Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) rooney8 válasza #92942848 (#17699) üzenetére


rooney8
aktív tag

és ezzel lehet kezdeni valamit? vagy felejtsem el?

#17697
nem, azzal se :D

[ Szerkesztve ]

(#17702) #92942848 válasza rooney8 (#17701) üzenetére


#92942848
törölt tag

(#17703) rooney8 válasza #92942848 (#17702) üzenetére


rooney8
aktív tag

azt tudom, el is olvastam

tehát ha jól értem megváltozott a rendszer betöltődése, ezért a régi kext-ek 80%-a nem működik és nekem pont egy ilyen (nem működő) kext kellene, de mivel nem működik, ezért be sem tölt a rendszer? :DDD

(#17704) #92942848 válasza rooney8 (#17703) üzenetére


#92942848
törölt tag

repül a pontos labda. © by Dévényi Tibi

(#17705) rooney8 válasza #92942848 (#17704) üzenetére


rooney8
aktív tag

jajj de örülök... :(((

esetleg azt meg lehet tudni, hogy mely kext(ek) a lúdas(ak)?

végső esetben marad a lion, az legalább biztos megy (legalábbis tavaly még ment :D)

[ Szerkesztve ]

(#17706) #92942848 válasza rooney8 (#17705) üzenetére


#92942848
törölt tag

(#17707) Xero


Xero
nagyúr

Tegnap este és ma volt végre egy kis időm. Felment a ML a MBP-ra és a Hacklira (ez utóbbi clean install) is. A MP még várat magára.
Eddig jónak tűnik a dolog, sőt jobbnak tűnik hacklin mint a Lion. :K

[ Szerkesztve ]

(#17708) Máté94 válasza Xero (#17707) üzenetére


Máté94
addikt

Ez jó hír. :)

(#17709) RaZroX válasza Xero (#17707) üzenetére


RaZroX
addikt

Sajnos egyedül vagy vele :DDD :W

This is the way

(#17710) spacer válasza Xero (#17707) üzenetére


spacer
aktív tag

Pont én is tegnap este tettem fel mindkettőt. :) MBA-n, tökéletes minden. Az asztali hacklin is csak az alvásból nem hajlandó felébredni, pedig LIon alatt ilyen problémám nem volt. DSDT természetesen installálva.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#17711) Xero válasza spacer (#17710) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam a sleep jobb lett. Eddig is ébredt és 10mp után volt egér/bill, de a kamerát nem látta normálisan. Most is megvan a 10mp várakozás, de utána minden megy normálisan. :)

(#17712) rooney8


rooney8
aktív tag

Na jo feladom
Myhack-el is tettem egy probat hatha, de annak meg valami kernel baja volt, vagy mi a tosz :DDD (nem kp volt)

Mar telepul is az oroszlan, jo lesz az most egy ideig :D

(#17713) rooney8 válasza rooney8 (#17712) üzenetére


rooney8
aktív tag

Az lehetseges, hogy a bootloader miatt nem indult el a telepito? csak mert ugye en nem pendrive-rol telepitenek, hanem particiorol. de mivel alapesetben mar van egy bootloaderem (amit meg a SL-al raktam fol) es sztem az jott be, nem pedig az uj particion levo. Mert most hogy felraktam a lion-t, az uj particio bootloader-je jott be es az teljesen mas volt, mint a regi

(#17714) Máté94 válasza rooney8 (#17713) üzenetére


Máté94
addikt

Úgy volna ez jó, ha külön HDD-n lenne. Mert akkor elég a másikat lehúzni, amíg betölt a telepítő és utána lehet telepíteni rá.

(#17715) #92942848 válasza Phantomhive (#17676) üzenetére


#92942848
törölt tag

"A gondolkodás a legnehezebb munka. Valószínűleg ez az oka, hogy oly kevesen foglalatoskodnak vele." Henry Ford

(#17716) sellerbuyer válasza #92942848 (#17715) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A gondolkodás kevés. Hiába feszülsz meg azon, hogy végiggondold, hogyan lehetne megoldani valamit, ha nincs mögötte tudás. Előbb tehát meg kell tanulnod a dolgokat ahhoz, hogy egyáltalán legyen min gondolkodnod.

[ Szerkesztve ]

(#17717) tlac


tlac
Topikgazda

megerősítést kérek, a GM és a hivatalos app store-ból letölthető változat bitre megegyezik?
az InstallESD.dmg-re az md5 ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#17718) Phantomhive válasza #92942848 (#17715) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Ja ez stimmel és tény, de nem túl szolidáris dolog elvárni is.

Avagy elmész egy autós topicba, hogy "uraim: 1.4-es opel astra kocsim van. nyaranta random le szokott fulladni a motor a piros lámpánál. mi lehet?"

mire ők elhajtanak, hogy végezz el egy autószerelő iskolát, hogy értsed, hogy mi ez. szegény kocsi user használni akarja, nem érteni a működését a verdának.
ja és közben csak annyit kellene mondaniuk, hogy öreg: cseréltessed ki a lambda-szondát, mert valszeg fosul keveri a levegőt a züzemanyaggal és csók.
elvonatkoztatva Henry Fordtól és így az autótémától:
a fenti példa simán applikálható a hackli userek nagy részére is.
Csak össze akar kalapálni egy hacklit és használni. annyi.
szerintem.

(opel astra-osx64 párhuzam: mindenki, aki használtan vesz 93' körüli astrát az általában tudja, hogy romlékony autók. render fos az ékszíj bennük, csúszik, nyikorog. random elektronikai hibákat produkál(kitilt a kocsi, ki-be kell kapcsolni a riasztót), stb.. mégis megveszik. osx64 userek is tudják valszeg. mégis felteszik. mert valahogy életrekelthető. biztos ilyen az emberi természet. vagy csak a spórolós természet :DDD )

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17719) sellerbuyer válasza Phantomhive (#17718) üzenetére


sellerbuyer
őstag

ilyen az emberi természet. vagy csak a spórolós természet

Nem gondolom, hogy erről lenne szó ez esetben. Egyszerűen csak egy-egy célszoftvert szeretnének használni (pl. én is így vagyok ezzel), ezért akarnak Mac OS-t tenni PC-re. Hiszen nem fognak egy méregdrága gépet egyetlen szoftver miatt megvenni a magánemberek, egyszeri user-ek. A TV stúdióknak, közepes és nagyobb cégeknek természetesen telik rá (muszáj), hogy pl. egy vágószoftver miatt (mondjuk Final Cut Pro) megvegyenek egy MAC-et x db bazinagy monitorral. Ezt a kis cégecskék, szabadúszó médiások, félprofik, vagy egyszerű amatőrök nem engedhetik meg maguknak, főként, akiknek már van is egy v. több nagy teljesítményű PC-jük. Nem spórolás kérdése, egyszerűen nem telik nekik rá. Lássuk be, felesleges kiadás is lenne, hogyha cirka 8e Ft-ból megoldható a dolog és úgyis van szabad PC kapacitás. :U

Egyébként tetszett az autós hasonlatod, én is ilyeneket szoktam felhozni példaként, még ha kicsit sántít is... :K

[ Szerkesztve ]

(#17720) Máté94 válasza tlac (#17717) üzenetére


Máté94
addikt

Nem.

(#17721) tlac válasza Máté94 (#17720) üzenetére


tlac
Topikgazda

és mi az md5-je a véglegesnek?
én eddig ezt találtam a gm-re és a retailre is:
8b4869920cd740414fe6b7e3f0b1be3e

[ Szerkesztve ]

(#17722) AdamP900 válasza Phantomhive (#17718) üzenetére


AdamP900
tag

Örülök, hogy végre valaki átlátta a dolgot! :R Bár lenne olyan oldal ahol van egy kis FAQ vagy valami, X hibával felsorolva és a lehetséges megoldások oda lennének írva. De mivel nincs olyan oldal ahol ez össze van szedve, muszáj, hogy kérdezzen az ember.

