Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36) Lars


Lars
őstag

Igen, ott volt a kernel, láttam is, csak ugye ha nem jó az új, akkor gondoltam leszedem.
Meg a videókártyám meghajtójával is picit összeveszett ez az új, azért is gondoltam, hogy inkább akkor el is távolítom.
Szerintem ez a probléma már nem is lesz orvosolva, lévén hogy egy közel 4 éves laptopról van szó. Ezzel a problémával együtt tudok élni, egyéb más hülyeséget kellett anno megszoknom még amikor windows volt a gépen :)
Köszönöm a közreműködést, :R azért ha valakinek valami ötlete van, ne habozzon, vezesse elő. Kisérletezős kedvemben vagyok :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.