Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) a1200


a1200
aktív tag

Fel lehetne tenni az OS X 10.7-et (és majd a 10.8-at) erre a gépre?

Alaplap Asus P5KPL-VM, integrált VGA+hang+háló.
CPU E2180 2 GHz, nincs húzva.
HDD WD 250 GB SATA.
ODD átlagos DVD RAM SATA.
RAM 3 GB DDR2 800.
Ennyi.

Ha kell, tudok bele VGA kártyát venni, mert úgy látom e nélkül nem nagyon fog működni.
Itt megnéztem a hardver kompatibilitási listát (components) a 10.7-től a 10.7.4-ig, de nem találtam meg az alaplapom típusát, csak a P5KPL-AM-et, P5K-VM-et, és hasonlókat.
[link]
Nem is néztem tovább az int. VGA, hang, háló kompatibilitásokat (hangkártyák nincsenek is az oldalon) típusait, de könnyen meg lehet találni a lapomra rákeresve.

E topik 1., még 2004-es hsz-ában írták, hogy már szinte minden alaplapot elfogad az OS X. Nem hiszem el, hogy pont olyan az alaplapom (4-5 éves típus), amit nem lehet ezzel használni. A RAM, CPU, HDD elég lenne, csak VGA-t kéne venni.
A 2. hsz-ban le is írtak 1 telepítést PC-re, gondolom ez ma már másképpen nézne ki.
Ha mégiscsak fel lehet tenni a gépemre, akkor kérem a friss telepítési részletes leírást is.

[ Szerkesztve ]

(#17052) Máté94 válasza a1200 (#17051) üzenetére


Máté94
addikt

DSDT lehet csinálni a laphoz, tehát nem reménytelen. Audio-hoz van kext, LAN-hoz az ASUS honlapján lévő nem elég info, AIDA64-el nézd meg magad és keress rá.

VGA biztos kell, de az sem mindegy milyen. Úgy vigyázz.

Telepítéshez.

(#17053) a1200 válasza Máté94 (#17052) üzenetére


a1200
aktív tag

Itt vannak az alaplapom részletei, hang, háló, chipsetek:
[link]
Ezekhez is van megoldás?

Az angolom nem elég jó, magyar telepítési leírást kérek, az OS X-ből is magyar kéne, mert van magyarítás.
Először odáig jussunk el, hogy a konfigom minden része minden szempontból alkalmas-e valahogy a legújabb OS X használatára, utána jöhetnek a telepítési, beállítási, stb. trükkök.

Megnéztem azt az AIDA64-et, miért kell ez a teljes rendszerdiagnosztikai és sebességmérő program az OS X dologhoz?

Ehhez milyen VGA-t ajánlasz, ajánlotok?
Ha lehet, semmi más hardverre sem költenék.

[ Szerkesztve ]

(#17054) Máté94 válasza a1200 (#17053) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor próbálkozzunk. :DDD

AIDA64-el megtudod nézni, hogy pontosan milyen chip vezérli a LAN-t, annak a neve kell.

Ajánlhatok neked GTX580-at is, ha nagyon akarod, vagy GTX680 is megteszi. :DDD
Mennyit akarsz rá költeni, az a kérdés?

(#17055) a1200 válasza Máté94 (#17054) üzenetére


a1200
aktív tag

Az eszközkezelő szerint a hálókártya Atheros L1 Gigabit ethernet 10/100/1000 Base-T controller. Ez elég infó? Most már minden megvan a teljes telepítési, stb. magyar leíráshoz?

A VGA-ból elég a legolcsóbb, aminek csak van értelme, kb. 20e-ért. A GTX680 160e, az 580 csak 140e. :DD

(#17056) Phantomhive válasza a1200 (#17055) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

nem elég, olyasmi kellene, mint Realtek RTL8169 vagy ilyesmi.
eszközkezelőben van egy rész windowson, ahol le lehet nyitni 1 fület és BAROMI SOK információ van.
na abban a halmazban kellene megkeresni a vendor id és device id azonosítókat. valahogy.

nekem így néz ki:

Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC
PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_81361849&REV_02

kiemeltem a lényegeket.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17057) Máté94 válasza a1200 (#17055) üzenetére


Máté94
addikt

Elég. Viszont én biztos nem fogok írni egy teljes leírást, hogy hogyan kell. Minden géphez más kell eleve, meg mások a sorrendek, stb.

VGA-ból akkor egy HD6450-et javaslok.

(#17058) a1200


a1200
aktív tag

XP SP3-am van, az eszközkezelőben csak a megírt infókat találtam. Hol van a sok infó?
Akkor most elég, vagy nem elég ez az infó?
Hol lehet rákeresni, hogy ehhez a hálókártyavezérlőhöz mit kell telepíteni, és csinálni?
Még csak pár napja olvasgatom az OS X dolgokat, csak ki akarom próbálni hogy milyen, nem tudok 200-300e-es hardvert venni hozzá.

