Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Mr. Teddy válasza Xero (#18750) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Feltettem. Kitöröltem a kellő cuccot, Ati verzióhoz passzoló kextet feltettem. Most rendesen bebootolt, megy, kopp-kopp. :)
Remélem nem lesz egyéb dolog.

Illetve egy általánosabb kérdés mindenkinek, hátha van rá ötlet. Fülessel használom a gépet, és elég magas az alapzaj. Szerintem a mikrofon bezavar, vagy ilyesmi. Hogy tudnám kilőni a mikrofont? Igazából az audio inputnál nem is a rendes mikrofonom szerepel, hanem a DVD íróm, mint audio forrás.

mod: Hm, a hang kimenet torzít is. Lehet valami nem okés. Keresek egy voodoo újabb kextet, hátha van.

[ Szerkesztve ]

(#18752) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Eddig rendesen működött a Lion 1í.7.3-as verziója nálam. Gondoltam egyet és teljesen ledúrtam, majd feltettem a Mountain Liont.

Minden rendesen megy is kivéve a hangot. Azt sajnos sehogyan se tudom elővarázsolni belőle. Hátha tudtok nekem segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát.

A konfigom a következő:
Z68AP-D3 rev. 1.0-s alaplap
2x4 Gb DDR3
60 GB SSD
ATI HD5850

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#18753) #68216320


#68216320
törölt tag

Na sikerült a laptopomon (Asus K53SV) mindent beállítani 10.8.2 telepítése után is.
Egyedül az Optimus VGA nem működik, mert az nem támogatott. Illetve a Sleep mód nem megy valamiért.

- A sleep-et szeretném életre kelteni valahogyan. Zsivagooo, egyszer említetted, h DarvinDumper-el csináljak egy mentést és tegyem fel valahova. Ránéznél esetleg a gép mostani állapotára?

- Valahol olvastam, hogy az Optimus VGA-knál meg lehet csinálni, hogy nem az integráltat, hanem az NVidia-t használja az OS X. Váltogatni nem fogja, hanem fixen a diszkrét VGA-t hajtaná. Erről tud valaki támpontot adni? Nem sikerül megtalálnom újra azt az oldalt.

(#18754) ThuG4LifE válasza HaZse (#18752) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]
Probald meg ezt

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#18755) spacer


spacer
aktív tag

Valaki aki tud segítsen picit: :W
Amióta ML van fenn több percet kell a gép előtt ülnöm, hogy bebootoljon a rendszer, és a leállítás is elképesztő lassú. Lion alatt pár másodperc volt az egész. :(
Másik problémám, hogy 10.8.2-es frissítés után elveszti a hangot, és a trim enablert is. Multibeast sem segít.
GA-P67-es alaplapról van szó, 128-as Corsair ssd-vel.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#18756) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy hogy, de sikerült összekalapálnom mountain lion alatt a QE/CI támogatást a speckó VTX3D HD5670 kártyám alá.
Talán az segített, hogy 10.8.2-re updateltem a rendszert, talán az, hogy 1 hónapot pihentettem a dolgot és felfrissülten estem neki, nem tudom.

Viszont mióta megy a qe/ci, boot után pár percel(bár inkább úgy tűnik, hogy amikor elkezdek valamit csinálni a rendszerben, nem csak áll a desktoppon) akkor csatt, kernel panic.

sütöttem egy képet a hibaüziről: itten e

Általában kitudom bogarászni ezekből az üzenetekből, hogy mi lehet a ludas, de most semmit nem tudok belőle kiolvasni.
zsivagooo apánk említette lejjebb azt az acpi fixet. insanelyn meg is találtam, beraktam, de ugyan úgy elszáll KP-vel.

Lehetséges esetleg, hogy valami bios/energiagazdálkodási hiba ?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#18758) ToMac.hu válasza Phantomhive (#18756) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Esetleg MacPro3,1 sys def.-fel próbáld meg, hátha. DSDT-d rendben van?

(#18759) tDr1v3r válasza ToMac.hu (#18757) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azt ugye tudod, hogy pénzért OS X-et PC-re telepíteni illegális?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18760) ToMac.hu válasza spacer (#18755) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

A megoldás a lassú bootra az AHCI Rollback. Simán vissza kell tenni a Lion-ból két kextet. Sokaknál előjön ez a dolog, keresi a root device-t, de idő kell neki, mire megtalálja. Ez egy bug a kextben, reméljük javítva lesz. Más esetekben Still waiting for root device-t csinál, ha nem -f flaggel indítasz.
Telepítsd ezt a két kext-et Kext utility-vel, vagy KextBeast-tel.
Hangot pedig tessék csak szépen ugyanúgy visszatenni a Multibeast-ből ahogy volt. Nézd meg a gyártó oldalán milyen hangkártya van a lapon, és az annak megfelelőt jelöld ki. Utána nem árt a Kext utility-t futtatni, ha biztosra akarsz menni, ez helyrerakja a kext cache-t.
TRIM-et meg sajnos engedélyezni kell minden update után. A Multibeast-es TRIM enabler nekem sem megy, viszont van erre külön app, az működik.

(#18761) #92942848 válasza ToMac.hu (#18760) üzenetére


#92942848
törölt tag

no ha te megjöttél ide akkor én meg lépek.

sok sikert mindenkinek.

(#18762) ToMac.hu válasza tDr1v3r (#18759) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Ha az illető saját maga szerzi be bármilyen módon az OS-t, akkor nem. A jogszabályok szerencsére nem érvényesek, amelyek meghatároznák, hogy csak milyen gépekre lehet OS X_et telepíteni. Amit én csinálok, az elkönyvelhető technikai segítségnek. De kérlek, ne csináljunk ebből most jogi vitát.

(#18763) #92942848 válasza tDr1v3r (#18759) üzenetére


#92942848
törölt tag

tonymacx féle netcigányok jól megélnek belőle.
régen is volt ez.

lásd:

[link]

(#18764) ToMac.hu válasza #92942848 (#18763) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

?

(#18765) #92942848 válasza ToMac.hu (#18764) üzenetére


#92942848
törölt tag

ha idejöttél osztani az észt akkor részemről bojkottálom ezt a fórumot.

további jó mulatást.

(#18766) ToMac.hu válasza #92942848 (#18765) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Osztani az észt? Baj, hogy segítettem valaki problémáján? Ha ilyen ez a topic, akkor inkább megyek innen...komolyan nem értem, mi rosszat tettem....

(#18767) #92942848 válasza ToMac.hu (#18766) üzenetére


#92942848
törölt tag

más dolgozik te keresel pénzt.

szerintem ez pofátlanság.

nem egyedi amúgy...

(#18768) ToMac.hu válasza #92942848 (#18767) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Akkor tisztázzuk.
Nekem fogalmam sem volt arról, hogy a két oldal között ekkora ellentétek lennének. Elolvastam a postot amit linkeltél, és valóban igazad van, disznó dolog kódot lopni másoktól, és azt sajátként felhasználni.
Viszont szeretném leszögezni, hogy én nem köteleztem el magam egyik "párt" mellé sem. Pusztán az interneten fellelhető eszközök, és a saját tapasztalataim alapján tevékenykedek. Nekem a Tonymacx86-féle megoldás jött be, ennyi az egész. Az ő eszközeikkel tudom a legegyszerűbben kivitelezni a telepítést, nem kell ezért a torkomnak ugrani. Mint említettem, én csak használom az interneten fellelhető eszközöket, és nem tulajdonítok semmit a sajátomnak. Az általam nyújtott "szolgáltatás" azoknak szól, akik szeretnének hackintosh-t, viszont pont a hosszú órákon át tartó fórumböngészést, és "hegesztést" szeretnék megúszni. Voltak már elég sokan így ezzel, és remélem, hogy a továbbiakban lesznek is.
Úgy gondolom, ezt fontos volt leírnom, nem szeretnék ebből kifolyólag vitát senkivel. Főleg nem ilyen dolog miatt, és főleg nem interneten keresztül...
Ha problémát okoz az, hogy itt vagyok ezen a fórumon, akkor nyugodtan törölhetik a moderátorok a post-jaimat, és nem fogok többet írni ide.
Elnézést, ha valakinek kellemetlenséget okoztam....

