Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) tDr1v3r válasza Phantomhive (#17297) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ismerem mindegyiket... de HD6770 alá nem adnék teljesítményben, hasonló árban meg ugye nem találok 5770/550Ti-t, ezért kénytelen leszek ennél maradni. :(((

Mondjuk most úgysincs plusz vinyóm a rendszernek, ha szerzek lehet átflashelem majd... btw, abból lenne valami hátrányom teljesítményt illetően?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17302) #92942848 válasza tDr1v3r (#17301) üzenetére


#92942848
törölt tag

flashelni vga-t meleg történet.

2 eset van:

-sikerül ekkor lesz egy instabilan müködő bármikor ledöglő garanciavesztett karid

- nem sikerül ekkor buktad garit meg a pénzed.

(#17303) Máté94 válasza tDr1v3r (#17293) üzenetére


Máté94
addikt

Se.

De ebben az árban nincs igazán olyan kártya, ami jó. Esetleg egy használt HD5770 számításba jöhet.

(#17304) Máté94 válasza tDr1v3r (#17301) üzenetére


Máté94
addikt

Hát inkább ne, nem mindegyik működik. Inkább gyűjts egy HD6850-re.

(#17305) tDr1v3r válasza Máté94 (#17304) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor, ez jó lenne?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17306) Máté94 válasza tDr1v3r (#17305) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, és ha nem tervezel a jövőben kettőnél több monitor hozzákötni.:D

(#17307) #92942848


#92942848
törölt tag

No béláim akkor szájbarágósan,lássátok a kattogtatos multibiszten kivül is van élet főleg amikor még meg sem jelent egy os:

bútlóder 10.8

szükséges kellékek:

- osx-es vas
- muCommander (vagy más filemanager)
- Carbon Copy Cleaner
- 10.8GM (google: imzdl pl)
- üres diszk

telepités menete:

1.) új diszkre 2 particiót csinál: ML HD/ML Install HD

2.) butloder feltol az uj diszkre

3.) Extra/Extension kextekkel megpakolva elkészit mindkét particióra ( org.chameleon.boot.plist kell com.apple.boot.plist nem jo)

4.) /Volumes/Mac OS X Install ESD felcsatol,benne kitallóz muCommanderrel BaseSystem.dmg -t és azt is felcsatol.

5.) booti.efi,mach_kernel,kernelcache atmasol ML Install HD-re Mac OS X Install ESD-ből

6.) Carbon Copy Clonerrel ML Install HD-re átmásol BaseSystem.dmg

7.) /Volumes/ML Intsall HD/System/Installation/Packages ««« symlink töröl

8.) /Volumes/ML Install HD/System/Installation/ ««« bemásol a Mac OS X Install ESD Packages mappáját

9.) reboot,telepit,örül.

Remélem eléggé világosan irtam le.

tapasznyalatok jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#17308) Xero válasza #92942848 (#17307) üzenetére


Xero
nagyúr

Én már megvárom a véglegeset a store-ból. Mondjuk MP-n kipróbáltam már szinte az összes dev verziót (Tiger óta megteszem). Ott minden patent.

Egyébként a kellékek listában a Cleaner Cloner akar lenni ha minden igaz. ;)

(#17309) #92942848 válasza Xero (#17308) üzenetére


#92942848
törölt tag

y

elbsztam. :DDD

elárulok egy titkot: [M](GM a végleges)[/M]

(#17310) #92942848


#92942848
törölt tag

Egy dologgal szivok egyenlőre:

DVD-RW externalként van jelen és eject gombra xarik.
kell irnom egy rendes kextet mert injectorok mint irtam nem játszanak.

(#17311) Xero válasza #92942848 (#17309) üzenetére


Xero
nagyúr

Tisztában vagyok a titokkal, volt pár évig saját dev accountom. :P
A jelenlegi felállásban csak az az érdekes, hogy a frissítéseket az AppStore-on keresztül fogja megkapni. Na most ha ezt accounthoz kötik, az adott install-t pedig szintén az accounthoz, akkor egyszerűbb lehet azt megvárni.

Az utóbbi 3-4 évben egyébként mindig GM-t raktam föl és csak később vettem meg. :P

(#17310) zsivagooo: Drive tipusa?

[ Szerkesztve ]

(#17312) #92942848 válasza Xero (#17311) üzenetére


#92942848
törölt tag

jul 25 a release date.

drive tipusa ( 10.6 óta faszan ment):

sysprof szerint okes,disk utility szerint meg nem.

de egyébként nem drive probléma hanem ich9r szopozás (5-6 sata port peccselésre vár)

btw ezzel is az lesz mint a wlan karival holnap portolom 10.7 alól a kextet.

[ Szerkesztve ]

(#17313) Xero válasza #92942848 (#17312) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor azért nincs olyan nagy probléma.

10.8-at meg ahogy mondtam is kivárom. Időm mint a tenger, a hacklin pont mindegy mi fut, az éles melós gépeken meg nem akarok sokat bohóckodni az updatek miatt.

(#17314) Phantomhive válasza #92942848 (#17307) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

csak elméleti szinten futtatom a dolgot a fejemben és lion alól van tapasztalatom az efféle telepítésről.

a 6. pontnál nem értem: 6.) Carbon Copy Clonerrel ML Install HD-re átmásol BaseSystem.dmg

itt úgy érted, hogy a baseSystem.dmg tartalmát kell áthúzni az install HD-re igaz?

és ha igen, akkor miben másabb ccc-vel áthúzni, mint disk utilityből restoreolni? kényelmi dolog, hogy ki mit szeret vagy technikai oka is van?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17315) #92942848 válasza Phantomhive (#17314) üzenetére


#92942848
törölt tag

mach kernel nincs base system dmg-ben. ha disk utilityvel restorolsz az letúr mindent.

[ Szerkesztve ]

(#17316) Phantomhive válasza #92942848 (#17315) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ez eddig tiszta sor. nem akarok kötekedni meg lovagolni a témán, utolsó kérdés lesz, de mi van, ha restoreolom disk utilityvel és utána húzom át kézzel a kernelcachet, mach_kernelt és a boot.efi filet? :D

mert eddig én így toltam lion telepítő partíciók csinálásához, de lehet elkerüli a figyelmem valami alapvető dolog ML esetében :DDD

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17317) #92942848 válasza Phantomhive (#17316) üzenetére


#92942848
törölt tag

bootloader másképpen müködik.

ha ugy csinálod ahogyan te irtad és a sor végén tolod fel a bootloadert akkor egy soha el nem induló rendszert telepitőt fogsz kapni szép szürke hátérrel álló almával.

[ Szerkesztve ]

(#17318) #92942848


#92942848
törölt tag

már nem birtam szerkeszteni:

a lényeg itt látszik ls -la alól

(#17319) Máté94


Máté94
addikt

zsivagoo... nem lennél kedves széttrollkodni Tonymac forumát a telepítési útmutatóddal?
Csak azért mert segítettem valakinek megbizonyosodni róla, hogy az új GTX 680/670 működni fog ML-en, mert GM-en már mennek, kaptam egy figyelmeztetést, szabályszegésért.

11. No Discussions of Unreleased Software or Developer Builds
Any discussion, mention or links to this software will be deleted. Anyone who blatantly disregards this policy will be banned.

Mintha, ez egy kicsit erős lett volna... :U

[ Szerkesztve ]

(#17320) #92942848 válasza Máté94 (#17319) üzenetére


#92942848
törölt tag

bocs de nem szeretnék sehol trollkodni ;)

btw rule,az rule (regi magyar mondas nem lehet meg+ni mert szaporodik.)

ps:

egy darab bstones invajt van még.

a jövőben linuxos topikba menek posztolni inkább.

:R

[ Szerkesztve ]

(#17321) Máté94 válasza #92942848 (#17320) üzenetére


Máté94
addikt

Hmmm... pedig reménykedtem. ;]

Csak egy kicsit sok volt ezt szerintem. Csak azért mert megemlítettem. Igen, hibáztam, de akkor töröljék ki az összes post-ot amiben "Mountain Lion" megjelenik.

Írtam vissza, ezt nem fogadom el. Ha moderáció, akkor az legyen fer is.

(#17322) Phantomhive válasza #92942848 (#17317) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

áh, minden világos.
köszönöm a kielégítő választ :R

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17323) rooney8


rooney8
aktív tag

az megoldható, hogy a finder-ben ha vannak egy mappán belül további mappák és fájlok is, akkor úgy legyen mint a windowsban, hogy külön a mappákat és külön a fájlokat csoportosítja? mert most az egész egybe van és úgy csoportosítja pl. név, vagy létrehozás dátuma szerint... nem tudom mennyire érthető... :D

(#17324) sp@rtan válasza rooney8 (#17323) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Rossz topic, de: jobb klikk, arrange by kind.

(#17325) rooney8 válasza sp@rtan (#17324) üzenetére


rooney8
aktív tag

köszi :D
még annyi, hogy azt nem lehet beállítani, hogy először a mappákat és aztán a fájlokat? mert most fordítva van :B

(#17326) Máté94


Máté94
addikt

Siker, elértem, hogy leszedjék a ban-t. :)

(#17327) TonyTheDick


TonyTheDick
csendes tag

Sziasztok!

Próbálom telepíteni az iATKOS S3 v2-t a notebookomra ami
egy Asus F3U (AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core) de a DiskUtility
nem látja a vinyómat. Az USB drájvjaimat igen de a vinyót nem.
AHCI nem létezik a BIOS-ban. Ez egy nagyon primkó bios és
nincs benne gyakorlatilag semmilyen konfigurálhatóság.
Merevlemezzel kapcsolatban semmit sem lehet állítani.

Mit tegyek, tudnátok segíteni? KÖSZI!!!

(#17328) Phantomhive válasza TonyTheDick (#17327) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Jól látom hogy nem csak AMD de még laptop is? :D

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#17329) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Mi lehet az oka annak, hogy nem mindig érzékeli, ha rákattintok a bezárás gombra, meg ehhez hasonló gombokra ? Olyankor mindig át kell kattintanom valahova másra és csaj utána tudom bezárni az ablakot. Ezt nem csak most tapasztalom, akárhányszor használtam eddig Hackintosh-t mindig előfordult...

Ötlet ?

This is the way

(#17330) rooney8 válasza RaZroX (#17329) üzenetére


rooney8
aktív tag

nálam a kurzor nem változik át néha (ugye alapesetben kis nyilacska, de ha link fölé viszed, akkor egy mutatóujj, ha szövegdoboz fölé, akkor megint más...)
bár utóbbi időben már többnyire jó, pedig nem csináltam vele semmit :D

(#17331) tDr1v3r válasza Máté94 (#17306) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na, leadtam a rendelést, elviekben pár nap és meg is jön talán. :)) És igen, nem tervezek több monitort hozzákötni.

Btw, mivel ezzel elszúrtam a külön SSD kérdését, ezért lenne egy kérdésem: A mostanira is feltelepíthető (lesz) a Mountain Lion, az adatos illetve Windows-os partícióim mellé? Régebben (10.5 korszakban) sikerült csinálnom dualbootot úgy (DVD-ről bootolt az OS X, ennyi "hátránya" volt), most is sikerülne?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17332) rooney8 válasza tDr1v3r (#17331) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem most is dual boot van (snow leo)
ha egy hdd-n lesz a 2 rendszer, akkor osx telepítőben megformázod a hdd-t, 2 partícióra osztod, a win-es partíciót fat-ra, az osx-est, pedig mac journaled-re formázod. először felrakod a win-t (a telepítőjében majd ntfs-re formázod a fat-os partíciót és feltelepíted rá, aztán az osx-et telepíted, majd annyit kell csinálnod, hogy multibeast-ből kipipálod az intsant menu-t. minden indításnál kapsz egy boot menüt, ahol kiválaszthatod, hogy melyik rendszert akarod elindítani.
ha külön meghajtón lesznek, akkor mindegy a telepítési sorrend, csak amikor telepíted az egyiket, addig húzd le a másik hdd-t. ha kész bekötöd mindkét hdd-t osx elindít és instant menu ml-ből és kész. bios-ban a boot sorrendet állítsd át, hogy az a hdd legyen elöl, amelyiken a mac van, mert azon lesz a bootloader.