-- Nagy Ádám

(#17723) AdamP900 válasza tlac (#17721) üzenetére


AdamP900
tag

-DELETE- Máté válaszolt, későn vettem észre. :D

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#17724) tlac válasza AdamP900 (#17723) üzenetére


tlac
Topikgazda

de zsivagooo csak a build numberre írta, hogy egyezik, igaz, annak elméletben elégnek kellene lennie, hogy bitre is ugyanaz legyen a dmg

oldjátok már légyszi fel az ellentmondást ;)

[ Szerkesztve ]

(#17725) Máté94 válasza tlac (#17721) üzenetére


Máté94
addikt

Elvileg byte-ra különbözik a kettő.

(#17726) #92942848


#92942848
törölt tag

nuh.

GM a végleges.

az,hogy mi az MD5 meg hogy appstoreos mérete más az MAS miatt van.
Developer verzióban nincs MAS Receipt. ettől egy kövér lepkefinggal kissebb ezért más az MD5

(#17727) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

OSX 10.7.4 alatt hogy tudnám életre kelteni az ATI 6490m kártyámat?
HD 3000 mellett van egy HP Probook 4530s.-on.

Előre is köszi

(#17728) tlac válasza #92942848 (#17726) üzenetére


tlac
Topikgazda

a másik topik alapján úgy tűnik byte-ról byte-ra egyforma

(#17729) Máté94 válasza WolfLenny (#17727) üzenetére


Máté94
addikt

Sehogy. Nem támogatott.

(#17730) Xero válasza tlac (#17717) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan az a build. Itt ül előttem a GM és az App store verzió is. :K

szerk: A későbbi updatek még számomra is kérdésesek. Ez majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#17731) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Appstore-ból letöltött 1.7.0 Lion (.app) telepítése Unibeast-el, pendrive-ról boot-olva eddig jutott, ami a képeken látszik. Az országbeállító képernyőig sem jutottam el gyakorlatilag.

Alaplap Gigabyte EX58 UD5, VGA Ati 6770, LAN interfész alaplapi. Tudna valaki segíteni?

(#17732) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#17731) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kikapcsoltam a hálózati vezérlőket az alaplapon BIOS-ból és így az ACPI-SMC... résznél állt meg. Néhány percenként picit ráolvas a pendrive-ra és ennyi.

A BootCache.playlist fájl hiánya lesz a probléma? :F

(#17733) #92942848 válasza sellerbuyer (#17732) üzenetére


#92942848
törölt tag

nem.

vga-t nem találja a rendszer.

(#17734) sellerbuyer válasza #92942848 (#17733) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És ilyenkor mit lehet tenni? A boot kiválasztásánál a lenyíló menüben a video info opciónál megnéztem, ott azt írja: VESA v3.0 16MB (ATI ATOMBIOS).

Azt láttam én, hogy csak 1.7.2-től támogatott ez a VGA, de azt hittem, legalább addig eljutok, hogy felrakjam az oprendszert és felfrissítsem 1.7.4-re, ami már támogatja a VGA. Úgy tűnik, ez nem így műxik...

[ Szerkesztve ]

(#17735) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#17734) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsánat, természetesen 10.7.2-őt akartam írni. :U

(#17736) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Nekem végül is 10.6.6 feletti oprendszer kell... Telepítsek SL-t?

