- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Alacsony fogyasztású házi szerver a korábbi projektekből összeépítve
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- hcl: Döglött tabletből wifis kijelző kókány
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Igen, normális. Az Android Studio egy nagy megabloat Qt-s alkalmazás. A flatpack csomagok meg nagyok, mert az összes .so modult is hozzácsomagolják az alkalmazáshoz, azokat is, amik már fent vannak a rendszereden meg fent vannak a disztród tárolójában, mert a flatpack csomag kiadója nem lehet biztos, hogy az az adott függőség a te gépeden, a disztród tárolójában elérhető lesz, vagy ha elérhető is, akkor nem lesz elavult verzió. De flatpack nélkül ezt csinálja régóta a Steam is.
A flatpack mindenképp bloat, akármit csinálsz. Ha csak egy mód van rá, ne használj ilyeneket, tedd fel az adott szoftvert a disztró tárolójából, vagy valami megbízható külső tárolóból.
(#67359) ubyegon2: így van, ebbe most nagyon beletrafáltál. Viccen kívül, van olyan flatpack csomag, ami tényleg egy giga fölötti mennyiséget hány fel a gépre. Sokkal rosszabb, mintha 400 MB-nyi KDE függőség jönne le a csomagkezelővel. Ha csak egy mód van rá, akkor az ilyen Flatpack, Snap, Appimage univerzális csomagok használatát kerülni kell. Ezeknél még sokszor az is jobb, ha inkább forráskódból forgat valaki. Tényleg csak a vészesetben érdemes hozzájuk folyamodni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Apple iPhone 13 mini / 128GB / Gyárifüggetlen / 12Hó Garancia / 100% akku
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest