Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Máté94 válasza sellerbuyer (#17750) üzenetére


Máté94
addikt

Nem támogatott. Hol látod ezt? :))
Kivéve, ha nem flash-eled meg HD5770-re.

(#17752) sellerbuyer válasza Máté94 (#17751) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát az nem egy nagy kaland. A lényeg, hogy műxik vele.

Szerintem pedig egyelőre tökéletesen mindegy, mert most nem a VGA-nál akadt el, ha jól látom. A pár mozdulattal megoldható BIOS szerkesztésen majd akkor aggódom, ha odaérek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17753) tlac válasza sellerbuyer (#17750) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbálgasd még azt a -v -x-et, nekem is videokártya problémának tűnik

(#17754) Máté94 válasza sellerbuyer (#17752) üzenetére


Máté94
addikt

-v GraphicsEnalber=No-val indítsd.

Egyébként BIOS-ban minden be van állítva?

(#17755) sellerbuyer válasza Máté94 (#17754) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Meg volt minden ilyesmi, -f-el is megtoldva. BIOS rendben. Fel is ment egy iAtkos DVD boot már tökéletesen, csak a vinyóról aztán nem indult, mert folyton kifagyott. Az összes többi image és egyéb okosság pedig nem is akart bootolni sem USB-ről, sem DVD-ről. Amelyik boot próbált is elindulni, elakadt. Már kipróbáltam vagy 8 félét, egyik sem működött. :(

A pendrive 16gigás jó minőségű Kingston, a DVD-vel sincs baj. A vinyók is szinte újak, amikkel próbálkoztam. Mindent betű szerint csináltam, igazából el sem lehet rontani... mégsem megy. :(

Ja és tonymacx86 cuccokkal csináltam, mindenből a legújabbat szedtem le, UniBeast, stb. Az USB-t és egyebeket, amihez Mac kellett, VMWare-el felrakott Lionnal oldottam meg, semmi hiba, probléma nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#17756) Máté94 válasza sellerbuyer (#17755) üzenetére


Máté94
addikt

Rakd át a másik DVI portba a kábelt. Lehet azért nem hajlandó tovább menni GraphicsEnabler=No-val. Még PCIRootUID=0 vagy 1-el próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#17757) ayo válasza sellerbuyer (#17750) üzenetére


ayo
addikt

semmi, beneztem

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#17758) Máté94 válasza ayo (#17757) üzenetére


Máté94
addikt

6770... :U :DDD

HD6670-nel nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#17759) rooney8


rooney8
aktív tag

El sem hiszem, bejott a telepito, juheee :D
Az a hulye bootloader volt szar, az uj chimera-val egybol betoltodott rendesen :)
Mar telepul, remelem rendesen el fog indulni

(#17760) sellerbuyer válasza Máté94 (#17756) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kipróbáltam, sajnos nem segít a 0 és az 1 sem. :(

A CPU kernel panic az nem probléma? :F

(#17761) Máté94 válasza sellerbuyer (#17760) üzenetére


Máté94
addikt

Hova dugtad a pen-t? Próbáld meg hátra az alaplapiba.

Érdekes volna, ha CPU miatt volna.

ACPI, HPET biztos van állítva?

(#17762) sellerbuyer válasza Máté94 (#17761) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, ezekkel nincs gond. Bedugom még hátra, azt kipróbálom.

(#17763) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na most sokkal gyorsabb volt ugyan, de a hiba ugyan úgy megmaradt sajnos.

(#17764) czanga válasza pereces (#17737) üzenetére


czanga
őstag

Ez komolyan nagyszerű hír!!! Köszönöm! :R :C lehet majd kereslek privátban emiatt

[ Szerkesztve ]

(#17765) rooney8


rooney8
aktív tag

Na termeszetesen nem sikerult a telepites. Eloszor kb. olyan 60%-nal elment a kep, monitor kikapcsolt es se kep se hang. Kovetkezonel vegigment, de a vegen kiirta, hogy nem sikerult a telepites, nezzem meg mi van a telepitesi naploba. Most ott tartok, hogy mar a telepito sem indul. Alma bejon, forog a karika, majd mikor jonne be a telepito, akkor megint feketeseg es nem jon be semmi.