(#18769) #92942848 válasza ToMac.hu (#18768) üzenetére


#92942848
törölt tag

többek között a hozzád hasonló megélhetési jómunkáshelperek miatt nem lesz csomó dolog támogatott.
csomó mindent lehetne irni de amig mások fölözik le a munka hasznát addig nem készülnek AAPL/BSD kextek és a többi.

egy példát mondok:

sss3 sse3 amd emuláció.

de sorolhatnám feleslegesen.

egy jótanács azért neked:

ne sodálkozz ha a ToH scene bármyelik tagjának erőteljes hányingere támad a "munkásságodtól". jelzem 3k-ért domaint regelni még a hülye is tud,de az a fajta exhibicioniznus meg felállás,hogy 2006 óta...

loll

(#18770) Máté94 válasza ToMac.hu (#18768) üzenetére


Máté94
addikt

Ugyan-ugyan, zsivagoo szeret "eszmét cserélni", csak furcsán fejezi ki magát. Ne hagyd, hogy elvegye a kedved. :DDD

(#18771) #92942848 válasza Máté94 (#18770) üzenetére


#92942848
törölt tag

Hát ne is.
Nektek inkább tomac.hu szakértelme kell.

További jó mulatást.

Én itt kiszálltam.

works4me.

(#18772) Máté94 válasza #92942848 (#18771) üzenetére


Máté94
addikt

Jajj, istenem. Ne kelljen már kisiskolás szintre vissza mennünk. Főleg, hogy két felnőtt emberről van szó.

ToMac-el nekem nincsen bajom, amíg megosztja a tapasztalatait, ötleteit és nem akarja ránk tukmálni a gépeit, illetve szolgáltatásait pénzért, a kutyát nem zavarja.

(#18773) ToMac.hu válasza Máté94 (#18772) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Hát, ha itt ilyen társaság van, akkor köszönöm inkább nem kérek belőle...

(#18774) Phantomhive válasza Phantomhive (#18756) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

na amúgy én megoldottam ezt a szutykot.
nem vagyok benne biztos, de úgy néz ki, hogy a vga volt a ludas.
ami történt: AMDAccelerator kextbe beadtam neki a device id-t, viszont úgy gondoltam, hogy Redwood(asszem) alá adom be, mert hogy hát miért ne, a HD5670-es kártyák Redwood alatt vannak. Butult is a rendszer meg hasított, de mint feljebb írtam, crash.

Na egye fene, beadtam neki a dev id-t a Juniper alá és kb. 1.5 órája atom stabilan fut és veszett gyors a lelkem. Maradjon is így.

Viszont alternatív kérdés. :D

Gigabyte H61M-D2-B3 lapom van. ALC889 chip van rajta. DSDT van szerkesztve.
Felrakom azt a modifikált(talán 10.7.2-es) ALC889 kextet. Lesz is hangom, mikrofon, line in, stb.. csoda
Viszont amikor 1 ideig semmi nem küld hangot, akkor olyan, mintha "elaludna" a hangkártya, amit aztán az követ, hogy ha hang jön, akkor pukkan 1 csúnyát(mint amikor testeli az ember a jack kábelt, vagy mittudomén bekapcsolsz 1 gitárerősítőt.)

Ez mitől lehet és van-e esetleg rá gyógyszer?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#18775) DJackson


DJackson
tag

Sziasztok!

Már 1 hónapja szenvedek a hackintosh-om létrehozásával, mostmár célban vagyok, ezer gond után :) vettem új videokártyát is. Egyedül egy dolgot nem értek már csak.

Van nekem egy ipod touch 4G-m és ezt az eszközt a ML nem akarja bevenni sehogyse alapból. iTunes cuccait újratelepítettem, amiket javasoltak a fórumon, legújabb iTunes vissza, és nem. De nem csak az iTunes a gond, alapból nem is jelzi hogy töltene az eszköz. Ugyanaz a kábel port egy iPhone-al okés. Windowson semmi gond.

Egyedül a multibeast segített nekem azzal, hogy ott van egy legacy usb support pipa lehetőség. Valamiért nekem nem sikerül a multibeast felrakása clean install után, de ezt a hibát kijavítja. Nincs ötletetek hogy mi lehet ez? Talán egy usb kezelő kext-et cserél ki? Nem akarnám egész életemben a multibeast-el megoldani ezt a hülyeséget... :)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#18776) Phantomhive válasza DJackson (#18775) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

"Replaces the current IOUSBFamily.kext and IOUSBMassStorageClass.kext in /System/Library/Extensions with the unmodified 10.6.2 and 10.6.4 versions for LGA 1156 motherboards that don't enable Rate Matching Hub in BIOS."

org.chameleon.*-ban be van pakolva az USBBusFix=Yes (vagy valami ilyesmi?)
(Ha nem ismered a parancsokat, akkor Chameleon Wizardot kapjad le. Sokat tud segíteni és tanítani)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#18777) DJackson válasza Phantomhive (#18776) üzenetére


DJackson
tag

Nagyon hálásan köszönöm!

