Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#381) Fritz Teufel válasza F34R (#379) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Nem ismerik a linuxot." Az utóbbi évtizedben sokszor beszélgettem erről emberekkel a Linux nem használásának oka eleinte az volt, hogy magas informatikai ismereteket igényelt. Azóta valamelyest emelkedett a felhasználók alapismereti szintje is valamint a Linux is sokat fejlődött. Már ami a telepítést, használhatóságot jelenti. Manapság inkább az a probléma, amit írtam: egy átlag felhasználót nem érdekel, hogy hogyan működik a számítógépe, nem is akart tudomást venni az operációs rendszer létezéséről. Na, itt bukik a Linux. Már én is hallottam ezt a vicces megfogalmazást, hogy a Linux húsz éves trial version. Sajnos igazuk van.

Ha nagyon besokallok az Ubuntuval, akkor visszatértek a gyökerekhez és a Red Hat vonalat fogom választani. A Fedora 17 állítólag képes több évig futni stabilan. Legalább is egy ismerősöm családi gépein. Itt már valóban szóba jöhet, hogy Gnome vagy mifene. Nem akarok Windows-szerű WM-et.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.