Még nem akarom telepíteni az AIDA64-et, mert csak 30 napos próbaverziós, gyorsan lejárna, lehet hogy később még szükségem lesz rá, fizetni nem akarok érte.

Ha a telepítési leírás nincs meg, akkor mindegy is a VGA, a HD6450 tényleg nem 1 atomerőmű, 12e körül van most. Ez nincs is a kompat. listában.
Még sosem vettem VGA kártyát, nem tudom melyik az újabb, ami még jól használható, és nem elavult, rengeteg fajta van, ezt a gépet használom régóta, eddig elég volt mindenhez az integrált VGA, nem játszom, csak simán netezek, videót nézek, zanét hallgatok, stb..

[ Szerkesztve ]

(#17059) Máté94 válasza a1200 (#17058) üzenetére


Máté94
addikt

De, azért én jobban tudhatom, mint egy holmi "lista". :U
Egyébként 70e Ft-ból már ki lehet hozni, egy teljesen működőképes gépet. ;]

Te sem hallottál még a kalözöbölről úgy hiszem... :U

(#17060) a1200


a1200
aktív tag

Mindegy, én leírtam mit szeretnék elérni, mi a konfigom, most már rajtatok áll, hogy lesz-e belőle valami.
Nem tudok itt hetekig levelezni erről, max. pár napot.

Csak ki szerettem volna próbálni az OS X-et, mert többen is jókat mondtak róla, ami csak a mostani gépemen lehetséges a bolti Apple cuccok árai miatt:

A legolcsóbb MacMini rendszer 182 990 Ft áfával:
[link]
2,3 GHz-es, kétmagos Intel Core i5 processzor
2 GB 1333 MHz-es DDR3 SDRAM memória – 2 x 1 GB
500 GB-os Serial ATA meghajtó, 5400 fordulat/perc
Használati útmutató (magyar)

Nem csoda, hogy Mo-on csak pár 10e felhasználó van. Itt van ez is, csak azért van minden dupla áron, mert Mo-on vagyok:
[link]

Máté94, neked milyen rendszered van? És a többieknek?

[ Szerkesztve ]

(#17061) V.Stryker válasza a1200 (#17060) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A belinkelt ár összehasonlítás NEM stimmel. Ha elolvasod, akkor az amerikai árak nettó árak, a magyar árak bruttó árak....ha megáfázod már nem is annyira nagy a különbség. Plusz nem 182 forinttal kéne számolni a dollárt....

Egy kis segítség kérése:

Itt a konfigom: Phenom II X3 710+Igloo 7610 Silent/Asus M5A78L-M/USB3 /2x2gb G.Skill 1600/Sapphire 6770 1Gb DDR5/ 320+400+1500Gb hdd/Chieftec 450W Delta/Samsung 2032BW TFT

Elég-e a lapot és a procit cserélnem ha Lion-t akarok hibátlanul futtatni? Ha elég, akkor milyen lapot javasoltok? A proci i3, nem kérdés. Illetve valami wifi sticket tudnátok még javasolni, amit kezel a mac osx?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17062) Xero válasza a1200 (#17060) üzenetére


Xero
nagyúr

150e-ből a következőt lehetett 3-4 hónapja összerakni:
Gigabyte Z68MA-D2H-B3
Intel i3 2105
Corsair Vengeance Low Profile DDR3 8GB kit
OCZ Agility III 60GB
Western Digital Green 2TB
Sony Optiarc 7280S
Corsair CX430W v2

Az amerikai Mac árak, pedig nem mérvadóak itthon. Különösen nem 185-ös USD-al számolva. :P

(#17063) #92942848


#92942848
törölt tag

lényegében a hakli a szegényember vergődése.
mini tényleg olcsóbb sokkal mint mondjuk 5-10-15 éve.
ha a tendencia arrafelé halad ami a 10.8-ban körvonalazódik,akkor vége lesz hamar ennek is.
mert ki a fene fog felhekkelni egy bugos,jailbreakelésre szoruló desktop os-t pc-re amikor van alternativa...

akinek meg nem probléma macet venni az nem fog jailbreakkel szórakozni,hanem megveszi a storebol az appokat.

az irány,a tendencia szerintem siralmas,várom már a pro vonal utolsó mohikánjának a mac pronak a leölését,utánna azt hiszem #rm -rf / goodbyeapple

(#17064) Xero válasza #92942848 (#17063) üzenetére


Xero
nagyúr

Van jó pár Mac-em itthon, mégis lett hackli is. Nem volt az igényeknek megfelelő config a kinálatban és a kíváncsiság is hajtott.

