux alatt acpidump, osx alatt nem tudom, de ott is van vmi

és nézz utána a moddolásánának a lapodhoz (2.) mármint hogy keressek egy MODDOLT BIOS ROM file-t?

nem moddolt bios kell keresni, hanem, hogy a dsdt táblán mit kell módosítani
ezt a dsdt táblát vissza lehet fordítani egy szöveges fájllá, lehet szerkeszteni egy sima szövegszerkesztővel, aztán meg le kell fordítani

nekem a lapomhoz 1 db számot kell benne módosítani, ha nem teszem meg, törli a biosbeállításaimat az osx ([link])

plusz én még szerkesztettem benne, hogy a hang is menjen úgy, hogy csak egy kis szöveges felépítésű kext-et kelljen felrakni pluszba és ne kelljen csúnyábban hackkelni

de neked lehet nem is kellene semmit csinálni rajta, ennek kellene utánanézned

pl. vhol olvastam, hogy ezt a cmos resetelős dolgot is lehet meg lehetne már oldani plusz egy kext-tel is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.