(#17766) #92942848


#92942848
törölt tag

nuh haklim átalakult szervernek végül.

szépen szalad rajta freebsd,time machine belőve rajta.

(#17767) Xero válasza #92942848 (#17766) üzenetére


Xero
nagyúr

Kicsit ovekill time machine servernek egy pc. ;]

(#17768) #92942848 válasza Xero (#17767) üzenetére


#92942848
törölt tag

virtualizalt stuffok is vannak rajta.
kapott egy szep static ip-t es kint log neten

nomeg 6 mac backupol rá.

[ Szerkesztve ]

(#17769) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Most egy kicsit más: VMWare-es Lion-ra az egyik szoftver telepítés közben reklamál, hogy nincs hardware-es grafikus gyorsítás, így nem hajlandó települni.

Megoldható ez valahogy? Nem vagyok otthon virtualizációban.

(#17770) #92942848 válasza sellerbuyer (#17769) üzenetére


#92942848
törölt tag

nem.

(#17771) sellerbuyer válasza #92942848 (#17770) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi! Privi ment.

(#17772) rooney8


rooney8
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#17773) rooney8


rooney8
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#17774) rooney8


rooney8
aktív tag

Nos atdugtam a monitort dvi-re, igy legalabb bejott a telepito, de megint nem sikerult telepiteni. Most epp megallt kb. ugy 80%-nal es nem megy tovabb, mikozbe mar fel oraja irja, hogy 4 perc van hatra. Aztan most "vegre" kiirta, hogy az os x nem telepitheto erre a szamitogepre, de most nem hozta fel a naplot, csak az van, hogy ujrainditas.

Sorry, haromszor kuldte el...

[ Szerkesztve ]

(#17775) Máté94 válasza rooney8 (#17774) üzenetére


Máté94
addikt

Az nem baj, ha kiírja, hogy nem telepíthető. Ha végigment teljesen a csík, akkor indítsd újra.

(#17776) rooney8 válasza Máté94 (#17775) üzenetére


rooney8
aktív tag

Megtettem, de nem jelent meg a boot listaban, ergo nem is tudtam elinditani.
Most meg megprobalom egy -v -x GraphicsEnabler=No -val, aztan meglatjuk...

Ja meg nem ment vegig a csik, ~80%-nal megallt.

[ Szerkesztve ]

(#17777) rooney8 válasza rooney8 (#17776) üzenetére


rooney8
aktív tag

Hat igy se, ugyanaz... Probaltam a naplot elmenteni, de megynyitas utan 10 masodpercel fekete kepernyo, sok szoveg egymas utan, majd leallt a gep.

Most felrakom a SL-t es megcsinalom kezzel azt a particiot, nem hagyom unibeast-et ganyolni :DDD

(#17778) stigma


stigma
addikt

Hi.Mivel sok időm nincs bogarászni sajnos csak abban a témában érdeklődnék hogy elvileg most már fel lehet tenni jó pár MAC OS verziót sima PC-re.
Amit tervezem , hogy egy gépet építeni stúdiós munkákra amihez használnám a Pro tools 10-et - ehhez crack-t verzió csak MAC OS-re van - ezért kérdésem a következő lennének.
A gép így nézne ki:
- i5-2300/2320-ra
- 8GB ram
- valamilyen P67-H67-es lapot vennék
- 2db M-AUDIO - Delta 1010LT hangkártya

Vajon problémamentesen régebbi OS-t 10.7.x vagy a legújabb 10.8-at fel tudom telepíteni problémamentesen?
Vajon kezel e normálisan 2 ilyen típusú hangkártyát, amit egyszerre használnék Pro Tools-ban?
Illetve mennyivel nehezebb feltenni mint egy sima Win7 telepítést?
Ubuntut simán tettem már fel elsőre szóval annyira kezdő nem vagyok.
Segítségeteket előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17779) Máté94 válasza stigma (#17778) üzenetére


Máté94
addikt

A hangkártyák nem fognak működnie. 10.6-tól ezekhez nincs driver.[link]

Hát, nehezebb, mint egy Win install vagy Ubuntu, de ha baj van, próbálunk segíteni. Addig is ajánlom, hogy olvasgass jó sokat a témáról, főleg itt.