Mivel a mac-ek teljes bekerülési költsége bőven 2m Ft fölött van/volt, így még fillérbaszónak sem tartom magamat. Ráadásul a sw-ek jelentős hányada is legálisan vásárolt.

Szerintem nem csak én vagyok így ezekkel a dolgokkal. Így semmi problémát nem fog jelenteni mások számára sem, hogy a sw-ek beszerzése még jobban elmegy a store irányába.

(#17065) #92942848 válasza Xero (#17064) üzenetére


#92942848
törölt tag

kibontogatom hátha igy megeszed:

- fejlesztők nagyrésze is haklizott/haklizik

akinek van rá pénze? Get a Mac
akinek nincs? na az valami más platformon fog fejlesztgetni.

mondjuk eddig is jópár kernel extension ugy készült,hogy vagy linux vagy freebsd dump lett
jól portolva mach/bsd alá.

Részemről a "gyártsunk olcsón kvarcjátékot miközben leöljük a Pro vonalat" fogyasztásra alkalmatlan...

más:

a heti négy bstones meghivót megint bedobom akinek kell az dobjon privit.

(#17066) Grizzly87 válasza Grizzly87 (#17029) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

A megoldást végül az insanelymac oldalon találtam meg: Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist fájlban átkellett írnom a felbontást. :)

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#17067) Máté94 válasza V.Stryker (#17061) üzenetére


Máté94
addikt

+ Videokártyát is cserélni kell, ha mondjuk nem elég a HD3000. Mert kiválthatod vele, és akkor csak tényleg lap és proci kell.

(#17068) #68216320


#68216320
törölt tag

Screen DPI-t lehet a normáltól minusz értékbe levinni valahogy?

(#17069) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Üdv legények.

Pár napja/hete beszélgettünk arról, hogy nem lehet Windows 7-et telepíteni guid partíciós HDD-re, én pedig állítottam, hogy lehetséges.
Igazam volt, mert most települt fel a lelkem.

a dolog úgy néz ki, hogy adott egy winyó 2 alap partícióval, guid partíciós táblával.
1. partíció - hfs+ - ilyen "cache partíció a programjaimnak melóhoz"
2. partíció - fat32 (ezt osx alól formáztam meg disk utilityvel)

telepítés:
windows 7 lemez be - boot - 2. partíció kiválaszt. a telepítő majd sírdogál, hogy ő csak ntfs-re települ. ekkor "format" gomb megnyom, ami megformázta ntfs-re, "tovább" gomb és voila.
work partícióm megmaradt a helyén és lett mellette egy windows.
windows alól bootolva a sajátgépben a merevlemezt ő MBR-nek látja, de a disk utility osx alól viszont guidnak(utóbbinak hiszek, hiszen guidból indult az egész és semmi adatot nem vesztettem).

A buktató: a w7 telepítő guid partíciós táblán nem képes arra, hogy egy partícionálatlan területet megformázzon ntfs-re(nevetséges). így osx alól kell neki adni egy fat32-t és azt már át tudja rakni magának ntfs-re. a boot camp fogalmam sincs, hogy miért emulál(na) mbr-guid szinkronizációt, amikor a W7 -részlegesen- felkészítettnek tűnik a dologra. (ettől függetlenül nem zárom ki)
még a telepítő dvd-n is van külön EFI mappa benne jóságokkal, szóval támogatottnak tűnik.

summa summarum: picike noszogatással lehet guid partícós táblára rakni w7-et gördülékenyen 2. rendszernek.

proof:

(ugye balra a hitachiról beszélünk, ami a meló hdd, felül az osx boot hdd, lent a személyes hdd. mind3 guid táblás és a középsőn ott figyel -egyelőre- untitled néven a windows - jobbra a mappa tartalma)

Cheers :))

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17070) a1200


a1200
aktív tag

V.Stryker: Olvastam a nettó/bruttó árakat, és az egész árlista 2009-es, 2,5 éves, 185 $/Ft-tal, ez mostanában sokáig 230-235 körül volt, most éppen 225.
Tőlem ÁFÁ-val együtt kerülhet ugyanannyiba az USA-ban, mint Mo-on.

De igazából nem is ez a probléma, hanem az, hogy az USA-ban, és fejlettebb országokban a magyarhoz képest min. 6-10-szeres a jövedelemszint.
Kint havi 1-2 milliós havi nettó fizuból röhögve megveszi a fél milliós Mac rendszerét, és ennyi, leszarja az árakat.
Mo-on ez lehetetlen, amikor a lakosság 2/3-a nettó 90-150e körül keres, köztük én is, ebből havonta max. 10e-et lehetne Macre félretenni, elkezdeni sincs értelme.