Ahogy elnézem, az sem támogatja a VGA-mat (Sapphire).... :(

[ Szerkesztve ]

(#17737) pereces válasza czanga (#17694) üzenetére


pereces
tag

HD4830-at biztosan működésre tudod bírni lion alatt, tesóm gépében tökéletesen üzemel (ga-p35-s3g, asus hd4830, 10.7.3) ha jól emlékszem az exotic patch kellett hozzá

saját gépemet csont nélkül sikerült frissíteni ML-re (asus p5ql-cm) ez alapján:
(Guide) Installing Mountain Lion

szerk: bootloadernek a chameleon-2.1svn-r2030 használtam

[ Szerkesztve ]

(#17738) Phantomhive válasza sellerbuyer (#17731) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

bootolj továbbra is a -v kapcsolóval, de toldjad meg egy -GraphicsEnabler=No paranccsal is, hátha akkor bebutul. Esetleg -talán- ha így se megpróbálhatsz egy -x parancsot is.
Ha így se, akkor kellene szerkeszteni DSDT-t az alaplapodhoz(ha esetleg még nincs vagy ha nincs hozzá előre elkészített, letölthető fajta). Azt ráteszed a pendrivera (Extra mappa).
Illetve szintén a pendrive Extra/Extensions mappából töröld ki(mozgassad ki valahova) a NullCPUPowerManagement.kext-et, hátha ez fingatja meg (nekem emiatt állt már meg korábban)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17739) rooney8


rooney8
aktív tag

Nekem most egy oroszlanos kerdesem lenne. Szepen feltelepult meg minden, de inditas utan kiirja, hogy mielott elkezdenem csatlakoztassak egy billentyuzetet. Ez meg nem is lenne problema, mert tavaly is mar elofordult ez, de csak annyi volt a dolgom, hogy a system assistant.app-nak az info.plist-bol ki kellett torolnom 2 sort. Viszont most hiaba nyitom meg (win-rol macdrive), tok ures a fajl. Tavaly meg volt felrakva melle egy SL es arrol sikerult torolni. Viszont most csak az oroszlan es a win van...

E/E mappaba mar bemasoltam a 2 ps/2 fajlt, de ugy el sem indul a rendszer, csak forog a kis karika.

[ Szerkesztve ]

(#17740) Máté94 válasza sellerbuyer (#17731) üzenetére


Máté94
addikt

Nem támogatott a VGA-d. Cserélni kell, mert így nem fog menni.

(#17741) tlac


tlac
Topikgazda

aki tud angolul, annak itt egy elég jó, általános leírás Mountain Lion telepítéséhez

[ Szerkesztve ]

(#17742) sellerbuyer válasza tlac (#17741) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Csak az a baj ezzel a leírással is, ami a legtöbbel: feltételezik, hogy minden flottul megy.

Én már kb. huszadik próbálkozáson vagyok túl, betű szerint betartottam az utasításokat, a videó infókat is végignéztem, végigcsináltam ezek alapján mindent és állíthatom: egyik sem műxik! Ugyanis egyik sem számol azzal, hogy hiba csúszik már az USB (ill. DVD) bootba és el sem jutsz pl. a Utility-ig.

Ez pl. ezt írja:
2. When Chameleon comes up press enter to boot OS X. The OS X installer should boot. Go to the utilities menu and click disk utility.

Persze... berakom a pendrive-ot és pikk-pakk, máris a utility-nél vagyunk...hogyne. Sajnos nem így megy.

Sehol nem találom leírva, hogy mi van olyankor, ha probléma adódik az USB-ről boot során.

Itt egy leírás, aminek alapján csinálom jelenleg (de kezdek már ezzel is felhagyni, mert idegbajt kapok) a ML telepítését. Ez az első és eddig egyetlen, amiben kifejezetten gondolnak arra, hogy leírják, mit tegyél hiba esetén (és egyszerű is mellesleg). Más kérdés, hogy rajtam ez nem segített.

Mind a procim, mind az alaplapom, mind a VGA-m támogatott a ML-ban, mégsem bírom felrakni... :( Ennek már csakis az én bénázásom lehet az oka... :O

(#17743) sellerbuyer válasza Phantomhive (#17738) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszi a helpet és külön köszönöm, hogy nem csak azt írtad le, mit csináljak, hanem azt is, hogy hogyan! :R :R

Az óta váltottam ML telepítési próbálkozásokra, sajnos eddig eredménytelenül.