Árat nem írtál. Ha jót akarnál magadnak, akkor Z68-as Gigabyte lapot vennél, az biztos. Pl.: GA-Z68X-UD3H-B3-at.

(#17780) #92942848 válasza stigma (#17778) üzenetére


#92942848
törölt tag

nyilt driver van de nem jutsz vele elöbbre

a két hangkari túl régi.

(#17781) Máté94 válasza Máté94 (#17779) üzenetére


Máté94
addikt

Jut eszembe: videokártya? HD2000 nem megy OS X alatt.

(#17782) stigma válasza Máté94 (#17779) üzenetére


stigma
addikt

zsivagooo,Máté94: Köszönöm a gyors választ akkor marad a másik csoda operációs rendszer , és régebbi pro tools. :R :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17783) Xero válasza stigma (#17778) üzenetére


Xero
nagyúr

"Amit tervezem , hogy egy gépet építeni stúdiós munkákra amihez használnám a Pro tools 10-et - ehhez crack-t verzió csak MAC OS-re van - "

Nem lenne egyszerűbb megvásárolni a software-t, ha valóban fontos? :U

(#17784) tDr1v3r válasza Xero (#17783) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Magyarisztán...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17785) stigma válasza Xero (#17783) üzenetére


stigma
addikt

Egyszerűbb lenne ha lenne rá keret. Ez a stúdiós gép egy alacsony költségvetésű kis bandának a gépe lesz , maga a program jópár száz euro amire egyenlőre nincs keres sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17786) tlac válasza stigma (#17785) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor használjatok ingyenes alternatívákat

(#17787) Xero válasza stigma (#17785) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor gondolom az sem gond, ha a banda zenéjét is lopják majd. :N

Más téma: Kijött a hacklink lapjához (Z68MA-D2H-B3 rev.1.3) egy UEFI Bios. Erősen töröm a fejemet rajta, hogy rá kéne próbálkozni, mert a visszajelzések alapján nagyon jó vele minden (gyorsabb boot, pattogósabb rendszer, hibátlan sleep), csak egy valaki reportolt egy p-state problémát. A gond az, hogy nála tuningolt cpu-ról van szó. Szóval fene tudja nálam mi lenne a helyzet stock beállításokkal. :F

(#17788) rooney8


rooney8
aktív tag

El se hiszem vegre sikerult :D
Egy masik bootloader kellett (bar azt nem tudom, hogy kerult ra...:D)
No mindegy, felment, el is indult, majd hnap folytatom, mert reggel koran kelek.

(#17789) rii válasza #92942848 (#17629) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos -x -el se jutottam el semeddig

ugyanaddig a kék képernyőig jutottam el

ha fel tudnék tenni egy másik HDD-re egy OS-t, (vagy live CD-ről .. vagyis az nem jó mert nem hiszem hogy LIVE Linux CD-n tudnám láni a HFS-t ... a mac os exenteded journaled FS-t .... ) mondjuk WIN-t, arra MacDrive-t, és látnám a particiókat, akkor az utolsó lépést (vagyis az utolsó előttit, az rm-et végre tudám hajtani ....

A boot: után ha -x el nem kaptam prompt-ot, akkor hogy lehetne még?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17790) #92942848 válasza rii (#17789) üzenetére


#92942848
törölt tag

linux livecd-k (mostani ubuntu pl biztosan) látja a hfs+-t viszont iráshoz telepitett linux kell.
Ami miatt ez ellenjavalt,hogy a journalinget nem megfelelően kezeli.
Macdrive egy fokkal jobb leszámitva,hogy képes a prticióstruktúrát tönkrevágni simán.