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#18778) Sinkó válasza #92942848 (#18767) üzenetére


Sinkó
tag

Óriási hülyeségeket beszélsz...
Kicsit vonatkozztass már el...
Kenyeret akarsz sütni,meg veszel hozzá mindent,de a végeredmény egy rakás sz@r.
Elmész a pékhez,nem?...aki ért hozzá,és megsüti neked.
Ingyen adja????
Ő állitja elő a hozzávalókat?????Vagy inkább ö is megveszi a hozzávalókat és ráteszi a hasznát.
Termelői áron adja a tudását????
Akkor a pék cigány?..vagy az összes szolgáltató,kereskedő?

Nincs kedvem 5000000 fórum bejegyzést végig olvasni,de megvan minden cuccom egy hackintoshoz,csak hülye vagy lusta vagyok hozzá,és van rá pénzem hogy elvigyem olyan emberhez aki ért hozzá,számít nekem hogy honnan van a tudása?..meg a kextek amiket felrak?????

(#18779) ToMac.hu válasza Sinkó (#18778) üzenetére


ToMac.hu
csendes tag

Köszönöm. :R

(Mondjuk már megbántam, hogy beírtam azt a postot...nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.)

[ Szerkesztve ]

(#18780) #92942848


#92942848
törölt tag

Aludtam rá egyet és a véleményem nem változott.

mementóként jelzem évek óta nem csak én pofázunk erről:

egy példa itt

lusta,tl;dr,kögazdag,fogyatékos versenyzők kedvéért kibontom a lényeget:

ha nem szeretnél hackelni vegyél macet.
de ne támogasd a ToH scene vérszivóit.

Részemről most tényleg befejeztem itt.
Ez az a szint ami alá nem mennék...

(#18781) #92942848 válasza Sinkó (#18778) üzenetére


#92942848
törölt tag

"olyan emberhez aki ért hozzá,számít nekem hogy honnan van a tudása?..meg a kextek amiket felrak?????"

számit mert ha nincs tudás nincs kext akkor elmehettek jerevánba nádihegedülni alustaságotokkal meg a pénzetekkel együtt.

(#18782) HaZse válasza #92942848 (#18781) üzenetére


HaZse
őstag

Ebbe a vitába én is hadd szóljak bele.

Mint programoz/informatikus én is heggesztettem a saját konfigomhoz, ami AMD-s volt kext-et, de csak sok segítséggel. Azzal sem értek egyet, hogy valaki pénzért adja mások fáradozását. De részben egyet értek, akik segíteni akarnak olyan embereknek, akik sötétek az informatikához, de nem egy Hackintosh-hoz, mert ott már kell tudásnak lenne, aki ilyen akar használni.

Egy PC-n futó Linux vagy Winfos telepítésért, gép hibaelhárításáért én is elkérem a magam jussát. (Persze számlázom is a tevékenységemet). És ezért barátoknak/ismerősöknek ha kell egy Hackintosh, akkor segítek a telepítésében INGYEN. Mert ez a tevékenység ILLEGÁLIS. (Tudtommal). Ez olyan, mint a droid telefonok root-olása pénzért.

Aki építeni akar Mac kompatibilis gépet, az ITT találhat hozzá megfelelő hardver elemeket.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#18783) #92942848 válasza HaZse (#18782) üzenetére


#92942848
törölt tag

Köszönöm.

:R

Egyébként az apple jogászai fel fogják keresni elöbb utóbb a tomac.hu oldal üzemeltetőit az az érzésem.

psystar sem úszta meg:

http://en.wikipedia.org/wiki/Psystar_Corporation

[ Szerkesztve ]

(#18784) Phantomhive válasza HaZse (#18782) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Tegyük fel, hogy kifejlesztesz egy szoftvert, amivel a legtöbb számítógép képes lesz mondjuk teszem azt az agyhullámmal való vezérlésre és ezzel segítesz az emberek egy közösségén(ők a hackintosh közösség megfelelői).

Ezt a szoftvert egy közösséggel fejlesztettétek ingyen, szabadidőben, mindenféle anyagi támogatás nélkül. Ezt a rendszer elég nehéz beüzemelni, blabla. Léteznek leírások, videók, fórumok, sok egyéb forrás, ahonnan megtanulható a rendszer működési elve és a beüzemeléséhez szükséges tudomány is elsajátítható.