Viszont nagyon jól jött minden, amit leírtál. Kipróbáltam a -x-et is, sajnos nem segített. Elsőre pont a NullCPU okozta a problémát az USB-ről boot során. Nem találtam így külön meg a könyvtárban, preinstall.pkg (vagymi) volt ott, azt neveztem át, így sikerült likvidálni a NullCPU-t is. Sajnos most is állandóan kernel panic van a proci miatt, ha jól látom, folyton másik mag miatt. Megadtam cpu=1-et is, akkor meg a 0-ás CPU miatt pánikolt feszt. Készítek majd nem sokára fotót, hátha tudtok segíteni. :U

(#17744) tlac válasza sellerbuyer (#17742) üzenetére


tlac
Topikgazda

amit linkeltem, abban van egy ilyen rész is
"Common Errors & Basic Diagnostics"

de egyébként hackintosh telepítés azoknak ajánlott, akiken van már egy biztos alapjuk az oprendszerekről (legalábbis én több éves linux tapasztalat után kezdtem neki), persze a többieknek is lehet szerencséjük

(#17745) sellerbuyer válasza tlac (#17744) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocs, odáig már nem lapoztam le. Ahogy elnézem kb. ugyan azok vannak itt is leírva...

Hát nézd, nem tudom egyébként, hogy miért kell ennek ennyire bonyolultnak lennie. Ha egyszer maga az oprendszer kextek, meg DSDT-k pakolgatásával ide v. oda, vagy sem, de támogatja az alaplapot, VGA-t, minden lényeges elemet, a többit meg BIOS-ban letiltom, és mégsem jutok el odáig sem, hogy egyáltalán bebootoljak a pendrive-ról... Hát nem tudom...

Nagyon minimális Ubuntu ismeretekkel Linux szervert telepítettem és üzemeltettem egy rakás (részben saját készítésű) dinamikus honlappal. levelezéssel (smtp-pop3), ftp-vel, adatbázissal, minden fenével, amit akarsz, egyetlen probléma nélkül, pedig cseppet sem voltak jobb leírások hozzá, mint amikkel most próbálkozom. Mégis sikerült pár nap alatt úgy, hogy a hozzáértők itt a PH-n is megnézték és azt mondták, hogy nagyon rendben van. Most meg szabályosan idegbeteg vagyok attól, hogy nem bírok feltenni egy nyamvadt oprendszert már három napja és tapodtat sem jutok előbbre, sőt inkább visszalépés tapasztalható... Mondjuk ez így nem igaz, mert a lámáknak való iAkos L2-őt felraktam ugyan gond nélkül, csak azt meg elindítani nem bírtam a vinyóról, mert a VGA-tól kiakadt folyton, totál szétfagyott boot közben.

[ Szerkesztve ]

(#17746) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

ML USB boot probléma:

[ Szerkesztve ]

(#17747) Máté94 válasza sellerbuyer (#17746) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen gép ez?

(#17748) sellerbuyer válasza Máté94 (#17747) üzenetére


sellerbuyer
őstag

i7 930, 4GB RAM, Sapphire Radeon HD 6770 1GB nagyjából.

(#17749) Máté94 válasza sellerbuyer (#17748) üzenetére


Máté94
addikt

#17740

(#17750) sellerbuyer válasza Máté94 (#17749) üzenetére


sellerbuyer
őstag

ML-ről beszélünk már, nem 10.7.0, vagy 10.7.1 Lionról. :N Sok minden történik ám 1-2 nap alatt. Sőt pár óra alatt is. :)

A VGA-m 10.7.2-től támogatott és ML-ben is. Egyébként a képeken hol látszik az, hogy VGA probléma volna? Én CPU-val kapcsolatos hibát látok csak. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.