Az igazi megoldás az lenne ha egy másik mac segitségével elkezdenél szorgalmasan adatot menteni és újratennéd a rendszeredet.

(#17791) rii válasza #92942848 (#17790) üzenetére


rii
nagyúr

ok
ujrateszem ... csak azt se tudom mit kellene feltennem ... 10.6 elég lenne, de 10.7 jobb volna a biztonsági frissítések miatt ...

(amúgy attól hogy a videkártya kimozdult a helyéreől, történhetett maradnadó kjárodosdás valamiben?)

ujratevésnél mire kelleme rákertesnem kiírandó ISO tekintetében (PM-ben tudsz lécci reatil nevet küldeni, hogy mit t*ltsek le? valami 10.7 kellene ...

Motherboard: ASUS P5Q PRO
CPU: Pentium Core2 Quad, Q8300-2,5GHz, 1333 Mhz, 4Mb
VGA: 7300 GT - 256 MB
MEM: 2X-(2x2GB) G.Skill PI Black 1066MHz kit
)

jó lenne még a mostani rendszert újraéleszteni ... ha tudok valahova win varázsolni mac drive-al, akkor mit kellene tennem ha elérem az OSX particiót? (2-3 éve használom a macdrive-t ... eddig még semmi gond nem volt, .... igaz ... nem particionálok ... egy HDD - 1 partició)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17792) rii


rii
nagyúr

a boot promt után nem lehet kérni egy normal karakteres login-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17793) rii válasza Xero (#17787) üzenetére


rii
nagyúr

nem minden fehér és nem minden fekete

ismerős csaj képzőművésuz, kiállításai vannak pl. bécsben is ... 3-4 éve jött el a reklámügynökésgtől, ahol graf.-ként dolgozott, és megpróbált szabadúszó lenni

amellett hogy dolgozik a saját munkáin a kiállításokra, ügyfeleket keres, tárgyal (gardasági igazgató, new bissinuess manager) nyomdával beszél (produkciós) kapcsolatot tart ügyféllel (account manager) tervez (fgrafikus) nyomdára ad (dtp op.) telepít mindent amit kell (IT)

de ennyi munka mellett is lehet h kevés ügyfele lesz, nem tud megélni, és újból el kell mennie k*rválkodni egy reklámügynökségre, graf. stúdióba.

emiatt a bizonytalanság volt, hogy alapból midnen prog. crack hack, mert a létfentartásért küzd. van aki mondja hogy most az illegális programok miatt mástól veszi el a megredelést, d ez hülyeség, mert ezáltal, hogy ezt csinálta, a reklámügynükségen meg megüresedett egy hely, úgyhogy valaki meg esélyt kapott ...

szóval ... nem minden fehér és nem midnen fekete ...
nem mindegy hogy a te zenédet lopják el, amiért vért p*sáltál, vagy mondjuk az adobe cég termékét, aki már egy hiper-mega-multi cég, és (!!!!!!) a wareznak köszönhetően terjedt el a program, .... szándékodsan nem csinált senki sem komolyabb védelmet (90-95-99), és nem csinál ma sem ... pont csak annyit, hogy akinek nincs kedve szenvedni a cr*ck-el, meg bújkálni a bsa elől, az megvegye ....

szerintem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17794) rii válasza rii (#17793) üzenetére


rii
nagyúr

jabocs -... még csak annyit - csak kapkodok melóhelyen- hogy ha megvette volna a soft-ware-ket, akkor köbö 1-2.000.000-ba került volna ... ha le kell húznia a rolót, akkor ez kuka, kezdve ott hogy pénze se lett volna rá ...

nem tudom ... én azt mondom, hogy amíg az olyan szabályokat se tartja be a magyar, amiért nem kell pénzt fizetnie, akkor miért pont a fizetős, méllyen zsebbenyúlós dolgokat várjuk el, hogy betartsa?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17795) Xero válasza rii (#17793) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is jellemzően csak azért fizetek, amit sokat használok vagy értéket termelek vele. Amikor dtp-ben mozogtam megvásároltam a CS-ot is, de az 5-ös óta nincs eredeti licenszem.
Nem termelek vele, csak hobbi szinten használom jórészt, és mivel már egyszer fizettem érte egy nagyobb adagot így nem is érdekel annyira. Ha megint komolyabb megrendelések lennének, akkor igenis kifizetném ismét.