A programozók ingyen adják a programot, a felhasználók ingyen kapják a programot.
A programozó elégedett, mert segített embereken, a felhasználó boldog. A közösség szépen építgeti magát belülről, egyre nagyobb és nagyobb és nagyobb és egyre több dolog lesz támogatva és mindez ingyen pénzből gyakorlatilag. Csak néhány jó lelkű támogató van, akik az oldalak/fórumok fenntartásában segítenek vagy esetleg hardwarekkel támogatják a dolgot.

Egyszer csak paff, jön egy marék ember, akik harmadik félként beállnak a felhasználó <--> programozó közé.

A programozóktól ingyen kapják a programot, de a felhasználóknak már pénzért adják tovább és nem fizetnek a szerzett jövedelemből semmilyen járulékos összeget a programozóknak, akik megteremtették eleve a lehetőséget, hogy ők (hívjuk őket zsivagooo szavával) a "vérszívók" utána pénzbeli javakra tehessenek szert nagyjából azért, hogy csinálnak egy telepítő pendriveot, feltesznek egy más által megírt rendszerbetöltőt, feltesznek egy más által megírt hálókártya drivert, egy más által megírt audio drivert, fake-smc kextet, sata kextet, usb3 kextet, sorolhatnám.
Mind-mind más munkáit másolják, amiket kb. 10 perc alatt vadásztak össze a fórumokon.

1 óra alatt működőképes hackintosht varázsolnak(mivel csak specifikus hardwarekre hajlandóak elvállalni a telepítést természetesen) és zsebreteszik a 10-20ezer forintjukat.

Gyakorlatilag a programozót maximálisan megkárosítják és tulajdonképpen a felhasználót is, mivel amit a "vállalkozó" megtesz, azt nagyjából ő is megtudná tenni (utálni fogsz zsivagoo :D ) Ennek a követésével.

Remélem logikusan levezettem a dolgot és nem kell elmagyaráznom, hogy ez morálisan hogyan hat mind a programozókra, mind a közösségre és hogy mit fog ez eredményezni.

Továbbá tonymac is gyakorlatilag ezt csinálja azáltal, hogy összelopkodja a programozók munkáját és saját néven kiadja Multibeast néven.
Kétségtelenül nem kér érte pénzt (még), de megkockáztatom, hogy vannak adományozó gombok a weboldalon.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#18785) #92942848 válasza Phantomhive (#18784) üzenetére


#92942848
törölt tag

plusz tonymacx tulajdonképpen a psystar.

who real?

még kis infó

(#18786) HaZse válasza Phantomhive (#18784) üzenetére


HaZse
őstag

Nem ezt írtam le, csak másképpen? Amúgy rendszeresen szoktam pár dollárt adományozni nekik. Van rá lehetőség.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#18787) #92942848 válasza HaZse (#18786) üzenetére


#92942848
törölt tag

Azzal,hogy nekik adományozol tulajdonképpen az osx86 scenet rombolod.

Mert ennyi erővel akkor inkább fejlesztek az Applenek és letojom a haklit.
És hidd el ezzel rengeteg fejlesztő igy van/volt/lesz.

:R

(#18788) HaZse válasza #92942848 (#18787) üzenetére


HaZse
őstag

Én is letojnám a Hackintost, ha megfelelő áron kapnék USB3-as asztali gépet. De most szemezgetek egy Mac pro-val.

Én azért adományozok párszor nekik, mert ott találtam meg a megfelelő segítséget, hogy működőképessé tudjam tenni a jelenlegi konfigomat.

De szoktam nézni az osx86 oldalt is. Sőt az AMD-s gépemnél szinte csak itt az osx86 oldalon találtam meg a megfelelő cuccokat hozzá. Azt bevallom, hogy a tony86-os módszerek jelenlegi konfigomnál egyszerűbb.

Annó a Leopárdnál az osx86-os cucok segítettek, plusz a net-en fellelhető komplett teleítő DVD-k. (Van vagy 10 féle lemezem belőle)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#18789) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Vennék egy Snow Leopard eredeti DVD-t, de az eladónak nics meg a hozzá tartozó doboza. Ha a dvd-t megveszem akkor a doboz nélkül tudom igazolni, hogy a telepítő lemez jogtiszta? Vagy csak annyit érek vele mintha leszedtem volna egy "csúnya" oldalról és kiírtam volna DVD-re? Köszi a segítséget!

(#18790) tDr1v3r válasza jahatpersze (#18789) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mivel nincs serial, a lemez a lényeg... a doboza nem kell, esetleg számla. De az is minek, ha látható a lemezen hogy eredeti...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18791) jahatpersze válasza tDr1v3r (#18790) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

köszi!