Valahol láttam, hogy Európában 1-3% a Macek aránya, USA-ban 40-50%, ez mennyire igaz?

Xero: Értelek, de nekem még 150e-em sincs 1 komplett Mac rendszerre.
Most megnéztem az írt alkatrészek árait, ez sima PC konfig, nem Mac: CPU 32e, lap 32e, 2×4 GB RAM (1600 MHz) 16e, SSD 25e, HDD 35e, DVD író 6e, táp 15e, össz. 161e, de boltfüggő.

Arra is gondoltam, hogy a mostani konfigomba (17051-es üzi) veszek rendes ÚJ Mac alaplapot, hozzá való OS X kompatibilis VGA-t, mert a CPU, RAM, HDD, ODD, USB-s egér, PS/2 billzet, monitor maradhat, ezek ehhez is jók lesznek, így olcsóbban megúsznám. Bár olvastam olyat, hogy ha a billzet és az egér közül az egyik USB-s, a másik PS/2-es, akkor lehet olyan, hogy a PS/2-es nem fog működni.
De sehol sem találok külön Mac alaplapot, Mac VGA-t árakkal, stb., így fingom sincs mi mennyibe kerülne.

Még csak pár napja keresgélek a témában, de már furcsaságok vannak.
Hol van a Mac laptopok, asztali gépek alaplapjainak, és a többi direkt Apple tartozéknak a pontos típusa, a típusválasztékok, hogy rákereshessek a részletekre?
A sima Intel boltok oldalán minden ott van.
Miért nem tudom én összeállítani alkatrészekből, mint az Intel cuccokat, hol van az alkatrészek listája, ára, részletei?

Csak előre összerakott konfigokat lehet venni a boltokban, mindent csak rendelésre, és sehol sincsenek pontos típusok. Ez nem pontos típus:
2,3 GHz-es, kétmagos Intel Core i5 processzor
A 3570T lenne az?
[link]
Itt a környéken csak 1 Apple bolt van több 100e embernek (nem Pest megye), nem csodálom, hogy ilyen árak, bérek mellett nem tud több bolt megélni.

Egyáltalán létezik olyan az Apple-nél laptopban és asztali gépben, hogy integrált alaplap?
Vagy integrált VGA-val, hanggal, hálóval nem is működik az OS X a rendes Mac hardveren sem? És a mostani konfigommal se fog?

Még ha minden működne is a mostani konfigommal OS X-en, csak 1 VGA kártyát kéne vennem, akkor is sok hackelés kéne, hogy feltelepüljön a Lion, ezeket is tudnom kéne részletesen, különben hozzá sem fogok.
Egyre inkább elmegy a kedvem az egésztől.

(#17071) Xero válasza a1200 (#17070) üzenetére


Xero
nagyúr

Az Apple maga tervezi a lapjait, így forgalomba nem kerülnek sehol.

(#17072) tDr1v3r válasza a1200 (#17070) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mac alaplapot te nem fogsz venni, lévén külön olyat senki se árul, no meg nem is hagyományis ATX/ITX/egyéb méretű. :) Meg amúgyse érdemes keresni, a Gigabyte H61M-D2-B3 12k körül mozog, és elég jó OS X támogatása van (ergo minden megy, hang, lan, sleep, etc)... hozzá procit meg könnyű venni (i3 2105, valami 30k körüli árral), és akkor már van VGA-d is mivel a proci tartalmaz egy OS X által alapból támogatott videóvezérlőt.

A fizus-áras témába felesleges belemenni, kint is gyűjteni kell a gépre ha "átlagos" (nem mérnök) munkája van az embernek. No meg, kint nem a fizu alapján keresnek munkahelyet...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17073) V.Stryker válasza a1200 (#17070) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valahol láttam, hogy Európában 1-3% a Macek aránya, USA-ban 40-50%, ez mennyire igaz? - Mivel a fő piacuk Amerika, így teljesen igaz. Hogy ott mégis miért olcsóbb, ha sokkal többet keresnek? Erről nemrég hallgattam egy rádióadást, ahol egy audis bennfentes elszólta magát, talán kicsit spiccesen. Nem húznám hosszúra, de a lényeg az, hogy pl egy sokkal jobban felszerelt fullos audi ott olcsóbb, mint itt az alap, jóval...hogy miért? Tök egyszerű volt a válasza. Mert ott annyiért lehet eladni, itthon meg ennyiért. Mert egy amerikai sokkal könnyebben lesz.raja az életérzést és beleül egy Hyundaiba, mint itthon. Ennyi. :) Majd ha agyban itthon rendben lesz minden, úgy 40 év múlva, akkor eljuthatunk oda, ahol ők is vannak MOST.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17074) #92942848 válasza V.Stryker (#17073) üzenetére


#92942848
törölt tag

broáf.

usákoknál hülyébb azért ritka mint a fehér holló.

