Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) rii válasza RaZroX (#17800) üzenetére


rii
nagyúr

jó. (-.
én felteszek ábrmit, csak legyek már túl rajta (-.
PM-ben tudsz lécci dobni nevet, hogy mit keressek? vagy hogy hol? az általam ismert helyeken nem talátam szinte semmit sem ....
otthon nem tudok most letölteni
2 HDD-m a gépben van, tele adattal, arra most nem tudok telepíteni ....
másik 2 HDD-m ami otthon volt az meg bad-es
többi ótvar kis hdd-met meg fel kell kutatnom - és arra egy xp-t gyorsan feldobnom, na ekkor lenne otthon netem :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17802) Xero


Xero
nagyúr

Na most nem tudom bele vágjak-e az UEFI bios dologba!?

Kaptam egy ilyen visszajelzést tonymacen:
"The HD 3000 graphics work perfectly out of the box with GraphicsEnabler=YES and sound works fine with non-DSDT HDAEnabler for ALC880 and Patched AppleHDA ALC889 from MultiBeast."

Nem igazán van kedvem-időm új rendszert húzni, így a meglévő kexteket kell kipucolnom és a dsdt-t kukázni. Csak azért tartok kicsit tőle, mert ha a hanggal gond lesz, akkor bizony az én fejemet leharapják. :P Visszaút meg nem igazán van, ha egyszer belevágok.

A visszajelzések a hangot és a tuningot (ez engem nem érint különösebben) leszámítva rendkívül pozitívak. :K

(#17803) Zlika


Zlika
aktív tag

Hi!
Láma kérdés: Hogyan tudom szerkeszteni, pontosabban lementeni a smbios.plist filet, sehogy nem hiszi el hogy én vagyok az admin.Hol lehet az ilyen biztonsági dolgokat megváltoztatni?Vagy elérni hogy korlátlan hozzáférésem legyen a hasonló file-okhoz?

(#17804) gabo89 válasza Zlika (#17803) üzenetére


gabo89
senior tag

Csinálsz egy másolatot (pl. az asztalra), azt megszerkeszted. Majd a másolatot áthelyezed az eredeti helyére, és felülírod.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#17805) Zlika válasza gabo89 (#17804) üzenetére


Zlika
aktív tag

Akkor tényleg láma vagyok...Túl akartam bonyolítani de a legkézenfekvőbbre nem gondoltam.Köszi.Remélem ez megoldja az appstore login problémámat.

(#17806) Zlika


Zlika
aktív tag

Ez sem oldotta meg.Minden adatot meg kell változtatni (esetemben imac10,1-re) az smbios-ban ahhoz hogy elfogadja a gépemet az appstore?Vagy esetleg teljesen rossz úton járok?

(#17807) ThuG4LifE válasza Xero (#17802) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Biost "downgradelni" tudod? Csinálsz egy mentést a mostani rendszerről, ha nem jó az új biossal, akkor vissza régi és time machineból meg a rendszert teszed vissza.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#17808) Xero válasza ThuG4LifE (#17807) üzenetére


Xero
nagyúr

Elviekben van rá megoldás egy orosz sráctól, de ebben azért annyira nem bízom. :)
Backupból van kettő is, szóval azzal nem is lenne baj. Holnap elutazom, szóval már nem szórakozom vele, majd jövő héten. :K

(#17809) tlac


tlac
Topikgazda

kicsit elmaradtam mostanában a hackintosh-ok telepítésével... (snow leopardnál leragadtam)
még csak éppen feldobtam a mountain lion-t, meg fixáltam a trial boot-omat, de meglepve tapasztalom, hogy nem kellett semmit csinálnom ahhoz, hogy ne legyen minden indításnál bios törlés és nem kellett az openhaltrestart sem, mert enélkül is megy az újraindítás, talán a friss chameleon okozza
egyelőre csak a videokártya belőve (hd4870), a többi dolgot este folytatom

(#17810) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.
HD 3000 szeretném a QE/CI gyorsítást bekapcsolni.
Ezt találtam, de nem értem hogyan kellene csinálni... :(

Help me

Ezt találtam, de nem értem mit és hogyan kellene csinálni.. :(

"I'm newbie here but,

I was failed when just installing the Intel HD3000 0X116.zip which previously
uploaded in this forum.