(#18792) bubba2011 válasza #92942848 (#18787) üzenetére


bubba2011
csendes tag

A probléma sokkal messzebbre nyúlik vissza egésszen a nyolcvanas évekig, amikor a machintosh gépek idétlen, nem vagy csak alig bővíthető, méregdrága vasai uralták a piacot. a Classik, classik pluss, mac II, lc, lcII. stb, a 7. x… oprendszerrel, és nem volt alternatíva. Ez az időszak a felhasználók teljes kizsigerelése volt. …és akkor jött egy bill góc nevű üzletember enyúlva szinte egy az egyben a mac operációs rendszerét összegányolta a windows-ot úgy hogy hagyta hogy a vasat perifériánként is össze lehessen szerelni, ettől lett olcsó gyártófüggetlen, rugalmasabb, és találkozott a vásárlóerő érdekeivel. Ez egy jól bevált üzleti stratégia "volt" . Igy uralta el a gagyi a világ számítógéppiacát és növelte elképesztő méretűvé a számítógép felhasználók számát.
Most az a helyzet hogy a már a végtelenségig kibővült periféria hardverarzenált egy tablet-windows nem képes lekötni… (ezért térünk vissza a gyökerekhez). A két három pólusú egymásnak éles határokat húzó számítógépvilág lassan egy használhatóbb globálisabb rendszerré egyesül.
a vitátokhoz annyit hogy csak onnan lehet lenyúlni-ellopni, ahonnan van mit. Következésképpen a morális megközelítés mégha jogos is inkább szánalmas.
Lehet ezerszer igazad ha lenyúlható…. és igazából az a lényeg hogy hová és miért tartunk. :)

(#18793) #92942848


#92942848
törölt tag

Etika ide oda ráadásul szarrá regisztrálta kedves tomac prohardver lapcsaládot is amint láthatjuk. itt ni

(#18794) #92942848


#92942848
törölt tag

(#18795) Phantomhive válasza bubba2011 (#18792) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

mintha kevernéd a szezont a fazonnal.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#18796) bubba2011 válasza Phantomhive (#18795) üzenetére


bubba2011
csendes tag

"... :) ezt mondhatta volna szebben kislovag..."

(#18797) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 1525 laptopom.

Érdemes rárakni a lion-t,vagy inkább a snow leo?

T8100 proci
2gb ram
gma x3100 vga

250gb vinyó( amit nem sokára lecserélek ssd-re)

(#18798) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a témában, van egy laptopom (medion p6812) a kövi hardverrel:
i2330
gt555m + HD 3000
4GB ram
128SSD+750HDD

Az SSD-n jogtiszta win7 van, a HDD-t viszont nem használom, mivel van USB3as külső winyóm és arra teszem a legtöbb dolgot, így gondoltam a 750esen kipróbálnám a Mac OS X-et. Láttam itt az oldal elején van egy 2004es leírás, de találtam más oldalakon is.

Igazából az érdekelne hogy szerintetek felmegy e rá, és hogy használható lesz e. (nem vagyok profi eddig egyszer használtam a suliban Mac-et)

Ezt találtam a legjobb leírásnak eddig. Esetleg ha valaki tudna segíteni, tudom hogy nem egyszerű dolog, de megköszönném!

(#18799) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Alaplapot cseréltem, de nem bootol a gép. Sejtettem hogy ez lesz. Nem tudnék valahogy bebootolni, hogy lementsem time machine-al a dolgaimat aztán újrarakjam? Itt akad meg a cucc: [link]

(#18800) birno


birno
addikt

Sziasztok,

VMware alatt fut most egy 10.8-as OS X, megcsinaltam az 1 hsz-ben irt billenytuzettel kapcsolatos modositasokat, nagy reszuk mukodik is szepen, csak 2 problema adodott.

A nagyobbik, hogy a Home, End stb. billek remapolasa nekem nem mukodik, tehat pl. Home-ra nem ugrik a sor elejere stb.
Nezegettem neten, de mindenutt ugyanazt a beallitast irtak mint ami 1 hsz-ben is van.
Esetleg valami otlet?

A masik, hogy a billentyuzeten nekem meg van egy gomb, a shift es az y kozott, amit nem lat az Ukelele, mukodesre lehet valahogy azt is birni(kacsacsor miatt lenne jo) vagy felejtos?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.