(#17075) V.Stryker válasza #92942848 (#17074) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudok nyilatkozni, mert még nem voltam náluk, sajnos. DE lehet hülyézni őket, mégis valahogy marha érdekes,hogy ott sokkal jobban működnek dolgok, mint itthon. Lehet őket fikázni, de ahhoz szvsz előbb jobban kéne csinálni a dolgokat...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17076) #92942848 válasza V.Stryker (#17075) üzenetére


#92942848
törölt tag

vákicsit....

made in china matricát nemsokára kitüzik ámerikára. :DDD (homer simpson kábé az átlag)

az hogy szerény hazánkban az elmúlt 100+ évben mi történt egy más kérdés,azért ezt ha figyelembe veszed az is csoda ami most van.de szellemi tőkében van még itt bőségesen.

(#17077) V.Stryker válasza #92942848 (#17076) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mindent Kínában gyártanak, ez nem újdonság. De nem mindegy milyen gyárban és milyen követelmények mellett. Pl az én japán Sanyo klímámat is Kínában gyártották mégse egyezik egy kínai Gree klímával, semmiben.

Szellemi tőke az van itthon bizony. Meg sok bunkó, tahó, paraszt is, ahogy kint is vannak okos emberek. Pl ott volt megboldogult Steve Jobs. :DDD Másrészt meg a lexikális tudás mellé nem jár egyenesen arányosan az intelligencia, mert ugye a kettő között óriási különbség van. És egy ország megítélésében szerintem az utóbbi többet számít jogosan, mert nem kell mindenkinek mérnöknek lennie, sőt.

Na de ne offoljuk szét a topikot.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17078) a1200


a1200
aktív tag

Kérem hogy mindenre válaszoljatok, mert most már tényleg érdekes ez az egész.

Mi az hogy külön Mac alaplapot nem lehet kapni még a direkt Mac boltban sem?????
Még képeket sem találtam Mac alaplapról, hogy összehasonlíthassam az Intelessel.
Használtan se lehet külön kapni? Mondjuk nem is vennék használtan ilyesmit.

Értem hogy az Apple gyártja, és ott építik össze a konfigokat, de akkor sem világos, hogy miért nem lehet külön venni alaplapot és alkatrészeket. Van direkt Apple billzet, touchpad is, stb., ezeket se lehet külön kapni?

Mi van akkor, ha tönkremegy valami a boltból rendelt Mac rendszeremben, pl. az alaplap?
Azt hogyan cserélik ki? Ilyenkor csak lehet külön is kapni alaplapot! A szervízeiknek kell szállítaniuk! Megjavítani nem fogják, csak kidobják.
El kell vinnem az egész gépemet a boltba, ahol vettem, elviszik Bp-re a szervízbe, megnézik, kicserélik a lapot, aztán visszaküldik a boltba, ahol átvehetem, vagy hogyan megy ez? Még a szervízrendszerük is teljesen külön van a PC-stől?

Még az alaplapjukat se tudnám betenni a rendes ATX-es házamba?
A táp alaplapi csatlakozója is más? Még a tápjuk is speckó csatis, vagy jó a sima PC-s 24 tűs is?
Jól kitalálták ezt az egészet, hogy semmit se lehessen külön venni, és a PC-s dolgokhoz használni, tőlük kelljen megvenni az egész cuccot. Akkor ezért ilyen zárt ez a Mac rendszer.

Jól értem, ha vennék valami 10-15e-es új Gigabyte alaplapot, ami 100%-osan Mac támogatott, és egy 2105-ös CPU-t (nem is kéne erősebb), akkor simán feltelepíthető az OS X, minden működni fog, mint egy Mac lapon?

Mennyire lesz más ezen az OS X futása, mint az igazi Mac lapon? Csak lassabb lesz, nem?

Nem is kell külön VGA kártyát vennem? Jó lenne, mert ez is 30e.

Asusban milyen alaplap van 15e körül, ami 100%-osan OS X támogatott?

Jó ez az Audis példa, gondolom majdnem mindennél így van.
Mo-on drágábban lehet eladni szinte mindent, mint ott, ahol 10-szeres a bér.
Tényleg ennyire szar minden Mo-on?
Már csak azzal megváltozna szinte minden, ha az USA-ban élnék?

[ Szerkesztve ]

(#17079) #92942848 válasza V.Stryker (#17077) üzenetére


#92942848
törölt tag

uff on

jobs nem retail ámerikánus,mondhatni félig zabigyerek izé sziriai bevándorló porontya.

uff on2

kina a tulajdonosa az usakoknak lévén államadósságuk kábé 4x a görögnek...
majd ha bankok elunják akkor eggyesült kinai államok lesznek...

uff on3

szerinted?