Finally I got working QE/CI.

For 0x01168086 users,

1) change the value of the two files (AppleIntelHDGraphics.kext and AppleIntelSNBGraphicsFB.kext)
-> this was previously descreibed many times. 0x01168086
And, in AppleIntelSNBGraphicsFB.kext
I changed 01168086 to 0x01168086. (added 0x)

2) Here is my addition
I changed value of IOVARendererID
in AppleIntelHDGraphics.kext. to SUBSYS ID from program named "HWiNFO"
in My case I took the value from below. SUBSYS_ 8 digit number.

Finally I was able to get QE/PI.

Hope you success.

(#17811) Xero válasza WolfLenny (#17810) üzenetére


Xero
nagyúr

Lion és Mountain Lion alatt OOB van QE/CI a retail kiadással HD3000 esetén.

(#17812) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egyik haverom virtuálisan szeretne futtatni egy Lion-t. Meg van a retail, pontosan mi kell hozzá hogy menjen rendesen ?

This is the way

(#17813) rooney8


rooney8
aktív tag

jelentem tökéletesen fut a ML a gépemen (és még az IDE-s cuccokat is kezeli) :C

(#17814) mate0314


mate0314
aktív tag

Sziasztok! Korábban már sikeresen csináltam hackintosh-t a segítségetekkel amit ezúton is nagyon köszönök! Viszont most új gép került a birtokomba amire a retail telepítés esélytelen... AMD brazos platromra keresek osx-et. Létezik ilyen verzió? (természetesen nem retail verzióra gondolok...)

(#17815) gabo89 válasza RaZroX (#17812) üzenetére


gabo89
senior tag

Egyszerűbb, ha beszerez egy előre megcsinált Vmware Image-t. Azt tudni kell, hogy a processzornak támogatnia kell a hardveres virtualizácíót.

mate: Brazosra nincs megoldás.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#17816) RaZroX válasza gabo89 (#17815) üzenetére


RaZroX
addikt

:R :R :R

This is the way

(#17817) tDr1v3r válasza gabo89 (#17815) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem kötelező, van hozzá patch amivel ki lehet kerülni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17818) bobooo


bobooo
addikt

most láttam egy videót mi szerinte AMD-s gépre is lehet telepíteni hackintosht és enne egy kettő láma kérdesem:

1. valóban felrakható amd-s gépekre is ? mert én eddig ugytudtam h csak intelesre :Y
2. ha lehet akkor melyik verziókat ? SL, L vagy akár ML?

csak mert családban van kettő AMD-s gép is és egy inteles ami nem egy brutál gép és nem is ment fel emiatt rá a hackintosh. előre is köszi a valászokat :R

(#17819) Zlika


Zlika
aktív tag

Hi!
Olyan gondom van Lion alatt hogy az audiomidi beállítások nem mentődnek el, és alapból 24bit-esre rakja a rendszer, amivel meg pattog a hang.Ha át áll0tom 16bit-re akkor jó.DE minden újraindításnál vissza áll 24-re.Olvastam valahol hogy talán korrupt a com.apple.audiomidi...stb.plist file és azt kell kitörölni.De nem is találok ilyet a gépen.
Valami 5let?

[ Szerkesztve ]

(#17820) tDr1v3r válasza bobooo (#17818) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Snow Leo-t eddig is lehetett, de pár hónapja már van Lion-os kernel is... persze eléggé alphás állapotban, de van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17821) rii válasza #92942848 (#17629) üzenetére


rii
nagyúr

OSX retail, vagy iatkos, vagy ideneb install DVD-vel nem lehet promtp-ot kérni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17822) bobooo válasza tDr1v3r (#17820) üzenetére


bobooo
addikt

és azt jól tudom ugye, hogyha van fent windows egy partícion akkor azt is törölni kell h fel lehesen pakolni mac os x-et?