A másik, hogy sok esetben ott van a nyílt forrású ingyenes megoldás. Nyilván nem váltható ki vele minden, de rettentő sok olyan helyzet van amikor igen.

Én egyszerűen azt nem tudom elfogadni, hogy valaki szinte gondolkodás nélkül célirányosan a crackelt softwaret irányozza elő magának. Valahogy az emberek nem érzik a sw lopás súlyát. Ugyan olyan kőkemény munka van mögötte, mint a kézzelfogható termékek mögött (néha még több is), mégsem tudják úgy kezelni őket.

Én tipikusan az a hülye vagyok, aki még a cydia store-ban is fizetett, mert tudom milyen munka van egy-egy apróság mögött, amit nagyon sokat használok. Nyilván én sem vagyok szent, ahogy fentebb is írtam (HD filmeket és sorozatokat pl csak torrentről lévén itthon nem érhető el olyan mennyiségben és minőségben).

(#17796) Ragnar95 válasza Xero (#17795) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem akarom egyik oldalt sem képviselni, de ez jól mutatja a kalózkodás és lopás közti különbséget:

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17797) rii válasza Xero (#17795) üzenetére


rii
nagyúr

az apróság az oké .... HD sentinel meg ilyenek, total commander ... az is 2-3 fős "banda" ...

de amikor meg akarok tanulni egy programot (2-300.000 Ft-os), és a fejemhez vágják h warezolok, és mért nem trialt használok, miért nem a tanulásra kifejleszett verziót, akkor azt már túlzásnak érzem .... hiszen most annyira mindegy hogy a warezot tanulok-e vagy a trail al vagy a lebutítottal, pénzt nem keresek vele egyik esetben sem, és fizetni sem fizetek az adott cégnek egyik esetben sem .... tehát nem esik el bevételtől, én meg nem jutok bevételhez ....

meg az esik még sz*rul amikor azok szólnak le, akik csak neteznek, zenét hallgatnak, meg videot néznek a gépen ... namármost én ezt némi túlzásal DOS alól is meg tudom tenni :D :D :D lynx-et nem szinvesen használnék ... (videot nézni: mpg123, sőt: mplayer.exe (legjobb), zenét hallgatni: xtc-player) .. de szóval ezt akármelyik freeware OS is tudja ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17798) rooney8


rooney8
aktív tag

most, hogy már minden jó ML-en (kivéve IDE csatlakozású eszközök), egy olyan kérdésem lenne, hogy windows alól eltűnt az egyik partícióm. itt ML-en látja meg minden, ki is írja, hogy NTFS, de win-en nem látja. lemezkezelőben pedig üres helyként titulálja... ötlet?

(#17799) rii


rii
nagyúr

hello

bajban vagyok, meg van kötve a kezem
otthoni gépem nem megy most
munkahelyin nem tudok wifi hiányában "kimenni"

valaki PM-ben dobna kérem egy distro nevet, (nem retailt, mert a jelek szerint ahhoz kevés vagyok), hogy az alábbi gépre mit töltsek le?

Motherboard: ASUS P5Q PRO
CPU: Pentium Core2 Quad, Q8300-2,5GHz, 1333 Mhz, 4Mb
VGA: 7300 GT - 256 MB
MEM: 2X-(2x2GB) G.Skill PI Black 1066MHz kit

nagyon megköszönném.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17800) RaZroX válasza rii (#17799) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem ha nem Retailt teszel fel akkor nincs sok értelme.. Lehet, hogy még többet is kell vele bénázni mint a Retaillal... :(

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.