:P

[ Szerkesztve ]

(#17080) tDr1v3r válasza a1200 (#17078) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Mac nem egy sima PC koncepciójára épül... nem olyan hogy akármikor cserélhetsz benne CPU-t vagy VGA-t, ami hardver van, az fix. (Természetesen memóriát bővíthetsz, háttértárat cserélhetsz ezen kívül.) Olyan, mint egy notebook...

Perifériát lehet venni külön, azok még Windows-al is jól működnek. (Más kérdés, hogy a Magic Trackpad az egyetlen igazán életképes cucc, a Mouse-nak meg a Keyboardnak is van ezerszer jobb alternatívája - akár olcsóbban is. Csakhát a kiosztás miatt annyira mégse...)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17081) #92942848 válasza a1200 (#17078) üzenetére


#92942848
törölt tag

fiy:

apple sw&hw egyben vendorlock.

utoljára az apple II volt amit megvehettél otthonra forrasztgatni de ez az 197x evekben volt.

hogy mi mivel megy mivel hogyan müxik: google : Os X HCL

Magyarországon szerintem nem szar.aki mást állit annak jó utat kivánok.

[ Szerkesztve ]

(#17082) Máté94 válasza a1200 (#17078) üzenetére


Máté94
addikt

Gigabyte-on kívül te ne vegyél semmilyen alalapot, ha jót akarsz magadnak.

(#17083) Máté94 válasza tDr1v3r (#17080) üzenetére


Máté94
addikt

Én Keyboard-ot és Mouse-t készülök venni, Trackpad is érdekelt, de kell egy egér. :DDD

(#17084) #92942848 válasza Máté94 (#17082) üzenetére


#92942848
törölt tag

nuh azért nálam se gugabájt van.

hint

de asusok is szépen mennek meg intel jópár lapja is.

osx hcl rulz.

(#17085) Máté94 válasza #92942848 (#17084) üzenetére


Máté94
addikt

Jó, de egy "ilyen" embernek te adnál mást? Tőlem veheti az ASUS-t csak többet kell vele játszani.

(#17086) #92942848 válasza Máté94 (#17085) üzenetére


#92942848
törölt tag

meggyőztél. :R

(#17087) a1200


a1200
aktív tag

Mindenkinek, aki írt az üzijeimre:

Nem kell mindjárt nekem esni, hogy sokmindent nem tudok, írtam hogy pár napja kezdtem kutatni a témában (előtte a beszeljukmac.com-ról kiindulva sokmindent megnéztem), mert felkeltette a figyelmemet a Mac rendszer.
Azért jöttem ide, hogy pár fontos dolgot megtudjak közvetlenül a hozzáértőktől, ne kelljen mindenért a netet túrnom, ahol vagy igazat olvasok, vagy nem.
Azért írtam le sokmindent, mert mindenre választ várok, ez nem teljesült, sokminden kimaradt.

Olvastam hogy teljesen külön fejlesztették ki a Mac rendszert, az oprendszert is, ami Unix alapú. Csak nem gondoltam, hogy minden ennyire másképpen van, másképpen működik, mint a sima PC-knél.

Ha veszek 1 komplett Mac cuccot (ház, alaplap, CPU, VGA, OS, stb.), akkor milyen szoftvereket kapok vele, és mennyiért?
Milyen kötelezettségeim vannak? Külön szerződést kötök velük, hogy nem szedem szét a rendszert, nem adok el belőle semmit?

Miért nem lehet alkatrészt cserélni a gépben? Gondolom itt is minden külön slotban van, nem fixen összeforrasztott az egész.
Ha gyorsabb CPU-t akarok, jobb VGA-t, akkor az egész gépet el kell hogy adjam, majd 1 teljesen új komplett cuccot kell rendelnem? Baromság lenne.

Miért jó az Apple-nak ez a "mindent csak egyben adok" dolog? A külön eladott alkatrészeken is sokat kereshetnének, mint a PC-nél is van.

Akik már átálltak Macre, azok nem lehetnek szegények, azaz úgy tűnik, hogy ez is csak a gazdagabbaknak elérhető, a kisebb, vagy közepes jövedelmű rétegeket már az áraikkal teljesen kizárják az egészből, mert kinek telik 2-3-4 évente 300-500e csak számítógépre??

Egyáltalán beszerezhető külön legálisan az OS X PC gépre, és legálisan használható PC-vel? Nem valószínű. Külön mennyi 1 Lion rendszer ára? Sokmindennek nem tudni a külön árát, pl. a Mac alaplapét.