(#17823) Ragnar95 válasza bobooo (#17822) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, hogy van formázva az adott partíció. Ha olyan formátumú, amit felismer az OSX (HFS+,FAT32,exFAT), akkor nem lesz vele probléma, nem kell formázni a HDD-t,de ha NTFS a partíció, akkor sajna formázni kell majd.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17824) tlac válasza bobooo (#17822) üzenetére


tlac
Topikgazda

én linux és win mellé telepítettem osx-et, egy vinyón
a lényeg, hogy legyen neki egy partíció

(#17825) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#17823) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem a HDD-t, a partíciót kell formázni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17826) ThuG4LifE válasza Zlika (#17819) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

milyen hangkártyád van? gondolom nem megfelelő driver van hozzá fent, ez lesz a gond

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#17827) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#17825) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazad van, ha még van fent Windows a gépen, akkor elég a partíciót megformázni :B :K

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17828) rooney8 válasza bobooo (#17822) üzenetére


rooney8
aktív tag

Hivatalosan GUID particios tablas hdd-ra lehet csak felrakni, a windows pedig MBR-t hasznal, ezert az egesz hdd-t ujra kellene particionalni (immaron GUID-ra), de ha minden igaz van valami hack, ami engedi MBR-re is telepiteni. Ez esetben csak egy uj particiot kell letrehozni a win melle (pl. csokkented a win particiot es a felszabadult helyre letrehozol az osx-nek egyet). De en nem probaltam igy, ugyhogy felelosseget nem vallalok erte. Na meg inkabb celszeru a win-tol egy masik hdd-ra telepiteni, ezt mar regebben kifejtettek miert, olvass vissza

(#17829) bobooo válasza rooney8 (#17828) üzenetére


bobooo
addikt

de ugyis lehet h berakok a mostani vinyó mellé egy másikat amin nincs semmi és arra feltolom az osx-et nem ? :)

17829: szuper, :C már csak egy kérdés ti milyen videókártyát ajánlotok max 20k-ért amit támogat az osx? :)

bocs a sok hülye kérdésért :B

[ Szerkesztve ]

(#17830) tDr1v3r válasza bobooo (#17829) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet úgy is, de tanácsos lehúznni a Win-eset a telepítés alattig...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17831) rii válasza tDr1v3r (#17830) üzenetére


rii
nagyúr

én mindig minden -a telepítés szempontjából felesleges- HDD-t lehúzok akármilyen OS-t telepítek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17832) gabo89 válasza tDr1v3r (#17817) üzenetére


gabo89
senior tag

Igen, láttam. Nekem nem ment sajnos.

indul a sörös aludni

(#17833) Zlika válasza ThuG4LifE (#17826) üzenetére


Zlika
aktív tag

7.1 Realtek ALC882M HD Audio

Nem tudom létezik-e lion alá ehhez driver.Most voodooHDA-val megy.Vagyis megyeget..
De jó lenne ha teljesen működne.Vagy azzal is beérném ha nem kellene minden indításnál a midi setupban kavarni...

(#17834) gabo89 válasza bobooo (#17818) üzenetére


gabo89
senior tag

Milyen procik vannak bennük pontosan? Mert az APU-k még nem mennek.
Amúgy annyi kell, hogy restore-val rárakod a retail sl-t egy pendrive-ra, és utána a modusb-t is rárakod.
Vagy kiirod külön trancmac-kel windows alol a dmg-t, és a modcd-t. A modcd/modusb általában mindent felismer, és felrakja a bootloader-t is. A menet ugy szol, hogy boot modcd-ről, bejön a bootloader. Kicseréled a cd-t az SL dvd-re megvárod mig felporog. Kiválasztod a bootloaderben a dvd-t és telepítheted.

indul a sörös aludni

(#17835) rooney8 válasza bobooo (#17829) üzenetére


rooney8
aktív tag

Termeszetesen, sot igy javaslott :)
Meg annyi, mint ahogy a tobbiek is mondjak, a tobbi hdd-t, odd-t, egyeb "extra" periferiat huzz le a geprol a telepites ideeig.