mondjuk ez a snow leo-s retail dvd telepítési módszere. lion és ml-nél már nincs ilyen dvd-ről rakod fel dolog... de a lényeg, hogy mb-ben az instant menu-t kipipálod.

(#17333) tDr1v3r válasza rooney8 (#17332) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na várjunk csak... ha itt Windows-ban (ami most van az SSD-n, és fontos lenne hogy megmaradjon) csinálok neki egy pl. 30 gigás partíciót, és azt DU-ban formázom, úgy nem jó? Tényleg nem akarom elveszíteni a Win-emet...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17334) Xero


Xero
nagyúr

LogMeIn megborította a hackli jogait, így éppen a rendszer SSD tartalmát backupolom egy dmg-be.
Ezen felbuzdulva feltolok egy ML-t és meglátjuk mi sül ki belőle. :)

Ha nem jön be a dolog, akkor megy vissza a backup vagy dmg-ből, vagy egy régebbi TM backupból.

A logmein-re eddig is mérges voltam OSX-en, de most már végképp betelt a pohár. Amilyen kiválóan működik Win-en, annyira hitvány itt. Marad a jó öreg ARD dyndns-el OS X-hez, nincs mese. :(

(#17335) Máté94 válasza Xero (#17334) üzenetére


Máté94
addikt

Teamviewer már nem is jó? :DDD
Egyébként ez valódin is előfordult, vagy csak most Hackli nem bírta?

[ Szerkesztve ]

(#17336) Xero válasza Máté94 (#17335) üzenetére


Xero
nagyúr

A valódik eddig még bírták, de onnan is legyilkoltam. Nem tudom milyen bolygó együttállás okozta a gondot, de a logokból semmi sem derült ki. Kapott DU permission repairt, és User permission repairt is, de nem igazán vált be. Új usernél is gondok vannak, így inkább nullázom a dolgot.

(#17337) rooney8 válasza tDr1v3r (#17333) üzenetére


rooney8
aktív tag

nem, mert GUID partíciós táblás hdd kell (ezt szépen ki is hagytam az előző hsz-ből amilyen hülye vagyok...), azt pedig csak úgy lehet, hogy az egész hdd-t formázni kell. de ha van egy másik hdd-d, akkor a win-esel nem kell semmit csinálni.

én is próbáltam, hogy csak az osx-es partíciót formázom mac joarnaled-re, de szétb*szta az egész fájlrendszerét a hdd-nek. szerencsémre a getdataback progival vissza tudtam hozni a fontos adatokat.

na meg korábban írták is, hogy sokkal biztonságosabb, ha két külön vinyón van a két rendszer. nálam azért van ugyanazon az egész, mert az egyetlen másik hdd-m már kezdi megadni magát, már csak nem fontos adatok tárolására jó....

(#17338) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv Mesterek! :)

Van egy HP Probook 4530s laptopom. i3 proci, 4GB, 640GB HDD, 64GB SSD, intel HD3000 és ATI 6490M VGA-val. Elvileg erre a laptopra az egyik legkönnyebb feltenni OSX-et, ennek ellenére nekem nem sikerült. Gondoltam teszek még 1 próbát.

Melyik vezió most ami stabil? Melyiket érdemes feltenni? Még mindig igaz, hogy az intel VGA-t célszerű használni? Erre az ATI kártyára nem jött ki driver?