Máté94 ajánlotta a pirate bayt, amit nem értek, mert ez 1 nagy torrentes letöltőoldal, mi köze van a Mac hardverekhez? Miért kéne onnan letöltenem bármit is?

Igenis lehet akár 2-3 millió nettót is keresni átlagos állásokkal magyarként külföldön, pl. Németországban tanárként magyarok a 2 milliót simán megkeresik már az 1. évben.

Úgy értettem, hogy sokminden szarabb Mo-on, hogy itt a fejlett országok béreinek a tizede van, és mégis a fejlett országok árszintjén, vagy e feletti árakon adnak el szinte mindent, műszaki cikkeket, élelmiszert, stb.. Azaz sokminden miatt megérné nyugatabbra menni, már csak az árak/bérek arány miatt is. És akkor még nem érintettünk másik 100 dolgot (adózási morál, utak, stb. minősége, az emberek mentalitása, stb.).
Persze a gazdagabbak (300-500e nettó felett) Mo-on is jól elvannak, értem én.

Számíthatok arra, hogy az összes üzim meg nem válaszolt dolgára kapok választ valakiktől pár napon belül? A 17051-es volt az 1. üzim.

[ Szerkesztve ]

(#17088) tDr1v3r válasza a1200 (#17087) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Miért jó az Apple-nak ez a "mindent csak egyben adok" dolog? A külön eladott alkatrészeken is sokat kereshetnének, mint a PC-nél is van."

Mondjuk azért, mert így kevesebb riválisnak kell megfelelni, mint pl. egy alaplapnál... meg amúgyis, ők végfelhasználókra gyártanak, nem geekeknek, akik a kis almácskájukon akarják kiélni szerelési mániájukat.

Oh, őstag lettem, +5cm e-penis... ;]

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17089) Máté94 válasza a1200 (#17087) üzenetére


Máté94
addikt

Az a gond, hogy a kérdéseid nagy része nem erre a topicra tartozik.
Keresőbe beírod, hogy "Apple", és valamelyik nagy topicba ezeket megkérdezheted.
Itt csak, úgymond, "Hackintosh"-al foglalkozunk.

(#17090) Xero válasza a1200 (#17087) üzenetére


Xero
nagyúr

A kérdéseid 99%-ára megkapod a válaszokat az apple.com-on vagy a tonymacx86.com-on.

Ne várd el, hogy teljesen triviális dolgokat írogassunk le.

(#17091) a1200 válasza Máté94 (#17089) üzenetére


a1200
aktív tag

Ez az Apple cég tisztára olyan, mint 1 teleshopos cég.
Mindkettő közvetlenül a fogyasztóknak árul, azaz nincs a láncban nagyker, kisker, szállító, stb. az árréseikkel, azaz minden hasznot a cég rak el. Ezért sem értem miért nem sokkal olcsóbbak a termékeik.

Nem tudok minden kérdést külön topikba írni, ezért írtam mindent ide, mert ehhez a témához kapcsolódik. Itt mindenre választ kéne kapnom.
Most rákerestem itt a teljes fórumban az "Apple"-re, csillió találat lett, semmi értelmes.
Melyik topikban kaphatok választ a többi kérdésemre?

[ Szerkesztve ]

(#17092) Xero válasza a1200 (#17087) üzenetére


Xero
nagyúr

Lásd milyen jó fej vagyok leírom:

"Olvastam hogy teljesen külön fejlesztették ki a Mac rendszert, az oprendszert is, ami Unix alapú. Csak nem gondoltam, hogy minden ennyire másképpen van, másképpen működik, mint a sima PC-knél."

Kicsit olvass utána a történelemnek az IT piacon. Van egy rakás operációs rendszer és jó pár architektúra is amire kiadták őket. A hétköznapi ember számára nyilván a "normális" az IBM comp. PC és Windows párosítás.

"Ha veszek 1 komplett Mac cuccot (ház, alaplap, CPU, VGA, OS, stb.), akkor milyen szoftvereket kapok vele, és mennyiért?
Milyen kötelezettségeim vannak? Külön szerződést kötök velük, hogy nem szedem szét a rendszert, nem adok el belőle semmit?"

Nem veszel "komplett Mac cuccot", hanem veszel mondjuk egy MacPro-t. Ebből relatív könnyen kiszerelhetőek az alkatrészek, de nem PC-s mértékkel. Nem íratnak alá veled semmit, de nem sok értelme lenne annak amit leírtál. Miután kifizetted, tőlük aztán össze is törheted.
Softwarek terén kapsz egy preinstalled OS X-t és egy iLife csomagot, valamint egy próba verziós iWork-öt (Pages, Numbers, Keynote).