(#17836) bobooo válasza gabo89 (#17834) üzenetére


bobooo
addikt

az egyik az így néz ki:
AMD Athlon II X2 250 (3 GHz)
+ 4 GB Ram

a másikat nem tudom mivel testvéreméknél van a gép és jelenleg ők használjak

szerk.: ha felrakom az SL-t van valamilyen mód h frissítsek Lionra?

[ Szerkesztve ]

(#17837) gabo89 válasza bobooo (#17836) üzenetére


gabo89
senior tag

A proci okés, nekem is ilyen van. Lion AMD-és kernele még elég bugos, szóval nincs mód rá.

indul a sörös aludni

(#17838) bobooo válasza gabo89 (#17837) üzenetére


bobooo
addikt

az mit jelent h eleg bugos meg ? mik azok a bugok roviden?:F

[ Szerkesztve ]

(#17839) tDr1v3r válasza bobooo (#17838) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Finder nem megy még (vagyis igen, de csak a DP1-ből való) az x64-es mód hiánya miatt, etc etc.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17840) #92942848 válasza Zlika (#17833) üzenetére


#92942848
törölt tag

dumpold ki freebsd alatt,aztán patcheld meg applehda.kextet.

ha nem megy megcsinálom szivesen 25k-ért.

(#17841) tlac válasza #92942848 (#17840) üzenetére


tlac
Topikgazda

lol

(#17843) #92942848 válasza tlac (#17841) üzenetére


#92942848
törölt tag

mi a lol tündérvirág?

három órás minka kábé.

gondolom te fényevő vagy és ingyen brillirozol.

[ Szerkesztve ]

(#17844) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Szerintetek lenne esély az én alaplapomat (Asus P8H61M) valami normális Gigabyte lapra elcserélni 1:1-ben vagy minimális ráfizetéssel, ami jobb vagy hasonlú kaliberű, de OSX-el kompatibilisabb és oob vagy majdnem oob működik minden rajta?

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17845) Máté94 válasza Ragnar95 (#17844) üzenetére


Máté94
addikt

Keresd csak vissza annak a lap nevét... nehogy én jobban tudjam már. :DDD
Vagy ha lenyitod a ház oldalát rajta van a lapon a pontos típus.

Egyébként lehet. Mondjuk lehet, hogy Ivy alaplapokat nézegetnék.

(#17846) tlac válasza #92942848 (#17843) üzenetére


tlac
Topikgazda

a stílusod mindenképp

(#17847) Ragnar95 válasza Máté94 (#17845) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet,h ez a lap és csak a DSDT ugyanaz, mint az M-nél :B
Tehát akkor Asus V6-P8H61E :DDD
Tudnál akkor ajánlani hasonló vagy jobb OSX-el OOB működő giga lapot? Amúgy az i5-2310-emnek bele kéne mennie, tehát 1155-ös lap kéne nekem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17848) tlac válasza Ragnar95 (#17847) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#17849) Ragnar95 válasza tlac (#17848) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt láttam,de alaplapokban nem vagyok sajna túlzottan otthon, ezért kértem segítséget, hogy melyik az a lap, ami nagyjából annyiba kerül, mint az enyém és ugyanazt tudja is :B :R
Vagy a budget builds 4-ből bármelyik jó lenne nekem?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17850) Máté94 válasza Ragnar95 (#17847) üzenetére


Máté94
addikt

Ez van ráírva a lapra? :F Ezt inkább a géped neve, amit megvettél/tek.
De, akkor majd én megkeres: P8H61-M PRO_DP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.