Van itt valaki akinek ilyen laptopja van és sikeresen feltette W7 mellé?
Jelenleg W7/Ubuntu 12.04 páros van fent, de valahogy linux nem szereti ezt a laptopot. Linux területén nem vagyok kezdő (értsd szervereket is üzemeltetek) ettől függetlenül az ATI kártyát nem lehet rendesen belőni rá ahogy szeretném. (Néha visszasírom a Dell 1735-ös latopomat ATI 3560-as kártyával. Meseszépen muzsikált linux alatt)

OSX még elég idegen terület, de kíváncsi vagyok rá. Esetleg egy tutin működő install ISO link? :)
Hozzá egy leírás?

Előre is nagyon köszi!

(#17340) Máté94 válasza WolfLenny (#17338) üzenetére


Máté94
addikt

(#17341) WolfLenny válasza Máté94 (#17340) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Igen. Korábban jártam már ott és az alapján egyszerűen nem akart menni.
Az install leindult. Fel is ment rá, de bootolni már nem akart... Akkor ott akadt el ,hogy állítólag a gui nem indult.
Mivel kicsit időszűkében vagyok, így keresek olyan illetőt aki már sikeresen feltette... :)
Esetleg személyesen is meg tudnánk csinálni az installálást.. :)

(#17342) Máté94 válasza WolfLenny (#17341) üzenetére


Máté94
addikt

Gondolom le kellene tiltani a dedikált kártyát, szerintem. Igazából elég sok 4530s van, és eredetileg a "csak" HD3000-el szereltekre pakoltak fel Lion-t.

Nekem semmi tapasztalatom nincs ezzel a géppel, nem hinném, hogy nem kellene vele babrálni egy egész napot, ha nem akarja a dolgot. :DDD

Ez a GUI nem indullal nem tudok mit kezdeni sajnos... nem értem, hogy hol, mikor, mi jelent meg. Egyébként GraphicsEnabler=No-val kellett volna bootolni akkor szerintem. Biztos aktív volt alatt a HD6490, azért nem ment.

(#17343) WolfLenny válasza Máté94 (#17342) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Próbáltam én azzal is, hogy letiltottam BIOS-ban és a paranccsal amit írtál.
Már vagy 2 hónapja volt szóval nem emlékszem a pontos hibaüzenetre.

Elvileg erre retail is felmegy. Van valakinek link-je ahonnan beszerezhető? :)

(#17344) Xero válasza WolfLenny (#17343) üzenetére


Xero
nagyúr

(#17345) Máté94 válasza WolfLenny (#17343) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, ha nem Unibeast-es megoldással próbálkoztál, akkor nem csodálom, hogy nem ment...

(#17346) WolfLenny válasza Máté94 (#17345) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Az pontosan mi? :)

(#17347) Máté94 válasza WolfLenny (#17346) üzenetére


Máté94
addikt

(#17348) tDr1v3r válasza rooney8 (#17337) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Aha, értem, köszi. Akkor még várok vele...

@Máté: Végül ezt a kártyát rendeltem meg (pont ma reggelre fogyott el a Sapphire, meg mondjuk ez is... de ebből elviekben 4 munkanap múlva vagy mikor lesz raktáron), szerinted menne OOB? Ahogy néztem, ugyanaz mint a refnyákos, csak más hűtéssel...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17349) Máté94 válasza tDr1v3r (#17348) üzenetére


Máté94
addikt

Valószínűleg ez is jó lesz. :)

(#17350) walkmanboy


walkmanboy
tag

Hi all !

Ma fölraktam lemezről a Mac OS X-et, és elég könnyen felment, átkonvertáltam ISO-ra, majd kiírtam, bootoltam, és fölraktam.

Pontosabban ezt:
iATKOS_L2 Mac.OSX.Lion.v10.7.3

Az volna gondom, nincs hangom, illetve internetem sem..

Honnan tudnék hozzá szerezni drivereket ?

A gépem:

ALAPLAP:ASROCK H61DE/S3
CPU: INTEL I5 2310 / 1155
RAM:2X2GB KINSTONE HYPERX BLUE
VGA:ATI SAPPHIRE HD 5850

Tehát hang, illetve net kellene mert nincs. Minden megoldást meghallgatok !

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.