"Miért nem lehet alkatrészt cserélni a gépben? Gondolom itt is minden külön slotban van, nem fixen összeforrasztott az egész.
Ha gyorsabb CPU-t akarok, jobb VGA-t, akkor az egész gépet el kell hogy adjam, majd 1 teljesen új komplett cuccot kell rendelnem? Baromság lenne."

MacPro-ba szinte minden cserélhető és bővíthető, de minden másnál korlátozottak a lehetőségek. Egy iMac-et otthon csak és kizárólag memóriával tudsz bővíteni garanciavesztés nélkül. Egy új Retina MacBook Pro-ban meg pont semmit sem lehet cserélni.
Igen el kell adni. Miért baromság? Mert Te azt mondtad? :U

"Miért jó az Apple-nak ez a "mindent csak egyben adok" dolog? A külön eladott alkatrészeken is sokat kereshetnének, mint a PC-nél is van."

Mert így sokkal jobban összehangolható a SW-el és jelentősebb bevételt is generál. Had döntsék már el ők.

"Akik már átálltak Macre, azok nem lehetnek szegények, azaz úgy tűnik, hogy ez is csak a gazdagabbaknak elérhető, a kisebb, vagy közepes jövedelmű rétegeket már az áraikkal teljesen kizárják az egészből, mert kinek telik 2-3-4 évente 300-500e csak számítógépre??"

Mondjuk annak aki dolgozik és termel vele? Nyilván aki a facebookon tátja a száját, vagy forumokon hord össze marhaságokat, annak nincs ilyesmire szüksége ha nem engedheti meg magának. Egyébként nem szeretetszolgálat.

"Egyáltalán beszerezhető külön legálisan az OS X PC gépre, és legálisan használható PC-vel? Nem valószínű. Külön mennyi 1 Lion rendszer ára? Sokmindennek nem tudni a külön árát, pl. a Mac alaplapét."

Beszerezhető. A használat már kicsit necces. Egy Lion 24€ itthon. Fogd föl, hogy nincsen piaci forgalomban Apple Mac fő alkatrész. A szervizek is serial number leadás után kapnak cseredarabot a rossz fejében. Egyébként gépfüggő a dolog. Egy MacBook Pro alaplap olyan 75-250e Ft.

"Igenis lehet akár 2-3 millió nettót is keresni átlagos állásokkal magyarként külföldön, pl. Németországban tanárként magyarok a 2 milliót simán megkeresik már az 1. évben."

2milliót a büdös életben nem fog egy magyarországi tanár keresni Németországban. Az eddig legjobb bruttó ajánlatom IT-ban nem kis cégtől 6500€ volt, de az végül nem jött össze. Nem hiszem, hogy a tanárok nettója magasabb lenne, mint egy IT (telcom, mobile/OSX developer)-snak a bruttója.

"Számíthatok arra, hogy az összes üzim meg nem válaszolt dolgára kapok választ valakiktől pár napon belül? A 17051-es volt az 1. üzim."

Már kaptál rájuk választ.

(#17091) a1200 : Ezt direkt csinálod? Miért kell kinyilatkoztatásokba bocsátkoznod olyan dolgokról, amiről számlátomást fogalmad sincsen.

Topicok között pedig semmi értelmes?
A nagy Mac topic (Mac Mini, iMac, Mac Pro & egyéb Apple desktop)
Apple laptopok (MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iBook, PowerBook)

[ Szerkesztve ]

(#17093) Máté94 válasza Xero (#17092) üzenetére


Máté94
addikt

Trollkodnék, iMac-ben lehet CPU-t cserélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17094) odessa32


odessa32
tag

Van itthon egy compaq SLT286 os notebookom. Arra milyen osx menne fel?

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#17095) Máté94 válasza odessa32 (#17094) üzenetére


Máté94
addikt

Normális? :Y

(#17096) Xero válasza Máté94 (#17093) üzenetére


Xero
nagyúr

Garancia vesztés nélkül házilag? Valóban?

(#17097) odessa32 válasza Máté94 (#17095) üzenetére


odessa32
tag

Csak azért kérdezem mert win 3.2-öt sehol nem találok és nem tudom ujjratelepiteni, hogy hasitson, igy meg picit lassu.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#17098) Máté94 válasza Xero (#17096) üzenetére


Máté94
addikt

Nem lehetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17099) odessa32 válasza odessa32 (#17097) üzenetére


odessa32
tag

Bocs 3.3

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#17100) #68216320 válasza Phantomhive (#17069) üzenetére


#68216320
törölt tag

Pontosan így csináltam én is SSD-re. Annyi különbséggel, hogy a Lion telepítővel csak particionáltam és előbb ment fel a Win7 és aztán a Lion.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.